» »

OLED TV

OLED TV

Temo vidijo: vsi
««
83 / 126
»»

hdx ::

Imam Samsunga Q90 in OLED LG-ja (ne vem iz glave kateri model, letos kupljen) pa je razlika očitna v svetlem prostoru. OLED imam v spalnici za občasno gledanje filmov, QLED pa za vsak dan. Žena rajši gleda filme na QLEDu.

Mini LED je pa zmaga

fpbs ::

darck je izjavil:

Kaj pa letošnji Qled 85 ali 90 recimo Q90 z 65 inčnem zaslonom je cena nekje 1.600 EUR. A so to že miniLED zasloni?

Nisi navedel kompletne oznake, če ima oznako QN, potem je miniLED.

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

darck je izjavil:

Kaj pa letošnji Qled 85 ali 90 recimo Q90 z 65 inčnem zaslonom je cena nekje 1.600 EUR. A so to že miniLED zasloni?

Nisi navedel kompletne oznake, če ima oznako QN, potem je miniLED.


Saj je napisal letošnji in številka je povsem dovolj, da se ve da gre za MINI LED modele.

darck ::

Sem našel nekaj omenjenega glede miniLED pri Samsungu in sicer QN85A ima IPS zaslon a QN90A ima pa VA zaslon. Ta višji model QN90A ima boljšo oceno in to je tista prava stvar.

Tsunamii ::

Woow nisem vedel, da tako dobro zgleda mini led na Samsungu NEO QLED seriji. Drgac na na RTrings omenijo velik blooming ..

tikitoki ::

MikroLED bo verjetno tehnologija, kjer bo edini pomislek cena. Kar se tice OLED, edina resna hiba je burn-in.

Ganon ::

tikitoki je izjavil:

MikroLED bo verjetno tehnologija, kjer bo edini pomislek cena. Kar se tice OLED, edina resna hiba je burn-in.


In svetilnost.

tikitoki ::

Ker je crna dejansko crna, to niti ni huda hiba, ker je kontrast se vedno neprimerno boljsi. Z nekaj izjemami, ki niso relevantne za vecino.

blazkj ::

Po dveh letih sem zopet prebral zadnjih nekaj strani te teme. Opažanja:

OLED se lepo ceni. Še 2018 sem dal za 55C malo nad 1400 eur, zdaj je že povsem pri 1000eur. Sicer pričakovano, a še vedno super sploh glede na trenutno pomankanje čipov.

Skuliran andrej69, ki ne vsiljueje vsem Philipsa. Iskrene pohvale za ta preskok.

S svojim LGjem sem izjemno zadovoljen. Od webOS do slike me še danes navdušuje. Burn-ina zaenkrat ni. Pogrešam samo eno stvar pa do sedaj še nisem raziskoval tega. Če nekaj gledam nekaj prek YT na telefonu (ios) to brez težav vržem na YT aplikacijo na TV (isto wifi omrežje). Če pa gledam kakšen drug video/stream na telefonu (native player) pa ne vem ali je možno sliko/povezavo poslat na LG. ios mi ponudi da bi prenesel prek airplaya, amapk ne vem če LG to ponuja (sploh 2018 verzija predvidevam, da ne). Je mogoče to kdo raziskal?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: blazkj ()

Ghost007 ::

Čas je da zamenjam mojga 2013 Samsunga Qled55 6400 menda, sploh ker sem nabavil XSeriesX in PS5.

Tu se pa pojavi mega problem. Ker uporabljam TV kot monitor in gaming zaslon že od leta 2010, rabim nujno vsaj 3x HDMI 2.1 priklope in tu nastane problem. Izbire pač ni. Ali vzamem QLED NEO 95 65" za cca 2500€ kar je trenutno crazy visoka cena ali C1 OLED ki je vsej pri nas dosti cenejsi. Zakaj ne vem..... Balkanska produkcija?
Tudi stojalo za TV mora obvezno biti centrirano kot imata ta dva modela.

Problem je seveda v tem kaj delam in kaj igram. Samo heavy burn in igre. Na Rtrating so testirali prav FIFO 18, da je po 8 tednih 20h na dan se vžgala v TV, kar je 1120 ur. To se kamot doseže v 1 letu igranja.

Ko pa ne igram pa imam Windows 10 desktop na ekranu in sem navajen ko sem doma, da mi TV laufa tudi po 20 ur v monitor načinu. Pri OLEDu ne pomaga, da vsakih par ur pac menjas sliko, ker se statična slika sešteva, tako da tudi ce imaš v nekem 24h intervalu 8 ur sliko skupaj vkloleno ali pa z urnimi premori je rezultat kompletno identični. Pixle na tem mestu so se bolj postarali.

Panel refresh, ki bi se naj poganjal po 4 urah uporabe bi se pri meni lahko tudi le samo 1x na dan zagnal, sej praviloma TV izklopom po 00:00, če sploh.

Vendar ker je med TVjama skoraj 1000€ razlike me mika da bi vseeno sprobal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ghost007 ()

Furbo ::

Obdrži stari tv za monitor in imej novega za gaming? Bo verjetno precej bolj udobno vse skupaj.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Furbo ()

MisterM ::

Ghost007 je izjavil:



Problem je seveda v tem kaj delam in kaj igram. Samo heavy burn in igre. Na Rtrating so testirali prav FIFO 18, da je po 8 tednih 20h na dan se vžgala v TV, kar je 1120 ur. To se kamot doseže v 1 letu igranja.

Ko pa ne igram pa imam Windows 10 desktop na ekranu in sem navajen ko sem doma, da mi TV laufa tudi po 20 ur v monitor načinu. Pri OLEDu ne pomaga, da vsakih par ur pac menjas sliko, ker se statična slika sešteva, tako da tudi ce imaš v nekem 24h intervalu 8 ur sliko skupaj vkloleno ali pa z urnimi premori je rezultat kompletno identični. Pixle na tem mestu so se bolj postarali.


Imam podobno situacijo kot ti, na OLED TV sta priključena HTPC z win10 in konzola. Za izogib vžiganju sem pač na namizju nastavil črno ozadje, skril ikone ter taskbar in naštimal vklop screensaverja po eni minuti.

eventyrer ::

MisterM je izjavil:

Ghost007 je izjavil:



Problem je seveda v tem kaj delam in kaj igram. Samo heavy burn in igre. Na Rtrating so testirali prav FIFO 18, da je po 8 tednih 20h na dan se vžgala v TV, kar je 1120 ur. To se kamot doseže v 1 letu igranja.

Ko pa ne igram pa imam Windows 10 desktop na ekranu in sem navajen ko sem doma, da mi TV laufa tudi po 20 ur v monitor načinu. Pri OLEDu ne pomaga, da vsakih par ur pac menjas sliko, ker se statična slika sešteva, tako da tudi ce imaš v nekem 24h intervalu 8 ur sliko skupaj vkloleno ali pa z urnimi premori je rezultat kompletno identični. Pixle na tem mestu so se bolj postarali.


Imam podobno situacijo kot ti, na OLED TV sta priključena HTPC z win10 in konzola. Za izogib vžiganju sem pač na namizju nastavil črno ozadje, skril ikone ter taskbar in naštimal vklop screensaverja po eni minuti.


v izogib točno takemu paničarjenju sem jaz vzel QLED. Pogosto imam na TVju skoraj statično sliko cel dan (sploh če poslušam kak album na spotify).

Za gaming so OLED običajno sicer boljši (iz razloga, ki sem ga omenjaj včeraj..malenkost ostrejši hitro premikajoči objekti).

tikitoki je izjavil:

Ker je crna dejansko crna, to niti ni huda hiba, ker je kontrast se vedno neprimerno boljsi. Z nekaj izjemami, ki niso relevantne za vecino.


Tole drži v temnem prostoru. V prostoru ki ga osvetli sončna svetloba pa večja svetilnost naredi neprimerno boljši kontrast.

Zgodovina sprememb…

uvodV?? ::

eventyrer je izjavil:

MisterM je izjavil:

Ghost007 je izjavil:



Problem je seveda v tem kaj delam in kaj igram. Samo heavy burn in igre. Na Rtrating so testirali prav FIFO 18, da je po 8 tednih 20h na dan se vžgala v TV, kar je 1120 ur. To se kamot doseže v 1 letu igranja.

Ko pa ne igram pa imam Windows 10 desktop na ekranu in sem navajen ko sem doma, da mi TV laufa tudi po 20 ur v monitor načinu. Pri OLEDu ne pomaga, da vsakih par ur pac menjas sliko, ker se statična slika sešteva, tako da tudi ce imaš v nekem 24h intervalu 8 ur sliko skupaj vkloleno ali pa z urnimi premori je rezultat kompletno identični. Pixle na tem mestu so se bolj postarali.


Imam podobno situacijo kot ti, na OLED TV sta priključena HTPC z win10 in konzola. Za izogib vžiganju sem pač na namizju nastavil črno ozadje, skril ikone ter taskbar in naštimal vklop screensaverja po eni minuti.


v izogib točno takemu paničarjenju sem jaz vzel QLED. Pogosto imam na TVju skoraj statično sliko cel dan (sploh če poslušam kak album na spotify).


Tale razlog je čisto irelevanten. OLED TVji imajo screensaverje in v primeru statične slike se po kakšni minuti izklopi zaslon (zvok ostane) - ravno za spotify deluje točno tako.

Za trgovinske izložbe imajo ti TVji poseben setting, ki (med drugim) tudi to izklopi, zato v trgovinah tega ne opaziš.

Pa ne da bi kogarkoli prepričeval v OLED ali LCD, le zdi se mi neumno da se odločate glede na izmišljene argumente.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: uvodV?? ()

darck ::

Zame bi bili vsi LCD televizorji kateri so v višjem rangu dobra izbira pa tudi vse je odvisno kaj kdo gleda in kaj koga kaj moti ali na kaj je pozoren.

MisterM ::

eventyrer je izjavil:


v izogib točno takemu paničarjenju sem jaz vzel QLED. Pogosto imam na TVju skoraj statično sliko cel dan (sploh če poslušam kak album na spotify).


No, ne vem če je to paničarjenje, pač se je treba malce prilagoditi. Meni se na namizju zalaufa screensaver, ko pa poslušam glasbo pa Mediaportal požene full screen visualisation. Pri neki normalni uporabi se menda ne bo poznalo, sem pa tudi sam zaradi tega razmišljal o QLED zaslonu. A tale LGjeva C1 serija mi ponuja dejansko vse, kar od TVja pričakujem. Razen ambilighta. A pri nas na Cipru se Philipse težko dobi, sicer bi si omislil njihov novi OLED 806.

Ghost007 ::

Screen saver. Ja vse vredu in prav, vendar screen saver ne reši 1000 ur CNN, FIFA logota vedno na istem mestu skozi daljše časovno obdobje. Šteje sešteti torej totalni čas ko je logo bil prikazan in doben screen saver ne resetira tega časa. Sej tudi v tem testu CNN in FIFa logo niso bili prikazani 100% časa, tako da lahko rečeš da se je kao screen saver v kotu vklopil vsakih par minut v smislu, da je bila prikazana druga slika, reklama ali drugi menu. Vendar sešteti prikaz logota je pixle postaral oz zažgal v sliko.
https://www.rtings.com/tv/learn/real-li...

QLED od samsunga bi bil no brainer, če nebi bila cena 2500EUR za točno ta TV ko ga rabim. Low input lag, dober screen, 4x hdmi 2.1, ki ga ima le NEO 95A.

Zdaj me pa definitivno mika tudi LGC1, ker je v osnovi super, cenejši. Le za moje potrebe bi lahko bil visoko rizični.

Mogoče bo treba enostavno počakati še nekaj mesecev, da cena pade pod 2k€

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ghost007 ()

skyform ::

hdx je izjavil:

Imam Samsunga Q90 in OLED LG-ja (ne vem iz glave kateri model, letos kupljen) pa je razlika očitna v svetlem prostoru. OLED imam v spalnici za občasno gledanje filmov, QLED pa za vsak dan. Žena rajši gleda filme na QLEDu.

Mini LED je pa zmaga



Za enkrat mini led sploh ni navdušil. Drag in nič posebnega. Nadražji Samsung QN90A je komaj kaj boljši kot dost cenejši Sony X95J, in še to ga v natančnosti slike X95J namaže. Za takšno ceno oz ceneje potem raje kupiš OLED, ki ima lepšo in dosti bolj pravilno sliko. Problem pri teh novih mini ledih je, da se noben od proizvajalcev ni dovolj potrudil z local dimming agoritmom in potem z vsemi temi conami nastane več težav kot pa prednosti. Ti novi IPS mini led Samsungi pa so še bolj bedni, sive črne, slab kontrast in blooming. Linus pa se ne spozna najbolj na TVje in naj kar raje ostane pri PCjih, ker tale Q85A se pa sploh ne more primerjati z OLEDi, še lanski Q80T je boljši v marsičem.

Ta tip lepo razloži v čem je težava Mini LEDov

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

andrej69 ::

Kar se tiče primerjave MINI LED in Sony FALD ni primerjave:) MINI led Samsung in tudi Philips sta občutneje kvalitetnejša.. Tukaj je tudi primerjava Samsunga in Sonya. Kjer je Sony kvalitetnejši od Samsunga je predvsem gibanje slike in pa nekoliko boljše procesiranje slike, kjer pa je majhna razlika. Enostavno je Sony naredil napako, da se ni odločil za MINI LED panele na letošnjih high-end modelih:)

https://www.rtings.com/tv/tools/compare...

skyform ::

https://www.rtings.com/tv/reviews/sony/...

The Samsung QN90A QLED is better than the Sony X95J, but if you really care about an accurate movie experience, some people might prefer the Sony. The Samsung has much better black uniformity and better contrast, but the Sony has a better local dimming feature, despite the Mini LED backlight on the Samsung. On the other hand, some people might prefer the Sony for watching HDR movies, as it tracks the EOTF more accurately, and many people prefer the processing on Sony TVs, although this isn't something we test.


Pojdi si pogledal youtub videje z temi youtuber revieweri, ki imajo skupno konferenco, X95J je najbolj nateneč kar se slike tiče in ima najboljši procesing. Samsung ima boljši kontrast in črne, ima pa zato bolj izumetničeno sliko več black crusha. Ni tak kot ti pišeš, da je neka klasa zase ali v vsem boljši ima svoje slabosti. Sploh pa se oledi dosti bolj splačajo, če so cenejši in boljši kot Q90A. Philips pa je navadn prdec, ima broken local dimming, vsi owneri se pritožujejo nad broken dimingom. Philips nima pojma kako nardit dober local dimming, samo cone niso vse, če zadeve ne obvladajo ne bo nič s tem, potem pa še upajo dati tako bolano ceno za te Philipse.

Ti pa še kr piši naprej neumnosti in pravljice in zavajaj folk, zato sem se tudi umaknil iz te teme, ker je sramotno, da bolnika kot si ti ne benajo iz foruma!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

andrej69 ::

skyform je izjavil:

https://www.rtings.com/tv/reviews/sony/...

The Samsung QN90A QLED is better than the Sony X95J, but if you really care about an accurate movie experience, some people might prefer the Sony. The Samsung has much better black uniformity and better contrast, but the Sony has a better local dimming feature, despite the Mini LED backlight on the Samsung. On the other hand, some people might prefer the Sony for watching HDR movies, as it tracks the EOTF more accurately, and many people prefer the processing on Sony TVs, although this isn't something we test.


Pojdi si pogledal youtub videje z temi youtuber revieweri, ki imajo skupno konferenco, X95J je najbolj nateneč kar se slike tiče in ima najboljši procesing. Samsung ima boljši kontrast in črne, ima pa zato bolj izumetničeno sliko več black crusha. Ni tak kot ti pišeš, da je neka klasa zase ali v vsem boljši ima svoje slabosti. Sploh pa se oledi dosti bolj splačajo, če so cenejši in boljši kot Q90A. Philips pa je navadn prdec, ima broken local dimming, vsi owneri se pritožujejo nad broken dimingom. Philips nima pojma kako nardit dober local dimming, samo cone niso vse, če zadeve ne obvladajo ne bo nič s tem, potem pa še upajo dati tako bolano ceno za te Philipse.

Ti pa še kr piši naprej neumnosti in pravljice in zavajaj folk, zato sem se tudi umaknil iz te teme, ker je sramotno, da bolnika kot si ti ne benajo iz foruma!


A misliš zaradi covida-19..? Sicer pa si ti tako pokazal svoj obraz z spuščanjem na osebni nivo, podobna zgodba kot pri uporabniku @fpbs, ki tudi rad zelo žali določene uprabnike tega foruma:) Zato je dobro, da nisi več aktiven na tem forumu, ker takšno obnašanje seveda ne sodi na ta forum. Ko pa se boš lepše obnašal pa si dobrodošel.! Kar pa se tiče Sonya pa je tako vse jasno saj se vidi tudi na AVForumsu, kjer lepo pljuvaš po Philips televizorjih pa to bilo utemeljeno ali ne. Sonya pa seveda prikazuješ kot Nasino tehnologijo..

skyform ::

Seveda sem aktiven na tem forumu ampak ne več v TV temah oz andrej69 temah, ker si jih ti uničil. Seveda ti paše, da ljudje, ki te poznajo in vedno kako nateguješ vse povprek, ne želiš imeti v teh svojih temah, da ti ne povzročajo težav pri tvojem nateguvanju in zavajanju. V drugih temah ni nobenih težav. A da bi nonstop tu bral eno in isto zavajanje in nategovanje od tebe pa mi ni potrebno, ne hvala. Jaz pa se z fbpsjem zelo razlikujem, vidva debila se že leta in leta tu podjebavata, a misliš, da imam čas za take bedarije, pa tudi, če bi ga imel ne bi želel to početi vsak dan, leta in leta in izgubljal čas za take bedariji. Kot sem ti že napisal uživaj naprej v podjebavanju in nateguvanju.

andrej69 ::

Kot prvo gre meni v delovni čas kar se tiče teh zafrkancij z fbpsjem, ali misliš, da bi se drugače ukvarjal z njim kakor tudi s teboj.. Kot drugo pa ga ni čez Sony televizorje:)

skyform ::

Ja ni ga čez Sonya, hail Sony! Zato pa imam Samsung, Sony in Philips, ker sem taki fanboy in ker tako sovražim Philips.

Jaz se za razliko od tebe ne skrivam pod večih imenih, me nikdar niso benali z foruma, skyform koristim vsepovsod že od leta 2000, ker se nimam pred čem skrivati in nisem noben fanboy, ker nimam razloga biti. Enako je tudi pri konzolah, telefonih in vseh ostalih napravah, vedno kupujem in sprobam različne znamke. Biti fanboy ali fiksiran samo na eno znamko je nekaj nabjolj neumnega, ker si v bistvu na slabšem in zamujaš prednosti in dobrote ostalih znamk.

scipascapa ::

Joze_K ::

Lp,
a ve kdo v čem je razlika med
SONY KD55A8 in KE55A8
vem da je KE mlajše letnice, zanima pa me kaj se je spremenilo glede tehnologije ?
razmišljam o nabavi / imajo oba

https://www.bigbang.si/izdelki/?search_...
1.299,99 EUR

hvala

pwn3rrr ::

Joze_K je izjavil:

Lp,
a ve kdo v čem je razlika med
SONY KD55A8 in KE55A8
vem da je KE mlajše letnice, zanima pa me kaj se je spremenilo glede tehnologije ?
razmišljam o nabavi / imajo oba

https://www.bigbang.si/izdelki/?search_...
1.299,99 EUR

hvala

Oznako KD so spremenili v KE zaradi neke nove EU regulative glede označevanja energetskih razredov, ni nobene razlike med modeloma.

okica11 ::

Prošnja za vse lastnike LG C1
1) ali je imel vaš TV zaščitno folijo na sprednji strani? Moj nov TV je namreč nima?
2) ali lahko v nastavitvah pogledate koliko ur je TV vključen? Pri meni ta del menija ne obstaja.

Hvala!

Mcsin ::

okica11 je izjavil:

Prošnja za vse lastnike LG C1
1) ali je imel vaš TV zaščitno folijo na sprednji strani? Moj nov TV je namreč nima?
2) ali lahko v nastavitvah pogledate koliko ur je TV vključen? Pri meni ta del menija ne obstaja.

Hvala!


Na zaslonu mislis verjetno? Je imel folijo

MisterM ::

Tudi moj je imel folijo. V EU pa menda ne moremo videti števila delovnih ur

TOP ::

okica11 je izjavil:

Prošnja za vse lastnike LG C1
1) ali je imel vaš TV zaščitno folijo na sprednji strani? Moj nov TV je namreč nima?
2) ali lahko v nastavitvah pogledate koliko ur je TV vključen? Pri meni ta del menija ne obstaja.
Če si kupu fizično v kaki trgovini nič čudnega.

Hvala!

NejcSSD ::

Moj je tudi imel folijo gor.
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

Amdforce ::

Moj tudi.

Furbo ::

Če te zanima kako je nekaj original zapakirano, vtipkaš model tvja na youtube in si pogledaš kak unboxing video.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Fizikalko ::

Kaj pravite na SOny 65A8 za 2k s petletno garancijo? Je smotrn nakup (kupujem 65 OLED, ostalo me ne zanima)?

okica11 ::

Sprašujem za folijo na sprednji strani - tam kjer TV gledaš (zaslon). Folijo na zadnji strani pri priključkih imam.

@furbo vsi posnetki, ki sem jih gledal so folijo seveda imeli.

Prodajalec (BB) je zagotovil, da je paket točno tak, kot je prišel od proizvajalca. Če pogledam nalepko na TV piše, da je bil izdelan 08/2021. Pri odpiranju in sestavljanju je vse izgledalo novo. Tudi LGjeva stran trdi, da bi OLEDi naj imeli folijo https://www.lg.com/in/support/product-h... zato preverjam še tukaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: okica11 ()

TOP ::

Si vse povedal kupljeno je v BB nič čudnega.

Furbo ::

okica11 je izjavil:

Sprašujem za folijo na sprednji strani - tam kjer TV gledaš (zaslon). Folijo na zadnji strani pri priključkih imam.

@furbo vsi posnetki, ki sem jih gledal so folijo seveda imeli.

Prodajalec (BB) je zagotovil, da je paket točno tak, kot je prišel od proizvajalca. Če pogledam nalepko na TV piše, da je bil izdelan 08/2021. Pri odpiranju in sestavljanju je vse izgledalo novo. Tudi LGjeva stran trdi, da bi OLEDi naj imeli folijo https://www.lg.com/in/support/product-h... zato preverjam še tukaj.

No saj si sam videl, če je bil karton še original zaprt. Pa če tv deluje in nima poškodb, potem ne vidim problema.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

darck ::

Saj možno je tudi,da tovarniško ni imel folije gor kdo ti pa to lahko garantira ali ve kaj je v škatli.

hdx ::

fpbs ::

LG Display's OLED TV Panels Earn Global Gaming Certifications from UK and Germany:
https://www.displaydaily.com/article/pr...

Machete ::

Celo življenje sem čakal te LG tv monitorje. Hvala LG.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

c3fizl ::

Sem šel zadnjič po letu in pol spet v kino, prvič odkar imam OLED in me je kvaliteta slike tako razočarala (črna barva itak), da nevem, če bom še kdaj šel xD Ima še kdo enak problem?

Amdforce ::

c3fizl je izjavil:

Sem šel zadnjič po letu in pol spet v kino, prvič odkar imam OLED in me je kvaliteta slike tako razočarala (črna barva itak), da nevem, če bom še kdaj šel xD Ima še kdo enak problem?


Seveda, ko imas oled in proper sound sistem postane kino drugorazreden. Samo da oledi posatanejo kolikor toliko dostopni v velikosti 80+.

darck ::

Amdforce je izjavil:

c3fizl je izjavil:

Sem šel zadnjič po letu in pol spet v kino, prvič odkar imam OLED in me je kvaliteta slike tako razočarala (črna barva itak), da nevem, če bom še kdaj šel xD Ima še kdo enak problem?


Seveda, ko imas oled in proper sound sistem postane kino drugorazreden. Samo da oledi posatanejo kolikor toliko dostopni v velikosti 80+.


Problem je CENA-denar vreči toliko denarja za OLED 85" nekaterim tudi na misel ne pride ali nikoli ne bodo imeli toliko denarja,da si lahko to privoščijo.

Okapi ::

Se pa vsedeš bližje, pa imaš večjo sliko na manjšem televizorju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

hunter01 ::

c3fizl je izjavil:

Sem šel zadnjič po letu in pol spet v kino, prvič odkar imam OLED in me je kvaliteta slike tako razočarala (črna barva itak), da nevem, če bom še kdaj šel xD Ima še kdo enak problem?


Jaz grem kljub OLEDu doma še vedno rad v kino, ampak ne zaradi slike ampak družbe in vzdušja - malo spremembo :)

Tsunamii ::

Amdforce je izjavil:

c3fizl je izjavil:

Sem šel zadnjič po letu in pol spet v kino, prvič odkar imam OLED in me je kvaliteta slike tako razočarala (črna barva itak), da nevem, če bom še kdaj šel xD Ima še kdo enak problem?


Seveda, ko imas oled in proper sound sistem postane kino drugorazreden. Samo da oledi posatanejo kolikor toliko dostopni v velikosti 80+.


MAm filing da bo to še trajalo.. na to upamo zadnjih 5 let pa še kar silijo preko 4000€++. ZA nekatere je to drobiž ... jaz bi raje videl pod 3k€ sam to je se vsaj 5 let odaljeno ..no jaz upam da prej..hehe. RAbim nad 75' OLED :D v roku 2 let ...

gregor ::

Dober dan

Ali morda veste, kje se dobi najcenje LG OLED 48C1?

Pa še nekaj me zanima, kakšna je razlika med različnimi oznakami kot so C17, C11, C12, C19?

Prepisano iz tega linka:
https://www.makspro.si/avdio-in-video/t...

Cena je ista za vse modele, kakšna pa je razlika? Torej, kaj bi vi nabavili?

Hvala

LP

MisterM ::

Ni razlike, zadnja cifra pomeni le, za katero regijo je TV namenjen.
««
83 / 126
»»