» »

Menjava gotovine

Menjava gotovine

orbitairways ::

Kolikšen je limit pri menjavi gotovine, za katerega je potreben osebni dokument?

111111111111 ::

Na Banki Koper je že za 100€ treba pokazat osebni dokument. Odvisno kako si sumljiv blagajničarki.

harmony ::

111111111111 je izjavil:

Na Banki Koper je že za 100€ treba pokazat osebni dokument. Odvisno kako si sumljiv blagajničarki.

OMG, kot bi ziveli v Bangladesu.

111111111111 ::

Jap, prosil sem za menjavo 100€ na 50€, 2x20€ in 10€. Pa je vse podatke iz osebne izkaznice prepisala, preden mi je zmenjala. Tako da nikoli več v banko koper.

eric_cartman ::

Sam v vednost. Mene so na banki vprašali če sem njihov komitent pri menjavi denarja.. In ker sem rekel da nisem, mi je povedala, da mi mora zaračunat provizijo. Sem se zahvalil in šel.. Želel zamenjat 20 EUR. O osebni ni blo nič govora --> Deželna Banka Slovenije.

Skratka osebne podatke rabi, če si njihov komitent, da ti potem ne zaračuna provizije.

Zgodovina sprememb…

lucky13 ::

Osebne podatke rabi, da te organi pregona lažje najdejo, če je bankovec, katerega ji ponujaš, ponarejen. ;)

111111111111 ::

eric_cartman je izjavil:


Skratka osebne podatke rabi, če si njihov komitent, da ti potem ne zaračuna provizije.

Ne bo držalo. Nisem komitent Banke Koper. Če si bančni komitent, ne rabi tvojih osebnih podatkov ker jih že ima.

St235 ::

Banka v skladu z internimi navodili identificira vsako stranko. Ce je nekdo komitent mora to seveda iskazat, ce ni si podatke zapisejo. Pri tem je vseeno ali menjas 10 al 5000 eur.

orbitairways ::

kako je pa s poročanjem strank v RS, ki želijo zamenjat večje vsote gotovine? Npr. v Ameriki je limit 10kUSD, če to presežeš te takoj poročajo določenim institucijam.

harmony ::

lucky13 je izjavil:

Osebne podatke rabi, da te organi pregona lažje najdejo, če je bankovec, katerega ji ponujaš, ponarejen. ;)

In za to rabis it na banko. Gres na bovsjaka in placas za kramo s stotakom in adijo. No edino lahko si nesrecen, ce te na bovsjaku kaksni cigojneri nategnejo in ti tudi oni potisnejo v roke ponarajen kes.

next3steps ::

harmony je izjavil:

111111111111 je izjavil:

Na Banki Koper je že za 100€ treba pokazat osebni dokument. Odvisno kako si sumljiv blagajničarki.

OMG, kot bi ziveli v Bangladesu.

Res je. V tujini nekatere banke nekomitentom sploh ne menjavajo keša

ales85 ::

orbitairways je izjavil:

kako je pa s poročanjem strank v RS, ki želijo zamenjat večje vsote gotovine? Npr. v Ameriki je limit 10kUSD, če to presežeš te takoj poročajo določenim institucijam.

Glede menjave gotovine ne vem ampak, če pa položiš na račun ekvivalent 1000 EUR v drugi valuti (ali pa EUR) ali več, že poročajo naprej.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ales85 ()

juroz ::

ima kdo info če SKB (če si komitent) zahteva kakšno provizijo če želim 10-20-50 menjat za 200 ter 500€?

111111111111 ::

Ne zahteva. Banke od svojih komitentov ne zahtevajo provizije.

EDIT: Seveda mora seštevek bankovcev ustrezati željeni vsoti. :D

Zgodovina sprememb…

stb ::

Točno tako. Komitent bi sicer v izogib proviziji gotovino položil na svoj račun in jo minuto kasneje vzdignil (lahko tudi večkrat v manjših zneskih, da ne dobi istih petstotakov nazaj).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: stb ()

Samuel ::

ales85 je izjavil:

orbitairways je izjavil:

kako je pa s poročanjem strank v RS, ki želijo zamenjat večje vsote gotovine? Npr. v Ameriki je limit 10kUSD, če to presežeš te takoj poročajo določenim institucijam.

Glede menjave gotovine ne vem ampak, če pa položiš na račun ekvivalent 1000 EUR v drugi valuti (ali pa EUR) ali več, že poročajo naprej.


Pologe na račun nad 1000€ lahko poročajo, lahko pa ne.
Meja je mislim da 15.000€ v enkratnem znesku, kjer je poročilo obvezno.

Zakon o preprečevanju pranja denarja in financiranja terorizma (ZPPDFT-1)

2. pri vsaki transakciji v vrednosti 15.000 eurov ali več, ne glede na to, ali poteka posamično ali z več transakcijami, ki so med seboj očitno povezane;
If you notice this notice, you will notice that this notice is
noticably not worth noticing.

ales85 ::

Samuel je izjavil:

Pologe na račun nad 1000€ lahko poročajo, lahko pa ne.

Ali morda veš od česa je odvisno, če poročajo ali ne? Ker moja zadnja izkušnja je bila polog na NLB v USD, več kot 1000 EUR pa so rekli, da morajo poročati vse kar je nad 1000 EUR - neodvisno od valute.

St235 ::

Odvisno od politike banke, naključnega vzorca in faktrojev tveganja.

orbitairways ::

kako je pa ponavadi s provizijo pri menjavi gotovine za komitente in nekomitente?

Ce prav vidim, se provizija giblje od 1 do 3% za nekomitente. Dokaj veliko.

...:TOMI:... ::

Greš v banko ali kako drugo ustanovo, ki ne zaračunava provizij.

Če bi potreboval več drobiža (kovancev), se obrneš tja, kjer je veliko kovancev. To so firme, ki imajo v lasti razne avtomate (za tople napitke, hrano, ipd.), če rabiš pa večje apoene pa greš na bencinsko črpalko ali nekam, kjer se obrne veliko denarja. Tam z lahkoto dobiš vse od 20 € navzgor.

Vse brez provizij.
Tomi

...:TOMI:... ::

BSI ima priročen pregled nad cenami:

http://bsi.si/orodja/tarife-ps.asp?Mapa...
Tomi

Furbo ::

111111111111 je izjavil:

Jap, prosil sem za menjavo 100€ na 50€, 2x20€ in 10€. Pa je vse podatke iz osebne izkaznice prepisala, preden mi je zmenjala. Tako da nikoli več v banko koper.

Še dobro, da so se zastonj ukvarjali s teboj. Ne vem od kje ideja ljudem, da so banke neprofitne organizacije, ki samo čakajo, da ti zmenjajo enega bogega stotaka.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Utk ::

...:TOMI:... je izjavil:

Greš v banko ali kako drugo ustanovo, ki ne zaračunava provizij.

Če bi potreboval več drobiža (kovancev), se obrneš tja, kjer je veliko kovancev. To so firme, ki imajo v lasti razne avtomate (za tople napitke, hrano, ipd.), če rabiš pa večje apoene pa greš na bencinsko črpalko ali nekam, kjer se obrne veliko denarja. Tam z lahkoto dobiš vse od 20 € navzgor.

Vse brez provizij.

Zakaj bi kdo to delal, ce se zmoti ali dobi ponarejen denar, bo on placal, nic pa nima od tega.

...:TOMI:... ::

Firme, kjer je veliko denarja oz. denarnega toka, imajo stroje za štetje in tudi za preverjanje denarja.

Zakaj bi to delali? Ja, zato, ker drugače tudi oni plačajo provizijo pri pologu kovancev. Na pumpi ti pa rade volje menjajo, ker rabijo drobiž, ravno tako v trgovinah. Lastniki avtomatov pa prav tako.

Meni gre zelo na živce, če neka trgovina, gostila, bar ali kdo drug nima drobiža. Možnosti za dobit drobiž so zelo velike, nesposobnost odgovornih je pa druga zadeva.
Tomi

111111111111 ::

Furbo je izjavil:

111111111111 je izjavil:

Jap, prosil sem za menjavo 100€ na 50€, 2x20€ in 10€. Pa je vse podatke iz osebne izkaznice prepisala, preden mi je zmenjala. Tako da nikoli več v banko koper.

Še dobro, da so se zastonj ukvarjali s teboj. Ne vem od kje ideja ljudem, da so banke neprofitne organizacije, ki samo čakajo, da ti zmenjajo enega bogega stotaka.

Tako kot ti od s.p.-ja pričakuješ da ti bo zastonj naredil predračun. Seveda se pritožiš in mu v roke porineš stotaka, za potne stroške in ure. Gre bolj za odnos do ljudi. Če ga banka nima, me tudi nima kot komitenta.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Visa Electron (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
330109367 (28217) Vetrpiha
»

Predplačniška visa (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15038312 (16468) sbawe64
»

Poslovni račun

Oddelek: Loža
407766 (3768) JN
»

skb visa vs. abanka visa

Oddelek: Loža
395401 (2802) dope1337
»

Izbira banke (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19452273 (29008) MrStein

Več podobnih tem