» »

OLED TV

OLED TV

Temo vidijo: vsi
««
45 / 126
»»

hunter01 ::

Test je plačljiv oziroma dostopen naročnikom revije. Osebno sem bral članek v junijski reviji. Glede na to, da imajo copyright disclaimer v reviji zapisan, se ga bom držal in ne bom slikal vsebine iz revije - žal.

Celoten test je pa dostopen tukaj:
https://www.zps.si/index.php/avdio-vide...

GRT ::

Kitajc01 je izjavil:

andrej69, hvala da si me s svojim vztrajnim sodelovanjem na tem forumu pripeljal do tega, da sem nabavil Lg oled.

Hahaha :))
Ta je dobra ja. "Samo da si zadovoljen" Saj ne razume;)

Kitajc01 ::

GRT je izjavil:

Kitajc01 je izjavil:

andrej69, hvala da si me s svojim vztrajnim sodelovanjem na tem forumu pripeljal do tega, da sem nabavil Lg oled.

Hahaha :))
Ta je dobra ja. "Samo da si zadovoljen" Saj ne razume;)


Kaj si pa pričakoval od človeka, katerega iq lahko ugotoviš po nivoju njegovega forumskega udejstvovanja ? 😂😂

andrej69 ::

@Kitajc01
@GRT

Kaj vidva sta kakšna psihiatra, da tukaj ocenjujeta ljudi..? Sama pa imata IQ, pod povprečjem:)) Ker dočim se spuščata na osebni nivo, vsekakor ne premoreta kakšno posebno intiligenco..! Tako, da prenehajta delat bedake iz drugih in iz sebe:))

Tsunamii ::

Vidim da LG OLED 77 C8 se kar drzi ceno nad 4.4k ... JE kaksno upanje da padejo cene 2020 oz bolj verjetno 2021 = ?

andrej69 ::

Tsunamii je izjavil:

Vidim da LG OLED 77 C8 se kar drzi ceno nad 4.4k ... JE kaksno upanje da padejo cene 2020 oz bolj verjetno 2021 = ?


Nekaj bo cena zagotovo padla, toda veliko ne, ker se teh televizorjev ne proda ravno dosti v Evropi:)Drugačna zgodba je na Ameriškem tržišču, kjer pa se proda veliko televizorjev večjih diagonal..

BradatiMož ::

Zdravo jaz sem se zdaj nekak odloču, glede na cene mimovrste gledam zdej ta 2 modela! milahko poveste a se splača vzet c8 namesto b8?

https://www.mimovrste.com/oled-televizo...

https://www.mimovrste.com/oled-televizo...

Gatsu ::

Absolutno ne, ker ima samo malenkost boljši procesor in drugačno stojalo ki nista vredna 200€. Za ta denar si lahko privoščiš Netflix za leto in pol.

BradatiMož ::

Gatsu je izjavil:

Absolutno ne, ker ima samo malenkost boljši procesor in drugačno stojalo ki nista vredna 200€. Za ta denar si lahko privoščiš Netflix za leto in pol.


Razlika je 60€ ker je na C8 10% popusta..

andrej69 ::

Prihaja Philips OLED 754, brez Androida. Vsi, ki iščejo OLED z vrhunsko sliko in jim ni toliko važen smart sistem, bo ta televizor vsekakor cenovno odlična izbira:))

fpbs ::

BradatiMož je izjavil:

Gatsu je izjavil:

Absolutno ne, ker ima samo malenkost boljši procesor in drugačno stojalo ki nista vredna 200€. Za ta denar si lahko privoščiš Netflix za leto in pol.
Razlika je 60€ ker je na C8 10% popusta..
Če je razlika samo 60€, potem je bolje da vzameš C8.

Gregex ::

Hehe, vtipkam v google lg oled in ti ponudi modele tvja, vtipkam philips oled in ti sproti prvo opcijo ponudi problems. :))

To samo pri meni ali?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregex ()

krepki ::

Verjetno pri vseh,ki iščete napake pri Philipsu,pač ponudi ti to kar največ iščeš.

scipascapa ::

C8 za ta denar je bestbuy + darilo dobiš.

BradatiMož ::

Hvala :)

C8 naročen!

LeQuack ::

Samsung's Giant MicroLED TVs, The Wall Luxury, to Launch in July
https://www.pcmag.com/news/368994/samsu...

MicroLED je konkurenca OLED samo brez burn-ina.

Interested customers will be able to buy the giant TVs in different configurations up to 8K resolution (7,680 by 4,320 pixels.) The screens are also capable of a peak brightness at 2,000 nits and have a 120Hz refresh rate.

In addition, the MicroLEDs inside the TVs have a 100,000-hour lifetime, meaning you can run them for at least 11 years straight. "The Wall is designed to never turn off, but to change into a digital canvas best matching the owner's interior needs and personal mood,"
Quack !

scipascapa ::

cena pa verjetno še sky high?

LeQuack ::

scipascapa je izjavil:

cena pa verjetno še sky high?


To itak. Če lahko Apple prodaja stojalo za 999 USD, potem sky is the limit.
Quack !

fpbs ::

LeQuack je izjavil:

Samsung's Giant MicroLED TVs, The Wall Luxury, to Launch in July
https://www.pcmag.com/news/368994/samsu...
MicroLED je konkurenca OLED samo brez burn-ina.
Pri ceni s šest mestnim številom nebo Micro LED nikdar konkurenca OLEDu.

PARTyZAN ::

Tudi OLED je bil na začetku noro drag. Še vedno je, v primerjavi s klasičnimi LCDji.

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

Prihaja Philips OLED 754, brez Androida. Vsi, ki iščejo OLED z vrhunsko sliko in jim ni toliko važen smart sistem, bo ta televizor vsekakor cenovno odlična izbira:))
Prihaja LG 8k OLED 88Z9, normalno brez Androida. Vsi, ki iščejo OLED z vrhunsko sliko in jim je važen WebOs smart sistem, bo ta televizor vsekakor cenovno odlična izbira:)). Cena samo 42000$.
https://www.theverge.com/2019/6/3/18650...

fpbs ::

fpbs je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Prihaja Philips OLED 754, brez Androida. Vsi, ki iščejo OLED z vrhunsko sliko in jim ni toliko važen smart sistem, bo ta televizor vsekakor cenovno odlična izbira:))
Prihaja LG 8k OLED 88Z9, normalno brez Androida. Vsi, ki iščejo OLED z vrhunsko sliko in jim je važen WebOs smart sistem, bo ta televizor vsekakor cenovno odlična izbira:)). Cena samo 42000$.
https://www.theverge.com/2019/6/3/18650...
Sicer pa ne razumem, zakaj tako obsedeno lepljenje te novice o OLEDu 754 po številnih forumih, saj je že stara najmanj 2-3 mesece. Sem mislil, da je Andrej o tem bolje obveščen. Se mi pa poraja eno vprašanje. Do sedaj je bil vedno krivec za težave s Philipsovimi OLEDi Android. Škoda, pa ravno sedaj, ko je na voljo najnovejša 9.0 verzija Androida, ki je dosti boljša od predhodnih, in kao brez težav.

diNero ::

Ali ste lastniki C8 kaj prilagajali nastavitve slike za gledanje tv programov preko kabla/optike? Ali uporabljate priporočene, ki jih dobimo na spletu, kjer je izklopljeno skoraj vse procesiranje slike? Pri gledanju vsebin visoke kakovosti je slika s temi nastavitvami vrhunska, kao HD programi naših ponudnikov pa tako tako... Ste kaj prilagodili, vklopili (zmanjševanje šuma, šuma MPEG)??
Hvala, lp.

m0LN4r ::

Ojla uporabniki OLED in ostalih TVjev, a bi lahko predvajali tale posnetek v 4K HDR in napisali zraven model TVja in kako mocan banding imate v tem posnetku tam ko je naprimer sonce, pozneje pri kometu itd.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

andrej69 ::

diNero je izjavil:

Ali ste lastniki C8 kaj prilagajali nastavitve slike za gledanje tv programov preko kabla/optike? Ali uporabljate priporočene, ki jih dobimo na spletu, kjer je izklopljeno skoraj vse procesiranje slike? Pri gledanju vsebin visoke kakovosti je slika s temi nastavitvami vrhunska, kao HD programi naših ponudnikov pa tako tako... Ste kaj prilagodili, vklopili (zmanjševanje šuma, šuma MPEG)??
Hvala, lp.


Če gledaš vsebine nižjih ločljivosti, je priporočljivo imet vklopljeno opcijo Noise Reduction in MPEG Noise Reduction:)To lahko pomaga zmanjšati vidne šume in artefakte stiskanja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

hamez66 ::

diNero je izjavil:

Ali ste lastniki C8 kaj prilagajali nastavitve slike za gledanje tv programov preko kabla/optike? Ali uporabljate priporočene, ki jih dobimo na spletu, kjer je izklopljeno skoraj vse procesiranje slike? Pri gledanju vsebin visoke kakovosti je slika s temi nastavitvami vrhunska, kao HD programi naših ponudnikov pa tako tako... Ste kaj prilagodili, vklopili (zmanjševanje šuma, šuma MPEG)??
Hvala, lp.



Na začetku sem precej menjaval profile, ker kar je dobro zgledalo v filmu, ni dobro zgledalo v športu in podobno. Potem sem nekako prišel do nastavitev, kjer večina stvari izgleda v redu, vseeno se pa potem občasno še malo igram z nastavitvami. Tudi soap opera efekt sem odstranil tako, da sem neko nastavitev precej zmanjšal, ne vem pa točno, katera nastavitev je bila. Če je 0, potem ne zgleda v redu, če je do konca, je potem full soap opera, drugače je pa ok.

andrej69 ::

hamez66 je izjavil:

diNero je izjavil:

Ali ste lastniki C8 kaj prilagajali nastavitve slike za gledanje tv programov preko kabla/optike? Ali uporabljate priporočene, ki jih dobimo na spletu, kjer je izklopljeno skoraj vse procesiranje slike? Pri gledanju vsebin visoke kakovosti je slika s temi nastavitvami vrhunska, kao HD programi naših ponudnikov pa tako tako... Ste kaj prilagodili, vklopili (zmanjševanje šuma, šuma MPEG)??
Hvala, lp.



Na začetku sem precej menjaval profile, ker kar je dobro zgledalo v filmu, ni dobro zgledalo v športu in podobno. Potem sem nekako prišel do nastavitev, kjer večina stvari izgleda v redu, vseeno se pa potem občasno še malo igram z nastavitvami. Tudi soap opera efekt sem odstranil tako, da sem neko nastavitev precej zmanjšal, ne vem pa točno, katera nastavitev je bila. Če je 0, potem ne zgleda v redu, če je do konca, je potem full soap opera, drugače je pa ok.


Za odpravo soap opera efekta si najverjetneje izklopil opcijo TruMotion..

fpbs ::

m0LN4r je izjavil:

Ojla uporabniki OLED in ostalih TVjev, a bi lahko predvajali tale posnetek v 4K HDR in napisali zraven model TVja in kako mocan banding imate v tem posnetku tam ko je naprimer sonce, pozneje pri kometu itd.
Na 65C8 se zapazi malenkost. Verjetno, če nebi bil pozoren na to, nebi opazil.

m0LN4r ::

Jaz nimam OLED, ampak KS7000 serijo za evropo, ki naj bi imela 10bitni panel, pa se mi zdi banding zelo motec. Predvajam pa iz EDGE browserja na PCju. Bi lahko prosim poslikal kako zgleda banding na OLED?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

diNero ::

andrej69 je izjavil:

hamez66 je izjavil:

diNero je izjavil:

Ali ste lastniki C8 kaj prilagajali nastavitve slike za gledanje tv programov preko kabla/optike? Ali uporabljate priporočene, ki jih dobimo na spletu, kjer je izklopljeno skoraj vse procesiranje slike? Pri gledanju vsebin visoke kakovosti je slika s temi nastavitvami vrhunska, kao HD programi naših ponudnikov pa tako tako... Ste kaj prilagodili, vklopili (zmanjševanje šuma, šuma MPEG)??
Hvala, lp.



Na začetku sem precej menjaval profile, ker kar je dobro zgledalo v filmu, ni dobro zgledalo v športu in podobno. Potem sem nekako prišel do nastavitev, kjer večina stvari izgleda v redu, vseeno se pa potem občasno še malo igram z nastavitvami. Tudi soap opera efekt sem odstranil tako, da sem neko nastavitev precej zmanjšal, ne vem pa točno, katera nastavitev je bila. Če je 0, potem ne zgleda v redu, če je do konca, je potem full soap opera, drugače je pa ok.


Za odpravo soap opera efekta si najverjetneje izklopil opcijo TruMotion..


Hvala za info. Vendar koliko berem TrueMotion ne igra vloge v tv signalu, ali pač?

andrej69 je izjavil:

diNero je izjavil:

Ali ste lastniki C8 kaj prilagajali nastavitve slike za gledanje tv programov preko kabla/optike? Ali uporabljate priporočene, ki jih dobimo na spletu, kjer je izklopljeno skoraj vse procesiranje slike? Pri gledanju vsebin visoke kakovosti je slika s temi nastavitvami vrhunska, kao HD programi naših ponudnikov pa tako tako... Ste kaj prilagodili, vklopili (zmanjševanje šuma, šuma MPEG)??
Hvala, lp.


Če gledaš vsebine nižjih ločljivosti, je priporočljivo imet vklopljeno opcijo Noise Reduction in MPEG Noise Reduction:)To lahko pomaga zmanjšati vidne šume in artefakte stiskanja.


Kaj pa HD-ji naših ponudnikov? Lahko kdo iz prve roke, lastnik C8 kaj pove o temu. Imate to vklopljeno? (nizko, srednje,..).
Hvala, lp.

andrej69 ::

diNero je izjavil:

andrej69 je izjavil:

hamez66 je izjavil:

diNero je izjavil:

Ali ste lastniki C8 kaj prilagajali nastavitve slike za gledanje tv programov preko kabla/optike? Ali uporabljate priporočene, ki jih dobimo na spletu, kjer je izklopljeno skoraj vse procesiranje slike? Pri gledanju vsebin visoke kakovosti je slika s temi nastavitvami vrhunska, kao HD programi naših ponudnikov pa tako tako... Ste kaj prilagodili, vklopili (zmanjševanje šuma, šuma MPEG)??
Hvala, lp.



Na začetku sem precej menjaval profile, ker kar je dobro zgledalo v filmu, ni dobro zgledalo v športu in podobno. Potem sem nekako prišel do nastavitev, kjer večina stvari izgleda v redu, vseeno se pa potem občasno še malo igram z nastavitvami. Tudi soap opera efekt sem odstranil tako, da sem neko nastavitev precej zmanjšal, ne vem pa točno, katera nastavitev je bila. Če je 0, potem ne zgleda v redu, če je do konca, je potem full soap opera, drugače je pa ok.


Za odpravo soap opera efekta si najverjetneje izklopil opcijo TruMotion..


Hvala za info. Vendar koliko berem TrueMotion ne igra vloge v tv signalu, ali pač?

andrej69 je izjavil:

diNero je izjavil:

Ali ste lastniki C8 kaj prilagajali nastavitve slike za gledanje tv programov preko kabla/optike? Ali uporabljate priporočene, ki jih dobimo na spletu, kjer je izklopljeno skoraj vse procesiranje slike? Pri gledanju vsebin visoke kakovosti je slika s temi nastavitvami vrhunska, kao HD programi naših ponudnikov pa tako tako... Ste kaj prilagodili, vklopili (zmanjševanje šuma, šuma MPEG)??
Hvala, lp.


Če gledaš vsebine nižjih ločljivosti, je priporočljivo imet vklopljeno opcijo Noise Reduction in MPEG Noise Reduction:)To lahko pomaga zmanjšati vidne šume in artefakte stiskanja.


Kaj pa HD-ji naših ponudnikov? Lahko kdo iz prve roke, lastnik C8 kaj pove o temu. Imate to vklopljeno? (nizko, srednje,..).
Hvala, lp.


Slika bo izgledala nekoliko bolje tudi na tv signalu, če izklopiš to opcijo.. Potem pa si lahko še nastavljaš opcije kot so dejuder/deblur. Sicer pa, če slikovni procesor ni na najvišjem nivoju, ne gre pričakovat vrhunsko sliko na nižjih resolucijah. Pa tudi je odvisno kako kvaliteten tv signal imaš:)

fpbs ::

m0LN4r je izjavil:

Jaz nimam OLED, ampak KS7000 serijo za evropo, ki naj bi imela 10bitni panel, pa se mi zdi banding zelo motec. Predvajam pa iz EDGE browserja na PCju. Bi lahko prosim poslikal kako zgleda banding na OLED?
Žal imam telefon v popravilu, tako da ti ne morem poslikat, pa mislim da se nebi tudi nič videlo. Kako pa imaš PC povezan s TVejem? Kaj nimaš Edge, Google, Yahoo na TVeju?

fpbs ::

diNero je izjavil:

Ali ste lastniki C8 kaj prilagajali nastavitve slike za gledanje tv programov preko kabla/optike? Ali uporabljate priporočene, ki jih dobimo na spletu, kjer je izklopljeno skoraj vse procesiranje slike? Pri gledanju vsebin visoke kakovosti je slika s temi nastavitvami vrhunska, kao HD programi naših ponudnikov pa tako tako... Ste kaj prilagodili, vklopili (zmanjševanje šuma, šuma MPEG)??
Katerega ponudnika kabelske pa imaš? Ali imaš optiko, ali koaksialca?

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Jaz nimam OLED, ampak KS7000 serijo za evropo, ki naj bi imela 10bitni panel, pa se mi zdi banding zelo motec. Predvajam pa iz EDGE browserja na PCju. Bi lahko prosim poslikal kako zgleda banding na OLED?
Žal imam telefon v popravilu, tako da ti ne morem poslikat, pa mislim da se nebi tudi nič videlo. Kako pa imaš PC povezan s TVejem? Kaj nimaš Edge, Google, Yahoo na TVeju?


:)):))

fpbs ::

Kaj ti je tu smešno? Telefon je padel na tla, sicer ne iz mojih rok. Razbilo se je zaščitno steklo, drugače pa dela normalno.

scipascapa ::

smešno je to, ker imamo v Sloveniji poplavo mobilcev, potem obstaja še digitalni fotoaparat itd....pač v smislu, kako pri tebi nihče nima telefona ali fotiča, da ti posodi, da slikaš :)

Gatsu ::

scipascapa je izjavil:

smešno je to, ker imamo v Sloveniji poplavo mobilcev, potem obstaja še digitalni fotoaparat itd....pač v smislu, kako pri tebi nihče nima telefona ali fotiča, da ti posodi, da slikaš :)



Kva zdej si že končno kej kupil al še vedno oklevaš?

andrej69 ::

scipascapa je izjavil:

smešno je to, ker imamo v Sloveniji poplavo mobilcev, potem obstaja še digitalni fotoaparat itd....pač v smislu, kako pri tebi nihče nima telefona ali fotiča, da ti posodi, da slikaš :)


Saj to mi je bilo smešno:))Sicer, pa sem tako pričakoval kakšen takšen odgovor.. Tudi, ko je drugi uporabnik spraševal za razne nastavitve, mu ni nihče pomagal razen mene, pa jaz nimam Lg-ja:):DPa toliko se nekateri tukaj hvalijo, kako imajo Lg OLED.. Tako, da se je tukaj treba resno vprašat, kateri sploh ima Lg OLED:))

m0LN4r ::

Mene samo zanima, kako zadeva zgleda na OLED, ker sem na dveh TVjih probal in me banding ubija, pa nevem al sta ta dva tvja slaba al pa je posnetek slab
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

jk ::

diNero je izjavil:

Ali ste lastniki C8 kaj prilagajali nastavitve slike za gledanje tv programov preko kabla/optike? Ali uporabljate priporočene, ki jih dobimo na spletu, kjer je izklopljeno skoraj vse procesiranje slike? Pri gledanju vsebin visoke kakovosti je slika s temi nastavitvami vrhunska, kao HD programi naših ponudnikov pa tako tako... Ste kaj prilagodili, vklopili (zmanjševanje šuma, šuma MPEG)??
Hvala, lp.


Uporabil sem te nastavitve. Dolgotrajen proces ampak na koncu je slika ok. No sej je tudi prej že bila ok.
https://www.rtings.com/tv/reviews/lg/c8...

Za moj okus je bilo potrebno samo precej dvigniti vrednost OLED Light glede na nastavitve napisane na tej rtings.com. Pod 60 je bilo tudi za temno sobo premalo. Ampak to je verjetno moj okus, moje oko.

Kakovost slike na netlixu, ko deluje HDR, Dolby Vision je neverjetna ampak tu nisem spreminjal nastavitev nič. Ko gledam TV kanale preko Telemach conax je tudi zelo dobra. Preko aplikacije EON je opazno slabša. Vse to pri teh nastavitvah iz rtings.com ob dvigu vrednosti OLED Light po mojem okusu. Prilagodil pa sem nastavitve ISF Expert Dark Room in Bright Room. Ostalega ne uporabljam. Je to dovolj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jk ()

diNero ::

jk, hvala. lp.

scipascapa ::

gatsu: oklevam še, ti imaš B8?

Gatsu ::

scipascapa je izjavil:

gatsu: oklevam še, ti imaš B8?


Ne jest sm preko telekoma vzel lani Philips 803 za 1080€, bi pa absolutno imel raje B8, sam takrat je bla razlika v ceni 500€ :)

Golfer ::

Zdravo,

ker sem videl, da vas kr nekaj piše o LG C8 imam vprašanje. Tudi sam sem pred kratkim kupil 55C8PLA in me zanima kako vam teče slika? Namreč pri izkopljenem TRUMOTION mi slika tako šteka oz. ni tekoća, da ni gledljivo, če pa vklopiš trumotion na jasno, ali gladko pa dobiš tako nenaravno gibanje in ob hitrih scenah čudno zgleda. Najbolj gledljivo je če nastaviš na uporabnik in daš deblur in dejudder na 3, vendar tudi tudi ni tako lepo gledljivo kot na reciomo 5 let starem ledu. Prav tako na netlflixu ali youtubu, ki ima odlično kvalito signala ob čisto izklopljenem trumotionu ni lepo tekoča. Prosim če tisti ki imate c8 ali b8 poveste ali imate podobne težave, ker me zanima, če je mogoče da je moj tv fuč (vse ostalo dela lepo). Skoro nemogoče se mi zdi, da bi imel TV, ki je še lani staL 2000 imel slabše gibanje kot pa 5 let star led za 500 evrov.

Aja, gledam pa tv preko A1, torej boxa, vendar tudi, če priuklopim zunanji disk imam enake težave.

Hvala za odgovor.

LeQuack ::

Golfer je izjavil:

Zdravo,

ker sem videl, da vas kr nekaj piše o LG C8 imam vprašanje. Tudi sam sem pred kratkim kupil 55C8PLA in me zanima kako vam teče slika? Namreč pri izkopljenem TRUMOTION mi slika tako šteka oz. ni tekoća, da ni gledljivo, če pa vklopiš trumotion na jasno, ali gladko pa dobiš tako nenaravno gibanje in ob hitrih scenah čudno zgleda. Najbolj gledljivo je če nastaviš na uporabnik in daš deblur in dejudder na 3, vendar tudi tudi ni tako lepo gledljivo kot na reciomo 5 let starem ledu. Prav tako na netlflixu ali youtubu, ki ima odlično kvalito signala ob čisto izklopljenem trumotionu ni lepo tekoča. Prosim če tisti ki imate c8 ali b8 poveste ali imate podobne težave, ker me zanima, če je mogoče da je moj tv fuč (vse ostalo dela lepo). Skoro nemogoče se mi zdi, da bi imel TV, ki je še lani staL 2000 imel slabše gibanje kot pa 5 let star led za 500 evrov.

Aja, gledam pa tv preko A1, torej boxa, vendar tudi, če priuklopim zunanji disk imam enake težave.

Hvala za odgovor.


to je čisto normalno za OLED, ker ima prehistro osveževanje pikslov, zato je štekanje veliko bolj izrazito kot na običajnih LCD-jih. Primer:

Quack !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LeQuack ()

Golfer ::

LeQuack je izjavil:

Golfer je izjavil:

Zdravo,

ker sem videl, da vas kr nekaj piše o LG C8 imam vprašanje. Tudi sam sem pred kratkim kupil 55C8PLA in me zanima kako vam teče slika? Namreč pri izkopljenem TRUMOTION mi slika tako šteka oz. ni tekoća, da ni gledljivo, če pa vklopiš trumotion na jasno, ali gladko pa dobiš tako nenaravno gibanje in ob hitrih scenah čudno zgleda. Najbolj gledljivo je če nastaviš na uporabnik in daš deblur in dejudder na 3, vendar tudi tudi ni tako lepo gledljivo kot na reciomo 5 let starem ledu. Prav tako na netlflixu ali youtubu, ki ima odlično kvalito signala ob čisto izklopljenem trumotionu ni lepo tekoča. Prosim če tisti ki imate c8 ali b8 poveste ali imate podobne težave, ker me zanima, če je mogoče da je moj tv fuč (vse ostalo dela lepo). Skoro nemogoče se mi zdi, da bi imel TV, ki je še lani staL 2000 imel slabše gibanje kot pa 5 let star led za 500 evrov.

Aja, gledam pa tv preko A1, torej boxa, vendar tudi, če priuklopim zunanji disk imam enake težave.

Hvala za odgovor.


to je čisto normalno za OLED, ker ima prehistro osveževanje pikslov, zato je štekanje veliko bolj izrazito kot na običajnih LCD-jih. Primer:



Dobro to sem prebral že večkje, tako da verjetno štima. Samo še vedno, ne morem verjet, da ima televizor, ki je bil lani na večih testih izbran kot eden najboljših za gledanje filmov take težave. Samo zakaj pa recimo demo posnetzek v 4k predvaje v taki ostrini in brez vsakršnega štekanja?

Gagarin ::

Zato ker je cel OLED en velik marketing. Men je gledanje športa na dobrem LCD vedno dosti bolje kot na teh opevanih LG Oledih (al pa andrej filipsih)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Gagarin ()

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

Saj to mi je bilo smešno:))Sicer, pa sem tako pričakoval kakšen takšen odgovor.. Tudi, ko je drugi uporabnik spraševal za razne nastavitve, mu ni nihče pomagal razen mene, pa jaz nimam Lg-ja:):DPa toliko se nekateri tukaj hvalijo, kako imajo Lg OLED.. Tako, da se je tukaj treba resno vprašat, kateri sploh ima Lg OLED:))
Andrej, meni je bolj smešno to, da m0LN4r vse skupaj gleda preko PCeja, kjer je vprašanje, če je to sploh v 4k, v HDR pa zagotovo ni, pa ti tega kao samoproglašeni TV stručko nisi zapazil. Drugače pa vsi tvoji komentarji v vezi teh dveh zgoraj so prispevali k dodatni zmedi.

Golfer ::

Gagarin je izjavil:

Zato ker je cel OLED en velik marketing. Men je gledanje športa na dobrem LCD vedno dosti bolje kot na teh opevanih LG Oledih (al pa andrej filipsih)


No tu pa sem bil ravno kontra presenečen, ker sem včeraj gledal na SLO HD2 svetovno prvenstvo do 20 let v nogometu, pa je slika bila svetovna, niti malo ni zaštekala.

krepki ::

To je sigurno nekaj narobe z tvojim tvjem,ker kaj takega se na C8 ne dogaja,saj je to je ja top tv brez napak o tem ti bosta kaj več vedela povedat Edi45 in fpbs.
Razumel bi če bi se to dogajalo na kakšnem Philips oledu,na LG to ni mogoče.
««
45 / 126
»»