» »

OLED TV

OLED TV

Temo vidijo: vsi
««
47 / 126
»»

LeQuack ::

fpbs je izjavil:

andrej69 je izjavil:

hodu63 je izjavil:

Zato, ker je Lg pokupil vse ključne patente za white oled tehnologijo, ki se je edina izkazala za uporabno pri velikih panelih. Tehnologije ni razvil Lg temveč Kodak in če ne bi bil Kodak pred cca 10 leti v velikih finančnih težavah in bil primoran razprodajati svoje patente bi sedaj pisali o njem in ne o Lg.
Saj podobna zgodba je z IPS paneli, katerih tudi ni razvil Lg temveč Hitachi:)
Andrej, to ne drži čisto tako, kot si tu napisal. Najprej je začel z razvojem in prvim patentom IPS panela nemški Fraunhofer, potem Hitachi, samo malo kasneje LG in Samsung. Vsi so dodali določene izboljšave k današnjemu IPS panelu.


Saj to hočem reči, ve proizvajalcev bi pomenilo izboljšave in druge tehnologije, zdaj pa vse pade na LG da kaj izboljša, ampak njim niti ni v interesu si višati stroškov če so edini ki delajo te panele. Če imajo res patent na WOLED bi lahko drugi proizvajalci kaj konkurenčnejšega izumili.
Quack !

fpbs ::

LeQuack je izjavil:

Saj to hočem reči, ve proizvajalcev bi pomenilo izboljšave in druge tehnologije, zdaj pa vse pade na LG da kaj izboljša, ampak njim niti ni v interesu si višati stroškov če so edini ki delajo te panele. Če imajo res patent na WOLED bi lahko drugi proizvajalci kaj konkurenčnejšega izumili.
Ja, saj istočasno, kot je LG razvijal svojega WRGB OLEDa, ja tudi Samsung razvijal RGB OLED. Tudi Samsung je moral kupiti nekaj patentov. Posluževal se je neke tehnologije naparavanja, ki pa se je zaradi prevelikega škarta izkazala za neuporabno v proizvodnji. Leta 2012 sta talko LG, kot Samsung predstavila svoje OLEDe na CES. Odločitev, kdo dobi nagrado, pa je bila obljuba, kdo bo začel s takojšnjo proizvodnjo, ki jo je dal Samsung, in tako prejel nagrado. LG pa te obljube ni mogel dati, a je kljub sabotaži reaktorja OLED materiala, koncem leta prišlo na korejsko tržišče nekaj OLEDov.

fpbs ::

Samsung Display Set to Start Large-scale Investment in OLED Panels for TV:
http://www.businesskorea.co.kr/news/art...

LeQuack ::

Crazy! JBD microLED 2 million nits, 10,000 DPI (5000x4000), brightest, highest pixel density in the world.
1" inch screen with a resolution of 5000x4000 and 1KHz, i.e. 1000 fps. Oh, a 1 million nits of brightness.
In pravijo tudi da je zelo affordable, še bolj kot OLED.

Quack !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LeQuack ()

easyrider3 ::

Včeraj imel pred očmi v Big bangu enega zraven drugega televizorja LG C8 in PHILIPS OLED 803 saj televizorja nista bila sigurno pravih nastavitev sploh verjetno LG ker je slika bila dosti slabša nobene ostrine lahko pa rečem da je Philips zgledal zelo uredu. Nisem sploh ljubitelj Philipsa poprej kontra ampak slika je zgledala super kaj če bi se še poigral z nastavitvami,pri LG je bilo nastavljeno pa katastrofalno saj slika ne more biti tako slabša kakor pri Philipsu. Vem pa še od leta nazaj da ima Philips zelo dobro ostrino slike in tudi tukaj se je to videlo pa hitrost slike je hitrejša bila kakor pri LG,recimo ko se je spreminjal kader v sliki je LG zaostajal za Philipsom kak to.To sem včasih opazil ko sem prvič kupoval televizor LCD in proti plazmi je zaostajal z sliko. Tako da sem kar presenečen bil nad Philipsom ker slika je super zgledala.

krepki ::

Zdaj se pa pripravi.

andrej69 ::

easyrider3 je izjavil:

Včeraj imel pred očmi v Big bangu enega zraven drugega televizorja LG C8 in PHILIPS OLED 803 saj televizorja nista bila sigurno pravih nastavitev sploh verjetno LG ker je slika bila dosti slabša nobene ostrine lahko pa rečem da je Philips zgledal zelo uredu. Nisem sploh ljubitelj Philipsa poprej kontra ampak slika je zgledala super kaj če bi se še poigral z nastavitvami,pri LG je bilo nastavljeno pa katastrofalno saj slika ne more biti tako slabša kakor pri Philipsu. Vem pa še od leta nazaj da ima Philips zelo dobro ostrino slike in tudi tukaj se je to videlo pa hitrost slike je hitrejša bila kakor pri LG,recimo ko se je spreminjal kader v sliki je LG zaostajal za Philipsom kak to.To sem včasih opazil ko sem prvič kupoval televizor LCD in proti plazmi je zaostajal z sliko. Tako da sem kar presenečen bil nad Philipsom ker slika je super zgledala.


Oba sta nastavljena v tovarniških nastavitvah:)In če vemo, da Philips ravno ne blesti v tovarniških nastavitvah, je vse jasno.. Sem že nekajkrat tukaj napisal, da ni vse v panelu:)) Philips ima zagotovo najbolj kvalitetno procesiranje, tukaj ni nikakršnega dvoma.. Tukaj še trenutno edino Sony lahko konkurira. Zato je tudi Philips kvalitetnejši napram Lg-ju, kar dokazujejo številni testi.. Posebej pa je vidna razlika, kar se tiče LCD televizorjev:))Saj podobna zgodba bo letos z OLED televizorji, ko bo Philips zopet kvalitetnejši napram Lg-ju..!

fpbs ::

easyrider3 je izjavil:

Včeraj imel pred očmi v Big bangu enega zraven drugega televizorja LG C8 in PHILIPS OLED 803 saj televizorja nista bila sigurno pravih nastavitev sploh verjetno LG ker je slika bila dosti slabša nobene ostrine lahko pa rečem da je Philips zgledal zelo uredu. Nisem sploh ljubitelj Philipsa poprej kontra ampak slika je zgledala super kaj če bi se še poigral z nastavitvami,pri LG je bilo nastavljeno pa katastrofalno saj slika ne more biti tako slabša kakor pri Philipsu. Vem pa še od leta nazaj da ima Philips zelo dobro ostrino slike in tudi tukaj se je to videlo pa hitrost slike je hitrejša bila kakor pri LG,recimo ko se je spreminjal kader v sliki je LG zaostajal za Philipsom kak to.To sem včasih opazil ko sem prvič kupoval televizor LCD in proti plazmi je zaostajal z sliko. Tako da sem kar presenečen bil nad Philipsom ker slika je super zgledala.
Sem prepričan, da je Andrej LGeja namerno razštelav, da bi na ta način prodal kakšnega Philipsa.

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

easyrider3 je izjavil:

Včeraj imel pred očmi v Big bangu enega zraven drugega televizorja LG C8 in PHILIPS OLED 803 saj televizorja nista bila sigurno pravih nastavitev sploh verjetno LG ker je slika bila dosti slabša nobene ostrine lahko pa rečem da je Philips zgledal zelo uredu. Nisem sploh ljubitelj Philipsa poprej kontra ampak slika je zgledala super kaj če bi se še poigral z nastavitvami,pri LG je bilo nastavljeno pa katastrofalno saj slika ne more biti tako slabša kakor pri Philipsu. Vem pa še od leta nazaj da ima Philips zelo dobro ostrino slike in tudi tukaj se je to videlo pa hitrost slike je hitrejša bila kakor pri LG,recimo ko se je spreminjal kader v sliki je LG zaostajal za Philipsom kak to.To sem včasih opazil ko sem prvič kupoval televizor LCD in proti plazmi je zaostajal z sliko. Tako da sem kar presenečen bil nad Philipsom ker slika je super zgledala.
Sem prepričan, da je Andrej LGeja namerno razštelav, da bi na ta način prodal kakšnega Philipsa.


:)):))

easyrider3 ::

jaz sem bil resnično presenečen z sliko na Philips televizorju pa sploh ne maram Philipsa. Že nekaj let nazaj 2010 sem takrat kupil DVD predvajalnik Philips ker je imel možnost firmware naložiti in si lahko delal z podnapisi kar si hotel a stvar je v tem da je slika saj kakor sem jaz opazil takrat pri kolegu na Philips televizorju zgledala veliko bolj ostra slika kakor na mojem Sony televizorju.Recimo v player sem vstavil DVD in pri kolegu sprobal kakšna je razlika z povezavo preko SCART kabla ali HDMI kabla in zelo očitna je bila. Lahko rečem da z HDMI povezavo je slika izgledala kot da bi gledal HD sliko neverjetno. Takrat sem jaz imel televizor Sony KDL W 4500 kar je bil kar v višjem rangu samo model 5500 je bil boljši kolega pa ne vem kaj je imel za enega Philipsa vendar imel je tudi novega samo večjega. V vsakem primeru sedaj vem da če bi imel dosti ali preveč denarja bi si kupil recimo Sony AF9 OLED ker je špica eden najboljših televizorjev THE BEST LG se lahko uskrije res pa da je cena prevelika proti drugim proizvajalcem. Mislim pa da je Philips zaenkrat tudi tista izbira med prvimi za najboljšo sliko za naj manj denarja ker sam vem da ima zares mogoče najboljšo ostrino slike od vseh proizvajalcev pa še enkrat povem ne maram Philipsa ampak tako pač je. V bodočih letih mogoče bi tudi sam šel na Philips televizor in da sam doživim kaj vse ponuja itak nisem sploh neki zahtevnež SAMO televizor kot prvo mora imeti kar se da dobro ostrino in dobro gibljivost slike ostalo ni tolikšnega pomena. Seveda mi pri starem Philips televizorju v kuhinji gre včasih na živce ko prekljapljam po kanalih itzd... in ni take hitrosti odzivnosti SAMO tudi to ni tako pomembno kakor tisto kar sem poprej omenil,recimo da bi mi iz kanala na kanal 2 sekunde televizor prekljapljal bi vseeno bil vesel samo da je slika uredu in gibljivost tudi če bi kdaj totalno zaštekal kot se mi je že zgodilo pri Sony televizorju ne bi bil jezen pač zgodi se kaj češ samo da potem imam dobro sliko.

Kitajc01 ::

No jaz sem imel pa ravno obratno izkušnjo pri primerjavi filipsa in lg oleda v BB.
Postavljena eden zraven drugega z istim programom c8 55 in filips oznake ne vem, prodajalec je rekel, da je isti rang.
Dejansko je bila slika na filipsu nagravžna za bruhat ( ne pretiravam). Vprašal sem ali imajo vse enako nastavljeno in so rekli, da sigurno.
Takrat sem videl, da je to realnost in , da lg oled nima konkurence v filipsu in je ne bo nikoli imel. Sedaj se drugi mesec zabavam in uživam ob c8, ki je dejansko boljša od moje dotedanje pioneer plazme, ki pa ima še vedno boljšo sliko kot vsak filips.

Konlov ::

Danes gledal na Samy smart TV cca 8 let star tenis. Siol NEO. Dahek pa te lcd. Žoga zatikajoče. Skoraj moteče za gledat...

easyrider3 ::

Kitajc01 je izjavil:

No jaz sem imel pa ravno obratno izkušnjo pri primerjavi filipsa in lg oleda v BB.
Postavljena eden zraven drugega z istim programom c8 55 in filips oznake ne vem, prodajalec je rekel, da je isti rang.
Dejansko je bila slika na filipsu nagravžna za bruhat ( ne pretiravam). Vprašal sem ali imajo vse enako nastavljeno in so rekli, da sigurno.
Takrat sem videl, da je to realnost in , da lg oled nima konkurence v filipsu in je ne bo nikoli imel. Sedaj se drugi mesec zabavam in uživam ob c8, ki je dejansko boljša od moje dotedanje pioneer plazme, ki pa ima še vedno boljšo sliko kot vsak filips.



zanimivo a ne. jaz vem da za ostrino sem siguren da ima Philips super tudi gibljivost slike naj bi imel zakaj pa si potem ti videl tako slabo sliko pač ne vem. Pri meni pa je bilo glih obratno saj LG C8 ni imel ostre slike imel je tako kot da je zamegljena in potem hitrost gibljivost je tudi bila slabša

neo5468 ::

Ti si verjetno videl philipsa z sharpeningom na 100%, lg pa na neki normalni nastavitvi. Ker si videl "bolj ostro" na philipsu, si avtomatično mislil, da je slika boljša, ubistvu je pa totalni garbage. To je edina možna razlaga. Lahko si pa zadevo razlagaš po svoje, če hočeš. Fact je, da je LG oled superior od phillipsa, ampak če si ti zadovoljen s tem kar vidiš in je po tvojem boljše, čeprav je slika slaba, kdo smo mi da ti govorimo kaj moraš gledat? Pač če ti je slaba slika všeč, uživaj.

andrej69 ::

Kitajc01 je izjavil:

No jaz sem imel pa ravno obratno izkušnjo pri primerjavi filipsa in lg oleda v BB.
Postavljena eden zraven drugega z istim programom c8 55 in filips oznake ne vem, prodajalec je rekel, da je isti rang.
Dejansko je bila slika na filipsu nagravžna za bruhat ( ne pretiravam). Vprašal sem ali imajo vse enako nastavljeno in so rekli, da sigurno.
Takrat sem videl, da je to realnost in , da lg oled nima konkurence v filipsu in je ne bo nikoli imel. Sedaj se drugi mesec zabavam in uživam ob c8, ki je dejansko boljša od moje dotedanje pioneer plazme, ki pa ima še vedno boljšo sliko kot vsak filips.


Kako pa si delal primerjavo, če sploh ne veš kateri model Philipsa si primerjal:)):D Kot drugo, pa so vsi televizorji v tovarniških nastavitvah, tukaj pa je tako jasno, da Philips ravno ne blesti..

andrej69 ::

Kar pa se tiče večnega pametovanja, kateri OLED Philips ali Lg, je tukaj vse jasno:))

The video postprocessing of the new Alpha 9 video processor may not be as impressive as the Sony X1 4K HDR or Philips P5, but it does greatly improve the internal processing of the image. This is clearer, more precise with much less residual noise than OLE TVs of older generations.

In pa še nekaj zaključnih misli, iz različnih testov.

Vincent Teoh:

The Philips OLED803 excels at making the best of grubby, standard-definition broadcasts - it's one of the very best in this regard - but unsurprisingly UHD (ultra high-definition) HDR content is where the TV shines. After calibration, HDR peak brightness on our 65OLED803 review unit came in at 875 nits (10% window), the highest we've measured from any 2018 OLED. This helps the TV deliver some of the most impactful HDR we've seen on a consumer OLED, despite minor clipping of bright specular highlights in 4000-nit movies and occasional posterisation at high colour luminance.



For short bursts the 65OLED803 can actually hit 900 nits of brightness - around 70-100 nits more than any other OLED TV I've seen to date.
These unique-for-OLED brightness highlights persist, too, even when the highlight is sitting right alongside an area of inky blackness. This makes you blissfully aware of OLED's natural contrast advantage over its LED rival. More importantly, though, it also delivers the most fulfilling HDR experience I've seen on an OLED TV.

The 65OLED803 excels with its colour in most ways. Saturations with HDR/wide colour sources look extremely rich and vivid. Extreme HDR areas such as bright blue skies can also look more natural than they typically do on OLED TVs - presumably because the extra peak brightness Philips has somehow eked out of its latest OLED TV unlocks slightly more colour volume.

John Archer:

While the 65OLED803 is more equipped for HDR than other OLED TVs, it also handles standard dynamic range content extremely well. Sticking to native SDR light levels, the picture looks nuanced, natural, and rich.

Also, a new element of the latest P5 system can convert SDR content into HDR superbly well, ramping up the SDR image's brightness and colour range with exceptional intelligence. By which I mean that its enhancements are applied to different degrees in different parts of the picture, depending on where they're most needed. This leads to a much more consistently natural-looking faux HDR experience than those provided by most other TV brands.

The 65OLED803 is also mostly a cut above the norm with its motion handling. It can remove judder and blur without looking too processed, or causing lots of haloing around moving objects. The only issue is that my preferred "Movie" setting for the motion processing can leave judder with vertical camera movements.

Philips rounds out a really excellent picture performance with more shadow detail in dark areas than some OLED TVs, plus OLED's usual viewing angle advantage.

AVForums:

Verdict

Tucked away in its beautifully built bodywork is Philips' most powerful and comprehensive video processing engine. This delivers images that enjoy levels of sharpness, brightness, contrast and color range that other OLED TVs just can not reach - all backed up by OLED's traditional stellar black levels and contrast.

Sure, there are a couple of things pending firmware updates and not all viable apps offer HDR at present. But we're nitpicking.

Overall, the Philips OLED masterpiece.

However, when it comes down to image quality the Philips OLED803 really did surprise us with some of the most accurate and compelling SDR and HDR images we have seen this year. It really does perform at the same standards as our favourite models like the LG C8 and Panasonic FZ952 and offers up images any film fan would be happy with. It does this while offering some of the best motion we have seen this year, with superb 24fps playback without SOE and settings that can be added to set and forget without any SOE issues. Of course, you can also go mad if you wanted to with some really over the top image processing, as you would expect from a Philips TV. But don't let that divert you away from just how accurate this Philips can also be and the type of image quality that genuinely competes with the LG, Sony and Panasonic sets. If you have decided to go for a 2018 OLED TV, we suggest adding the Philips OLED803 to your demo list and expect to be as pleasantly surprised, as we have been, at what it can offer in terms of image quality for both SDR and HDR content.

Also, a new element of the latest P5 system can convert SDR content into HDR superbly well, ramping up the SDR image's brightness and colour range with exceptional intelligence. By which I mean that its enhancements are applied to different degrees in different parts of the picture, depending on where they're most needed. This leads to a much more consistently natural-looking faux HDR experience than those provided by most other TV brands.

The 65OLED803 is also mostly a cut above the norm with its motion handling. It can remove judder and blur without looking too processed, or causing lots of haloing around moving objects. The only issue is that my preferred "Movie" setting for the motion processing can leave judder with vertical camera movements.

Philips rounds out a really excellent picture performance with more shadow detail in dark areas than some OLED TVs, plus OLED's usual viewing angle advantage.

Final verdict:
The 65OLED is a pretty remarkable achievement. It delivers the punchiest HDR pictures of any OLED TV we've tested so far, without compromising OLED's natural advantages of gorgeous black levels and ultra-wide viewing angles. It also converts SDR to HDR exceptionally well if you want to do that.

Philips 55OLED803 Conclusion:

With its P5 chip Philips gets beautiful images from the 55OLED803. Especially the addition of Perfect Natural Reality, which gives all your existing content a truly exceptional HDR tone, is an excellent asset. Count on excellent motion sharpness and all the benefits of OLED, and you have amazing picture quality. Philips has also significantly improved the sound so that you get a fantastic all-rounder with this television.

CONCLUSION 5/5:
The Philips 55OLED803 is an excellent Oled TV and certainly one of the best TVs on the market. The competition is tough and Philips has the weapons to fight against the references of the category, thanks to its P5 processor that performs feats. This TV has more than one trick in its bag to stand out, like the two remotes, a minimalist design and Ambilight system, unique on the market, while maintaining a very high image quality.


Philips 65OLED803 review: Verdict

In short, it's another exemplary OLED TV from Philips. As with its predecessors, Philips' image processing engine serves up stunningly refined motion across sport, movies and games. The only slight disappointment is the higher input lag compared to the class-leaders.

Add Ambilight to the mix, and the Philips 65OLED803 is a unique and highly credible alternative to other top-performing OLEDs on the market.

[img]https://i.imgur.com/EUj5BTk.png[/img]

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

trstenjak ::

Razmišljam o 65" tv, ki bo občasno služil tudi za monitor pri delu (razvoj aplikacij) iz kavča. LED odpade, OLED tako glede kakovosti slike v bigbangu izgleda kot edina alternativa. Potreboval bi mnenje koga, ki ima izkušnje s tako uporabo tv-ja.

mat xxl ::

Ja zelo enostaven odgovor ..... Vrat vas bo bolel...... ;).

trstenjak ::

mat xxl je izjavil:

Ja zelo enostaven odgovor ..... Vrat vas bo bolel...... ;).

:) Bom sedel na varni razdalji v udobnem počivalniku.

fpbs ::

trstenjak je izjavil:

Razmišljam o 65" tv, ki bo občasno služil tudi za monitor pri delu (razvoj aplikacij) iz kavča. LED odpade, OLED tako glede kakovosti slike v bigbangu izgleda kot edina alternativa. Potreboval bi mnenje koga, ki ima izkušnje s tako uporabo tv-ja.
Tudi letošnji LG modeli imajo neke izboljšave v vezi z burn-inom:
"Prevent image retention & burnin w/"logo luminance adjustment." Static image examples that cause image retention:
Still images that are displayed uninterrupted for several hours without changing the content, such as channel numbers, station logos, program titles, subtitles, fixed menu"
https://www.valueelectronics.com/2019_5...

trstenjak ::

fpbs je izjavil:

trstenjak je izjavil:

Razmišljam o 65" tv, ki bo občasno služil tudi za monitor pri delu (razvoj aplikacij) iz kavča. LED odpade, OLED tako glede kakovosti slike v bigbangu izgleda kot edina alternativa. Potreboval bi mnenje koga, ki ima izkušnje s tako uporabo tv-ja.
Tudi letošnji LG modeli imajo neke izboljšave v vezi z burn-inom:
"Prevent image retention & burnin w/"logo luminance adjustment." Static image examples that cause image retention:
Still images that are displayed uninterrupted for several hours without changing the content, such as channel numbers, station logos, program titles, subtitles, fixed menu"
https://www.valueelectronics.com/2019_5...

Uh, nisem si mislil, da burnin takšen problem ...

Hikari ::

Sej ni...

Joze_K ::

fpbs ::

Joze_K je izjavil:

Za nakup cenejše OLED televizije počakajte do leta 2020

Prihodnost OLED tehnologije bo po vsej verjetnosti odvisna od tega, kako bo OLED lahko nadomestil oz. prehitel LCD premium trg televizij. Samsung je trenutno v razvoju OLED tehnologije verjetno najbolj napredno podjetje, saj že dela na QD-OLED hibridu s posebno kvantno tehnologijo. Ta naj bi združila najboljše kar ponujajo njihovi QLED paneli in na drugi strani klasična OLED tehnologija.
OLED je že nadomestil oziroma prehitel LCD premium trg. Samsung je že za leto 2018 napovedal proizvodnjo QD-OLEDov, nato za letos, sedaj to prelagajo na leto 2022-2023. Kot razlog se navaja veliko večje težave z burn-inom, kot jih je imel LG v začetni proizvodnji.

clancy ::

Ali je Philips 55OLED803 že dobil posodobitev na Oreo? Če ja, ali se poznajo izboljšave v hitrosti delovanja menijev?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: clancy ()

clancy ::

Sem se malo zatipkal... sem hotel napisati Android 9 Pie. Ampak sem sedaj našel na Philipsovi strani, da še vedno ni posodobitve za Android 9 Pie.

https://www.philips.co.uk/c-p/55OLED803...

fpbs ::

clancy je izjavil:

Ali je Philips 55OLED803 že dobil posodobitev na Oreo? Če ja, ali se poznajo izboljšave v hitrosti delovanja menijev?
A si še eden tistih, ki je nasedel Andreju. Dvomim, da bo kaj bolje. Ta TV je procesorsko podhranjen:

"OLED803 has the same processor for Android as POS9002 / OLED873 (MediaTek MT5891) so operation still feels slow and clunky. Especially HDR video seems to force the TV to its knees in menus. On multiple occasions, we experienced a problem with audio delay introduced after navigating the menus or after activating HDR. The audio delay started drifting more and more until you either restarted the TV or changed the input. At the same time, we observed noise on the optical audio output and one time the TV force-reset itself before we could do anything about it. It may be related to this being a review sample – we have not been able to double-check with a retail sample".

clancy ::

Ne, nikakor nisem nasedel. Zamudil sem namreč zadnje zapakirane kose LG55c8 v BB in sedaj iščem alternativo.
Eden izmed kandidatov zraven Philipsa, bi lahko bil tudi Panasonic 55fz950, cenejšega Fz800 pa nikakor nočem imeti zaradi kilavega daljinca, ki je isti, kot na moji 10 let stari plazmi.
Spotoma bi lahko dal kdo še kakšen predlog do 1500€?

fpbs ::

Tu si poglej cene v Avstriji:
https://geizhals.eu/lg-electronics-oled...
Model LLA ima dvojni kanalnik.
In pri nas: https://www.ceneje.si/Izdelek/9995326

andrej69 ::

clancy je izjavil:

Ne, nikakor nisem nasedel. Zamudil sem namreč zadnje zapakirane kose LG55c8 v BB in sedaj iščem alternativo.
Eden izmed kandidatov zraven Philipsa, bi lahko bil tudi Panasonic 55fz950, cenejšega Fz800 pa nikakor nočem imeti zaradi kilavega daljinca, ki je isti, kot na moji 10 let stari plazmi.
Spotoma bi lahko dal kdo še kakšen predlog do 1500€?


Do 1.500 evrov vsekakor Philips OLED 803 ali Panasonic FZ950:) Druge alternative ni.. Razen slabši C8 model.

Gatsu ::

clancy je izjavil:

Ne, nikakor nisem nasedel. Zamudil sem namreč zadnje zapakirane kose LG55c8 v BB in sedaj iščem alternativo.
Eden izmed kandidatov zraven Philipsa, bi lahko bil tudi Panasonic 55fz950, cenejšega Fz800 pa nikakor nočem imeti zaradi kilavega daljinca, ki je isti, kot na moji 10 let stari plazmi.
Spotoma bi lahko dal kdo še kakšen predlog do 1500€?



LB 55B8 1080€ @mimovrste

Jan50 ::

fpbs je izjavil:

Tu si poglej cene v Avstriji:
https://geizhals.eu/lg-electronics-oled...
Model LLA ima dvojni kanalnik.
In pri nas: https://www.ceneje.si/Izdelek/9995326


Se ravno ne spoznam na te zadeve. Model PLA je v Avstriji za dobrih 100€ cenejši od LLA. Kaj ima potem PLA enojni kanalnik. V čem je prednost dvojnega napram enojnemu kanalniku?

Skylord ::

Jan50 je izjavil:

fpbs je izjavil:

Tu si poglej cene v Avstriji:
https://geizhals.eu/lg-electronics-oled...
Model LLA ima dvojni kanalnik.
In pri nas: https://www.ceneje.si/Izdelek/9995326


Se ravno ne spoznam na te zadeve. Model PLA je v Avstriji za dobrih 100€ cenejši od LLA. Kaj ima potem PLA enojni kanalnik. V čem je prednost dvojnega napram enojnemu kanalniku?

fpbs je izjavil:

Dvojni kanalnik pomeni, da lahko gledaš en program, drugega pa snemaš, lahko pa gledaš dva programa sliko ob sliki. Sicer to lahko gledaš tudi na modelu PLA z nekoliko več omejitvami.

;)

Jan50 je izjavil:


Model PLA je v Avstriji za dobrih 100€ cenejši od LLA.

Kje si to gledal?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Skylord ()

fpbs ::

Jan50 je izjavil:

fpbs je izjavil:

Tu si poglej cene v Avstriji:
https://geizhals.eu/lg-electronics-oled...
Model LLA ima dvojni kanalnik.
In pri nas: https://www.ceneje.si/Izdelek/9995326
Se ravno ne spoznam na te zadeve. Model PLA je v Avstriji za dobrih 100€ cenejši od LLA. Kaj ima potem PLA enojni kanalnik. V čem je prednost dvojnega napram enojnemu kanalniku?

Dvojni kanalnik pomeni, da lahko gledaš en program, drugega pa snemaš, lahko pa gledaš dva programa sliko ob sliki. Sicer to lahko gledaš tudi na modelu PLA z nekoliko več omejitvami.

Jan50 ::

Cene sem našel na Ideo.at. Sem gledal za 65C8. Eden stane 1699€, drugi 1819€.

fpbs: hvala za info. Kaj morda veš kakšne so konkretne omejitve za sliko v sliki pri tipu PLA?

fpbs ::

RokFeler :: ravnokarcitiraj
#
Philipsov 803 sploh ni slab na pogled. Samo kaj ko na njem piše Philips. Pa tudi cenovno ni ne vem kako ugoden. Za 1500€ imaš kar nekaj izbire. Če bi bil tam okoli 1000€ bi pa močno razmislil.
O tem Philipsu ti lahko posredujeta svoje izkušnje Gatsu in Edi45.

fpbs ::

Jan50 je izjavil:

Cene sem našel na Ideo.at. Sem gledal za 65C8. Eden stane 1699€, drugi 1819€.
fpbs: hvala za info. Kaj morda veš kakšne so konkretne omejitve za sliko v sliki pri tipu PLA?
Na PLA lahko gledaš istočasno en program iz kanalnika in izbrani HDMI vhod.

edi45 ::

Enkrat sem imel philipsa in nikoli več:)) Koliko živcev, predvsem pa denarja sem zgubil tu zraven...imel sem pa OLED pos9002, predhodnik 803. Kupil sem ga predvsem, ker me je zanimal ambilight in sem malo še podlegel trgovcem kot je oseba na tem forumu, ki bo ostala neimenovana, ki hvalijo in prodajajo drek zavit v celofan. Ampak pri OLEDu ki doseže popolno črnino je samo moteče..pri navadnih ledih, sploh ips panelih, dvigne malo kontrast in vizualno samo naredi boljšo črnino, pri oledih pa je brezveze. Ni vreden takšnega denarja philips, ima preveč hib.

care20 ::

neo5468 ::

Jaz bi rajši vzel nov b8 za jurja.

care20 ::

neo5468 je izjavil:

Jaz bi rajši vzel nov b8 za jurja.


saj bi se spustil ceno...je velika razlika med tem ter b8?
razen resolucija?

andrej69 ::

care20 je izjavil:

neo5468 je izjavil:

Jaz bi rajši vzel nov b8 za jurja.


saj bi se spustil ceno...je velika razlika med tem ter b8?
razen resolucija?


Seveda je kar velika razlika na vseh področjih:) Ne moreš primerjat model 2015, z današnjimi OLED televizorji:))

krepki ::

neo5468 je izjavil:

Jaz bi rajši vzel nov b8 za jurja.

Točno tako

care20 je izjavil:

je vredno nakupa?

http://www.bolha.com/avdio-in-video/vid...

Ta tv sploh ni 4K ampak ima ločljivost: Full HD (1920×1080),kot drugo pa se na teh tvjih rada zapeče slika,ker so to eni prvih oledov,ki še niso tako izpopolnjeni,tako,da ti nakup odsvetujem.
Ravno ta model sem gledal v BB razstavni eksponat slika je bila zapečena.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krepki ()

mustang_993 ::

So kaksni znani oz. pogosti problemi, na prvih generacijah LG oled, torej A7?

Zgodovina sprememb…

neverjetni99 ::

mustang_993 je izjavil:

So kaksni znani oz. pogosti problemi, na prvih generacijah LG oled, torej A7?


burn in

cekr ::

No fantički, vidim, da ste še vedno na bojni nogi zaradi oslove sence. ?

Imam eno konkretno vprašanje:
https://acssony.si/oled-tv-sony-4k-kd-5...
https://acssony.si/oled-tv-sony-4k-kd-5...
Kaj pridobim, če kupim dražjega?
Če se gre samo za tovarniško kalibracijo, mi to ni pomembno.
Za AF9/AG9 vem, da lahko center zvočnik pripeljem od zunaj na ekran. Je to možno tudi na AG8?

Potem pa še drobovina AG8/AG9; razlika?
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Gatsu ::

Raje kup LGB8/C8 65 colarja za ta denar... Ker Sony na nobenem testu nikjer ni upravičil tako velike razlike v ceni. Če se ti gre pa za zvok pa za jurja dobiš že jebeno kompetentne stereo zvočnike z ojačevalcem vred. AG9 je pa res samo za tiste k jim denar iz lufte pade. Moraš bit res nor da daš skor 3000€ za 55 colarja no...

andrej69 ::

cekr je izjavil:

No fantički, vidim, da ste še vedno na bojni nogi zaradi oslove sence. ?

Imam eno konkretno vprašanje:
https://acssony.si/oled-tv-sony-4k-kd-5...
https://acssony.si/oled-tv-sony-4k-kd-5...
Kaj pridobim, če kupim dražjega?
Če se gre samo za tovarniško kalibracijo, mi to ni pomembno.
Za AF9/AG9 vem, da lahko center zvočnik pripeljem od zunaj na ekran. Je to možno tudi na AG8?

Potem pa še drobovina AG8/AG9; razlika?


Model AG9 ima Ultimate procesor in Pixel Contrast Booster, dočim ima AG8 Extreme procesor. Toda v praksi, ni omembe vredne razlike:)AG8 tudi nima podpore Dolby Atmos. Če že hočeš imet Sony ti priporočam lanski model AF9, ki ni nič slabši napram AG9:)) Kar pa se tiče Chipseta, ima AG9 že MediaTek 5598, dočim ima AG8 Mediatek 5596.

cekr ::

Gatsu je izjavil:

Raje kup LGB8/C8 65 colarja za ta denar... Ker Sony na nobenem testu nikjer ni upravičil tako velike razlike v ceni. Če se ti gre pa za zvok pa za jurja dobiš že jebeno kompetentne stereo zvočnike z ojačevalcem vred. AG9 je pa res samo za tiste k jim denar iz lufte pade. Moraš bit res nor da daš skor 3000€ za 55 colarja no...


Vprašal sem konkretno. Goldstar ni v planu niti pri G. Teste si lahko nekam zatakneš. Me res ne zanimajo. Ne kupujem za 2 leti. Hočem da zdrži vsaj 10 let, raje pa 15 let.
Kupujem cel paket, ki ga pa pri drugih ne dobim.
Tega ne razumeš, če ti ni problem menjat po dveh letih.

andrej69 je izjavil:

cekr je izjavil:

No fantički, vidim, da ste še vedno na bojni nogi zaradi oslove sence. ?

Imam eno konkretno vprašanje:
https://acssony.si/oled-tv-sony-4k-kd-5...
https://acssony.si/oled-tv-sony-4k-kd-5...
Kaj pridobim, če kupim dražjega?
Če se gre samo za tovarniško kalibracijo, mi to ni pomembno.
Za AF9/AG9 vem, da lahko center zvočnik pripeljem od zunaj na ekran. Je to možno tudi na AG8?

Potem pa še drobovina AG8/AG9; razlika?


Model AG9 ima Ultimate procesor in Pixel Contrast Booster, dočim ima AG8 Extreme procesor. Toda v praksi, ni omembe vredne razlike:)AG8 tudi nima podpore Dolby Atmos. Če že hočeš imet Sony ti priporočam lanski model AF9, ki ni nič slabši napram AG9:)) Kar pa se tiče Chipseta, ima AG9 že MediaTek 5598, dočim ima AG8 Mediatek 5596.


Hvala!
Bom počakal, da se cene malo unesejo in kupil AG9. AF9 je fajn, samo stojalo mi ni všeč.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cekr ()

XS!D3 ::

Ravno za 10let jaz ne bi kupil 55 colarja :) Pa nimam nič proti Sonyu, je bil celo moja prva izbira, pa se potem nisem odličil zaradi 50% višje cene. Sem za ta denar raje upgradal še Apple TV na 4K in receiver na nekaj kar je 4K HDR/Dolby Vision in Dolby Atmos capable. Je pomagalo sicer tudi to, da me je na fotrovom Sonyu Andorid TV toalno ziritiral, čeprav to vrjemem, da je sedaj na novih modelih precej boljše.
««
47 / 126
»»