» »

Spletne strani za učenje programiranja

Spletne strani za učenje programiranja

i33a ::

Živjo, zanima me če poznate kakšno spletno stran, ki ti pomaga pri učenju programskega jezika(ne mislim neke dokumentacije) ampak nekaj podobnega temu.
iščem pa tudi neko spletno stran ki ti zada nek problem in ti potem napišeš kratek program in ga pošlješ na spletno stran, tam se preverijo rešitve in spletna stran ti sporoči kako uspešno si rešil problem.. nekaj podobnega kot tole.
Poznate kaj takšnega(zanima me predvsem za C++, Php in python ...)?

Isotropic ::

Marat ::

i33a je izjavil:

Živjo, zanima me če poznate kakšno spletno stran, ki ti pomaga pri učenju programskega jezika(ne mislim neke dokumentacije) ampak nekaj podobnega temu.

tale codeacademy je pa prou huda stran :)

metalc ::

Nekaj programerskih orehov (ne ravno začetniških) se najde tudi na UVA Online Judge

RockyS ::

Si prepričan da se želiš tako široko področje (3 jezike) ?

Raje izpili enega "v nulo" hkrati pa sledi trendom na drugih področjih. Ni slabšega kot to da prideš na razgovor, prvo vprašanje "kaj znate?" odgovoriš "php,c,c++,java..." in pol ti da nek kompleksn(simpl) problem, ki pa ga ne znaš. Direktor ugotovi da znaš vse, hkrati pa nič ker si vso energijo vložil v preveč veliko področje.

i33a ::

RockyS: Zanimajo me te trije jeziki, seveda pa se nebom šel učiti vseh hkrati vendar pa še nisem odločen katerega se bom...
Zato sem mislil, če obstaja kakšna dobra spletna stran na kateri se lahko naučiš enega izmed tistih jezikov in bi mi to mogoče pomagalo pri odločitvi.

Marat ::

zakaj pa glih iz spletnih strani? knjige ti niso kul?

RockyS ::

Marat knjige so ponavadi zastarane.

Marat ::

RockyS je izjavil:

Marat knjige so ponavadi zastarane.

??? am, knjige izhajajo vsako leto, prav tako se jih posodoblja. In pa pri učenju programiranja osvajaš osnove jezika, ne pa vsake nove knjižnice ki pride z novimi verzijami jezika....

mojca ::

Če te zanima tudi vsebina/izzivi/algoritmi in ne le jezik kot tak, potem http://www.usaco.org/index.php?page=tra.... Dokler ne rešiš naloge, ne smeš na naslednje poglavje. Fantastično.

C/C++ je biblija, python pa uporaben za široko paleto stvari (splet, numerične knjižnice za računanje, lepi GUI programčki, ...). Nič ne bo narobe, če se naučiš obojega, saj se oba uporabljata za različne namene. PHP se sicer tudi uporablja za vse mogoče spletne strani, vendar je oduren.

RockyS ::

Marat je izjavil:

RockyS je izjavil:

Marat knjige so ponavadi zastarane.

??? am, knjige izhajajo vsako leto, prav tako se jih posodoblja. In pa pri učenju programiranja osvajaš osnove jezika, ne pa vsake nove knjižnice ki pride z novimi verzijami jezika....


Knjiga o HTML5 ?

M1_Abrams ::

Nekaj v slo. jeziku in z video posnetki imaš tudi tukaj.
PHP & MySQL

Marat ::

RockyS je izjavil:

Marat je izjavil:

RockyS je izjavil:

Marat knjige so ponavadi zastarane.

??? am, knjige izhajajo vsako leto, prav tako se jih posodoblja. In pa pri učenju programiranja osvajaš osnove jezika, ne pa vsake nove knjižnice ki pride z novimi verzijami jezika....


Knjiga o HTML5 ?

za začetnike itak :)

bleem ::

svetujem ti, da najprej osvojis osnove zelenega prog. jezika sele potem se zacnes ubadat z uporabo third party libov in dejanskih problemov.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

učenje jezikov

Oddelek: Šola
172870 (557) Damiani
»

Ali izdelovati spletne strani ali programirati?

Oddelek: Loža
213995 (2175) c3p0
»

Učenje programiranja (Front-end) (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
5212784 (9880) matjash
»

Kako vi programirate?

Oddelek: Programiranje
315674 (4219) MrBrdo

Več podobnih tem