» »

OLED TV

OLED TV

Temo vidijo: vsi
««
77 / 126
»»

easyrider3 ::

Baje da Nvidia Shield bolje prikaže HDR ali DolbyVision vsaj tako so omenili uporabniki kateri imajo boxe in Nvidia Shield.

polde66 ::

@kunguruj
vsi novi boxi z amlogix x2, x3, x4 podpirajo HDR. Prav tako vsi podpirajo CEC, Pri CEC bi bil edino lahko problem v kakšni malce starejši tv da ni kompatibilna z CEC, recimo moj starejši FHD LG z leta 2013 ali 2014 tega ne počne. Za eon obstajata dve aplikaciji EON in EON Tv, nikoli mi ni jasno kater je kater dokler ga ne naložim, potem vidim ali je ali ni pravi. V glavnem na android TV rom lahko daš obe, ker obstaja tudi skrekana zadeva navadnega androida in deluje na android TV. Dobi se v temi android boxi.
Boxi, ki imajo android tv so pa MI box, shild, in mecool večina njih zadnje izdaje, se pravi KM9, KM1, KM6, KM3. Je pa dejstvo da razen na Mi boxu in shildu nikjer ni Netflixa v 4k. Obstajajo tudi drugi boxi na katerega lahko naložiš android tv, sam sem to naredil z mojim novejšim TOX1 boxom: https://www.evolutiontv-vs.com/uncatego... prenešeno iz tukej.
Iz izkušenj, ki jih imam z boxi lahko povem da vsi boxi delujejo čisto ok za naše potrebe. Ni nobene potrebe iz strahu da kaj nebi delovalo segati po shildu. Lahko seveda če je shild prioriteta zaradi shilda samega. Pol cenejši boxi, ki sem jih navedel zgoraj to delo opravljajo fenomenalno. Sploh je Ugoos s svojimi ogromnimi možnostmi v nastavitvah fantastičen. Nastavitev je toliko da je že kar malce preveč. Vse se da pregledati preko youtuba. Beelink king pro je fantastičen in ima tudi wifi 6. Prav tako navaden king. Navaden king dobiš v kakšni akciji tudi za kakih 90 eur. Pa je top mašina. Ne delam reklame, samo povem iz mojih izkušenj. Kaj se kdo odloči in zakaj to ve vsak zase.
Doma imamo t-2 in 4 tv-je. Setbox t-2 sem spravil nazaj v škatlo in povsod uporabljam android boxe za gledanje tv programov. In uporabljam en daljinec res pa je da uporabljam G10 katerega sem dodatno kupil in je sprogramiran na on of boxa. Zato ker ima še miš zraven. Pri beelinkih tega ne rabiš ker je že sam priložen daljinec z mišjo. No imam 1x beelink gt king pro, 1x ugoos am6 plus, A95x F3, in mecool KM9 pro clasic, (2 gb ram, 16 gb prostora in android TV sistem) v rezervi imam še en star Beelink Mini MXIII II katerega procesor je enak MI boxu se pravi že star in 1x TOX1 z x3 procesorjem. Tanajstarejši Beelink ne podpira ravno vsega z svojim android 6 sistemom pa ne zaradi androida pač pa zaradi tega ker je šla tehnika naprej, hardver je ratal star. Pa še zdaleč ne za stran vržt.
Zakaj imado ljudje slabe izkušnje predvsem izvira iz slabe izbire nakupa prvega predvajalnik. Kupi se nekaj kaj je najceneje pa naj stane kolikor hoče. In na koncu res stanetočno toliko. Slabe izkušnje, nedelovanje sistema kot bi si ga zamislil... Čeprav velika večina potem pozabi da ga je kupila samo zaradi ene stvari recimo EON ali Youtube ali tvin ... Tako pa pač ne gre. Dobre stvari stanejo tudi samo 50 eur. Če pa kupiš box za 20 je pa malce ne fer pričakovati čudeže.
To vse skupaj je res samo moje mišljenje in moje izkušnje. Je pa res da sem čez roke spustil preko 120 različnih škatlic. Tudi te novejše in seveda tudi s kašno falil izbiro. Ampak drugače ne gre.

@easyrider3 težko me bo kdo prepričal da nvidia pokaže boljšo sliko od recimo skoraj 100 eur cenejšega Ugoos AM6 plus boxa.
polde

easyrider3 ::

Ai Upscaling na novejšem Nvidia Shield naredi sliko veliko lepše kakor na drugih Android napravah to sem mislil povedati že poprej.

Gatsu ::

@Polde66: Pozabil si na novi Chromecast na katerem delujejo praktično vsi streaming servisi v 4K HDR, HDR+ in Dolby vision. Najceneje v SLO se ga dobi pa za 80€ @igabiba.si

Ales ::

Gatsu je izjavil:

@Polde66: Pozabil si na novi Chromecast na katerem delujejo praktično vsi streaming servisi v 4K HDR, HDR+ in Dolby vision. Najceneje v SLO se ga dobi pa za 80€ @igabiba.si

Ne vem če je pozabil nanj. Odvisno pač od potreb vsakega posameznika, ampak jaz za 80+ EUR absolutno ne bi kupil tega.

PARTyZAN ::

Hardware je samo ena plat zgodbe, pri noname kitajcih je problem software/podpora in po možnosti certifikacije za streaming servise.

In ja, je razlika v kvaliteti pri "povečanih" vsebinah. AI Upscale, kot je že nekdo pred mano povedal. Je cel kup testov na internetu, če te zanima kakšna.

darck ::

https://www.androidauthority.com/2019-n...

 Nvidia Shield

Nvidia Shield












Jaz imam doma Xiaomi Mi Box S in kaj naj rečem saj dela ampak ampak ko pritisnem na MENU in hočem potem iz programa na številki 4 iti na 50 se kasneje začne zatikati.To mislim tako,da pritisnem in skoz tiščim na tipko da pride do 50 programa in recimo na original T-2 daljincu in njihovem sprejemniku pa to brez zatikanja deluje. Moje mnenje je to,da je prešvoh ta box za take zadeve in z lahkoto ga zmozgam,da se bo zatikal tudi drugače.
NVIDIA SHIELD je zakon čeprav ga nimam ampak morda ga bom pa vseeno enkrat imel,ko bo potreba.

mrData ::

darck je izjavil:

..in hočem potem iz programa na številki 4 iti na 50 se kasneje začne zatikati.To mislim tako,da pritisnem in skoz tiščim na tipko da pride do 50 programa in recimo na original T-2 daljincu in njihovem sprejemniku pa to brez zatikanja deluje. Moje mnenje je to,da je prešvoh ta box za take zadeve in z lahkoto ga zmozgam,da se bo zatikal tudi drugače.
NVIDIA SHIELD je zakon čeprav ga nimam ampak morda ga bom pa vseeno enkrat imel,ko bo potreba.


Moment, to pa sedaj ti primerjas nekaj čisto drugega. To gre zgleda za odzivnost remota preko CEC, če praviš da krmiliš T2 napravo. To nima nobene veze z zmogljivostjo Mi BOX. Xiaomi MI BOX predvaja 4K vsebine z lahkoto, celo zelo kompresirane sample datoteke Jellyfisha sem z njim uspesno predvajal (ko je vgrajena aplikacija na TV klecnila), na njem lahko igras igre.. Pri preklaplanju programov ko držiš tipko ti v tem primeru tudi Shield ne bo pomagal. Edina "slabost", ki jo vidim v primerjavi z Shieldom je ta, da Xiaomi ne podpira lossles audio kodekov (vsaj Dolby TRUEHD, DTS-MA mislim da sem probal in gre). Moj tv preko CEC tudi steka pri krmiljenju CableBox-a, ampak to pač vzamem v zakup, saj je še vseeno bolje da CEC vsaj deluje, kot pa 2 ali 3 daljinci na mizi.

XS!D3 ::

Tudi brez CECa je razlika v odzivnosti med Shieldom in MiBoxom ogromna.

darck ::

XS!D3 je izjavil:

Tudi brez CECa je razlika v odzivnosti med Shieldom in MiBoxom ogromna.


Saj jaz tudi verjamem,da je in nič čudnega,da je Nvidia Shield toliko dražji. Kateri želi nekaj vrhunskega,najboljšega potem tudi raje toliko več plača za tako stvar vsaj jaz bi,če že rabim android škatlico. Včasih pred 30 in več leti sem z videorekorderjem snemal filme na kasete kot,da mi bo to ostalo za kasnejše leta ampak tehnologija je napredovala in kasete so šle v smeti in sedaj bom si nabavil 4K Blu Ray predvajalnik in počasi tudi svoje najboljše filme na zgoščenkah Blu Ray ali 4K Blu Ray.

korodani ::

Končno naročil lg oled65gx iz priporocam.si. Sicer upam da jo dobim, ker se na mail vec ne odzivajo, ampak sem cel excited.

Gledal sem tudi cx, samo mi je pregrd ker ne gre direkt ravno na steno ampak je med steno in tvjem luft.

Razlika v ceni je 200EUR, bomo vidli kako to zgleda na steni.

Se kaksna ideja za kateri soliden hdmi 2.1 kabel?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: korodani ()

snle ::

Pozdravljeni,

tudi jaz se nagibam k nakupu OLED TV. Zanima me model Sony 4K UHD KD65AG9BEAP, predvsem pa želim dober zvok. Ali mi lahko kdo kaj svetuje glede tega TV, oz kaj podobnega pa da bi bilo mal ceneje, ker ta TV se mi zdi drag.

andrej69 ::

snle je izjavil:

Pozdravljeni,

tudi jaz se nagibam k nakupu OLED TV. Zanima me model Sony 4K UHD KD65AG9BEAP, predvsem pa želim dober zvok. Ali mi lahko kdo kaj svetuje glede tega TV, oz kaj podobnega pa da bi bilo mal ceneje, ker ta TV se mi zdi drag.


Tukaj imaš nekaj kvalitetnejših modelov:)

https://www.moj-tv.com/artikel/led-tv/p...
https://www.mimovrste.com/oled-televizo...
https://www.makspro.si/avdio-in-video/t...

lazni ::

Vzemi Sony A8 ali LG CX. Dobro in ugodno v svetu OLEDov.

darck ::

lazni je izjavil:

Vzemi Sony A8 ali LG CX. Dobro in ugodno v svetu OLEDov.



Tako kot si ti povedal in za zraven lahko nabavi še soundbar in bo imel zvok boljši kot bilo kateri televizor.

 Sony A8

Sony A8


https://esvet.com/izdelek/sony-kd-65a8b...


 LG CX3

LG CX3


https://www.makspro.si/avdio-in-video/t...

korodani ::

Dobil sem LG OLED65GX. Prvo sem mislo bit žid in si nabavit CX, ker je pač bil 200€ cenejši....

Ampak dečki, ko vidite to zmontirano na steni tako kot more bit in ZERO GAP med TV-jem in steno, zgleda
kot slika v galeriji, total flat flush on the wall.... bolano lepo.

Močno svetujem GX > CX.

lazni ::

OK, če ga misliš imeti na steni. Če ga imaš pa na omarici si pa 200€ stran vrgel pa še stojalo moraš dokupit.

vnetidebater ::

korodani je izjavil:

Dobil sem LG OLED65GX. Prvo sem mislo bit žid in si nabavit CX, ker je pač bil 200EUR cenejši....

Ampak dečki, ko vidite to zmontirano na steni tako kot more bit in ZERO GAP med TV-jem in steno, zgleda
kot slika v galeriji, total flat flush on the wall.... bolano lepo.

Močno svetujem GX > CX.


Upam da si kable pospravil v zid. Da nimaš zdaj hudo seksi montiranega televizorja, spodaj pa gnusno visijo črni neurejeni kabli.
Nekaj takega sem videl pri kolegu, sej e hvalil s seksi televizorjem potem pa je imel podganje gnezdo kablov pod televizorjem pa do receiverja.... Bi bilo bolje če bi TV postavil na omarico in kable skril za omaro če je že tako len :D

Drugače pa fajn ja, lepo. Uživaj z novim TVjem. :)

Zgodovina sprememb…

hunter01 ::

korodani je izjavil:

Dobil sem LG OLED65GX. Prvo sem mislo bit žid in si nabavit CX, ker je pač bil 200€ cenejši....

Ampak dečki, ko vidite to zmontirano na steni tako kot more bit in ZERO GAP med TV-jem in steno, zgleda
kot slika v galeriji, total flat flush on the wall.... bolano lepo.

Močno svetujem GX > CX.


Ti si kr opravičuj, da je vredno samo zaradi tega (če ti je to edini razlog) 200€ vec dat.

Sam display ji nič bolj ali manj "na steni".

darck ::

Mene nič ne moti če je kakšen centimeter televizor stran od stene važno,da služi svojemu namenu. Lahko si bi pa tudi zmontiral na steno tako,da bi zgledalo kot da je televizor vgrajen v steno to sploh ni nobenega problema,dan danes lahko narediš marsikaj sploh z temi gibs platami.....pa tudi lučke in vso pizdarijo se lahko namontira,da se bliska okrog.

 1

1



 2

2



 3

3

kanarin ::

55 inčni OLED pod 1000€ :O - PHILIPS 55OLED705/12 (Big Bang za člane kluba). Kaj menite, se splača ?

scipascapa ::

ne, vzameš CX.

kanarin ::

A CX stane tudi 1.000 EUR ? A ima Android TV ? Oboje je zame pommebno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kanarin ()

lazni ::

Ne CX ima WebOS

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: lazni ()

Cveto ::

705 pa ima Saphi. Ki je zanič.

lazni ::

Ne 705 ima Android, 754 je imel Saphi. Sam jaz tud najprej tako mislil ko sem 7 spredaj videl.

fpbs ::

kanarin je izjavil:

A CX stane tudi 1.000 EUR ? A ima Android TV ? Oboje je zame pommebno.

https://www.moj-tv.com/artikel/led-tv/l...
Zakaj pa hočeš Androida, saj je slabši od Webosa.

Cveto ::

lazni je izjavil:

Ne 705 ima Android, 754 je imel Saphi. Sam jaz tud najprej tako mislil ko sem 7 spredaj videl.


Se opravičujem, vidim da res. Kaj je potem razlika, slabši procesor?

fpbs ::

Cveto je izjavil:

lazni je izjavil:

Ne 705 ima Android, 754 je imel Saphi. Sam jaz tud najprej tako mislil ko sem 7 spredaj videl.

Se opravičujem, vidim da res. Kaj je potem razlika, slabši procesor?
To je model 2020, ki pa jim ga je uspelo šele letos lansirati na tržišče. Oskubljena budget verzija.

andrej69 ::

kanarin je izjavil:

55 inčni OLED pod 1000€ :O - PHILIPS 55OLED705/12 (Big Bang za člane kluba). Kaj menite, se splača ?


Za takšen denar nimaš kaj razmišljat, če se odločaš za OLED:) Res, da obstajajo še nekaj kvalitetnejši OLED modeli samo je tudi cena višja.. Lahko ti povem, da kar se tiče same kvalitete slike je ta "odlična" in nekaj malega zaostaja za OLED modeli višjega ranga. Tukaj mislim predvsem na HDR vsebine, dočim kar se tiče drugih vsebin ni kikaršne razlike napram drugim dražjim OLED televizorjem. Tudi Android deluje povsem v redu:) Tako, da za takšen denar vsekakor best buy..

darck ::

PHILIPS 55OLED705/12 je letošnji model 2021 vsaj tako piše tukaj na tej strani https://www.flatpanelshd.com/article.ph...

Letošnji modeli PHILIPS televizorjev nekateri imajo tudi 2.1 HDMI:

Philips OLED856 4K OLED HDMI 2.1
Philips OLED806 4K OLED HDMI 2.1
Philips OLED706 4K OLED HDMI 2.1
Philips OLED705 4K OLED
Philips PML9636 4K LCD HDMI 2.1
Philips PML9506 4K LCD HDMI 2.1
Philips PUS9206 4K LCD HDMI 2.1
Philips PUS7906 4K LCD
Philips PUS7506 4K LCD

The new OLED706 and OLED705 will both be running Android TV (version 10 and 9, respectively). OLED706 offers HDMI 2.1 features with support for 4K120, VRR, eARC, and ALLM, whereas OLED705 has standard HDMI 2.0 (with up to 1080p120 and 4K60 support). Both come with multi-HDR support, too (HDR10, HLG, HDR10+, Dolby Vision). Both ranges will be available in 55 and 65 inches with 3-sided Ambilight.

 OLED 705

OLED 705


 OLED 706

OLED 706


 OLED 806

OLED 806


 OLED 856

OLED 856




Še eden uporabnik tega televizorja PHILIPS OLED 705 je komentiral takole:
So it arrived about 10am today, fantastic service from Richer Sounds.

The overall look and feel of the TV is that of a premium TV costing several hundred more. Coming from the Philips PUS8555 it's a million miles away in terms of build quality, materials and premium look.

I've done type of calibration as I neither possess the knowledge or equipment but out of the box, in SDR once ISF mode is selected, the image pops. Colours are bright but not overly saturated. They look natural and life-like.

In HDR mode, well, I first tried RDR2 on the PS5 and all I can say is wow. I've played yh game on both the Panasonic EX750 and the Philips 8555 mentioned above. Both struggled with the HDR implementation before the update and still didn't have that wow factor after it. The OLED705 does. Using HDR game everything looks how I expected it when the game first released rather than the washed out mess we actually got. I think a replay is in order!

I've currently got Our Planet on, Dolby Vision mode and again, I am blown away. This is my first OLED and I expected great things making the step up from LED. People pay GBP1000+ for LED TVs... Those people must be mad, that's all I can say (I say in jest).

I can't give any details over brightness, but it's brighter than any TV I have had. I did set the HDR brightness in RDR2 to 2400, which was over double the setting on the 8555. The logo disappears at 2200 but Digital Foundry state you can push it a couple 100 higher with no impact on highlights.

The most impressive thing however is the main USP of OLED. The blacks. The thing looks like it's turned off on a full black screen, the type you get as a scene changes.

I've not taken any photos because, put simply I have no idea how to make the photos really show just how good this thing is. If anyone has any tips by all means, I will give it a go. I'm using a Poco X3 so the camera is decent but not spectacular.

andrej69 ::

Tukaj je Philipsov Line-up 2021.

https://drive.google.com/file/d/1g_WtcP...

Cveto ::

Zgleda zelo solidno. Android je, DTS je, zvok soliden.

Če prav razumem, je razlika glede na 805 predvsem v slabšem procesorju, ki ne zmore HDR uspcalinga?

dussan ::

Torej PHILIPS 55OLED705/1 ni primerljiv z LG OLED55CX3 ali LG OLED55CX6?

Cveto ::

Ne. Oziroma odvisno kaj rabiš.

CX ima: HDMI 2.1, boljši upscaling, VRR...

705 pa ima Android, ambilight, DTS...

Po nekakšni "splošni razvrstitvi" televozirjev, pa je CX višji model. Primerljiv model 705-ki bi bil pri LG-ju model BX ali celo A1, ki pa je za moje pojme kar slabši.

dussan ::

Ker mi je upscaling pomemben (večina TV programov še dolgo ne bo 4K) je potem boljše dati nekaj 100 € več za CX. Če sem prav videl ni razlik med CX3 in CX6 ampak je to le oznaka trga?

lazni ::

Da, v slo se prodaja CX3. C je serija/model, X pa je modelno leto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: lazni ()

dussan ::

MaksPro prodaja oba CX3 in CX6, je pa slednji dražji za 60 €
https://www.makspro.si/priporo-amo/tv-s...
https://www.makspro.si/priporo-amo/tv-s...

andrej69 ::

dussan je izjavil:

Ker mi je upscaling pomemben (večina TV programov še dolgo ne bo 4K) je potem boljše dati nekaj 100 € več za CX. Če sem prav videl ni razlik med CX3 in CX6 ampak je to le oznaka trga?


Kar se tiče procesiranja ni Philips nič slabši od Lg-ja CX3:) Philipsov P5 procesor spada v sam vrh procesorjev.. Sem napisal, da je nekoliko slabši napram CX3 in podobnim OLED televizorjev v tem rangu kar se tiče HDR vsebin, toda to so majhne razlike. In pa Lg je nekoliko boljša izbira za igre.

Kodrnusa ::

Dosadni ste s temi lgji ze. Cel forum je proti philipsu kot da je gobav... Za povprecnega janeza (mene) zgleda tale philips nakup leta (oled, android za kodi, dts, ambilight) glede na ceno. Nedvomno so boljsi televizorji ampak so tudi drazji.. ce gledas price/performance pa zgleda tole odlicen deal...

Konlov ::

Kodrnusa je izjavil:

Dosadni ste s temi lgji ze. Cel forum je proti philipsu kot da je gobav... Za povprecnega janeza (mene) zgleda tale philips nakup leta (oled, android za kodi, dts, ambilight) glede na ceno. Nedvomno so boljsi televizorji ampak so tudi drazji.. ce gledas price/performance pa zgleda tole odlicen deal...

Kaj pomeni da ima TV dts? Ali nima ta dekoder kak reciver npr, ki ima potem 5, 7... izhodov za zvočnike? Ima ta TV te izhode?

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

dussan je izjavil:

Ker mi je upscaling pomemben (večina TV programov še dolgo ne bo 4K) je potem boljše dati nekaj 100 € več za CX. Če sem prav videl ni razlik med CX3 in CX6 ampak je to le oznaka trga?

Kar se tiče procesiranja ni Philips nič slabši od Lg-ja CX3:) Philipsov P5 procesor spada v sam vrh procesorjev.. Sem napisal, da je nekoliko slabši napram CX3 in podobnim OLED televizorjev v tem rangu kar se tiče HDR vsebin, toda to so majhne razlike. In pa Lg je nekoliko boljša izbira za igre.

Philips 705 je slabši od LG BXa, kaj šele od CXa. Vgrajen ima procesor P5 starejše generacije, ne omogoča najnovejšo verzijo bluetootha, manj USB vhodov, ne podpira HDMI 2.1, ne podpira VRR, FreeSync, GSync, kar pomeni, da ni primeren za igre, ne podpira HFR, eARC, AV1....

darck ::

Konlov je izjavil:

Kodrnusa je izjavil:

Dosadni ste s temi lgji ze. Cel forum je proti philipsu kot da je gobav... Za povprecnega janeza (mene) zgleda tale philips nakup leta (oled, android za kodi, dts, ambilight) glede na ceno. Nedvomno so boljsi televizorji ampak so tudi drazji.. ce gledas price/performance pa zgleda tole odlicen deal...

Kaj pomeni da ima TV dts? Ali nima ta dekoder kak reciver npr, ki ima potem 5, 7... izhodov za zvočnike? Ima ta TV te izhode?


Da ima DTS pomeni to,da podpira in predvaja ta DTS avdio zapis recimo,če je se predvaja film s tem zapisom potem ti mora televizor to podpirat,ker či ti ne potem ne boš imel zvoka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darck ()

Kodrnusa ::

fpbs je izjavil:

andrej69 je izjavil:

dussan je izjavil:

Ker mi je upscaling pomemben (večina TV programov še dolgo ne bo 4K) je potem boljše dati nekaj 100 € več za CX. Če sem prav videl ni razlik med CX3 in CX6 ampak je to le oznaka trga?

Kar se tiče procesiranja ni Philips nič slabši od Lg-ja CX3:) Philipsov P5 procesor spada v sam vrh procesorjev.. Sem napisal, da je nekoliko slabši napram CX3 in podobnim OLED televizorjev v tem rangu kar se tiče HDR vsebin, toda to so majhne razlike. In pa Lg je nekoliko boljša izbira za igre.

Philips 705 je slabši od LG BXa, kaj šele od CXa. Vgrajen ima procesor P5 starejše generacije, ne omogoča najnovejšo verzijo bluetootha, manj USB vhodov, ne podpira HDMI 2.1, ne podpira VRR, FreeSync, GSync, kar pomeni, da ni primeren za igre, ne podpira HFR, eARC, AV1....


Slabsi po cem? Slika je najbrz tm tm, bluetooth? Who cares sam da dela, manj usb vhodov? Kok jih pa rabis? Hdmi 2.1? Ja ce igras igrice.. nehite nabijat skoz. Vsi oled tvji so tm tm po sliki glede na price range. Verjamem da je lg cx9 boljsi po kakih karakteristikah slike, ampak za povprecnega janeza je oled vau in sploh in oh. Majhne nianse ne vidis.. vazna je price/performance.
Pa nekateri rabijo dts in android...

kanarin ::

fpbs je izjavil:


Zakaj pa hočeš Androida, saj je slabši od Webosa.


Naj omenim samo eno en razlog (pa jih je več) - Chromecast. Pa ne mi omenjat, da si lahko za par 10 EUR nabavim Android TV škatlico (oz HDMI ključek) - saj imam trenutno doma že dve (Mi Box S in Mecool KM1). Se mi pač zdi fajn, da ima že sam TV gor Android TV.

WebOS pa iskreno povedano ne poznam oz nimam še nobenih izkušenj. Nisem pa apriori proti LG, sploh ne.

V mojem primeru je še največji problem ...prostor, saj brez večje preureditve dnevne sobe nimam kam dati že 55 inčnega (kaj šele večjega) TV-ja. Poleg tega mi 42 inčna Panasonic plazma še vedno odlično služi, 4K vsebin (vsaj kar se tiče mainstream TV programov) skorajda še ni tako da prave motivacije oz razloga za menjavo TV-ja zaenkrat (še) ni. Je pa OLED edina varijanta za zamenjavo plasme.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kanarin ()

fpbs ::

kanarin je izjavil:

fpbs je izjavil:


Zakaj pa hočeš Androida, saj je slabši od Webosa.

Naj omenim samo eno en razlog (pa jih je več) - Chromecast. Pa ne mi omenjat, da si lahko za par 10 EUR nabavim Android TV škatlico (oz HDMI ključek) - saj imam trenutno doma že dve (Mi Box S in Mecool KM1). Se mi pač zdi fajn, da ima že sam TV gor Android TV.
WebOS pa iskreno povedano ne poznam oz nimam še nobenih izkušenj. Nisem pa apriori proti LG, sploh ne.
V mojem primeru je še največji problem ...prostor, saj brez večje preureditve dnevne sobe nimam kam dati že 55 inčnega (kaj šele večjega) TV-ja. Poleg tega mi 42 inčna Panasonic plazma še vedno odlično služi, 4K vsebin (vsaj kar se tiče mainstream TV programov) skorajda še ni tako da prave motivacije oz razloga za menjavo TV-ja zaenkrat (še) ni. Je pa OLED edina varijanta za zamenjavo plasme.
LG ima pa Miracast: https://www.dignited.com/37605/chromeca...

polde66 ::

In miracat deluje super, če ga potrebuješ. Boste pa povedali čez čas imetniki philips androida koliko časa vam bo nudena podpora s strani proizvajalca.
polde

darck ::

kanarin je izjavil:

fpbs je izjavil:


Zakaj pa hočeš Androida, saj je slabši od Webosa.


Naj omenim samo eno en razlog (pa jih je več) - Chromecast. Pa ne mi omenjat, da si lahko za par 10 EUR nabavim Android TV škatlico (oz HDMI ključek) - saj imam trenutno doma že dve (Mi Box S in Mecool KM1). Se mi pač zdi fajn, da ima že sam TV gor Android TV.

WebOS pa iskreno povedano ne poznam oz nimam še nobenih izkušenj. Nisem pa apriori proti LG, sploh ne.

V mojem primeru je še največji problem ...prostor, saj brez večje preureditve dnevne sobe nimam kam dati že 55 inčnega (kaj šele večjega) TV-ja. Poleg tega mi 42 inčna Panasonic plazma še vedno odlično služi, 4K vsebin (vsaj kar se tiče mainstream TV programov) skorajda še ni tako da prave motivacije oz razloga za menjavo TV-ja zaenkrat (še) ni. Je pa OLED edina varijanta za zamenjavo plasme.



Bom samo napisal tisto kar je eden od uporabnikov na tem forumu že povedal in sicer šel je v nabavo za novi LED televizor. Do tistega trenutka je imel doma 42" plazma televizor sedaj pa je kupil 65" Sony XH9005 LED televizor in bil je presenečen in vesel kako super je slika črna barva je super. Sam pravi,da je ta FALD televizor boljši kakor prejšnji Panasonic plazma. Tako,da verjetno se lahko vsi FALD in QLED televizorji okamot primerjajo in zamenjajo za plazma televizor in,da ni OLED edina varianta za zamenjavo plazma televizorja.

Kodrnusa ::

polde66 je izjavil:

In miracat deluje super, če ga potrebuješ. Boste pa povedali čez čas imetniki philips androida koliko časa vam bo nudena podpora s strani proizvajalca.


Imam ze 5 let philipsa z androidom. Posodobitev ni vec, je na android 8.. Ampak aplikacije se normalno posodabljajo. Kodi 19, in vsi api so up to date..

Pa ne mi govorit da je miracast enak kot cromecast. Cromecast lahko uporabljas tako da zalaufas na telefonu recimo video, crome, tvtogo... Pa potem ugasnes telefon in vse naprej z daljincem delas na tvju. Tega z miracastom ne mores.. plus ful integracija cromecasta v nestete aplikacije...
Pac eni to veliko uporabljamo..

polde66 ::

@Kodernusa preden blekneš kakšno butasto preberi še enkrat tekst. Napisano je da miracast deluje super in ne da je enako chromecastu. In piše tudi če ga potrebuješ. Imam TV 2015 PHILIPS 40PFH5500 z android 5, a podpore za za tv že dolgo ni več recimo zadnja 10.9.2018, je podhranjena tako softversko kot hardversko. Aplikacije nimajo veze z philipsom temveč z androidom. Firmware pa ima veze samo z philipsom in ne z androidom. Hardver pa ima veze ali bodo novejše aplikacije sploh delovale.
polde
««
77 / 126
»»