» »

OLED TV

OLED TV

Temo vidijo: vsi
««
68 / 127
»»

skyform ::

Še nekaj glede teh slik, ki jih je poslal @neocodexx.

Preko videov se ne bo nikdar videla prava razlika sploh, če so TVji nastavljeni na polno svetlost, kot tale Whisper Status 74 dela. Problem je, da je LCD svetlejši kot OLED in zaradi tega je na video LCD vžgan, OLED pa pretemen, ker z kamero enostavno ne moreš ujeti pravo svetlost obeh TVjev na enkrat. Zato pa je po mojem mnenju boljše delati primerjave, da TVja nastavimo tako, da sta identično svetla in potem tudi kamera ali fotoaparat ne bosta imela takšnih težav ali se pa posname vsak TV zase na polno svetlost in se videa združita.

Sploh pa ne vem kdo gleda TV na polno svetlost v popolni temi, pa HDR gor ali dol, tega ne bi želel gledati za nič na svetu. Meni je že na OLEDu bila daleč presvetla slika na polno svetlost v popolni temi, kaj šele na FALD. Še pri nežnih lučeh mi je bila na GZ950 svetlost okrog 55 pri HDR zadosti, 100 je bilo potrebno samo čez dan po sončnem vremenu. Na XG95 pa gledam HDR/DV na 15-20 od 100 z ambient light.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

easyrider3 ::

Te slike je andrej69 dobil na strani digitech.ch https://www.digitec.ch/en/page/reviewin...

Na tej strani si lahko tudi malo preberete kaj oni pišejo in zanimivo koliko je različnih ocen od enih in drugih po svetu za iste televizorje. Glede vsega tega sploh ne moreš nobenemu točno verjeti kakor da sam dobiš in doma primerjaš tisto bo najbolj točno in jebeš celi svet za vse ocene in podobno .

skyform ::

@neocodexx, tule pa nekaj mojih primerjav med GZ950 in XG95, to sem naredil tak na hitro, ne z namenom, da bi objavlal na internet, kr z starim modelom iPhone SE. Mi je žal, da nisem naredil bolj resnih slik in uporabil Canon G7X in naredil tudi kak video. Ko bom imel kak nov OLED bom naredil boljše videje in primerjave in tudi objavil na youtube.

Men in Black International 1080p SDR, levo GZ950, desno XG9505


Lucy, SDR on Netlifx levo XG9505, desno GZ950


The Witcher, Dolby Vision on Netflix, levo XG9505, desno GZ950. Evo to sem slikal sceno, kjer je viden blooming, nekak tako se vidi v živo v čist temnem prostoru, pri brightness 25, jaz sicer ne gledam v temi in brightness na 15-20, tako da je potem blooming nemoteč.


Levo XG9505, desno GZ950, enaka slika ampak HDR različica slike, da ne bo kdo rekel zakaj ni zgoraj podnapisov, sem pač slikal v takem trenutku, da jih prva slika ni zajela druga HDR slika pa jih je.


The Witcher, Dolby Vision on Netflix, levo XG9505, desno GZ950


Pač kot vidiš GZ950 je zelo dober kar se tiče shadow detaila, tako da ne vem zakaj ima OLED805 še kar takšne težave. Mene je na GZ950 najbolj motil procesing, kar ni razvidno iz teh slik, ker so nekvalitetne. TVja sta bila nastavljena tako, da sta v živo bila identično svetla. Kar se tiče razlike shadow detaila med TVji je na teh slikah prikazano precej tako kot je bilo v živo, sicer je tule sploh pri The Witcher prikazan prevelik shadow detail, ker so presvetle/vžgane slike. Shadow detail je tudi malo odvisno od filma do filma sploh pri SDR, ker ima OLED malo težave z SDR kot kaže ali morda samo Panasonic zaradi svojega procesinga, ne vem. Nekateri starejši filmi so izgledali res slabo proti XG95, kot npr All Good Thing preko Netflixa, sem pogledal celega na XG95 in GZ950 in sem skoraj popizdil pri gZ950, pretemna, barvna slika, tako drugačna proti XG95, da prav čudno, med tem, ko so nekateri filmi izgledali skoraj identični kar se tiče barv in in dinamičnega razpona. Sam procesing je bil grozen v tem filmu, ta film ima precej film grain-a, ki na GZ950 skoraj ni bil viden, ful je bila čudna prav voščena slika. Npr A Cure for Wellness blu ray rip je tudi izgledal razočarljivo proti XG95 in Good Boys, tako grde barve da me je glava pekla.

Npr tale Men in Black International in Lucy iz slik pa sta bila skoraj identična kar se tiče barv, črnih shadow detail in podobno, največja razlika je bila večinoma v procesingu, ki ga nisem mogel prebaviti na GZ950. Zanimivo je bilo kako se je razlikovalo od filma do filma, XG95 ima ful konstantno sliko medtem ko GZ950 sploh ni mogel prebaviti določenih SDR filmov. V HDR in DV pa je seveda GZ950 zmagal ampak ne tako očitno kot XG95 v SDR, in celo manj detajlov je pokazal kot XG95, kot pore na obrazih, planeti v Ad Astra, pač takšne finese, kar mi je ful čudno za to, da je HDR in DV v 4k, ki je nativna ločljivost obeh TVjev. Zato sem se odločil, da ne bom obdržal GZ950 in bom raje vzel en drug OLED v prihodnosti, ki bo imel bolj konstantno sliko oz boljšim procesing.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

skyform ::

easyrider3 je izjavil:

Te slike je andrej69 dobil na strani digitech.ch https://www.digitec.ch/en/page/reviewin...

Na tej strani si lahko tudi malo preberete kaj oni pišejo in zanimivo koliko je različnih ocen od enih in drugih po svetu za iste televizorje. Glede vsega tega sploh ne moreš nobenemu točno verjeti kakor da sam dobiš in doma primerjaš tisto bo najbolj točno in jebeš celi svet za vse ocene in podobno .


Uf tale primerjava Jurassic World med A8 in OLED805, brutaln black crush na OLED805, tudi z AI mu ni kos, zdaj pa razumem zakaj se @neocodexx pritožuje.

skyform ::

Sicer pa so ti videti bolj levi, kaj imajo to neko čudno sliko za Panasonic, pri primerjavi vseh štirih, pa LG najboljši upscaling, Sony pa najslabši, lol, my ass in tale Philips slika je tak preostra da groza, že LGjeva je in to lahko na izi dosežeš na A8, če vklopiš reality creation, ki je najboljšo ostrenje, ki sem ga kdarkoli videl na TVjih, tako natančen kot noben drug. Kaj to folk ocenjuje, ki slabo vidi ali kaj ali gledajo TV iz 6m, da rabijo tako nažgano sliko in da ne bo pomote, jaz imam rad ostro sliko, nikakor ne maram tiste mehke slike iz cinema presetov ampak kar je preveč pa je preveč. Ti se očitno sploh ne spoznajo na TVje ali pol nastavitve ne poznajo, tako da jim niti za OLED805 black crush ne verjamem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

neocodexx ::

Jaaa to to to, black crush na jurassic park, brutalno točno tako je pri meni je tudi :))

Ta review je v piko, zelo dober find. Ampak moram priznat da tudi če bi to vedel pred nakupom bi odločitev še vedno bila enaka, zaradi ambilighta (in bi še vedno pričakoval da crush "ipak ne bo tak problem kot na nekem reviewu" :))

Ne vem pa kako mu je uspelo z AI izboljšati efekt, meni na splošno slika ni bila všeč ko sem poskusil (vse možne - low medium in high) AI nastavitve. Ampak ajd, bom se še malo pošpilal vendar na prvih par poskusih absolutno ni zgledalo dobro.

skyform je izjavil:

Še nekaj glede teh slik, ki jih je poslal @neocodexx.

Preko videov se ne bo nikdar videla prava razlika sploh, če so TVji nastavljeni na polno svetlost, kot tale Whisper Status 74 dela. Problem je, da je LCD svetlejši kot OLED in zaradi tega je na video LCD vžgan, OLED pa pretemen, ker z kamero enostavno ne moreš ujeti pravo svetlost obeh TVjev na enkrat. Zato pa je po mojem mnenju boljše delati primerjave, da TVja nastavimo tako, da sta identično svetla in potem tudi kamera ali fotoaparat ne bosta imela takšnih težav ali se pa posname vsak TV zase na polno svetlost in se videa združita.

Sploh pa ne vem kdo gleda TV na polno svetlost v popolni temi, pa HDR gor ali dol, tega ne bi želel gledati za nič na svetu. Meni je že na OLEDu bila daleč presvetla slika na polno svetlost v popolni temi, kaj šele na FALD. Še pri nežnih lučeh mi je bila na GZ950 svetlost okrog 55 pri HDR zadosti, 100 je bilo potrebno samo čez dan po sončnem vremenu. Na XG95 pa gledam HDR/DV na 15-20 od 100 z ambient light.


To sem pa tudi že sam napisal, da je to jasno, ampak kljub temu se še dajo prikazat razlike oz. vsaj neko bistvo, čeprav ni 100% tako v resnici (in kje sploh prihaja do black crusha, ki ga je na tem A8 manj kot na Philipsu ampak je še vedno). No, zdaj vidimo da ga je na Philipsu še več :)) ampak jebiga, ne menjam, če nima ambilighta ne vzamem. Sem že preveč investiral v cel dizajn sobe kjer je glavno bistvo Hue osvetlitev v povezavi z TV, mi je všeč, je tudi funkcionalno in bo tako ostalo.

Ne pozabit da vse to kar govorim o black crush je samo na HDR. SDR izgleda perfektno, tu sploh nikoli ni bilo problema. Tak da če se ne gleda veliko HDRja potem to ni nek hud minus tega tvja. Ampak če nekdo kupuje to kot TV za naslednjih 5-10 let, in je že danes skoraj čisto vse posneto primarno v HDR in ti Netflix in Prime sploh ne dajeta izbire in si prisiljen v HDR, bi mogoče bilo vredno razmisliti če bi te takšna stvar motila. Torrenti pa sploh, če ti ne paše 4K HDR boš moral gledati 1080p SDR in zakaj maš potem tak TV?? In če še danes ni tako pomembno (čeprav je že kar) bo v prihodnosti sigurno samo še bolj, kot manj.

E sam še to bi dodal, če pa kupuješ zgolj 55" za razdaljo do 3 metrov je pa itak 4K brez veze, lahk gledaš 1080p saj so že pri 65" na isti razdalji razlike majhne, v kolikor je kvaliteten encode. Pri igrah pa se zelo pozna, to je pa druga pesem. Tam je 4K absolutno obvezen pri taki velikosti, žal, bo potrebna že vsaj kakšna RTX 3070 če jo lahko dobiš:))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: neocodexx ()

neocodexx ::

skyform je izjavil:

Sicer pa so ti videti bolj levi, kaj imajo to neko čudno sliko za Panasonic, pri primerjavi vseh štirih, pa LG najboljši upscaling, Sony pa najslabši, lol, my ass in tale Philips slika je tak preostra da groza, že LGjeva je in to lahko na izi dosežeš na A8, če vklopiš reality creation, ki je najboljšo ostrenje, ki sem ga kdarkoli videl na TVjih, tako natančen kot noben drug. Kaj to folk ocenjuje, ki slabo vidi ali kaj ali gledajo TV iz 6m, da rabijo tako nažgano sliko in da ne bo pomote, jaz imam rad ostro sliko, nikakor ne maram tiste mehke slike iz cinema presetov ampak kar je preveč pa je preveč. Ti se očitno sploh ne spoznajo na TVje ali pol nastavitve ne poznajo, tako da jim niti za OLED805 black crush ne verjamem.


Glede ostrine slike pa na Philipsu nisem nikoli imel problema. Jaz jo imam celo na 2 od 10 ker je zelo nežna (še bolj kot je bila na 7304, tam je bila res agresivna). Komaj ko greš čez 6 začneš opažati da je mogoče preostro. Ne vem kakšno nastavitev so meli tu na testu da je prišlo tako grobo. Kar se pa tiče upscalinga za to poskrbi Shield AI z odličnimi rezultati in te po domače boli k za to kako dober upscaling ima tv :)

Black crush na 805 pa je resničen. Jaz tisti sliki vsekakor verjamem. Tipično kar se pri meni vidi, ker vem kjer bi moralo biti detajli, od ostalih izgleda dosti bolj pravilno.

neocodexx ::

With LG, for example, you can specifically correct the black level. Philips contains no such option. Only total brightness, gamma, white balance and contrast. Stupid. I can already see it, fiddling with the image until it works again every time I change the channel - every source triggers a different level of black crush.


Točno to mene najbolj moti pri tej znamki, nastavitve in next gen funkcije (kot npr podpora hdmi 2.1., VRR, ali da bi vsaj poskušali znižati input lag ki je na njihovih tvjih še vedno največji) in ostale bolj napredne funkcije so jim španska vas. In tako kot je rekel. Ne da se dobro nastavit ker ni pravih nastavitev, njihove nastavitve so kar neki.

skyform ::

neocodexx je izjavil:

skyform je izjavil:

Sicer pa so ti videti bolj levi, kaj imajo to neko čudno sliko za Panasonic, pri primerjavi vseh štirih, pa LG najboljši upscaling, Sony pa najslabši, lol, my ass in tale Philips slika je tak preostra da groza, že LGjeva je in to lahko na izi dosežeš na A8, če vklopiš reality creation, ki je najboljšo ostrenje, ki sem ga kdarkoli videl na TVjih, tako natančen kot noben drug. Kaj to folk ocenjuje, ki slabo vidi ali kaj ali gledajo TV iz 6m, da rabijo tako nažgano sliko in da ne bo pomote, jaz imam rad ostro sliko, nikakor ne maram tiste mehke slike iz cinema presetov ampak kar je preveč pa je preveč. Ti se očitno sploh ne spoznajo na TVje ali pol nastavitve ne poznajo, tako da jim niti za OLED805 black crush ne verjamem.


Glede ostrine slike pa na Philipsu nisem nikoli imel problema. Jaz jo imam celo na 2 od 10 ker je zelo nežna (še bolj kot je bila na 7304, tam je bila res agresivna). Komaj ko greš čez 6 začneš opažati da je mogoče preostro. Ne vem kakšno nastavitev so meli tu na testu da je prišlo tako grobo. Kar se pa tiče upscalinga za to poskrbi Shield AI z odličnimi rezultati in te po domače boli k za to kako dober upscaling ima tv :)

Black crush na 805 pa je resničen. Jaz tisti sliki vsekakor verjamem. Tipično kar se pri meni vidi, ker vem kjer bi moralo biti detajli, od ostalih izgleda dosti bolj pravilno.


Ne ne, saj na teh kvalitetnih Philips modelih je vedno upscaling in ostrina bila zelo dobra to sploh ne pravim, ampak majo preveč izumetničeno sliko v reviewu se vidi, če mu je AI način všeč potem veš, da ima rad ful preostro izumetničeno sliko. Za Panasonica jaz pravim, da sem bil razočaran, kar se tiče upskeljinga in ostrina. Res škoda, da je black crush tako močan na OLED805, potem je no go zame. Philips je že od nekdaj znan po tem, da dajejo prednost globokim črnim kot pa shadow detail, že od nekdaj imajo njihovi TVji black crush, pri nekaterih se da odpravit pri nekaterih ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

neocodexx ::

Sej ravno fora je v tem da če je oled ima itak globoke črne, to da jih je več, ni nobena "prednost", to je malus in neizpopolnjen potencial tehnologije. Moram vsaj priznati da je slika izjemno čista v teh temnih prizorih, kjer bi znal kak drug TV prikazavot madeže sam spet ne morem reč kateri bi to bil ker je to moj edini oled, sem pa videl in že linkal par posnetkov, med drugim se je dogajalo tudi na LG oledih.

skyform ::

Mi je jasno, sam ne razumem zakaj še kar ima Philips enak pristop na OLEDih kot na LCDjih, morda ravno zaradi teh artefaktov, pixlov, madežev, ki so problematični na OLEDih v temnih scenah in sencah hoče Philips prikriti z black crushom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

skyform ::

neocodexx je izjavil:

Jaaa to to to, black crush na jurassic park, brutalno točno tako je pri meni je tudi :))

Ta review je v piko, zelo dober find. Ampak moram priznat da tudi če bi to vedel pred nakupom bi odločitev še vedno bila enaka, zaradi ambilighta (in bi še vedno pričakoval da crush "ipak ne bo tak problem kot na nekem reviewu" :))

Ne vem pa kako mu je uspelo z AI izboljšati efekt, meni na splošno slika ni bila všeč ko sem poskusil (vse možne - low medium in high) AI nastavitve. Ampak ajd, bom se še malo pošpilal vendar na prvih par poskusih absolutno ni zgledalo dobro.

skyform je izjavil:

Še nekaj glede teh slik, ki jih je poslal @neocodexx.

Preko videov se ne bo nikdar videla prava razlika sploh, če so TVji nastavljeni na polno svetlost, kot tale Whisper Status 74 dela. Problem je, da je LCD svetlejši kot OLED in zaradi tega je na video LCD vžgan, OLED pa pretemen, ker z kamero enostavno ne moreš ujeti pravo svetlost obeh TVjev na enkrat. Zato pa je po mojem mnenju boljše delati primerjave, da TVja nastavimo tako, da sta identično svetla in potem tudi kamera ali fotoaparat ne bosta imela takšnih težav ali se pa posname vsak TV zase na polno svetlost in se videa združita.

Sploh pa ne vem kdo gleda TV na polno svetlost v popolni temi, pa HDR gor ali dol, tega ne bi želel gledati za nič na svetu. Meni je že na OLEDu bila daleč presvetla slika na polno svetlost v popolni temi, kaj šele na FALD. Še pri nežnih lučeh mi je bila na GZ950 svetlost okrog 55 pri HDR zadosti, 100 je bilo potrebno samo čez dan po sončnem vremenu. Na XG95 pa gledam HDR/DV na 15-20 od 100 z ambient light.


To sem pa tudi že sam napisal, da je to jasno, ampak kljub temu se še dajo prikazat razlike oz. vsaj neko bistvo, čeprav ni 100% tako v resnici (in kje sploh prihaja do black crusha, ki ga je na tem A8 manj kot na Philipsu ampak je še vedno). No, zdaj vidimo da ga je na Philipsu še več :)) ampak jebiga, ne menjam, če nima ambilighta ne vzamem. Sem že preveč investiral v cel dizajn sobe kjer je glavno bistvo Hue osvetlitev v povezavi z TV, mi je všeč, je tudi funkcionalno in bo tako ostalo.

Ne pozabit da vse to kar govorim o black crush je samo na HDR.
SDR izgleda perfektno, tu sploh nikoli ni bilo problema. Tak da če se ne gleda veliko HDRja potem to ni nek hud minus tega tvja. Ampak če nekdo kupuje to kot TV za naslednjih 5-10 let, in je že danes skoraj čisto vse posneto primarno v HDR in ti Netflix in Prime sploh ne dajeta izbire in si prisiljen v HDR, bi mogoče bilo vredno razmisliti če bi te takšna stvar motila. Torrenti pa sploh, če ti ne paše 4K HDR boš moral gledati 1080p SDR in zakaj maš potem tak TV?? In če še danes ni tako pomembno (čeprav je že kar) bo v prihodnosti sigurno samo še bolj, kot manj.

E sam še to bi dodal, če pa kupuješ zgolj 55" za razdaljo do 3 metrov je pa itak 4K brez veze, lahk gledaš 1080p saj so že pri 65" na isti razdalji razlike majhne, v kolikor je kvaliteten encode. Pri igrah pa se zelo pozna, to je pa druga pesem. Tam je 4K absolutno obvezen pri taki velikosti, žal, bo potrebna že vsaj kakšna RTX 3070 če jo lahko dobiš:))


Ma HDR in DV bi jaz ravno rad imel čim boljši, SDR je že tak odličen na XG95, ah saj to ni več res, kaj te nima noben OLED tak HDR kot si ga jaz želim, pismo. To je velika slabost, da ima ravno HDR tak black crush, ki je v bistvu prihodnjost in vsak Netflix film in serija je že v HDR in DV. Kaj pa DV ima tudi black crush ali samo HDR?

neocodexx ::

Nimam možnosti DV trenutno. Ko obnovim naročnino za Prime ali Netflix sporočim ugotovitve, verjetno zdaj kaj kmalu okoli praznikov.

Sicer pa smo že ugotovili da je DV po defaultu še temnejši od HDR10, par strani nazaj, tak da nimam dobrih pričakovanj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: neocodexx ()

skyform ::

Ni nujno, da bo DV imel enak black crush kot HDR, ker ima drugačen metadata. Npr HDR na Sony OLEDih ima vredu shadow detail, DV pa ima black posterization, medtem ko ima Panasonic zelo identičn HDR in DV, lahko, da so se pri Philipsu bolj potrudili za DV, boš videl čeprav tudi dvomim, da bo kaj boljše.

neocodexx ::

Pa da ne bo andrej rekel da samo kurcam čez Philipsa, evo 5% uniformity test.. Odlično. Tist body builder pa še kar joka s svojim LGjem kako mu uniformity ne štima :))




* na vrhu levo in desno se vidi malo odseva od stropnih ledic, ni to od tvja

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: neocodexx ()

andrej69 ::

neocodexx je izjavil:

Pa da ne bo andrej rekel da samo kurcam čez Philipsa, evo 5% uniformity test.. Odlično. Tist body builder pa še kar joka s svojim LGjem kako mu uniformity ne štima :))




* na vrhu levo in desno se vidi malo odseva od stropnih ledic, ni to od tvja


Ti se nikar ne obremenjuj z menoj:):D Bomo ti ocenili diplomsko, mogoče boš dobil čisto desetko..:))

neocodexx ::



To pa zdaj vse objasni zakaj HDR niti na lcd niti na oledu še kar ne zgleda pravilno.. Vicent legenda, ne vem kaj bi brez njega. Se najdejo določeni primeri da HDR izgleda dobro, in to v redkih primerih kjer so se res potrudili pri masteringu da je tako kot mora bit. Na žalost je naokoli veliko teh fake HDR filmov, ki niso pravilno masterani.

So not only do we have monitors calling themselves HDR when they are not really up to spec. But we also ha e movies and tv shows calling themselves HDR when they are not. This really needs better regulatio


I just started The Mandalorian a few hours ago. This was driving me nuts!!, 5 episodes in I had to break, and after some picture troubleshooting and looking online I'm relieved it's not just me. It completely ruins the experience for me.


Moj nasvet tu bi bil da si raje pogledaš Mandaolorian v 1080p SDR. Izgleda bolje, tudi na oled. Brez zafrkancije. HDR je v tem primeru nateg.

Tudi Alita Battle Angel za katero je prav tako naredil (negativno) recenzijo HDR, meni ni bilo jasno zakaj ta film izgleda tako čudno v HDR, bil je eden prvih filmov na katerih sem preizkušal HDR na prejšnjem LCD in sedaj na OLED, in še kar ne zgleda tisto ta pravo. In bil kriv TV, ampak film. Pa sem veliko pričakoval od filma kot je Alita, da bi ja noro moral izgledati v HDR, vendar ne... Eden najslabših filmov v HDR pa je sigurno Star Wars Solo, izgleda obupno tudi na OLEDu in nisem edini ki bo to potrdil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: neocodexx ()

neocodexx ::

Še praktičen dokaz zakaj Mandalorian sploh ni gledljiv v HDR in ne to ni kriv TV da je pretemno. Ni nobene logike da je večina teh scen pod 100 niti, še highlighti komaj dosežejo 200. Popolnoma sfaljen, fake HDR. Kako ni to nihče prej opazil, da nekaj ne štima? Ker sem spet zdaj že dvakrat zaporedoma krivil Philips (prej ker je bil navaden LCD, zdaj pa OLED češ da ima pretemno gammo in black crush) čisto nepravično. Res da ima malo black crusha, ampak problem je v vsebinah ki so že iz samega studija prišle v negledljivem fake HDR stanju.






"If you look at the explosions, lasers beams, the sun or how the reflections bounce off the Mandalorion helmet and armor, none of this specular highlight detail exceeded 200 nits which is insane"

neocodexx ::



Žal ni tudi sezona 2 Mandalorina nič boljša. Sicer tokrat nekoliko višji specular highlighti, vendar je še vedno celotna izkušnja "dim" in "murky" zaradi "elevated black floor" (če ga pravilno razumem).

After the FAKE HDR certification, we now have LAME HDR.


Uživajte v vašem novem HDR TVju...

Machete ::

Bomo. Naročeni vsi Batman filmi v 4k hdr :) Jaz bom za božič v Gothamu.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

neocodexx ::

Žal smo glede HDR in raznih 4K remasterjih trenutno v takih časih, da je potrebno za vsak film posebej preverit če se splača ali je nateg. Jaz bi bil zelo pazljiv.

easyrider3 ::

lep čas še ne bo tako kot mora biti pa brez veze se zato sekirat

skyform ::

Ravno danes sem na Netflixu gledal odajo Tiny Creatures S1 Ep3, to je lep HDR, tak HDR pričakujem od filmov, ne pa tale šrot, ki ga večinoma dobimo, tu pa tam je kak film skoraj na nivoju te odaje, ostalo pa vse dosti slabše.

neocodexx ::

Največji štos je ko s temi tone mapping triki (Natural Reality pri Philipsu) na koncu izgleda SDR>HDR upscale lepši HDR od teh "HDR" filmov. Jaz se kar ne morem načuditi kako lepa slika je na SDR in če vklopiš še to funkcijo je že res kot da bi bil HDR ampak brez problemov ki nastanejo ob konverziji ki jo delajo v Holywoodu.

Sta Vincent in Fomo dobro objasnila zakaj pride do tega; hočejo se prilagoditi najnižjemu denominatorju ker večina folka nima TVjev da bi tak HDR pravilno prikazala, in potem stisnejo HDR v range 100-300 cd/m2 da se rešijo teh preglavic s standardi in različnimi TVji (in ravno to naj bi Dolby Vision poskušal popraviti, čeprav tudi ne) ter izberejo nekaj, kar bi "moralo delati" na vseh tvjih. To je tk kot da bi game developerji razvijali igre s primarnim namenom, da bojo delali na potato pcjih, in se bi jim požvižgalo kako zadeva izgleda in laufa pri nekomu ki pa ima hardware ki bi lahko to gnal, in Holywood dela s temi HDRji točno to. :)

Argica ::

OLED televizorji

TV sprejemnik OLED SONY KD65A8BAEP
Special Price 1.999,99 €

skyform ::

neocodexx je izjavil:

Največji štos je ko s temi tone mapping triki (Natural Reality pri Philipsu) na koncu izgleda SDR>HDR upscale lepši HDR od teh "HDR" filmov. Jaz se kar ne morem načuditi kako lepa slika je na SDR in če vklopiš še to funkcijo je že res kot da bi bil HDR ampak brez problemov ki nastanejo ob konverziji ki jo delajo v Holywoodu.


Točno to ej, to sem se že jaz tudi čudil, pri Sonyju se imenuje x-tended dynamic range in nardi ful dobrer HDR efekt na SDR, boljše kot dosti HDR/DV filmov/serij. To je prav smešno in sramotno za Hollywood, da nek efekt v TVju nardi boljši HDR iz SDRja, kot pa oni z vsemi temi zadevami, ki jih imajo v njihovih dragih studijih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

skyform ::

Argica je izjavil:

OLED televizorji

TV sprejemnik OLED SONY KD65A8BAEP
Special Price 1.999,99 EUR


No ja, ne vidim nič posebnega v tej ceni, mogoče za Slovence, lol. Je že nemški Mediamarkt imel 65A8 za 1899EUR z PS4 in 1 letnim online članstvom. Pa npr res special price je bil letos v začetku leta Panasonic 65GZ950 za 1100EUR ali 1200EUR se ne spomnim točno, to so ti cene, ne pa naši loleki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

Argica ::

ja ne morem dobiti od tam, lahko je 500€.

skyform ::

Saj nisem rekel, da bi moral it v nemčijo po njega, samo pravim, da so naši pravi klovni, kar se tiče akcij v primerjavi z tujino. če bi bil 500EUR tudi nebi šel ponj v nemčijo? jaz bi takoj, to pa je res skor zastonj za takšen TV.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

zlabra ::

jaz še kar čakam za 65tko, najbrž bo mogla koronca mimo da bojo znižali slovenci :)

easyrider3 ::

Super bi bilo če drugo leto dajo v akcijo kakšen televizor SONY z PlayStation 5 zraven pa da je cena ugodna. Ali pa Sony bi moral tako narediti kdor bi hotel kupiti njihov najvišji rang televizorja zraven skoraj zastonj dati še PlayStation 5 tako bi sigurno ogromno prodal televizorjev seveda s tem da bi televizor moral podpirati HDMI 2.1 in ostale potrebne stvari.

skyform ::

Dokler se bo PS5 tako noro prodajal ga že ne bo Sony dal zraven TVja po nižji ceni ali skoraj zastonj.

easyrider3 ::

skyform je izjavil:

Dokler se bo PS5 tako noro prodajal ga že ne bo Sony dal zraven TVja po nižji ceni ali skoraj zastonj.


Škoda k drgač bi prav super blo to da bi dobil recimo Sony 55"XH90 z PS5 za kakih 1100 Eur

neocodexx ::

Na dolgi rok ni slaba biznis ideja tudi če bi prodal PS5 z malo minusa bi prodal več TVjev in več strank pridobil k svoji blagovni znamki/ekosistemu. PS5 se bo itak razprodal, če pa si znan kot #1 najbolj prodajana TV znamka (kot Samsung) tudi ni slabo, če si povečaš tržni deleš. Sam verjetno je preveč birokratskih problemov da bi kaj takega trenutno Sony izpeljal + mislim da bi se ti malo zameril? To se potem lahko sam še kak Telekom špila npr pa dela svoje bundle.

Tak recimo je mislim da ene par prodajalcev sestavljenih PCjev naredili z Geforce karticami in podobnimi zadevami, si jo lahk dobil npr. 3080 če si kupil prebuilda. Če bi jaz mel pc shop in bi dobil 300 geforce 3000 serije bi jih tudi vsaj polovico teh podtaknil v prebuild sisteme:)

skyform ::

Seveda ni slaba ideja, ampak tega ne bodo nardili, bi že lahko z PS3 ali PS4 in niso tako, da zakaj bi zdaj na enkrat z PS5.

easyrider3 ::

Ampak v nemškem Mediamarketu so pa prodajali Sony Oled 65"A8 skupaj z PS4 za 1.900 EUR. Lahko bi si vmislili tudi druge variante manjše velikosti za manj denarja pa pri nas bi kdaj morali narediti tako prodajo. Tudi z PS4 bi jaz bil vesel če ga bi zraven 55" sony televizorja dobil.

neocodexx ::

easyrider3 je izjavil:

Ampak v nemškem Mediamarketu so pa prodajali Sony Oled 65"A8 skupaj z PS4 za 1.900 EUR. Lahko bi si vmislili tudi druge variante manjše velikosti za manj denarja pa pri nas bi kdaj morali narediti tako prodajo. Tudi z PS4 bi jaz bil vesel če ga bi zraven 55" sony televizorja dobil.


Evo Mediamarket že ve. Daj vročo zadevo ki *se* prodaja z nečim kar ne gre tako hitro iz prodajnih polic (in moraš potem leto kasneje oled tv prodajat po 1.700EUR namesto 2.200EUR) ali pa še boljše, narediš te bundle in se proda TV po polni ceni nekaj mesecev preden pridejo novi modeli ven:) sam k se premalo prodajalcev to spomni..

Jaz sem itak že kupil nov oled tv in PS5 zraven bi bil še samoumevno, samo ga ni za dobiti. Bi takoj vzel tak bundle (bi blo pa še fajn če bi si lahko še model TV izbral) S tem bi tudi porinili prst v rit raznim preprodajalcem, ne pa da politika debatira o uvajanju novih anti-scalping zakonov (mislim da v UK). Oziroma čist lepo bi to rešili, če hočeš PS5 v temu času je pogoj da kupiš zraven nov TV in ne bi blo nobenih problemov s preprodajanjem..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: neocodexx ()

pedalo ::

Imam prvi problem z LG C9 oled. TV se nonstop izklaplja in vklaplja. Prizgem TV in se po parih sekundah resetira. Gre za napajalnik? Drugace je se v garanciji.

andrej69 ::

pedalo je izjavil:

Imam prvi problem z LG C9 oled. TV se nonstop izklaplja in vklaplja. Prizgem TV in se po parih sekundah resetira. Gre za napajalnik? Drugace je se v garanciji.


Da težave z ploščo napajanja.

BorutK-73 ::

PHILIPS OLED TV 55OLED804/12 - 1200€
https://www.aliansa.si/izdelek/oled-tv-...
Na zalogi v Ravne na Koroškem

Machete ::

Cx imaš za to ceno. 50 eur več.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

lonewolf_ ::

Bi vedel kdo v čem je štos? TV Sony AG8 javi, da je potrebno sprožiti osveževanje. Ata trdi, da ga je po navodilih izklopil zadnjič zjutraj in da naj bi tv to opravil. Zdaj pa se ob gledanju vsak dan pojavlja opozorilo, da je potrebno narediti osveževanje... Sony info ne odpiše, na koga bi se še lahko obrnil v Slo?
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

easyrider3 ::

Malo po internetu prebrskal za to težavo sigurno se kakšna rešitev.

andrej69 ::

lonewolf_ je izjavil:

Bi vedel kdo v čem je štos? TV Sony AG8 javi, da je potrebno sprožiti osveževanje. Ata trdi, da ga je po navodilih izklopil zadnjič zjutraj in da naj bi tv to opravil. Zdaj pa se ob gledanju vsak dan pojavlja opozorilo, da je potrebno narediti osveževanje... Sony info ne odpiše, na koga bi se še lahko obrnil v Slo?



Postopek Osveži zaslon se izvaja samodejno, kadar TV uporabljate dalj časa, da se zmanjša ohranjanje slike. Če je TV vklopljen in napajalni kabel izklopljen ali pa sobna temperatura pade izven temperaturnega območja 10 °C do 40 °C, ko se izvaja osveževanje zaslona, se postopek ne dokonča in pojavi se to sporočilo.
Če se je postopek Osveži zaslon zagnal samodejno, se bo ponovno zagnal, ko boste TV ugasnili z daljinskim upravljalnikom. Če je bil postopek Osveži zaslon zagnan ročno, ga morate znova izbrati.

lonewolf_ ::

Pozdabil si povedati, da traja približno eno uro. Kar bi v roku enega tedna tudi moral opraviti, saj večino gori zvečer par ur. Znam s spletne strani pa navodil tudi sam prebrati, hvala. Očitno je glitch.
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

zlabra ::

Še ena primerjava LG OLED65C7V(nekdo mi ponuja rabljenega 2 leti starega) vs novi LG televizor OLED65CX3

1. Vprašanje kar se tiče slike (2017/1018 tv) LG OLED65C7V proti cx3

2. Vprašanje, PS5 najbrž nebo podpiral 120hz 4K LG OLED65C7V, mogoče z kakšnimi updejti... hdmi ima 2.0 in ne 2.1 kar bi bilo potrebno ?


Lp

Argica ::

Odvisno po kaki ceni ti ga daje...C7 niti ni slab.

zlabra ::

Argica je izjavil:

Odvisno po kaki ceni ti ga daje...C7 niti ni slab.


Veliko hoče če mene vprašaš, 1500,ma še 3 leta garancije.

Nikonja ::

Itak da je preveč za C7 tudi če je samo 2 leti star in če še vedno ima perfektno sliko brez znakov image retention. Cx ima boljši panel, boljši procesor, boljšo sliko.... Glede na to da za 500 eur več dobiš dost boljši tv (CX) se definitivno ne splača.

XS!D3 ::

Uh za 1500 ga jaz sigurno ne bi jemal. Imam drugače B7 sem zadovoljen in vse ampak vseeno jo to 3 (počasi bo že 4) leta/generacije star model, ki mu za dašanje standarde recimo manjka eARC in HDMI 2.1 s 4K 120Hz, VRR, itd. pa tudi Smart TV del je zaenkrat sicer ok ampak bo toliko prej zasterel. Sploh ker major nadgradenj za WebOS ni. Ko bodo aplikacije (recimo naših TV ponudnikov) odrezale support za WebOS 3.5 bo neuporaben za ta namen (če ti to kaj pomeni). Pa tudi kar se tiče odpornosti na image retintion in burn-in je bilo sigurno nekaj napredka v treh generacijah. Pač če bi ga dobil za neko smešno nizko ceno, nič on naštetega ni ravno deal breaker, ampak za ta denar, pa pomoje nima smisla, sploh ker je bil v raznih akcijah tudi pri nas letošnji CX okrog 2k ali še kak € manj.
««
68 / 127
»»