» »

OLED TV

OLED TV

Temo vidijo: vsi
««
129 / 131
»»

Gambino ::

Sam imam sedaj nekaj dni LG OLED55G3. In se samo smejim, res neverjeten TV :)
Edino zvok za kakšne audiofile ne bo zadovoljiv (TV je čisto ob steni), vse ostalo je res top.

Sicer pa pomojem v tem rangu SAMSUNG oz SONY tudi ne bi smela razočarati.

Tsunamii ::

JAz si bom drugo leto moral nabavit OLEDa.. sam bi raje 77'letosnjo serijo .. upam da bo cena kaj konkretno nizja. Drugace pa 65' .. Sem videl pri parih frendih LG G3 serijo..mac vsaj meni WooW efekt..imam pa plazmo Panasonic prek desetljetje staro.

easyrider3 ::

LG G3 je prava zadeva ampak letošnji G4 je pa še nekaj konkretno boljši vendar za pad cene bo potrebno počakati do konca leta ali naslednje pomladi. Baje,da je letošnji G4 res prava zverina je še toliko bolj dodelan kakor lanski G3.

mgermo ::

77g4 je 3400€ pri Hrvatih. Bi rekel, da je cena hitro padla.

Tsunamii ::

Nice.. ma med OLED brati :D me mika G4 77' :D

Likalnik ::

je pri nas že na voljo G4 77 oz 83?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Likalnik ()

zmelkoow ::

LP!

Katerega bolj priporočate 65"; Samsung S90C ali LG c3?

andrej69 ::

zmelkoow je izjavil:

LP!

Katerega bolj priporočate 65"; Samsung S90C ali LG c3?


Če boš gledal večinoma HDR vsebine je Samsung vsekakor boljša izbira. Zato, ker je slika svetlejša in ima boljši prikaz barv. Treba pa pazit pri Samsungu, da na sam panel ne pade preveč svetlobe, ker bo drugače črna

izgledala nekoliko sivkasto, to pa je posledica same tehnologije panela. Če pa boš gledal večinoma ostale vsebine, pa je Lg boljša izbira.

fpbs ::

zmelkoow je izjavil:

LP!Katerega bolj priporočate 65"; Samsung S90C ali LG c3?

Vsekakor C3. Samsung še ni dovolj preizkušen glede burn-ina.

andrej69 ::

Kar se tiče burn-ina na lanskem Samsungu je zadeva kar nekaj boljša, napram modelom 2022..

Samsung uporablja na lanskih OLED modelih nekoliko boljši panel, kateri uporablja hiper-učinkovit elektroluminiscentni material.

Kar pomeni, da je svetilnost še nekoliko boljša kakor sama zanesljivost panela.

undertacker ::

Sam sem isto razmišljal da bi vzel Samsung S90C, vendar po vseh testih in pogledu v živo se odločil za C3, in moram povedat, da sem ful zadovoljen, kar se same slike tiče. Pa še cena 900EUR za 55" lg c3 - top.

Zgodovina sprememb…

andrej69 ::

Vsi OLED televizorji so odlični, in so med njimi zelo majhne razlike.. Edino pri gledanju HDR vsebin nekoliko odstopajo modeli z MLA in QD OLED paneli.

Torej najvišji rang OLED televizorjev.

8Bit ::

undertacker je izjavil:

Sam sem isto razmišljal da bi vzel Samsung S90C, vendar po vseh testih in pogledu v živo se odločil za C3, in moram povedat, da sem ful zadovoljen, kar se same slike tiče. Pa še cena 900EUR za 55" lg c3 - top.


Kje, če ni skrivnost?

mihaelo ::

Zanima me ali je ekran 48" potem tudi z EX panelom ali ne?

OLED809 - The highest performance from a mid-range OLED TV

The Philips OLED 800 Series has consistently proven to be one of the most popular OLED ranges thanks to its combination of Ambilight with premium PQ and audio performance in an OLED set.
Available in 42", 48", 55", 65" and 77" screen sizes the new OLED809 continues to set the sector performance standard by combining the new 8th Gen P5 AI processor with new higher output OLED_EX panels - offering a peak light output of 1300 Nits - and a three-sided version of immersive Ambilight technology.

https://www.tpvision.com/blog/philips-2...

easyrider3 ::

Old Spice ::

Ravno sem v postopku menjave svojega 10 let starega Sony TV-ja :)

Gledam omenjeni model: LG OLED55G33LA

https://www.bigbang.si/lg-oled-4k-serij...

Zaradi postavitve v prostoru si ne morem privoščiti velikost večjo od 55".

Najbolj me skrbi potencialen burn-in. Koliko se to sedaj še kaj pojavlja na OLED-ih? Želja je, da mi TV in panel zdrži nekih 5 let...

hodu63 ::

S pojavom evo panelov se je možnost burn-ina drastično zmanjšala. Še vedno je možen, vendar izredno redek. Letos sem dobil en OLED65G1 na popravilo, sicer zaradi defektnega napajalnika (pogosta napaka), pa je imel rahlo zapečeno sliko. Lg daje 5 - letno garancijo na burn-in za G serijo, kar veliko pove o zaupanju v lastno tehnologijo.

mgermo ::

Prej 55" C8


Sedaj 77" G4

Tsunamii ::

mgermo je izjavil:

Prej 55" C8


Sedaj 77" G4


Nice..naj dobro sluzi. Kje in za kolk si ga nabavil ? To velikost tudi mene mika za jeseni oz drugo leto.

mgermo ::

Svijet Medija v Zagrebu. Original cena je bila 3400€ ali 3500€, ampak temu so na pooblaščenem servisu menjal panel (drugače nov) in zato dali nižjo ceno 3100€. Jaz sem tudi mislil počakat na jesen, ampak nižje od te cene ne verjamem da bo šlo.

Baltazar: ::

fpbs je izjavil:

zmelkoow je izjavil:

LP!Katerega bolj priporočate 65"; Samsung S90C ali LG c3?

Vsekakor C3. Samsung še ni dovolj preizkušen glede burn-ina.

Daj prosim nehaj širit laži.

undertacker ::

Sam za info Amazon ima akcijo Lg G4 65" za 2100EUR, edin dobava komaj v oktobru

Zgodovina sprememb…

Map ::

Kaj in kje se trenutno splača kupit?

Zamenjal bi dva televizorja, enega bi vzel 55" oz 65", drugega pa 77". Gledam LG. Glede na to, da je zunaj nova generacija, bi obvezno predlagali nakup te ali je tudi prejšnja dovolj dobra/zanesljiva?

Budget za manjšo cca. 1500 eur, za večjo pa cca. 2500 eur.

mihaelo ::

Zna kdo pomagat kaj raje izbrati ali PHILIPS 48OLED819 ali SONY 48OLED A90K? Zanima me pa glede:
-zvok
-procesor (ali je Sony jev ze zastarel ker je ze toliko casa na trgu?) Gleda se pa YOUTUBE
-svetlost slike (ce se ne motim Sony dosega 899 candel Philips pa 1000 torej neke velike razlike ni pa nobeden nima se EX panela)

hodu63 ::

Raje Philipsa. Ima Mediatek Pentonic 1000 procesor, ki ga v Soniju še ni (je pač modelno leto 2022). Pa po philipsovih podatkih naj bi imela OLED819 serija EX panele. Od kod ti info, da nima EX panela?
Je pa Sony zagotovo kvalitetneje izdelan.

andrej69 ::

mihaelo je izjavil:

Zna kdo pomagat kaj raje izbrati ali PHILIPS 48OLED819 ali SONY 48OLED A90K? Zanima me pa glede:
-zvok
-procesor (ali je Sony jev ze zastarel ker je ze toliko casa na trgu?) Gleda se pa YOUTUBE
-svetlost slike (ce se ne motim Sony dosega 899 candel Philips pa 1000 torej neke velike razlike ni pa nobeden nima se EX panela)


Vsekakor je Philips boljši izbor. Nobeden od teh dveh modelov nima EX panela, vendar Philips dosega konkretno višjo svetilnost panela.. Tudi kot je že napisal hodu63, ima Philips kvalitetnejši/novejši chipset.

Kar pa se tiče slikovnega procesorja, pa sta oba odlična tako Philipsov kot Sonyev. Kar se tiče zvoka, je Philips precej boljši.. Tudi Philipsov daljinec je za mene osebno kvalitetnejši od Sonyevega.

Drugače pa sta oba televizorja odlična, vendar Philips ima določene prednosti.

hodu63 ::

Andrej, a so EX paneli na voljo samo v večjih diagonalah?

andrej69 ::

hodu63 je izjavil:

Andrej, a so EX paneli na voljo samo v večjih diagonalah?


Da samo v diagonalah 55˝ in več.

fpbs ::

hodu63 je izjavil:

Andrej, a so EX paneli na voljo samo v večjih diagonalah?

Pri izdelavi višjih diagonal je prihajalo do precejšnjega izpada materiala, ki so ga uskladiščili in po nekaj letih uporabili za manjše diagonale. Zato so bili paneli diagonale 42" in 48" izdelani iz ostankov starejših plošč- substratov 250 x 320 cm. Zato vsak nakup teh TVejev, ki imajo vgrajene panele starejše generacije odsvetujem. LG ima od lanskih modelov dalje vgrajene že te novejše evo, ali EX panele. Ne vem, pa kako je pri Philipsu, ki je v preteklosti že nabavljal cenejše panele starejših generacij.

Crossfire ::

Dečki, a ima kdo info kam bi lahko poslal na servis tri leta star LG OLED CX3 65"? Sem se vrnil iz dopusta in se več ne prižge. Interneti pravijo, da je znana hiba napajalnik. Uradni servis mi preveč ne diši, obstaja kdo v SLO, ki je pravi naslov za takšne hece?
Ni več v garanciji, zavarovalnica je no-go.

fpbs ::

Crossfire je izjavil:

Dečki, a ima kdo info kam bi lahko poslal na servis tri leta star LG OLED CX3 65"? Sem se vrnil iz dopusta in se več ne prižge. Interneti pravijo, da je znana hiba napajalnik. Uradni servis mi preveč ne diši, obstaja kdo v SLO, ki je pravi naslov za takšne hece?
Ni več v garanciji, zavarovalnica je no-go.

Mogoče je pravi naslov "hodu63".

hodu63 ::

Žal ne delam več, sem dobre 3 mesece v penziji. Pelji na najbližji servis, pa jih opozori, naj preverijo ali najbolje kar zamenjajo rumena kondenzatorja 820nF/500V zraven graetza. To je običajna napaka pri teh aparatih. To ne bi smelo stati dosti. Če pa je vzrok strela, pa je loterija, lahko je malenkost, lahko pa skuri vso elektroniko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hodu63 ()

Old Spice ::

Ali ima kdo izkušnje z omenjeno trgovino: https://www.mediamarket.si/index.html

Cene so kar nekaj nižje, kot razni Big Bangi itd... Verjetno dobavlja iz kake Avstrije in proda tu za 100 EUR več po komadu. Tako mi vsaj izgleda.

mit3k ::

Nisem vedel da so 65 OLED že prebili magično mejo 1.000 eur. Je tole za kaj?

Philips 65OLED718/12

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mit3k ()

andrej69 ::

mit3k je izjavil:

Nisem vedel da so 65 OLED že prebili magično mejo 1.000 eur. Je tole za kaj?

Philips 65OLED718/12


Odličen OLED. Sicer pa so tako vsi OLED televizorji odlični..

Crossfire ::

hodu63 je izjavil:

Žal ne delam več, sem dobre 3 mesece v penziji. Pelji na najbližji servis, pa jih opozori, naj preverijo ali najbolje kar zamenjajo rumena kondenzatorja 820nF/500V zraven graetza. To je običajna napaka pri teh aparatih. To ne bi smelo stati dosti. Če pa je vzrok strela, pa je loterija, lahko je malenkost, lahko pa skuri vso elektroniko.

Hvala

hodu63 ::

mit3k 65OLED718 je philipsov lanski vstopni model oleda, a je kar soliden. Edino zvočniki so bolj tako - tako. Priporočam priklop soundbara ali hišnega kina. Cena je pa ubitačna, še rabljeni se prodajajo za višjo ceno.

Gambino ::

Crossfire je izjavil:

Dečki, a ima kdo info kam bi lahko poslal na servis tri leta star LG OLED CX3 65"? Sem se vrnil iz dopusta in se več ne prižge. Interneti pravijo, da je znana hiba napajalnik. Uradni servis mi preveč ne diši, obstaja kdo v SLO, ki je pravi naslov za takšne hece?
Ni več v garanciji, zavarovalnica je no-go.



Prvo poglej, če so ti kaj v bližini švigale strele, ker je lahko verjetnost, da ti ga je strela skurila. Men je nov LG OLED55G3 pred tremi tedni tako skurilo. Šel je napajalnik, videlo se pa je, da je strela vžgala indirektno.

Če pa nimaš zavarovan in ni več v garanciji pa pelji v RTV servis, ne bi smelo biti drago.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gambino ()

Crossfire ::

Sem včeraj peljal na lokalni servis, čakam verdict. Tudi sam se nagibam k temu, da je napajalnik out. To bo v prihodnosti prava logistična jeba z 65"+ TV-ji in servisom, mogoče ne zavreč emabalaže, če kupiš LG-ja :D

easyrider3 ::

Embalaža še vedno čuva vsaj jaz jo čuvam,če bi bilo potrebno TV pripraviti za transport na servis itd ...

Crossfire ::

Sej se tudi kako drugače lahko človek znajde, je pa res lažje vse skupaj počit v embalažo in mir.
Update: na CX3 je šel napajalnik, sitnica z delom bo cca 345 EUR.

easyrider3 ::

A tako drago stane že napajalnik al je tudi delo na servisu že postalo drago?

hodu63 ::

A napajalnika ne želijo popraviti? Kar zamenjali ga bodo? Nov pride nekaj malega čez 200EUR. To je nabavna cena z ddv na Aswo, no vsaj par mesecev nazaj je bila takšna. Za delo si bodo kar precej zaračunali. Če ga bodo zamenjali zahtevaj starega nazaj, da te ne bodo nafarbali in ti zaračunali zamenjavo, v resnici pa ga bodo popravili.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hodu63 ()

Crossfire ::

Kondenzatorji so baje ok, je že nova revizija, z odpravljenimi napakami predhodnikov, bojda. Na napajalnik se čaka cca 2 tedna.
Bom zahteval, da se stari napajalnik priloži, dvomim da bom lahko preveril model napajalnika enega in drugega side by side...

johanblond ::

Ko smo ravno pri popravljanju. Rebrandan 4K LCD TV, LG panel, Vestel elektronika prenehal delat. Za foro odprem, da vidim če je kaj banalnega, izgleda vse v redu, nič prekurjenega, nobenih vidnh težav (npr. napihnjeni komdenzatorji) (sicer nisem elektrotehnik, tako da je ta ocena zelo groba).
Ga sestavim nazaj, ga za hec poskusim prižgat, se prižge za eno sekundo in ugasne.

A so to kakšni tipični simptomi, da se da ocenit kaj bi bilo, oz ali je kaj enostavnega/po eni za popravit.

Itak TV ni kaj veliko vreden, gre se mi bolj za odnos, da se kaj poskusi popraviti, ne pa vse samo nabavljati novih stvari.

katimm ::

https://priporocam.si/izdelek/lg-oled65...

Super cena morda bestbuy? Skoda edino da nima 5 let garancije na panel :/

freesty ::

katimm je izjavil:

https://priporocam.si/izdelek/lg-oled65...

Super cena morda bestbuy? Skoda edino da nima 5 let garancije na panel :/


Res dobra cena. Kak je pa kaj ta trgovina? Vmes sem dobil na instagramu reklame od njih in sem dobil obcutek, da imajo veckrat kaksen price error. Al pa zelo dobro ceno pac :)
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

Old Spice ::

Kateri 55" OLED bi bil najbolj smiseln:

SONY XR-55A80L
LG OLED55G3
Samsung QE55S95

Trenutno je najbolj ugoden Samsung za 1300 eur, LG je 1600, Sony 1700. Kakšno specifično priporočilo? Nagibam se sicer k G3.

andrej69 ::

Old Spice je izjavil:

Kateri 55" OLED bi bil najbolj smiseln:

SONY XR-55A80L
LG OLED55G3
Samsung QE55S95

Trenutno je najbolj ugoden Samsung za 1300 eur, LG je 1600, Sony 1700. Kakšno specifično priporočilo? Nagibam se sicer k G3.



Samsung in Lg sta nekoliko kvalitetnejša od Sonya. Oba pa imata pluse in minuse.

Če ne potrebuješ ravno vrhunskega OLED televizora, je odlična izbira ta Philips za odlično ceno..

https://www.bigbang.si/philips-oled-4k-...

Več kot odlična izbira pa je ta OLED, ki je v rangu Lg-ja in Samsunga. V določenih segmentih še kvalitetnejši od obeh.

https://www.harveynorman.si/google-tv-s...

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: streki ()

SL4FKO ::

andrej69 je izjavil:

Old Spice je izjavil:

Kateri 55" OLED bi bil najbolj smiseln:

SONY XR-55A80L
LG OLED55G3
Samsung QE55S95

Trenutno je najbolj ugoden Samsung za 1300 eur, LG je 1600, Sony 1700. Kakšno specifično priporočilo? Nagibam se sicer k G3.



Samsung in Lg sta nekoliko kvalitetnejša od Sonya. Oba pa imata pluse in minuse.

Če ne potrebuješ ravno vrhunskega OLED televizora, je odlična izbira ta Philips za odlično ceno..


https://www.bigbang.si/philips-oled-4k-...

Več kot odlična izbira pa je ta OLED, ki je v rangu Lg-ja in Samsunga. V določenih segmentih še kvalitetnejši od obeh.

https://www.harveynorman.si/google-tv-s...



Se opravičujem, ampak kolikor jaz vidim, v izbiri ni bilo filipsovega tvja, tako da... Raje ne odgovarjaj drugič...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: SL4FKO ()
««
129 / 131
»»