» »

OLED TV

OLED TV

Temo vidijo: vsi
««
82 / 127
»»

Tsunamii ::

Vprasanje..padejo cene do 50% tudi vecjim diagonalam, po slabem letu? Nekak bi si drugo leto ali najkasneje 2023 kupil 77' ... čas bo za menjavo. In 65' zgleda smesno majhna na mojem zidu.
Sicer kolebam med OLED in MiniLEd ..no ko bo čas za menjavo..bo tudi odločitev padla. Tam do mAx 3k bi nekak stisnil za tako diagonalo OLED ( utopija ne ? ).

tikitoki ::

Machete je izjavil:

tikitoki je izjavil:

Osebno me je zmotilo, da so barve tako nenatancne v gaming mode. Ocitno je toi edini mode, ki ga zelis uporabljati s PCjem.
So drugi OLED TVji kaj bolsji v tem smislu in se vedno cenovno sprejemljivi?

So pa cene OLED monitorjev nenormalno visoke. SE posebaj 32 incnih, k so drazji, k dva 65 OLED TVja.


Gaming mode ima še mnogo nastavitev + control panel grafične kartice na PCju.
Nekaj delaš narobe, ali pa precenjuješ svojo sposobnost 'videnja pravih barv'.


Kvecjemu ti napacno predvidevas. Moj zakljucek sledi iz recenzije Linusa, ki je nekaj postov prej prilepljen.

andrej69 ::

Tsunamii je izjavil:

Vprasanje..padejo cene do 50% tudi vecjim diagonalam, po slabem letu? Nekak bi si drugo leto ali najkasneje 2023 kupil 77' ... čas bo za menjavo. In 65' zgleda smesno majhna na mojem zidu.
Sicer kolebam med OLED in MiniLEd ..no ko bo čas za menjavo..bo tudi odločitev padla. Tam do mAx 3k bi nekak stisnil za tako diagonalo OLED ( utopija ne ? ).



https://www.moj-tv.com/artikel/led-tv/l...

Tsunamii ::

andrej69 je izjavil:

Tsunamii je izjavil:

Vprasanje..padejo cene do 50% tudi vecjim diagonalam, po slabem letu? Nekak bi si drugo leto ali najkasneje 2023 kupil 77' ... čas bo za menjavo. In 65' zgleda smesno majhna na mojem zidu.
Sicer kolebam med OLED in MiniLEd ..no ko bo čas za menjavo..bo tudi odločitev padla. Tam do mAx 3k bi nekak stisnil za tako diagonalo OLED ( utopija ne ? ).



https://www.moj-tv.com/artikel/led-tv/l...


A si mogel pokazat 8-O .. jaz drugo leto kupujem..zdajle imam se prevec stvari za hiso .. upajmo da bo drugo leto ista cena za letosnji model!Ta je lanski ne? 50% je pa super deal ! Hvala ti.

fpbs ::

LG OLED 2021 G1 and C1 Tips & Tricks, Hidden Features Owners Must Know

NejcSSD ::

C1 in CX sta po isti ceni na mimovrste, torej vzamem C1
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

koyotee ::

Teden dni nazaj so poleg cx3 podarili brezzicne slusalke lg. Tudi jaz sem raje vzel c1.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

moson37352 ::

LG C1 vs. Sony A83J oz. za ceno Sony-a bi dobil že LG G1.

Zgodovina sprememb…

andrej69 ::

moson37352 je izjavil:

LG C1 vs. Sony A83J oz. za ceno Sony-a bi dobil že LG G1.


Tukaj si poglej primerjavo Sonya in Lg-ja G1.

https://www.rtings.com/tv/tools/compare...

fpbs ::

moson37352 je izjavil:

LG C1 vs. Sony A83J oz. za ceno Sony-a bi dobil že LG G1.
Ja, pri Sonyju plačaš še firmo.

darck ::

Ta dva modela LG G1 in Sony A83J sploh ni za primerjat saj LG G1 je veliko boljši in z njim se bi lahko primerjal Sony A90J. Sony je vedno bil in se vedno je na splošno drag.

NejcSSD ::

Včeraj zvečer vzamem C1 OLED za 1090 na mimovrste, danes zjutraj je 1049. Skenslam in naročim za 1049, juhej. Sem že mislil, da je prepozno.
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

darck ::

NejcSSD je izjavil:

Včeraj zvečer vzamem C1 OLED za 1090 na mimovrste, danes zjutraj je 1049. Skenslam in naročim za 1049, juhej. Sem že mislil, da je prepozno.



 yes

yes

okica11 ::

Obstaja kakšen smiselni OLED TV pod 55" in do 800€ ?

tikitoki ::

Nope.

Ales ::

okica11 je izjavil:

Obstaja kakšen smiselni OLED TV pod 55" in do 800€ ?

V Avstriji dobiš LG OLED 55A za 850 EUR.

Za več izbire pa bi bil potreben proračun tam proti 1.100 ali 1.200 EUR.

okica11 ::

Kaj pa je z modelom LG OLED55A13. Trenutno je na mimovrste za 899€. To še je sprejemljivo.

@Ales si lahko prosim natančnejši s trgovino

andrej69 ::

okica11 je izjavil:

Kaj pa je z modelom LG OLED55A13. Trenutno je na mimovrste za 899€. To še je sprejemljivo.

@Ales si lahko prosim natančnejši s trgovino


Za 100€ več že dobiš kvalitetnejše OLED televizorje:) Tale model ima samo 50Hz osvežavanje panela, in pa slabšo obdelavo slike napram drugim OLED televizorjem.

koyotee ::

Ampak, verjetno boljsi od primerljivega filipsa.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Ales ::

okica11 je izjavil:

Kaj pa je z modelom LG OLED55A13. Trenutno je na mimovrste za 899€. To še je sprejemljivo.

@Ales si lahko prosim natančnejši s trgovino

Na geizhals.at so primerjave cen po trgovinah v AT, DE in drugje po EU. Niso seveda vse trgovine gor, ampak dobiš pa kar občutek, za koliko se kaj dobi. Pa seveda pazi, da ni prav najnižja cena bolj marketinški nateg kot ne (dejanska zaloga, sloves trgovine...).

okica11 ::

Se pravi LG OLED55C12LA (1050€ v bigbangu) bi bil smatran kot super nakup? Z punco sva danes obiskala še Harvey Normana in Mimovrste in OLEDi s svojo črno pač res izstopajo. Vem da je 1050€ daleč od 800 vendar če je boljše...

fpbs ::

okica11 je izjavil:

Se pravi LG OLED55C12LA (1050€ v bigbangu) bi bil smatran kot super nakup? Z punco sva danes obiskala še Harvey Normana in Mimovrste in OLEDi s svojo črno pač res izstopajo. Vem da je 1050€ daleč od 800 vendar če je boljše...
Vsekakor se ti splaća da daš nekaj evrov več. Z nakupom boš zagotovo zadovoljen.

Ghost007 ::

Zanima me v čem je fora med LG OLED65C11LA in LG OLED65C12LA ki jih kao lg slovenija vodi, medtem ko vmediamarktu ze OLED65C18LA dobiš? Kaj so to revizije ali kakšne državne kode? Po ceni sledeč mora biti neka huge razlika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ghost007 ()

NejcSSD ::

Različne regije mislm da, jaz imam C11 iz mimovrst
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

lazni ::

Ma te tadnje številke so modeli glede na trge in barve ohišji ter stojal. Kakšnih večji razlik med njimi ni. V preteklosti vem da je 1 model imel (mislim da za DE trg) podvojene tv tunerje, to je pa to.

C1 za 1050eur je trenutno pomoje super nakup.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: lazni ()

NejcSSD ::

Vzel sem pred dnevi C1 na mimovrstah za 1050, zakon. Prej še nisem imel OLEDa. Gledam film in scena, kjer ugasnejo luč, v dnevni se naredi tema, sem mislil da se je televizor ugasnil (črna je črna oziroma tema, NORO :) Tudi zvočniki vgrajeni so precej na nivoji, tako dobrih v samem TVju še nisem imel (mislim da imajo 40w, medtem ko drugi tam 2x5 ali 2x10). Amazon 4K HDR Clarkson's farm ali pa Netflix 4K z Dolby Atmosom je noro doživetje.

Priporočam, Webos in daljinc je zakon.
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

l0g1t3ch ::

V katerem rangu se začno spodobni 65" tv-ji ?

andrej69 ::

l0g1t3ch je izjavil:

V katerem rangu se začno spodobni 65" tv-ji ?


V nižjem srednjem cenovnem rangu.

l0g1t3ch ::

Recimo tale ?
https://www.mimovrste.com/oled-televizo...

Mislim da sem najnižjo ceno videl okoli 1500€.

Potreboval bi ga za gledanje FHD signala naših IPTV ponudnikov in igranje iger na PS4.

andrej69 ::

l0g1t3ch je izjavil:

Recimo tale ?
https://www.mimovrste.com/oled-televizo...

Mislim da sem najnižjo ceno videl okoli 1500€.

Potreboval bi ga za gledanje FHD signala naših IPTV ponudnikov in igranje iger na PS4.


Če ga dobiš za 1.500€ se vsekakor isplača vzet tale Lg OLED. Drugače pa je odlična izbira tudi tale Philips OLED.

https://www.mimovrste.com/oled-televizo...

l0g1t3ch ::

V Philips ne zaupam kaj preveč, slabe izkušnje.
Dodatno bi se rad izognil android spyeareu, če je le možno.

andrej69 ::

l0g1t3ch je izjavil:

V Philips ne zaupam kaj preveč, slabe izkušnje.
Dodatno bi se rad izognil android spyeareu, če je le možno.


Potem pa vzemi Lg, ker kaj kvalitetnejšega seveda ne boš dobil za takšen denar..

PrimoZ_ ::

Eno vprašanje, koliko je v praksi tak OLED boljši od LCD zaslona za enako ceno ?

Jasno mi je da OLED vsak piksel oddaja svetlobo in imaš zato lahko "neskončne kontrast" ampak sedaj imaš tudi pri LCD-jih mikro led tehnologijo, ki selektivno osvetljujej dele slike.

Je kak dober članek/primerjalni test, ki bi primerjal današnji OLED z aktualno LED ponudbo in izpostavil predosti ter slabosti tako enega kot drugega ?

eventyrer ::

če gledaš v 100% zatemnjenem prostoru boš opazil razliko (jaz postanem živčen če v tako temnem prostoru gledam TV).

Če imaš nek vir svetlobe (neko luč) pa razlik med kontrastom OLED in QLED ne boš več opazil. Vsaj jaz jih ne.


Morda pa boš opazil razlike pri osveževanju slike, če boš res pozoren. Pri OLED so hitro premikajoči objekti pogosto ostrejši kot pri QLED.

Če imaš neomejen budget, kupi OLED, sicer pa tistega ki ga dobiš ceneje. Z obemi paneli boš zadovoljen.

OS je pri obeh (LG in Samsung) obenem dober in zanič. Odvisno kaj pričakuješ od OSa.


ps.: jaz sem se odločil za QLED ker je imel bistveno boljši premaz čez panel in je gledanje TVja podnevu bistveno udobnejše (točno 0 odsevov vidim na TVju tudi če je na TVju popolna tema, prostor pa s soncem osvetljen).

Zgodovina sprememb…

darck ::

Oled ima izjemno bleščeč zaslon,kar je podnevi prav ubijalsko sploh v svetlih prostorih vidiš vse odseve. Sam nisem še izkusil tega z OLED televizorji sem pa pri Plazmah to že doživel ali pa pri prenosnih računalniih. Kolega je takoj,ko je videl OLED televizor in tisto bleščanje rekel ni šans da ga kupim in je raje si kupil Sony xh9005.

eventyrer ::

darck je izjavil:

Oled ima izjemno bleščeč zaslon,kar je podnevi prav ubijalsko sploh v svetlih prostorih vidiš vse odseve. Sam nisem še izkusil tega z OLED televizorji sem pa pri Plazmah to že doživel ali pa pri prenosnih računalniih. Kolega je takoj,ko je videl OLED televizor in tisto bleščanje rekel ni šans da ga kupim in je raje si kupil Sony xh9005.


točno to ja.

OLED je boljši samo če ga gledaš v popolni temi. Čim imaš v prostoru svetlobo postane QLED zelo hitro boljši.


Jaz raje kupim Samsungov TV kot Sonyjev saj sem prebral na internetu da Sonyjevi TVji pogosto zmrzujejo (reddit).

Zgodovina sprememb…

darck ::

OLED zasloni imajo bleščeč zaslon in podnevi sploh v svetlem prostoru boš ob temnejših vsebinah na televizorju visel vse odseve na zaslonu televizorja to je kar ubijalsko vem kako je bilo to na prenosnem računalniku. Tak zaslon je samo za v temi za gledat.

eventyrer ::

darck je izjavil:

OLED zasloni imajo bleščeč zaslon in podnevi sploh v svetlem prostoru boš ob temnejših vsebinah na televizorju visel vse odseve na zaslonu televizorja to je kar ubijalsko vem kako je bilo to na prenosnem računalniku. Tak zaslon je samo za v temi za gledat.


se da gledat, če imaš dnevno sobo tako obrnjeno da sonce (vsaj popoldne) nikdar ne sveti direktno v prostor kje je TV. Torej recimo če imaš dnevno sobo na vzhodni strani stavbe.

Čim pa imaš nek močan vir svetlobe pa boš gledal samega sebe v TVju ko bodo na TVju temni prizori ja.
Recimo če imaš dnevno sobo na zahodni strani stavbe in sončni zahod vsak večer sveti _direkt_ v dnevno.

Zgodovina sprememb…

PrimoZ_ ::

Hvala za tole, do sedaj tega še nisem zasledil.

Sem nekako mislim da je OLED boljši tudi v svetlih pogojih, ker pač so ga tako reklamirali v primeru mobitel zaslonov.

darck ::

eventyrer je izjavil:

darck je izjavil:

OLED zasloni imajo bleščeč zaslon in podnevi sploh v svetlem prostoru boš ob temnejših vsebinah na televizorju visel vse odseve na zaslonu televizorja to je kar ubijalsko vem kako je bilo to na prenosnem računalniku. Tak zaslon je samo za v temi za gledat.


se da gledat, če imaš dnevno sobo tako obrnjeno da sonce (vsaj popoldne) nikdar ne sveti direktno v prostor kje je TV.

Čim pa imaš nek močan vir svetlobe pa boš gledal samega sebe v TVju ko bodo na TVju temni prizori ja.


Kateri model Samsunga imaš a letošnji model?

andrej69 ::

Malo pretiravate kar se tiče odseva na OLED ali na QLED in podobnih zadevah.. Seveda kakšen Mini LED ali vrhunski QLED je nekoliko boljša izbira toda zopet razlika ni velika:) Recimo na tem testu je OLED boljše ocenjen kar se tiče odsevnosti panela od Samsung QLEDA.

https://www.rtings.com/tv/tools/compare...

https://www.rtings.com/tv/tools/compare...

eventyrer ::

darck je izjavil:

eventyrer je izjavil:

darck je izjavil:

OLED zasloni imajo bleščeč zaslon in podnevi sploh v svetlem prostoru boš ob temnejših vsebinah na televizorju visel vse odseve na zaslonu televizorja to je kar ubijalsko vem kako je bilo to na prenosnem računalniku. Tak zaslon je samo za v temi za gledat.


se da gledat, če imaš dnevno sobo tako obrnjeno da sonce (vsaj popoldne) nikdar ne sveti direktno v prostor kje je TV.

Čim pa imaš nek močan vir svetlobe pa boš gledal samega sebe v TVju ko bodo na TVju temni prizori ja.


Kateri model Samsunga imaš a letošnji model?


q80. Mislim da modelno leto 2019.

Q90 je imel več "točk LED osvetlitve" in temu primerno boljši kontrast v temi. Mi je pa q80 dovolj dober in sem z njim hudo zadovoljen.

Priznati moram da kdaj pa kdaj ko gledal kak vesoljski film bi si želel OLED zaslona da bi zvezde res izstopale...če pa gledal John Wicka pa je kontrast tako odličen da si res težko predstavljam da bi bil boljši.


Filme vedno gledam s sliko na "Movie" načinu.

andrej69 je izjavil:

Malo pretiravate kar se tiče odseva na OLED ali na QLED in podobnih zadevah.. Seveda kakšen Mini LED ali vrhunski QLED je nekoliko boljša izbira toda zopet razlika ni velika:) Recimo na tem testu je OLED boljše ocenjen kar se tiče odsevnosti panela od Samsung QLEDA.

https://www.rtings.com/tv/tools/compare...

https://www.rtings.com/tv/tools/compare...


eh, kaj zdaj, je debata ali ne?

Danes itak ne boš več opazil niti razlike med OLED in QLED če smo realni.



edit.: zanimivo, imaš prav. Letos so OLEDI ocenjeni bolje kar se odsevov tiče. Morda pa sta LG in Samsung osvežila TVje in je LG postal boljši kar se tega tiče. Leta 2019 vem da so vsi pravli da je Samsung boljši kar se odsevov tiče.

Zgodovina sprememb…

darck ::

andrej69 je izjavil:

Malo pretiravate kar se tiče odseva na OLED ali na QLED in podobnih zadevah.. Seveda kakšen Mini LED ali vrhunski QLED je nekoliko boljša izbira toda zopet razlika ni velika:) Recimo na tem testu je OLED boljše ocenjen kar se tiče odsevnosti panela od Samsung QLEDA.

https://www.rtings.com/tv/tools/compare...

https://www.rtings.com/tv/tools/compare...



To bi moral prav jaz videti in takoj povem kateri je bleščeč kateri manj. Po malem več ne verjamem nobenem,kar pišejo ali pišete saj sem v živo sam gledal televizor Sony xh 90 pa se sploh barve tud pod določenim kotom nič ne spreminjajo a pišete ali pišejo kako ga pod kotom ne moreš gledat in podobno.

eventyrer ::

darck je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Malo pretiravate kar se tiče odseva na OLED ali na QLED in podobnih zadevah.. Seveda kakšen Mini LED ali vrhunski QLED je nekoliko boljša izbira toda zopet razlika ni velika:) Recimo na tem testu je OLED boljše ocenjen kar se tiče odsevnosti panela od Samsung QLEDA.

https://www.rtings.com/tv/tools/compare...

https://www.rtings.com/tv/tools/compare...



To bi moral prav jaz videti in takoj povem kateri je bleščeč kateri manj. Po malem več ne verjamem nobenem,kar pišejo ali pišete saj sem v živo sam gledal televizor Sony xh 90 pa se sploh barve tud pod določenim kotom nič ne spreminjajo a pišete ali pišejo kako ga pod kotom ne moreš gledat in podobno.


pomojm so osvežili linijo TVjev in je morda Samsung postal malo slabši, LG pa precej boljši kot je bil. Premazi so zanimiva reč.

Vem da recimo Samsung Q80 2020 ima slabši premaz kot q80 iz leta 2019.

andrej69 ::

@eventyrer
Danes itak ne boš več opazil niti razlike med OLED in QLED če smo realni.


Odvosno za kateri QLED gre.. Recimo tile srednji rang QLED televizorjev se nikakor ne more primerjat z OLED televiorji:) Lahko se do neke mere primerjajo najvišji rang QLED televizorjev , bolje rečeno nasploh najvišji rang LED televizorjev, ker QLED je tako več ali manj marketing.. Zelo blizu bodo letos prišli OLED televizorjem samo MINI LED televizorji:)) Prvič zaradi samega panela in drugič zaradi samih slikovnih procesorjev.

PrimoZ_ ::

No ampak dajmo gledat isti cenovni rang.
Zgoraj je bil omenjen OLED 65" in s ceno 1500€.

Torej glede na LCD-je 65" dobiš že za par stotakov ali to pomeni, da če se stegneš do istih 1500€ dobiš primerljivo sliko oz. kaj bodo glavne razlike ?

eventyrer ::

jaz trdim da so slike povsem primerljive v istih cenovnih rangih.

Že po logiki je jasno da so slike primerljive drugače Smasung niti enega QLEDa ne bi prodal.


Lahko da se motim. Povem le kaj moje oči vidijo.

andrej69 je izjavil:

Lahko se do neke mere primerjajo najvišji rang QLED televizorjev , bolje rečeno nasploh najvišji rang LED televizorjev, ker QLED je tako več ali manj marketing..


irelevantno. Z besedo QLED pač točno in enolično poveš katere vrste in proizvajalca LED televizorjev omenjaš.

andrej69 je izjavil:

Odvosno za kateri QLED gre..


to povsem drži.

Namreč leta 2020 je Samsung vzel QLED Q70 iz leta 2019 in ga preimenoval v Q80 (ter mu dodal nekaj bonbončkov). Q80 letnik 2020 je bil slabši ker se tiče slike od Q80 letnik 2019. Je pa imel q80 letnik 2020 boljše ozvočenje......


Več pa generično ne znam povedat, bi moral vedeti specifično kaj gledaš in v kakšnem prostoru to gledaš pa še tako bi ti pomagali bolj glede na našo veroizpoved (ali verujemo v OLED ali QLED).

Zgodovina sprememb…

darck ::

Kaj pa letošnji Qled 85 ali 90 recimo Q90 z 65 inčnem zaslonom je cena nekje 1.600 EUR. A so to že miniLED zasloni?

eventyrer ::

Huh, nimam pojma.

Big Bang v Kranju ima hudo velikansko zalogo televizorjev. Morda ima tudi TVje ki jih gledaš in primerjaš tako da greš lahko v živo pogledat kater se ti zdi boljši.

Morda ima tudi kak drug Big Bang veliko zalogo. Pokliči in vprašaj če ga lahko vidiš v živo.


še tole....moraš tud vedeti da tam v njihovi trgovini bodo vsi televizorji videti precej fantastično zaradi preveč umetne svetlobe v prostoru.

Zgodovina sprememb…

andrej69 ::

darck je izjavil:

Kaj pa letošnji Qled 85 ali 90 recimo Q90 z 65 inčnem zaslonom je cena nekje 1.600 EUR. A so to že miniLED zasloni?



Da to so že MINI LED modeli.

andrej69 je izjavil:

darck je izjavil:

Kaj pa letošnji Qled 85 ali 90 recimo Q90 z 65 inčnem zaslonom je cena nekje 1.600 EUR. A so to že miniLED zasloni?



Da to so že MINI LED modeli.
Treba pa seveda povedat, da ima Samsung letos mešano ponudbo teh dveh modelov kar se tiče panelov. Tako, da nekateri so IPS nekateri VA.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()
««
82 / 127
»»