» »

Koliko je dovoljšnje znanje programskega jezika, da spada na življenjepis?

Koliko je dovoljšnje znanje programskega jezika, da spada na življenjepis?

Praskalec ::

Sem v dilemi kaj lahko dam na svoj CV - sem še zmerom začetnik programiranja in večinoma uporabljam en programski jezik (~80% časa). Imam izkušnje še v ostalih, ampak seveda precej manj.
Kaj štejete kot sprejemljivo mero znanja, da jezik paše na CV? Ali zraven napišete še nivo znanja (npr. 1-5)?

jype ::

Napiši v stavku, takole:

Veliko večino kode napišem v (svojem primarnem jeziku), imam pa tudi začetniške izkušnje z (drugimi).

Seveda bodi konkreten.

Utk ::

Meni je smesno, da se v oglasih sploh zahteva nek programski jezik, ce ni ravno nek strasno specificen. Drugac itak ali znas ali ne znas, je cisto vseeno ali poznas javo, c#, php ali ne vem kaj.

kuall ::

Sprejemljivo znanje je to, da ti ni treba stalno gledat dokumentacije jezika, ko programiraš v njem.
Oziroma da si naredil nek program v njem.

Praskalec ::

Hvala za odgovore. Vsi se mi zdijo dobri in jih bom upošteval.

MrStein ::

Utk je izjavil:

Meni je smesno, da se v oglasih sploh zahteva nek programski jezik, ce ni ravno nek strasno specificen. Drugac itak ali znas ali ne znas, je cisto vseeno ali poznas javo, c#, php ali ne vem kaj.

V jeziku, ki ga obvladaš lahko začneš takoj delati, v drugem pa rabiš čas, da se naučiš.

Delavci se najemajo da delajo, ne pa da se učijo.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Blinder ::

Hja, Utk je mogoce zacel delat, ko so se vlagali v nove delavce.. zdej tega ni vec.

Jaz drugace po faksu sem napisal nekaj stvari v CV, ampak pozneje sem jih brisal. Helloworldi ne spadajo med izkusje.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Utk ::

Če lahko začneš delat takoj, je najmanj odvisno od samega jezika. Moraš še poznat področje, frameworke, če obstajajo, itd. Sam jezik je najmanjši problem. Bo java programer, ki je do včeraj delal spletne aplikacije, res bistveno bolj koristen danes v androidu od c++ programerja? Morda, morda pa ne. Jutri ga pa lahko c++ programer že naščije, če je pač enostavno boljši.

MrStein ::

Zato pa se v razpis te zahteve napišejo.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

AndrejO ::

MrStein je izjavil:

Utk je izjavil:

Meni je smesno, da se v oglasih sploh zahteva nek programski jezik, ce ni ravno nek strasno specificen. Drugac itak ali znas ali ne znas, je cisto vseeno ali poznas javo, c#, php ali ne vem kaj.

V jeziku, ki ga obvladaš lahko začneš takoj delati, v drugem pa rabiš čas, da se naučiš.

Delavci se najemajo da delajo, ne pa da se učijo.

Na CV-ju sem imel C#
Na razgovoru sem pisal v Javi.
Prvi projekt je bil v Pythonu.
Zadnje leto uporabljam Go.

Včasih je ceneje zaposlenega nekaj naučiti, kot pa ga odpustiti in potem zapravljati čas in denar z iskanjem zamenjave. Ravno tako je pogosto ceneje v času in denarju zaposliti nekoga, ki se bo lahko hitro priučil poljubnega jezika, kot pa iskati samoroge.

#000000 ::

napiš tkole

10 goto 20
20 "nimam pojma" goto 30
30 "bye"

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

U2ros ::

Ali pa dodas da postavke v CV lahko na razgovoru podkrepis s prakticnimi primeri kjer je to mozno.

Heavy ::

#000000 je izjavil:

napiš tkole

10 goto 20



Že če to napišeš, ti pokažejo vrata, na naslednji kavi pa cela firma izve kakšnega mojstra so dobili na razgovoru.
#TeamFelix

jernejl ::

Znanje konkretnih programskih jezikov je razmeroma nepomembna stvar. Bolj pomembno je, da znaš programirati.
Če razumeš neko programsko paradigmo, se vsakega jezika iz te skupine dovolj dobro naučiš v nekaj dneh.
Napišeš torej tiste jezike, v katerih si kdaj delal in bi tudi v bodoče znal kaj narediti, če bi si čez vikend vzel nekaj časa jih malce naštudiral.

AndrejO ::

Heavy je izjavil:

#000000 je izjavil:

napiš tkole

10 goto 20



Že če to napišeš, ti pokažejo vrata, na naslednji kavi pa cela firma izve kakšnega mojstra so dobili na razgovoru.

Grem na kavo. Bom še komu povedal kakšni velemojstri se svaljkajo na tem forumu. ;)

blay44 ::

#000000 je izjavil:

napiš tkole

10 goto 20
20 "nimam pojma" goto 30
30 "bye"

:-)
To bo pravo. S tem bo pokazal, da razume delovanje jedra procesorja.
Čisti minimalizem.
LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: blay44 ()

#000000 ::

očitno noben ne zastopi sarkazma :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Moje želeno delo - programer

Oddelek: Šola
479434 (5611) zzbil
»

Želim se naučiti programiranja - najbrž mi to manjka (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Programiranje
14031537 (15393) Strato5
»

Izbor programskega jezika in vaje(za učenje)

Oddelek: Programiranje
296508 (5413) Yacked2
»

Ali rabim faks ali je dovolj da se sam naucim programirat? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šola
10525149 (21042) NeMeTko
»

Spletne strani za učenje programiranja

Oddelek: Programiranje
133390 (2936) bleem

Več podobnih tem