» »

OLED TV

OLED TV

Temo vidijo: vsi
««
87 / 126
»»

skyform ::

andrej69 je izjavil:

Primerjava Philips OLED 936 in Sony A90J.



Sem pogledal cel videjo brez, da bi šel brat kateri je keri TV, oba odlična, ene scene lepše na Sonyju ene na Philipsu.

darck ::

Za tiste katerim ni problem dati ogromno denarja za super,najboljši televizor.

Best Home Cinema TV: Panasonic JZ2000
Best Living Room TV: Sony A90J
Best Gaming TV: LG G1
Best TV of 2021: Sony A90J


lazni ::

andrej69 je izjavil:

https://www.avforums.com/news/philips-o...



Malo sem presenečen da je LG G1 zmagal.

Morientes ::

Kako se phillips boy brani z nekimi linki, da te srat prime. Un z dvemi različnimi dimenzijami ekrana je najbolj smešna.

Nič bat andrej, prodaja ne bo padla zaradi tega, ker je še vedno 80%-u folka vseeno za kvaliteto slike. Budget je nr1.

darck ::

polde66 je izjavil:

@scipascapa: Pa kup si enga mcoola KM2 android tv box za 55 eur ko bo na GB v akciji pa ne rabiš nobenga tv z androidom. Mecool KM2 je x2 procesor kar pomeni zadovoljivo hladen, dovolj močan ima vse izhode podpira veliko formatov in problem rešen.
Kar se tiče streama ima plex, kodi pa ne gre gor. Ima tudi aplikacijo T2 in EON.


Potem imaš ob televizorju še eno škatlo in kable več in to čisto brez veze. Je sodelavec šel pred 3-meseci kupovat televizor pa je že hotel vzeti Samsunga a potem mu prodajalec pove,da zraven dobi še škatlo z priključki saj televizor jih nima vgrajene v sebi in mu takoj odgovori potem pa ne mislim kupiti tega Samsunga saj imam že sedaj Xbox ob televizorju in ne mislim še dodatne škatle imeti in je šel kupiti drug televizor.

Večina hoče imeti že vse v televizorju kar potrebuje ne,da si dokupuje dodatnih škatlic in povrhu imeti še polno te šare okrog televizorja. Nekateri rabijo televizor samo za gledanje,nekateri za gledanje in igranje iger a na koncu vsak želi,da dobi vse v enem ko kupi televizor.

polde66 ::

@darck to je tvoje osebno mnenje, moje izkušnje pa so povsem drugačne. Če bi pa resnično hotel vedeti kaj komu paše bi moral pa naredit anketo. To kaj tvojemu prijatelju paše ali ne ne igra vloge. Absurd je pa pričakovati, da boš dobil vse v enem, ker to ne obstaja in nikoli ne bo. Igre se bodo igrale z konzolami, zvok se bo poslušal na soundbarih ali reciverjih, večina folka ima ob tv-ju škatlo za tv od internetnega ponudnika.....
polde

darck ::

polde66 je izjavil:

@darck to je tvoje osebno mnenje, moje izkušnje pa so povsem drugačne. Če bi pa resnično hotel vedeti kaj komu paše bi moral pa naredit anketo. To kaj tvojemu prijatelju paše ali ne ne igra vloge. Absurd je pa pričakovati, da boš dobil vse v enem, ker to ne obstaja in nikoli ne bo. Igre se bodo igrale z konzolami, zvok se bo poslušal na soundbarih ali reciverjih, večina folka ima ob tv-ju škatlo za tv od internetnega ponudnika.....



Ja res je kar praviš samo nekaterim pač ne ustreza polno sranja okrog televizorja pa potem preklapljanje iz enega vhoda na drugega in podobno....

fpbs ::

Za igračkarje: LG to Bring NVIDIA GeForce NOW Cloud Gaming to WebOS Smart TVs
https://www.lgnewsroom.com/2021/11/lg-t...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fpbs ()

jernej47 ::

fpbs je izjavil:

Za igračkarje: LG to Bring NVIDIA GeForce NOW Cloud Gaming to WebOS Smart TVs
https://www.lgnewsroom.com/2021/11/lg-t...

Ravno naročil C1, vendar po tem seznamu SLO ni podprta. Ali pa kaj narobe razumem.
https://nvidia.custhelp.com/app/answers...

fpbs ::

jernej47 je izjavil:

fpbs je izjavil:

Za igračkarje: LG to Bring NVIDIA GeForce NOW Cloud Gaming to WebOS Smart TVs
https://www.lgnewsroom.com/2021/11/lg-t...

Ravno naročil C1, vendar po tem seznamu SLO ni podprta. Ali pa kaj narobe razumem.
https://nvidia.custhelp.com/app/answers...

Registriraj se na drugo državo.

Furbo ::

darck je izjavil:

Je sodelavec šel pred 3-meseci kupovat televizor pa je že hotel vzeti Samsunga a potem mu prodajalec pove,da zraven dobi še škatlo z priključki saj televizor jih nima vgrajene v sebi in mu takoj odgovori potem pa ne mislim kupiti tega Samsunga saj imam že sedaj Xbox ob televizorju in ne mislim še dodatne škatle imeti in je šel kupiti drug televizor.

Potem ta sodelavec sploh ni vedel kaj kupuje, to je bil potem tisti tv, ki izgleda kot slika na steni, elektronika je zato posebej in jo skriješ nekam. Ampak fino, da je zabil prodajalca, namesto, da bi priznal, da je sam blesav. :D
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

darck ::

Furbo je izjavil:

darck je izjavil:

Je sodelavec šel pred 3-meseci kupovat televizor pa je že hotel vzeti Samsunga a potem mu prodajalec pove,da zraven dobi še škatlo z priključki saj televizor jih nima vgrajene v sebi in mu takoj odgovori potem pa ne mislim kupiti tega Samsunga saj imam že sedaj Xbox ob televizorju in ne mislim še dodatne škatle imeti in je šel kupiti drug televizor.

Potem ta sodelavec sploh ni vedel kaj kupuje, to je bil potem tisti tv, ki izgleda kot slika na steni, elektronika je zato posebej in jo skriješ nekam. Ampak fino, da je zabil prodajalca, namesto, da bi priznal, da je sam blesav. :D


On nima televizorja na steni in kaj čem jaz ko se je on tako odločil pa tudi Oled je gledal pa je takoj ga črtal ker pravi,da je nenormalno mu bil svetleč in bleščeč zaslon. Vsak ima po svoje kaj prav in naj si potem tudi tisto vzame kar mu paše.

robyda ::

fpbs ::

SR1984 ::

darck ::

SR1984 je izjavil:

https://www.makspro.si/avdio-in-video/t...



To je pa že kar super cena kaj manj ne bo nikoli za ta model saj lanski model ima še višjo ceno

SR1984 ::

Zato pa sem jo danes že naročil, ker sony oled običajno gre prej iz prodaje, kot da bi se prodajali po taki ceni.😀

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SR1984 ()

mat xxl ::

Je kak ogromen Philips OLED v kaki top akciji 70 + ?

darck ::

mat xxl je izjavil:

Je kak ogromen Philips OLED v kaki top akciji 70 + ?



Philips ima večji kakor 65" OLED televizor samo model 806 in cena tega se pri nas vrti okrog 4.000 EUR

fpbs ::

LG expected to release 97" OLED TVs next year:
https://www.flatpanelshd.com/news.php?s...

sekelsek ::

Kaj pravite na oled tv od Hisensa 55 A9g za 900€ . Se splača kupiti za povprečnega uporabnika oz. se za podoben denar dobi kaj boljšega?

darck ::

sekelsek je izjavil:

Kaj pravite na oled tv od Hisensa 55 A9g za 900€ . Se splača kupiti za povprečnega uporabnika oz. se za podoben denar dobi kaj boljšega?


Recimo tale samo potrebno se je po zanimati,če je na zalogi

 LG 55 OLED C1

LG 55 OLED C1

fpbs ::

LunKi ::

Mesec nazaj sem za 65c1 dal 1500 na mimovrste...zakaj bi za A1 placal vec?

darck ::

Mislim da je bil A1 velikosti 65" za ceno okrog 1.200 Eur in nekdo je tudi to objavil seveda to je bilo pred dnevi nazaj sedaj pa je sigurno predrag, če se prodaja za tako ceno

taddeo ::

Sem končno včeraj dobil oled Sony Bravia xr 77 a80j...resnično zadovoljen z nakupom..zanima me, če je potrebno oled tv npr. prvih 100ur "uvajat" pazit , da ni prevelika svetilnost itd..ali lahko kr pričnem z prednastavljenimi izbirami, kot so game/cinema/slika/imax pač karkoli?

hvala vnaprej

Tsunamii ::

taddeo je izjavil:

Sem končno včeraj dobil oled Sony Bravia xr 77 a80j...resnično zadovoljen z nakupom..zanima me, če je potrebno oled tv npr. prvih 100ur "uvajat" pazit , da ni prevelika svetilnost itd..ali lahko kr pričnem z prednastavljenimi izbirami, kot so game/cinema/slika/imax pač karkoli?

hvala vnaprej


Čestitam za dober in velik '77 nakup :D V taki diagonali bom tudi jaz kupil. Koliko si dal, če ni skrivnost in kje ? Tnx

AudioVideo ::

Sony Bravia xr 77 AJ 80 trenutno največ tv za ta denar.

https://geizhals.at/sony-xr-77a80j-a248...

Tsunamii ::

AudioVideo je izjavil:

Sony Bravia xr 77 AJ 80 trenutno največ tv za ta denar.

https://geizhals.at/sony-xr-77a80j-a248...


Zna bit da res ja. Lg je CX oz kaj šele G serija je krepko drzazja. No mene ta dilema al Sony/panasonic/LG/neki čaka cez 2 leti v tem 77 rangu.

taddeo ::

Tsunamii je izjavil:

taddeo je izjavil:

Sem končno včeraj dobil oled Sony Bravia xr 77 a80j...resnično zadovoljen z nakupom..zanima me, če je potrebno oled tv npr. prvih 100ur "uvajat" pazit , da ni prevelika svetilnost itd..ali lahko kr pričnem z prednastavljenimi izbirami, kot so game/cinema/slika/imax pač karkoli?

hvala vnaprej





Čestitam za dober in velik '77 nakup :D V taki diagonali bom tudi jaz kupil. Koliko si dal, če ni skrivnost in kje ? Tnx


kupil sem preko mimovrste sej drugje ni bilo zaloge…cena je bila 3200 eur.Tujina pa mi ni bila pri volji zaradi pcr testov oz. teh zadev..čeprav sem doma blizu Austrije

fpbs ::

OLEDom se povečuje svetilnost: http://www.thelec.net/news/articleView....

Tsunamii ::

fpbs je izjavil:

OLEDom se povečuje svetilnost: http://www.thelec.net/news/articleView....


Nekaj je nekaj..pa tudi ce je teh 1000NITs.. Dokler bodo hollywoodski filmi=> obdelani v 4000 nit => bo se dolga za OLED.

neocodexx ::

Jaz se ne bom branil malo več nitov v igrah, tam pride še najlepše do izraza.

Pri filmih imam večji problem s pretemno gammo, in nisem edini. Sploh pri Philipsu, ki ma izgleda najtemnejšo gammo kolikor smo že lansko leto gledali primerjave.

Višja svetilnost je vsekakor plus za oled, in to ni edina izboljšava ki jo bojo prinesli EX modeli, če obljubljajo daljšo življenjsko dobo pričakujem-upam s tem tudi na manj agresiven ABL.

Sicer pa če ekran zmore 30% več nitov, to že v štartu pomeni da boš imel manj opazen ABL. To je vsekakor odlična novost, jaz bom sigurno počakal potem na te modele (Philipsa, verjetno 2023) za nadgradnjo.

neocodexx ::

Aja pa še to bi dodal...

Glede gamme in primer, mojem Philips oledom, ki ima za moj občutek vsekakor dosti preagresivno; pretemno gammo oz. black crush. Zanima me kako imate drugi uporabniki s tem izkušnjo, in kakšna je vaša nastavitev gamme na LGjih in ostalih? Imate tudi vedno gammo na najsvetlejše? Sploh pri HDR, če bi se dalo bi jo jaz dvignil še za 50%, ma ni šanse da bi dal na default ali še potemnil, to je absolutno pretemno.

Čeprav je Vincent testiral vse te TVje in je rekel da na občutek so vsi enaki in še za njegovo natrenirano oko skoraj ni opaziti razlike... Bi pa jaz pripomnil da zna bit pri kaki zadevi malce pristranski. Naprimer nekoliko preveč zagovarja "HDR should be viewed in a dark room" in da njemu ni pretemno, kljub temu da je velika večina komentarjev še vedno pri temu da ipak je pretemno. Moja kino soba je tudi čisti mrak, ampak je še vedno gamma rahla pretemna na Philips oledu (in to z najsvetlejšo gamma -4 nastavitvijo).

Če je gamma temnejša na enem kot na drugem, je to vsekakor opazna razlika pri vsakdanji uporabi, naredi zelo temne filme težje za gledat. Spomite se na primerjavo med B9 in C9, kjer je Vincent opozoril na kar precejšnjo razliko med tema dvema, da je B9 dosti temnejši ker nima tako dobrega processinga in so to raje zakrili z black crushom !! Zato vedno kupiš C serijo ali boljše.

Edini način da še zvišaš svetlobo v sencah je ali dvignit nivo črne (brighntess) kar pokvari celo sliko in ne pride v poštev, ali povečat contrast in HDR Perfect na maximum, kar pa še dodatno posvetli highlighte in pobriše veliko podrobnosti. Še posebej opazno v novem Matrixu. Film izgleda bolje s HDR Perfect na Auto (najvišja nastavitev), ki tudi nekoliko dvigne celotno svetlost slike vključno z gammo in naredi tiste temačne scene lažje za pogledat, vendar hkrati popolnoma zbriše določene podrobnosti v highligtih, je zelo opazno.

Ta film ima kar dober HDR grading, problem je le pretemna gamma glede na tvoj oled. Me zanima kako je izgledalo pri drugih znamkah. Na Philipsu jaz predlagam vse procesiranje na off (samo motion: movie), oled 100 contrast 100 in gamma -4 tako kot ponavadi. Je dobro za pogledat, samo se še vedno čuti prisoten black crush. HDR Perfect ga dobro popravi, ampak potem imaš pa white crush in rahlo "bodečo" HDR sliko, ki na dolgi rok mogoče ni preveč udobna za gledat, ima pa vsekakor wow efekt.

darck ::

Jaz mislim,da v prikazovanju temnih scen na OLED televizorju to sploh ne bi bilo zame saj preveč temno bi vse skupaj izgledalo in to skoraj najbolj sovražim raje bi potem že imel blooming kakor nekaj kjer se skoraj nič ne vidi.

Machete ::

Brez zamere, ampak a ti še vedno nisi OLEDA nabavil? Vprašam za prijatelja.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

fpbs ::

darck je izjavil:

Jaz mislim,da v prikazovanju temnih scen na OLED televizorju to sploh ne bi bilo zame saj preveč temno bi vse skupaj izgledalo in to skoraj najbolj sovražim raje bi potem že imel blooming kakor nekaj kjer se skoraj nič ne vidi.
Ne vem, zakaj te to moti, saj prednost OLEDa je v tem, da lahko prikaže veliko več temnih odtenkov, kot LCD.

darck ::

fpbs je izjavil:

darck je izjavil:

Jaz mislim,da v prikazovanju temnih scen na OLED televizorju to sploh ne bi bilo zame saj preveč temno bi vse skupaj izgledalo in to skoraj najbolj sovražim raje bi potem že imel blooming kakor nekaj kjer se skoraj nič ne vidi.
Ne vem, zakaj te to moti, saj prednost OLEDa je v tem, da lahko prikaže veliko več temnih odtenkov, kot LCD.



saj to je problem ko LAHKO prikaže in v temnih scenah bi potem vsaj zame bilo pretemno saj lahko pojačaš svetlost samo kjer je črna je črna in tam ne bo nič pojačalo vsaj tako bi moralo biti pri OLED a ne. potem pa ponoči v temi gledaš film kjer je zelo temni prizor a se sploh kaj vidi

neocodexx ::

darck je izjavil:

fpbs je izjavil:

darck je izjavil:

Jaz mislim,da v prikazovanju temnih scen na OLED televizorju to sploh ne bi bilo zame saj preveč temno bi vse skupaj izgledalo in to skoraj najbolj sovražim raje bi potem že imel blooming kakor nekaj kjer se skoraj nič ne vidi.
Ne vem, zakaj te to moti, saj prednost OLEDa je v tem, da lahko prikaže veliko več temnih odtenkov, kot LCD.



saj to je problem ko LAHKO prikaže in v temnih scenah bi potem vsaj zame bilo pretemno saj lahko pojačaš svetlost samo kjer je črna je črna in tam ne bo nič pojačalo vsaj tako bi moralo biti pri OLED a ne. potem pa ponoči v temi gledaš film kjer je zelo temni prizor a se sploh kaj vidi


Vidi se veliko boljše, jaz samo "nitpickam" nepopolnosti oledov med različnimi proizvajalci, ker sem (domnevam glede na primerjave na spletu) prepričanja da ima Philips oled pretemno nastavljeno gammo, kar povzroči malce preveč black crusha za moj okus.

Govorim samo za HDR ki je že itak problematičen. HDR posnetka na navadnem lcd itak nima smisla gledat (se SDR bolje vidi) ker boš dobil še temnejšo, sprano sliko s še manj detajli.

Ne mešat da je slika nasplošno pretemna ko govorim o HDR gammi. (Na SDR zgleda vse ok). No, pojd en HDR film pogledat na pocen tvju pa bo se slabse pa bos vido kaj mislim. Na oled je veliko lepse, le vprasanje nastavitev gamme koliko svetlosti dopusca ker so sami posnetki ze problematicni.

Oled je itak najbolsi gaming zaslon primarno in filmski sekundarno ravno zaradi tega problema s black crushom, ki - ne naredi slabse slike od navadnega lcd - le nekoliko manj "udobno" odvisno od primera do primera, mogoce bi pa za bolj udobno gledanje raje imel malce sprane crne in bloominga kot kompromis - malce tudi stvar okusa.

Jaz vsekakor se vedmo prisegam na oled, le ne vem zakaj al je to Philips al majo to vsi oledi tako temno gammo. Le malček bolj bi se moral slider povečat pa bi bilo idealno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: neocodexx ()

Ales ::

Ni fora v povečanju sliderja, pač pa v zmogljivosti naprave. Slider lahko komot povečajo v naslednjo sobo... in istočasno bi lahko dodali tudi gumb z nadpisom "naredi sendvič", samo kaj, ko TV tega ne zmore. :)

darck ::

Ja za primerjavo je bilo tudi par prikazov med LG C1 in Sony A80J kjer se tudi lepo vidi kako je na C1 veliko bolj povdarjen kontrast in obenem gubi detalje. Na Sony je celo zgledalo kot,da to sploh ni OLED televizor in recimo meni se veliko bolj tak prikaz dopade.
Evo tukaj v tem prispevku je to nekako tako videno. Meni se super dopade tukaj prikaz Sony A80J saj sovražim tisto ekstra črno kontrastnost kjer se vedno gubijo detalji.



 1

1



 2

2



 3

3

neocodexx ::

Tocno o tem govorim. Pa so poskusali popravit v tem prispevku z gammo ali laufano default ali pro skalibrirano nastavitev?

darck ::

neocodexx je izjavil:

Tocno o tem govorim. Pa so poskusali popravit v tem prispevku z gammo ali laufano default ali pro skalibrirano nastavitev?


Bog si ga vedi kako imajo nastavljeno ampak očitno ima Sony kakšne drugačne nastavitve z opcijami kakor sem že opazil in so tudi omenili ima sony eno ali dve nastavitve katere nima nobeden drugi mogoče zaradi tega.

Pa verjetno odvisno je tudi od samega procesorja katerega ima letos Sony novega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darck ()

darck ::

Za moje pojme je to tekmovanje z kontrastom in prikazom črne barve daleč pretirano in velikokrat potem pride nerealno in preveč izrazito. Nekaj podobnega je kot pri programih za urejanje slik kjer dostikrat izbira AUTO LEVEL to naredi,da preveč povdari na kontrast. Z tem povečanjem kontrastom se nič drugega ne počne kot samo povdarja določene poteze a obenem defenitivno izgublja na določenih detaljih in vse to samo zato,da slika bolj izstopa in ne ker res tako izgleda v NORMALI.

skyform ::

Na A80J daš gammo na -2 in imaš enak razultat kot na LGju.

darck ::

skyform je izjavil:

Na A80J daš gammo na -2 in imaš enak razultat kot na LGju.

A sigurno potem je potrebno pri LG dati na +2 da bo isto

skyform ::

Isto najbrž ne bo pa zelo podobno. Tale v videju ima najbrž na Sonyju gammo na 0, če še ne, ki več, ker Sony izgleda nekak bolj spran svetl kot ponavadi na 0. V glavnem, če se gamma zniža za 2 bo podobno kot na LGju, morda bi bilo potrebno celo -3, ker LG zgleda malo pretemn, ima black crush, sicer je težko vedeti kaj se tu dogaja preko slik in videjev. -3 je do sedaj bilo na Sonyjuh pretemno, meni je 0 najlepše ampak na letošnih modelih je videti kot, da imajo dvignjeno gammo. Kot sem že napisal je težko oceniti preko videjev in slik. Za LG pa ne vem kako deluje gamma, če enako kot na Sonyju potem je treba na LGju dvigniti, da bo podobn rezultat kot je Sony na teh slikah.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

fpbs ::

Za tiste, ki imate C1, če je na nalepki oznaka WBC, imate vgrajen še stari panel, oznaka WBE pa novi EVO panel.

darck ::

Kakor je rečeno ima samo G1 in menda C1 77" EVO panel in kot je še to omenjeno sploh ni neke razlike v panelu AMPAK razlika je v sistemski komponenti ...... Rečeno je tudi,da je LG omejil čisto vse OLED modele razen G1 na eno mejo svetilnostni,da niti eden ne odstopa z višjo svetilnostjo po domače povedano nobeden nima kaj višjo svetilnost.

Da bi hotel imeti višjo svetilnost panela kot ima G1 serija potem boš moral imeti vgrajeno še kaj drugega ne samo panel tako je rečeno in samo to je tista razlika med EVO in običnim letošnjim OLED panelom.

To kar pa sedaj ti pišeš fpbs pa nima nobene veze in kje si spet to pobral.

daj povej zakaj ima Sony A80J višjo svetilnost kakor LG C1 pa imata isti panel ZAKAJ????

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darck ()

fpbs ::

darck je izjavil:

Kakor je rečeno ima samo G1 in menda C1 77" EVO panel in kot je še to omenjeno sploh ni neke razlike v panelu AMPAK razlika je v sistemski komponenti ...... Rečeno je tudi,da je LG omejil čisto vse OLED modele razen G1 na eno mejo svetilnostni,da niti eden ne odstopa z višjo svetilnostjo po domače povedano nobeden nima kaj višjo svetilnost.

Da bi hotel imeti višjo svetilnost panela kot ima G1 serija potem boš moral imeti vgrajeno še kaj drugega ne samo panel tako je rečeno in samo to je tista razlika med EVO in običnim letošnjim OLED panelom.

To kar pa sedaj ti pišeš fpbs pa nima nobene veze in kje si spet to pobral.

daj povej zakaj ima Sony A80J višjo svetilnost kakor LG C1 pa imata isti panel ZAKAJ????

O kakšni sistemski komponenti ti pišeš? Saj, če ima vgrajen novejši panel, še ni rečeno, da ima TV tudi višjo svetilnost.
To, da ima Sony A80 višjo svetilnost pomeni, da so nekoliko višje nastavili omejitev svetilnosti, kar pomeni hitrejšo obrabo ali staranje in krajšo uporabno dobo panela. Zagotovo pri LGeju najbolje vedo, do katere mere lahko največ obremenijo panel.
««
87 / 126
»»