» »

OLED TV

OLED TV

Temo vidijo: vsi
««
86 / 127
»»

NejcSSD ::

Tako je odpade. Sicer pa večina film ima poleg DTS še AC3 track oziroma je veliko vsebine EAC3, Atmos itd...

Sicer pa ffmpeg ukaz converta DTS to AC3 za par minutk. Daš v zanko in čez cel library povoziš. Sicer Plex tudi transcodea, ampak zakaj bi če imaš lahko že v pravem kompatiblnem formatu.
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

MisterM ::

LunKi je izjavil:

Hvala za odgovor. Sicer imam receiver in gre zvok tam cez. Ne vem kako bi bilo ce bi vila vsebina na TV appu in potem v receiver. Verjetno bi receiver dekodiral in je to to.
Potem ni kaj razmisljati. VRR predvidevam, da je samo alternativa freesync jn gsync kar pa ze itak podpira. Kot pravim, meni celotna VA tehnologija ne sede (monitor ali TV), ker opazim 'smearing' slike ko se obracas, panning ipd. zato OLED prednjaci.


Pa imaš receiver s HDMI 2.1? Če ne, boš moral PS5 priklopiti direktno na TV, receiver pa na drug HDMI vhod in boš zvok dobival preko eARC-a. Če boš šel preko receiverja, odpadejo vse HDMI 2.1 funkcije.

darck ::

MisterM je izjavil:

LunKi je izjavil:

Hvala za odgovor. Sicer imam receiver in gre zvok tam cez. Ne vem kako bi bilo ce bi vila vsebina na TV appu in potem v receiver. Verjetno bi receiver dekodiral in je to to.
Potem ni kaj razmisljati. VRR predvidevam, da je samo alternativa freesync jn gsync kar pa ze itak podpira. Kot pravim, meni celotna VA tehnologija ne sede (monitor ali TV), ker opazim 'smearing' slike ko se obracas, panning ipd. zato OLED prednjaci.


Pa imaš receiver s HDMI 2.1? Če ne, boš moral PS5 priklopiti direktno na TV, receiver pa na drug HDMI vhod in boš zvok dobival preko eARC-a. Če boš šel preko receiverja, odpadejo vse HDMI 2.1 funkcije.



Verjetno bo imel PS5 direktno v TV reciver pa kakor koli. Da bi jaz imel PS5 se sploh ne bi velik ubadal z povezavo na reciver itak tople vode ne boš iznajdu.

https://www.avforums.com/threads/how-ex...

https://www.whathifi.com/news/denon-and...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darck ()

kunguruj ::

Tudi moj Panasonic ne podpira DTS zvoka, rešujem pa to na sledeč način. Uporabljam tudi TV box, uporabim app na TV boxu, zvok in slika gre preko HDMI na TV, zvok imam preko optike iz TV povezan dalje na receiver, ki podpira DTS in lepo razkodira. Problem nastane, če gledam HDR ali 4K vsebine, saj Telemachov TV box to ne zmore predvajati. Če uporabljam app direktno na TV-ju zvoka ne dobim niti na TV niti na receiver, passthrough v tem primeru ne dela, nimam pa problema s sliko ?

Ukaz ffmpeg reši vse v minuti in pretvori v AC3,

Enkrat v prihodnosti si bom omislil Nvidia Shield ki podpira HDR, DTS passthrough ipd. Bazo filmov, glasbe in še marsikaj uporabnega pa bom imel na Synology NAS-u.

NejcSSD ::

Panasonic potem izgleda podpira DTS Passthrought ker v primer C1 OLED dobiš DTS samo v primeru da imaš na soundbaru 2 hdmija en v box drug v TV in TV samo za sliko. Iz appa na TVju(npr. Plex) pa DTS ne gre dobit.
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

koyotee ::

okica11 je izjavil:

Prošnja za vse lastnike LG C1
1) ali je imel vaš TV zaščitno folijo na sprednji strani? Moj nov TV je namreč nima?
2) ali lahko v nastavitvah pogledate koliko ur je TV vključen? Pri meni ta del menija ne obstaja.

Hvala!


Imel folijo, kupil pri bigbangu preko spleta.
Za timer pa nevem.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

xeroxan44j ::

koyotee je izjavil:

okica11 je izjavil:

Prošnja za vse lastnike LG C1
1) ali je imel vaš TV zaščitno folijo na sprednji strani? Moj nov TV je namreč nima?
2) ali lahko v nastavitvah pogledate koliko ur je TV vključen? Pri meni ta del menija ne obstaja.

Hvala!


Imel folijo, kupil pri bigbangu preko spleta.
Za timer pa nevem.


Kupil včeraj, imam folijo oznaceno na levi in desni strani z nalepko.

Jo je sploh smiselno dati dol?

Kar se tice timerja, tudi meni v nastavitvah ne pise. Mogoce zato ker je tv nov in v nastavitvah še ni te opcije ali pa ker v posodobljenem sistemu ni več te opcije.

MisterM ::

xeroxan44j je izjavil:


Kar se tice timerja, tudi meni v nastavitvah ne pise. Mogoce zato ker je tv nov in v nastavitvah še ni te opcije ali pa ker v posodobljenem sistemu ni več te opcije.


Bo kar sledje držalo, pri meni je ta opcija še bila avgusta, nato pa je po posodobitvi firmwarea izginila.

darck ::

xeroxan44j je izjavil:

koyotee je izjavil:

okica11 je izjavil:

Prošnja za vse lastnike LG C1
1) ali je imel vaš TV zaščitno folijo na sprednji strani? Moj nov TV je namreč nima?
2) ali lahko v nastavitvah pogledate koliko ur je TV vključen? Pri meni ta del menija ne obstaja.

Hvala!


Imel folijo, kupil pri bigbangu preko spleta.
Za timer pa nevem.


Kupil včeraj, imam folijo oznaceno na levi in desni strani z nalepko.

Jo je sploh smiselno dati dol?

Kar se tice timerja, tudi meni v nastavitvah ne pise. Mogoce zato ker je tv nov in v nastavitvah še ni te opcije ali pa ker v posodobljenem sistemu ni več te opcije.



Machete ::

Folijo se da itak dol wtf.. Timer se mi zdi da je nek skrit meni, je treba znat prit do njega. Malo pogooglaj.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

widj3098dj32 ::

Glede na research TVjev se mi zdi zalostno, da pri 700EUR+ napravah sparajo z licencami za DTS. Ko bi vsaj pustili passthrough. Je pa podprt pri Sony in Philips, ni pa pri LG in Samsungu.

Sumim pa bolj da gre za neko anti-piracy potezo v smislu "ce imas itak legalen DTS content a.k.a. BluRay, bo sel zvok iz njega direktno na receiver".

Zgodovina sprememb…

MisterM ::

Ha, anti-piracy, pa kaj še. Ja, šparajo z licencami, tudi Sony noče dodat podpore Dolby Visionu na PS5 in raje uvaja svoj "adaptive HDR", za katerega pa moraš jasno imeti enega izmed njihovih zadnjih modelov TVjev.

darck ::

widj3098dj32 je izjavil:

Glede na research TVjev se mi zdi zalostno, da pri 700EUR+ napravah sparajo z licencami za DTS. Ko bi vsaj pustili passthrough. Je pa podprt pri Sony in Philips, ni pa pri LG in Samsungu.

Sumim pa bolj da gre za neko anti-piracy potezo v smislu "ce imas itak legalen DTS content a.k.a. BluRay, bo sel zvok iz njega direktno na receiver".


Kaj pa tisti kateri nimajo reciverja,ko imajo samo TV in BluRay predvajalnik ??? To,da v današnjem času nimaš,ne ponujaš DTS zvoka je nič drugega kot totalna bedarija.

Machete ::

Če nimaš AVRja, potem niti DTSja ne pogrešaš.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

MisterM ::

Pogrešaš ga seveda ne, a vzlic manka podpore, dobiš nemi film.

bastadu ::

Še vedno kupujem nov 75" televizor, sedaj je eden izmed kandidatov tudi Sony XR-77A80J (opcijsko A83J), si ga kdo lasti in kakšne so izkušnje? Dobi se ga za okoli 2,5k€. Če bi šel na dražji A90J, ki ga tako ni v 75/77" velikosti (itak bi bil pa predrag), 65" varianta A90J pa je v približno istem cenovnem rangu kot 77" A80J, ne vem pa če bi šel na manjšo velikost od 75" ... Kar se kvalitete slike tiče bi naj oba bila zelo blizu, edino A90J bi naj bolje prikazal highlightse zaradi boljše svetilnosti ... Hvala za nasvete!

Nikonja ::

Izgleda je moj C9 zadnji z DTS podporo in mi iskreno ni jasno zakaj pač ne dodajo ceno licence na ceno tv-ja. Sej ne more bit to tolk velik, ali so mogoče še kakšni drugi razlogi zadaj...
Ampak sam tudi razmišljam o nakupu Shielda ker potem dobiš tudi DTS-HD MA in Dolby TRUE-HD podporo.

darck ::

Machete je izjavil:

Če nimaš AVRja, potem niti DTSja ne pogrešaš.



To spet ni res saj nekateri so si kupili BluRay predvajalnik zato,da bodo gledali super sliko filma in za zvok njim ni toliko mar bilo to sploh velja za nekaj let še nazaj ko ni bilo še soundabar za kupiti vsaj pri nas. Še enkrat povem sramota da nimajo vsi televizorji podprte vse zvočne zapise. Zvočni zapisi so bilj pomembni kot marsikatera druga stvar ali funkcijo kateri pa imajo ti televizorji. Kot prvo omenim dvojni tuner v televizorju kar je totalno brez veze važno da DTS ne podpira.

lazni ::

Kot je meni znano EU televizorji nimajo tajmerja v uporabniškem meniju. Folijo pa itak da daš dol, že zaradi bleščanja.

darck ::

Nikonja je izjavil:

Izgleda je moj C9 zadnji z DTS podporo in mi iskreno ni jasno zakaj pač ne dodajo ceno licence na ceno tv-ja. Sej ne more bit to tolk velik, ali so mogoče še kakšni drugi razlogi zadaj...
Ampak sam tudi razmišljam o nakupu Shielda ker potem dobiš tudi DTS-HD MA in Dolby TRUE-HD podporo.


Nvidia Shield je zakon

Morientes ::

bastadu je izjavil:

Še vedno kupujem nov 75" televizor, sedaj je eden izmed kandidatov tudi Sony XR-77A80J (opcijsko A83J), si ga kdo lasti in kakšne so izkušnje? Dobi se ga za okoli 2,5k€. Če bi šel na dražji A90J, ki ga tako ni v 75/77" velikosti (itak bi bil pa predrag), 65" varianta A90J pa je v približno istem cenovnem rangu kot 77" A80J, ne vem pa če bi šel na manjšo velikost od 75" ... Kar se kvalitete slike tiče bi naj oba bila zelo blizu, edino A90J bi naj bolje prikazal highlightse zaradi boljše svetilnosti ... Hvala za nasvete!


77A80J za 2.5K, se hecaš? Tut v avstriji ga za tako ceno težko dobiš. 2.77K v mediamarkt se mi zdi, pri nas pa preko 3k gladko. Drugače si si pa itak že sam odgovoril večino. Na tvojem mestu bi jaz raje večji ekran vzel, ker A80J je že tko in tko odličen OLED.

widj3098dj32 ::

darck je izjavil:

Machete je izjavil:

Če nimaš AVRja, potem niti DTSja ne pogrešaš.



To spet ni res saj nekateri so si kupili BluRay predvajalnik zato,da bodo gledali super sliko filma in za zvok njim ni toliko mar bilo to sploh velja za nekaj let še nazaj ko ni bilo še soundabar za kupiti vsaj pri nas. Še enkrat povem sramota da nimajo vsi televizorji podprte vse zvočne zapise. Zvočni zapisi so bilj pomembni kot marsikatera druga stvar ali funkcijo kateri pa imajo ti televizorji. Kot prvo omenim dvojni tuner v televizorju kar je totalno brez veze važno da DTS ne podpira.

Mja, sploh je to zalostno ker DTS obstaja ze toliko let, da bi moral bit v 2021 nekaj trivialnega. Prav tako verjetno ne gre za hardversko omejitev, da cipi ne bi mogli v realtime tega prekodirat, CE PA ZE, pa bi passthrough bil dovolj. Grem se stavit, da ce zelijo lahko to uvedejo s firmware updatom.

V koncni fazi pa ce je problem strosek licence, zakaj ne dajo moznost nakupa? Ce gre za pametni TV, kjer si loginan z LG/Samsung/Google accountom, zakaj mi ne dajo opcije da kupim DTS decode/passthrough za 50€?

Res pa je, da lahko to privede to glupih idej, kjer na koncu kupis TV in placujes narocnino 1€/mesec za DTS, 1€/mesec za Dolby Vision itd.

bastadu ::

Morientes je izjavil:

bastadu je izjavil:

Še vedno kupujem nov 75" televizor, sedaj je eden izmed kandidatov tudi Sony XR-77A80J (opcijsko A83J), si ga kdo lasti in kakšne so izkušnje? Dobi se ga za okoli 2,5k€. Če bi šel na dražji A90J, ki ga tako ni v 75/77" velikosti (itak bi bil pa predrag), 65" varianta A90J pa je v približno istem cenovnem rangu kot 77" A80J, ne vem pa če bi šel na manjšo velikost od 75" ... Kar se kvalitete slike tiče bi naj oba bila zelo blizu, edino A90J bi naj bolje prikazal highlightse zaradi boljše svetilnosti ... Hvala za nasvete!


77A80J za 2.5K, se hecaš? Tut v avstriji ga za tako ceno težko dobiš. 2.77K v mediamarkt se mi zdi, pri nas pa preko 3k gladko. Drugače si si pa itak že sam odgovoril večino. Na tvojem mestu bi jaz raje večji ekran vzel, ker A80J je že tko in tko odličen OLED.

Ja v DE je trenutno 2500€ (+poštnina s pobiranjem in dostavo na dom je ca. 150€), sedaj samo še upam na kakšnen dober BF deal ...

MisterM ::

widj3098dj32 je izjavil:


Mja, sploh je to zalostno ker DTS obstaja ze toliko let, da bi moral bit v 2021 nekaj trivialnega. Prav tako verjetno ne gre za hardversko omejitev, da cipi ne bi mogli v realtime tega prekodirat, CE PA ZE, pa bi passthrough bil dovolj. Grem se stavit, da ce zelijo lahko to uvedejo s firmware updatom.

V koncni fazi pa ce je problem strosek licence, zakaj ne dajo moznost nakupa? Ce gre za pametni TV, kjer si loginan z LG/Samsung/Google accountom, zakaj mi ne dajo opcije da kupim DTS decode/passthrough za 50€?

Res pa je, da lahko to privede to glupih idej, kjer na koncu kupis TV in placujes narocnino 1€/mesec za DTS, 1€/mesec za Dolby Vision itd.


Imaš popolnoma prav, hardversko za to ni ovir in s firmware updejtom bi lahko uvedli to podporo. DTS je pač firma, formatov pa je se mi zdi vsaj 10, če ne več, ti pa obsegajo "navaden" DTS, DTS96/24, DTS-ES, DTS-HD Master Audio, DTS Neo X, itd. Kako točno je z licencami, ne vem, menda mora proizvajalec plačati licenčnino za vsako napravo, v katero vgradijo dekoder. Na TV-ju sicer le-ta ne rabi biti tako kompleksen kot na A/V receiverjih, saj mora le downmixati signal v stereo oziroma dovoliti passthrough preko HDMI e-ARC.

Če se misliš pritožiti LGju in prositi za uvedbo plačljivega DTS upgrejda imaš vsekakor mojo podporo. A verjetno bo to Sizifovo delo, saj smo lastniki PS5 prav tako želeli [plačljiv] Dolby Vision upgrade, za katerega je bilo sprva nekaj indicev, da bo prišel, trenutno pa vzlic uvedbe njihovega lastnega adaptive HDRja nič ne kaže na to.

widj3098dj32 ::

MisterM je izjavil:

widj3098dj32 je izjavil:


Mja, sploh je to zalostno ker DTS obstaja ze toliko let, da bi moral bit v 2021 nekaj trivialnega. Prav tako verjetno ne gre za hardversko omejitev, da cipi ne bi mogli v realtime tega prekodirat, CE PA ZE, pa bi passthrough bil dovolj. Grem se stavit, da ce zelijo lahko to uvedejo s firmware updatom.

V koncni fazi pa ce je problem strosek licence, zakaj ne dajo moznost nakupa? Ce gre za pametni TV, kjer si loginan z LG/Samsung/Google accountom, zakaj mi ne dajo opcije da kupim DTS decode/passthrough za 50€?

Res pa je, da lahko to privede to glupih idej, kjer na koncu kupis TV in placujes narocnino 1€/mesec za DTS, 1€/mesec za Dolby Vision itd.

Na TV-ju sicer le-ta ne rabi biti tako kompleksen kot na A/V receiverjih, saj mora le downmixati signal v stereo oziroma dovoliti passthrough preko HDMI e-ARC.

Če se misliš pritožiti LGju in prositi za uvedbo plačljivega DTS upgrejda imaš vsekakor mojo podporo. A verjetno bo to Sizifovo delo, saj smo lastniki PS5 prav tako želeli [plačljiv] Dolby Vision upgrade, za katerega je bilo sprva nekaj indicev, da bo prišel, trenutno pa vzlic uvedbe njihovega lastnega adaptive HDRja nič ne kaže na to.


Pa saj to mi najbolj gre na zivce, pusti mi moznost da na lastni napravi, ki sem jo placal, ce se mu ze ne da dekodirati DTS razlicnih formatov oz. je to tak hud zalogaj, da ga spusti v raw signalu do naslednje naprave po izbrani poti (optika, hdmi). Kitajska kutija iz Amazona za 25€ zmore splitat signal iz raspi Kodija preko HDMIja v HDMI za sliko in jo poslje na TV, ter zvok po optiki do receiverja. Ne da to nebi zmogla kista za 700+€.

Nazalost pa navaden Janez tega nebo dosegel, dokler se jim nebo znizala prodaja, pa se to eksplicitno zaradi tega razloga. Skoda da ni na EU trgu spodobnih panelov in glupih TVjev brez "pametnih" vmesnikov, pa si na koncu menjavas samo skatlo, ce je ze ta vmesnik okrnjen, oz. slej ko prej zastari cez par let.

MisterM ::

No, zelo verjetno je, da kitajska kutija za 25€ nima vseh ustreznih licenc za vse, kar počne :)

widj3098dj32 ::

MisterM je izjavil:

No, zelo verjetno je, da kitajska kutija za 25EUR nima vseh ustreznih licenc za vse, kar počne :)

Dvomim da sploh kaj dosti pocne: https://www.amazon.de/gp/product/B07FX6...

V sebe dobi HDMI sliko in zvok iz kodija, ven pa gre HDMI na star 720p TV ter optika do starega DD/DTS receiverja - leta 2001 je Sony znal dekodirat DTS, to kaj superfly TV v 2021 ocitno ne zna.

Kodi zna iz eac3/DD+ naredit AC3/DD, ki ga star receiver zna dekodirat. Tako da sem si s to skatlo prisparal nakup TVja in novega receiverja, da bi prisel do DD+ zvoka, v katerem je vecina modernih serij, ter filmov ki so releasani na streaming servisih.

Bolano pa mi je da potem moras gledat doticni TV (Sony, Philips) da nebi izgubil DTS, ce bi hotel uporabljat built-in TV mediaplayer. V primeru da pa zelim uporabljati Kodija se naprej, pa rabim nov receiver, ker ima ta samo 1 opticen vhod in seveda 0 HDMIjev, tako da bi bil opticen vhod ali za TV ali za Kodi.

Ali pa kupim se eno magicno kutijo, da switchnem z daljincem kateri opticni source pade na receiver lol: https://www.amazon.de/-/en/Toslink-Swit...

Zgodovina sprememb…

MisterM ::

Jaz imam podoben problem, do sedaj sem 12 let uporabljal HTPC z Mediaportalom, ki je deloval super, žal pa odpade Dolby Vision - tega dvomim, da bomo kdaj videli na PCju. Z madVR se sicer da prekodirati tudi DV, a to je bolj jalova rešitev. Plex app na LG C1 deluje krasno, Dolby Vision vsebine so čudovite, odpade pa DTS. PS5 sicer ima Plex app, a tudi tu manjka DV podpora. Morda je rešitev Xbox Series X, ki bo preko soundbara povezan na TV in lahko laufa tako Plex kot predvaja 4k Blu-raye, predvsem pa podpira tako DV kot tudi vse Dolbyeve in DTSove audio formate.

darck ::

MisterM je izjavil:

Jaz imam podoben problem, do sedaj sem 12 let uporabljal HTPC z Mediaportalom, ki je deloval super, žal pa odpade Dolby Vision - tega dvomim, da bomo kdaj videli na PCju. Z madVR se sicer da prekodirati tudi DV, a to je bolj jalova rešitev. Plex app na LG C1 deluje krasno, Dolby Vision vsebine so čudovite, odpade pa DTS. PS5 sicer ima Plex app, a tudi tu manjka DV podpora. Morda je rešitev Xbox Series X, ki bo preko soundbara povezan na TV in lahko laufa tako Plex kot predvaja 4k Blu-raye, predvsem pa podpira tako DV kot tudi vse Dolbyeve in DTSove audio formate.



Pa itak Xbox Series X je bolj pametna konzola kot Playstation 5. Sam bi vedno hotel raje imeti Playstation do je veljalo,do konzole PS4 glede PS5 pa jo sploh nikoli ne bi kupil ker mi je grda.

Xbox nisem nikoli maral ampak sedaj bi pa sigurno raje kupil XBox Series X

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darck ()

xeroxan44j ::

Mi lahko kdo pove kaj je nvidia shield?
Dolby vision deluje na lgc1 samo v hdr načinu ne?

Imam še vprasanje ce je kaksna opcija zdruziti daljinska upravljalnika, enega imam od a1 boxa drugega od tvja. Rab bi zdruzil v enega in sicer na tega od tv.

MisterM ::

1. https://www.nvidia.com/en-gb/shield/
2. Dolby Vision je eden izmed standardov HDRja. LG C1 ga seveda podpira.
3. Da.

xeroxan44j ::

3.iščem navodila ali karkoli pa nimam sreče, mogoče kakšna ideja?

Hvalaa.

Zgodovina sprememb…

darck ::

xeroxan44j je izjavil:

3.iščem navodila ali karkoli pa nimam sreče, mogoče kakšna ideja?

Hvalaa.


Navodila za kaj?

xeroxan44j ::

Se vidi koliko sem bil za časom. Navodila moznosti uporabe samo enega daljinskega za tv. Sem nastavil, tako da pomoči več ne potrebujem.

Zgodovina sprememb…

bon_bon ::

mAXTER je izjavil:

A se da kje najdit seznam LG OLED C1 tv-jev, kjer so navedene serijske številke modela ter za katero regijo je delan? Primer: LG OLED77C17, kjer je C1 model ter 7 regija npr. Švica;

Enkrat sem že naletel na nekaj takega samo ne najdem več na spletu...


Verjetno to ni tisto kar si iskal? https://en.tab-tv.com/?page_id=7111
lp !

bon_bon

darck ::

andrej69 kakšna je razlika med Philips Oled 805 in Oled 806 je kaj izboljšav? Omenjeno je nekaj,da model 806 nima glih dobro porihtano gibanje slike

andrej69 ::

darck je izjavil:

andrej69 kakšna je razlika med Philips Oled 805 in Oled 806 je kaj izboljšav? Omenjeno je nekaj,da model 806 nima glih dobro porihtano gibanje slike


Seveda je model 806 kar nekaj kvalitetnejši. Predvsem kar se tiče novega P5 procesorja, ki prinaša kar nekaj novosti, kot je zaznavanje filmov z umetno inteligenco, prilagajanje slike glede na ambient , sami prehodi gibanja so izboljšani, in pa izboljšani so ukrepi proti burn -inu. Tudi za igre je kvalitetnejši, zvok je še nekaj kvalitetnejši od lanskega modela, in pa Android deluje še nekaj bolje. Skratka v vseh pogledih je kvalitetnejši od lanskega modela.

fpbs ::

LG to Offer Customers Apple TV+ Three Month Trial:
https://www.lgnewsroom.com/2021/11/lg-t...

xeroxan44j ::

Zanima me kje "vlečete" dol hdr vsebine? Je kvaliteta odvisna od usb ključa če je 3.0 ali 2.0? Se film lepše predvaja?
Kako se sploh lotite predvajanja 3d vsebin na 4k televizorjih?

hunter01 ::

HDR vsebine imaš na travnikih in pa plačljivih storitvah na zahtevo.

3D je pa šel na smetišče zgodovine? Ne vem če kateri od novih TVjev sploh še podpira 3D? OLED televizorji ti po moje, s svojo črnino naredijo bistveno boljši experience od očal in 3D gledanja.

fpbs ::

Skyworth W82 is the world's first transformable OLED TV:
https://www.flatpanelshd.com/news.php?s...

skyform ::

andrej69 ::

skyform ::

Definitivno boljši shootout kot od HDTV, prvo kot pvo je ocenjevalo dosti več ljudi, ocenjevali so različne presete in niso ocenjevali tisti, ki so nastavili TVje, ker da dva nastavljata TVje potem pa jih sama ocenjujeta + en dodatn ocenjevalec je prav smešno. Ne mi rečt, da nista vedla keri je keri TV, toliko ur sta jih nastavljala in bulila v njih, da že na pamet vesta keri je keri. Edino kar je dobro je, da sta imela referenc monitor zravn, drugače pa kdo si sploh da pro skalibrirat TV, redko kdo, večina gleda out of the box ali si sami nastavijo po želji. Edina možna slabost Philipsovega shootouta je, da je morda folk bil podkupljen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

polde66 ::

Podkupljen se sliši tako grozno. Boljša beseda bi bila "bolj motiviran". Verjamem, da tu korupcija ne obstaja:)
polde

skyform ::

Drugače so pa ti najvišji rangi OLED TVjev tako dobri, da so razlike res minimalne, je še samo stvar okusa, kateri OS preferiraš, izgled, ambilight, znamko itd.

polde66 ::

Tud Hisense ima eno luštno serijo: https://www.mimovrste.com/oled-televizo...
ta varianta z 55 ekranom se dobi tudi za kakih malce čez 900 eur (recimo kolega ga je vzel za tak denar v BB) Zanimiv. Plošča je pa itak od LG, Vidaa U5 njihov OS pa sploh ni napačen.
polde

andrej69 ::

Primerjava Philips OLED 936 in Sony A90J.

scipascapa ::

POLDE666: android mora biti, preko vidaa-e lahko streamaš iz pcja filme/serije?

vidim da je 4k120....VRR itd tudi?

https://www.bigbang.si/hisense-55a9g-pa...

Zgodovina sprememb…

polde66 ::

@scipascapa: Pa kup si enga mcoola KM2 android tv box za 55 eur ko bo na GB v akciji pa ne rabiš nobenga tv z androidom. Mecool KM2 je x2 procesor kar pomeni zadovoljivo hladen, dovolj močan ima vse izhode podpira veliko formatov in problem rešen.
Kar se tiče streama ima plex, kodi pa ne gre gor. Ima tudi aplikacijo T2 in EON.
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()
««
86 / 127
»»