» »

OLED TV

OLED TV

Temo vidijo: vsi
««
5 / 127
»»

DamjanB52 ::

No .. po tej silni debati: je kdo od diskutantov nabavil OLED, kakšne so izkušnje? Mene zanimajo LG modeli A7, B7 in C7 .. ni mi še popolnoma jasno, da rabim 4K

Ob burn-in testu se pa sprašujem: recimo, da bom gledal samo filme in video, nobenih igric, TV ali kompov - ali se ne bodo sčasoma začeli poznati okviri formatov: 4:3, 14:9, 16:9, 21:9 oz. 1.85 in 2.35 po filmsko ?

DamjanB52 ::

ziga1990 je izjavil:

Fantje berem teste OLED b7 in sem zasledil da naj bi imeli Motion hiccups pri Interlaced video mi lahko razloži kaj to pomeni po slovensko?

http://www.expertreviews.co.uk/tvs/1405...


Test tudi pravi: "processing of interlaced video – especially fast-action sports broadcast – can be a bit hit and miss". Za sliko tega tipa (hitra akcija, šport) je boljši format 720p (1280 x 720 pik na sliko, p kot progressive), ki se precej enostavno napihne na polni format zaslona (1920 x 1080). Prepleteni / interlaced format 1080i (pol-slike 1920 x 540 pik, enkrat sode, enkrat lihe linije) pa mora TV razplesti v 1080p, kar ni tako enostavno narediti brez napak, kot je podvajanje ali razčesavanje robov. B7 je imel to napako, da je npr. pri fuzbalu žoga včasih za hip razpadla (motion hiccup), kar Vincent, avtor tega testa, demonstrira v YouTube videu .. ampak, Vincent je kasneje ugotovil, da je ta napaka zdaj popravljena, s posodobitvijo softvera v televizorju.

PS: UHD / 4K TV standard se je končno losal prepletanja, kar je skoraj tako pomembna pridobitev kot podvajanje števila pik. To število itak ni tako pomembno, na zaslonih normalne velikosti, razlika med 1280x720p in 1920x1080i pa tudi ni tako dramatična - npr. za 1080i sliko se znajo uporabljati še stare kamere, ki imajo nazivno ločljivost 1440 pik po horizontali, dejansko pa še manj, po vertikali pa prepletena slika doseže kvečjemu 0.7 nazivne ločljivosti .. pa smo dejansko zelo blizu 1280x720, od oka :)

Zgodovina sprememb…

fpbs ::

DamjanB52 je izjavil:

No .. po tej silni debati: je kdo od diskutantov nabavil OLED, kakšne so izkušnje? Mene zanimajo LG modeli A7, B7 in C7 .. ni mi še popolnoma jasno, da rabim 4K
Ob burn-in testu se pa sprašujem: recimo, da bom gledal samo filme in video, nobenih igric, TV ali kompov - ali se ne bodo sčasoma začeli poznati okviri formatov: 4:3, 14:9, 16:9, 21:9 oz. 1.85 in 2.35 po filmsko ?

Tudi mene zanima model B7, mogoče še malo počakam na C8. Ne vem, kako je s tem, lani maja so omenjali neke boljše TADF materiale, ki naj bi bili že vgrajeni v modelih 2018:
http://www.ddaily.co.kr/news/article.ht...

gansta ::

fpbs je izjavil:

DamjanB52 je izjavil:

No .. po tej silni debati: je kdo od diskutantov nabavil OLED, kakšne so izkušnje? Mene zanimajo LG modeli A7, B7 in C7 .. ni mi še popolnoma jasno, da rabim 4K
Ob burn-in testu se pa sprašujem: recimo, da bom gledal samo filme in video, nobenih igric, TV ali kompov - ali se ne bodo sčasoma začeli poznati okviri formatov: 4:3, 14:9, 16:9, 21:9 oz. 1.85 in 2.35 po filmsko ?

Tudi mene zanima model B7, mogoče še malo počakam na C8. Ne vem, kako je s tem, lani maja so omenjali neke boljše TADF materiale, ki naj bi bili že vgrajeni v modelih 2018:
http://www.ddaily.co.kr/news/article.ht...


B7 imam jaz in sem zalo zadovoljen. Itak trenutno kar se tiče OLED LG nima konkurence.

DamjanB52 ::

[st.citat p5773039]

ziga1990 je izjavil:

Fantje berem teste OLED b7 in sem zasledil da naj bi imeli Motion hiccups pri Interlaced video mi lahko razloži kaj to pomeni po slovensko?

http://www.expertreviews.co.uk/tvs/1405...

Mogoče še tole, da bo bolj jasno in izčrpno: LG sam pravi, da
4K TVs are not designed to work with interlaced video at all and don't use the same kind of compensation techniques that older and lower resolution TVs do

Nekaj več o tem v odstavku "Occasional Combing with Interlaced 50Hz Video" na Vincent o C7

Occasional combing with 50 Hz interlaced = občasno razpadanje / razčesavanje vertikalnih ali dijagonalnih robov predmetov pri 1080i, znabiti tudi pri 576i (PAL)

Nekje sem našel še tole:
* ringing horizontal single pixel lines with 1080i
kar je pa že zelo tenka kocina v jajcu

Zgodovina sprememb…

DamjanB52 ::

B7 imam jaz in sem zalo zadovoljen. Itak trenutno kar se tiče OLED LG nima konkurence

Aha .. fino, dragocena možnost, da pobaram nekoga, ki ima direktne izkušnje! Kaj pa pretežno gledaš: SD, HD, UHD? In iz kakšne razdalje (moja bo minimalna, malo več kot višina zaslona)? Zanima me predvsem SD - si mogoče nabavil še kakšen konverter SD na HDMI za analogne signale? Ruski model A7 ima baje vsaj mini-jack za kompozitni in komponentni video .. Kako se pa obnese HDR efekt (fake HDR)? Baje prispeva nekaj šuma .. Sicer pa: zelo zadovoljen, praviš .. ma zihr si opazil kakšno drobno pomanjkljivost, ali pač ne?

Aja, si naredil kakšno dodatno kalibracijo s testnimi signali / diski, ali tako, ki jo ponuja AV Planet?

V oceno, da LG OLED nima konkurence, bi se pa vtaknil s pripombo, da firme, ki kupujejo njihove panele, večinoma vgradijo boljše procesiranje, kar pa seveda stane ..

fpbs ::

DamjanB52 je izjavil:

Kako se pa obnese HDR efekt (fake HDR)? Baje prispeva nekaj šuma .
V oceno, da LG OLED nima konkurence, bi se pa vtaknil s pripombo, da firme, ki kupujejo njihove panele, večinoma vgradijo boljše procesiranje, kar pa seveda stane ..

Samo, to jim ne doprinese kakšne boljše splošne ocene. Tu si poglej primerjavo čisto spodaj: https://www.flatpanelshd.com/review.php...
Model
2017 BeoVision Eclipse 92%
2017 LG C7 OLED 85%
2017 Philips POS9002 83%
2017 Panasonic EZ950 83%
2017 LG E7 86%
Tudi mene zanima, kako se obnese HDR efekt?

DamjanB52 ::

Precej podroben test .. ocene za sliko solo so pa še bolj podobne - kar je zanimivo, ker višje gor v testu pravijo: "the upscaling engine handles upscaling from HD and SD well but LG's processing is not as good as Sony's X1 Extreme or Panasonic's HCX engine" .. kdo bi vedel

fpbs ::

LG Display to unveil 65" rollable OLED TV at CES 2018:
https://www.flatpanelshd.com/news.php?s...

DamjanB52 ::

PS za gansta in zadovoljstvo z B7: kaj pa odsevnost? Slika v testu, ki ga je zlinkal fpbs, je skoraj alarmantna!

DamjanB52 ::

Now we're getting somewhere .. CLEDIS je rahlo prevelik, tale bo pa ravno pravšnji :)
Samsung 146" Micro LED TV, pa še kaj

Zgodovina sprememb…

Blisk ::

OLED 55'' če ni cena vsaj 1700€ potem ni vredu.

DamjanB52 ::

Blisk je izjavil:

OLED 55'' če ni cena vsaj 1700€ potem ni vredu.

Si lahko bolj jasen .. gre mogoče za vrnjen, refurbished ali B-stock? Nekoč je veljalo, da se za vzhodno evropo dela bolj švoh tehnika ..

fpbs ::

DamjanB52 je izjavil:

Now we're getting somewhere .. CLEDIS je rahlo prevelik, tale bo pa ravno pravšnji :)
Samsung 146" Micro LED TV, pa še kaj

Upajmo, da bo kaj iz tega. Samo glede na številne Samsungove napovedi iz prejšnjih let, ki se žal niso uresničile, brez skrbi lahko kupiš OLEDa in boš kakih 8-10 let užival ob najboljši možni sliki.

fpbs ::

Sony's 2018 OLED TV features Dolby Vision, Acoustic Surface:
https://www.flatpanelshd.com/news.php?s...

fpbs ::

DamjanB52 je izjavil:

Now we're getting somewhere .. CLEDIS je rahlo prevelik, tale bo pa ravno pravšnji :)
Samsung 146" Micro LED TV, pa še kaj

Tu si lahko prebereš, kaj misli konkurenca o tej tehnologiji:
http://www.koreaherald.com/view.php?ud=...

cekr ::

Zanimivo, kako firme porabljajo naš otoček sredi jezera.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

DamjanB52 ::

cekr je izjavil:

Zanimivo, kako firme porabljajo naš otoček sredi jezera.

Zanimivo, in efektno - otoček je idealen za ta demo: najprej vidiš cerkev, ki se dviga navzgor, da ne rečem proti nebu, ko se odrola, pa vidiš, da je na otoku. "Porabljajo" bo kar prava beseda, če ne "izkoriščajo" :)

fpbs ::

To si bi bilo zanimivo ogledati v živo:

DamjanB52 ::

Končno! B8 z alpskim podstavkom in črnim robom .. moj je!

fpbs ::

B8 naj bi prišel na tržišče šele junija, in bo imel vgrajen nekoliko slabši Alpha7 procesor. C8 s procesorjem Alpha9 pa pride marca:
https://www.cnet.com/news/lg-oled-tvs-d...

alkor ::

do takrat bo pa tudi B7 ze cena lepo padla :)
LP, a

dj_uro ::

ne ne bo...tako kot ni padla b6 ... žal
vw-klub.si

DamjanB52 ::

fpbs je izjavil:

B8 naj bi prišel na tržišče šele junija, in bo imel vgrajen nekoliko slabši Alpha7 procesor. C8 s procesorjem Alpha9 pa pride marca:
https://www.cnet.com/news/lg-oled-tvs-d...

It will also be interesting to see whether the extra processing will be worth the price difference between the C8 and B8, or better than the processing on Sony's OLED TVs (my guess in both cases: it won't)

Bomo vidl .. ampak tole je bila lbezn na prvi pogled .. true love waits :)

fpbs ::

DamjanB52 je izjavil:

It will also be interesting to see whether the extra processing will be worth the price difference between the C8 and B8, or better than the processing on Sony's OLED TVs (my guess in both cases: it won't)

Ni mi jasno, zakaj se pisec tega članka to sprašuje, če je bilo od LGeja jasno povedano, da Alpha9 lahko istočasno prebavi: 4K+HFR+HDR, Alpha7 pa tega ne zmore, kot seveda tudi ne Sonyjev OLED.

DamjanB52 ::

fpbs je izjavil:

DamjanB52 je izjavil:

It will also be interesting to see whether the extra processing will be worth the price difference between the C8 and B8, or better than the processing on Sony's OLED TVs (my guess in both cases: it won't)

Ni mi jasno, zakaj se pisec tega članka to sprašuje, če je bilo od LGeja jasno povedano, da Alpha9 lahko istočasno prebavi: 4K+HFR+HDR, Alpha7 pa tega ne zmore, kot seveda tudi ne Sonyjev OLED.

Res ni jasno - mogoče samo zdrav skepticizem do tehno-marketinga .. poleg tega se to vpraša še pred diskusijo o HFR

care20 ::

da si sposodim temo

Namrec kupil sem preko spleta tv za 500€ in se ne spoznam najboljse v detajle...
Sicer js sm zelo zadovoljen,ampak zanima me,ce bi opazil kaksno razliko ce bi imel tv HDR,bi bla 4k in da bi bla 100hz ali vec,in pa kaksna OLED itd...
Gledam navadne IPTV programe,mogoce kaksen 1080p film preko HDD...in men je slika super!
Zdaj me zanima,a bi na IPTV programih opazil razliko ce bi kupil tv z zgoraj nastetimi lastnostmi?A mora program oddajati sliko v HDR,da bi razliko opazil?In pa ce gledam film 1080p,bi bla kaksna razlika ce bi bla televizija 4k?

Gre se za TV: https://www.mimovrste.com/tv-sprejemnik...

fpbs ::

Tu si prečitaj mnenje nekoga, ki je imel precej boljši TV od tvojega, in je potem nabavil LG OLED model 2016. Upam, da te hrvaščina ne moti:
Nakon nešto vaganja između Sony XE9005 i LG B6V, odlucio sam se za potonji.
Stara televizija je bila 46" D7000 od Samsunga. Ova 55" oledica je u svima, ali bas u svim pozicijama superiorna.
Prvo sto me oduševilo je prikaz crne (doslovno mrak) i kontrast. Onda operativni sustav (pregledan, brz, virtualni mis radi ka sat). Pa čitanje vanjskog harda (upscaling HD materijala je čudo!!!). Bežično spajanje sa drugim ekranima (mobitel i laptop) također brzo, jednostavno i bez greške.
Čak i SD signal izgleda dosta bolje nego na starom tv-u.
Gore navedeno sve sa tvorničkim postavkama. Baš me zanima kako ce to sve izgledati kad se poigram kalibracijom.
Jedino u čemu je stari Samsung bio bolji je estetika. Ova oledica (iako je sam zaslon možda 5-6mm) ima barem 4-5cm dubok donji dio (valjda da smjesti pustu elektroniku i zvučnike). E sad to na zidu niti blizu ne izgleda tako dobro kao ultra tanki stari tv. Zbog smještaja se ovo kod mene bas primjećuje.

DamjanB52 ::

Zanima me,ce bi opazil kaksno razliko ce bi imel tv HDR,
bi bla 4k in da bi bla 100hz ali vec,in pa kaksna OLED

Če bi TV imel HDR, bi imel 10-bitni panel (10 namesto klasičnih 8 bitov za vsako R, G in B pikco), in s tem večji obseg barv, boljši prikaz kontrastnih in svetlih slik ter delov slike (odbleski). Če signal ni HDR, lahko TV generira svoj, fake HDR, ki je baje lahko prepričljiv.

HDR gre običajno skupaj s 4K (starejši 4K modeli še niso imeli HDR). Oboje omogoča boljši prikaz klasične HD slike, pri čemer je opazen zlasti HDR delež; koliko opazen je 4K, je odvisno od velikosti zaslona in razdalje, s katere ga gledaš, torej od kota, pod katerim ga vidiš. Za običajno TV razdaljo 3m, od oka, mora biti zaslon že precej velik, recimo meter in pol po dijagonali.

Frekvenca, s katero dela zaslon, je pomembna za prikaz gibanja. Klasično je to 50 oz. 60 Hz, kar ustreza SD in HD, pri filmih se pa zna zatikat (24 Hz). Panel z dvojno frekvenco, 100 oz. 120 Hz ima več možnosti za precizen prikaz .. je pa to precej stvar okusa in navajenosti. Nekoč so Američani, ko so prihajali v Evropo, opažali trepetanje slike (50 Hz namesto njihovih 60), obratno pa so Evropejci v Ameriki opažali zatikanje slike pri filmih (ker se 24 Hz v 60 Hz ne izide). Zdaj je vse dosti bolj odvisno od procesiranja, ki lahko dela svašta: računa nadomestne ali vmesne slike, gladi gibanja, dodaja črne med-slike ... Kaj bi ti opazil ali ne, je težko rečt, vsekakor pa: res važna je itak vsebina, ki jo gledaš, manj pa to, kako se prikazuje .. v sili se lahko še mal odmakneš, zbiješ kontrast in napol zamižiš, pa si tam .. poor man's UHD :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: DamjanB52 ()

DamjanB52 ::

PS: Ali kdo ve, kje v LJ se da videt 4K projekcijo iz 4K DCP, po možnosti HDR oz. DV? Veliko projektorjev je še 2K, veliko filmov je v osnovi 2K (zlasti VFX sekvence .. pravi 4K master je draga stvar). Kinoti teh podatkov ne objavljajo, Zagrebški Imax je pa daleč ..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: DamjanB52 ()

care20 ::

Hvala za odgovor...

Torej po tvojem jst niti nebi opazil neke razlike saj tv je diagonala 124cm in razdalja 2,5m...
Ce zelim gledati HDR program,mora program to oddajati kolikor sem te razumel sicer tv vsili neki svoj HDR ki pa je slika verjetno boljsa brez njega,saj ima funkcijo za izklop...hmmm
To Hz mi ni glih najbolj znano pri tv,sicer na racunalniko mi je to kar dost znano,vsaj pri igrah,na TV programih nevem ce bi bil glih sposoben videti razliko...
Te 3 funkcije mi torej niso kaj prida zaenkrat kolikor sem te razumel...
Sem pa na YT gledal OLED tv-je in so mi bili zelo vsec,razlika je res velika,ampak je cena 1450€ z isto diagonalo,kar je doatnih 950€,to mi je pa zaenkrat mal prevec...Mogoce jo kupim ko cena pade pod 1000€

leiito ::

DamjanB52 je izjavil:

fpbs je izjavil:

B8 naj bi prišel na tržišče šele junija, in bo imel vgrajen nekoliko slabši Alpha7 procesor. C8 s procesorjem Alpha9 pa pride marca:
https://www.cnet.com/news/lg-oled-tvs-d...

It will also be interesting to see whether the extra processing will be worth the price difference between the C8 and B8, or better than the processing on Sony's OLED TVs (my guess in both cases: it won't)

Bomo vidl .. ampak tole je bila lbezn na prvi pogled .. true love waits :)


C8 bo imel ob prihodu na police svežini modela primerno ceno, kot vsako leto. Google assistant je itak samo za ZDA in Korejo, vsaj za dogledni čas, upscaling pa sicer bo boljši z Alpha9, tako kot prehodi barv, niso pa to po mnenju ekspertov več kot evolutivne spremembe, večja je bila, ko so postali lani paneli 20-25% svetlejši in dovolj svetli, da ni vse ves čas oblačno.

Best buy OLED trenutno in najbrž vsaj do poletja ostaja C7. Cena je praktično ista kot za B7, ima pa še podporo za Atmos, dodaten sloj AR premaza in bolj praktično stojalo.

DamjanB52 ::

care20 je izjavil:

Hvala za odgovor...
Torej po tvojem jst niti nebi opazil neke razlike saj tv je diagonala 124cm in razdalja 2,5m...
Te 3 funkcije mi torej niso kaj prida zaenkrat kolikor sem te razumel...

Tako, ja .. kar pa bi opazil, kot je povedal ze fpbs, je neprimerno boljsa crna, in odtenki blizu nje, zlasti v zatemnjenem prostoru. Na OLEDu je crna crna, totalno in ful, kar poživi tud druge barve. Na čem drugem bo črna v najboljšem primeru zelo temna siva, ce pa ze bo crna, bodo pa svetli predmeti na crnem ozadju dobili nekaksno auro, svetniski sij

leiito ::

S tem, da ni poanta črna zaradi črne kot take, ampak je črnost črne osnova za percipiran kontrast in s tem kakovost slike, kot jo dojema gledalec. To je quale, dokler ne vidiš v živo OLEDa zraven LCDja si težko predstavljaš razliko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: leiito ()

DamjanB52 ::

Best buy OLED trenutno in najbrž vsaj do poletja ostaja C7. Cena je praktično ista kot za B7, ima pa še podporo za Atmos, dodaten sloj AR premaza in bolj praktično stojalo.

Dodaten AR je močan plus, alpsko stojalo tud, pa še okvir je črn .. stojala sicer niso AR, niti pri C7 niti pri B8, ampak se verjetno da s čem pošpricat, ali pa zagrnit s črnim blagom .. moram itak najprej videt na licu mesta, se že dalj časa odpravljam v kakšen Big Bang

mihco ::

leiito je izjavil:

DamjanB52 je izjavil:

fpbs je izjavil:

B8 naj bi prišel na tržišče šele junija, in bo imel vgrajen nekoliko slabši Alpha7 procesor. C8 s procesorjem Alpha9 pa pride marca:
https://www.cnet.com/news/lg-oled-tvs-d...

It will also be interesting to see whether the extra processing will be worth the price difference between the C8 and B8, or better than the processing on Sony's OLED TVs (my guess in both cases: it won't)

Bomo vidl .. ampak tole je bila lbezn na prvi pogled .. true love waits :)


C8 bo imel ob prihodu na police svežini modela primerno ceno, kot vsako leto. Google assistant je itak samo za ZDA in Korejo, vsaj za dogledni čas, upscaling pa sicer bo boljši z Alpha9, tako kot prehodi barv, niso pa to po mnenju ekspertov več kot evolutivne spremembe, večja je bila, ko so postali lani paneli 20-25% svetlejši in dovolj svetli, da ni vse ves čas oblačno.

Best buy OLED trenutno in najbrž vsaj do poletja ostaja C7. Cena je praktično ista kot za B7, ima pa še podporo za Atmos, dodaten sloj AR premaza in bolj praktično stojalo.


Tudi B7 ima Dolby Atmos podporo

DamjanB52 ::

leiito je izjavil:

S tem, da ni poanta črna zaradi črne kot take, ampak ...

Ja, razen takrat, ko gledaš nekaj, kar nima istih proporcev kot zaslon - če ne zumiraš ali kako razteguješ, dobiš črne pasove nad in pod, ali levo in desno od slike .. hočem reči sive pasove, kar zna bit moteče.

Zato sem tudi vprašal, nekaj objav prej, ali se pri OLED ne dogaja, da se različni formati slike prej ali slej začnejo poznat v panelu

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: DamjanB52 ()

fpbs ::

leiito je izjavil:

S tem, da ni poanta črna zaradi črne kot take, ampak je črnost črne osnova za percipiran kontrast in s tem kakovost slike, kot jo dojema gledalec. To je quale, dokler ne vidiš v živo OLEDa zraven LCDja si težko predstavljaš razliko.

Tu si poglej, kaj ti lahko pokaže OLED, in kaj LCD:
http://shrani.najdi.si/?2F/FI/3gzDp9kQ/...

DamjanB52 ::

Zadnje novice s fronte .. Vincent je pogruntal "ROLLED" :)

DamjanB52 ::

Kaj ti lahko pokaže OLED, in kaj LCD:
http://shrani.najdi.si/?2F/FI/3gzDp9kQ/...

Dobra grafika .. ni mi pa jasno, zakaj štenge spodaj ne grejo od črne do bele?

DamjanB52 ::

Vincent je pogruntal "ROLLED"
in Panasonic sLUTs .. sounds intriguing :)

fpbs ::

DamjanB52 je izjavil:

Kaj ti lahko pokaže OLED, in kaj LCD:
http://shrani.najdi.si/?2F/FI/3gzDp9kQ/...

Dobra grafika .. ni mi pa jasno, zakaj štenge spodaj ne grejo od črne do bele?

Kaj nisi zapazil, da gre LCD lahko eno "štengo" višje od OLEDa, OLED gre pa lahko 7 "šteng" nižje od LCDeja.

DamjanB52 ::

fpbs je izjavil:

DamjanB52 je izjavil:

Kaj ti lahko pokaže OLED, in kaj LCD:
http://shrani.najdi.si/?2F/FI/3gzDp9kQ/...

Dobra grafika .. ni mi pa jasno, zakaj štenge spodaj ne grejo od črne do bele?

Kaj nisi zapazil, da gre LCD lahko eno "štengo" višje od OLEDa, OLED gre pa lahko 7 "šteng" nižje od LCDeja.

Sem zapazil, in jih šel tud štet .. zato mi je grafika všeč, in zaradi izbire slike .. število šteng mi je jasno, ne pa njihova barva oz. sivina .. recimo, zakaj ni prva štenga (in stolpec slike nad njo) totalno črna?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: DamjanB52 ()

fpbs ::

Tu imaš vse lepo obrazloženo:
https://lgeblog.co.ke/lg-hdr-enabled-ol...

DamjanB52 ::

fpbs je izjavil:

Tu imaš vse lepo obrazloženo:
https://lgeblog.co.ke/lg-hdr-enabled-ol...

Uredu, všeč mi je grafika na vrhu .. ne bi imel pa nič proti malo bolj tehničnemu prikazu .. recimo, bitno globino sploh ne omenjajo, pa banding .. in glej, gray scale štenge grejo od črne do bele :)

fpbs ::

Sharp prepares to take OLED production fight to LG:
https://www.whathifi.com/news/sharp-pre...

easyrider3 ::

Nikoli me NE bo nobeden več pregovoril in edino bo vedno samo SONY SONY SONY. Zaradi mene lahko tukaj pišete LG je daleč spredaj in bla bla bla samo nikoli pred SONY tudi pri OLED televizorjih.

Andy9 ::

Kaj je pa tebe popadlo?

clancy ::

Za vsaj 1k€ večjo ceno, itak da mora biti boljši.

DamjanB52 ::

easyrider3 je izjavil:

Nikoli me NE bo nobeden več pregovoril ...

Torej te je nekdo pregovoril, in izkušnja je bila slaba .. lahko kaj več poveš o tem? To sigurno zanima precej ljudi tukaj ..
««
5 / 127
»»