» »

OLED TV

OLED TV

Temo vidijo: vsi
««
81 / 126
»»

z3ro ::

Se pravi, če bi se ti recimo na kuhalni plošči pokvarila ena rinka ne bi dal na servis ker ti pa brez kuhalne plošče res ne moreš biti? Če so vse znamke TVjev po tvoje slabe - rekel si da ne maraš LGja, ne maraš Samsunga, Philipsa sploh ne...Sony je po tvoje tudi zanič ker ima tudi Android...kaj ti sploh ostane? :))

scipascapa ::

VOX, MANTA, TCL, XIAOMI :)

darck ::

Na mojem štedilniku,če se ena kuhalna plošča pokvari mi druge še vedno delujejo saj moj štedilnik je kombiniran imam 3-na plin in eno na elektriko nimam in nočem nobenih indukcijskih ali toplo keramičnih plošč. Rekel sem,da ne maram Samsung televizorja,ker imam slabe izkušnje z njim in pri LG televizorju se mi pač ne dopade to,da so njihovi LED televizorji dosti slabši pri prikazu črne barve ampak njihovi OLED televizorji so pa najboljša izbira in bi verjetno prav njihovega izbral,če bi kupoval saj Sony Oled stane preveč in ni nič kaj boljši pa še Android ima kar je "biti ali ne biti":)) Recimo LG in SAMSUNG imata dobr prikaz ko pritisneš na Menu tipko pa lepo vidiš in lahko takoj izbereš aplikacijo ali kaj drugega nakar pri Philipsu tega ni in recimo Sony ima že malo bolje poenostavljeno. Glede drugih televizorjev pa pri meni res ne pridejo v poštev in me sploh ne zanimajo njihovi sistemi Ruku,Vida......pa čeprav so ocenjeni TCL,HISENSE dosti visoko in z solidnimi cenami. Tisti televizorji kot Vox,Manta,Xiaomi....pa brez da se prodajajo to pri meni na misel na pade da kupim.

OLED televizor LG ali SONY. LED televizor pa bi imel Sony XH95 ali morda XH90 samo android????

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darck ()

gansta ::

z3ro je izjavil:

Se pravi, če bi se ti recimo na kuhalni plošči pokvarila ena rinka ne bi dal na servis ker ti pa brez kuhalne plošče res ne moreš biti? Če so vse znamke TVjev po tvoje slabe - rekel si da ne maraš LGja, ne maraš Samsunga, Philipsa sploh ne...Sony je po tvoje tudi zanič ker ima tudi Android...kaj ti sploh ostane? :))



Gorenje aja ups Hisense 🤪🤣

z3ro ::

Ja, ampak je napisal da tele druge znamke pri njemu tudi ne pridejo v poštev :))

abyssus ::

Tudi sam sem pred nakupom OLED TV, budget ca 1.5k. Oddaljenost do TV-ja slabe 3m, gledam 65ke. Bi raje manjšo/večjo? Na rtings predlaga celo 70ko, a se mi zdi prevelika.

Tole imam trenutno na shortlisti:
- https://www.mimovrste.com/oled-televizo...
- https://www.mimovrste.com/oled-televizo...

Katero raje? Še kakšen drug predlog? Hvala vsem.

fpbs ::

abyssus je izjavil:

Tudi sam sem pred nakupom OLED TV, budget ca 1.5k. Oddaljenost do TV-ja slabe 3m, gledam 65ke. Bi raje manjšo/večjo? Na rtings predlaga celo 70ko, a se mi zdi prevelika.
Tole imam trenutno na shortlisti:
- https://www.mimovrste.com/oled-televizo...
- https://www.mimovrste.com/oled-televizo...
Katero raje? Še kakšen drug predlog? Hvala vsem.

Vsekakor se ti splača dati 100EUR več za LGeja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fpbs ()

ETI3n ::

Pa sej ni res, ampak je res.Danes med montazo stojala za LG C1, sem uspel dva vijaka spravit brez problema, in na tretjem vijaku se mi je zgodilo tole https://i.imgur.com/bea5Q9y.jpeg
So kaksne zadeve da odvijem tale vijak? Koga kontaktirati v primeru za nadomestne vijake? LG?

mat xxl ::

S malim dremelnom naredi počez zarezo in odvij z velikim ploščatim izvijačem.

Nov vijak, pusti na treh...

z3ro ::

Glede na to da izgleda da je okrog dovolj prostora bi lahko poizkusil tudi z kleščami/papagajkami odtegnit. Čeprav če ti je ratalo tole naret iz vijaka upam da ne boš četrt TVja vstran odtrgal...

mat xxl ::

Ali ima Philips kak OLED tam z okoli 70 - 75 inchi ?

Jan50 ::

Na Maxpro sem zasledil LG OLED65C17 za ceno 1530€, kar je ceneje od serije A in B, kakor tudi ceneje od lanskih modelov. Prav tako je cenejši, kot v Nemčiji. Vaše mnenje glede eventualnega nakupa?

XS!D3 ::

mat xxl je izjavil:

Ali ima Philips kak OLED tam z okoli 70 - 75 inchi ?

Kolikor vem, se OLED paneli zaenkrat 48, 55, 65, 77, 83, 88,… tako da nobena znamka nima nekih vmesnih velikosti.

scipascapa ::

Jan50 je izjavil:

Na Maxpro sem zasledil LG OLED65C17 za ceno 1530€, kar je ceneje od serije A in B, kakor tudi ceneje od lanskih modelov. Prav tako je cenejši, kot v Nemčiji. Vaše mnenje glede eventualnega nakupa?


kupi.

cordoba ::

https://priporocam.si/izdelek/lg-4k-hdr...
Jst gledam tole, amapk ne najdem nikjer mnenja o tem tvju, niti o trgovini? A je to klasični c1 model?

scipascapa ::

to so samo izvedenke C1...je pa solidna cena.

cordoba ::

Katera varianta je pa boljša potem? Moja ali ta na maxpro?

ETI3n ::

z3ro je izjavil:

Glede na to da izgleda da je okrog dovolj prostora bi lahko poizkusil tudi z kleščami/papagajkami odtegnit. Čeprav če ti je ratalo tole naret iz vijaka upam da ne boš četrt TVja vstran odtrgal...

Žal kvaliteta teh vijakov je ena sama žalost, plus navodila so bila dokaj nejasna, ampak hvala mat xxl, po tvoji metodi mi je uspel :D

Si kdo lasti Panasonic oled jz2000 serijo? Kako ste zadovoljni?

fpbs ::

ETI3n je izjavil:

z3ro je izjavil:

Glede na to da izgleda da je okrog dovolj prostora bi lahko poizkusil tudi z kleščami/papagajkami odtegnit. Čeprav če ti je ratalo tole naret iz vijaka upam da ne boš četrt TVja vstran odtrgal...

Žal kvaliteta teh vijakov je ena sama žalost, plus navodila so bila dokaj nejasna, ampak hvala mat xxl, po tvoji metodi mi je uspel :D

Si kdo lasti Panasonic oled jz2000 serijo? Kako ste zadovoljni?

Kvaliteta vijakov je čisto v redu, samo po sliki sodeč gre tu preprosto za nestrokovnost.

Furbo ::

Če bi kupil Sony, bi nogice samo vstavil noter, klik in fertik. :)
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Jan50 ::

Jan50 je izjavil:

Na Maxpro sem zasledil LG OLED65C17 za ceno 1530€, kar je ceneje od serije A in B, kakor tudi ceneje od lanskih modelov. Prav tako je cenejši, kot v Nemčiji. Vaše mnenje glede eventualnega nakupa?

Sedaj je cena višja: 1830€

cordoba ::

Haha, sem ga klical in je šel dvignit ceno. Kar naj ga ima, bom drugje naročil, ko bo ceneje.

scipascapa ::

ETI3n ::

Furbo je izjavil:

Če bi kupil Sony, bi nogice samo vstavil noter, klik in fertik. :)

Tocno to, Sony ter Panasonic imata odlicno urejene stvari, kar se tice montaze.Me pa moti pri c1 ta vonj po zazgani plastiki, zadeva je prec moteca

fpbs ::

ETI3n je izjavil:

Furbo je izjavil:

Če bi kupil Sony, bi nogice samo vstavil noter, klik in fertik. :)

Tocno to, Sony ter Panasonic imata odlicno urejene stvari, kar se tice montaze.Me pa moti pri c1 ta vonj po zazgani plastiki, zadeva je prec moteca

Ja, pri Sonyju in Panasonicu vedo da nekateri ne znajo uporabljat izvijača.

fpbs ::

LG Electronics to Expand Free Content Platform on its Smart TVs:
http://www.businesskorea.co.kr/news/art...

ETI3n ::

fpbs je izjavil:

ETI3n je izjavil:

Furbo je izjavil:

Če bi kupil Sony, bi nogice samo vstavil noter, klik in fertik. :)

Tocno to, Sony ter Panasonic imata odlicno urejene stvari, kar se tice montaze.Me pa moti pri c1 ta vonj po zazgani plastiki, zadeva je prec moteca

Ja, pri Sonyju in Panasonicu vedo da nekateri ne znajo uporabljat izvijača.

Haha, res si pacient, da se stalno ponavljaš in ubadaš z mojim izvijačem :))

fpbs ::

ETI3n je izjavil:

fpbs je izjavil:

Ja, pri Sonyju in Panasonicu vedo da nekateri ne znajo uporabljat izvijača.
Haha, res si pacient, da se stalno ponavljaš in ubadaš z mojim izvijačem :))
Za drugič, če boš še skušal odviti kakšen vijak. Imeti moraš izvijač, ki se dobro prilega vijaku. Izvijač moraš močno pritisnit ob vijak, in nikakor ne smeš dopustit, da ti izvijač zdrsne po vijaku, še manj pa da dobesedno z izvijačem stružiš po vijaku.

darck ::

Glede vijačenje vijakov je čisto osnovno pravilo,da mora izvijač super nalegati to pa še posebno velja za kake vijake kateri nimajo narejen tako globoki vgrez za izvijač ali nastavek. Ni mi pa jasno zakaj pri nekaterih aparatih ne dajo zraven vijake TORX ali IMBUS in še vedno dobiš križne vijake katere kaj hitro glavo zjebeš.

Ales ::

Ker folk nima doma drugega kot kladu pa ta navadn šraufncigr. Vidi drugačno glavo na vijaku, pa se ga pač loti s kladvom. :D

cordoba ::

A kdo pozna priporocam.si? Ni moznosti placilo po prevzemu, ko klicem se noben ne javi. Predracun imam, ampak prosim za mnenje, preden placam....

batista ::

65c11 za 1530eur ima tudi mediamarket.si

_njc ::

cordoba je izjavil:

A kdo pozna priporocam.si? Ni moznosti placilo po prevzemu, ko klicem se noben ne javi. Predracun imam, ampak prosim za mnenje, preden placam....

Jaz imam z njimi dobro izkušnjo. Ko sem kupoval TV sem jim poslal povpraševanje, v roku 1h sem dobil odgovor in jih nato poklical za dodatne informacije. Vse sem se dogovoril preko telefona (dobava, dostava,...) nato pa na njihovi strani oddal naročilo katerega sem plačal po predračunu. Rečeno je bilo, da je dobava 5-10 dni in da večje dimenzije sami dostavijo v radiju 30km od Kranja. TV so od dneva plačila dostavili v petih delovnih dneh.

Pat_MaGroin ::

Jan50 ::

Mene pa zanima zakaj so takšne razlike v cenah za OLED65C11, ki so od 1530€ (Mediamarket) do 2200e (Bigbang)?

Reloaded ::

Pozdrav:
What's the difference between the C11LB and C12LA? I noticed the C11LB is black on the back, while the C12LA is white, but otherwise, the specs on LG's site are identical. I'm asking because in all local stores, the C12LA is ~10% cheaper at all sizes than the C11LB and I asked them if it's an error and they said no - that's how they are.
Razlike po opisanem male kozmetične, mogoče še kaki app za določeno regijo zraven, v glavnem vse s sliko, zvokom itd enako. Se spomnim dosti let nazaj, ko kupoval plazmo od Panasonica, enako bile na koncu različne črke za različne države EU.
Recimo UK ima LG oled C1
LP
Reloaded!!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Reloaded ()

andrej69 ::

Reloaded je izjavil:

Pozdrav:
What's the difference between the C11LB and C12LA? I noticed the C11LB is black on the back, while the C12LA is white, but otherwise, the specs on LG's site are identical. I'm asking because in all local stores, the C12LA is ~10% cheaper at all sizes than the C11LB and I asked them if it's an error and they said no - that's how they are.
Razlike po opisanem male kozmetične, mogoče še kaki app za določeno regijo zraven, v glavnem vse s sliko, zvokom itd enako. Se spomnim dosti let nazaj, ko kupoval plazmo od Panasonica, enako bile na koncu različne črke za različne države EU.
Recimo UK ima LG oled C1
LP


Ponavadi so razlike v stojalu televizorja, barvi okvirja televizorja, kakšnem tuneru itd.. Drugače pa kar se tiče samega Hardwera in Softverja gre za enake televizorje.

Reloaded ::

andrej69 je izjavil:

Reloaded je izjavil:

Pozdrav:
What's the difference between the C11LB and C12LA? I noticed the C11LB is black on the back, while the C12LA is white, but otherwise, the specs on LG's site are identical. I'm asking because in all local stores, the C12LA is ~10% cheaper at all sizes than the C11LB and I asked them if it's an error and they said no - that's how they are.
Razlike po opisanem male kozmetične, mogoče še kaki app za določeno regijo zraven, v glavnem vse s sliko, zvokom itd enako. Se spomnim dosti let nazaj, ko kupoval plazmo od Panasonica, enako bile na koncu različne črke za različne države EU.
Recimo UK ima LG oled C1
LP


Ponavadi so razlike v stojalu televizorja, barvi okvirja televizorja, kakšnem tuneru itd.. Drugače pa kar se tiče samega Hardwera in Softverja gre za enake televizorje.



TAKO JE :)
Reloaded!!!

Reloaded ::

Je pa res, če dobite 65 diagonalo, C serijo za 1530€ ali kakih 100 več je tole izjemna cena, ima najnovejši Alpha9 generacija 4 procesor, nov vmesnik webos 6, nov daljinec pa nov game optimizer mode, za gamerje je tv trenutno med top 3 na svetu...
Recimo lanskoletni 65CX3LA je tudi super tv, trenutno težko dobavljiv, cena cca 1400€ do 1500€
Potem je tu še LG G EVO ( kao EVO, o tem na netu veliko debat, koliko boljša je dejansko slika?), pa še stojala ni zraven, dokupi ali pa wallmount :)
Imamo pa potem še bolj renomirane znamke, ki pa imajo tudi ceno X2, :)
Dejstvo pa je, da se tvji več ne bodo mogli ceniti v neskončnost, dosegajo sedaj tiste spodnje meje, vsaj pomoje?!
LP
Reloaded!!!

tikitoki ::

Je kakrsenkoli smisel v nakupu OLED monitorja, al je bistveno cenejsi TV bolj ali manj vse, kar potrebujes za uporabo s PCjem?

Reloaded ::

tikitoki je izjavil:

Je kakrsenkoli smisel v nakupu OLED monitorja, al je bistveno cenejsi TV bolj ali manj vse, kar potrebujes za uporabo s PCjem?





LP
Reloaded!!!

Machete ::

Definitivno. Spilam na 55 in ni bolsega kot biti 60 cm od 4k oleda. Te 48 pa se tezko dobi afaik. So pa ziher spica za na gaming mizo.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

TOP ::

Machete je izjavil:

Definitivno. Spilam na 55 in ni bolsega kot biti 60 cm od 4k oleda. Te 48 pa se tezko dobi afaik. So pa ziher spica za na gaming mizo.

Dobro da ti tiste oči ne pomeče ven z jamic :))

tikitoki ::

Osebno me je zmotilo, da so barve tako nenatancne v gaming mode. Ocitno je toi edini mode, ki ga zelis uporabljati s PCjem.
So drugi OLED TVji kaj bolsji v tem smislu in se vedno cenovno sprejemljivi?

So pa cene OLED monitorjev nenormalno visoke. SE posebaj 32 incnih, k so drazji, k dva 65 OLED TVja.

cordoba ::

Mene samo zanima, če vzamem tv pri priporocam.si ali so kakšni problemi z garancijo? Nekdo mi je omenil, da so, ker niso direktni uvoznik, gledam ta LG 65 c11lb model....

andrej69 ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

darck ::

andrej69 je izjavil:

Sedaj v Avstriji odlična cena Philips OLED modela 706 in 705:)

https://www.alza.at/65-philips-65oled70...
https://www.alza.at/55-philips-55oled70...
https://www.alza.at/55-philips-55oled70...



A je ta spletna trgovina ALZA.AT sigurna,da se pri njih lahko kupi saj teh Alza shop trgovin je še kar v nekaj drugih državah

andrej69 ::

darck je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Sedaj v Avstriji odlična cena Philips OLED modela 706 in 705:)

https://www.alza.at/65-philips-65oled70...
https://www.alza.at/55-philips-55oled70...
https://www.alza.at/55-philips-55oled70...



A je ta spletna trgovina ALZA.AT sigurna,da se pri njih lahko kupi saj teh Alza shop trgovin je še kar v nekaj drugih državah


Tako kot pri vseh spletnih ponudnikih so mnenja različna:)

https://geizhals.at/?sb=235508

cordoba ::

Sem se odločil za LG 65 c11lb. Zanima me, kako je s tem burnin težavami? Koliko časa je lahko statična slika, oz a so to kaj izboljšali? Zanima me predvsem izkušnje uporabnikov ogled tv.. ..

Machete ::

tikitoki je izjavil:

Osebno me je zmotilo, da so barve tako nenatancne v gaming mode. Ocitno je toi edini mode, ki ga zelis uporabljati s PCjem.
So drugi OLED TVji kaj bolsji v tem smislu in se vedno cenovno sprejemljivi?

So pa cene OLED monitorjev nenormalno visoke. SE posebaj 32 incnih, k so drazji, k dva 65 OLED TVja.


Gaming mode ima še mnogo nastavitev + control panel grafične kartice na PCju.
Nekaj delaš narobe, ali pa precenjuješ svojo sposobnost 'videnja pravih barv'.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()
««
81 / 126
»»