» »

Windows 10 Creators Update je že tu

Windows 10 Creators Update je že tu

Slo-Tech - Čeprav naslednja podverzija Microsoftovega operacijskega sistema Windows 10 Creators Update izide šele v torek, si jo lahko od danes prenese in namesti kdorkoli. Windows 10 verzija 1703, kakor se tudi imenuje Creators Update, je odslej na voljo prek običajnih kanalov, torej MSDN, TechNet, Media Creation Tool in Update Assistant.

Najlažja pot je prav uporaba slednjega, saj Windows 10 Update Assistant ob uporabi namesti Build 15063, ki nič drugega kot Creators Update oziroma bo to postal v torek. Vse, kar potrebujemo za uspešno namestitev, je zgolj nekaj klikov na gumbe Update in Next, pa bomo dobili svežo verzijo. Uporabimo lahko tudi Media Creation Tool, če želimo izdelati namestitveni medij za svežo namestitev.

O novostih, ki jih prinaša, smo že obširno pisali, zato le na kratko ponovimo. Dobili bomo prenovljen brskalnik Edge, Game Mode za igranje iger, streaming iger z Beamom, dograjeno Cortano, več nadzora nad nameščanjem posodobitev, Dynamic Lock, zatemnjevanje zaslon ob nočnih urah itd.

Ob tem velja opozoriti, da je nameščanje večje nadgradnje operacijskega sistema vedno tvegano početje, saj se v nove verzije včasih prikradejo hrošči, ki jih proizvajalec kasneje reši. Načeloma je zato pametneje počakati.

74 komentarjev

«
1
2

Ganon ::

Hvala za opozorilo. Nadgrajujem v tem trenutku.

Furbo ::

Dobili bomo prenovljen brskalnik Edge, Game Mode za igranje iger, streaming iger z Beamom, dograjeno Cortano, več nadzora nad nameščanjem posodobitev, Dynamic Lock, zatemnjevanje zaslon ob nočnih urah itd.

Hmm pa poglejmo,
Edge, a to kdo koristi sploh - zeh,
game mode? že zdaj lahko igram igre - zeh,
streaming - to ma že vsak ki rab - zeh,
cortana - a to je tist neki ki mi krade resource? - zeh,
nadzor? me prav zanima ja, bomo vidl - zeh
dynamic lock? stacionarc - neuporabno, prenosnik - le kater bukselj odkoraka od njega? - zeh,
zatemnjevanje zaslona - kdor to rab ima že f.lux - zeh
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

konspirator ::

Microsoft becomes more transparent for Creators Update
https://www.bleepingcomputer.com/news/m...
--

ThinkTech ::

Furbo je izjavil:

Hmm pa poglejmo,
Edge, a to kdo koristi sploh - zeh,
game mode? že zdaj lahko igram igre - zeh,
streaming - to ma že vsak ki rab - zeh,
cortana - a to je tist neki ki mi krade resource? - zeh,
nadzor? me prav zanima ja, bomo vidl - zeh
dynamic lock? stacionarc - neuporabno, prenosnik - le kater bukselj odkoraka od njega? - zeh,
zatemnjevanje zaslona - kdor to rab ima že f.lux - zeh

Jaz pravim enako, škoda prostora na disku.

mtosev ::

jaz že mam.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

frudi ::

Nove možnosti nadzora nad nadgradnjami izgledajo obetavno za tiste, ki jim nadgradnje preveč težijo. Varnostne posodobitve se da odložiti za 30 dni, 'feature' posodobitve pa celo za eno leto. Povrh vsega se da začasno ustaviti nadgradnje za do 35 dni naenkrat. In zame najpomembneje, da se bolj natančno določiti, kdaj naj se računalnik po nadgradnji ponovno zažene.

Night light za zatemnjevanje zaslona je zelo luštna zadeva. Sicer je funckionalno zelo oskubljen, da se nastaviti samo barvno temperaturo in kdaj naj bo aktiven (privzeto med sončnim zahodom in vzhodom), pa je to zame točno dovolj. f.lux sem uporabljal ravno za to in nič več, tako da sem hvaležen, da se ga lahko končno znebim, ker je povzročal nemalo problemov. Že zaradi tega je meni bilo vredno nadgradit.

Še ena hitro opazna sprememba je, da so več nastavitev prestavili v novi UI, klasični control panel pa izginja vse bolj v ozadje. Tako ga recimo ni več v kontekstnem start menuju (desni klik na start gumb), Apps and Features po novem odpre nov UI, itd. Jaz sicer še vedno raje uporabljam klasični control panel, ampak nadaljnje poenotenje vmesnika je korak v pravo smer.

Dynamic Lock zveni kot dobra ideja za poslovna okolja, ampak dvomim, da bo zares uporaben. Win+L kombinacija bi že morala biti refleksna vsem, ki kaj dajo na zasebnost in varovanje podatkov v pisarni.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

mitkos ::

zatemnjevanje zaslona... kje je sploh skrita ta funkcija oziroma nastavitev?

globoko grlo ::

A mi lahko kdo pove kaj vse laufa v teh windowsih?
Kolk miljon tavžnt vrstic kode samo za to, da lahko zalaufamo en app?
Oz. je OS postal nekaka taka entiteta kot naša država.
samasebinamen.press
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

Zgodovina sprememb…

Markoff ::

Se pravi nič od nič od nadgradnje. In ta šmorn mi bo moj W10 Home (Hell?) Edition namestil sam in se prisilno restartal, boli njega uvo, če imam odprtih kup delovnih dokumentov. Ja, človek res nima razlogov, da ne bi uporabljal Spyware 10.

V trenutku, ko neham kišto uporabljati za delo, gre gor Win7, pa četudi piratski - zadnji uporabniku prijazen OS iz Redmonda. Koja budala v MS je prišel na idejo uporabniku komplicirat GUI in mu otežiti dostop do sistemskih nastavitev? Z veseljem bi nadgradil OS na zadnjo verzijo, če bi končno pustili ta prokleti GUI na miru ali pa mi dali možnost izbire, katerega bom uporabljal. V Win10 je Win7 look&feel zelo zelo ubog. Da ne omenim razbitja nastavitev na Settings in Control Panel konzoli, ki pa nista alternativi, temveč v mnogih nastavitvah komplementarni!

Grd, omejeno uporaben, vohunski (ne vrhunski) OS. Samo še igre in pogojno Office me držijo na tem dreku od dreka.
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

LeQuack ::

Kolikor vem Microsoft večino denarja sedaj dobijo samo še od oblačnih storitev, tako da se jim jebe za Windowse oziroma so postali samo še eno orodje kako folku prodat razne oblačne storitve ter kako hkrati prodati podatke uporabnikov.
Quack !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LeQuack ()

blackbfm ::

evo prvi fail po nadgradnji, namrec remote desktop ne deluje, dokler ne gres fizicno do kompa kjer moras ponovno nastavit tiste send diagnostic in ostale bedarije.. 8-O

torej ce na remote updatas si nekoliko fakd

xmetallic ::

Furbo je izjavil:

Hmm pa poglejmo,
1. Edge, a to kdo koristi sploh - zeh,
2. game mode? že zdaj lahko igram igre - zeh,
streaming - to ma že vsak ki rab - zeh,
cortana - a to je tist neki ki mi krade resource? - zeh,
nadzor? me prav zanima ja, bomo vidl - zeh
3. dynamic lock? stacionarc - neuporabno, prenosnik - le kater bukselj odkoraka od njega? - zeh,
4. zatemnjevanje zaslona - kdor to rab ima že f.lux - zeh

1. Chrome je zadnjih nekaj verzij žalost od brskalnika, vsake toliko se sesuje. Edge se je pokazal kot solidna alternativa.
2. Ko je Game Mode aktiviran OS vsem ostalim procesom odvzame resource oz. jih zmanjša na minimum in jih dodeli igram. Najdi mi software, ki to omogoča, zeh. Ga ni, zeh.
3. Sej če ne uporabljaš PC za službene zadeve te čist razumem. Nobene potrebe da doma za igrice zaklepaš računalnik. V poslovnem okolju pa samodejno zaklepanje prav pride. Pa še čas prihrani. Vstaneš in greš, sistem takoj zaklene PC.
4. Flu.x. Sem ga uporabljal do zdaj. Zdej pa nima več smisla, ker Windows omogoča bistveno boljšo zatemnitev kot flu.x, temnejše barve

Oberyn ::

globoko grlo je izjavil:

A mi lahko kdo pove kaj vse laufa v teh windowsih?
Kolk miljon tavžnt vrstic kode samo za to, da lahko zalaufamo en app?
Oz. je OS postal nekaka taka entiteta kot naša država.
samasebinamen.press

Windows ni samo OS, temveč je distribucija, kot temu rečejo v svetu Linuxa. Jedro opreacijskega sistema predstavlja peščica datotek v mapi Windows, velikih par ducatov megabajtov. Ostalo so stotine dodatnih programov, s katerimi uporabniki počnejo, kar pač počnejo. S samim golim opercijskim sistemom nimaš kot uporabnik kaj početi. Sicer pognati nek app ni trivialno opravilo, to je zapleten proces, ki res potrebuje milijon vrstic predhodno napisane programske kode.

LuiIII ::

Edge na Surfacu je prav v redu, zatemnevanje je sedaj sistemsko rešeno, kar je tudi prav. To je to kar se mene tiče. Edino kar me sedaj res matra pri Microsoftu pa je: Kje je Surface Pro 5!?

Master_Yoda ::

3. Sej če ne uporabljaš PC za službene zadeve te čist razumem. Nobene potrebe da doma za igrice zaklepaš računalnik. V poslovnem okolju pa samodejno zaklepanje prav pride. Pa še čas prihrani. Vstaneš in greš, sistem takoj zaklene PC.


Ker je tako tesko klofniti Windows+L ko se vstajas od mize :D. Po kaksnem tednu to ze avtomatsko klofas.

G-man ::

Softverska industrija je postala modna industrija. MS ni izjema.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: G-man ()

Looooooka ::

Master_Yoda je izjavil:

3. Sej če ne uporabljaš PC za službene zadeve te čist razumem. Nobene potrebe da doma za igrice zaklepaš računalnik. V poslovnem okolju pa samodejno zaklepanje prav pride. Pa še čas prihrani. Vstaneš in greš, sistem takoj zaklene PC.


Ker je tako tesko klofniti Windows+L ko se vstajas od mize :D. Po kaksnem tednu to ze avtomatsko klofas.

Če me prepozna, ko pridem nazaj in mi ni treba kliknit pa geslo vpisovat/stiskat fingerprint potem je tole boljše.
Razen če se lahko na moj stol usedeš ti in si daš pred faco mojo sliko na A4 format papirju. Potem je ravno tako uporabno kot samsungonova implementacija :)

||_^_|| ::

LuiIII je izjavil:

Edge na Surfacu je prav v redu, zatemnevanje je sedaj sistemsko rešeno, kar je tudi prav. To je to kar se mene tiče. Edino kar me sedaj res matra pri Microsoftu pa je: Kje je Surface Pro 5!?


Meni je pa to čisto ok, da še ni petke. Pač ne delajo nekaj na silo, da je treba vsako leto dat novo napravo ven. Bo, ko bo kak opaznejši napredek (upam).

||_^_|| ::

Looooooka je izjavil:

Master_Yoda je izjavil:

3. Sej če ne uporabljaš PC za službene zadeve te čist razumem. Nobene potrebe da doma za igrice zaklepaš računalnik. V poslovnem okolju pa samodejno zaklepanje prav pride. Pa še čas prihrani. Vstaneš in greš, sistem takoj zaklene PC.


Ker je tako tesko klofniti Windows+L ko se vstajas od mize :D. Po kaksnem tednu to ze avtomatsko klofas.

Če me prepozna, ko pridem nazaj in mi ni treba kliknit pa geslo vpisovat/stiskat fingerprint potem je tole boljše.
Razen če se lahko na moj stol usedeš ti in si daš pred faco mojo sliko na A4 format papirju. Potem je ravno tako uporabno kot samsungonova implementacija :)


Tale zadeva meni ne dela, a komu dela?

RegulusDraco ::

Master_Yoda je izjavil:

3. Sej če ne uporabljaš PC za službene zadeve te čist razumem. Nobene potrebe da doma za igrice zaklepaš računalnik. V poslovnem okolju pa samodejno zaklepanje prav pride. Pa še čas prihrani. Vstaneš in greš, sistem takoj zaklene PC.


Ker je tako tesko klofniti Windows+L ko se vstajas od mize :D. Po kaksnem tednu to ze avtomatsko klofas.


vtipkavat geslo 100x dnevno je tečno.
Pa si lahko smartass kolikor hočeš.

Zaklepanje službenega računalnika, ko pri njem nisi fizično prisoten pa upam da je stalna praksa?
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Zgodovina sprememb…

RegulusDraco ::

Furbo je izjavil:

Dobili bomo prenovljen brskalnik Edge, Game Mode za igranje iger, streaming iger z Beamom, dograjeno Cortano, več nadzora nad nameščanjem posodobitev, Dynamic Lock, zatemnjevanje zaslon ob nočnih urah itd.

Hmm pa poglejmo,
Edge, a to kdo koristi sploh - zeh,
game mode? že zdaj lahko igram igre - zeh,
streaming - to ma že vsak ki rab - zeh,
cortana - a to je tist neki ki mi krade resource? - zeh,
nadzor? me prav zanima ja, bomo vidl - zeh
dynamic lock? stacionarc - neuporabno, prenosnik - le kater bukselj odkoraka od njega? - zeh,
zatemnjevanje zaslona - kdor to rab ima že f.lux - zeh


1. Edge je zakon. Potrebe po nekem glomaznem Chromu ali Firefoxu za average userja praktično ni več.
2. game mode, ki sistemske resource prioritetno dodeljuje igri še ni obstajal. To omogoča samo Windows 10. Ostali so samo neko sranje, ki ti izklopi notifikacije in podobno.
3. Streaming požre OGROMNO resourcov, če hočeš steramat kolikor toliko spodobno kvaliteto. Če je Microsoft to naredil bolje je to odlično.
4. Cortana je zelo zanimiva reč, če jo znaš uporabljat. In če nisi paranoičen v božjo mater. Upam da ne uporabljaš Googla, če se tako bojiš Cortane.
5. Nadzor imaš že zdaj. Razen glede posodobitev, kjer se je microsoft odločil da ima dovolj smartassov.
6. Dynamic lock je zakon feature. All hail microsoft! Vprašanje je sicer na kakšnem hardwaru bo to delovalo. In ja, svoj prenosnik zaklepam, če sem v okolju kjer sklepam da mi ga ne bodo ukradli. Sicer pa seveda hybernate in torba.
7. F.lux je super, ja. Ampak če OS to ponuja po defaultu pa ne vidim razloga zakaj bi to bilo slabo. Sicer pa bo f.lux še vedno lahko služil na macOS, android, ios itd itd itd.
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

broken/link ::

če si MS fanboy je itak vse zakon

RegulusDraco je izjavil:

All hail microsoft!

Dr_M ::

broken/link je izjavil:

če si MS fanboy je itak vse zakon

RegulusDraco je izjavil:

All hail microsoft!



Ce si neprilagojen zafrustriranc, je pa vse zeh, gnilo, slabo, neuporabno...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

RegulusDraco ::

broken/link je izjavil:

če si MS fanboy je itak vse zakon

RegulusDraco je izjavil:

All hail microsoft!


microsoft fanboy, ki ti piše iz macbooka. Zraven updatam Windows prenosnik. Laufa mi pa še linux stacionarc. faking šit a?

Na Macbooku imam Windows 10 na bootcampu. Linux v virtalki. Update Windowsov sledi kasneje, rabim XCode trenutno.
No, v bistvu bi komot lahko delal tudi v Visual Studiu, kar delam zdej. Samo se mi resno ne da prenašat projekta just for the lolz.

So yeah, fanboy.
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Zgodovina sprememb…

mladens66 ::

Markoff je izjavil:

Se pravi nič od nič od nadgradnje. In ta šmorn mi bo moj W10 Home (Hell?) Edition namestil sam in se prisilno restartal, boli njega uvo, če imam odprtih kup delovnih dokumentov. Ja, človek res nima razlogov, da ne bi uporabljal Spyware 10.

V trenutku, ko neham kišto uporabljati za delo, gre gor Win7, pa četudi piratski - zadnji uporabniku prijazen OS iz Redmonda. Koja budala v MS je prišel na idejo uporabniku komplicirat GUI in mu otežiti dostop do sistemskih nastavitev? Z veseljem bi nadgradil OS na zadnjo verzijo, če bi končno pustili ta prokleti GUI na miru ali pa mi dali možnost izbire, katerega bom uporabljal. V Win10 je Win7 look&feel zelo zelo ubog. Da ne omenim razbitja nastavitev na Settings in Control Panel konzoli, ki pa nista alternativi, temveč v mnogih nastavitvah komplementarni!

Grd, omejeno uporaben, vohunski (ne vrhunski) OS. Samo še igre in pogojno Office me držijo na tem dreku od dreka.


Če ti Windows 10 GUI gre na živce, inštaliraj Classic Shell (zastonj ga dobiš na http://www.classicshell.net/ ) in je problem rešen. Vsa ostala MS-sranja - igrice, sledenje uporabnikom, ipd., pa lahko disablaš.

RegulusDraco ::

haha, sem dobil ravnokar update še na osX Sierra. Dodali so funkcijo Night Shift, tako da tudi na osX f.lux ni več potreben.

https://www.macrumors.com/2017/03/27/ap...
Night Shift is activated through the Displays section of System Preferences, where a setting to have it come on at sunset and turn off at sunrise is available.

Zanimivo, dosti novih reči za testirat ta vikend :)
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Zgodovina sprememb…

mtosev ::

če koga zanima

51.2 percent of Steam users are running Windows 10
51.2 percent of Steam players are running Windows 10
51.2 percent of Steam players are running Windows 10
Windows 10 continues to be the most popular OS amongst Steam gamers and this is expected to grow with the public release of Game Mode.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

RegulusDraco ::

Bo zanimivo testirat koliko fpsjev imam brez game moda in koliko z game modom na prenosniku. Da vidimo če sploh kaj pomaga. Na močnem PCju dvomim, da bo opazna razlika.
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Furbo ::

RegulusDraco je izjavil:

1. Edge je zakon. Potrebe po nekem glomaznem Chromu ali Firefoxu za average userja praktično ni več.
2. game mode, ki sistemske resource prioritetno dodeljuje igri še ni obstajal. To omogoča samo Windows 10. Ostali so samo neko sranje, ki ti izklopi notifikacije in podobno.
3. Streaming požre OGROMNO resourcov, če hočeš steramat kolikor toliko spodobno kvaliteto. Če je Microsoft to naredil bolje je to odlično.
4. Cortana je zelo zanimiva reč, če jo znaš uporabljat. In če nisi paranoičen v božjo mater. Upam da ne uporabljaš Googla, če se tako bojiš Cortane.
5. Nadzor imaš že zdaj. Razen glede posodobitev, kjer se je microsoft odločil da ima dovolj smartassov.
6. Dynamic lock je zakon feature. All hail microsoft! Vprašanje je sicer na kakšnem hardwaru bo to delovalo. In ja, svoj prenosnik zaklepam, če sem v okolju kjer sklepam da mi ga ne bodo ukradli. Sicer pa seveda hybernate in torba.
7. F.lux je super, ja. Ampak če OS to ponuja po defaultu pa ne vidim razloga zakaj bi to bilo slabo. Sicer pa bo f.lux še vedno lahko služil na macOS, android, ios itd itd itd.

1. Meni edge ni noben zakon, chrome se mi ne sesuva.
2. Meni igre delajo, moj procesor ima dovolj jeder, da se tudi zadaj lahko kaj dogaja.
3. Mislim, da imajo že grafe spodobno podporo za streaming, da bi MS to naredil bolje? Bomo videli. Glede na izkušnje s skypom in podobnim, imam pomisleke.
4. Ne uporabljam cortane, niti nisem omenil kakega strahu, to si sam potegnil iz svoje glave.
5. Kot rečeno, bomo videli kako bo z nadzorom. Pa nisi smartass, če nočes 'posodobitve' ki ti nekaj pokvari.
6. Na HW z modrim zobom očitno.
7. Jaz osebno nočem poscanih barv zvečer na ekranu, sem dal preveč € za barvno pravilnega, da bi mi zdaj en sw zdrkaval barve.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

SimplyMiha ::

Tale game mode je bolj hit or miss, odvisno od posamezne igre. Bolj je opazen pri igrah, ki bolj obremenijo CPU. Grafični intenzivne igre (dumb shooters'n'shit) itak vse naložijo na GPU, tako da tam game mode ne pomaga kaj dosti. Tudi sicer je bolj za švoh procesorje, na top CPU-jih razlike praktično ne opazite.

Zgodovina sprememb…

RegulusDraco ::

Furbo je izjavil:

RegulusDraco je izjavil:

1. Edge je zakon. Potrebe po nekem glomaznem Chromu ali Firefoxu za average userja praktično ni več.
2. game mode, ki sistemske resource prioritetno dodeljuje igri še ni obstajal. To omogoča samo Windows 10. Ostali so samo neko sranje, ki ti izklopi notifikacije in podobno.
3. Streaming požre OGROMNO resourcov, če hočeš steramat kolikor toliko spodobno kvaliteto. Če je Microsoft to naredil bolje je to odlično.
4. Cortana je zelo zanimiva reč, če jo znaš uporabljat. In če nisi paranoičen v božjo mater. Upam da ne uporabljaš Googla, če se tako bojiš Cortane.
5. Nadzor imaš že zdaj. Razen glede posodobitev, kjer se je microsoft odločil da ima dovolj smartassov.
6. Dynamic lock je zakon feature. All hail microsoft! Vprašanje je sicer na kakšnem hardwaru bo to delovalo. In ja, svoj prenosnik zaklepam, če sem v okolju kjer sklepam da mi ga ne bodo ukradli. Sicer pa seveda hybernate in torba.
7. F.lux je super, ja. Ampak če OS to ponuja po defaultu pa ne vidim razloga zakaj bi to bilo slabo. Sicer pa bo f.lux še vedno lahko služil na macOS, android, ios itd itd itd.

1. Meni edge ni noben zakon, chrome se mi ne sesuva.
2. Meni igre delajo, moj procesor ima dovolj jeder, da se tudi zadaj lahko kaj dogaja.
3. Mislim, da imajo že grafe spodobno podporo za streaming, da bi MS to naredil bolje? Bomo videli. Glede na izkušnje s skypom in podobnim, imam pomisleke.
4. Ne uporabljam cortane, niti nisem omenil kakega strahu, to si sam potegnil iz svoje glave.
5. Kot rečeno, bomo videli kako bo z nadzorom. Pa nisi smartass, če nočes 'posodobitve' ki ti nekaj pokvari.
6. Na HW z modrim zobom očitno.
7. Jaz osebno nočem poscanih barv zvečer na ekranu, sem dal preveč € za barvno pravilnega, da bi mi zdaj en sw zdrkaval barve.


1. zakaj ne? Kaj te moti, kaj ti manjka pri Edgu?
2. Dobro, tebi delajo, žal ti ne predstavljaš celega sveta.
3. Žal tvoja grafa ne predstavlja celega sveta.
4. Zakaj ti torej Cortana ni všeč? Meni se zdi čisto korektno narejena, s prostorom za izboljšave.
5. Nevem kdaj so mi posodobitve nazadnje kaj pokvarile. Razen če sem uporabljal bedasti software.
6. Super, spariš s telefonom in je to to. Odlično za služben računalnik.
7. Če nabijaš igre, gledaš filme, delaš trapasti web dizajn potem se strinjam. Če pa samo browsaš reddit in raziskuješ koliko časa potuje hrana pri žirafi od ust do želodca pa so poscane barve čisto ok.
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

MrStein ::

RegulusDraco je izjavil:


2. game mode, ki sistemske resource prioritetno dodeljuje igri še ni obstajal. To omogoča samo Windows 10. Ostali so samo neko sranje, ki ti izklopi notifikacije in podobno.

Že pri Visti so se hvalili z "dodeli prioriteto igri, da bolje teče, da drugi procesi ne motijo, bla bla".
Kaki "mode" se je imenoval, pa se ne spomnim.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

mladens66 je izjavil:


Če ti Windows 10 GUI gre na živce, inštaliraj Classic Shell (zastonj ga dobiš na http://www.classicshell.net/ ) in je problem rešen.

A po novem vsebuje tudi komplet Control Panel?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

SimplyMiha ::

Yuck, debeli robovi in oglati robovi... Toliko prostorske potrate mi gre na živce! Res ne razumem, zakaj vam je Vista tako všeč.

Zgodovina sprememb…

MrStein ::

frudi je izjavil:


Dynamic Lock zveni kot dobra ideja za poslovna okolja, ampak dvomim, da bo zares uporaben. Win+L kombinacija bi že morala biti refleksna vsem, ki kaj dajo na zasebnost in varovanje podatkov v pisarni.

Torej se strinjaš, da je to must have funkcija, ampak se nočeš strinjati?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

RegulusDraco ::

MrStein je izjavil:

RegulusDraco je izjavil:


2. game mode, ki sistemske resource prioritetno dodeljuje igri še ni obstajal. To omogoča samo Windows 10. Ostali so samo neko sranje, ki ti izklopi notifikacije in podobno.

Že pri Visti so se hvalili z "dodeli prioriteto igri, da bolje teče, da drugi procesi ne motijo, bla bla".
Kaki "mode" se je imenoval, pa se ne spomnim.


ja pa saj pač testirat moramo, da vidimo ali je ok ali ne. Zakaj bi se pizdil po forumu da je "zeh" še predn si preizkusil kak ta reč sploh dela.
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

frudi ::

MrStein je izjavil:

frudi je izjavil:


Dynamic Lock zveni kot dobra ideja za poslovna okolja, ampak dvomim, da bo zares uporaben. Win+L kombinacija bi že morala biti refleksna vsem, ki kaj dajo na zasebnost in varovanje podatkov v pisarni.

Torej se strinjaš, da je to must have funkcija, ampak se nočeš strinjati?

Kaj si to želel povedat?

'Must have' v službi je redno zaklepanje računalnika, ko si odsoten od njega. Dynamic Lock to lahko olajša, ni pa Dynamic Lock zaradi tega 'must have'. Kot prvo ima zakasnitev, koliko hitro zaklene računalnik, kot drugo nimamo pojma, koliko daleč od računalnika si še lahko, preden se sproži in nenazadnje, za uporabo moraš imeti vklopljen Bluetooth na telefonu.
Vse te pomankljivosti pomenijo, da Dynamic Lock ni 'must have' ampak kvečjemu 'nice to have backup', če slučajno pozabiš klofniti Win+L.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

MrStein ::

Saj zavore v avtomobilu tudi vedno ne ustavijo pred oviro. ABS tudi ne. Sta pa 'nice to have'. In zato ju imamo.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

ahac ::

3.
S tem streamingom MS pusha svoj Beam.pro kot konkurencu Twitchu.

4.
A Cortana sploh deluje v Sloveniji?
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

mtosev ::

windows 10 haterji ne razumem kaj še še počnete na windows 10, če je tako sranje. linuxi in osx čakajo na vas
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zmajc ::

Včeraj sem opazil da moj windows 10 folder zaseda ....220 Gb ... in to je 1 mesec stara inštalacija. In pol zaženem disk cleanup in je temporary fajlov za 3 mega.

Pa kaj so normalni? Fuck this shit pa njihove "anniversary" update ki samo sranje naredijo.

RegulusDraco ::

nemogoče. Nekaj je narobe s tvojim sistemom.

beri: u did smth wrong.
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

Včeraj sem opazil da moj windows 10 folder zaseda ....220 Gb

to je 27.5GB, kar je čisto ok 8-)
#brezpodpisa

hojnikb ::

A še kirmu windows shell experience host nabija dost procorskega časa in spomina ??
#brezpodpisa

Markoff ::

G-man je izjavil:

Softverska industrija je postala modna industrija. MS ni izjema.

Le da večina uporabnikov ne želi Kate Moss (W10), raje bi imeli Meghan Trainor (W7).
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

Markoff ::

mladens66 je izjavil:

Če ti Windows 10 GUI gre na živce, inštaliraj Classic Shell (zastonj ga dobiš na http://www.classicshell.net/ ) in je problem rešen. Vsa ostala MS-sranja - igrice, sledenje uporabnikom, ipd., pa lahko disablaš.

Saj sem ga. Če je tebi tole podobno W7 interface-u, potrebuješ obisk pri optiku. No, seveda, morda pa bi bil podoben, če bi se ure in ure igral s tem. Juhej, dobim crap od OS in debil sem jaz, če si ne nameščam fićrje, ki so nekoč že bili integrirani v Winse in če privzete nastavitve ne spremenim vsakič znova, ko se mi samodejno (!) namesti nov crap od OS. Komaj čakam MS samovozeči avtomobil. Me bo še prodal ISISu, če ne bom vsako jutro izvedel opt-out in nakazal par bitcoinov v Redmond.

Še dobro, da v trgovini ne prodajajo vzhajanega testa in mu rečejo kruh, kupci za menoj pa mi ob mojem neodobravanju težijo, naj že enkrat vzamem ta kupček, kaj si ga debil niti ne znam sam speči doma?
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

blackbfm ::

je*o vas win7 in njegov interface.. a s 7 lahko naredis kaj vec kot z 10? aja saj res, nic vec..

edina moteca stvar pri 10ki je tezenje z updati in rebooti

hojnikb ::

updejte se da izklopit..
#brezpodpisa

Markoff ::

RegulusDraco je izjavil:

1. zakaj ne? Kaj te moti, kaj ti manjka pri Edgu?

Settings ali Options, kjer si dejansko lahko kaj nastaviš?
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Win 10 vedno update-a in fail-a ob restartu

Oddelek: Pomoč in nasveti
72170 (2001) crniangeo
»

Format prenosnik hp 470 g4

Oddelek: Pomoč in nasveti
91885 (1671) MaticKregar
»

HP Z220 - Boot z USB kljuca

Oddelek: Operacijski sistemi
181710 (1440) Jirzy
»

Microsoft: z Windows 10 Creators Update raje počakajte

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
4512211 (8982) MrStein
»

Windows 10 Creators Update izide 11. aprila

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
3810711 (8410) Anney

Več podobnih tem