» »

OLED TV

OLED TV

Temo vidijo: vsi
««
104 / 127
»»

skyform ::

Philips 807 z Evo EX panelom.



Gorza kakšne panele ima LG. Samsungovi QD OLED paneli so pravljica v primerjavi s tem. Za OLEDe vsi vemo, da niso ravno poceni potem pa še dobiš takšno mavričasto sranje na vrh, ne hvala. Zelo podobno sem jaz imel na 706.

darck ::

Katastrofa da popizdiš in ni čudnega,da se nekateri raje držijo LED televizorjev. Kupiš nov TV pa potem doma vidiš takšno sliko in ja saj ga lahko reklamiraš ampak potem te je lahko že strah kako bo z naslednjim in lahko da bo v redu trenutno a čez čas pa spet problem z panelom.

andrej69 ::

Kot prvo sem že nekajkrat napisal, da ni vsak panel enak..! Lahko dobiš vrhunski panel brez kakršne anomalije, lahko pa dobiš panel, ki bo imel določene anomalije. In to velja za vse panele ne samo OLED. Kot drugo pa v praksi takšna težava ne kvari užitka gledanja;-) Enostavno nekateri preveč komplicirate namesto, da bi uživali v vrhunski kvaliteti slike.. Morate že enkrat dojet, da na tržišču ni panela, ki ne bi imel kakšnih težav, tudi Samsungov panel ni brez težav.. Kot sem napisal že pred dnevi, smo dobili nazaj kar nekaj Samsung in Sony QD OLED televizorjev. Tako, da so trenutno še vedno najboljša izbira OLED televizorji, ki imajo vgrajene Lg panele. Pa tudi TCL in BOE bosta začela z proizvodno.. Samsungu nikakor ne gre zaupat..!

skyform ::

Sem imel tole na 706 in ti kvari užitek gledanja in še kako. Na vsem kar je belo, svetlo sivo ali svetlejše barve vidiš tole. Tole je bilo rozno v menijih v igrah, v FH5 na puščavi, ena stran peska rdečkasta druga zelenkasta in potem čist vsaka scena z belo zgleda katastrofalna, če gledaš kak film ali dokumentarec, ki se dojaga pozimi ali kakšen zimski šport je negledljivo, ker vidiš tole razliko v temperaturi barve nonstop, na eni strani imaš rdečkast sneg na drugi strani zelen. Vrhunskih panelov pa pri LGjievi OLEDih skoraj ni. Sem imel tri OLEDe od treh znamk Panasonic, Sony Philips in vsi so imeli nekakšne napake na panelih zato sem mnenja, da je QD OLED dosti boljša zadeva, ker so tale tinting popolnoma odpravili. Tale tinting je na vseh LG panelih, če ne pri ravnem gledanju pa pod kotom, QD OLED pa ga nima niti pod kotom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

andrej69 ::

skyform je izjavil:

Sem imel tole na 706 in ti kvari užitek gledanja in še kako. Vse kar je belo, svetlo sivo alis vetlejše barve vidiš tole. Tole sme videl v menijih v igrah, v FH5 na puščavi, ena stran peska rdečkasta druga zelenkasta in potem čist vsaka scena z belo zgleda katastrofalna, če gledaš kak film ali dokumentarec, ki se dojaga pozimi ali kakšen zimski šport je negledljivo, ker vidiš tole razliko v temperaturi barve nonstop, na eni strani imaš rdečkast sneg na drugi strani zelen. Vrhunskih panelov pa pri LGjievi OLEDih skoraj ni. Sem imel tri OLEDe od treh znamk Panasonic, Sony Philips in vsi so imeli nekakšne napake na panelih zato sem mnenja, da je QD OLED dosti boljša zadeva, ker so tale tinting popolnoma odpravili. Tale tinting je na vseh LG panelih, če ne pri ravnem gledanju pa pod kotom, QD OLED pa ga nima niti pod kotom.


Meni osebno ne kvari nobenega užitka pri gledanju recimo Philipsa 807.. Smučanje izgleda fenomenalno brez kakšnih anomalij.. Kot drugo pa so lahko pri Samsungu opravili tale tinting, če pa ima na drugih področjih težave.. Sedaj pa kaj ti je bolj važno, da imaš nekoliko težav pri določenih odtenkih , ali, da imaš težave z podpixli in burn-inom in to že po nekaj mesecih uprabe..!;(( In še nazadnje lahko močna vpadna svetloba aktivira kvantne pike, ki so na sprednji strani panela. Zaradi tega črna postane nekoliko bolj temno siva s svetlo rožnatim odtenkom.. Se strinjam s teboj, da je Samsungov panel odličen v določenih segmentih vendar bo treba malo več časa , da se stestira tako kot treba in odpravi določene anomalije.. Ne more Samsung kakor tudi drugi proizvajalci čez noč naredit vrhunski panel. Saj podobna zgodba je bila z Lg-jem koliko pa tudi z TCL, ko sta začela proizvajat OLED oziroma MINI LED panele. Tako, da jaz se osebno ne bi še kakšno leto ali dve odločil za Sony ali Samsung.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

skyform ::

Seveda še ima tudi Samsungov QD OLED določene slabosti, je še le prva generacija in je že tako dober, počakajmo še nekaj let in jim LG sploh ne bo kos, če ne bodo pogruntali kaj novega.

andrej69 ::

skyform je izjavil:

Seveda še ima tudi Samsungov QD OLED določene slabosti, je še le prva generacija in je že tako dober, počakajmo še nekaj let in jim LG sploh ne bo kos, če ne bodo pogruntali kaj novega.


Kot sem napisal seveda je odličen vendar še ni vreden zaupanja.. In določene težave so se pokazale že zelo hitro.. Kar se tiče Lg-ja namerava z proizvodnjo panelov, na osnovi mikro leč.

fpbs ::

skyform je izjavil:

Philips 807 z Evo EX panelom.


Gorza kakšne panele ima LG. Samsungovi QD OLED paneli so pravljica v primerjavi s tem. Za OLEDe vsi vemo, da niso ravno poceni potem pa še dobiš takšno mavričasto sranje na vrh, ne hvala. Zelo podobno sem jaz imel na 706.

Mislim, da sem ti to že enkrat omenil. LG iz svoje proizvodnje razporeja panele v tri skupine. Razlika v ceni med najboljšimi in najslabšimi je precejšnja, zato je največje zanimanje za tiste najslabše. Tvoj model 706 je imel vgrajen panel najnižje kvalitete, in po sliki sodeč bi rekel, da je nekaj podobnega z modelom 807.

skyform ::

Če pa bi naj model 807 imel zelo kvaliteten EX panel. ;)

o0o0o0o0o0 ::

andrej69 je izjavil:

skyform je izjavil:

Sem imel tole na 706 in ti kvari užitek gledanja in še kako. Vse kar je belo, svetlo sivo alis vetlejše barve vidiš tole. Tole sme videl v menijih v igrah, v FH5 na puščavi, ena stran peska rdečkasta druga zelenkasta in potem čist vsaka scena z belo zgleda katastrofalna, če gledaš kak film ali dokumentarec, ki se dojaga pozimi ali kakšen zimski šport je negledljivo, ker vidiš tole razliko v temperaturi barve nonstop, na eni strani imaš rdečkast sneg na drugi strani zelen. Vrhunskih panelov pa pri LGjievi OLEDih skoraj ni. Sem imel tri OLEDe od treh znamk Panasonic, Sony Philips in vsi so imeli nekakšne napake na panelih zato sem mnenja, da je QD OLED dosti boljša zadeva, ker so tale tinting popolnoma odpravili. Tale tinting je na vseh LG panelih, če ne pri ravnem gledanju pa pod kotom, QD OLED pa ga nima niti pod kotom.


Meni osebno ne kvari nobenega užitka pri gledanju recimo Philipsa 807.. Smučanje izgleda fenomenalno brez kakšnih anomalij.. Kot drugo pa so lahko pri Samsungu opravili tale tinting, če pa ima na drugih področjih težave.. Sedaj pa kaj ti je bolj važno, da imaš nekoliko težav pri določenih odtenkih , ali, da imaš težave z podpixli in burn-inom in to že po nekaj mesecih uprabe..!;(( In še nazadnje lahko močna vpadna svetloba aktivira kvantne pike, ki so na sprednji strani panela. Zaradi tega črna postane nekoliko bolj temno siva s svetlo rožnatim odtenkom.. Se strinjam s teboj, da je Samsungov panel odličen v določenih segmentih vendar bo treba malo več časa , da se stestira tako kot treba in odpravi določene anomalije.. Ne more Samsung kakor tudi drugi proizvajalci čez noč naredit vrhunski panel. Saj podobna zgodba je bila z Lg-jem koliko pa tudi z TCL, ko sta začela proizvajat OLED oziroma MINI LED panele. Tako, da jaz se osebno ne bi še kakšno leto ali dve odločil za Sony ali Samsung.


Ti dejansko misliš, da je Samsung "včeraj" začel delat OLEDe?

darck ::

Verjetno je tudi pri OLED EX modelih več vrst panelov po kvaliteti in pa sigurno bo LG boljše vgrajeval v svoje TV saj to je čisto logično saj samo bedaki ne bi tega počeli.

andrej69 ::

@o0o0o0o0o0

Saj vem, da je že leta 2013 začel z OLED tehnologijo vendar je vse skupaj opustil.. Tako, da kakšnih večjih izkušenj nima kar se tiče OLED tehnologije.

darck je izjavil:

Verjetno je tudi pri OLED EX modelih več vrst panelov po kvaliteti in pa sigurno bo LG boljše vgrajeval v svoje TV saj to je čisto logično saj samo bedaki ne bi tega počeli.


Kar se tiče EX panelov so vsi isti..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

darck ::

andrej69 je izjavil:

@o0o0o0o0o0

Saj vem, da je že leta 2013 začel z OLED tehnologijo vendar je vse skupaj opustil.. Tako, da kakšnih večjih izkušenj nima kar se tiče OLED tehnologije.

darck je izjavil:

Verjetno je tudi pri OLED EX modelih več vrst panelov po kvaliteti in pa sigurno bo LG boljše vgrajeval v svoje TV saj to je čisto logično saj samo bedaki ne bi tega počeli.


Kar se tiče EX panelov so vsi isti..


Ma to lahko verjame miljon ljudi,da so isti ampak samo LG točno ve kakšni so in nobeden drug. Ti če nekaj delaš potem veš kaj delaš in kaj prodajaš nekaj govort na pamet ali prenašati govorice od drugih je pa druga pesem. V današnjem svetu ni za verjeti nobenemu nič še najmanj pa tam kjer se denar vrti ali pri pokvarjeni politiki.

fpbs ::

darck je izjavil:

Verjetno je tudi pri OLED EX modelih več vrst panelov po kvaliteti in pa sigurno bo LG boljše vgrajeval v svoje TV saj to je čisto logično saj samo bedaki ne bi tega počeli.

Zagotovo je tudi pri EX, EVO modelih več vrst po kvaliteti.

darck ::

fpbs je izjavil:

darck je izjavil:

Verjetno je tudi pri OLED EX modelih več vrst panelov po kvaliteti in pa sigurno bo LG boljše vgrajeval v svoje TV saj to je čisto logično saj samo bedaki ne bi tega počeli.

Zagotovo je tudi pri EX, EVO modelih več vrst po kvaliteti.


TOČNO tako tudi jaz mislim in tudi verjamem temu tako,da tisti kateri mislite kupiti OLED TV najbolje,da vzamete LG saj verjetno boste dobili dober panel.

andrej69 ::

Če se pogleda struktura pixlov se, vidi, da ravno ni razlik med letošnjimi EX paneli..

Tsunamii ::

andrej69 je izjavil:

skyform je izjavil:

Seveda še ima tudi Samsungov QD OLED določene slabosti, je še le prva generacija in je že tako dober, počakajmo še nekaj let in jim LG sploh ne bo kos, če ne bodo pogruntali kaj novega.


Kot sem napisal seveda je odličen vendar še ni vreden zaupanja.. In določene težave so se pokazale že zelo hitro.. Kar se tiče Lg-ja namerava z proizvodnjo panelov, na osnovi mikro leč.


To si mislil ne ? Me zanima kdo bo zmagal glede na Samsung's QD-OLED vs MicroLens OLED.

https://www.notebookcheck.net/Next-year...
https://www.oled-info.com/lg-display-co...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tsunamii ()

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

Če se pogleda struktura pixlov se, vidi, da ravno ni razlik med letošnjimi EX paneli..

Ja, kakšno razliko strukture pixlov pa iščeš?

skyform ::

Saj ne rabijo biti drugačni pixli, lahko je čist enak panel in je slabši, ker je pač bil slabše izdelan oz z napakami, kar se zgodi pri vseh panelih tudi pri najboljših panelih zato pa govorimo o loteriji z paneli. In morda dajo te slabše proizdevene panele not v malo cenejše TV ali v TVje, ki so potem v hudih akcijah in če gledamo, da je 807 že kar sprve bil, ko je prišel na tržišče 1500EUR v 55" so morda notri v njem paneli, ki so pač bili slabše proizvedeni in potem imaš te fore kot tinting, banding in podobno. Pri Panasonic ali Sony OLEDu še nisem videl, da bi kdo poslal kakšno sliko ali se pritoževal gleda tako močnega tintinga kot slika zgoraj od 807, tako da so z razlogom dražji, očitno res dobijo boljše panele.

Najhuje kar sem videl pri Sonyju in Panasonicu je kaj takšnega, na sliki je Panasonic 65HZ2000.



Kako lahko nekdo reče, da tole ne vpliva na gledanje mi ni jasno, npr tule en primer od LG 65C7, ki sploh ni tako grozen, dosti manj kot zgoraj 807 in se že očitno vidi kot sem že prej omenil pri zimskih zadevah.





Zdaj pa, če sem zato komplikator, ker to vidim, ne vem no, a moraš bit naspol slep ali kaj da ne vidiš to, ker je tako očitno da bolj ne mora biti da ima polovica slike drugačno temperaturo barve kot druga polovica. V glavnem za tako drage TVje kot so OLEDi je tole nespremeljivo. Nekaj takega sem imel na Panasonic GZ950 malenkost nežnejše, na Sony A8 pa še manj in ni bilo na straneh ampak je spodnji del slike vlekel na rdečkasto in to dosti manjša površina kar je bilo tudi manj moteče kot pa da je na straneh ali kar polovica slike drugačne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

darck ::

Jaz vem,da bi popizdil,da bi videl na TV tak zaslon in seveda se to na svetlem ozadju takoj opazi.

andrej69 ::

darck ::

Pišejo lahko vsepovsod kar hočejo ampak bilo kateri TV ima tak panel je en drek vredno vse skupaj. Moraš biti res blesav in gledat še kar tak TV sploh kakšno smučanje kjer se izrazito vidijo te barve edino možno je gledati z video posnetkom Lojzeta Slaka pesem MAVRICA kar tak TV tudi to prikazuje MAVRIČNO OZADJE :):|

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darck ()

andrej69 ::

darck je izjavil:

Pišejo lahko vsepovsod kar hočejo ampak bilo kateri TV ima tak panel je en drek vredno vse skupaj. Moraš biti res blesav in gledat še kar tak TV sploh kakšno smučanje kjer se izrazito vidijo te barve edino možno je gledati z video posnetkom Lojzeta Slaka pesem MAVRICA kar tak TV tudi prikazuje :):|


Ma prosim te lepo ne bodi neumen.. Saj sem že nekajkrat napisal, da ni vsak panel enak:) In smučanje izgleda odlično kakor tudi hokej na tem televizorju to ti lahko povem iz prve roke..! Te slike kaj skyform postavlja na tem forumu ne pomenijo čisto nič.. Ker ne moreš nikakor na podlagi enega ali dveh panelov delat nekakšne zaključke. Je pa tako, da bo vsekakor določen % panelov imel določene težave, pa to ne samo pri Philipsu temveč pri vseh proizvajalcih.. Mislim nekateri imate res že težave kar se tiče televizorjev. Kot se napisal, treba samo uživat v res odlični kvaliteti slike na tem Philipsu;)

darck ::

Problem je,če sploh dobiš dober panel saj vidimo,da imajo probleme in vprašanje je kaj bo čez 2-3 leta ko bo televizor že dal skozi nekaj ur.

andrej69 ::

darck je izjavil:

Problem je,če sploh dobiš dober panel saj vidimo,da imajo probleme in vprašanje je kaj bo čez 2-3 leta ko bo televizor že dal skozi nekaj ur.


Izgleda, da ne razumeš.. Seveda dobiš več dobrih panelov kakor pa slabih..! Seveda pa si lahko znotraj teh par %, in boš lahko naletel na nekoliko slabši panel, pa še vedno zelo dober, da ne bo kakšne pomote.. Načeloma tudi na dolgi rok ni kakšnih večjih anomalij, razen, da se nekaj malega izgubi svetilnost samega panela.. Sicer pa boš ti imel velike težave pri nakupu novega televizorja, ko se boš seveda za njega odločil, ker so te nekatere stvari na raznih forumih povsem zaslepile..;) Tako ti povem, karkoli boš kupil od današnjih OLED televizorjev boš več kot navdušen.. Tukaj pač gre za malenkosti pri teh televizorjih. Nekoliko izrazitejše so razlike v LED tehnologiji. Ne daj, da ti skyform vzame voljo do samih televizorjev:):D

darck ::

Jaz ne mislim v nekaj letih sigurno ne kupiti OLED televizor in ja morda bo čez toliko let že kaj bolj pametnega na tržišču.

andrej69 ::

darck je izjavil:

Jaz ne mislim v nekaj letih sigurno ne kupiti OLED televizor in ja morda bo čez toliko let že kaj bolj pametnega na tržišču.


Nikoli ne bo popolnega televizorja na tržišču to si moraš zapomnit, ker je to v interesu proizvajalcev..;) Tako, da bo vedno treba sprejemat določene kompromise.

darck ::

Za nekatere ljudi je že kar vsak TV popoln za druge potem vsaka malenkost njim že ne odgovarja ampak jaz nekako že vem kaj bi meni odgovarjalo samo sem pa tudi prišel do tega,da enostavno zaenkrat ne rabim in ne mislim nabavljati TV saj za 10% gledanja TV ni potrebe. Še tisto kar mi je najbolj pomembno gledati ne gledam na TV,ker ne morem zaradi otrok tako,da računalnik mi vse da kar rabim pa čeprav ni to tisto bom pa verjetno nabavil TV za v jedilnico saj večino časa kar gledam počnem tam preko prenosnika priklopljenega na PHILIPS monitor.

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

Ma prosim te lepo ne bodi neumen.. Saj sem že nekajkrat napisal, da ni vsak panel enak:) In smučanje izgleda odlično kakor tudi hokej na tem televizorju to ti lahko povem iz prve roke..! Te slike kaj skyform postavlja na tem forumu ne pomenijo čisto nič.. Ker ne moreš nikakor na podlagi enega ali dveh panelov delat nekakšne zaključke. Je pa tako, da bo vsekakor določen % panelov imel določene težave, pa to ne samo pri Philipsu temveč pri vseh proizvajalcih.. Mislim nekateri imate res že težave kar se tiče televizorjev. Kot se napisal, treba samo uživat v res odlični kvaliteti slike na tem Philipsu

Ja, saj ravno zato jih pa LG v svoji proizvodnji razvršča v tri skupine. Razlika v njihovi ceni je kar očitna, in glede na sliko, ki jo je prilepil skyform, sem prepričan, da to ne more biti panel srednje kvalitete, ki naj bi se nahajal v tem TVeju.

darck ::

Mislim,da SONY dobi boljše panele in to že v A80 razred :) morda tudi v A75

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Ma prosim te lepo ne bodi neumen.. Saj sem že nekajkrat napisal, da ni vsak panel enak:) In smučanje izgleda odlično kakor tudi hokej na tem televizorju to ti lahko povem iz prve roke..! Te slike kaj skyform postavlja na tem forumu ne pomenijo čisto nič.. Ker ne moreš nikakor na podlagi enega ali dveh panelov delat nekakšne zaključke. Je pa tako, da bo vsekakor določen % panelov imel določene težave, pa to ne samo pri Philipsu temveč pri vseh proizvajalcih.. Mislim nekateri imate res že težave kar se tiče televizorjev. Kot se napisal, treba samo uživat v res odlični kvaliteti slike na tem Philipsu

Ja, saj ravno zato jih pa LG v svoji proizvodnji razvršča v tri skupine. Razlika v njihovi ceni je kar očitna, in glede na sliko, ki jo je prilepil skyform, sem prepričan, da to ne more biti panel srednje kvalitete, ki naj bi se nahajal v tem TVeju.


Še enkrat.. Tale slika, ki jo je skyform prilepil ne pomeni popolnoma nič, ker kvaliteta panela se ne določa na osnovi enega primera..!! Res ste že vsi skupaj smešni, kar se tiče teh panelov. Sicer pa panel ne spremeni dejstva, da je tale Philips najkvalitetnejši v tem srednjem rangu kar se tiče kvalitete slike:D

andrej69 ::

darck je izjavil:

Mislim,da SONY dobi boljše panele in to že v A80 razred :) morda tudi v A75


Kako pa boš potem tole pojasnil..?

Make those changes and the Philips OLED807’s picture performance is glorious. Playing Top Gun: Maverick, the image pops from the screen in a way that even the superb Sony A90K can’t match. There’s a crispness that makes everything more solid and three-dimensional, and a punchiness to bright highlights and colours that dazzles in the best possible way. Blacks, meanwhile, are as deep as can be, but there’s actually more detail in the shadowiest parts of the picture than from even the strongest rivals. This combination of thrilling contrast and subtle insight is, without doubt, the Philips’ greatest strength.

darck ::

pa saj sam veš,da imaš polno teh komentarjev vseh vrst kateri tako ali drugače hvalijo ali grajajo ene ali druge je pa sigurno to,da A90J ali A90K ni vreden nikoli te cene katero ponujajo.

andrej69 ::

darck je izjavil:

pa saj sam veš,da imaš polno teh komentarjev vseh vrst kateri tako ali drugače hvalijo ali grajajo ene ali druge je pa sigurno to,da A90J ali A90K ni vreden nikoli te cene katero ponujajo.


Tole je sicer citat iz enega testa katere sem danes prilepil. Sicer pa ni važno dejstvo je kot sem že napisal, da je tale Philips vsekakor najboljša izbira v tem srednjem rangu OLED televizorjev.. Sicer pa še eden citat..

Fazit
Die EISA zeichnete den Philips 55OLED807 jüngst als „Best Buy OLED TV 2022 – 2023“ aus. Völlig zu Recht, denn mehr Bildqualität und Ausstattung ist in der Preisklasse unter 2.000 Euro kaum zu bekommen.

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

Še enkrat.. Tale slika, ki jo je skyform prilepil ne pomeni popolnoma nič, ker kvaliteta panela se ne določa na osnovi enega primera..!! Res ste že vsi skupaj smešni, kar se tiče teh panelov. Sicer pa panel ne spremeni dejstva, da je tale Philips najkvalitetnejši v tem srednjem rangu kar se tiče kvalitete slike:D

Andrej , še enkrat, slika, ki jo je skyform prilepil pomeni, da je panel vgrajen v tem TVeju najnižje kvalitete.

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Še enkrat.. Tale slika, ki jo je skyform prilepil ne pomeni popolnoma nič, ker kvaliteta panela se ne določa na osnovi enega primera..!! Res ste že vsi skupaj smešni, kar se tiče teh panelov. Sicer pa panel ne spremeni dejstva, da je tale Philips najkvalitetnejši v tem srednjem rangu kar se tiče kvalitete slike:D

Andrej , še enkrat, slika, ki jo je skyform prilepil pomeni, da je panel vgrajen v tem TVeju najnižje kvalitete.


Potem pa dela Philips čudeže, da s slabšim panelom premaguje konkurenco..:D

andrej69 ::

Kar pa se tiče samih OLED panelov je tu lepo opisano.. In ni nikakršnih omembe vrednih razlik, kar se tiče panelov istega ranga..!

https://fwd-nl.translate.goog/beeld/zij...

Ales ::

andrej69 je izjavil:

... Kako pa boš potem tole pojasnil..?

Make those changes and the Philips OLED807’s picture performance is glorious. ...



andrej69 je izjavil:

fpbs je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Še enkrat.. Tale slika, ki jo je skyform prilepil ne pomeni popolnoma nič, ker kvaliteta panela se ne določa na osnovi enega primera..!! Res ste že vsi skupaj smešni, kar se tiče teh panelov. Sicer pa panel ne spremeni dejstva, da je tale Philips najkvalitetnejši v tem srednjem rangu kar se tiče kvalitete slike:D

Andrej , še enkrat, slika, ki jo je skyform prilepil pomeni, da je panel vgrajen v tem TVeju najnižje kvalitete.


Potem pa dela Philips čudeže, da s slabšim panelom premaguje konkurenco..:D

S praznim nabijanjem se je malo težje boriti proti dejanski fotografiji, ha? :))

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

Kar pa se tiče samih OLED panelov je tu lepo opisano.. In ni nikakršnih omembe vrednih razlik, kar se tiče panelov istega ranga..!
https://fwd-nl.translate.goog/beeld/zij...

Andrej, pa kaj ti lepiš? Vidim, da ti še vedno ni jasno. Ti bom obrazložil po kmečko. Ko kmet izorje krompir, ga odpelje domov na pod, kjer ga potem preberejo. Tisto, kar je gnilo takoj odstranijo, ostalo pa sortirajo v tri skupine, na drobnejšega, srednje debeline, in tistega najdebelejšega. Pri izbiri ima pomembno vlogo tudi oblika krompirja. Ko kupcem prodajo ta krompir, ima najnižjo ceno najbolj droben, najvišjo pa najbolj debel krompir. Upam, da ti bo sedaj bolj jasno.

andrej69 ::

Seveda, ena sama fotografija raskrije kako kvalitetni so dejansko res ti paneli:P

andrej69 ::

@fpbs

Kot prvo pišeš nekaj na pamet, ker sploh ne veš kakšen panel je v resnici vgrajen v ta model Philipsa..! Tako, da tukaj gre za popolno ugibanje.. Kot drugo pa vidim, da se spoznaš na kmečka opravila in ti bi bilo bolje, če bi ostal pri tem..:D Kar pa se tiče televizorjev pa opusti to dejavnost.;) In kot tretje kot sem že napisal, izgleda, da Philipsu zadostuje nekakšen povprečen panel, da opravi s konkurenco..

darck ::

Verjetno je pač naletel na slab panel ampak bi pa bilo zanimivo,da bi on šel nalašč sprobati še kakih 5.komadov isti model TV pa,da vidi potem kako je pri drugih. Nekaj čisto tako govoriti je brez veze treba kar nekaj istih modelov sprobati, če podobno panel prikaže in potem se točno ve kako stvari stojijo.

andrej69 ::

darck je izjavil:

Verjetno je pač naletel na slab panel ampak bi pa bilo zanimivo,da bi on šel nalašč sprobati še kakih 5.komadov isti model TV pa,da vidi potem kako je pri drugih. Nekaj čisto tako govoriti je brez veze treba kar nekaj istih modelov sprobati, če podobno panel prikaže in potem se točno ve kako stvari stojijo.


Seveda treba preiskusit vedno več televizorjev kar se tiče iste serije.. Ker lahko je kakšna serija, ki ima nekoliko večji % odstopanja:) Pa še ena stvar.. Seveda boš na forumu naletel predvsem na panele s težavami, ker tisti, ki težav nimajo in so zadovolnji tako ne objavljajo slik panelov in podobnih stvari..! Sedaj pa si vsak sam naj izračuna koliko % teh televizorjev, ki imajo težave je dejansko objavljenih na različnih forumih. Niti 0,5% glede na prodane televizorje:))

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

Seveda, ena sama fotografija raskrije kako kvalitetni so dejansko res ti paneli:P

Ne, ena sama fotografija razkrije, da ta panel nebi smel biti vgrajen v tem TVeju.
Da ti zopet malo bolj po kmečko obrazložim, ker vidim, da tako bolje razumeš. Ta krompir gre potem v razne restavracije, gostilne in podobno. Tako Sonijevi, čeprav je cena občutno višja, odkupijo samo srednjo in najvišjo kvaliteto krompirja, kjer si s tem zagotovijo tudi najvišjo kvaliteto svojih končnoh izdelkov. Filipovi so bolj preračunlji in v glavnem kupijo najdrobnejši krompir, in pa tudi nekaj tistega srednje debeline, in potem v svojem izdelku to skušajo prodat kot produkt srednje in najvišje kvalitete. Elgejevi, kot domača restavracija, porabijo vse , najboljše, srednje in tudi tisto slabše. Tako lahko svojim strankam ponudijo končne proizvode razlićnih kvalitet, s tem da tiste slabše, ki so tudi dosti cenejši, jasno označijo, da spadajo v B skupino.

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Seveda, ena sama fotografija raskrije kako kvalitetni so dejansko res ti paneli:P

Ne, ena sama fotografija razkrije, da ta panel nebi smel biti vgrajen v tem TVeju.
Da ti zopet malo bolj po kmečko obrazložim, ker vidim, da tako bolje razumeš. Ta krompir gre potem v razne restavracije, gostilne in podobno. Tako Sonijevi, čeprav je cena občutno višja, odkupijo samo srednjo in najvišjo kvaliteto krompirja, kjer si s tem zagotovijo tudi najvišjo kvaliteto svojih končnoh izdelkov. Filipovi so bolj preračunlji in v glavnem kupijo najdrobnejši krompir, in pa tudi nekaj tistega srednje debeline, in potem v svojem izdelku to skušajo prodat kot produkt srednje in najvišje kvalitete. Elgejevi, kot domača restavracija, porabijo vse , najboljše, srednje in tudi tisto slabše. Tako lahko svojim strankam ponudijo končne proizvode razlićnih kvalitet, s tem da tiste slabše, ki so tudi dosti cenejši, jasno označijo, da spadajo v B skupino.


He..he.. Kaj vse ne boš napisal..:D

skyform ::

O shit kakšna štala je nastala zaradi te ene slike, ki sem jo poslal.

darck ::

Daj probaj it sprobat še kam v trgovino isti model TV kako bo tam izgledalo

skyform ::

Mene osebno ne zanima OLED807, me bolj zanima PML9507, ki pa ga na našem tržišču ne bo pravi andrej, razen prodajalna mojtv bo ga imela. :|

skyform ::

Če bom vzel kak OLED v prihodnosti, bo to QD OLED. OLED zame sploh ne pride več upoštev zaradi tega tintinga in slike pod kotom. Mene je to dokonca obživce spravljalo, tako da sem se vseh treh OLED TVjev znebil.

LG C1 :|
https://preview.redd.it/bwpelgohoy881.j...

Philips 706 8-O



Sony A80J :|



Panasonic GZ960 8-O



Posran pink shift na evo panelih



Vse te slike so iz spodnjih dveh tem na avsforum in avforums kjer lastniki OLED TVjev pošiljajo slike kako izgledajo njihovi paneli. Zanimivo pogledati.

https://www.avforums.com/threads/oled-y...

https://www.avsforum.com/threads/oled-s...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

j3rn3jk ::

Ima kdo informacije o vgrajenih zvočnikih pri LG OLED65C21LA? ima ločen nizkotonec? ali je samo 2.0 ?

za nemški model OLED65C28LB imajo napisano: 2.2-Soundsystem mit 40W (20W Woofer und 10W je Kanal)
https://www.lg.com/de/tv/lg-oled65c28lb

za OLED65C21LA te informacije ne najdem.
https://www.lg.com/rs/televizori/lg-ole...

Hvala
««
104 / 127
»»