» »

OLED TV

OLED TV

Temo vidijo: vsi
««
69 / 127
»»

easyrider3 ::

Ma brez veze da bi kupil tisti LG OLED C7 za toliko denarja če je že tako bolje da bi dodal 200 Eur in kupiš novega LG OLED BX3 kateri je letošnji model in samo za odtenek slabši kakor CX model.
https://www.makspro.si/oled-tv-sprejemn...

evo tukaj primerjave med BX in CX modelom
https://www.rtings.com/tv/tools/compare...
https://www.zkelectronics.com/comparetv...


primerjava med C7 in CX
https://www.rtings.com/tv/tools/compare...
https://www.zkelectronics.com/comparetv...

neocodexx ::

Jaz pa ne bi nikoli rabljenega oleda kupil. Tudi če nima burnina, življenska doba in svetilnost se mu prav tako s časom zmanjšata tako da bi moral biti res zelo poceni da bi tole kupil.

zlabra ::

Ja sej to se strinjam, men je za rabljen oled sprejemljiva cena 800-1000 euro, ravno zaradi vsega tega ko ste povedal, pa še to vprašanje, lahko je čez pol leta cx3 1500-1600 , kaj češ pol razmišljat

Machete ::

A zna kdo razložit upscaling na CX? Meni ni čisto jasen. Naj bi ga delal picture AI (nekaj takega), ampak jaz imam to stalno neaktivno v vseh modih. Verjetno fora, da imam hdmi označen kot PC? Ali ker je vir slike GPU? Bo drugače če priklopim zunanji BR player? Malo sem zmeden, na netu pa nič konkretnega o tem.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

XS!D3 ::

Pe dejansko pošiljaš na TV resolucijo, ki je nižja od nativne (3840x2160)? Drugače nima kaj dosti upscaleat.

Machete ::

Ja seveda. Desktop imam v 1080p. Blurayi, downloadi .. so redko 4K. 4K so dejansko samo igre. Imam kup DVDjev, nekaj ne 4K BRjev, potem so tu rippi s trackerjev..
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

XS!D3 ::

Machete je izjavil:

Ja seveda. Desktop imam v 1080p. Blurayi, downloadi .. so redko 4K. 4K so dejansko samo igre. Imam kup DVDjev, nekaj ne 4K BRjev, potem so tu rippi s trackerjev..
Sej mogoče se sliši neumno ampak na kakšen način spreminjaš resolucijo? To da je sama vsebina v nižji ločljivosti ne pomeni nič. Tudi če desktop renderiraš v 1080p, še ne pomeni, da ne pošiljaš native resolucije TVju. Mislim sej vrjetno veš in tudi precej enostavno je videt na TVju kakšen je input, ampak če jaz recimo spremenim display resolution v nastavitvah od Win na 1080p, kar lepo grafična naredi scaling in pošlje še vedno 4K na TV (čeprav za desktop tega nikoli ne počnem, imam vedno native resolucijo + scaling). Šele v advanced display settings ali v nVidia Control Panel lahko spremenim dejansko resolucijo, ki gre na display/TV.

Machete ::

Ne vem kaj misliš. Če imam dekstop preko win nastavitve ali pa Nvidia CP 1080p ali UHD to TV tudi jasno prikazuje (preveriš kako resolucijo predvaja). V bistvu je oboje isto, samo, da imaš v nvidia CP še nastavitev osveževanja in pa barv.
Kako ti grafična pošlje še vedno 4K na TV, če nastaviš v win 1080p? Govoriva za sliko sistema, ne neke x vsebine, ki je native v 4K.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

XS!D3 ::

Machete je izjavil:

Ne vem kaj misliš. Če imam dekstop preko win nastavitve ali pa Nvidia CP 1080p ali UHD to TV tudi jasno prikazuje (preveriš kako resolucijo predvaja). V bistvu je oboje isto, samo, da imaš v nvidia CP še nastavitev osveževanja in pa barv.
Kako ti grafična pošlje še vedno 4K na TV, če nastaviš v win 1080p? Govoriva za sliko sistema, ne neke x vsebine, ki je native v 4K.

Nope, pri meni ni isto. Če v display settings spremenim samo display resolution, potem TV še vedno dobiva 2160p in tudi v Windowsih po display info piše desktop resolution 1920x1080, medtem ko je active signal resolution 3840x2160
 1080p desktop + 2160p signal

1080p desktop + 2160p signal



Šele če resolucijo spremenim preko Advanced Display Settings -> Display Adapter Properties -> List All Modes ali preko nVidia Control Panel, se spremeni tudi resolucija izhoda (active signal resolution).
 1080p desktop + 1080p signal

1080p desktop + 1080p signal


Takrat se tudi vidi, da TV za razliko od prvega primera dobi drugačen (1080p) input. Najprej za trenutek izgine slika in potem začne prikazovat 1080p signal, kar se v prvem primeru ne zgodi, saj ostane aktiven 2160p signal, samo desktop se prične risat pri nižji resoluciji (UI elemnti postanejo večji in slabše kvalitete).

Verjetno se da to obnašanje tudi spremenit, se nisem poglabljal, ampak by default je pri meni na Win tako. Enako je bilo, ko sem začasno igral špile iz laptopa. Za native 4K gaming je bil precej prešvoh, je bila pa slika opazno boljša, če sem upscaling prepustil zaslonu (tako da sem resolucijo spremenil preko advanced display settings), kot če sem spremenil samo desktop/game resolution. Na srečo sem kmalu dobil grafo za desktop, tako da se z nižjimi resolucijami zaenkrat nisem kaj dosti ukvarjal. Zdaj če bi želel izkoristit TVjev upsacling za video vsebine z nižjo resolucijo, bi moral vsakič prilagajat izhod glede na vsebino (2160p/1440p/1080p/576p/...) oziroma poskrbet za avtomatizacijo tega v playeru, ampak načeloma prepuščam playback video drugi napravi. Mi pa tudi ta (Apple TV 4K) prilagaja "samo" dynamic range in refreshrate glede na vir, resolucija ma izhodu je vedno 2160p, ampak tako ali tako kar se le da gledam 4K BR (sicer tudi 1080p upscale opravi OK, DVDjev pa res že dolgo nisem gledal).

Machete ::

Ja ampak ti imaš sliko preko AVR, tebi AVR dela upscale.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

XS!D3 ::

Machete je izjavil:

Ja ampak ti imaš sliko preko AVR, tebi AVR dela upscale.

Nope, AVR tukaj nime veze, saj imam nastabljeno, da ne šlata slike. Poleg tega je obnašanje enako, če priklopim direktno na TV ali pa tudi na računalniški ekran. Vidi se pa tudi iz screenshotov zgoraj, da enkrat pošiljan ven 1080p drugič pa 2160p (active signal resolution).

XS!D3 ::

Evo konkretno ista zadeva še z LCD monitorjem priklopljenim direktno preko DP in vidnim GUI od ekrana:
 1080p desktop + 2160p signal

1080p desktop + 2160p signal


 1080p desktop + 1080p signal

1080p desktop + 1080p signal


V obeh primerih je desktop 1080p. Samo enkrat je resolucija nastavljena čez display properties v windowsih in ekran še vedno dobiva signal z native (2160p) resolucijo (scaling dela GPU), drugič pa čez nVidia Control Panel in ekran dobiva 1080p signal (scaling dela ekran). Ampak kot pravim je isto ne glede na to, ali prilopim gor ekran (bodisi preko HDMI ali DP), TV ali pa receiver. Ravno tako sem imel isto obnašanje na laptopu z R5500M grafo kot imam sedaj na desktopu z RTX3080. Vsaj na hitro pa nisem videl, kje bi to default obnašanje lahko spremenil v samih Win (razen da spremeniš resolucijo čez display adapter settings), medtem ko v nVida Control Panelu lahko enostavno izbiraš, katera naprava naj dela (up)scaling:
 nVidia scaling

nVidia scaling


Torej bodisi sam prikazovalnik, kot imam nastavljeno trenutno in zato tudi pošlje 1080p na ekran/TV/receiver/..., ali GPU (kot je to očitno by default v Win settingsih). AMD ima podobno zadevo z GPU scaling ON/OFF v njihovem SW.

Sicer pa niti ni pomembno kako je pri meni, bila je samo ideja, kaj je lahko eden izmed možnih vzrokov, da TV ne more delat (up)scalinga. Če ti za vsak vir spremeniš tako, da dejansko pošiljaš nižjo resolucijo, potem to seveda ni problem. Je pa to vsekakor pomembno. Jaz bi gledal najprej v smeri nastavitve inputa. Kot praviš imaš nastavljeno na PC, kar pri LGju, kolikor vem vpliva na določene zadeve, mogoče tudi na scaling (za slednje nisem ziher).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: XS!D3 ()

LeQuack ::

Quack !

neocodexx ::

To je pa deal. A je kdo zasledil še kak cenejši 55" oled od tega (starejši modeli) ali je cifra 999 najnižje do katere se bojo trgovci spustili?

zlabra ::

https://www.telekom.si/zasebni-uporabni...

jaz čezdalje bolj študiram da bom tole uporabil, zgleda da ceneje cx3 še nekaj časa nebo

neocodexx ::

Mogoče počakaj raje na C1 model? Veliko pritožb da je CX pretemen (LG to kao naredil zaradi življenske dobe, in se zdaj čuti kot downgrade napram C9), kar bojo verjetno spet popravili z 2021 modelom :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: neocodexx ()

fpbs ::

neocodexx je izjavil:

Mogoče počakaj raje na C1 model? Veliko pritožb da je CX pretemen (LG to kao naredil zaradi življenske dobe, in se zdaj čuti kot downgrade napram C9), kar bojo verjetno spet popravili z 2021 modelom :))

Za leto 2021 LG obljublja novo QNED tehnologijo.

easyrider3 ::

fpbs je izjavil:

neocodexx je izjavil:

Mogoče počakaj raje na C1 model? Veliko pritožb da je CX pretemen (LG to kao naredil zaradi življenske dobe, in se zdaj čuti kot downgrade napram C9), kar bojo verjetno spet popravili z 2021 modelom :))

Za leto 2021 LG obljublja novo QNED tehnologijo.


Upam da njim rata z to tehnologijo MINI led osvetljevanja in da bo tudi LED televizor od LG imel dobro prikazovanje črnih barv. Dajmo se presenetiti.

In LG’s case, the company says its new backlight “comprises up to almost 30,000 tiny LEDs that produce incredible peak brightness and a contrast ratio of 1,000,000:1 when paired with up to 2,500 dimming zones and advanced local dimming zones.” The end result is better contrast, more dynamic HDR, and improved color accuracy over the company’s prior LCD sets. Like all of LG’s 2020 flagships, refresh rates of up to 120Hz are supported.

The closest comparison for LG’s QNED TVs would be something like TCL’s 8 Series, which contains 25,000 LEDs in around 1,000 control zones.TCL’s 6 Series also uses Mini LED, though the total number is much lower than the pricey 8 Series.

https://www.theverge.com/2020/12/28/222...


 Mini Led

Mini Led



easyrider3 je izjavil:

fpbs je izjavil:

neocodexx je izjavil:

Mogoče počakaj raje na C1 model? Veliko pritožb da je CX pretemen (LG to kao naredil zaradi življenske dobe, in se zdaj čuti kot downgrade napram C9), kar bojo verjetno spet popravili z 2021 modelom :))

Za leto 2021 LG obljublja novo QNED tehnologijo.


Upam da njim rata z to tehnologijo MINI led osvetljevanja QNED in da bo tudi LED televizor od LG imel dobro prikazovanje črnih barv. Dajmo se presenetiti.

In LG’s case, the company says its new backlight “comprises up to almost 30,000 tiny LEDs that produce incredible peak brightness and a contrast ratio of 1,000,000:1 when paired with up to 2,500 dimming zones and advanced local dimming zones.” The end result is better contrast, more dynamic HDR, and improved color accuracy over the company’s prior LCD sets. Like all of LG’s 2020 flagships, refresh rates of up to 120Hz are supported.

The closest comparison for LG’s QNED TVs would be something like TCL’s 8 Series, which contains 25,000 LEDs in around 1,000 control zones.TCL’s 6 Series also uses Mini LED, though the total number is much lower than the pricey 8 Series.

https://www.theverge.com/2020/12/28/222...


 Mini Led

Mini Led

Zgodovina sprememb…

Machete ::

XS!D3 je izjavil:

Evo konkretno


Hvala za trud. Dejansko nisem imel skaliranja v Nvidia CP naštimanega, to sem spregledal.
Mi pa še vedno ostane uganka, kako skalira CX sam. Verjetno ne smeš imeti inputa izbranega za PC... ne vem.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

zlabra ::

neocodexx je izjavil:

Mogoče počakaj raje na C1 model? Veliko pritožb da je CX pretemen (LG to kao naredil zaradi življenske dobe, in se zdaj čuti kot downgrade napram C9), kar bojo verjetno spet popravili z 2021 modelom :))


to bo zdaj jan šele napovedan, izid bo pa april-maj 2021, pa še to najbrž za dosti višjo ceno kot 1700 euričev.

lp

Cveto ::

Če je CX pretemen, kaj je potem šele BX, ki ima še temnejšo sliko? Neuporaben podnevi?

easyrider3 ::

Saj to se jaz bojim,da bi z OLED televizorjem mogoče bil nezadovoljen ker v temnih prizorih enostavno ne bi videl tako kot bi si hotel. Z nekakšno umetno inteligenco bi moralo se to uravnavati da takrat ko je slika prikazana v veliki meri v temi-črni barvi da se avtomatsko samo prikaže malenkost obarvano proti sivkasti barvi in ne da je črno,tako bi prišlo do prikazovanja več detaljev. Res za take zadeve bi moral na lastne oči videti in po vsej verjetnosti imeti televizor doma da bi siguren bil,če bi mi sploh odgovarjal OLED televizor. Mislim,da tudi če bi sedaj imel možnost izsprobati televizor v trgovini ni sploh tisto pravo,ker sigurno ne bi ga gledal v popolni temi. Verjetno zame bi že FALD televizor ali QLED bil uredu mogoče celo bolje kakor OLED kateri ima res izrazite črne barve in bi morda popizdil ko bi v temnih prizorih videl kar si ne bi želel.

Machete ::

Bolj kot je temno v prostoru, boljša je slika na OLED.
Če se veliko gleda in uporablja podnevi, pa potem verjetno raje kvaliteten QLED.
Pa še to je bolj na udaru HDR vsebina, ki je je realno zelo malo.
Jaz nimam pripomb, sem pa ogromno časa porabil za nastavljanje in učenje o kombinacijah inputa/načina/nastavitev. Veliko surfam na njem čez dan in je odličen monitor. Filmov in serij pa dejansko ne gledam čez dan in težko komenitram. Je pa normalno gledljivo, kar sem proval. Sploh YT in risanke.
Težko bi ga odsvetoval zaradi tega, da je pretemen. Jaz bi nakup ponovil brez pomisleka.
Edino 40 Gbit namesto 48 prepustnosti HDMI inputov, če komu zmanjka. (Govorim za CX model).
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

fpbs ::

c3fizl ::

Lahko potrdim, da tudi podnevi pri CX ni problem, da bi bil pretemen. Nevem sicer, kako je če maš okno direkt za tvjem, ampak če vsaj žaluzije zapreš ni pri HDR nič pretemno, SDR vsebina in tv program pa tudi pri dnevni svetlobi zgledajo dovolj svetlo.

fpbs ::

easyrider3 je izjavil:

Saj to se jaz bojim,da bi z OLED televizorjem mogoče bil nezadovoljen ker v temnih prizorih enostavno ne bi videl tako kot bi si hotel. Z nekakšno umetno inteligenco bi moralo se to uravnavati da takrat ko je slika prikazana v veliki meri v temi-črni barvi da se avtomatsko samo prikaže malenkost obarvano proti sivkasti barvi in ne da je črno,tako bi prišlo do prikazovanja več detaljev. Res za take zadeve bi moral na lastne oči videti in po vsej verjetnosti imeti televizor doma da bi siguren bil,če bi mi sploh odgovarjal OLED televizor. Mislim,da tudi če bi sedaj imel možnost izsprobati televizor v trgovini ni sploh tisto pravo,ker sigurno ne bi ga gledal v popolni temi. Verjetno zame bi že FALD televizor ali QLED bil uredu mogoče celo bolje kakor OLED kateri ima res izrazite črne barve in bi morda popizdil ko bi v temnih prizorih videl kar si ne bi želel.
Ne vem, kaj ti ni jasno. Ravno OLED ima to prednost pred LCDejem, da lahko prikaže precej več odtenkov črne, poleg tega pri LCDeju barve v temnih prizorih prej izginejo in posivijo kot pri OLEDu.

easyrider3 ::

Saj ravno to je dobro pri meni da v temnih scenah namesto da je črno da malo na sivo potegne da se bolje vse vidi ker da bi bilo črno enostavno tričetrt nerazločno bi videl zato me je strah da pri OLED v takih primerih bi bilo preveč črno in se ne bi videlo teh detaljev. Bom poiskal nekaj takih scen iz filmov in jih tukaj pokazal kako bi pri OLED ve zgledalo. Jaz imam občutek da morda oled bi vse preveč temno prikazal in kaj v takih primerih če zvišaš svetilnost,verjetno črna ostane črna kar pri LCD se pretvori bolj na sivo kar včasih paše. Tisto kar bi jaz iz LCD televizorja hotel je misija nemogoče ker temni sceni bi hotel samo določene črne prizore da so malo na sivo obarvani ostalo naj bi bilo črno in tako bi dobil ven dosti dobro prikazano sliko,OLED sigurno kar je črno bo prikazal črno.

XS!D3 ::

Tisto kar je v filmu sivo, je tudi na (pravilno nastavljenem) OLEDu sivo. Razlika je v tem, da je pri LCDju za razliko od OLEDa tudi tisto, kar bi moralo biti črno bolj sivo in tako kvečemu manj razločno ne pa bolj. Kar se pa svetilnosti tiče, jaz niti za podnevi na svojem OLEDu nimam nikoli svetilnosti na max, pa je model iz leta 2017....

easyrider3 ::

Res bi moral doma imeti OLED televizor da bi se lahko prepričal kako res deluje in če bi meni ugajal ne rečem pri običnih svetlih prizorih bi bilo dobro ampak pri temnih prizorih se mi zdi da bi vse skupaj zgledalo pretemno in potem oči trpijo bolj kakor če orenk svetilnost deluje. Mogoče je tudi to,da se treba navaditi na take prizore kaj jaz vem,kakor pravim na lastne oči treba to doživeti. Drugače se mi super zdi ko je črna tako izrazita a po drugi strani se mi pa očem nekako ne dopade,nekako se mantrajo kot da nekaj ni prav nekaj fali. Potem z očmi bulim in iščem da bi kaj videl saj pri LCD zaslonih je vse bolj svetlo-sivkasto namesto črno in se nekako okrog več vidi to sklepam po gledanju preko telefona.

6151 ::

maš kak telefon z OLED ekranom? primerjaj
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

easyrider3 ::

6151 je izjavil:

maš kak telefon z OLED ekranom? primerjaj


Imam telefon samo je premajhno za neko primerjanje

fpbs ::

CES 2021: LG će predstaviti savitljivi 48-inčni OLED TV
http://hdtelevizija.com/2021/01/04/ces-...

Cveto ::

Ja, čez par dni bo CES. Dobimo B1, C1 in podobne... Potem pa upam da obstoječim malo pade cena.

Philipsa pa na CES ne bo, če prav razumem. Bodo vseeno predstavili novosti (pač izven sejma)?

fpbs ::

Cveto je izjavil:

Ja, čez par dni bo CES. Dobimo B1, C1 in podobne... Potem pa upam da obstoječim malo pade cena.
Philipsa pa na CES ne bo, če prav razumem. Bodo vseeno predstavili novosti (pač izven sejma)?

Ja Philips naj bi predstavil DLEDe.

zlabra ::

Sem dobil danes oleda cx3 65inch za 1720Euro, zelo navdušen proti Hisense H5500 65col(prva 65" za dobrga jurja v 2016)

V povezavi z rač rx 480 mi je takoj ponudilo resulucija 4096x2160 60hz 8bit Višje še nisem probal 10bit ali 12bit, najbrž bo šlo. 2160p UHD Filmi so sedaj res na nivoju.
malenkost me zmoti res temna slika, če gledaš v čisti temi se vidi, nekako je najboljša slika na intenzivno.

Ma kdo kakšne nastavitve slike poleg teh ki so na voljo ?


Lp

easyrider3 ::

fpbs ::

zlabra je izjavil:

Sem dobil danes oleda cx3 65inch za 1720Euro, zelo navdušen proti Hisense H5500 65col(prva 65" za dobrga jurja v 2016)V povezavi z rač rx 480 mi je takoj ponudilo resulucija 4096x2160 60hz 8bit Višje še nisem probal 10bit ali 12bit, najbrž bo šlo. 2160p UHD Filmi so sedaj res na nivoju.malenkost me zmoti res temna slika, če gledaš v čisti temi se vidi, nekako je najboljša slika na intenzivno.
Na koliko pa imaš nastavljeno svetilnost?

c3fizl ::

zlabra je izjavil:

Sem dobil danes oleda cx3 65inch za 1720Euro, zelo navdušen proti Hisense H5500 65col(prva 65" za dobrga jurja v 2016)

V povezavi z rač rx 480 mi je takoj ponudilo resulucija 4096x2160 60hz 8bit Višje še nisem probal 10bit ali 12bit, najbrž bo šlo. 2160p UHD Filmi so sedaj res na nivoju.
malenkost me zmoti res temna slika, če gledaš v čisti temi se vidi, nekako je najboljša slika na intenzivno.

Ma kdo kakšne nastavitve slike poleg teh ki so na voljo ?


Lp


Stran od intezivne! Za HDR vsebino imaš filmmaker mode, dolby vision cinema home za sdr pa expert-bright room, tv program pa standard. Sam izklopi tru motion (tam kjer negre, moraš prej izklopit ai picture mode). Pa vklopi pri povsod ai brightness, da ti bo prilagajalo svetlost glede na svetlost sobe.

Za nastavitve slike pa vpiši lg oled cx calibration v youtube, pa poglej prvi video (TV Calibration with Darko).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3fizl ()

XS!D3 ::

c3fizl je izjavil:


Sam izklopi tru motion (tam kjer negre, moraš prej izklopit ai picture mode).

Pa te ne moti stutter? Meni so na OLEDu (vsaj ne B7) določene scene pri low fps contentu negledljive zaradi stutterja, če nimam vklopljenega TrueMotiona. Sicer ga imam na minimumu, ker je drugače preveč artefaktov, ampak brez pa tudi ne morem. Pri 50+ fps seveda ni probema, pri gamingu pa itak nočeš kakršnegakoli processinga že zaradi input laga.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: XS!D3 ()

c3fizl ::

Še nisem opazil nobenega stutterja. Katerkoli druga opcija na trumotion me pa zmoti, ker je vse preveč smooth in nenaravno. Je pa res, da mi grejo tudi 60fps posnetki na živce.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3fizl ()

Bwaze6 ::

Jaz sem bral da so npr. animeji kar grozni na OLED - 24 fps ali celo manj, in seveda posamezni frejmi pogosto nimajo "motion blura" - tako da že počasni premiki včasih izpadejo trzajoči - zaradi v bistvu pozitivne lastnosti OLEDa, hitrega odziva pikslov, ki ne dodajo nič svojega bluranja, kot to naredi večina LCDjev, tudi imajo teoretično zelo hitro odzivnost.

XS!D3 ::

Najbolj problematični so kakšni počasni panning shoti, takrtat se res vidi "zatikanje", vsaj meni je to moteče že od nekdaj (še ko sem imel FHD LCD projektor in 100" screen na par metrov). Na OLEDu je pa sploh problem zaradi zelo hitrega odziva. Pri LCDju so, tako kot praviš, tranzicije bolj zablurane in ni tako moteče. Je pa vsaj meni tudi precej bolj moteče, če je je slika večja oziroma če gledam od bližje.

Meni osebno je ravno smooth dosti bolj naravno, low fps štekanje pa moteče. Tudi z GoProjem in telefonom snemam vse v 4k50/60.

Bwaze6 ::

But but artistični staccato 24 fps zgubiš pri tem, kar je avtor umetniškega izdelka nameraval! :)

c3fizl ::

Jaz sem mel prvi nekaj dni nastavljeno na movie clear in mi je blo super, dokler nisem prestavil na filmmaker mode, kjer je ves processing izključen, po tem pa nisem mogel več gledati z vklopljenim trumotion na kateremkoli presetu.

neocodexx ::

Bwaze6 je izjavil:

Jaz sem bral da so npr. animeji kar grozni na OLED - 24 fps ali celo manj, in seveda posamezni frejmi pogosto nimajo "motion blura" - tako da že počasni premiki včasih izpadejo trzajoči - zaradi v bistvu pozitivne lastnosti OLEDa, hitrega odziva pikslov, ki ne dodajo nič svojega bluranja, kot to naredi večina LCDjev, tudi imajo teoretično zelo hitro odzivnost.


Ne to ni res da animeji izgledajo grozni. Kdo je to rekel? Anime (vsaj meni) nikoli ni izgledal lepše in bolj naravno kot zdaj na oledu. Sem imel prej 2 VA televizorja kjer sem občasno gledal anime, in me je pri obeh nekoliko motilo, da je bil anime na momente nekoliko zaslepujoče svetel. Na oledu pa:

- Zelo gladka slika (z vklopljenim standard motion sicer občasno kakšen motion artefakt (na Philipsu) ampak popolnoma nič - nada - nula judderja!)
- Zelo naraven, mehek, očem prijeten kontrast

Glede na to da imajo animeji večinoma zelo svetle prizore, so na oledu zelo prijetni za gledati, ker zaradi ABL (automatic brightness control) oled ne zmore oz. noče prikazati zaslepujoče svetle scene čez cel zaslon, kot to radi počnejo lcdji, kar je meni v velik plus, ker ponavadi gledam v zatemnjenem prostoru. Če pa gledaš na svetlem, potem verjetno nima nekega vpliva.

Jaz sicer gledam na svojem večino ostalih vsebin na "movie" presetu, kjer je najmanj motion artefaktov in ok gladkost. Anime je izjema kjer imam standard, ker res popolnoma pogladi tiste panning shote.

Zgodovina sprememb…

DamjanB52 ::

Anim(acij)e so redko 24fps .. običajno 12 različnih fps, ali manj:
https://www.animenewsnetwork.com/encycl...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: DamjanB52 ()

Bwaze6 ::

Ja, ampak panning ozadja je pa skoraj vedno narejen na 24fps, tudi če je animacija likov pred njim animirana z manj sličicami.

neocodexx ::

Ja tako je, gre se za panning ozadja, animacije likov niso nikoli bile problem.

Panning je bil kar boleče zatikajoč na mojem 2014 VA samsungu, nekoliko bolje na 2019 philips VA 7304, in sedaj prvič popolnoma čisto na philips oledu.

Sam so artefakti ki jih prej ni bilo, če vklopiš ta motion. Je gladko, ampak ni popolna tehnologija, ker še vedno dela artefakte. Filmmaker/Purecinema mode je edini način kjer ni artefaktov, ampak se ne morm navadat na ta choppy 24 fps občutek, se pa vsaj manj oz. bolj enakomerno zatika od starejših tvjev, tam je bilo tako na random in bolj grdo tudi z vklopljeno interpolacijo.

fpbs ::

Že letos tudi 42" in 83" OLEDi:https://www.avforums.com/news/lg-launch...

Tsunamii ::

Če bodo cene nizje bo super...drugace bo se vedno 70'+ OLEDi predragi...no za navadne smrtnike seveda.
««
69 / 127
»»