» »

MAGNA razgovor

MAGNA razgovor

««
11 / 35
»»

arnecan1 ::

Slovenija je v slabem stanju, v porazni kondiciji. Če po potrebno, bomo dali tudi subvencije, da k nam pridejo firme, ki bodo zaposlovale. Če pa bomo kdaj imeli boljše stanje, bomo v teh firmah samo še sestavljali polizdelke, ki jih bomo uvažali iz drugih držav in njim puščali umazana in okoljsko obremenjujoča dela.

Ampak do tega bomo prišli samo tako, da bo sploh kdo pri nas še odprl kako firmo in bomo tako gospodarsko napredovali.

Mr.B ::

arnecan1,
v Sloveniji nočete sprememb. Še vedno se gore ljudi zgtinja okoli rdeče zvezde in častite sovražne govore. Nočete se spremeniti. Srečo za pridigarje je le to, da je stanje ostalih yugosovanskih republikah še slabše.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: connel ()

SimplyMiha ::

^ bluz

MadMen ::

arnecan1 je izjavil:

Slovenija je v slabem stanju, v porazni kondiciji. Če po potrebno, bomo dali tudi subvencije, da k nam pridejo firme, ki bodo zaposlovale. Če pa bomo kdaj imeli boljše stanje, bomo v teh firmah samo še sestavljali polizdelke, ki jih bomo uvažali iz drugih držav in njim puščali umazana in okoljsko obremenjujoča dela.

Ampak do tega bomo prišli samo tako, da bo sploh kdo pri nas še odprl kako firmo in bomo tako gospodarsko napredovali.

Tudi Nemčija daje subvencije podjetjem.... ti uboga Nemčija, nisem vedel da so na nivoju Slovenije.

StarMafijec ::

Subvencije daje tudi ZDA in njihove zvezne države. Neke vitke države najbrž nikjer ni.

jocko ::

Ker je tema zelo aktivna me zanima sledeče.
Star sem 28. Od septembra sem prijavljen na zavodu - zaradi operacije se mi je status zavlekel. Pošiljam prošnje, hodim na razgovore. Prvič pa se mi je sedaj zgodilo, da mi na razgovoru omenijo, da imajo možnost - kot delodajalci, ker sem prijavljen na zavodu, da pridem za 3 dni (od 7 do 16 ure) na neko poskusno delo oz. da oni ocenijo ali se vklopim v njihovo podjetje. Sedaj raziskujem to opcijo, ker sami niso znali povedati kaj več o tem. Ve kdo od vas kaj več o tem? Mogoče kakšen link?
Na razgovoru sem bil v petek popoldan, sedaj v ponedeljek, pa bi ob 7 uri moral biti tam, zato na zavod nisem mogel klicat in spraševat.

FTad ::

O katerem podjetju to govoris?

jocko ::

Podjetje je v Sloveniji, na štajerskem koncu. Podjetje je d.o.o..

FTad ::

ja in kaj ima to veze s to temo?

jocko ::

Kot sem napisal, tema je zelo aktivna. Veliko je primerjav, zato je mogoče za nekoga, ki te stvari bolj podrobno pozna, odgovor enostaven.

chucki ::

Maribor = Lakibor :D Očitno so lakirnice popularne
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

Mato989 ::

otago je izjavil:

@Mato989
Vsaj 10k Mariborcanov dela v Avstriji, placuje prispevke v Avstriji, kupuje dobrine in zivi v Slo. Slovenci torej vplacujejo v avstrijsko pokojninsko shemo.

Enako bi bilo z madzari, hrvati, bosanci. Oni bi vplacevali v slovensko ponzi shemo, za obstojece slovenske upojence. Generacija cca. 20k solarjev zakljuci solanje. V nekaj letih, kolikor bi potrebovali da se doseze cifra 4k delavcev, se jih bo vecina nasla z Podravske, Pomurske regije. V tem casu bo pa morda bolj grda, onesnazujoca industrija se zaprla ali pa bila prisiljena placevati delavce bolje (npr. ADK v Hocah).

Razvojni potencial Magne je dosti vecji kot pri IC Zalog ali planiranem golf igriscu v Piranu, kjer se kmetijska zemljisca niti ne omenjajo. In multiplikatorni faktor 30mio subvencije je 10x vecji kot pri drzavni 1.x miljardni investiciji v 2.tir


In kaj zdaj če 10k Mariborčanov dela v Avstriji, to nima nič veze z tem da bi bilo smiselno zgradit Magno na rodovitnih površinah zato da bodo lahko v njej delali Hrvati, ali misliš da smo to dolžni ker delajo nekateri Slovenci tam ali kako? Ne razumem analogije, noben od teh Slovencev pa ne bo prišel delat sem ker bodo dosti slabše plače, torej kaj smo naredli?

Saj to, v ponzi shemo bi vplačevali, tega se vsak pameten želi izognit, ker potem bi mi morali v ponzi shemo plačevat tudi za njih... jaz nimam nič od tega razen obljube da bo nekdo za mene vplačeval... raje ukinimo ponzi sheme ampak to je off topic.

Kaj mešaš not druge, to da je nekaj večje od nečesa, ne pomeni da je ok, pomeni da je oboje slabo :) (lahko!)

otago ::

@Mato989
A mislis, da so lastniki kmetijskih zemljisc v Avstriji ob AC prodali zemljisca, zato da bodo Slovenci delali. Ne. Obljubili so jim delovna mesta in spoštovanje okoljskih standardov. Enako so obcinske oblasti videle delovna mesta, davke, dodatno potrosnjo, razvoj drugih dejavnosti.

Ce bo en hrvat vplaceval v slovensko ponzi shemo, bo tem tudi tebi omogocil pokojnino in vzdrznost sistema. Slovenski delavec v Avstriji ne vplacuje v shemo, ki bi tebi izpplacevala. (predpostavka, da delas v Slo).

100ha ni tak big deal. Sploh ko zves, da vsaka od 212 slovenskih občina v vsakem prostorskem nacrtu ob prenovi nameni vec 10ha prvovrstnih kmetijskih zemljisc za industrijske in obrtne cone. Kjer pa nastane problem, ker ni investitorjev.

Stevilka 100ha... je ce se izpeljejo 1., 2., 3., 4. faza v razponu nekaj let- idealistični scenarij. V zacetku je govora o 22ha.

Tukaj je resen investitor, ki bi lahko bil game changer za Maribor. Poseben zakon je nesmiseln in neposten do drugih podjetij v Slo. Je pa edini nacin, da se preprica veliko ribo, da pride v Slo. Ker birokracija v Sloveniji drugace melje obcutno predolgo.

Imamo Revoz, ki se ga vsako leto fojtra s subvencijami. Kjer delajo tudi tuji delavci, preko agencij. Kjer je starejsa izvedba lakirnice. Pa nihce tega posebno ne omenja kot vir ekoloskega onesnazenja. Industrijska cona Komenda je velika 75ha. In je kar zrastla na kmetijskih zemljiscih. Gre za primerjalni kriterij.

Jaz vidim vec koristi v prihodu Magne, razvoj kooperantskih podjetij v okolici, izboljsanje delovnih pogojev, plac zaposlenih v branzi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: otago ()

FTad ::

No, julij je tukaj, kar naj bi bil neki deadline. Kaksna je situacija sedaj?

Mato989 ::

A mislis, da so lastniki kmetijskih zemljisc v Avstriji ob AC prodali zemljisca, zato da bodo Slovenci delali. Ne. Obljubili so jim delovna mesta in spoštovanje okoljskih standardov. Enako so obcinske oblasti videle delovna mesta, davke, dodatno potrosnjo, razvoj drugih dejavnosti.


Kot vedno tudi tokrat, mene ne zanimajo kaj in kako delajo ter mislijo drugi :) "izgovor" da je tam tako ni takšen da bi "opravičevalo" da bi naj bilo tu tudi enako...

Ce bo en hrvat vplaceval v slovensko ponzi shemo, bo tem tudi tebi omogocil pokojnino in vzdrznost sistema. Slovenski delavec v Avstriji ne vplacuje v shemo, ki bi tebi izpplacevala. (predpostavka, da delas v Slo).


Namesto tega, dajmo spremenit sistem do te mere da bo vzdržen brez da bi morali na silo privabljat investicije za "vsako ceno"... kot pravim, preidimo na novozelandski sistem!!! To da mi opravičujemo vsa ta dejanja zaradi PONZI SHEME Bismarckovega kradljivo sleparskega sistema je pač slaba šala... spremenit je potrebno sistem, ne pa ga hranit z novimi "kmeti".

100ha ni tak big deal. Sploh ko zves, da vsaka od 212 slovenskih občina v vsakem prostorskem nacrtu ob prenovi nameni vec 10ha prvovrstnih kmetijskih zemljisc za industrijske in obrtne cone. Kjer pa nastane problem, ker ni investitorjev.


Se strinjam, ampak spet opravičuješ zablode drugje za novo potencialno zablodo... To je tako kot da bi opravičeval ubijanje češ saj tam nekje je tudi nekdo nekoga ubil, daj bom potem še jaz...

Tukaj je resen investitor, ki bi lahko bil game changer za Maribor. Poseben zakon je nesmiseln in neposten do drugih podjetij v Slo. Je pa edini nacin, da se preprica veliko ribo, da pride v Slo. Ker birokracija v Sloveniji drugace melje obcutno predolgo.


Za nepošten zakon in praktično defakto opustitev osnove naše države ki bi naj bila enakost vseh pred zakonom je LAHKO BIL game changer bistveno premalo... vsaj za mene...zakaj ne spremenit birokracijo... aja, ker to je pa že potem težko ker je treba odpuščat...

Imamo Revoz, ki se ga vsako leto fojtra s subvencijami. Kjer delajo tudi tuji delavci, preko agencij. Kjer je starejsa izvedba lakirnice. Pa nihce tega posebno ne omenja kot vir ekoloskega onesnazenja. Industrijska cona Komenda je velika 75ha. In je kar zrastla na kmetijskih zemljiscih. Gre za primerjalni kriterij.


Spet opravičevanje Magne z kazanjem kako je drugje tudi slabo... to je za mene slab izgovor, češ oni so slabi, pol eno slabo ne škodi...

Jaz vidim vec koristi v prihodu Magne, razvoj kooperantskih podjetij v okolici, izboljsanje delovnih pogojev, plac zaposlenih v branzi.


Jaz tudi,ampak Magni bi jaz zemljo PODARIL, ji PODARIL VSE papirje, bi pa od nje zahteval podpis sledeče pogodbe:

- MAGNA bo v regiji delovala VSAJ XY let
- Magna bo vX letih dosegla VSAJ XYXY zaposlenih
- Od tega bo vsaj 90% ljudi s slovenskim državljanstvom
- BRUTO plača ne bo več kot 20% odstopala od plače v Avstriji za enako delovno mesto(sami trdijo da so izbrali to lokacijo bojda samo zaradi primernih površin da bi drugače gradili v Avstriji!!!!)

Samo te 4 člene bi morala met pogodba, z jasno napisano finančno kaznijo če se to ne zgodi, pa sem jaz za to da Magni vse šenkamo od teh 100ha do vseh papirjev v 14 dneh!

V Mariboru in okolici ki jo pokriva Zavod za NEzaposlovanje so po pregledu evidenc ugotovili da imajo POGOJNO cca 400 ljudi ki bi sploh bili primerni za delo v Magni, in še to v teoriji, če upoštevamo vsaj 50% osip od teh primernih, ker jih Magna ne bo sprejela, pomeni da je za Magno trenutno na voljo cca 200 zaposlenih... Od kje bo torej prišel kader?

- Slovenci v Avstrijski Magni ne bodo želeli prit delat sem, na slabšo plačo...

- Ok pričakuje se nekaj pritiska in odhodov iz greznic firm tipa ADK, ampak tudi teh ni na tisoče ali stotine...

Torej kaj nam ostane? Hrvatom bo bližje do Magne kot do Avstrije...

Ostane nam torej ti. famozni multiplikativni učinek investicije, ki pa je preračunam tako na oko zaenkrat, se pravi noben se ne upa podpisat in jamčit da bo takšen...

Vse tako v luftu, na oke, brez papirjev, brez dokazov... večina tistih ki je pro in tudi tistih ki so anti pa meče ven zelo slabe razloge (od gozda do tega da je drugje tudi lakirnica!)


Jaz vidim plus za našo okolje v Magni samo če bodo v njej zaposleni Slovenci, in bo to znižalo brezposelnost in če bodo se zaradi prihoda Magne približale plače Avstriji (pa ne za 20€ bruto!) glede panožnega povprečja, in če bo delovni čas primeren in prijazen ljudem (torej brez nočnih)

Vse ostalo je še en izkoriščevalski obrat za minimalca kjer 90% folka ne bo želelo delat na 90% delovnih mest.

Mr.B ::

Mato989,
Veš verjetno zato nimaš v Sloveniji že nekaj let nobene slovenske firme, ki se je odprla na novo, ker funkcija oziroma mentaliteta nekaga opranega jugonostalgika z dogmami ZL, ne funkcionirajo ne v Sloveniji, ne v BEogradu, in še kje. Morda si imel občutek, da je to funkcioniralo v Jugi. E pa te moram razočarati, niti tam to ni funkcioniralo.
Sicer pa z veseljem zahtevaj denar od države, pa kar napiši pogoje ki jih boš sam izpolnil za doseganje : Moje podjetje bo vX letih dosegla VSAJ XYXY zaposlenih, Od tega bo vsaj 90% ljudi s slovenskim državljanstvom, BRUTO plača ne bo več kot 20% odstopala od plače v Avstriji za enako delovno mesto , ker se jaz poserjem na turbo sindikate, in bom jaz plačal pošteno plačo...

jeeee-
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

-valvoline- ::

Mato989 je izjavil:

A mislis, da so lastniki kmetijskih zemljisc v Avstriji ob AC prodali zemljisca, zato da bodo Slovenci delali. Ne. Obljubili so jim delovna mesta in spoštovanje okoljskih standardov. Enako so obcinske oblasti videle delovna mesta, davke, dodatno potrosnjo, razvoj drugih dejavnosti.


Kot vedno tudi tokrat, mene ne zanimajo kaj in kako delajo ter mislijo drugi :) "izgovor" da je tam tako ni takšen da bi "opravičevalo" da bi naj bilo tu tudi enako...

Ce bo en hrvat vplaceval v slovensko ponzi shemo, bo tem tudi tebi omogocil pokojnino in vzdrznost sistema. Slovenski delavec v Avstriji ne vplacuje v shemo, ki bi tebi izpplacevala. (predpostavka, da delas v Slo).


Namesto tega, dajmo spremenit sistem do te mere da bo vzdržen brez da bi morali na silo privabljat investicije za "vsako ceno"... kot pravim, preidimo na novozelandski sistem!!! To da mi opravičujemo vsa ta dejanja zaradi PONZI SHEME Bismarckovega kradljivo sleparskega sistema je pač slaba šala... spremenit je potrebno sistem, ne pa ga hranit z novimi "kmeti".

100ha ni tak big deal. Sploh ko zves, da vsaka od 212 slovenskih občina v vsakem prostorskem nacrtu ob prenovi nameni vec 10ha prvovrstnih kmetijskih zemljisc za industrijske in obrtne cone. Kjer pa nastane problem, ker ni investitorjev.


Se strinjam, ampak spet opravičuješ zablode drugje za novo potencialno zablodo... To je tako kot da bi opravičeval ubijanje češ saj tam nekje je tudi nekdo nekoga ubil, daj bom potem še jaz...

Tukaj je resen investitor, ki bi lahko bil game changer za Maribor. Poseben zakon je nesmiseln in neposten do drugih podjetij v Slo. Je pa edini nacin, da se preprica veliko ribo, da pride v Slo. Ker birokracija v Sloveniji drugace melje obcutno predolgo.


Za nepošten zakon in praktično defakto opustitev osnove naše države ki bi naj bila enakost vseh pred zakonom je LAHKO BIL game changer bistveno premalo... vsaj za mene...zakaj ne spremenit birokracijo... aja, ker to je pa že potem težko ker je treba odpuščat...

Imamo Revoz, ki se ga vsako leto fojtra s subvencijami. Kjer delajo tudi tuji delavci, preko agencij. Kjer je starejsa izvedba lakirnice. Pa nihce tega posebno ne omenja kot vir ekoloskega onesnazenja. Industrijska cona Komenda je velika 75ha. In je kar zrastla na kmetijskih zemljiscih. Gre za primerjalni kriterij.


Spet opravičevanje Magne z kazanjem kako je drugje tudi slabo... to je za mene slab izgovor, češ oni so slabi, pol eno slabo ne škodi...

Jaz vidim vec koristi v prihodu Magne, razvoj kooperantskih podjetij v okolici, izboljsanje delovnih pogojev, plac zaposlenih v branzi.


Jaz tudi,ampak Magni bi jaz zemljo PODARIL, ji PODARIL VSE papirje, bi pa od nje zahteval podpis sledeče pogodbe:

- MAGNA bo v regiji delovala VSAJ XY let
- Magna bo vX letih dosegla VSAJ XYXY zaposlenih
- Od tega bo vsaj 90% ljudi s slovenskim državljanstvom
- BRUTO plača ne bo več kot 20% odstopala od plače v Avstriji za enako delovno mesto(sami trdijo da so izbrali to lokacijo bojda samo zaradi primernih površin da bi drugače gradili v Avstriji!!!!)

Samo te 4 člene bi morala met pogodba, z jasno napisano finančno kaznijo če se to ne zgodi, pa sem jaz za to da Magni vse šenkamo od teh 100ha do vseh papirjev v 14 dneh!

V Mariboru in okolici ki jo pokriva Zavod za NEzaposlovanje so po pregledu evidenc ugotovili da imajo POGOJNO cca 400 ljudi ki bi sploh bili primerni za delo v Magni, in še to v teoriji, če upoštevamo vsaj 50% osip od teh primernih, ker jih Magna ne bo sprejela, pomeni da je za Magno trenutno na voljo cca 200 zaposlenih... Od kje bo torej prišel kader?

- Slovenci v Avstrijski Magni ne bodo želeli prit delat sem, na slabšo plačo...

- Ok pričakuje se nekaj pritiska in odhodov iz greznic firm tipa ADK, ampak tudi teh ni na tisoče ali stotine...

Torej kaj nam ostane? Hrvatom bo bližje do Magne kot do Avstrije...

Ostane nam torej ti. famozni multiplikativni učinek investicije, ki pa je preračunam tako na oko zaenkrat, se pravi noben se ne upa podpisat in jamčit da bo takšen...

Vse tako v luftu, na oke, brez papirjev, brez dokazov... večina tistih ki je pro in tudi tistih ki so anti pa meče ven zelo slabe razloge (od gozda do tega da je drugje tudi lakirnica!)


Jaz vidim plus za našo okolje v Magni samo če bodo v njej zaposleni Slovenci, in bo to znižalo brezposelnost in če bodo se zaradi prihoda Magne približale plače Avstriji (pa ne za 20EUR bruto!) glede panožnega povprečja, in če bo delovni čas primeren in prijazen ljudem (torej brez nočnih)

Vse ostalo je še en izkoriščevalski obrat za minimalca kjer 90% folka ne bo želelo delat na 90% delovnih mest.

Magna ze vnaprej ve da tam ne bo nobenga slovenca, vecina bo ex-yu crncev prek agencij, verjetno najvec bosancev. Podobno revozu.

Zgodovina sprememb…

Mr.B ::

No v Revozu je veliko Slovenskih Agencijskih delavcev. Ker pač kot delodajalec, za delavca neprimerne delavske zakonodaje, pač delodajalec z delavcem ne more imeti neke fleksibilnosti.
Če bi v celoti kopirali Avstrijsko zakonodajo "pozabi ker potem pridigarji nebi imeli dela, mnogi verjetno šli tudi sedet", potem se za daljše obdobje nebi splačalo najeti Agencijskih delavcev, kot tudi težnja agencij bi bila, da bi imela v svojem poolu kvaliteten kader.
V Avstriji, vsaj kjer jaz delam, imamo ene par zaposlenih/sposojenih/(ali agencijskih) delavcev, ki delajo tri dni pri nas, dva dneva pri drugi stranki. Pa smo recimo čista IT firma, kateri outsourcayo IT ostala podjetja. Plača je kot se je dogovoril z podjetjem preko katerega dela za nas.

Je pa lahko nekaj drugega, pač živeči Slovenci v Sloveniji mislite, da ste kaj več, kot primerni za pacanje skreta. Kej so te udarniške brigade, ko se je gratis delalo, pa to. Žalost je to, da ima večina omogočeno zastonj šolanje in pridobivanje znanja, pa tega raje zapijejo da imajo družbeni krog in potem socialo.

PS.
Če imate v lokalni skupnosti dovolj primerno usposobljenega kadra, verjetno bo delo prej za lokalce kot za po vaši mentaliteti označene "Jugoviće". Morda je pa problem v tem, da te po vaši mentaliteti "ex-jugoviči" živijo in delajo v Sloveniji zeloo dolgo, pa so pripravljeni za lastni boljši jutri prijeti za delo, ostali pa ste raje na sociali, sej na vrtu mi še kaj zraste. Torej
Mato989
, me zanima, kako boš te filtriral. Človek bi si mislil da si pravi čistokrvni Desničar, ker tega si še JJ, ni upal izjaviti, ne smejo biti "jugoviči"
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

-valvoline- ::

ti delas v at, jaz pri domacem krvosesu, nekdo pa lepo vegetira in greje oz hladi rit na drzavnem stolcku za 1k+ na mesec.
ziveo komunizam.

Zgodovina sprememb…

loveJDM ::

od kot pa vi jemljete te stevilke da ni dovolj kadra,da je samo cca 200ljudi(slovencev) ki bi delali v Magni itd?

Mr.B ::

-valvoline- je izjavil:

ti delas v at, jaz pri domacem krvosesu, nekdo pa lepo vegetira in greje oz hladi rit na drzavnem stolcku za 1k+ na mesec.
ziveo komunizam.

Jp,
ampak moj podpis lepo pove, da vegetiranje na stalcku, se ni zagotovilo za človeku dostojno pokojnino. Amapk ja taisti tudi prodajajo da pokojnine ni. Torej se obnasaj 2x neodgovorno.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

-valvoline- ::

Mr.B je izjavil:

-valvoline- je izjavil:

ti delas v at, jaz pri domacem krvosesu, nekdo pa lepo vegetira in greje oz hladi rit na drzavnem stolcku za 1k+ na mesec.
ziveo komunizam.

Jp,
ampak moj podpis lepo pove, da vegetiranje na stalcku, se ni zagotovilo za človeku dostojno pokojnino. Amapk ja taisti tudi prodajajo da pokojnine ni. Torej se obnasaj 2x neodgovorno.

prav nasprotno, drzavni praraziti bodo mel 2-3x visje pokojnine k osli zaposleni v gosoodarstvu. precej visja bruto, pa sr fajn drzava casti dodatno pokojninsko zavarovanje. enkrat se bo treba zmenit in se masovno upret, ter ustavit drzavo. al bomo vsi javnosektorasi al pa nobedn.
magne ne rabimo, hocemo javnosektoraske varne zaposlitve, fajn place za nic dela.

Zgodovina sprememb…

Mr.B ::

-valvoline- je izjavil:

Mr.B je izjavil:

-valvoline- je izjavil:

ti delas v at, jaz pri domacem krvosesu, nekdo pa lepo vegetira in greje oz hladi rit na drzavnem stolcku za 1k+ na mesec.
ziveo komunizam.

Jp,
ampak moj podpis lepo pove, da vegetiranje na stalcku, se ni zagotovilo za človeku dostojno pokojnino. Amapk ja taisti tudi prodajajo da pokojnine ni. Torej se obnasaj 2x neodgovorno.

prav nasprotno, drzavni praraziti bodo mel 2-3x visje pokojnine k osli zaposleni v gosoodarstvu. precej visja bruto, pa sr fajn drzava casti dodatno pokojninsko zavarovanje. enkrat se bo treba zmenit in se masovno upret, ter ustavit drzavo. al bomo vsi javnosektorasi al pa nobedn.
magne ne rabimo, hocemo javnosektoraske varne zaposlitve, fajn place za nic dela.

No ja stvar debate. Prej bo potrebno izstopiti iz EU, ter ustvariti novo Jugo. Potem boš lahko tiskal nule, kolikor te bo volja. V nasprotnem primeru, boš rabil imeti no gospodarsko rast tipa kitajske, pa še to verjetno ne bo dovolj.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

shintaro ::

in kaj mate od tega da tle neki pišete te gluposti

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: amacar ()

Mr.B ::

Se strinjam, tuji kapitalisti na Slovenkih grudih samo izkoriščajo. Upor je edina opcija.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

MrStein ::

otago je izjavil:


Ce bo en hrvat vplaceval v slovensko ponzi shemo, bo tem tudi tebi omogocil pokojnino in vzdrznost sistema. Slovenski delavec v Avstriji ne vplacuje v shemo, ki bi tebi izpplacevala. (predpostavka, da delas v Slo).

V bistvu plačuje. Del pokojnin namreč baje gre iz proračuna, tja pa plačuje preko dohodnine.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

-valvoline- ::

Mr.B je izjavil:

Se strinjam, tuji kapitalisti na Slovenkih grudih samo izkoriščajo. Upor je edina opcija.

v bistvu najvec izkorisca javni sektor, drzava v drzavi. ne vem zakaj so-smo zaposleni v gospodarstvu 20+ let tiho. pickice smo. pac generalni strajk ustavi se kompletno gospodarstvo, trgovine zaprte, tovarne zaprte, vse pod kljuc. pa zahtevamo drzavno sluzbo za vsakogar brez izjeme. in ne odstopamo dokler se zadeva ne uredi.
ce ne gre drugace pa rotacija delovnih mest, max 10 letnih zaposlitvenih pogodb v javnem sektorju, po izteku papa in si bo moral ex parazit iskat sluzbo v gospodarstvu, njega zamenja nov fikus iz gospodarstva ali brezposelna oseba.

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

Mr.B je izjavil:

No v Revozu je veliko Slovenskih Agencijskih delavcev. Ker pač kot delodajalec, za delavca neprimerne delavske zakonodaje, pač delodajalec z delavcem ne more imeti neke fleksibilnosti.
Če bi v celoti kopirali Avstrijsko zakonodajo "pozabi ker potem pridigarji nebi imeli dela, mnogi verjetno šli tudi sedet", potem se za daljše obdobje nebi splačalo najeti Agencijskih delavcev, kot tudi težnja agencij bi bila, da bi imela v svojem poolu kvaliteten kader.
V Avstriji, vsaj kjer jaz delam, imamo ene par zaposlenih/sposojenih/(ali agencijskih) delavcev, ki delajo tri dni pri nas, dva dneva pri drugi stranki. Pa smo recimo čista IT firma, kateri outsourcayo IT ostala podjetja. Plača je kot se je dogovoril z podjetjem preko katerega dela za nas.

Je pa lahko nekaj drugega, pač živeči Slovenci v Sloveniji mislite, da ste kaj več, kot primerni za pacanje skreta. Kej so te udarniške brigade, ko se je gratis delalo, pa to. Žalost je to, da ima večina omogočeno zastonj šolanje in pridobivanje znanja, pa tega raje zapijejo da imajo družbeni krog in potem socialo.

PS.
Če imate v lokalni skupnosti dovolj primerno usposobljenega kadra, verjetno bo delo prej za lokalce kot za po vaši mentaliteti označene "Jugoviće". Morda je pa problem v tem, da te po vaši mentaliteti "ex-jugoviči" živijo in delajo v Sloveniji zeloo dolgo, pa so pripravljeni za lastni boljši jutri prijeti za delo, ostali pa ste raje na sociali, sej na vrtu mi še kaj zraste. Torej
Mato989
, me zanima, kako boš te filtriral. Človek bi si mislil da si pravi čistokrvni Desničar, ker tega si še JJ, ni upal izjaviti, ne smejo biti "jugoviči"


Poglej Mr.B.

Ta "vaša" kao fleksibilnost...

Jaz sem FUL za fleksibilnost, ampak potem morajo biti istočasno plače take, da zadoščajo za dovolj prihranka za čas iskanja nove zaposlitve (socialna 300€ to recimo ni!) ali pa takšne odpravnine.

Torej:

- nizka fleksibilnost

- nizke plače
- nizka odpravnina

Tako je trenutno v SLoveniji... Če bi radi spremenili fleksibilnost navzgor, moramo še 1 od spodnjih dveh alinej spremeniti tudi na VISOKO, drugače je preveč v prid delodajalcem... torej ali visoke odpravnine in iz danes na jutri odpuščanje, ali pa nizke odpravnine in težavno odpuščanje, "it" bi seveda imel najraje 600€ neto plače, iz danes na jutri odpuščanje BREZ odpravnine....

Torej kopirajmo Avstrijsko delovnopravno zakonodajo SKUPAJ z minimalno plačo na podlagi sindikalnih dogovorov, pa sem takoj za... tudi večina delavcev bi bila za... ker bi si za 1.200€ želeli delat, celo berem da Avstrijci delajo na tem da bo minimalna plača v Avstriji na državni ravni 1500€ bruto!!!

Ampak ti bi po klasični navadi antidelavca kopiral le odpuščanje iz danes na jutri... prikladno za delodajalce ni kaj... ampak saj to je hec, davečina delavcev je TAKOJ ZA, da kopiramo Avstrijsko zakonodajo, skupaj z avstrijsko minimalno plačo oz. plačami... pa bo produktivnost takoj višja, ampak čakal pa več ne bo nihče, so nas enkrat delodajalci v Sloveniji že nategnili ko je Janša znižal plačilo za ZPIZ ipd. pa se pri plači ni nič poznalo in je Pahor moral enostransko potem brutalno dvignit plačo...

Alien123 ::

Če bi rad, da bi imeli visoko odpravnino, bi vsak zaposleni moral imet pogodbo za nedoločen čas.

Mr.B ::

Mato989,
glej ti bom tako poenostavil. Če je tvoj cilj delati tako malo enkrat na teden, ter za to dobiti še odpravnino. No. Še en z mentaliteto Jugonostalgije. PS: pa ti resno misliš da danes Avstrija ima minimalno plačo ?

Oziroma zakaj ne uzakonimo minimalno plačo ki je na Hrvaškem, ali pa Romunsko. Te verjetno v nalsednjih desetih letih ne bomo mogli niti izplačati :-)
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: connel ()

Mato989 ::

Mr.B je izjavil:

Mato989,
glej ti bom tako poenostavil. Če je tvoj cilj delati tako malo enkrat na teden, ter za to dobiti še odpravnino. No. Še en z mentaliteto Jugonostalgije. PS: pa ti resno misliš da danes Avstrija ima minimalno plačo ?

Oziroma zakaj ne uzakonimo minimalno plačo ki je na Hrvaškem, ali pa Romunsko. Te verjetno v nalsednjih desetih letih ne bomo mogli niti izplačati :-)



Avstrija se pripravlja na uvedbo minimalne plače 1500 bruto za vse do leta 2020
http://www.24ur.com/novice/svet/avstrij...

Poglej Mr.B. ne moreš imeti obojega, slabe plače in fleksibilnost... po teoriji imajo načeloma najslabše plače ravno tisti ki so najtežje zaposljivi ker imajo najmanj znanja ali najmanj iskanih sposobnosti... in takim bi ti vzel še zadnjo zadevo torej varnost z težavnostjo odpuščanja v Sloveniji...

Prav, pa dajmo fleksibilnost iz danes na jutri odpuščanje samo za tiste ki imajo nadpovprečno slovensko plačo, torej več kot 1.000€ neto in nekaj drobiža... da spodbudimo delodajalce da nagradijo svoje ljudi...

scipascapa ::

1500 bruto ali nakazano na tr? koliko je to čisti neto?

Mato989 ::

scipascapa je izjavil:

1500 bruto ali nakazano na tr? koliko je to čisti neto?


Glede na to da imajo Avstrijci dokaj visoko olajšavo za "nizke" dohodke, predvidevam da okol 1.200€ +/- ne da se mi pa preverjat...

Mr.B ::

Mato989,
sanjaj dalje. tebi niti osnove niso jasne ampak padaš pa na populizme.
Kaj ko bi ti od Magne zahteval kar minimalca v Luxemburgu. Te majo že danes višje plače...

po teoriji imajo načeloma najslabše plače ravno tisti ki so najtežje zaposljivi ker imajo najmanj znanja ali najmanj iskanih sposobnosti..
BS populizem. Vprašaj Nodija, vsi imajo možnost do znanja, verjetno je lažje imeti socialno, ter zahtevati Avstrijske plače.

Prav, pa dajmo fleksibilnost iz danes na jutri odpuščanje samo za tiste ki imajo nadpovprečno slovensko plačo, torej več kot 1.000€ neto in nekaj drobiža...
Še n tič, ti osnove niso jasne, ti še vedno živiš mentalno v času Juge. Verjetno si letos na rožniku ploskal populizmu.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

FTad ::

Mato989 je izjavil:

scipascapa je izjavil:

1500 bruto ali nakazano na tr? koliko je to čisti neto?


Glede na to da imajo Avstrijci dokaj visoko olajšavo za "nizke" dohodke, predvidevam da okol 1.200€ +/- ne da se mi pa preverjat...


Tako ja, 1.2k€ neto

http://onlinerechner.haude.at/bmf/brutt...

Mr.B ::

FTad je izjavil:

Mato989 je izjavil:

scipascapa je izjavil:

1500 bruto ali nakazano na tr? koliko je to čisti neto?


Glede na to da imajo Avstrijci dokaj visoko olajšavo za "nizke" dohodke, predvidevam da okol 1.200€ +/- ne da se mi pa preverjat...


Tako ja, 1.2k€ neto

http://onlinerechner.haude.at/bmf/brutt...

Ne zakaj ne Romunskih 300 nekaj.. Ali pa ker imamo verjetno podejtna v Srbiji, kar 100 neto.
Veste kaj fanje, kaj če bi si vi omilsili kar Slovenske Evre. Pa zahtevaje 2500 Slovenskih neto evrov plače.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Utk ::

Ta je zate in podobne slovenceljne v tujini:
Po 30-ih letih življenja v Sloveniji sta Mujo in Haso odšla na upravno enoto po potrdilo o državljanstvu. Tam so jima povedali, da se vsak, ki bi rad postal državljan R Slovenije, mora prej povzpeti na Triglav. In sta šla. Na pol poti proti vrhu Triglava, zmatrani Mujo reče Hasotu:
"Ajde bolan Haso, idi dalje sam, ja ne mogu više, pa ponesi i moju planinsku knjižicu i udari pečat na vrhu Triglava."
Haso gre sam naprej in se čez nekaj ur vrne do Mujota. Toda, žig je pritisnil le v svojo knjižico.
"Zašto bolan Haso i meni nisi udario pečat?"
"Ma htio sam i tebi Mujo, ali čim sam udario sebi pečat osjetih da sam ja sada pravi Slovenac, pa nisam mogo. Jebo ga ti Mujo, takvi smo ti mi Slovenci!"

Mato989 ::

Mr.B je izjavil:

Mato989,
sanjaj dalje. tebi niti osnove niso jasne ampak padaš pa na populizme.
Kaj ko bi ti od Magne zahteval kar minimalca v Luxemburgu. Te majo že danes višje plače...

po teoriji imajo načeloma najslabše plače ravno tisti ki so najtežje zaposljivi ker imajo najmanj znanja ali najmanj iskanih sposobnosti..
BS populizem. Vprašaj Nodija, vsi imajo možnost do znanja, verjetno je lažje imeti socialno, ter zahtevati Avstrijske plače.

Prav, pa dajmo fleksibilnost iz danes na jutri odpuščanje samo za tiste ki imajo nadpovprečno slovensko plačo, torej več kot 1.000€ neto in nekaj drobiža...
Še n tič, ti osnove niso jasne, ti še vedno živiš mentalno v času Juge. Verjetno si letos na rožniku ploskal populizmu.


BS, vsa podjetja imajo možnost najet delavce za določen čas, ampak je lažje jokcat o kvazi fleksibilnosti kot pa ponudit delavcem plače da bodo lojalni in dobri delavci... naš standard in plače niso krivda slovenskih delavcev ampak slovenskih menegerjev ki niso sposobni zrihtat posla... to je vse, če bi bilo drugače bi slovenski delavci bili nezaželjeni v drugih državah ker bi bili lenuhi...

Nehaj živet v 19 stoletju, to je 100 let celo pred časom kamor me ti postavljaš... turbo kapitalizem veš kam si zarini, podpiram vsakega lenuha ki raje leži kot dela za slovenskega minimalca... več jih bo bolje bo... pa bomo vse zaprli, pa naj bo tako, bomo vsi šli med begunce v Nemčijo nam bo lepše.

jernejl ::

naš standard in plače niso krivda slovenskih delavcev ampak slovenskih menegerjev ki niso sposobni zrihtat posla..

Delno je to krivda takšnih kot si ti, ki se razburjajo za vsako ped zemlje, ki bi jo zasedala nova odprta delovna mesta.
Zato pa do danes ni bilo še nobene velike naložbe pri nas. Zato so nižje plače, več brezposelnih, manj pobranih davkov, nižji BDP, nižje pokojnine.... in termoelektrarna namesto vetrnic.

Mr.B ::

Mato989,
BS, vsa podjetja imajo možnost najet delavce za določen čas, ampak je lažje jokcat o kvazi fleksibilnosti kot pa ponudit delavcem plače da bodo lojalni in dobri delavci... naš standard in plače niso krivda slovenskih delavcev ampak slovenskih menegerjev ki niso sposobni zrihtat posla... to je vse, če bi bilo drugače bi slovenski delavci bili nezaželjeni v drugih državah ker bi bili lenuhi...

Seveda lahko. Reče se jim sezonska dela. Če pa misliš da se se bo podjetje zajabavalo z vso papirologijo, ko bi morali ob vsaki spremembi poslovnega načrta dokazovati da ga odpuščajo zaradi "poslovnih" razlogov, in ne zaradi tone inpekcij, ki bi se vsakič pojavila pred vrati podjetja, ker bi kej kakšna veja mankala.
Drugi del o lenosti, no lahko rečeš da so slovenski delavci podpovpračno effektvini z avstrijskimi kolegi na istem delovnem mestu, zaradi nizke plače. No resno bi te jemal, da je zato, ker imajo slovenci za 12-22 minut več plačanega nedela, ki ga nebi mogel šteti v teh 8 ur , če bi hotel imeti pravo ststistično primerjavo... Sej vem da boš rabil nekaj časa dojeti kej se skriva teh 12-22minut.

Nehaj živet v 19 stoletju, to je 100 let celo pred časom kamor me ti postavljaš... turbo kapitalizem veš kam si zarini, podpiram vsakega lenuha ki raje leži kot dela za slovenskega minimalca... več jih bo bolje bo... pa bomo vse zaprli, pa naj bo tako, bomo vsi šli med begunce v Nemčijo nam bo lepše.
Torej po tvoji logilki, bi morali imeti v merkatorju plače, ki jih tala Hrvaški lastnik na Hrvaškem. Sedaj pa "se oproščam ostalim za uporabo grdih besed", SPIZDI s foruma z žaljenejm slovenskega delavca, ne glede na plačo, ki jo le ta prejema.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: connel ()

Mato989 ::

Seveda lahko. Reče se jim sezonska dela. Če pa misliš da se se bo podjetje zajabavalo z vso papirologijo, ko bi morali ob vsaki spremembi poslovnega načrta dokazovati da ga odpuščajo zaradi "poslovnih" razlogov, in ne zaradi tone inpekcij, ki bi se vsakič pojavila pred vrati podjetja, ker bi kej kakšna veja mankala.
Drugi del o lenosti, no lahko rečeš da so slovenski delavci podpovpračno effektvini z avstrijskimi kolegi na istem delovnem mestu, zaradi nizke plače. No resno bi te jemal, da je zato, ker imajo slovenci za 12-22 minut več plačanega nedela, ki ga nebi mogel šteti v teh 8 ur , če bi hotel imeti pravo ststistično primerjavo... Sej vem da boš rabil nekaj časa dojeti kej se skriva teh 12-22minut.


Tako je, slovenskega delavca je ZELO ENOSTAVNO odpustit...

Torej po tvoji logilki, bi morali imeti v merkatorju plače, ki jih tala Hrvaški lastnik na Hrvaškem. Sedaj pa "se oproščam ostalim za uporabo grdih besed", SPIZDI s foruma z žaljenejm slovenskega delavca, ne glede na plačo, ki jo le ta prejema.


Glede na napis persona non grata je jasno kdo je nezaželjen tukaj :)

In ja za 600€ raje ležim doma in delam na črno ter vležem socialko, 600€ je fail :)

Alien123 ::

Res je.. za 600€ se ne vstanem..

jernejl ::

Jaz pa tudi za 2000€ ne grem iz postelje. Samo ne vem, kakšno povezavo ima to z Magno.
Zaenkrat se namreč pri meni še nihče ni oglasil z orožjem, da moram v Magno za minimalno plačo.

-valvoline- ::

zakaj se sploh pogovarjate o podjetjih, tovarnah, magni in podobnega izkoriscevalskega sranja?
hocemo delovna mesta pr agencijah za ovo in ono, hocem rezerviran svoj stolcek v js, 1k+ mesecno za cohanje genitalij in srfanje po fejsbuku, magno si vtaknite tam zadaj. kr v zabarcitiju si jo postavite sem pa prnesite tistih lepih agencij in drzavne urade k se sam bog ne ve zakaj obstajajo.

Zgodovina sprememb…

scipascapa ::

Mislim, da so omenjali neki rok 13-14.7, ki se bliža z svetlobno hitrostjo.

FTad ::

scipascapa je izjavil:

Mislim, da so omenjali neki rok 13-14.7, ki se bliža z svetlobno hitrostjo.


Zanimivo, je vse kar potihnilo

Unknown_001 ::

FTad je izjavil:

scipascapa je izjavil:

Mislim, da so omenjali neki rok 13-14.7, ki se bliža z svetlobno hitrostjo.


Zanimivo, je vse kar potihnilo


Nekdo je dosegel svoje in ne tuli več.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Mr.B ::

Mato989 je izjavil:

Seveda lahko. Reče se jim sezonska dela. Če pa misliš da se se bo podjetje zajabavalo z vso papirologijo, ko bi morali ob vsaki spremembi poslovnega načrta dokazovati da ga odpuščajo zaradi "poslovnih" razlogov, in ne zaradi tone inpekcij, ki bi se vsakič pojavila pred vrati podjetja, ker bi kej kakšna veja mankala.
Drugi del o lenosti, no lahko rečeš da so slovenski delavci podpovpračno effektvini z avstrijskimi kolegi na istem delovnem mestu, zaradi nizke plače. No resno bi te jemal, da je zato, ker imajo slovenci za 12-22 minut več plačanega nedela, ki ga nebi mogel šteti v teh 8 ur , če bi hotel imeti pravo ststistično primerjavo... Sej vem da boš rabil nekaj časa dojeti kej se skriva teh 12-22minut.


Tako je, slovenskega delavca je ZELO ENOSTAVNO odpustit...

Torej po tvoji logilki, bi morali imeti v merkatorju plače, ki jih tala Hrvaški lastnik na Hrvaškem. Sedaj pa "se oproščam ostalim za uporabo grdih besed", SPIZDI s foruma z žaljenejm slovenskega delavca, ne glede na plačo, ki jo le ta prejema.


Glede na napis persona non grata je jasno kdo je nezaželjen tukaj :)

In ja za 600€ raje ležim doma in delam na črno ter vležem socialko, 600€ je fail :)

Ne slovenskega delavca, je izredno težko odpustiti. Se ga pa da. V Avstriji, lahko prideš zjutraj, kot redno zapsoleni v službo, pa ti rečejo, te ne rabimo več, brez kakršne koli obrazložitve. Gelde na dolžino ki si delal v podjetju, si pa lahko doma, s kompletno plačo. Pojdi sedaj v Slovensko podjetje, in brez obrazložitve odpusti delavca. In da, kot kaže TI nikoli nisi šel skozi process, ki je potreben, da se odpusti enega ali 10 delavcev, zaradi psolovnih razlogov v Sloveniji. Zato pa imate Agencije, SP-je, in ostalo sranje, ker nočete imeti poštimane zakonodaje. Zato pa potem rdi sanjate imeti plačo po zahodnih standardih, delati pa po modelu Juge.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Mato989 ::

Ne slovenskega delavca, je izredno težko odpustiti. Se ga pa da. V Avstriji, lahko prideš zjutraj, kot redno zapsoleni v službo, pa ti rečejo, te ne rabimo več, brez kakršne koli obrazložitve. Gelde na dolžino ki si delal v podjetju, si pa lahko doma, s kompletno plačo. Pojdi sedaj v Slovensko podjetje, in brez obrazložitve odpusti delavca. In da, kot kaže TI nikoli nisi šel skozi process, ki je potreben, da se odpusti enega ali 10 delavcev, zaradi psolovnih razlogov v Sloveniji. Zato pa imate Agencije, SP-je, in ostalo sranje, ker nočete imeti poštimane zakonodaje. Zato pa potem rdi sanjate imeti plačo po zahodnih standardih, delati pa po modelu Juge.


Saj ti pravim, sprejmimo OBOJE hkrati, ampak to tebi ni všeč... sprejmimo model Zahoda kot tudi plače zahoda, noben butelj pa ne bo šel delat po modelu zahoda za balkanske plače, simpl in prav je tako, podpiram, nategnili so nas samo enkrat kot sem že povedal, ko je Janševa vlada znižala obremenitev delodajalcev rezultat pa NI BIL povišanje plač, ampak višji dobički požeruhov :)

No potem je morala Pahorjeva vlada na glavo in brutalno dvignit minimalca, ker delodajalci tega sami nikoli ne bi nardili, raje milijonske dobičke...

in brez obrazložitve odpusti delavca.


Vsakega delavca je možno odpustit, odpovedni roki so od 30 dni naprej z ustrezno odpravnino, BREZ RAZLOGOV... toliko o tem...

Mr.B ::

Mato989,
Ne tebi niso jasne osnove ekonomije. Sprejeti moraü najprej prvo, da boš lahko imel drugo. Trenutno bi država z vpeljavo prve, zbankrotirala. Ampak ja ti bi rad imel iphona, samo delat da bi do njega lahko na koncu zaslužil, pa nebi, ker imaš njekje v glavi da ti pripada.

Drugo, Vlada - Grdi kapitalisti - Sindikat. To je tvoja sveta trojica. Ko sem rekel da Avstrija nima zakona definiranega "minimalna" plača, ampak ima zato sindikate, ki so te zadeve uredili. In tam se tudi vsi trije pogajajo. Samo pri mentalno zaostanih optosti mentalno pohabljenih je ideja, da se delavcem če imajo sindikat ni potrebno boriti, bo tako kot je starti diktator Tito to uredil. Pa čeprav smo na koncu imeli sode in lihe, ter šverc komerz. Verjetno zato ker smo bili takrat kljub z vso industrijo slabši.

Vsakega delavca je možno odpustit, odpovedni roki so od 30 dni naprej z ustrezno odpravnino, BREZ RAZLOGOV.
Z veseljem, delaj to na mesečnem nivoju, verjetno so zato neki angencijski delavci full uporabni, pa še agenciji morajo plačat, poleg plači delavca. Ali so pa tako nespoosbni, kar je pri toliko denarja , ki se obrača, skrajno uprašljivo. In odprtavnina po 3 mesecih dela je nula.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold
««
11 / 35
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Se delo v Avstriji dejansko sploh splača? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18926025 (18419) enemon
»

Razgovor za službo in kadrovski odnos (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20354924 (37039) Trubar
»

Delo v tujini (avstrija, nemčija, severna evropa...) kje najti ? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15099353 (21980) NewHope
»

Apple zaradi nasprotovanja prebivalcev obupal in odpovedal milijardno investicijo na

Oddelek: Novice / Ostale najave
339799 (6393) gruntfürmich

Več podobnih tem