» »

Kupila sem rabljen računalnik - CRKUJE!!!

Kupila sem rabljen računalnik - CRKUJE!!!

ananchel ::

Danes sem preko Bolhe kupila rabljen računalnik Dell vostro A860. Prodajalec mi je zagotovil, da je z njim vse v redu; naj pa povem,da je v 1 uri že dvakrat kar na lepem crknil. Ful šumi,je ful počasen in se pregreva. Prodajalcu sem pisala in ga prosila,če mi vrne denar, jaz pa njemu računalnik, ampak mi še ni odpisal.
Zanj sem odštela 55 EUR. Nisem pričakovala nič nadpovprečnega za ta denar, ampak da bo normalno delal (kot mi je bilo zagotovljeno).
Kaj bi vi naredili v mojem primeru?

Unknown_001 ::

Prodal računalnik po simbolični ceni za dele da bi vsaj nekaj imel od izgubljene naložbe in nato šel kupit nov jajček ki bo vsaj par let zdržal. Verjetno ne rabiš ravno neke makine.

Za muštr.
https://www.mimovrste.com/prenosniki-vs...

Za pisarniško rabo bo to letelo ko šus.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: mirancar ()

shadeX ::

Nič, ker ne moreš nič. Požri 55€ in naslednjič ne kupuj rabljene robe. 250€ že napraskaš za novega.

kotanyi ::

Tudi rabljen bo OK. Samo ne pa prenosnik za 55€. Žal. To je tako kot da bi verjela modelu, ki ti prodaja 14 let starega BMWja za 500€, "nikoli zaleten, pa vedno vsi uradni redni servisi, častna!".

Rabljenega laptopa se kupi za 150€+. Za manj se kupi navaden PC (če že).

shadeX ::

Tud če kupi rabljenega za 1500€ ji noben ne garantira, da ni pokvarjen. Meni so novejši še bolj sumljivi kot tile stari.

Unknown_001 ::

kotanyi je izjavil:

Tudi rabljen bo OK. Samo ne pa prenosnik za 55€. Žal. To je tako kot da bi verjela modelu, ki ti prodaja 14 let starega BMWja za 500€, "nikoli zaleten, pa vedno vsi uradni redni servisi, majkemi!".

Rabljenega laptopa se kupi za 150€+. Za manj se kupi navaden PC (če že).
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zheegec ::

Treba ga je očistiti, zamenjati hladilno pasto in tako naprej. Nič kritičnega, to je za tako star računalnik normalno. Vprašanje, če se ti splača, glede na to da je bil računalnik 50€...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

RegulusDraco ::

ananchel je izjavil:

Danes sem preko Bolhe kupila rabljen računalnik Dell vostro A860. Prodajalec mi je zagotovil, da je z njim vse v redu; naj pa povem,da je v 1 uri že dvakrat kar na lepem crknil. Ful šumi,je ful počasen in se pregreva. Prodajalcu sem pisala in ga prosila,če mi vrne denar, jaz pa njemu računalnik, ampak mi še ni odpisal.
Zanj sem odštela 55 EUR. Nisem pričakovala nič nadpovprečnega za ta denar, ampak da bo normalno delal (kot mi je bilo zagotovljeno).
Kaj bi vi naredili v mojem primeru?



entry level prenosnik iz leta 2012. .... vem da je težko ampak kaj dosti ne moreš, ne razumem zakaj si to reč kupila?
Ima samo 2 gb rama, tako da verjamem da ti šteka ko odpreš brskalnik oziroma karkoli. Procesor je dvojedrni in izredno počasen.

Predlagam ti, da prenosnik formatiraš, namestiš gor Windows 10 ali Ubuntu in prenosnik čim manj obremenjuješ.
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Zgodovina sprememb…

Unknown_001 ::

Zheegec je izjavil:

Treba ga je očistiti, zamenjati hladilno pasto in tako naprej. Nič kritičnega, to je za tako star računalnik normalno. Vprašanje, če se ti splača, glede na to da je bil računalnik 50€...


To me spominja na en vic. A veste kako rečeš jugotu s predrto gumo?



Totalka
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Aston_11 ::

Troll tema za ziher:



Gremo dalje?

RegulusDraco ::

Zheegec je izjavil:

Treba ga je očistiti, zamenjati hladilno pasto in tako naprej. Nič kritičnega, to je za tako star računalnik normalno. Vprašanje, če se ti splača, glede na to da je bil računalnik 50€...


splača se, če bi ji to nekdo naredil zastonj, pa še potem zelo dvomim, da bi prenosnik delal spodobno hitro.

Aston_11 je izjavil:

Troll tema za ziher:



Gremo dalje?


morda pa je ostala brez denarja.
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Zgodovina sprememb…

ananchel ::

kotanyi je izjavil:



Rabljenega laptopa se kupi za 150€+. Za manj se kupi navaden PC (če že).

sem kupila pred kratkim rabljenega za točno 150 EUR - oziroma je bil skoraj nov, pač kupila sem ga iz druge roke (star pol leta) in je delalbolj počasi kotmoj 10let star laptop. tako da ...

RegulusDraco je izjavil:

ananchel je izjavil:

Danes sem preko Bolhe kupila rabljen računalnik Dell vostro A860. Prodajalec mi je zagotovil, da je z njim vse v redu; naj pa povem,da je v 1 uri že dvakrat kar na lepem crknil. Ful šumi,je ful počasen in se pregreva. Prodajalcu sem pisala in ga prosila,če mi vrne denar, jaz pa njemu računalnik, ampak mi še ni odpisal.
Zanj sem odštela 55 EUR. Nisem pričakovala nič nadpovprečnega za ta denar, ampak da bo normalno delal (kot mi je bilo zagotovljeno).
Kaj bi vi naredili v mojem primeru?




Predlagam ti, da prenosnik formatiraš

kako pa se to naredi?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ananchel ()

Blinder ::

20 € in imas novo namesceno prevodno pasto in ociscen prenosnik praha. Ce ni ravno kak heatpipe pokvarjen.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

bambam20 ::

RegulusDraco je izjavil:




entry level prenosnik iz leta 2012. .... vem da je težko ampak kaj dosti ne moreš, ne razumem zakaj si to reč kupila?
Ima samo 2 gb rama, tako da verjamem da ti šteka ko odpreš brskalnik oziroma karkoli. Procesor je dvojedrni in izredno počasen.

Predlagam ti, da prenosnik formatiraš, namestiš gor Windows 10 ali Ubuntu in prenosnik čim manj obremenjuješ.


Na uradni strani piše, da so v Vostra vgrajevali 4 tipe različnih procesorjev.

Intel® Core™2 Duo Processor T5670 (1.8GHz, 2MB L2 Cache, 800MHz FSB)
Intel® Pentium® Dual Core Processor T2390 (1.86GHz, 1MB L2 Cache, 533MHz FSB)
Intel® Celeron® Dual Core T1400 (1.73GHz, 512KB L2 Cache, 533MHz FSB)
Intel® Celeron® 560 (2.13GHz, 1M L2 Cache, 533MHz FSB)


Sploh ne vemo o katerem modelu je govora, tako, da je povsem možno, da je notri Celeron prodesor.

2f4u ::

Dob enga mandlca, da ti pogleda drobovje in oceni a se splača "čistit" zadevo. SW pa razne registre.
Vedi pa, na takšno mašino kakšne igrice dat, al pa resno delo... verjetno ne bo šlo. Po netu brskat to ja...

Napiš tut tvojo kokacijo - mislim, da ti marsikdo lahko pomaga "za kavo".

Aston_11 ::

Počasi bo še ena dva računalnika kupila in potem bi bil že no brainer iti po novega za 300 EUR.

Machete ::

Zakaj kupuješ laptope za ne deponijo? In po spominu je to že drugi in seveda temu ustrezno druga enaka tema.
Rabiš še tretjega kupit, da te bo izučilo?
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

RegulusDraco ::

ananchel je izjavil:

kotanyi je izjavil:



Rabljenega laptopa se kupi za 150EUR+. Za manj se kupi navaden PC (če že).

sem kupila pred kratkim rabljenega za točno 150 EUR - oziroma je bil skoraj nov, pač kupila sem ga iz druge roke (star pol leta) in je delalbolj počasi kotmoj 10let star laptop. tako da ...

RegulusDraco je izjavil:

ananchel je izjavil:

Danes sem preko Bolhe kupila rabljen računalnik Dell vostro A860. Prodajalec mi je zagotovil, da je z njim vse v redu; naj pa povem,da je v 1 uri že dvakrat kar na lepem crknil. Ful šumi,je ful počasen in se pregreva. Prodajalcu sem pisala in ga prosila,če mi vrne denar, jaz pa njemu računalnik, ampak mi še ni odpisal.
Zanj sem odštela 55 EUR. Nisem pričakovala nič nadpovprečnega za ta denar, ampak da bo normalno delal (kot mi je bilo zagotovljeno).
Kaj bi vi naredili v mojem primeru?




Predlagam ti, da prenosnik formatiraš

kako pa se to naredi?


Če imaš Windows 10 je to enostavno. Če nimaš pa ...... se mi iskreno ne ljubi niti razlagat, ker je poleg formatiranja računalnika treba potem namestit ročno še vse gonilnike. Pa še inštalacijsko datoteko/dvd Windowsov bi morala nekje dobit, tule pa ne podpiramo piratstva.
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Zgodovina sprememb…

Machete ::

Že win 7 samodejno namešča gonilnike. Tole strašenje nima smisla.

google: how to format a PC (laptop)
Verzija win skoraj nima veze, ker so postopki enaki.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Perotnik ::

ananchel je izjavil:


Kaj bi vi naredili v mojem primeru?


Se usedel pred drug računalnik, potegnil dol priročnik za servisiranje, vzel v roke mali križni izvijač in razstavil do ventilatorja ter ga očistil prahu. Po ponovni sestavitvi bi ponovno naložil operacijski sistem.

Ne vem, zakaj ji svetujete, da naj za to nadleguje nekoga drugega. 55€ prenosnik je odličen za učenje takih spretnosti, ki niso nikakršen bavbav.

scipascapa ::

Naivnost se plača, žal. Po toči zvoniti je prepozno.

Han ::

Po ogledu videa te mine, da bi šel razdirat to staro kripo...

Invictus ::

Machete je izjavil:

Že win 7 samodejno namešča gonilnike. Tole strašenje nima smisla.

google: how to format a PC (laptop)
Verzija win skoraj nima veze, ker so postopki enaki.

Dostikrat pri starejših laptopih manjka driver za wifi in ethernet. To moraš naložiti ročno.

Vse ostalo potem ni problem.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

mardziha83 ::

Ko dobim kakega tega Vostrota v servis se mi kr želodec obrača. Ponavadi mrkne disk, da ga pa zamenjaš pa moreš razkopat celo mašino. Bljak.

Grizzly ::

Saj ni pomembna znamka oz. model. Za 55 € se težko dobi prenosnik, ki bo delal takoj ko ga vklopiš. Šumi zaradi prahu, prah se pač nabira in tukaj prodajalec ne more nič, lahko pa očistiš prah in bo malce tišji. Crkuje lahko tudi zaradi operacijskega sistema oz. druge programske opreme (driverji) - kot so že svetovali je formatiranje rešitev (sam bi ga formatiral takoj po nakupu, četudi je vse OK). Počasen pa je zaradi starosti - ker je star, ima tudi nizko zmogljivost in zato rabi čas, da vse premelje.

Če bi prenosnik delal hitro, tiho in brezhibno, bi bil takoj 150-200 €. Ob taki ceni pa drugega res ne gre pričakovati.

Sami ::

Zadeva se pač pregreva, očistit prah in nova termalna pasta, seveda pa format, saj je verjetno obstoječi sistem že zapacan in od drugega uporabnika.

Dokupi palčko 2GB RAM-a in naloži Win8 ali 10 in bo za brskanje po netu ok.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Jerry000 ::

Razumem folk da kupuje ceneje (rabljeno robo) tudi jaz jo. Ampak pri PC pa tega ne bi počel. Dala si 55€, ker crkuje in ker verjetno ne znaš formatirat boš odštela še 20€ za to, potem bodo rekli na servisu da je XY komponenta crknila, boš kupila novo in odštela 60€, itd. na koncu za rabljenega daš več kot če kupiš novega. Hočem rečt, ne kupuj rabljenih računalnikov če se ne spoznaš, raje daj malo več in boš imela garancijo, novi bo in brez skrbi. Računalnik za osnovno uporabo danes niso dragi.

sift ::

ah dejmo no to je troll account k odpira troll teme.. nevem kako moderatorji nč ne naredijo

Jerry000 ::

Zakaj vse primere rešujete z troll? To se dejansko dogaja, ni vse lepo da kupiš poceni in dela super fajn. Maš različen folk, zakaj bi vse obravnaval kot troll. Nekdo ki pa ne trolla bo pa brez odgovora ostal.

Grizzly ::

sift je izjavil:

ah dejmo no to je troll account k odpira troll teme.. nevem kako moderatorji nč ne naredijo


Kaki troll acount, ne nori! Ženska je na slo-techu odprla account z namenom, da ji rešujemo težave. Se pač ne spozna na računalnike in ni edina - ženske pač niso geeki (kot večina nas tukaj) in čim je nekaj malo drugače, je že vse narobe.

Glej samo primer: recimo, da ima vklopljen auto-update (saj je vseeno česa)... pride popravek in zadeva se updata. Po updatu bo nekaj malo drugače ali pa zaradi kakšnega konflikta sploh ne bo delalo... z vidika low-level uporabnika je računalnik pokvarjen. Je že problem, ki ga bo nekdo na slo-techu znal rešiti.

Blinder ::

Js nebi niti rama dokupoval za tako kanto. S tem se po fb-ju ne mores surfat ker bo stekalo..
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

konspirator ::

fb mobile pomoje dela.
--


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kupljen rabljen računalnik - KATASTROFA!! (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6815485 (11868) anelis nim
»

DELL Vostro A860 pomnilnik

Oddelek: Strojna oprema
71626 (1549) hojnikb
»

Dell vostro a860 (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7218573 (8657) krneki0001
»

Prenosnik do max - 300 evrov

Oddelek: Kaj kupiti
111830 (1548) bajsibajsi
»

format xp problem?

Oddelek: Pomoč in nasveti
101003 (884) Spajky

Več podobnih tem