» »

Router Linksys modem+router+amis in ruckus

Router Linksys modem+router+amis in ruckus

D-PaX ::

Pozdravljeni,

Potrebujem pomoč pri vzpostavitvi modema, ki je hkrati router od amisa, imam pa še router Linksysa ea4500 in 3x ruckus VF2825 (1x router in 2x sprejemnika za iptv).

Rad bi to vso opremo priklopil in hkrati povečal v hiši wifi signal. Hiša je velika skoraj caa... 300m2
Glavni router od amisa kjer pride optika bo v kletnem prostoru drugi router pa v 3 nadstropju. Prvi TV (ruckus v 1 nadstropju, 2 ruckus v 3 nadstropju).
Omrežje je optika hitrost 100/100.

Kaj mi priporočate glede povezav:
AP
WIFI Bridge
ali pa kaj drugega.

Ali gre združiti amis modem ki je hrati router z linksys routerjem ea4500 in to brezžično? Če gre kako to naredim, znam samo AP naredit s tem, da oba ruterja povežem z utp kablom, ampak ta način ni ok, saj nebi rad vrtal po bajti.
Ali lahko na ruckusa, ki ima samo en port se pravi, da je za set-top box povežem z switchom in na switcha vežem Set-top box, 3x namizni PC, smart tv, receiver itd...
Kako bi bilo najboljše, da naredim vrtanje odpade more bit brezžična povezava.
Hvala za pomoč.
Paxy

Ribič ::

Živjo

Z večimi ponudniki sem že imel težave, ker njihovi WiFi routeri niso delovali optimalno, njihov WiFi signal pa je bil nikakav. Ko sem namestil lastne routerje npr. WRT54GL, pa je signal poskočil v nebo. Jaz vedno priporočam, da se ISP-jev router sploh ne uporablja in se namesto tega raje uporabi kak lasten router/gateway, ponudnikov router pa naj bo samo "passthrough".

Z Amisom še žal nimam izkušenj tako, da nebi znal svetovati. Priporočim ti pa lahko, da uporabiš kake gigabit switche in čim več naprav poskušaš pokriti kabli (ethernet), saj bo tako prenos veliko hitrejši, kot pa prek WiFi-ja. Če je možno napeljati podometno, ti priporočam kake Cat6 oz. Cat6a ali celo Cat7 kable tipa S/FTP, saj ti bodo dolgo služili. Cat5e UTP se skoraj ne splača več kupovati. Za WiFi pa si nastavi zadevo tako, da vse dostopne točke uporabljajo enaki tip šifriranja, enako ime in enako geslo. Naprave se bodo avtomatsko povezale na tisto napravo z najmočnejšim signalom. Za boljši signal ti tudi svetujem se naj dostopne nahajajo vsaj 30cm stran od kakšnih betonskih sten.

lp

D-PaX ::

Ribič je izjavil:

Živjo

Za WiFi pa si nastavi zadevo tako, da vse dostopne točke uporabljajo enaki tip šifriranja, enako ime in enako geslo. Naprave se bodo avtomatsko povezale na tisto napravo z najmočnejšim signalom. Za boljši signal ti tudi svetujem se naj dostopne nahajajo vsaj 30cm stran od kakšnih betonskih sten.

lp


Hvala za nasvet, ampak vrtanje ne pride v poštev rad bi vse brezžično.
Switcha imam cisco 2 al 3 kom. vsi gigabitni.
Sem se z dvema ruterjema igral linksys in ruckus sem nastavil vse enako pa pri enem DHCP onemogočil ampak mi samo dela če ju povežem z utp kablom.
jaz pa bi rad naredil da sta med sabo brezžično povezana ampak ne vem kako.
sedaj sem našeč to stran a bo to to? samo ruckus nima veliko možnosti...
http://www.tp-link.com/us/faq-177.html
Paxy

konspirator ::

Amisova škatla ponavadi ne omogoča wifi bridga.
Kateri model imaš ?
--

D-PaX ::

Trenutno še nimam čakam, da dostavijo ampak so mi priporočali mislim da ga kličejo fric modem...
Sedaj samo eksperimentiram z linksysom in ruckosom.
Paxy

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D-PaX ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

daljši doseg wifi signala

Oddelek: Omrežja in internet
366330 (4643) maremare
»

IPTV in WLAN na RUCKUS 7811+7111

Oddelek: Omrežja in internet
194934 (4137) CyberDuck
»

ROUTER in signal (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
517926 (7437) Frenckie
»

Siol TV brezžično do prenosnika

Oddelek: Omrežja in internet
3110028 (6817) trnvpeti
»

internetna povezava 25Mbps in ~40 uporabnikov..

Oddelek: Omrežja in internet
192156 (1603) gokky

Več podobnih tem