» »

OLED TV

OLED TV

Temo vidijo: vsi
««
93 / 127
»»

andrej69 ::

darck je izjavil:

Ja raje povejte kakšne bodo cene letošnjih OLED televizorjev sigurno to zanima marsi koga ne pa spet neko pričkanje


Tukaj imaš cene za Samsung in Lg. Za Sony, Philips in Panasonic še treba nekoliko počakat.

LG OLED Z2 Series
OLED88Z29LA, 29.999 €
OLED77Z29LA, 14.999 €

LG OLED G2 Series
OLED83G29LA, 8.999 €
OLED77G29LA, 5.999 €
OLED65G29LA, 3.599 €
OLED55G29LA, 2.499 €

LG OLED C2 Series
OLED83C29LA, 7.499 €
OLED77C29LD, 5.399 €
OLED65C29LD, 3.199 €
OLED55C29LD, 2.299 €
OLED48C29LB, 1.799 €
OLED42C29LB, 1.649 €

OLED77C28LB, 5.299 €
OLED65C28LB, 3.099 €
OLED55C28LB, 2.249 €
OLED48C28LB, 1.749 €

OLED83C27LA, 7.499 €
OLED77C27LA, 5.299 €
OLED65C27LA, 3.099 €
OLED55C27LA, 2.249 €
OLED48C27LA, 1.749 €
OLED42C27LA, 1.649 €

OLED77CS9LA, 4.799 €
OLED65CS9LA, 2.899 €
OLED55CS9LA, 2.099 €


LG OLED B2 Series
OLED77B29LA, 4.499 €
OLED65B29LA, 2.799 €
OLED55B29LA, 1.899 €


LG OLED A2 Series
OLED65A29LA, 2.599 €
OLED55A29LA, 1.699 €
OLED48A29LA, 1.549 €


Samsung QN900B 8K
5700€ (65")
7700€ (75")
11000€ (85")

Samsung QN800B 8K
4200€ (65")
5700€ (75")
8000€ (85")

Samsung QN95B 4K
2600€ (55")
3500€ (65")
4700€ (75")
6400€ (85")

Samsung QN90B 4K
1500€ (43")
1800€ (50")
2100€ (55")
2800€ (65")
3900€ (75")
5600€ (85")

Samsung QN85B 4K
1900€ (55")
2500€ (65")
3400€ (75")
5000€ (85")

mAXTER ::

Jezus kristus kire cene LG oled tv-jev...a to mislijo oni sploh še kej prodajat ali..:))

mgermo ::

Andrej, to so slo cene ali nemške? Nemške so letos najvišje v evropi.

andrej69 ::

mgermo je izjavil:

Andrej, to so slo cene ali nemške? Nemške so letos najvišje v evropi.


To so cene za Nemško tržišče, bodo pa cene za naše tržišče nekje podobne.

Ransom ::

Očitno sem jaz dobil lani oktobra "podarjenega" C1 55" 2021 pri mediamarket.si za 980€ :D

darck ::

Mater cene take kot,da živimo v Hollywoodu in smo polni denarja,da ne vemo kaj naj z njim.

fpbs ::

darck je izjavil:

Mater cene take kot,da živimo v Hollywoodu in smo polni denarja,da ne vemo kaj naj z njim.

Letošnje začetne cena so nekaj procentov nižje od lanskih. Brez veze jamrate, čez dva tri mesece, ko se bodo stare zaloge razprodale, bodo te cene občutno padle. Zdi se mi smešno, da te cene sploh gledate.

andrej69 ::

Saj, ko pridejo na tržišče novi modeli so cene temu primerne:) Ti televizorji bodo aktualni nekje proti koncu leta, ko bodo cene seveda kar precej nižje.

darck ::

Ja ampak nekateri modeli še vedno držijo podobno ceno tudi po več kot eno leto ali pa cena samo malo dol pade.

andrej69 ::

Tukaj so cene lanskega modela C1 in G1, ko sta prišla na tržišče.
C1:
48˝ 1650€
55˝ 2.000€
65˝ 2,800€
77˝ 5.300€

G1:
55˝ 2.400€
65˝ 3.500€
77˝ 6.500€

andrej69 ::

darck je izjavil:

Ja ampak nekateri modeli še vedno držijo podobno ceno tudi po več kot eno leto ali pa cena samo malo dol pade.


Saj to je vedno bilo in bo.. Odvisno kako se prodajajo določeni modeli:) Saj, ko so akcije so najnižje cene tistih televizorjev, ki se ne prodajajo tako dobro, ali pa gre za izložbene televizorje.

LeQuack ::

LG's OLED TVs could be in trouble: Amazon leaks lower-than-expected prices for the Samsung QD-OLED TV lineup
https://www.notebookcheck.net/LG-s-OLED...

"Prices for the Samsung models are estimated to be up to US$1,000 lower compared to Sony's 2022 high-end screens and US$100 to US$500 lower compared to LG's C2 displays. "
Quack !

fpbs ::

darck ::

fpbs je izjavil:

Ugodna cena: https://www.makspro.si/oled-tv-sprejemn...



Ja to je vrhunska cena za 65" OLED televizor JACKPOT 8-)

ales400 ::

Uporablja kdo OLED TV kot računalniški zaslon? Pa ne za igranje iger, ampak delo za računalnikom 8ur dnevno.. Razmišljam o 48" pa da bi si ga razdelil na 2 zaslona.. Ostalo bi bila tema..

V nekaj takega sem primoran zaradi migren, ki mi jih povzroča modra svetloba in mi OLED zasloni res pomagajo. Probal sem tudi že Asus prenosnik z OLED zaslonom, ampak rabim 2 monitorja.
.::: ACER PREDATOR - i7 8750H :::.
.: 512 SSD - 16GB DDR4 - GTX 1060 6GB :.

msms ::

Uporabi flux...

https://justgetflux.com/

darkz ::

letos izidejo od lg 42inčni oledi, jaz to čakam 8-)
|ryzen 3900x|, |2x8 ddr4 3600|, |x470-f rog|
|970pro 512|, |5700 xt|, |nzxt x52|, |omen 32|

tikitoki ::

ales400 je izjavil:

Uporablja kdo OLED TV kot računalniški zaslon? Pa ne za igranje iger, ampak delo za računalnikom 8ur dnevno.. Razmišljam o 48" pa da bi si ga razdelil na 2 zaslona.. Ostalo bi bila tema..

V nekaj takega sem primoran zaradi migren, ki mi jih povzroča modra svetloba in mi OLED zasloni res pomagajo. Probal sem tudi že Asus prenosnik z OLED zaslonom, ampak rabim 2 monitorja.


Probaj ocala z lecami, ki filtrirajo del modre svetlobe. OLED zalosn ima eno veliko pomankljivost, burn in.

AudioVideo ::

Kaj pravite za ceno LG 65OLEDG1 za 1950 EUR?

Je dobra kupčija.

mAXTER ::

Ce se ne motim se dobi C1 65" za nekje 1550 do 1650 eur, zdej na tebi pa je ce ti tistih nekaj razlik pomeni 300 do 400 eur visjo ceno. S tem da G1 ne pride z namiznim nosilcem ampak samo z zatici za na steno...

scipascapa ::

darkz je izjavil:

letos izidejo od lg 42inčni oledi, jaz to čakam 8-)


tudi jaz, samo ne za 1600 in več...max 1000€

Ajnstajn` ::

darck je izjavil:

fpbs je izjavil:

Ugodna cena: https://www.makspro.si/oled-tv-sprejemn...



Ja to je vrhunska cena za 65" OLED televizor JACKPOT 8-)


strani ne odpre več, kolikšna pa je bila cena?
//

darck ::

Ajnstajn` je izjavil:

darck je izjavil:

fpbs je izjavil:

Ugodna cena: https://www.makspro.si/oled-tv-sprejemn...



Ja to je vrhunska cena za 65" OLED televizor JACKPOT 8-)


strani ne odpre več, kolikšna pa je bila cena?



Cena je bila nekaj manj kot 1.000 EUR

Ajnstajn` ::

darck je izjavil:

Ajnstajn` je izjavil:

darck je izjavil:

fpbs je izjavil:

Ugodna cena: https://www.makspro.si/oled-tv-sprejemn...



Ja to je vrhunska cena za 65" OLED televizor JACKPOT 8-)


strani ne odpre več, kolikšna pa je bila cena?



Cena je bila nekaj manj kot 1.000 EUR


saj reklamo imajo še sedaj, samo link ne vodi nikamor

https://imgur.com/a/4xe3jAu
//

Zgodovina sprememb…

Tilen88 ::

Pomoč, za znanca gledam TV OLED

SONY XR-65A80J VS LG OLED65C12LA. Kaj pa samsung ponuja ?

Malo sem pogledal reviews naj bi bile obe tam tam. Kaj bi vi izbrali?

Pa se opravičujem če je bilo že kje to napisano(nisem gledal vseh strani)

Hvala, Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tilen88 ()

janma1 ::

Tilen88 je izjavil:

Pomoč, za znanca gledam TV OLED

SONY XR-65A80J VS LG OLED65C12LA. Kaj pa samsung ponuja ?

Malo sem pogledal reviews naj bi bile obe tam tam. Kaj bi vi izbrali?

Pa se opravičujem če je bilo že kje to napisano(nisem gledal vseh strani)

Hvala, Lp

Samsung nima oled-a

Tilen88 ::

Ma sam QLED ne, al karkol že majo?

janma1 ::

Sony ali ogled pa katerega dobiš ceneje.

janma1 je izjavil:

Sony ali lg pa katerega dobiš ceneje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: janma1 ()

andrej69 ::

Tilen88 je izjavil:

Pomoč, za znanca gledam TV OLED

SONY XR-65A80J VS LG OLED65C12LA. Kaj pa samsung ponuja ?

Malo sem pogledal reviews naj bi bile obe tam tam. Kaj bi vi izbrali?

Pa se opravičujem če je bilo že kje to napisano(nisem gledal vseh strani)

Hvala, Lp


Kar se tiče OLED televizorjev je trenutno best buy tale Philips OLED:) Kar pa se tiče Sonya, pa se ne isplača za takšen denar..

https://www.bigbang.si/philips-oled-ser...
https://www.mimovrste.com/oled-televizo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

Tilen88 ::

Andrej že 6 let nazaj si posiljeval z Philipsom,ko sem zase kupoval pa še dobro, da ga nisem kupil. Pa tudi sedaj ga ne bom/bodo.

Je pa zanimivo da si pa kar vztrajen, to ti pa dam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tilen88 ()

andrej69 ::

Tilen88 je izjavil:

Andrej že 6 let nazaj si posiljeval z Philipsom,ko sem zase kupoval pa še dobro, da ga nisem kupil. Pa tudi sedaj ga ne bom/bodo.

Je pa zanimivo da si pa kar vztrajen, to ti pa dam.


Nič zato.. Samo sem ti hotel najboljše..

Tilen88 ::

janma1 je izjavil:

Sony ali lg pa katerega dobiš ceneje.


Hvala, bom še malo prebrskal trgovine pa sporočim naprej.

jijetelu ::

andrej69 je izjavil:

Tilen88 je izjavil:

Andrej že 6 let nazaj si posiljeval z Philipsom,ko sem zase kupoval pa še dobro, da ga nisem kupil. Pa tudi sedaj ga ne bom/bodo.

Je pa zanimivo da si pa kar vztrajen, to ti pa dam.


Nič zato.. Samo sem ti hotel najboljše..


Philips mojster, dej povej kdo v Slo prodaja 77" verzijo po normalni ceni, tam cca 3500

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

Tilen88 je izjavil:

Andrej že 6 let nazaj si posiljeval z Philipsom,ko sem zase kupoval pa še dobro, da ga nisem kupil. Pa tudi sedaj ga ne bom/bodo.
Je pa zanimivo da si pa kar vztrajen, to ti pa dam.
Nič zato.. Samo sem ti hotel najboljše..

Andrej, dobro veš, da se TPV Philips OLED706 ne more primerja z omenjenim dvema.

darck ::

fpbs je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Tilen88 je izjavil:

Andrej že 6 let nazaj si posiljeval z Philipsom,ko sem zase kupoval pa še dobro, da ga nisem kupil. Pa tudi sedaj ga ne bom/bodo.
Je pa zanimivo da si pa kar vztrajen, to ti pa dam.
Nič zato.. Samo sem ti hotel najboljše..

Andrej, dobro veš, da se TPV Philips OLED706 ne more primerja z omenjenim dvema.



To si pa sigurno točno povedal ne vem od kod njemu Philips 706 da v primerjavo z LG C1 ali Sony A80J.

andrej69 ::

darck je izjavil:

fpbs je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Tilen88 je izjavil:

Andrej že 6 let nazaj si posiljeval z Philipsom,ko sem zase kupoval pa še dobro, da ga nisem kupil. Pa tudi sedaj ga ne bom/bodo.
Je pa zanimivo da si pa kar vztrajen, to ti pa dam.
Nič zato.. Samo sem ti hotel najboljše..

Andrej, dobro veš, da se TPV Philips OLED706 ne more primerja z omenjenim dvema.



To si pa sigurno točno povedal ne vem od kod njemu Philips 706 da v primerjavo z LG C1 ali Sony A80J.


Če pa so to vsi isti rang televizorjev, kakor tudi model 806:) Višji rang so samo Philips 936, Sony A90J, Lg G1, in Panasonic JZ200. In ne nasedaj zopet nekakšnim specifikacijam, temveč treba gledat televizorje kakšno sliko so zmožni prikazat v praksi. In ta Philips skoraj v ničemer ne zaostaja za omenjenima modeloma..! Še celo če gledamo samo procesiranje slike je Philips vsekakor kvalitetnejši od Lg-ja in na povsem enakem nivoju kakor Sony model, po ocenah določenih strokovnjakov ima Philips celo najbolj kvaliteten slikovni procesor.. In to si jaz ne izmišljujem temveč to potrjujejo določeni strokovnjaki:) Morate malo iti v kakšno prodajalno z različnimi vsebinami na hard disku ali ključu in naredit malo primerjave, in pa seveda telizorje nastavit na najkvalitetnejši mode, ki ga ima določen televizor. Seveda je to teško navadnim ljudem, toda se tudi to da vse dogovorit z določenimi prodajalci.. Pa saj ne pišem nekaj na pamet kakor nekateri tukaj na tem forumu, ker nimam poplnoma nič od tega, da bi dajal ljudem napačne informacije..! Ker med OLED televizorji istega ranga so res zelo majhne razlike v kvaliteti slike, večje razlike so poptem kar se tiče ostalega od Hardwerja, Softwerja, same izdelave televizorja itd.. Zato je pri OLED televizorjih pomembna predvsem cena:)) In Lg C1 posebej pa Sony A80J nista vredna toliko več denarja od Philipsa 706..!!

darck ::

Ja Andrej kam boš pa potem porinil LG A1 a ta model je potem nekje na najnižjem vstopnem razredu OLED televizorjev? Res je tudi to,da je bilo že veliko pokomentiranega od uporabnikov LG A1 in nato C1 in kakor pravijo je razlika res očitna. Ja tisto glede višjega ranga OLED TV pa je spet to,da ima Sony A90J višjo svetilnost kot ostali in ja tudi višjo ceno samo to so televizorji kateri že gredo počasi v pozabo saj letošnji modeli jih bodo prekašali samo cena bo spet ubijalska.



In kaj je sploh v OLED televizorju notri ????????????

andrej69 ::

Kar se tiče pa Lg-ja A1 pa je vsekakor nižji rang OLED televizorja kakor pa omenjeni modeli:) Kot prvo slabši slikovni procesor, samo 50Hz panel, in pa samo osvetljenje ki je omejeno peko Softwerja. Kar se tiče pa najvišjega ranga OLED televizorjev pa imajo vsi nekoliko višje osvetljenje panela, in pa v primeru Philipsa tudi nekoliko kvalitetnejši slikovni procesor. Kar pa se tiče komponent v OLED televizorjih so vgrajene: osnovna plošča, napajalna plošča, nadzorna plošča, konektorji za panel v LED televizorjih tudi led gonilniki itd..

skyform ::

Tilen88 je izjavil:

Pomoč, za znanca gledam TV OLED

SONY XR-65A80J VS LG OLED65C12LA. Kaj pa samsung ponuja ?

Malo sem pogledal reviews naj bi bile obe tam tam. Kaj bi vi izbrali?

Pa se opravičujem če je bilo že kje to napisano(nisem gledal vseh strani)

Hvala, Lp


Če bo večinoma za filme, šport, odaje... potem Sony, če pa tudi za gejming ali pol pol pa LG.

janma1 je izjavil:

Tilen88 je izjavil:

Pomoč, za znanca gledam TV OLED

SONY XR-65A80J VS LG OLED65C12LA. Kaj pa samsung ponuja ?

Malo sem pogledal reviews naj bi bile obe tam tam. Kaj bi vi izbrali?

Pa se opravičujem če je bilo že kje to napisano(nisem gledal vseh strani)

Hvala, Lp

Samsung nima oled-a


Ga že ima Samsung S95B QD OLED ampak še ni na voljo pri nas, bo pa kmalu.

Tilen88 je izjavil:

Ma sam QLED ne, al karkol že majo?


Z QLEDom ni nič narobe, sploh nov QN90B je zelo dober in za določene stvari boljši kot OLED, ampak je drag, ker je pač popolnoma nov model.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

In Lg C1 posebej pa Sony A80J nista vredna toliko več denarja od Philipsa 706..!!
Andrej, tebi še vedno ni jasno, da ima Philips 706 vgrajen slabši panel od C1 ali A80J.

darck ::

fpbs je izjavil:

andrej69 je izjavil:

In Lg C1 posebej pa Sony A80J nista vredna toliko več denarja od Philipsa 706..!!
Andrej, tebi še vedno ni jasno, da ima Philips 706 vgrajen slabši panel od C1 ali A80J.



A ni bila že debata,da nista ista panela v Philipsu 706 in 806 kar potem sigurno pomeni,da lahko se samo Philips 806 primerja z C1 in A80J?

Tilen88 ::

skyform je izjavil:

Tilen88 je izjavil:

Pomoč, za znanca gledam TV OLED

SONY XR-65A80J VS LG OLED65C12LA. Kaj pa samsung ponuja ?

Malo sem pogledal reviews naj bi bile obe tam tam. Kaj bi vi izbrali?

Pa se opravičujem če je bilo že kje to napisano(nisem gledal vseh strani)

Hvala, Lp


Če bo večinoma za filme, šport, odaje... potem Sony, če pa tudi za gejming ali pol pol pa LG.

janma1 je izjavil:

Tilen88 je izjavil:

Pomoč, za znanca gledam TV OLED

SONY XR-65A80J VS LG OLED65C12LA. Kaj pa samsung ponuja ?

Malo sem pogledal reviews naj bi bile obe tam tam. Kaj bi vi izbrali?

Pa se opravičujem če je bilo že kje to napisano(nisem gledal vseh strani)

Hvala, Lp

Samsung nima oled-a


Ga že ima Samsung S95B QD OLED ampak še ni na voljo pri nas, bo pa kmalu.

Tilen88 je izjavil:

Ma sam QLED ne, al karkol že majo?


Z QLEDom ni nič narobe, sploh nov QN90B je zelo dober in za določene stvari boljši kot OLED, ampak je drag, ker je pač popolnoma nov model.


Ne, samo za gledanje TV-ja in filmov. Potemtakem jima sporočim, da vzameta Sony-ja.

Hvala za odgovor.

andrej69 ::

darck je izjavil:

fpbs je izjavil:

andrej69 je izjavil:

In Lg C1 posebej pa Sony A80J nista vredna toliko več denarja od Philipsa 706..!!
Andrej, tebi še vedno ni jasno, da ima Philips 706 vgrajen slabši panel od C1 ali A80J.



A ni bila že debata,da nista ista panela v Philipsu 706 in 806 kar potem sigurno pomeni,da lahko se samo Philips 806 primerja z C1 in A80J?


Kot sem napisal.. Med temi vsemi omenjenimi modeli so "zelo male" razlike:)) Eden je nekoliko boljši na enem področju drugi pa na drugem področju, in če pogledamo kvaliteto slike kot celoto ( osvetljenje, prikaz barv, ostrina itd.. ne boš opazil kakšnih bistvenih razlik. Razen v samem procesiranju slike, katero pa ima vsak televizor nekoliko drugačno Odstopajo edino OLED televizorji najvišjega ranga, in to zato, ker imajo že najnovejše EVO OLED panele, dočim imajo vsi Drugi OLED televizorji zadnjih let več ali manj povsem enake panele..! In to si že enkrat zapomnite, da ne bom pisal venomer eno in isto. Še nekoliko kvalitetnejši pa bodo letošnji OLED paneli. Če povzamem, je Lg naredil korak naprej z lanskimi in letošnjimi OLED paneli, ki jih imajo OLED televizorji najvišjega ranga:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

skyform ::

Tilen88 je izjavil:

skyform je izjavil:

Tilen88 je izjavil:

Pomoč, za znanca gledam TV OLED

SONY XR-65A80J VS LG OLED65C12LA. Kaj pa samsung ponuja ?

Malo sem pogledal reviews naj bi bile obe tam tam. Kaj bi vi izbrali?

Pa se opravičujem če je bilo že kje to napisano(nisem gledal vseh strani)

Hvala, Lp


Če bo večinoma za filme, šport, odaje... potem Sony, če pa tudi za gejming ali pol pol pa LG.

janma1 je izjavil:

Tilen88 je izjavil:

Pomoč, za znanca gledam TV OLED

SONY XR-65A80J VS LG OLED65C12LA. Kaj pa samsung ponuja ?

Malo sem pogledal reviews naj bi bile obe tam tam. Kaj bi vi izbrali?

Pa se opravičujem če je bilo že kje to napisano(nisem gledal vseh strani)

Hvala, Lp

Samsung nima oled-a


Ga že ima Samsung S95B QD OLED ampak še ni na voljo pri nas, bo pa kmalu.

Tilen88 je izjavil:

Ma sam QLED ne, al karkol že majo?


Z QLEDom ni nič narobe, sploh nov QN90B je zelo dober in za določene stvari boljši kot OLED, ampak je drag, ker je pač popolnoma nov model.


Ne, samo za gledanje TV-ja in filmov. Potemtakem jima sporočim, da vzameta Sony-ja.

Hvala za odgovor.


Cenovno se drugače res ne splača Sony kot je že napisa Andrej, sem pogledal cene in vidim, da je pri nas Sony še vedno precej drag. Če pa denar ni problem in res želita najboljšo sliko potem pa seveda Sony. Philips 65OLED806 je tudi dober, bi ga priporočal preko LG C1 ampak cenovno in kot value pa LG zmaga.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

Kot sem napisal.. Med temi vsemi omenjenimi modeli so "zelo male" razlike:)) Eden je nekoliko boljši na enem področju drugi pa na drugem področju, in če pogledamo kvaliteto slike kot celoto ( osvetljenje, prikaz barv, ostrina itd.. ne boš opazil kakšnih bistvenih razlik. Razen v samem procesiranju slike, katero pa ima vsak televizor nekoliko drugačno Odstopajo edino OLED televizorji najvišjega ranga, in to zato, ker imajo že najnovejše EVO OLED panele, dočim imajo vsi Drugi OLED televizorji zadnjih let več ali manj povsem enake panele..! In to si že enkrat zapomnite, da ne bom pisal venomer eno in isto. Še nekoliko kvalitetnejši pa bodo letošnji OLED paneli. Če povzamem, je Lg naredil korak naprej z lanskimi in letošnjimi OLED paneli, ki jih imajo OLED televizorji najvišjega ranga:)

Andrej, že skoraj 10 let se proizvajajo OLED paneli, pa ti še vedno ni jasno, da jih LG razvršča v 3 skupine RPM. R so najvišje kvalitete in najvišje svetilnosti, slabši so paneli pad oznako P, najslabše kvalitete pa spadajo pod skupino M. Med posameznimi skupinami je kar občutna razlika v ceni, in tako naprimer Samsung, ki se sedaj dogovarja z LGejem za nabavo, namerava nabavit predvsem cenejše, slabše panele.

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Kot sem napisal.. Med temi vsemi omenjenimi modeli so "zelo male" razlike:)) Eden je nekoliko boljši na enem področju drugi pa na drugem področju, in če pogledamo kvaliteto slike kot celoto ( osvetljenje, prikaz barv, ostrina itd.. ne boš opazil kakšnih bistvenih razlik. Razen v samem procesiranju slike, katero pa ima vsak televizor nekoliko drugačno Odstopajo edino OLED televizorji najvišjega ranga, in to zato, ker imajo že najnovejše EVO OLED panele, dočim imajo vsi Drugi OLED televizorji zadnjih let več ali manj povsem enake panele..! In to si že enkrat zapomnite, da ne bom pisal venomer eno in isto. Še nekoliko kvalitetnejši pa bodo letošnji OLED paneli. Če povzamem, je Lg naredil korak naprej z lanskimi in letošnjimi OLED paneli, ki jih imajo OLED televizorji najvišjega ranga:)

Andrej, že skoraj 10 let se proizvajajo OLED paneli, pa ti še vedno ni jasno, da jih LG razvršča v 3 skupine RPM. R so najvišje kvalitete in najvišje svetilnosti, slabši so paneli pad oznako P, najslabše kvalitete pa spadajo pod skupino M. Med posameznimi skupinami je kar občutna razlika v ceni, in tako naprimer Samsung, ki se sedaj dogovarja z LGejem za nabavo, namerava nabavit predvsem cenejše, slabše panele.


Seveda panele označujejo po kvaliteti, toda kaj ti hočem povedat je to, da ni skoraj nikakršnih razlik med temi paneli istega ranga:) Kar navsezadnje potrjujejo tudi določeni strokovnjaki, ki testirajo OLED televizorje..! Na Homecinema je bil pred kratkim zelo dober članek, kjer je napisal čovek kateri se ukvarja z testiranjem, da skorajda ni bilo zadnja leta nikakršnih razlik kar se tiče samih panelov..... Jaz ne odpiram vsakega televizorja ali preverjam preko servis menija kakšen panel ima določen OLED, toda dejstvo je, da so vsi OLED v istem rangu povsem primerljivi:) Kar pa se tiče razlik v kvaliteti slike, pa bodo vedno, ker vsak proizvajalec koristi drugačen slikovni procesor, in predvsem tukaj se delajo razlike danes med televizorji. Tako, da jaz vsakomur priporočam, da pojde v kakšno prodajalno in tam oceni katera slika mu je najbolj všeč. Sicer je res, da slika ni nastavljena optimalno pa vendarle lahko približno vidi kaj mu ugaja in kaj ne, z malimi nastavitvami pa se že da dobiti kar optimalno sliko posebej kar se tiče OLED televizorjev, ki imajo že tovarniško zelo dobro umerjeno sliko. Tako, da se tukaj sedaj prerekat kateri OLED je boljši kateri ne nima nobenega smisla, ker dejstvo je, da so vsi ti OLED televizorji odlični, in so razlike res minimalne.. Nekoliko odstopata Sony in Philips, ker imata vsekakor najboljše procesiranje slike od vseh proizvajalcev:)) Drugače pa kateri koli OLED se kupi ni nobenega zgrešenega nakupa, v mislih imam seveda predvsem te priznane znamke televizorjev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

fpbs ::

Andrej, sedaj, ko se na "BUGu" skrivaš in pošiljaš samo zasebna sporočila, je nekdo zapisal: Garfield i dalje davi sa Philipsom u pozadini vidim...

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

Andrej, sedaj, ko se na "BUGu" skrivaš in pošiljaš samo zasebna sporočila, je nekdo zapisal: Garfield i dalje davi sa Philipsom u pozadini vidim...


Kot prvo jaz tega računa že dolgo nimam.. Kot drugo pa jaz ne vem kaj se toliko obremenjuješ z Bug forumom, in kaj ima to skupnega s to temo..? Si pač takšen, ko ne moreš demantirat moje pisanje in dokazat nekatere stvari se pač osredotočiš na popolnoma druge reči, ki nimajo blage veze s tem forumom:)) Takšna je pač tvoja taktita, ki pa ti ravno ne uspeva najbolj..!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

fpbs je izjavil:

Andrej, sedaj, ko se na "BUGu" skrivaš in pošiljaš samo zasebna sporočila, je nekdo zapisal: Garfield i dalje davi sa Philipsom u pozadini vidim...

Kot prvo jaz tega računa že dolgo nimam.. Kot drugo pa jaz ne vem kaj se toliko obremenjuješ z Bug forumom, in kaj ima to skupnega s to temo..?

Ja vem davorin, da ga nimaš več, ker so te banali.

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

andrej69 je izjavil:

fpbs je izjavil:

Andrej, sedaj, ko se na "BUGu" skrivaš in pošiljaš samo zasebna sporočila, je nekdo zapisal: Garfield i dalje davi sa Philipsom u pozadini vidim...

Kot prvo jaz tega računa že dolgo nimam.. Kot drugo pa jaz ne vem kaj se toliko obremenjuješ z Bug forumom, in kaj ima to skupnega s to temo..?

Ja vem davorin, da ga nimaš več, ker so te banali.


Saj sem ti napisal nikar se ne obremenjuj glede teh reči, ker boš zbolel:) Rajši se malo potrudi, da boš saj nekaj ljudi na tem forumu prepričal, da kupijo kakšen Lg televizor. :))
««
93 / 127
»»