» »

OLED TV

OLED TV

Temo vidijo: vsi
««
46 / 126
»»

fpbs ::

Golfer je izjavil:

Zdravo,ker sem videl, da vas kr nekaj piše o LG C8 imam vprašanje. Tudi sam sem pred kratkim kupil 55C8PLA in me zanima kako vam teče slika? Namreč pri izkopljenem TRUMOTION mi slika tako šteka oz. ni tekoća, da ni gledljivo, če pa vklopiš trumotion na jasno, ali gladko pa dobiš tako nenaravno gibanje in ob hitrih scenah čudno zgleda. Najbolj gledljivo je če nastaviš na uporabnik in daš deblur in dejudder na 3, vendar tudi tudi ni tako lepo gledljivo kot na reciomo 5 let starem ledu. Prav tako na netlflixu ali youtubu, ki ima odlično kvalito signala ob čisto izklopljenem trumotionu ni lepo tekoča. Prosim če tisti ki imate c8 ali b8 poveste ali imate podobne težave, ker me zanima, če je mogoče da je moj tv fuč (vse ostalo dela lepo). Skoro nemogoče se mi zdi, da bi imel TV, ki je še lani staL 2000 imel slabše gibanje kot pa 5 let star led za 500 evrov. Aja, gledam pa tv preko A1, torej boxa, vendar tudi, če priuklopim zunanji disk imam enake težave.Hvala za odgovor.
Tako, kot si to ti zapisal, je TV v okvari, in mora na servis. Mi je pa vse skupaj malo sumljivo, kot da se za tem pisanjem skriva neka nam vsem poznana oseba.

Gagarin ::

Golfer je izjavil:

Gagarin je izjavil:

Zato ker je cel OLED en velik marketing. Men je gledanje športa na dobrem LCD vedno dosti bolje kot na teh opevanih LG Oledih (al pa andrej filipsih)


No tu pa sem bil ravno kontra presenečen, ker sem včeraj gledal na SLO HD2 svetovno prvenstvo do 20 let v nogometu, pa je slika bila svetovna, niti malo ni zaštekala.


Ja "svetovni" so na LG OLEDIH posnetki trave in publike - en sam zmazek...

andrej69 ::

Kar se tiče športa deluje na OLED televizorjih odlično, toda ne na vseh:)Recimo na Philips in Sony OLED televizorjih je slika odlična, pri športnih prenosih:)) Kar pa se tiče Lg-ja pa je tako znano, da ne blesti kar se tiče Motiona..!


Samo nekaj citatov iz testa..

Philips 65OLED803 review: Verdict

In short, it's another exemplary OLED TV from Philips. As with its predecessors, Philips' image processing engine serves up stunningly refined motion across sport, movies and games. The only slight disappointment is the higher input lag compared to the class-leaders.
Add Ambilight to the mix, and the Philips 65OLED803 is a unique and highly credible alternative to other top-performing OLEDs on the market.


Philips 55OLED803 / 12 - Conclusion

However, when it comes down to image quality the Philips OLED803 really did surprise us with some of the most accurate and compelling SDR and HDR images we have seen this year. It really does perform at the same standards as our favourite models like the LG C8 and Panasonic FZ952 and offers up images any film fan would be happy with. It does this while offering some of the best motion we have seen this year, with superb 24fps playback without SOE and settings that can be added to set and forget without any SOE issues.

John Archer:
The 65OLED803 is also mostly a cut above the norm with its motion handling. It can remove judder and blur without looking too processed, or causing lots of haloing around moving objects.


One area where Philips' enhancement algorithms can help improve matters is in the area of motion. Like Sony, Philips has implemented a motion algorithm that can be effective without causing too much trouble. By adjusting only 'Perfect Clear Motion' and keeping it at the Minimum setting, you can improve motion resolution, while largely avoiding the soap opera.

Motion Handling and Video Processing
Motion and Video Processing are strengths for Philips and it shows here with the 65OLED803. With all motion switched to Movie, the 803 manages to playback 24fps without any induced judder or additional blur (other than intentional blur which is in the source). You can also add in some personal settings to the motion controls and end up with a nice looking motion for 25/50hz material without adding in Soap Opera Effect (SOE).

Golfer ::

No, nočem odpreti debate, o tem kera znamka ma boljšo sliko. Kar sem hotel povedati je, da pri športnem prenosu ni bilo tega laga v sliki. Bral sem nekaj na to temo, da so filmi snemani v 24 slikah na sekundo, šport pa 60 in zato sem tudi sprobal športni prenos in dejansko ni slika štekala. Grem v trgovino naslednji teden sprobat na razstavljen eksponat če je isto, drugače mora na servis.

In še za fpbs: mislim, da sem po šestih letih prvič tu :) Tako, da se ne mormo poznat.

LeQuack ::

Brezveze na servis nosit, to je tako kot bi avto peljal na servis ker so sedeži rdeči namesto črni.
Quack !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LeQuack ()

andrej69 ::

Vincent Teoh: HDTVTest

Perfect blacks, vibrant colours and wide viewing angles are traits common to all OLED TVs, so here we'll focus on other aspects of picture processing that separate Philips from the rest. What we like most on Philips TVs, including the 803, is that there is one particular set-and-forget motion setting that lets you enjoy both high motion resolution and smooth 24p playback without unwanted side effects. In other words, you can watch 24fps films without judder or soap-opera effect, as well as 50Hz or 60Hz sports content with high motion clarity and minimal interpolation artefacts, all without needing to change the motion settings after they've been set correctly. This is a refreshing departure from other TVs that require a degree of faff if you want everything to look its best.

DamjanB52 ::

Pozdravljam obrat debate v bolj stvarne vode - prikaz gibanja je ja osnovna dimenzija TV slike .. pogrešam pa referenčne posnetke, ki bi služili za primerjavo .. recimo, gospod Keoh v temle videu vrti v zanki sceno iz filma Mission Impossible in razlaga, katera nastavitev je optimalna za 24 Hz materijal za kateri model TVja, po proizvajalcih .. Občasen cuk sicer lahko pride že po netu (počasen prenos, dropped frames), ampak to se da kontrolirat (desni klik, Stats for nerds) .. faktorji so potem še velikost zaslona in razdalja gledanja, dioptrija, mogoče še nivo alkohola ali drugih substanc ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: DamjanB52 ()

DamjanB52 ::

andrej69 je izjavil:

Philips 55OLED803 / 12 - Conclusion
some of the best motion we have seen this year, with superb 24fps playback without SOE and settings that can be added to set and forget without any SOE issues
So, which settings are those?
Nastavitev, ki jo priporoča g. Teoh, na mojem 55" 803, gledano precej od blizu (1.5 m), proizvede negledljivo sliko: ozadje trza, trepeta in ruka .. znosno postane šele pri PNM on, vsaj na minimum, ali pa kar Motion = Smooth
Drugače gospod Archer:
By adjusting only 'Perfect Clear Motion' and keeping it at the Minimum setting, you can improve motion resolution, while largely avoiding the soap opera.
Torej PCM=min (ne pa PNM) .. ampak, to ni to
With all motion switched to Movie, the 803 manages to playback 24fps without any induced judder or additional blur (other than intentional blur which is in the source). You can also add in some personal settings to the motion controls and end up with a nice looking motion for 25/50hz material without adding in Soap Opera Effect (SOE).
Meeh .. ne bo držalu

andrej69 je izjavil:

Podobno Vincent Teoh: HDTVTest
What we like most on Philips TVs, including the 803, is that there is one particular set-and-forget motion setting that lets you enjoy both high motion resolution and smooth 24p playback without unwanted side effects.
Yeah? Which one?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: DamjanB52 ()

Gatsu ::

Golfer je izjavil:

No, nočem odpreti debate, o tem kera znamka ma boljšo sliko. Kar sem hotel povedati je, da pri športnem prenosu ni bilo tega laga v sliki. Bral sem nekaj na to temo, da so filmi snemani v 24 slikah na sekundo, šport pa 60 in zato sem tudi sprobal športni prenos in dejansko ni slika štekala. Grem v trgovino naslednji teden sprobat na razstavljen eksponat če je isto, drugače mora na servis.

In še za fpbs: mislim, da sem po šestih letih prvič tu :) Tako, da se ne mormo poznat.


Če te jebe 24fps materijal pol prever da nimaš izklopljen RealCinema.

andrej69 ::

DamjanB52 je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Philips 55OLED803 / 12 - Conclusion
some of the best motion we have seen this year, with superb 24fps playback without SOE and settings that can be added to set and forget without any SOE issues
So, which settings are those?
Nastavitev, ki jo priporoča g. Teoh, na mojem 55" 803, gledano precej od blizu (1.5 m), proizvede negledljivo sliko: ozadje trza, trepeta in ruka .. znosno postane šele pri PNM on, vsaj na minimum, ali pa kar Motion = Smooth
Drugače gospod Archer:
By adjusting only 'Perfect Clear Motion' and keeping it at the Minimum setting, you can improve motion resolution, while largely avoiding the soap opera.
Torej PCM=min (ne pa PNM) .. ampak, to ni to
With all motion switched to Movie, the 803 manages to playback 24fps without any induced judder or additional blur (other than intentional blur which is in the source). You can also add in some personal settings to the motion controls and end up with a nice looking motion for 25/50hz material without adding in Soap Opera Effect (SOE).
Meeh .. ne bo držalu

andrej69 je izjavil:

Podobno Vincent Teoh: HDTVTest
What we like most on Philips TVs, including the 803, is that there is one particular set-and-forget motion setting that lets you enjoy both high motion resolution and smooth 24p playback without unwanted side effects.
Yeah? Which one?


To so nekako optimalne nastavitve kar se tiče Motiona. Je pa tudi v veliki meri odvisno od tv signala:)

Motion style:Personal/Movie
Perfect Natural Motion:Off
Perfect Clear Motion:Minimum/Off

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

DamjanB52 ::

Gatsu je izjavil:

da so filmi snemani v 24 slikah na sekundo, šport pa 60
Filmi večinoma v 24, šport pa pri nas v 50 (celih slik, če gre za 720p, ali polslik, če gre za 1080i)

DamjanB52 ::

andrej69 je izjavil:

To so nekako optimalne nastavitve kar se tiče Motiona.
Motion style:Personal/Movie
Perfect Natural Motion:Off
Perfect Clear Motion:Minimum/Off
Recimo, tu negde, pri čemer verjetno opažaš, da se reviewerja zgoraj ne strinjata (med seboj) .. tale trojček, ki ga navajaš, pa razpade na dve osnovni: pri Motion style=Movie nimam dostopa do PNM in PCM, pri Motion style=Personal pa lahko neodvisno nastavljam PNM in PCM, pri čemer za moje oči ne gre brez PNM=min, vsaj.
Je pa tudi v veliki meri odvisno od tv signala:)
No in, katera nastavitev je zate optimalna za zgornjo sceno iz Mission Impossible? Zame je že iskanje optimalne nastavitve mission impossible :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: DamjanB52 ()

andrej69 ::

DamjanB52 je izjavil:

andrej69 je izjavil:

To so nekako optimalne nastavitve kar se tiče Motiona.
Motion style:Personal/Movie
Perfect Natural Motion:Off
Perfect Clear Motion:Minimum/Off
Recimo, tu negde, pri čemer verjetno opažaš, da se reviewerja zgoraj ne strinjata (med seboj) .. tale trojček, ki ga navajaš, pa razpade na dve osnovni: pri Motion style=Movie nimam dostopa do PNM in PCM, pri Motion style=Personal pa lahko neodvisno nastavljam PNM in PCM, pri čemer za moje oči ne gre brez PNM=min, vsaj.
Je pa tudi v veliki meri odvisno od tv signala:)
No in, katera nastavitev je zate optimalna za zgornjo sceno iz Mission Impossible? Zame je že iskanje optimalne nastavitve mission impossible :D


Kar se tiče konkretne scene ti to teško povem, dočim v večini primerov zelo dobro deluje personal in ostalo kot sem napisal.V glavnem mora biti Perfect Natural Motion:Off.. Lahko pa tudi poskusiš z Motion style: Standard ostalo pa tako ostane izklopljeno. Toda kot sem napisal, ne delujejo na vsakem televizorju te nastavitve enako.. Tako, da si mora vsak sam poiskat idealne nastavitve. Še najbolje pa je , da pokličeš te gospodiče, pa ti bodo optimalno nastavili televizor:)

http://www.vidcal.com/sl/kaj-kalibriram...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

Golfer ::

Moje vprašanje ste malo preveč zakomplicirali xD Še enkrat, mi lahko tisti, ki imate to dotično televizijo LG OLED C8 (lahko tudi B8), samo poveste: če izklopite Trumotion, ali vam slika ne šteka/opazno štekanje/ali fejst šteka, na 2 metra gledanja. Pa če ne prosim preveč če napišete še poleg kvaliteta videa (sd/hd) in način kako dobite kanale (kabelska/antenska/IPTV).

Hvala!

andrej69 ::

Golfer je izjavil:

Moje vprašanje ste malo preveč zakomplicirali xD Še enkrat, mi lahko tisti, ki imate to dotično televizijo LG OLED C8 (lahko tudi B8), samo poveste: če izklopite Trumotion, ali vam slika ne šteka/opazno štekanje/ali fejst šteka, na 2 metra gledanja. Pa če ne prosim preveč če napišete še poleg kvaliteta videa (sd/hd) in način kako dobite kanale (kabelska/antenska/IPTV).

Hvala!


Žal boš teško tukaj našel lastnike Lg-OLED televizorjev:)Lahko pa se tukaj vključiš v razpravo.

https://www.avforums.com/threads/lg-65-...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

DamjanB52 ::

andrej69 je izjavil:

Kar se tiče konkretne scene ti to teško povem
No ja - v 13ih minutah, kolikor si rabil za odgovor, se nisi niti mogel preklikati skozi te opcije, zakopane v globine menija .. lahko pa seveda počakam, as long as it takes, če tudi tebe zanima priti stvari do dna
v večini primerov zelo dobro deluje personal
S tem se v grobem strinjam, le da bi namesto "zelo dobro" rekel "dokaj dobro"
V glavnem mora biti Perfect Natural Motion:Off.
S tem se pa nikakor ne strinjam - znotraj Personal rabijo moje oči vsaj PNM=min
Lahko pa tudi poskusiš z Motion style: Standard ostalo pa tako ostane izklopljeno.
To sem tud že probaval, in mi je manje-više isto .. tudi zato domnevam, da Standard ne izklopi ostale nastavitve, temveč privzame neke (neznane) defaulte
ne delujejo na vsakem televizorju te nastavitve enako..
Misliš da se posamezni TVji znotraj 803 serije lahko obnašajo drugače? Jako dvomim
pokličeš te gospodiče, pa ti bodo optimalno nastavili televizor:)
http://www.vidcal.com/sl/kaj-kalibriram...
Barvni volumen bi mi že nastavili, ampak to me ne žuli ..

jk ::

Golfer je izjavil:

Moje vprašanje ste malo preveč zakomplicirali xD Še enkrat, mi lahko tisti, ki imate to dotično televizijo LG OLED C8 (lahko tudi B8), samo poveste: če izklopite Trumotion, ali vam slika ne šteka/opazno štekanje/ali fejst šteka, na 2 metra gledanja. Pa če ne prosim preveč če napišete še poleg kvaliteta videa (sd/hd) in način kako dobite kanale (kabelska/antenska/IPTV).

Hvala!


Lahko ti rečem le tole. Karkoli sem imel vklopljeno ali izklopljeno štekalo ni nič na kabelski ali Netflixu preko WebOs ali HBO GO. Preko PC je štekalo vse in ni bilo gledljivo. ALi je bil Truemotion vključen ali ne ne vem. Bom še enkrat probal z on in off pri gledanju SD, HD kanalov preko kabla in netflix. Sporočim.

Andrej69 ti pa prosim nehaj že s to vojno proti LG in lastnikom LG TVjev. Tudi drugi kamp ni kaj boljši ampak tole postaja že zelo zelo otročje. Vsaj na nek dostojen nivo se spravite vsi skupaj.

andrej69 ::

jk je izjavil:

Golfer je izjavil:

Moje vprašanje ste malo preveč zakomplicirali xD Še enkrat, mi lahko tisti, ki imate to dotično televizijo LG OLED C8 (lahko tudi B8), samo poveste: če izklopite Trumotion, ali vam slika ne šteka/opazno štekanje/ali fejst šteka, na 2 metra gledanja. Pa če ne prosim preveč če napišete še poleg kvaliteta videa (sd/hd) in način kako dobite kanale (kabelska/antenska/IPTV).

Hvala!


Lahko ti rečem le tole. Karkoli sem imel vklopljeno ali izklopljeno štekalo ni nič na kabelski ali Netflixu preko WebOs ali HBO GO. Preko PC je štekalo vse in ni bilo gledljivo. ALi je bil Truemotion vključen ali ne ne vem. Bom še enkrat probal z on in off pri gledanju SD, HD kanalov preko kabla in netflix. Sporočim.

Andrej69 ti pa prosim nehaj že s to vojno proti LG in lastnikom LG TVjev., Tudi drugi kamp ni kaj boljši ampak tole postaja že zelo zelo otročje. Vsaj na nek dostojen nivo se spravite vsi skupaj.



V nikakršni vojni nisem jaz z LG-jem.. Pošteno sem napisal, da bo teško našel na tem forumu uporabnike, ki si v resnici lastijo Lg OLED.. In se je izkazalo, da se nisem motil:))Ko je uporabnik potreboval pomoč vseh, ki si lastijo Lg OLED, ni bilo nikjer nikogar..! Pisali so se razni izgovori.. A prej pa so znali vse povedat o tem televizorju..

jk ::

Strokovnjak nisem. Si lastim LG C8 in povem kako TV vidim jaz in pomagam kolikor lahko, nestrokovno. Nisem pa tu gor 24ur na dan da bi videl vse poste takoj, isti trenutek, ko nastanejo.

Nisi v vojni? O zgleda že tako. Philips ni da ni - a obstaja sploh kaka slabost? LG pa je seveda Goldstar. A obstaja sploh kaj ok pri tej firmi?

Ampak ne...nikoli pristranski. Tako kot seveda tudi drug kamp ni.

andrej69 ::

jk je izjavil:

Strokovnjak nisem. Si lastim LG C8 in povem kako TV vidim jaz in pomagam kolikor lahko, nestrokovno. Nisem pa tu gor 24ur na dan da bi videl vse poste takoj, isti trenutek, ko nastanejo.

Nisi v vojni? O zgleda že tako. Philips ni da ni - a obstaja sploh kaka slabost? LG pa je seveda Goldstar. A obstaja sploh kaj ok pri tej firmi?

Ampak ne...nikoli pristranski. Tako kot seveda tudi drug kamp ni.


Tukaj nisem imel v mislih tebe, ampak določena dva tri uporabnike, saj sami vedo kateri so:))

hamez66 ::

Golfer je izjavil:

Moje vprašanje ste malo preveč zakomplicirali xD Še enkrat, mi lahko tisti, ki imate to dotično televizijo LG OLED C8 (lahko tudi B8), samo poveste: če izklopite Trumotion, ali vam slika ne šteka/opazno štekanje/ali fejst šteka, na 2 metra gledanja. Pa če ne prosim preveč če napišete še poleg kvaliteta videa (sd/hd) in način kako dobite kanale (kabelska/antenska/IPTV).

Hvala!


Ne da se mi lih ful gledat, sem pa zdajle probal na pop tv. Z izklopljenim Trumotionom ni nič štekalo, ko sem pa probal še druge opcije, je bil pa opazen soap opera efekt. Z off je pa zadeva kul. Fora je, da maš spodaj itak "user" nastavitev, kjer sam nasatavljaš 3 izmed možnosti in si naštimaš, da je smooth točno toliko, kot sam želiš.


Torej možnosti so

Off - je kul
Smooth - soap opera
Clear - soap opera
User - kakor si sam naštimaš.

Pod user imaš možnosti nastavljanja De-Judder, De-Blur (od 1 do 10), zraven imaš pa še opcijo "Motion pro", ki je samo off/on.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hamez66 ()

jk ::

Nastavljen imam TrueMotion off. Slika je ok. Probal na SD in HD programih. Šport in navaden program. Razlika je kot je povedal hamez66. Poizkusil sem še z motion pro ampak tukaj pa je bila slika res obupna. Niti ne znam opisati kakšna...

fpbs ::

Golfer je izjavil:

Moje vprašanje ste malo preveč zakomplicirali xD Še enkrat, mi lahko tisti, ki imate to dotično televizijo LG OLED C8 (lahko tudi B8), samo poveste: če izklopite Trumotion, ali vam slika ne šteka/opazno štekanje/ali fejst šteka, na 2 metra gledanja. Pa če ne prosim preveč če napišete še poleg kvaliteta videa (sd/hd) in način kako dobite kanale (kabelska/antenska/IPTV).
Tako, kot si tvoje težave omenil v tvojem prvem postu, takoj po prijavi, je najbolje, da ga odpelješ na servis. Drugače, pa kot sem že zgoraj napisal, sumim, da se za tem pisanjem skriva Andrej.

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

Golfer je izjavil:

Moje vprašanje ste malo preveč zakomplicirali xD Še enkrat, mi lahko tisti, ki imate to dotično televizijo LG OLED C8 (lahko tudi B8), samo poveste: če izklopite Trumotion, ali vam slika ne šteka/opazno štekanje/ali fejst šteka, na 2 metra gledanja. Pa če ne prosim preveč če napišete še poleg kvaliteta videa (sd/hd) in način kako dobite kanale (kabelska/antenska/IPTV).
Tako, kot si tvoje težave omenil v tvojem prvem postu, takoj po prijavi, je najbolje, da ga odpelješ na servis. Drugače, pa kot sem že zgoraj napisal, sumim, da se za tem pisanjem skriva Andrej.


Tukaj ne rabiš dvomit, da gre za mene osebno, ker jaz si nikoli ne bi lastil Lg-ja:)):D

fpbs ::

jk je izjavil:

Andrej69 ti pa prosim nehaj že s to vojno proti LG in lastnikom LG TVjev. Tudi drugi kamp ni kaj boljši ampak tole postaja že zelo zelo otročje. Vsaj na nek dostojen nivo se spravite vsi skupaj.
jk, ali si že kdaj videl policaja, ki lovi lopova z belimi rokavičkami in šopkom rož v roki?

Golfer ::

Zdravo,

JK in Hames66 hvala za odgovora. Sem ugotovil, da če nastavim deblur in dejuder na 1/1 ali 1/2, pa postane slika lepo tekoča in brez soap opera efekta. Je pa v štartu ko TV priklopiš trumotion na full in je tako umetno gibanje da je nemogoče gledat xD.

Bom še za vsak slučaj prevero v trgovini, ampak mislim, da ni kaj narobe, sam nastavit je treba deblur in dejudder pravilno :)

XS!D3 ::

Golfer je izjavil:

Zdravo,

JK in Hames66 hvala za odgovora. Sem ugotovil, da če nastavim deblur in dejuder na 1/1 ali 1/2, pa postane slika lepo tekoča in brez soap opera efekta. Je pa v štartu ko TV priklopiš trumotion na full in je tako umetno gibanje da je nemogoče gledat xD.

Bom še za vsak slučaj prevero v trgovini, ampak mislim, da ni kaj narobe, sam nastavit je treba deblur in dejudder pravilno :)

Meni je vsaj na B7 pri low FPS contentu (sicer precej odvisno od scene) precej motoče popolnoma brez deblura in dejuddera, imam pa tudi sam nastavljeno oboje na minimum (mislim, da 1 ali 2, ne vem na pamet), ker so drugače vidna popačenja. V osnovi je problem, da ima večina contenta relativno malo fps 24/25/30, je pa toliko bolj očitno na večjem zaslonu in predvsem pri praktično instatnem osveževanju OLEDa. Na kakšnem slabšem TVju, kjer je slika pri gibanju že v osnovi bolj zamegljena, to ni toliko vidno.

Je pa seveda osnova, da predvsem pri zunanjih virih poskrbiš, da se refresh rate ujema s samo vsebino. Jaz imam na Apple TVju nastavljeno, da vedno matcha tako refresh rate kot dyanmic range na outputu s samo vsebino. Drugače dobiš judder že zaradi same interpolacije frameov (enostavno ne moreš lepo spravit 24fps v 25/30/50/60 in obratno. Če imaš recimo pri 24Hz filmu output na 60Hz so potem določeni framei prikazani dlje časa kot drugi). . Ampak mimo tega, da ima content premalo frameov v osnovi vseeno ne moreš, lahko pa omiliš problem s samim procesiranjem (trumotion funkcija v tem primeru). Je pa potem treba najdet nek kompromis med popačenjem in tekočo sliko.

DamjanB52 ::

XS!D3 je izjavil:

ne moreš lepo spravit 24fps v 25/30/50/60
Res, ampak zakaj bi sploh spravljal 24fps v 25/30/50/60? A niso OLED paneli v veliki večini 100/120 Hz? 24 krat 5 je pa, klik klik, točno 120 (5:5 pull-down), kar bi moral biti tudi najbolj enostaven in neproblematičen način prikaza 24fps materijala .. Alternativa: 4 krat 24 je 96, kar je sumljivo blizu 100 .. kar me pripelje nazaj na navedbo 100/120 Hz za panel - kaj to pravzaprav pomeni? Da panel obvlada oboje, ali da velja 100 v naših krajih, 120 pa npr. v Koreji? Je to komu kaj bolj jasno?

XS!D3 ::

DamjanB52 je izjavil:

XS!D3 je izjavil:

ne moreš lepo spravit 24fps v 25/30/50/60
Res, ampak zakaj bi sploh spravljal 24fps v 25/30/50/60? A niso OLED paneli v veliki večini 100/120 Hz? 24 krat 5 je pa, klik klik, točno 120 (5:5 pull-down), kar bi moral biti tudi najbolj enostaven in neproblematičen način prikaza 24fps materijala .. Alternativa: 4 krat 24 je 96, kar je sumljivo blizu 100 .. kar me pripelje nazaj na navedbo 100/120 Hz za panel - kaj to pravzaprav pomeni? Da panel obvlada oboje, ali da velja 100 v naših krajih, 120 pa npr. v Koreji? Je to komu kaj bolj jasno?

Tistih "24Hz" ni točno 24Hz. In content obstaja tudi v 25/50Hz. Sicer pa koliko TVjev omogoča 120Hz input na HDMIju ter koliko predvajalnikov, ti omogoča 120Hz output (seveda oboje pri 4K HDR itd). Večina jih kar lepo daje ven 50 ali 60Hz fiksno, s tem da se da se vsaj pri nekateri da nastavit, da prilahodijo izhod samemu viru (na Apple TVju je naprimer rešeno sistemsko, na Shieldu ne, lahko pa app spremeni refresh rate - Kodi npr. zna, Netflix po drugi strani AFAIK ne). Je bistveno lažje, spravit do TVja izvorni refresh rate, kot pa neko bistveno višjo frekvenco, za katero po možnosti še standarda nimaš in zahteva mnogo več pasovne širine. Seveda je to predvsem problem pri predvajanju iz zunanjih virov (kar pa je marsikdaj najboljši način kako sploh dobiš kvalitetno sliko in zvok), medtem ko bi moral pri predvajanju vsebin direktno na televizorju, za to itak poskrbet TV.

DamjanB52 ::

XS!D3 je izjavil:

Tistih "24Hz" ni točno 24Hz.
OK, dejansko je 23.976 Hz (pretežno, mogoče tudi vedno, ne vem), ampak: a mogoče tistih 100/120 Hz tudi ni natančnih na 3 decimalke? Pri 4*24=96, od oka, pa zna to bit še v mejah tolerance za 100 Hz panel ..
In content obstaja tudi v 25/50Hz.
Ja, kar se lepo izide v 100Hz refresh
Sicer pa koliko TVjev omogoča 120Hz input na HDMIju ter koliko predvajalnikov, ti omogoča 120Hz output (seveda oboje pri 4K HDR itd).
Že, ampak zakaj tudi bi, če vir nima teh parametrov? To je sicer varijanta (da npr. blu-ray player dvigne frekvenco na 120Hz), ampak jaz sem meril na drugo možnost: da player predvaja izvirnih "24Hz", ki jih TV komot dvigne na 120 ali 96 - pri BD playerjih ni 24Hz output nič posebnega ..
Je bistveno lažje, spravit do TVja izvorni refresh rate, kot pa neko bistveno višjo frekvenco, za katero po možnosti še standarda nimaš in zahteva mnogo več pasovne širine.
Se popolnoma strinjam .. še vedno mi pa ni jasno, zakaj naj bi imel višje-frekvenčni panel probleme s prikazom nizko-frekvenčnih virov ..

DamjanB52 ::

24 Hz je dejansko 23.976 Hz (pretežno, mogoče tudi vedno, ne vem)
Ne vedno: npr. Netflix sprejema UHD in HD produkcije pri 23.976/24/25/29.97/30/50/59.94/60 Hz, in jih take tudi strima, brez sprememb - str. 5 v njihovih delivery specifications:
https://drive.google.com/file/d/0B37xot...

XS!D3 ::

DamjanB52 je izjavil:

Že, ampak zakaj tudi bi, če vir nima teh parametrov? To je sicer varijanta (da npr. blu-ray player dvigne frekvenco na 120Hz), ampak jaz sem meril na drugo možnost: da player predvaja izvirnih "24Hz", ki jih TV komot dvigne na 120 ali 96 - pri BD playerjih ni 24Hz output nič posebnega .. ..

Točno to sem napisal v prvem postu ... da je treba bit v izogib judderju pozoren na to, da predvajalnik spravi na output izvorno frekvenco vira (TV pa potem kot praviš to ustrezno spravi na panel), ker to marsikje ni privzeta nastavitev (je pa sigurno najboljša opcija). Ali pa sploh ni možnosti avtomtaskega preklapljanja (recimo Netlfix na ATV preklopi, ker je to sistemsko rešeno, na nVidia Shieldu pa kolikor vem ne, ker bi moral app eksplicitno poskrbet za to) in potem mora predvajalnik delat interpolacijo, ravno to kar me sprašuješ zakaj bi to počel (jaz pa hočem povedat, da tega nočeš počet, ampak je marsikje hočeš nočeš po defaultu tako).

Se pa najde tudi kdo, ki ima to namensko izklopljeno za kao bolj seamless experiance recimo na ATV, da ne switch nonstop izhoda, če naprimer listaš po različnem contentu, ampak to je že druga zgodba....

fpbs ::

andrej69 ::

Joze_K ::

Sony A9G... malo LG C9.. drugih ne omenja... SONY TV leta 2019..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Joze_K ()

easyrider3 ::

Sony je bil vedno drag in še vedno je samo je pa tudi zelo dober zato plačaš znamko in kvaliteto slike.

m0LN4r ::

fpbs je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Saj to mi je bilo smešno:))Sicer, pa sem tako pričakoval kakšen takšen odgovor.. Tudi, ko je drugi uporabnik spraševal za razne nastavitve, mu ni nihče pomagal razen mene, pa jaz nimam Lg-ja:):DPa toliko se nekateri tukaj hvalijo, kako imajo Lg OLED.. Tako, da se je tukaj treba resno vprašat, kateri sploh ima Lg OLED:))
Andrej, meni je bolj smešno to, da m0LN4r vse skupaj gleda preko PCeja, kjer je vprašanje, če je to sploh v 4k, v HDR pa zagotovo ni, pa ti tega kao samoproglašeni TV stručko nisi zapazil. Drugače pa vsi tvoji komentarji v vezi teh dveh zgoraj so prispevali k dodatni zmedi.

Dudes zadeva se zagotovo predvaja v 4k HDR in to celo pise vsepovsod, na tvju in statistiki youtuba.
Edge podpira hdr z primerno graficno ze nekaj casa, enako velja za igre
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

andrej69 ::

Joze_K je izjavil:

Sony A9G... malo LG C9.. drugih ne omenja... SONY TV leta 2019..


Bomo morali še malo počakat na HDTVtest, AVForums itd.., ki bodo tudi naredili primerjave vseh OLED televizorjev. Pa tudi še teste drugih strani:)
Vsekakor pa lahko že sedaj rečem, da bodo najkvalitetnejši OLED televizorji 2019 Philips model 984/804, in pa Panasonic model GZ2000/1500.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

neo5468 ::

andrej69 je izjavil:

Joze_K je izjavil:

Sony A9G... malo LG C9.. drugih ne omenja... SONY TV leta 2019..


Bomo morali še malo počakat na HDTVtest, AVForums itd.., ki bodo tudi naredili primerjave vseh OLED televizorjev. Pa tudi še teste drugih strani:)
Vsekakor pa lahko že sedaj rečem, da bodo najkvalitetnejši OLED televizorji 2019 Philips model 984/804, in pa Panasonic model GZ2000/1500.


andrej69 ::

neo5468 je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Joze_K je izjavil:

Sony A9G... malo LG C9.. drugih ne omenja... SONY TV leta 2019..


Bomo morali še malo počakat na HDTVtest, AVForums itd.., ki bodo tudi naredili primerjave vseh OLED televizorjev. Pa tudi še teste drugih strani:)
Vsekakor pa lahko že sedaj rečem, da bodo najkvalitetnejši OLED televizorji 2019 Philips model 984/804, in pa Panasonic model GZ2000/1500.




Saj lansko leto, ko sem napisal podobno so nekateri dvomili, pa se je pozneje izkazalo za resnico:))

fpbs ::

"Vsekakor pa lahko že sedaj rečem, da bodo najkvalitetnejši OLED televizorji 2019 Philips model 984/804, in pa Panasonic model GZ2000/1500.
Saj lansko leto, ko sem napisal podobno so nekateri dvomili, pa se je pozneje izkazalo za resnico:))"
BOLANO! Andrej, rabiš zdravniško pomoč.

neo5468 ::

Delusion @ Wikipedia

Ma še kdo kakšno diagnozo za andreja?

fpbs ::

neo5468 je izjavil:

Delusion @ Wikipedia
Ma še kdo kakšno diagnozo za andreja?
Zanimiva razlaga:
"Zabloda je odločno in trdno prepričanje, ki temelji na neustreznih razlogih, ki jih ni mogoče razumno utemeljiti ali dokazati nasprotno, ne v skladu z regionalnim, kulturnim in izobraževalnim ozadjem. Kot patologija se razlikuje od prepričanja, ki temelji na napačnih ali nepopolnih informacijah, konfabulaciji, dogmi, iluziji ali nekaterih drugih zavajajočih učinkih dojemanja."

DINAMIK ::

Vidim,da je še vedno na dnu Filipinka :|Samo vprašam,kaj Lg je še vedno 1vvvvvvvviiiiiiiii/?:)

fpbs ::

Saj tudi Philips napreduje. Letos so že zgodaj spomladi najavili dva 65" in 55" OLED modela 804 in 854. Oba modela bosta imela različna stojala, pri čemer bo imel OLED804 kromiran okvir in ultra-tanke metalne nogice, OLED854 pa bo imel kromiran okvir in temno kromirano stojalo. Najavili so tudi procesor tretje generacije P5, ki pa bo sestavljen iz dveh čipov, kar ohranja prvotni P5, dodatni čip pa naj bi omogočal večjo zmogljivost računanja. To naj jim bi omogočilo tudi podporo Dolby Vision.

LeQuack ::

Zakaj noče noben proizvajalec svojih panelov delat?
Quack !

hodu63 ::

Zato, ker je Lg pokupil vse ključne patente za white oled tehnologijo, ki se je edina izkazala za uporabno pri velikih panelih. Tehnologije ni razvil Lg temveč Kodak in če ne bi bil Kodak pred cca 10 leti v velikih finančnih težavah in bil primoran razprodajati svoje patente bi sedaj pisali o njem in ne o Lg.

andrej69 ::

hodu63 je izjavil:

Zato, ker je Lg pokupil vse ključne patente za white oled tehnologijo, ki se je edina izkazala za uporabno pri velikih panelih. Tehnologije ni razvil Lg temveč Kodak in če ne bi bil Kodak pred cca 10 leti v velikih finančnih težavah in bil primoran razprodajati svoje patente bi sedaj pisali o njem in ne o Lg.


Saj podobna zgodba je z IPS paneli, katerih tudi ni razvil Lg temveč Hitachi:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

fpbs ::

hodu63 je izjavil:

Zato, ker je Lg pokupil vse ključne patente za white oled tehnologijo, ki se je edina izkazala za uporabno pri velikih panelih. Tehnologije ni razvil Lg temveč Kodak in če ne bi bil Kodak pred cca 10 leti v velikih finančnih težavah in bil primoran razprodajati svoje patente bi sedaj pisali o njem in ne o Lg.
Ja to je res, da je LG odkupil patente od Kodaka, samo do prvega TVeja je pa LGeja čakal še dolg nekaj letni razvoj. V letih, ko je bil Kodak na višku, si je nabiral razne patente, tako so jih bili v svojem razvoju prisiljeni odkupit tudi: Aple, Microsoft, Samsung, Adobe, HTC... Veliko teh patentov je bilo spornih, tako da je prihajalo tudi do raznih tožb. Drugače pa smešno vprašanje LeQuacka: Zakaj noče noben proizvajalec svojih panelov delat? Tu je šlo za veliko tekmo, komu bo uspelo, sabotaže, ki so zakasnile LG OLED proizvodnjo za eno leto, prišlo je celo do dvoletne vojne med Samsungom in LGejem v pravem pomenu besede. Vsi japonski TV proizvajalci so se združili in ustanovili JOLED, do danes jim je uspela proizvodnja 24" OLEDov. Kasneje špijonaže Izraelcev v LGejevi proizvodnji v korist kitajcev

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

hodu63 je izjavil:

Zato, ker je Lg pokupil vse ključne patente za white oled tehnologijo, ki se je edina izkazala za uporabno pri velikih panelih. Tehnologije ni razvil Lg temveč Kodak in če ne bi bil Kodak pred cca 10 leti v velikih finančnih težavah in bil primoran razprodajati svoje patente bi sedaj pisali o njem in ne o Lg.
Saj podobna zgodba je z IPS paneli, katerih tudi ni razvil Lg temveč Hitachi:)
Andrej, to ne drži čisto tako, kot si tu napisal. Najprej je začel z razvojem in prvim patentom IPS panela nemški Fraunhofer, potem Hitachi, samo malo kasneje LG in Samsung. Vsi so dodali določene izboljšave k današnjemu IPS panelu.
««
46 / 126
»»