» »

Predsedniške volitve v Sloveniji 2017

Predsedniške volitve v Sloveniji 2017

Temo vidijo: vsi
««
7 / 14
»»

FTad ::

jype je izjavil:

To drži, če se za predsednika izvoli nesposobneža, potem si volilci tega vsekakor zaslužijo.


Ja na primeru Amerike, a ne vem, ce bi bila Hilary toliko boljsa izbira.

jype ::

FTad je izjavil:

Ja na primeru Amerike, a ne vem, ce bi bila Hilary toliko boljsa izbira.
V resnici sem precej prepričan, da bi bila slabša izbira, a hkrati je jasno, da ona je usposobljena voditi državo, trenutni klovn pa ne.

imagodei ::

nevone je izjavil:

V ničemer ni pomembno, kdo je predsednik.


O pa je. Tudi predsednik je lahko kamenček v mozaiku in tudi je, le da pri nas smo to sami razvrednotili, ti se pa trudiš to še do konca izpeljati.

To razvrednostenje vsega se stalno dogaja v naši družbi, in je precej slaba popotnica za karkoli.

Predsednik, tudi če je zgolj maskota ima lahko vpliv na ljudi, ki so v končni fazi volilci in se odločajo tudi na podlagi eminentnih oseb, ki imajo kaj zanimivega povedati.

Strinjam se zgolj v toliko, da bi bilo verjetno izredno škodljivo za ugled Slovenije, če bi predsednik postal Damjan Murko ali pa kak nacionalist, ki bi v intervjujih in na srečanjih s tujimi predstavniki klobasal neumnosti, ki bi škodile ugledu Slovenije. Seveda takoj nato lahko rečemo, da je Pahor v določenih pogledih slabši predsednik od nekaterih svojih predhodnikov.

In ja, ko govorimo o protokolarni vlogi, je pomembno, kdo nas predstavlja. Zato si želimo imeti na tem mestu nekoga, ki je vsaj soliden retorik in vsaj soliden diplomat, ne pa kakšnih Jelinčičev, Murkotov, Arturov Šternov...

Ko pa enkrat imamo osebo, ki temu približno ustreza, pa ni več treba zgubljati časa s tem, katera konkretna oseba zaseda funkcijo. Prosim, naštej mi 3 res pomembne stvari, ki so jih v času svojega mandata dosegli dosedanji predsedniki v domači ali mednarodni politiki...


nevone je izjavil:

kako Slovenijo vodijo sile kontinuitete in kako bivši predsednik, bojda Čarovnik iz Oza oziroma Murgeljski PalčekTM

Tole je manever, ki pozornega opazovalca ne more zmesti. Če še tako zanikate, Kučan je vplivna oseba v Sloveniji, in spet, popolno "razvrednotenje" nima nobenega smisla.

Nočeva iti down this road, ampak povem ti, da Kučanov vpliv zbledi v primerjavi z vplivom ustanove, ki v Sloveniji na dan volitev prireja maše - pa je ta zelo neposreden vpliv morda še najmanjši od vseh vplivov, ki jih skozi vzgojo in indoktrinacijo otrok ta ustanova posreduje svojim "ovčicam".
- Hoc est qui sumus -

nevone ::

Ja na primeru Amerike, a ne vem, ce bi bila Hilary toliko boljsa izbira.


Kadarkoli je več kandidatov med katerimi se odloča, je eden za nekoga boljši, drugi pa slabši. Narediti tako, da bo ultimativni kandidat dobil 100% je v zdajšnjih razmerah praktično nemogoče, razen tako, da se izvaja represija.

Kar je bistveno za volitve je to, da se tehtnica nagne nekomu v korist in to je potem pač potrebno do nadaljnega upoštevati, vsekakor pa ni nikomur potrebno tega povsem sprejeti. Vsak mora pač gojiti svoja prepričanja naprej, ali pa jih korigirati.

Je pa vsekakor pri Ameriških volitvah pomenljivo to, da je volitve sicer po pravilih, ki jih imajo postavljene dobila ena stran, po absolutnem številu glasov pa druga.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Gaius ::

Se strinjam z imagodeijem, glede tega, da mora biti izvoljen predsednik dober retorik in diplomat. To je za osebo na taki funkciji nujno, da lahko primerno predstavlja drzavo na mednarodnem prizoriscu. Poleg tega pa je nujno tudi, da se zna primerno obnasat, oblacit, vest...

Tem kriterijem med temi kandidati ustreza le Pahor in pogojno Romana Tomc.

nevone ::

Strinjam se zgolj v toliko, da bi bilo verjetno izredno škodljivo za ugled Slovenije, če bi predsednik postal Damjan Murko ali pa kak nacionalist, ki bi v intervjujih in na srečanjih s tujimi predstavniki klobasal neumnosti, ki bi škodile ugledu Slovenije. Seveda takoj nato lahko rečemo, da je Pahor v določenih pogledih slabši predsednik od nekaterih svojih predhodnikov.


Vse preveč se sekiramo zaradi raznih padalcev, ki v resnici po oceni ljudi itak nimajo prav dosti možnosti, lahko pa razkrijejo kakšno maleknost, ki pomaga pri odločitvi za nekoga, ki je primernejši. V bistvu ne bi smeli biti tako apriori izključujoči. Dajmo pustiti, da človek, ki ima voljo za to, izrazi svoja prepričanja, magari v predsedniški kampanji.

In ja, ko govorimo o protokolarni vlogi, je pomembno, kdo nas predstavlja. Zato si želimo imeti na tem mestu nekoga, ki je vsaj soliden retorik in vsaj soliden diplomat, ne pa kakšnih Jelinčičev, Murkotov, Arturov Šternov...

Iščemo idelanega predsednika, ki ga ni. Problem Pahorja kot predsednika je v tem, da je to mesto zasedel potem, ko so ga v lastnih vrstah minirali kot premiera. Sedaj pač svojih prepričanj ne obeša na veliki zvon, ker bi se ga itak sesulo. On je pač sprejel vlogo pasivnega predsednika in to bo verjetno "igral" tudi v naslednjem mandatu, če bo izvoljen.

Ko pa enkrat imamo osebo, ki temu približno ustreza, pa ni več treba zgubljati časa s tem, katera konkretna oseba zaseda funkcijo. Prosim, naštej mi 3 res pomembne stvari, ki so jih v času svojega mandata dosegli dosedanji predsedniki v domači ali mednarodni politiki...

Gre za to, da "šou mast go on", pol se pa s časom že najde kdo, ki kaj premakne. Ne moreš pričakovati prevelike intenzitete samih pomembnih stvari, sploh pa ne od ene majhne Slovenije. Že itak mamo preveč pametnega na zalogi, česar ne znamo spraviti v promet. :)

Nočeva iti down this road, ampak povem ti, da Kučanov vpliv zbledi v primerjavi z vplivom ustanove, ki v Sloveniji na dan volitev prireja maše - pa je ta zelo neposreden vpliv morda še najmanjši od vseh vplivov, ki jih skozi vzgojo in indoktrinacijo otrok ta ustanova posreduje svojim "ovčicam".

Mislim, da sta vpliva kar podobna, le druge ljudi naslavljata. In čisto tako med nama ... cerkev je veliko preveč represivna, da bi bila dolgoročno uspešna, vsaj tisti del, ki ga ne odobravamo.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

imagodei ::

nevone je izjavil:

Vse preveč se sekiramo zaradi raznih padalcev, ki v resnici po oceni ljudi itak nimajo prav dosti možnosti, lahko pa razkrijejo kakšno maleknost, ki pomaga pri odločitvi za nekoga, ki je primernejši. V bistvu ne bi smeli biti tako apriori izključujoči.

Mnja, padalci so samo odraz tega, kako posamezniki dojemajo predsedniško funkcijo. Kot hec. Če to vlogo razdelimo na politično in moralno, potem moramo ugotovit, da je politično, sploh notranjepolitično, dejansko en hec. Zakaj, ne bi rad ponovno pisal, sem že vsaj 2x razlagal v preteklih sporočilih.

Zunanjepolitično ima predsednik sicer res večjo reprezentativno vlogo, ker predstavlja Slovenijo. Idiotske izjave (kot npr. tista, ko je Pahor Rusiji skorajda napovedoval vojno) in geste tujim državnikom pač lahko škodijo bolj, kot škodi pomilostitev skorumpiranega sodnika.

nevone je izjavil:

Dajmo pustiti, da človek, ki ima voljo za to, izrazi svoja prepričanja, magari v predsedniški kampanji.

Tukajle se pač ne morem strinjat. Predsedniška kampanija je v veliki meri samo pesek v oči. Kruha in iger. Predsedniški kandidati obljubljajo, kaj vse bodo postorili in za kaj se zavzemajo, ko pa nimajo nobenih formalnih pristojnosti česar koli postoriti. Kot moralna avtoriteta - ja. A to samo po sebi ne pomeni veliko in da bi bilo to kaj vredno, bi morali tudi poskrbeti, da bi funkcija imela nekaj konkretnih, executive pristojnosti.

Kampanija ter celotne volitve kot take so zapravljanje davkoplačevalskega denarja ravno iz tega razloga, ker bi ustreznega kandidata, ki bi imel enake politične in moralne pristojnosti, lahko izvolil parlament. Brez velikega pompa, brez praznih obljub na televizijskih soočenjih in brez organizacije posebnih volitev. Predsednik z obstoječimi pristojnostmi ni nevaren za kakšno koncentracijo ali zlorabo moči ene opcije. Ni nekega razloga, da vztrajamo pri neposrednih volitvah. Še več: trenutna situacija predstavlja konflikt med pričakovanji množic ter dejanskimi pooblastili predsednika. Lahko bi celo rekel, da je nehigienično takole zavajat ljudi in njim v izvolitev ponujati brezzobega tigra pod pretvezo, da bo od volitev dalje kaj drugače.

nevone je izjavil:

Iščemo idelanega predsednika, ki ga ni. Problem Pahorja kot predsednika je v tem, da je to mesto zasedel potem, ko so ga v lastnih vrstah minirali kot premiera. Sedaj pač svojih prepričanj ne obeša na veliki zvon, ker bi se ga itak sesulo. On je pač sprejel vlogo pasivnega predsednika in to bo verjetno "igral" tudi v naslednjem mandatu, če bo izvoljen.

Pahor se je miniral sam - sem že pisal kako, ne čutim potrebe po daljšem ponavljanju ("So what", leakana "neuradna" novinarska konferenca, spor s sindikati, ipd). Vse skupaj je pripeljalo do bistveno slabšega izida SD na naslednjih volitvah; če so Pahorja drugi tako izigrali, potem lahko odgovornost za to spet pripiše svoje politični naivnosti. Stranka bistveno slabši izid na volitvah, Pahor pa, ker je politični spomin volilcev kratek, čez eno leto do zmage.
- Hoc est qui sumus -

nevone ::

Stranka bistveno slabši izid na volitvah, Pahor pa, ker je politični spomin volilcev kratek, čez eno leto do zmage.


Tvoj politični spomin je tudi izjemno kratek, ali pa dojemanje pomanjkljivo. Jaz se sicer mnogo stvari ne spomnim, ampak glede rušenja Pahorja se spominjam zelo dobro. Kriv in obsojen je bil, ker je skušal povezati dobre strani z leve in desne. Vso krivdo za njegov neuspeh (ki ga praktično ni bilo, ker je dosegel vse, kar je bilo v okviru možnega) pripisovati njemu osebno je tako ozkogledno, da je že kar malo tragično.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

PaX_MaN ::

imagodei je izjavil:

Da verjameš v pravljice, je tvoja osebna odločitev - nenazadnje verjameš tudi, da je cepljenje izredno škodljivo.

Cepljenje JE škodljivo. To je priznalo tudi US-RS.

imagodei je izjavil:

Z izjemo vojnega stanja lahko predsednik skliče izredno sejo DZ, odloča o pomilostitvah, podeljuje častne nazive in imenuje veleposlanike. Nič od tega ni zares pomembna notranja ali zunanja politika.

Pomilostitev Bavčarja in predlog PM je pomembna notranja, PM in veleposlaniki pa pomembna zunanja, ker neposredno uveljavljajo našo zunanjo politiko na tujem.

imagodei je izjavil:

Rajo v bistvu prav malo briga, komu je predsednik podelil častni naziv - izjemoma to postane stvar dnevne politike, ko posamezna imenovanja SDS problematizira (Tomaž Ertl).

To ste vi ven prinesli kot pomembno, ne jaz. Polemizirate s samim seboj.

imagodei je izjavil:

Pomilostitve spet nimajo nekega bistvenega vpliva na politiko.

Kot rečeno, pomilostitev Bavčarja ima.

imagodei je izjavil:

Še največ lahko predsednik vpliva na politično dogajanje s sklicem izredne seje DZ, a kaj posebej bistvenega tu ni pričakovati.

Torej vi pravzaprav pravite da je trenutni predsednik slab, ker ne posega po tej pravici, ne zato ker je ta pravica "zgolj protokolarna".

imagodei je izjavil:

Vse ostale, na videz pomembne pristojnosti, so predsedniku republike točno predpisane in če tem zahtevam ne sledi, je v navzkrižju z zakoni/ustavo: sklicati mora prvo sejo novega DZ, razpisati mora volitve v DZ, sprejete zakone mora razglasiti, Državni zbor razpusti ob točno določenih pogojih...

Nič od tega nisem omenil kot pomembno; spet polemizirate s samim seboj.

imagodei je izjavil:

Predsednik tudi ne odloča sam o kandidatih za nekatere funkcije, temveč svoj predlog posreduje v DZ. Le-ta kandidata lahko potrdi ali zavrne in to igrico se gredo lahko tako dolgo, dokler predsednik ne predlaga kandidata, ki je po meri vladajoče opcije.

Torej v resnici pravite, da imamo slabe predsednike, ker nimajo hrbtenice s svojimi dejanji stati za svojo izbiro in ne zato, ker bi bile te pravice zgolj "protokolarne".

imagodei je izjavil:

Predsednik republike Državnemu zboru predlaga kandidata za predsednika vlade - teoretično lahko tudi povsem X kandidata, v praksi pa tak kandidat najverjetneje nima možnosti biti potrjen v DZ.

Nihče ni rekel da je biti predsednik republike enostavna služba.

imagodei je izjavil:

Skratka, kakor obračaš, predsednik nima posebne politične oziroma državotvorne funkcije.

Ne, to vi obračate.

imagodei je izjavil:

Lahko bi imel vsaj moralno avtoriteto, ampak dokler bodo predsedniki na maturantskih proslavah komaj polnoletnim mladenkam vpili "To mi delaj, miška mala" in novinarkam predlagali, naj se že končno poročijo, je tudi ta kapital zapravljen.

Torej vi v resnici pravite da imamo na funkciji predsednika republike slovenije grozne ljudi in ne da je funkcija slaba sama po sebi.

nurmaln ::

solatko je izjavil:

nurmaln - Ko sta DEMOS in Petrle okradla pokojninsko blagajno nisi pizdil, sedaj, ko niti mladi ne prispevate več v njo, bi pa upokojence zmerjal, če prav jih je večina pošteno vplačevala celotno delovno dobo.

Kdo je ukradel in kaj? Kdaj? Si ti ali kdo drug podal kazensko ovadbo? Je kakšna sodba na to temo?

Sicer pa je težko okrasti nekaj kar ne obstaja. Če ti še vedno misliš da zavarovanci 40 let vplačujejo, pa se ta njihov denar nalaga, potem v penziji dobivajo rente iz njega... you have a long way to go.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

nevone ::

bi pa upokojence zmerjal, če prav jih je večina pošteno vplačevala celotno delovno dobo.


Ti upokojenci so plačevali svojim staršem, tako kot sedaj mladi vplačujejo svojim. To je medgeneracijaski dogovor, ki ga ti s svojo izjavo zanikuješ.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

nurmaln ::

Kaj se je "generacija" dogovarjala, da je to postal generacijski dogovor, mene niti ne gane toliko. Jaz se nisem z nikomer dogovarjal.
To je ene toliko "dogovor" kot je nabijanje javnega dolga države za sprotne socialne transfere, dolg bodo pa plačevali prihodnje generacije. Fakof s takimi "dogovori". Kot da bi jaz sosedu naprtil plačevanje moje elektrike pa rekel da je to medsoseski dogovor.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

nevone ::

Kaj se je "generacija" dogovarjala, da je to postal generacijski dogovor, mene niti ne gane toliko. Jaz se nisem z nikomer dogovarjal.

Torej ne vplačuješ v pokojninsko blagajno?

To je ene toliko "dogovor" kot je nabijanje javnega dolga države za sprotne socialne transfere, dolg bodo pa plačevali prihodnje generacije.

Precej lažje in udobneje, kot so to delali naši predniki.

Fakof s takimi "dogovori". Kot da bi jaz sosedu naprtil plačevanje moje elektrike pa rekel da je to medsoseski dogovor.

Ne, to ni isto. Sosedu bi naprtil plačevanje elektrike, ker bi on prej zate skrbel, da sploh imaš elektriko.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

nevone ::

Sem narobe zapisala tole:
Sosedu bi naprtil plačevanje elektrike, ker bi on prej zate skrbel, da sploh imaš elektriko.


Popravek:
Sosedu bi naprtil plačevanje elektrike, ker bi ti prej zanj skrbel, da sploh ima elektriko.
Either we will eat the Space or Space will eat us.

jype ::

nurmaln je izjavil:

Jaz se nisem z nikomer dogovarjal.
Seveda si se. Sam si si izbral državo rojstva, tako da nič ne jamraj.

nurmaln ::

nevone je izjavil:


Torej ne vplačuješ v pokojninsko blagajno?

Ne, ne vplačujem v pokojninsko blagajno. Država mi vzame in da v "pokojninsko blagajno". Mene se nič kaj dosti ne vpraša.

nevone je izjavil:


Precej lažje in udobneje, kot so to delali naši predniki.

Ja sej tud ležat doma na kavču, delat nič in živet od socialne je danes lažje, kot bi bilo to za naše prednike. To še ne pomeni da je to dobro.

nevone je izjavil:


Ne, to ni isto. Sosedu bi naprtil plačevanje elektrike, ker bi on prej zate skrbel, da sploh imaš elektriko.

Ali si malo nespretno napisala, ali pa je sosed double-fucked v tvojem primeru.

jype je izjavil:

nurmaln je izjavil:

Jaz se nisem z nikomer dogovarjal.
Seveda si se. Sam si si izbral državo rojstva, tako da nič ne jamraj.

You have a point there. ;((
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nurmaln ()

nevone ::

Ne, ne vplačujem v pokojninsko blagajno. Država mi vzame in da v "pokojninsko blagajno". Mene se nič kaj dosti ne vpraša.

Ljudje živijo v iluziji, da za vse (lahko)(vedno) poskrbijo sami. No realnost je drugačna.

Ja sej tud ležat doma na kavču, delat nič in živet od socialne je danes lažje, kot bi bilo to za naše prednike. To še ne pomeni da je to dobro.

Probaj še ti, boš videl, da to ni tako enostavno.

Ali si malo nespretno napisala, ali pa je sosed double-fucked v tvojem primeru.

Popravek je bil že objavljen.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

nurmaln ::

judje živijo v iluziji, da za vse (lahko)(vedno) poskrbijo sami. No realnost je drugačna.

Seveda, se strinjam. Ampak za to obstajajo v prvi vrsti zavarovalnice na primer. Če se je človek dovolj odgovoren da poskrbi za to seveda. Če ni bil dovolj odgovoren pa shit_happens, postane v prvi vrsti breme svoje družine, potem malo širšega socialnega kroga. Če res ni nikogar od bližnjih ki bi mu lahko pomagal, ga seveda ne bomo pustili gnit na cesti. Ampak če pa daš ljudem že vnaprej vedeti da bo že država zrihtala če bo kaj narobe, potem pa gre občutek odgovornosti za samega sebe hitro papa.

Probaj še ti, boš videl, da to ni tako enostavno.

Hotel sem reči da je danes sedeti na kavču in delati nič veliko lažje kot je bilo nekoč sedeti na kavču in delati nič. Če nič drugega pred tem, je bil prazen želodec vedno dober motivator, da se človek spravi s kavča. No tega motivatorja danes ni.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

nevone ::

Seveda, se strinjam. Ampak za to obstajajo v prvi vrsti zavarovalnice na primer. Če se je človek dovolj odgovoren da poskrbi za to seveda. Če ni bil dovolj odgovoren pa shit_happens, postane v prvi vrsti breme svoje družine, potem malo širšega socialnega kroga. Če res ni nikogar od bližnjih ki bi mu lahko pomagal, ga seveda ne bomo pustili gnit na cesti. Ampak če pa daš ljudem že vnaprej vedeti da bo že država zrihtala če bo kaj narobe, potem pa gre občutek odgovornosti za samega sebe hitro papa.

Se vsekakor strinjam, da nekateri ljudje nimajo tako izrazitega čuta za lastno odgovornost in da je vzpodbujanje tega neke vrste Damoklejev meč za celotno družbo, vendar se po drugi strani včasih zahteva tudi nemogoče. Povsem jasno je, da se vsak človek bori za svoje življenje po svojih najboljših močeh, pri čemer je ravno hvatanje krivin lahko tisto, kar ga rešuje, ko nima druge možnosti. Lahko je recimo dati sebe za zgled in drugim priporočati naj delajo enako in bo za vse bolje, ampak dejansko vsi ljudje nimamo niti enakih od narave danih zmožnosti, niti ne živimo vsi v enakih okoliščinah.

Hotel sem reči da je danes sedeti na kavču in delati nič veliko lažje kot je bilo nekoč sedeti na kavču in delati nič. Če nič drugega pred tem, je bil prazen želodec vedno dober motivator, da se človek spravi s kavča. No tega motivatorja danes ni.

Ja je bil, dokler si ti v ta namen šel na lov v gozd ali pa nabirati jagodičevje in te pri tem v resnici ni nihče pretirano oviral. Danes so stvari postale kompleksnejše (včasih sicer povsem po nepotrebnem) in marsikomu je težko priti preko vseh ovir.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

xmetallic ::

nevone je izjavil:

Ti upokojenci so plačevali svojim staršem, tako kot sedaj mladi vplačujejo svojim. To je medgeneracijaski dogovor, ki ga ti s svojo izjavo zanikuješ.

So pa ti upokojenci šli v pokoj prezgodaj. Mnogi že kar pri 50ih. In ravno taki imajo danes najvišje pokojnine ~1000EUR. Manj so delali in dobijo največ denarja iz blagajne. Trenutne generacije pa bodo delale do 65 in bodo lahko srečne, če jim država izplača 500EUR revščine.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xmetallic ()

nevone ::

Manj so delali in dobijo največ denarja iz blagajne.


Manj so delali? A to misliš samo časovno ali tudi kako drugače?

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: nevone ()

ADIJOOO ::

V četrtek in petek veliko soočenje kandidatov.

SimplyMiha ::

Fajn razmetavajo z davkoplačevalskim denarjem, volilna udeležba pa vse manjša.

Bwaze6 ::

V sredo na madžarski Nova24tv:

20:00: Soočenje - Volitve predsednika RS

Informativni program - Pogovorna oddaja
Soočenje kandidatk in kandidatov za predsednika RS.

Drage gledalke, dragi gledalci, vabljeni na veliko soočenje vseh predsedniških kandidatov v sredo ob 20. uri. Na Nova24TV bomo postavili vprašanja, ki si jih drugi ne upajo, in odpirali teme, ki jih drugi zamolčijo. To bo edino soočenje, na katerem bodo kandidati dejansko odgovarjali na prava vprašanja.


Predvidevam, da bodo na soočenje prišli samo Tomčeva, Šiško, Likovičeva in Ljudmila. Prvi trije se bodo v vsem strinjali in udrihali po Ljudmili, ki ji bo močno žal, da se je sploh prikazala...

Master_Yoda ::

Kaj obstaja kaksna spletna stran kjer so nasteta stalisca do razlicnih tem posameznih kandidatov ? Npr. Legalizacija drog, homosexualne poroke, ...

SimplyMiha ::

Kot da njihova stališča štejejo. Mene bolj zanima, s kom vsem so povezani.

Zgodovina sprememb…

2f4u ::

IN ŠEL SEM VOLIT... PREDČASNE od dons do četrtka. Nedeljo sem frei.

BISTVO... za enega NISEM!

Poanta:
- PEJTE odločit!!!! Že tak je malo 40- folka!!!!
- Vseeno mi je kaj, samo pejte... SPREMEMBE in čas je!

Pika na i ::

Volila sem. Žensko.

mikhail ::

Kakšna izbira je to.
Politično smo res bankrotirali.

Pika na i ::

Izbire je dovolj. Če ti nihče ne ustreza, je to tvoj problem.
Ugotovilo se je pa tudi, da mora biti samo lep in ljudski, ne nujno politik.

Ja, pristat s Tita na Pahorju je res za zjokat.

mikhail ::

Beži no s tem klavrnim sarkazmom, kdo pa govori o Titu? Res si se hitro nalezla STjeve toksičnosti.
Zakaj bi bil to moj problem? To je problem cele nacije.
Ne gre za količino ampak za kvaliteto.
Kot državljan svoj glas cenim in težko je oddat glas zgolj za najmanj neprimernega.

nevone ::

Ostre besede Pahorju namenil tudi Kučan

Kakšna igra je zdej to, sam bog ve, no ne samo on.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

roCkY ::

Strici karajo "porednega" nečaka.
Le zakaj se jim je tako zameril?

Pika na i ::

mikhail je izjavil:

Beži no s tem klavrnim sarkazmom, kdo pa govori o Titu? Res si se hitro nalezla STjeve toksičnosti.
Zakaj bi bil to moj problem? To je problem cele nacije.
Ne gre za količino ampak za kvaliteto.
Kot državljan svoj glas cenim in težko je oddat glas zgolj za najmanj neprimernega.

Tvoj problem, če potrebuješ celo nacijo za obkrožit glasovnico.

Za razliko od tebe, v ST ju ne vidim neke hude toksičnosti. Tako kot za razliko od tebe, vidim primernega kandidata za predsednika.

jype ::

nevone je izjavil:

Kakšna igra je zdej to, sam bog ve, no ne samo on.
Bog dela za Mosad.

Pika na i je izjavil:

Volila sem. Žensko.
A zato ker je ženska, al zato ker je najboljši kandidat?

nurmaln ::

jype je izjavil:

nevone je izjavil:

Kakšna igra je zdej to, sam bog ve, no ne samo on.
Bog dela za Mosad.

oorah!
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

Pika na i ::

jype je izjavil:

A zato ker je ženska, al zato ker je najboljši kandidat?

Najbolj primeren, če hoče(š), najboljša.

jype ::

To me pa zanima, ker kandidatov trenutno sploh ne poznam.

dice7 ::

nevone je izjavil:

Ostre besede Pahorju namenil tudi Kučan

Kakšna igra je zdej to, sam bog ve, no ne samo on.

o+ nevone

To znaci biti super, nobeden izmed nasih reptiljanov ga ne drzi za jajca, kakor radi slisimo za prakticno vse politike

Pika na i ::

jype je izjavil:

To me pa zanima, ker kandidatov trenutno sploh ne poznam.

Saj veš da lagat ni lepo.

jype ::

Pika na i je izjavil:

Saj veš da lagat ni lepo.
Ne lažem: Vse, kar o kandidatih vem, mi je povedal marketing - ki se po definiciji laže.

Gaius ::

Izmed slabih možnosti sta najboljši samo dve: Pahor in Romana Tomc.

jype ::

Na podlagi česa to sklepaš? Romana Tomc je SDS, kar ne more bit noben mentalno zdrav človek, Pahor pa miške preganja, kar bi ga moralo v vsaki zdravi državi diskvalificirat.

Še kaj drugega?

link_up ::

cakaj, mentalno izvan bo ocenjeval drugega mentalno izvanega? :D
In and Out

jype ::

link_up je izjavil:

cakaj, mentalno izvan bo ocenjeval drugega mentalno izvanega? :D
Sej mam psihiatrični priročnik v roki: SDS je diagnoza, ki je ne znamo še pozdraviti, lahko pa blažimo simptome.

Jst ::

Volitve se bližajo, jaz pa sploh ne vem, kdo kandidira, kdo ima možnosti proti Pahorju,...

Ker ne gledam TVja, nisem gledal nobenega soočenja, niti ne vem, kdaj in kje bo še kakšno, zato sprašujem tukaj, kdaj in na kateremu kanalu bo še kakšno soočenje, da ne grem na random nekaj obkrožiti.

---

Glede debate o socialnih transferjih in pokojnino: kot družba smo se "zmenili", da smo dovolj bogati, da bomo poskrbeli za "reveže" - ostalo so nianse (ki se seveda tudi izkoriščajo, so nepravične,... ampak ->), s katerimi Predsednik nima nič. Niti ne spada v to debato.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

PaX_MaN ::

Jst je izjavil:

Volitve se bližajo, jaz pa sploh ne vem, kdo kandidira, kdo ima možnosti proti Pahorju,...

Po anketah, nihče.
Pahor ~60%, Šarec ~20.

Jst je izjavil:

Ker ne gledam TVja, nisem gledal nobenega soočenja, niti ne vem, kdaj in kje bo še kakšno, zato sprašujem tukaj, kdaj in na kateremu kanalu bo še kakšno soočenje, da ne grem na random nekaj obkrožiti.

Te dni ob 20h; pop in nacionalka, mogoče še planet tv.

Jst je izjavil:

Glede debate o socialnih transferjih in pokojnino: kot družba smo se "zmenili", da smo dovolj bogati, da bomo poskrbeli za "reveže" - ostalo so nianse (ki se seveda tudi izkoriščajo, so nepravične,... ampak ->), s katerimi Predsednik nima nič. Niti ne spada v to debato.

Vsak dan bi lahko zahteval izredno sejo DZ dokler se to ne bi porihtalo.

Okapi ::

Razumen človek ve, da ima samo dve možnosti. Ali naj ostane doma, ker je vnaprej jasno, da bo predsednik Pahor, ne glede na to, za koga glasuje, ali pa naj voli za Pahorja, tudi če ga ne mara, ker bo tako več možnosti, da bo izvoljen v prvem krogu in bo država prihranili nekaj milijonov sicer stran vrženega denarja za drugi krog volitev.

PacificBlue ::

Izberem prvo moznost. Ce po pravici povem niti ne poznam vseh kandidatov, poleg tega je predsedniska funkcija bolj simbolna funkcija in kdorkoli z Iq nad 100 in mal lepsimi obraznimi potezami je zadovoljiv kandidat.

MonoPattern ::

Mene najbolj prepriča Romana Tomc, a kaj ko članstvo v SDS nakazuje na neke globje probleme. Sicer pa lahko funkcijo predsednika po moje tudi ukinemo. Nalogo vrhovnega poveljnika vojske damo neki osebi na ministrstvu za obrambo, veleposlanike naj imenuje nekdo z zunanjega ministrstva, na obisk pa lahko hodi tudi Karel navsezadnje.
««
7 / 14
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

SLOVENIJA , politika, volitve, predsedniške volitve

Oddelek: Problemi človeštva
428334 (7156) Kamran
»

Predsedniški kandidat Miro Žitko (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
548600 (6738) Matija82
»

SDS ponareja dokumente (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Problemi človeštva
814102090 (86275) imagodei

Več podobnih tem