» »

OLED TV

OLED TV

Temo vidijo: vsi
««
90 / 126
»»

darck ::

skyform je izjavil:

Zgrabite dokler je takšna cena, še jaz razmišljam da bi vrnil 55" in vzel 65", ker tole je pa nice cena za 65" OLED.

https://www.bigbang.si/phillips-65oled7...


Zakaj je 806 600EUR dražji, če imata skoraj identično sliko, samo zaradi boljega dalinjca, zvoka in 4 stranskega ambilighta. 65" 706 je samo 100EUR dražji kot 55" 806, svašta.

In še dodatne 3% imajo do polnoči, 1357EUR za 65OLED706, nice!



 null

null

skyform ::

Ali se meni samo zdi, da ima 806 drugačn ekran kot 706. 706 ni ful reflekcijski kot večina OLEDov, ampak je bolj podobn kot Sony A80J v 55" in 65" morda malo majn matiran, medtem ko 806 izgleda čist glossy kot ostali OLEDi. andrej ti bi lahko to vedel, če imaš oba v prodajalni?

Pri 5:00 deluje 806 čist glossy, moj 706 ni tako glossy.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

fpbs ::

fpbs je izjavil:

MiniLED je bolj muha enodnevnica in nima dobre prihodnosti. Čez 2-3 leta bodo to izdelovali samo še kitajci. Komur je malo mar za oči tega ne bo kupoval.

LG Display welcomes Samsung's QD-OLED, says miniLED is bad for eye health

fpbs je izjavil:

fpbs je izjavil:

MiniLED je bolj muha enodnevnica in nima dobre prihodnosti. Čez 2-3 leta bodo to izdelovali samo še kitajci. Komur je malo mar za oči tega ne bo kupoval.

LG Display welcomes Samsung's QD-OLED, says miniLED is bad for eye health

https://www.flatpanelshd.com/news.php?s...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fpbs ()

andrej69 ::

skyform je izjavil:

Ali se meni samo zdi, da ima 806 drugačn ekran kot 706. 706 ni ful reflekcijski kot večina OLEDov, ampak je bolj podobn kot Sony A80J v 55" in 65" morda malo majn matiran, medtem ko 806 izgleda čist glossy kot ostali OLEDi. andrej ti bi lahko to vedel, če imaš oba v prodajalni?

Pri 5:00 deluje 806 čist glossy, moj 706 ni tako glossy.



Jaz osebno ne opazim razlike. Seveda pa je odvisno od svetlobe, in kako je nastavljen svetlobni senzor. Če bi postavil tvoj 706 ob bok temu 806 v njegov ambient, mislim, da ne bi opazil razlike.

Kodrnusa ::

A boljšga daljinca pa ne moreš kupit za 706? Pa da dela potem voice comands pa to?

andrej69 ::

Kodrnusa je izjavil:

A boljšga daljinca pa ne moreš kupit za 706? Pa da dela potem voice comands pa to?


Seveda lahko kupiš.

skyform ::

A je daljinec od 806 sploh kje za kupit, jaz ne najdem in na avforums pišejo, da daljinec od 806 niti ne deala z 706 TVjem.

Kodrnusa ::

andrej69 je izjavil:

Kodrnusa je izjavil:

A boljšga daljinca pa ne moreš kupit za 706? Pa da dela potem voice comands pa to?


Seveda lahko kupiš.

Ka pa dela voice control potem?
Evo zgoraj en napisal da ne deluje. Wtf?

Cveto ::

Eno vprašanje: jaz imam OLED705. A se da kje dobiti original daljinca? Pa ne govorim o tistih, ki so kakor original, a vseeno za širši Philipsov nabor (čeprav bom hvaležen tudi za kakšen link za tega). Govorim prav o rezervnem delu - novem originalnem daljincu. Servis bi verjetno moral imeti? Kakšne so pa kaj cene? V slabem letu ga je namreč otrokom uspelo že precej demolirati.

skyform ::

Saj to je problem nikjer ne najdem Philips daljincev razen spodnji dve povezavi od 806 in na aliexpress enak kot 706 samo.

https://www.emerx.eu/philips-48oled806-...

https://www.aliexpress.com/item/1005003...

Kodrnusa ::

90€? A so bolani? Še zmeraj se ne ve ali daljinec od 806 dela na 706 (vse, tudi voice control). Je pa vseeno cenej daljinec kupit za 90€ kot tv (806) za 700€ vec :)

_Denny_ ::

Mogoče bo komu koristno - na Mimovrste sem vprašal, če njihova plačljiva garancija (Jamstvo Mimovrste) krije tudi popravila v zvezi z burn-inom in če so kake omejitve glede števila popravil. Dobil sem ta odgovor:

jamstvo zajema vse kar zajema garancija, torej vse okvare ki se popravljajo v sklopu garancijskega popravila in ne zajema nobenih fizičnih poškodb.

Omejitev glede števila popravil ni.


Sicer bi pa rad videl kako mi bi samo za ~350€ doplačila v tistih 3 letih na 65" LG C1 (oz. katerikoli njihov drugi G-Sync OLED bo ob moji nabavi aktualen) 10x menjali panel zaradi 12h+/dan buljenja v več ali manj isto sliko ob uporabi kot PC monitor; verjetno po drugi ali tretji menjavi rečejo stop. Na trenutnem 65" UE65H6400 mi je v 8 letih uspelo nabrati 46k delovnih ur, dvomim, da bo nov zdržal tako dolgo...žal so mu po toliko letih začele odpadati backlight leče (ne bom popravljal, ker me že samo prevoz v in iz najbližjega servisa stane 100€), tako, da bo slej ko prej potrebna menjava.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

Kodrnusa ::

Dvomim da je burn in pod garancijo.

neocodexx ::

skyform je izjavil:

Ali se meni samo zdi, da ima 806 drugačn ekran kot 706. 706 ni ful reflekcijski kot večina OLEDov, ampak je bolj podobn kot Sony A80J v 55" in 65" morda malo majn matiran, medtem ko 806 izgleda čist glossy kot ostali OLEDi. andrej ti bi lahko to vedel, če imaš oba v prodajalni?

Pri 5:00 deluje 806 čist glossy, moj 706 ni tako glossy.



To tut mene zanima. Drgač pa za info, tale moj 805 al kaj že mam od 2020 model je izredno glossy kar mi je zelo, zelo všeč. Nisem videl še bolj glossy zaslona od tega.

fpbs je izjavil:

fpbs je izjavil:

MiniLED je bolj muha enodnevnica in nima dobre prihodnosti. Čez 2-3 leta bodo to izdelovali samo še kitajci. Komur je malo mar za oči tega ne bo kupoval.

LG Display welcomes Samsung's QD-OLED, says miniLED is bad for eye health

fpbs je izjavil:

fpbs je izjavil:

MiniLED je bolj muha enodnevnica in nima dobre prihodnosti. Čez 2-3 leta bodo to izdelovali samo še kitajci. Komur je malo mar za oči tega ne bo kupoval.

LG Display welcomes Samsung's QD-OLED, says miniLED is bad for eye health

https://www.flatpanelshd.com/news.php?s...


Ka je to nek anti-marketing proti miniledu, kaj so pogruntali to kar je že več kot 20 let znano da je backlight-blue light ni prijeten za oči? To ni nič novega in nima nič z miniledom konkretno. Ta članek smrdi.

Veste da sem zagovornik in eden večjih oled fanboyev na tem forumu, ampak ta članek je čisti clickbait žurnalista ki mora nekaj spisat za oglede. Ponavlja stara dejstva, nič novega, to že dolgo vemo, in v resnici niti ni tako velika razlika, tudi s temi raziskavami so komaj kaj otipljivega dokazali (se pa strinjam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: neocodexx ()

andrej69 ::

Kar se tiče daljinskih za Philips pokličite na ta telefon:

386 1 888 83 12 (Tehnična pomoč za izdelke Philips)

Ali pa sledeča servisa.

http://www.ntt.si/
http://www.servispreseren.com/

neocodexx ::

Ko smo že pri daljinicih, a kdo uporablja Harmony in a to garantirano deluje z vsemi napravami, a lahko npr programiraš tipko za ambilight ki jo imajo samo philips tvji?

Npr. jaz imam Onkyo AVR malo starejši že (min 5+ let), potem ta TV, pogosto uporabljam tudi Shield, to so 3 daljinci, in potem je še 4. za klimo. To je kar veliko navlake na mizi, če bi Harmony res to vse zamenjal bi blo fajn, ampak ne vem dosti o temu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: neocodexx ()

darkz ::

Pomoje bi daljinec deloval.
Ampak kar gledam daljinec za 706 nima vgrajenega mikrofona. Tako da dvomim da bi ta funkcija delovala na 706 če uporabiš daljinec od 806.

Je pa uradni serviser v Slo NTT Velenje.. po moje je najboljše njih vprašat za zamenjavo originalnih daljincev.
|ryzen 3900x|, |2x8 ddr4 3600|, |x470-f rog|
|970pro 512|, |5700 xt|, |nzxt x52|, |omen 32|

Cveto ::

Jaz imam Harmony 700 in Philips 705. Deluje. Za ambilight ne vem, a gotovo se da sprogramirati.

Moj Harmony je sicer že precej zdelan, tako da sem samo testiral. Čisto uničile so se tipke ob displeju, tam kjer imaš programibilne tipke (recimo AV). Je pa zadeva stara 10let, tako da je amortizirano.

skyform ::

@neocodexx, Meni je tudi všeč ful glossy ekran, ker izpadejo črne bolj globoke čez dan in če sije svetloba v ekran, pa tudi barve so lepše. Moj 706 nima tisti ful glosy ekran ni šans, je malo bolj glossy kot XG95 ni pa nikakor tak kot npr v spodnjem videjo 77" A80J. Izpade pa slika zelo globoka na 706 po sončnem vremenu, tako da nima slab enkran, ki bi mu odvzelo globino.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

Cveto ::

705 ima tudi ZELO glossy ekran in to mi je všeč.

skyform ::

Zakaj so to šli spreminjati pri Sonyju in Philipsu mi ni jasno. Tudi Sony A8 iz leta 2020 ima glossy, A80J iz 2021 pa ima enako kot Sony LCDji, samo 77" ima glossy in evo panel. Letos bo A80K imel evo panel v 55" in 65" morda tudi glossy panel.

V spodnjem video pri 14:27 se lepo vidi, da 706 nima glossy panel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

andrej69 ::

skyform je izjavil:

@neocodexx, Meni je tudi všeč ful glossy ekran, ker izpadejo črne bolj globoke čez dan in če sije svetloba v ekran, pa tudi barve so lepše. Moj 706 nima tisti ful glosy ekran ni šans, je malo bolj glossy kot XG95 ni pa nikakor tak kot npr v spodnjem videjo 77" A80J. Izpade pa slika zelo globoka na 706 po sončnem vremenu, tako da nima slab enkran, ki bi mu odvzelo globino.



Ne hvali preveč glossy panela, ker ti bo uprabnik @fpbs napisal, da je to velika laž:):D Sicer pa kar se tiče tega panela.
Prednost takšnega panela je, prenašanje barvnih odtenkov ne glede na svetlobo v okolju.. Zunanja plast panela je prekrita z odsevnim filmom. Odseva zunanjo svetlobo, ne da bi svetlobni tok prodrl globoko v panel, zato slika na takšnem panelu ne izgubi svetlosti in nasičenosti barv. Slika na odsevnem panelu je svetlejša, in bolj nasičena kar se tiče prikaza barv.

neocodexx ::

skyform je izjavil:

@neocodexx, Meni je tudi všeč ful glossy ekran, ker izpadejo črne bolj globoke čez dan in če sije svetloba v ekran, pa tudi barve so lepše. Moj 706 nima tisti ful glosy ekran ni šans, je malo bolj glossy kot XG95 ni pa nikakor tak kot npr v spodnjem videjo 77" A80J. Izpade pa slika zelo globoka na 706 po sončnem vremenu, tako da nima slab enkran, ki bi mu odvzelo globino.



Brez besed.. Tudi v tako osvetljem prostoru, reflekcije in manjša svetlost oleda v tej primerjavi sploh niso tak minus kot sem si mislil. Mora bit pa tist drug TV dosti slabši lcd. Oled tu v vseh primerih še vedno zmaga na celi črti, nora razlika.

Imam raje malo več reflekcij in ta nori kontrast, kot pa isprano sliko na lcd.






Ja vem, te primerjave niso fer proti lcdju ampak še vedno, za mene to odtehta. Te prizori so oledu v takšen velik plus, da je že samo to zame dovolj.

skyform ::

Ta TV zravn A80J sploh ni tako slab LCD, je pa sedaj že malo zastarel. To je XE9005 FALD iz leta 2017 predhodnik XF9005 (2018), potem je bil XG9505 (2019), nato XH9505 (2020), lani X95J (2021) letos pa bo mini led A95K. Problem je v tem, da je XE90 od zgoraj in avtomatsko nonstop pod kotom, pa še reflekcije so videti hujše od zgoraj, svetloba bolj udarja v zgornji TV kot v spodnji TV. Tale XE90 ima zelo močan blooming pod kotom, ga imam, sam imam XE90 in XG95 in je XG95 velik napredek kar se tiče bloominga in globine slike, XH95 pa ima še kar globljo sliko kot XG95 tako da ja tanovi modeli bi izgledali precej boljše v takšni primerjavi sploh ti, ki imajo razširjen kot in antireflekcijski filter. Npr lanski 2021 Samsung Mini LEDI izgledajo v takšnem prostoru kot je na videju skoraj boljše kot OLED, ker imajo skoraj enako globino kot OLED v tem videju ampak so po vrh še svetlejši. Globino pa imajo tako dobro zaradi njihovega antireflekcijskega filtra, ki je daleč najboljši od vseh znamk, ki prav posrka vse reflekcije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

skyform ::

andrej69 je izjavil:

skyform je izjavil:

@neocodexx, Meni je tudi všeč ful glossy ekran, ker izpadejo črne bolj globoke čez dan in če sije svetloba v ekran, pa tudi barve so lepše. Moj 706 nima tisti ful glosy ekran ni šans, je malo bolj glossy kot XG95 ni pa nikakor tak kot npr v spodnjem videjo 77" A80J. Izpade pa slika zelo globoka na 706 po sončnem vremenu, tako da nima slab enkran, ki bi mu odvzelo globino.



Ne hvali preveč glossy panela, ker ti bo uprabnik @fpbs napisal, da je to velika laž:):D Sicer pa kar se tiče tega panela.
Prednost takšnega panela je, prenašanje barvnih odtenkov ne glede na svetlobo v okolju.. Zunanja plast panela je prekrita z odsevnim filmom. Odseva zunanjo svetlobo, ne da bi svetlobni tok prodrl globoko v panel, zato slika na takšnem panelu ne izgubi svetlosti in nasičenosti barv. Slika na odsevnem panelu je svetlejša, in bolj nasičena kar se tiče prikaza barv.


Ja mi je približno jasno kako deluje to vseeno hvala za obrazložitev. Že od nekdaj so mi glossy paneli lepši tudi pri monitorih. Se spomnim, ko so začeli uvajati glossy panele na IPS monitorih, koliko lepše so bile barve in sama globina slike, ker nekateri monitori so pa res ekstremno matirani, sicer to je bilo bolj pred letih tako, ko so imeli eni monitori predvsem Dell tako zmatirano, da je že slika bila zrnčasta. Na Tvjih na srečo ni niti približno tako, so večinoma vsi semi glossy, ampak glossy je meni osebno še vedno najboljše.

kanarin ::

Že od nekdaj so mi glossy paneli lepši tudi pri monitorih

Zanimiva tematika, sam ko sem kupoval zadnja dva prenosnika sta bila glede zaslona vedno obvezna dva kriterija:

1. IPS
2. Matiran zaslon

To pa zato ker je imel predhodni prenosnik obupen TFT (grozni vidni koti) glossy zaslon. Tako da mi je postalo kar samoumevno da je zaslon na prenosniku oz na desktop monitorju matiran in ne glossy. Vsaj za neko resno delo oz. za udobno (za oči) dolgotrajno buljenje v statično vsebino.

Po drugi strani pa imajo tablice in teloni vsi glossy zaslone pa sem prav tako navajen na njih (ne vem kako bi zgledali oz. se obnesli matirani). Seveda imajo glossy zasloni bolj intenzivne oz. žive barve, po drugi strani pa so lahko precej moteči odsevi svetlobe. Nisem pa do zdaj sploh vedel da so pri TV tudi razlike - torej da obstajajo tako semi glossy kot (full) glossy zasloni. A je to res ? A to kje piše pri specifikacijah ? Kateri konkretno so prav glossy ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kanarin ()

darck ::

Na televizorju glossy zaslon je morda v danih okoliščinah dobro ampak,ko pa gledaš kak film kjer je dosti temnih prizorov pa,da svetloba ali kak odsev pada na zaslon je pa,kar moteče.

Tsunamii ::

darck je izjavil:

Na televizorju glossy zaslon je morda v danih okoliščinah dobro ampak,ko pa gledaš kak film kjer je dosti temnih prizorov pa,da svetloba ali kak odsev pada na zaslon je pa,kar moteče.


Kje vidis pri modelih LG/Sony ali imajo mat/glossy ?

andrej69 ::

Tsunamii je izjavil:

darck je izjavil:

Na televizorju glossy zaslon je morda v danih okoliščinah dobro ampak,ko pa gledaš kak film kjer je dosti temnih prizorov pa,da svetloba ali kak odsev pada na zaslon je pa,kar moteče.


Kje vidis pri modelih LG/Sony ali imajo mat/glossy ?


Tukaj si lahko pogledaš.

https://www.rtings.com/tv/tests/picture...

darck ::

Ni tako enostavno samo pogledat te teste in slike kako se kateri TV obnese v svetlem prostoru ali kakšen je odsev panela.
Zdaj po tistih meritvah na RTINGS ima Sony X95H oceno odsevnosti zaslona 9,1 in OLED LG CX 8,4 in C1 8,7 a ko vidiš primerjavo teh TV v živo bi rekel sodelavc katastrofa. V Oled televizorju se čisto vse vidi in blešči a na Siny je pa velikoooo bolje in nemoteče. Evo kako potem oči vidijo ali pa te meritve.

neocodexx ::

Mat premaz ne pomaga. Samo naredi bolj zrnasto, motno sliko. Tiste odseve, če so že, samo razprši, ampak še vedno so. Vem, ker jih gledam vsak dan v svojem monitorju, če ne spustim žaluzij, pa ima zelo debel, nagravžen mat premaz, in nič ne pomaga, samo še slabše; razprši ga - še posebej po zavitih ekranih.

Se čisto dobro vidi v tisti primerjavi ko je bila linkana prej, da je slika na glossy oledu preprosto čudovita, ne glede na odseve, razlika v zmanjšanju odseva ne odtehta razliko v kvaliteti slike ki jo dobiš s čistim, glossy panelom, to je moje mnenje.

darck ::

neocodexx je izjavil:

Mat premaz ne pomaga. Samo naredi bolj zrnasto, motno sliko. Tiste odseve, če so že, samo razprši, ampak še vedno so. Vem, ker jih gledam vsak dan v svojem monitorju, če ne spustim žaluzij, pa ima zelo debel, nagravžen mat premaz, in nič ne pomaga, samo še slabše; razprši ga - še posebej po zavitih ekranih.

Se čisto dobro vidi v tisti primerjavi ko je bila linkana prej, da je slika na glossy oledu preprosto čudovita, ne glede na odseve, razlika v zmanjšanju odseva ne odtehta razliko v kvaliteti slike ki jo dobiš s čistim, glossy panelom, to je moje mnenje.



Jaz pa vem,da sem imel Glossy zaslon na prenosniku kateri je bil super ampak nedaj bože .da je bila kakšna svetloba in ko sem gledal film kjer so bili temni prizori sem se sam videl v zaslonu pa mi sedaj povej kaj narediti v taki situaciji.Še slabše je,ko se ti nekdo zadaj za tabo premika,giblje potem ti oči non stop zaznavajo toliko bolj tiste odseve v zaslonu. Ne vem kako pri vas to ni opazno. Hvala bogu,da sem razbil tisti zaslon in so ga na servisu zamenjali za matiranega in takoj je bilo ogromno bolje res,da zaradi tega niso bile barve,kontrast in sama slika tako dobra kakor z glossy vendar ni pa bilo tako ogromno motečih odsevov.

neocodexx ::

To je pa problem v TN/IPS panelu ki si ga imel na prenosniku, ne v premazu, stojim za tem 100%. Pa še odvisno od samega modela, ponavadi prenosniki niso ravno nek vrh za multimedijske vsebine.

Sam sem tudi imel prenosnike z glossy in mat premazi, pa mi je ne glede na vse, slika na glossy vedno bila bolj všeč, glede odsevov pa ne morem trditi da je matiran sploh kaj pomagal.

Aja ti pa praviš da ti je. No ja, dobro, sam da si zadovoljen. Si moral pa res velik uporabljat na prostem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: neocodexx ()

kanarin ::

Mislim da je prava resnica v tem da tu ni enoznačnega odgovora "kaj je boljše" . Očitno eni preferirajo glossy , drugi pa mat, spet odvisno tudi od tipa zaslona, tipičnem načinu uporabe, od izvorov svetlobe,...

@neocodexx - prosim povej zakaj pa potem od nekdaj velja, da imajo resni poslovni prenosniki mat zaslon ? Pa ja ne boš tega zanikal ?

neocodexx ::

kanarin je izjavil:

Mislim da je prava resnica v tem da tu ni enoznačnega odgovora "kaj je boljše" . Očitno eni preferirajo glossy , drugi pa mat, spet odvisno tudi od tipa zaslona, tipičnem načinu uporabe, od izvorov svetlobe,...

@neocodexx - prosim povej zakaj pa potem od nekdaj velja, da imajo resni poslovni prenosniki mat zaslon ? Pa ja ne boš tega zanikal ?


Zato ker velja stigma, da mat premaz pomaga proti odsevom in je to holy grail v poslovnem svetu? Tam pa res ni pomembno kako "lepa bo slika". Saj imajo tudi vsi Dellovi ekrani mat premaz (kolikor vem), to je pač njihova odločitev. Je pa po mojem občutku bolj čista (ostrina fontov) na glossy.

kanarin ::

Ne vem , mogoče pa velja, da je dolgotrajno gledanje v (statično) sliko (od blizu) bolj neprijetno oz utrujajoče za oči kot na glossy zaslonu ? Ugibam, ker od nekdaj resno delam izključno na mat zaslonih in mi je to dejansko samoumevno. Si sploh ne predstavljam da bi uporabljal glossy.

darck ::

Saj to zagotovo drži,da je glossy zaslon boljši saj barve,kontrast,ostrina vse je bolje ampak kot sem omenil meni ni všeč ta odsev in ne vem kako lahko kdo reče da ga ni. Drugače jaz prenosnika sploh ne uporabljam nikjer zunaj kot samo v hiši pa vem,da sem imel v sobi odsev pa je okno na desni strani in jaz sem še več kot 2-metra stran oddaljen in skoraj 1-meter nazaj pa sem se čisto sam sebe videl v zaslonu ko je bolj temen bila vsebina na zaslonu. Glossy je zakon zaslon samo,da te ne moti odsev,najslabše sigurno pa je da ti kakšna luč gori,če pa to človek ne vidi v odsevu potem mora biti pa slep.

neocodexx ::

Hm, jaz pa res nikoli nisem imel strašnih problemov s tem (kar se tiče laptopa). Sem se pač postavil tako da ni bilo direktno v vir svetlobe.

Odsev me pa prav tako moti na mojem trenutnem, kot sem že povedal, močno matiranem IPS monitorju. Če so žaluzije gor, moti tako močno, da nič ne moreš delat (razen samo na beli podlagi, za slotech in večino drugih appov ter OS imam dark mode, in to prav nič ne vidim če skočim kaj na forume pogledat). Za mene bi bilo bolje da imam glossy zaslon, ker mi mat premaz v trenutni situaciji čisto nič ne pomaga (enako za TV).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: neocodexx ()

scipascapa ::

Zgodovina sprememb…

skyform ::

neocodexx je izjavil:

Hm, jaz pa res nikoli nisem imel strašnih problemov s tem (kar se tiče laptopa). Sem se pač postavil tako da ni bilo direktno v vir svetlobe.

Odsev me pa prav tako moti na mojem trenutnem, kot sem že povedal, močno matiranem IPS monitorju. Če so žaluzije gor, moti tako močno, da nič ne moreš delat (razen samo na beli podlagi, za slotech in večino drugih appov ter OS imam dark mode, in to prav nič ne vidim če skočim kaj na forume pogledat). Za mene bi bilo bolje da imam glossy zaslon, ker mi mat premaz v trenutni situaciji čisto nič ne pomaga (enako za TV).


Ja matiran odsev ni nič kaj boljši skoraj hujši, ker se zelo razprši in potem imaš tak svetl razpršen zmazek na sliki, ga ravnokar imam na mojem 32" monitoru in zaradi njega ne vidim na tistem delu slike skor nič.

darck ::

Mene ne moti matiran zaslon nič vidim vse nobena slika ni razpršena ne na prenosniku,monitorju TV res,da sigurno ni slika tako dobra kot na glossy panelu ampak ni pa nobena katastrofa. Na televizorju ali prenosniku normalno gledam filme,serije recimo tablica pa mi ima glossy zaslon pa ni take ogomne razlike razen te,da se ne smem z njo gibati kje po odsevnih prostorih.

skyform ::

Saj TV nima noben mat zaslon, ali so semi glossy ali pa glossy in semi glossy TV je dosti bolj glossy kot bilo kateri mat monitor.

andrej69 ::

Nekaj let nazaj so sicer pri podjetju Sharp izdelali t. i. panele Moth Eye s posebno protirefleksno plastjo. Ta je absorbirala skoraj vso vpadlo svetlobo in odbojev svetlobe praktično ni bilo mogoče zaznati, a je bila proizvodnja zaradi previsokih stroškov izdelave ukinjena.

darck ::

kako zgleda sneg pri smučarskih skokih na OLED televizorju proti LED TV? Kakor vsepovsod primerjajo OLED z drugimi televizorji se vedno vidi razlika pri prikazu vsebine kjer je prikazana bela in črna barva tukaj je največja razlika med televizorji

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darck ()

skyform ::

Evo ravnokar sem malo pogledal smučanje na youtube, izgleda čist vredu, ne vidim, da bi bilo kaj narobe, sicer nimam več XG95 v enaki sobi za primerjavo ampak kdo pa ima več TVjev za primerjavo, tako da če si nabaviš OLED in ga gledaš brez primerjave ne boš videl, da bi bilo kaj narobe z belo ali da bi bila pretemna slika. Edino kar je na čase malo moteče na mojem panelu je to da je zgornja polovica bele rdečkasta spodnja pa zelenkasta in glede tega še vedno razmišljam, da bi zamenjal TV, za 65" 706 ali celo 55" 806.

fpbs ::

Pat_MaGroin ::

C1 55" je vseeno vredno doplačat. Je pa res, da jih praktično ni več na zalogi.

guzmiricka ::

Odločamo se za 77" oled. V finalni izbor sta padla ta dva:

https://www.freeshop.it/shop-in-shop/lg...

https://electronics.sony.com/tv-video/t...

Kakšno je kaj vaše mnenje o teh dveh. Ne moremo se namreč čisto odločiti...

Hvala !

Tsunamii ::

Cenovno LG 100% .. drugače oba pohvalijo. Verjetno si ze dal Lg vs SONY pa si isto opazil kot jaz.

Osebno bi vzel LGja ker mi je cenejsi in bi še kaksno igro igral na njemu. Drugače naj bi imel Sony boljso privzeto sliko ( za filme ..) in zvok, če nimas 5.1 sistema doma.

Če imas denar vzami SONYa. Drgač je LG isto odličen in za teh 500€ razlike si kupi nek sound sistem al pa seb/otroku PS5 :D

guzmiricka ::

guzmiricka je izjavil:

Odločamo se za 77" oled. V finalni izbor sta padla ta dva:

https://www.freeshop.it/shop-in-shop/lg...

https://electronics.sony.com/tv-video/t...

Kakšno je kaj vaše mnenje o teh dveh. Ne moremo se namreč čisto odločiti...

Hvala !


Trenutno dobim oba za podobno ceno Lg 2.350 in Sony 2.500. Primerjave smo gledali in sta tam tam, zato se je tolk težje odločiti. Igric ne bomo igrali na njemu (imamo drugega za to ;) ). Ta bo v veliki večini za filme (Nvidia Shield+Denon reciver) in tv program. A mogoče kdo ve kateri se bolje obnese pri sliki tv programa (Telekom) ?

Zgodovina sprememb…

««
90 / 126
»»