» »

predolgi kabl?

predolgi kabl?

DejaVu ::

seos! imam en problem za katerega me zanima vzrok.

imam 3 pcje, en hub in adsl. adsl je na pcju imenovan server ki je 24h online, preko tega pcja pa gre povezava v hub in do ostalih pcjev. hub je neki 8 portni, 10mbit, kupil sem ga za 8k, pac nekaj bolj poceni stvar. preblem pa je da en pc lahko povezem samo na ta uplink in na noben drugi port ne. osebno mislim da je vzrok zato predolgi kabl (okoli 20m) in se dvakrat je stuklan, no prenosi so se kr ok (vec kot 10mbit).

rad bi se probal kak deluje povezava adsl->hub->vsi pcji zato bi se nekako rad resil tega problema, da lahko adsl povezem na uplink.

btw: kaj je boljse, glede na to da je server vkloplen 24h na dan, tak vse skup povezano kot mam zdaj ali adsl-hub?

hvala

|GrEgOr| ::

ti uporablias 2x stuklan UTP kabl? Menjaj ga z enim kosom pa bo vseh problemov konec.

Stratus ::

Vzrok da lahko povežeš en računalnik samo na uplink je v kablu. Zamenjaj ga pa bo vse v redu. Dolžina 20m ni noben problem, UTP specifikacija za CAT-5 je 100m, neuradno pa delujejo nekateri kabli tudi na večje razdalje videl sem že delujočo 10 megabitno povezavo na 145m (izmerjeno).
Anyway zamenjaj kabel in pazi da bo straight ne pa crossover.
Če boš povezal ADSL->HUB->PCji boš moral na vsak računalnik inštalirati adsl clienta, tako da ti svetujem da pusti tako kot maš že zdaj ADSL->PC->HUB->ostali PCji

sash ::

kabl zagotovo ni predolg, ker imam sam 70 metrov pokopanega kabla in dela 100Mb povezava z 85% učinkovitostjo :D , da pa ti lahko en komp povežeš samo preko UPlink kabla je verjetno problem v tem da imaš tisto cross kabl, medtem ko za običajno povezavo rabiš ravni (patch) kabl.
--------------------
Think different...
TOROiD Group


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pomoc pri povezavi na internet!

Oddelek: Omrežja in internet
211521 (1315) Zm3-D3n
»

Od razcepnika do ADSL modema

Oddelek: Pomoč in nasveti
201967 (1723) danielka84
»

Domaci Router

Oddelek: Programska oprema
151794 (1520) alesrosina
»

ADSL in HUB

Oddelek: Pomoč in nasveti
201731 (1428) cmocko
»

ADSL za dva

Oddelek: Omrežja in internet
281870 (1406) Mercier

Več podobnih tem