» »

MAGNA razgovor

MAGNA razgovor

««
26 / 35
»»

Mato989 ::

feryz je izjavil:

Pa kako za boga, se ljudje lahko pogovarjajo, koliko bo privatno podjetje izplačevalo delavcem!?
Plačali bodo točno toliko, da bodo lahko dobili ljudi, ki jih potrebujejo. Če bo dovolj minimalec, bodo dali minimalca.
Je pa lepo slišati, da bi slotehovci, v kolikor bi imeli svoja podjetja, zaposlenim dajali švicarske plače. Zelo pohvalno.


Očitno to ni res.... glej Akrapovič, Revoz itd...

feryz ::

Emmm, če jih ne rabijo, ampak samo gobezdajo, da jih rabijo, potem pač ne ponudijo več.
Sicer, načeloma, delavec NI STROŠEK, ampak sredstvo oz. resors ali kakorkoli temu rečeš, za pridobivanje denarja. Več njih, več keša.
Če pa matematika ne štima, je bolje, da samo govoriš, da jih rabiš, v resnici jih pa nimaš.

Vazelin ::

Kako pa na zdravje vpliva ta lakirnica tistih ki špricajo tam v maskah?

Unknown_001 ::

Vazelin je izjavil:

Kako pa na zdravje vpliva ta lakirnica tistih ki špricajo tam v maskah?


Lih tok ko frišna iverka iz Ikee nate.

Ista vprašanja skeptikov za nuklearko. Pa poznam ljudi ki so delali in delajo tam. Tok tok po lesu kar se njihivega zdravja tiče.

Če se dela v urejenem okolju, z zaščitno opremo in ustreznim prezračevanjem se ti praktičbo ne bo dosti poznalo.

Drugo pa so scene raznih FUŠ delavnic pod drvarnco.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

kamiKaZaA ::

MAGNA: IT sistemski inženir proizvodnje (m/ž) / lokacija Hoče/Slivnica

https://www.mojedelo.com/it-sistemski-i...

vostok_1 ::

Radijo pravi, da bo MAGNA dobila 19mil € državne subvencije, ker se smatra kot "investicija v občino".

Interesting ta kapitalizem.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

feryz ::

Zakaj pa da ne? Dober zakon.
Tudi tebi bodo dali, saj imamo zakon za to. Investiraj 100 mio in zaposli par 100 ljudi. Zlahka boš dobil teh 20 mio. Ker si domač, verjetno še več.
Pipi jih je dobil ogromno, pa imamo od tega bore malo.
Da ne omenjamo kakega Seaway-a. Zadetek v polno. Kar se subvencij tiče.

vostok_1 ::

Če je plača v povprečju 800€ mesec, je to za skoraj 5 let plače vseh zaposlenih.
Not bad.

Država bi morala pomagat podjetjem z nefinančnimi sredstvi, ne pa ravno talat denar kr tko.

400 zapolsenih je nenazandnje drobiž v primerjavi s tem koliko so nekoč tovarne zaposlovale.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Unknown_001 ::

Meni je najbolj fuknjeno da imamo v Sloveniji firme ki sploh ne morejo prodajat v tuje države zaradi glupe zakonodaje in idiotov ki bremzajo izvoz. Arex recimo. Lahko bi imeli več poslov s tujino potem pa ko je že vse skoraj dogovorjeno ugotovijo da ne smejo izvažati v tujo državo.

Največji kretenizem je bil, ko je nekdo na ministrstvu preprečil posel z vadbenimi naboji, ki bi sicer šli v egipt.

Pa razumi če lahko. Prihodnost je na izvozu v tujino, be va v lokalnem prčkarjenju in delu cenenih del za tujca kjer imaš skoraj izgubo kot pa kak dobiček.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Alien123 ::

Ne razumem tega.. kak ne smes izvazat v tujino oz prodajat tujcem neko stvar?

Unknown_001 ::

Alien123 je izjavil:

Ne razumem tega.. kak ne smes izvazat v tujino oz prodajat tujcem neko stvar?


Pri arexu je to še bolj komplicirano ker prodaja strelno orožje in naboje. Baje gre za politično jajcanje, komu da in komu ne prodajat.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

kamiKaZaA ::

Za Magno Steyr v Hočah vendarle izdano gradbeno dovoljenje

Ministrstvo za okolje in prostor je izdalo gradbeno dovoljenje za lakirnico družbe Magna Steyr v občini Hoče - Slivnica.

V drugi fazi investicije naj bi Magna po napovedih ustvarila še okoli 1.500 delovnih mest, s čimer je izpolnjen pogoj najmanj 1.000 delovnih mest za podelitev spodbude za strateško investicijo, skupaj pa naj bi vrednost investicije prvih dveh faz presegla 450 milijonov evrov. V nadaljevanju se nato ob zadostnih naročilih na trgu napovedujeta še dve fazi.

Z načrti investitorja s projektom Magna Nukleus je po prepričanju vlade izpolnjen tudi zakonski pogoj glede dolgoročne ohranitve investicijskega projekta in proizvodnje v Sloveniji za najmanj 10 let od sklenitve pogodbe o izvedbi naložbe. Končni cilj naj bi namreč bil vzpostavitev polno funkcionalnega avtomobilskega obrata na območju ob mariborskem letališču, ki naj bi dopolnjeval Magnino lokacijo v bližnjem Gradcu.


http://www.rtvslo.si/gospodarstvo/za-ma...

Torej, prvi 2 fazi bosta ustvarili vsaj 1500 delovnih mest. Tolko samo vsem tistim, ki se držite kot pijanec plota, ko trdite, da bo tukaj 400 delovnih mest. Aja, pa teh 1500 delovnih mest pomnožite še z krat 2 ali krat 3, da potem dobite koliko bo to končnih delovnih mest, kajti 1 delavec v avtomobilski industriji, še ustvari 2-3 zaposlitve pri podizvajalcih, dobaviteljih, logistiki,... torej bo ena Magna ustvarila v roku 3-4 let minimalno okoli 3.000 - 5.000 novih delovnih mest, kar je SUPER! oz. če še pride do 3. ali morebiti 4. faze, potem pa to lahko nanese na okoli 10.000 - 15.000 novih delovnih mest. MAGNA bo plače prilagodila razmeram na trgu, kot to počne že sedaj po Svetu in ponudila toliko, da bo privabila ljudi v svojo firmo ( kar je seveda več kot ponuja konkurenca ). Bo pa trda predla ostalim firmam, katere sedaj ponujajo minimalne plače in njihova prihodnost ravno nebo več tako svetla kot je bila sedaj, ko ljudje niso imeli izbire in so delali za tak drobiž.

scipascapa ::

Hvala bogu.

Mato989 ::

Važno je koliko plač bo za Slovence nad povprečno plačo cca. 1050€ neto in z normalni enoizmenskim delovnikom :) To bo pokazalo kvaliteto delovnega okolja :)

Pa da vidimo!

kamiKaZaA ::

Mato989 je izjavil:

Važno je koliko plač bo za Slovence nad povprečno plačo cca. 1050€ neto in z normalni enoizmenskim delovnikom :) To bo pokazalo kvaliteto delovnega okolja :)

Pa da vidimo!

Industrija v MB ima 3. izmene, nekateri pa celo še več. In tudi MAGNA je potrdila, da bo imela 3. izmensko delo. O plači pa je že bilo ogromno povedanega in več nemislim ponavljat vseh teh zadev. Bom pa čez leto ali 2 v to temo napisal, koliko je bruto osnova in kolikšno je končno izplačilo delavcu na račun z delom v 3. izmenah, ker bom sigurno vsaj eno osebo poznal ( predvidevam ), ki bo dobila delo v Magni. Trenutno so plače v MB v industriji za delavca v proizvodnji, skladišču, viličarist,... cca. 800-900€ bruto, redke izjeme dobijo 950€ bruto. 1000 bruto ali več za delavsko klaso v MB ? To pa je že znanstvena fantastika. Sedaj se bo z Magno marsikaj spremenilo na bolje. Verjemi.

damjan1980 ::

Poznam razmere v enih par firmah tukaj, ki so potencialni kandidati, da jim Magna spelje delavce. Vsi trepetajo od straha in so do včeraj močno upali, da se ne bo zgodilo, pa se je. Jim prav iz srca privoščim ko jim bodo zaposleni odhajali. Ta podjetja potem ponavadi jokajo po poptv kako ne najdejo delovne sile

Mato989 ::

damjan1980 je izjavil:

Poznam razmere v enih par firmah tukaj, ki so potencialni kandidati, da jim Magna spelje delavce. Vsi trepetajo od straha in so do včeraj močno upali, da se ne bo zgodilo, pa se je. Jim prav iz srca privoščim ko jim bodo zaposleni odhajali. Ta podjetja potem ponavadi jokajo po poptv kako ne najdejo delovne sile

To pa jaz enako :)

SmeskoSnezak ::

Visanje plac in "standard" lahko samo pomaga vsem firmam in regiji, ne pa slabsa... vse te strahopetne podjetnike bi jaz poslal nazaj v solo. :P
@ Pusti soncu v srce... @

-valvoline- ::

njah je izjavil:

Zdravo

Maja sem bil v Magna Recruting Centru v Seiersbergu.Nisem dobil sluzbe zaradi neznanja jezika.Receno je bilo da bodo zaposlovali do konca 2017(2018??)Nato sem dobil se eno ponudbo za sestanek v Centru v septembru.
Zanima me,ce je kdo se bil gor in lahko potrdi kako dolgo bodo se zaposlovali oz ce se bodo poslali eno prosnjo letos?

Aja,placa je bila omenjena 1950EUR BRUTO+ vsi dodatki

LP

To je za VŠ ali SŠ izobrazbo? Vecizmensko delo? Tu se precej folka hvali o solidnih placah gor v AT, 1500e neto na mesec za delavca v proizvodnjo, kar pa res ni slabo. Kasen info iz prve roke mogoce, ce kdo dela tam?

MonkeyHead ::

Čist odvisno koliko predznanja, šole, volje itd.

1950 brutto je delavec na liniji. Brez predznajnja in teoretično osnovan šola, sedaj ko potrebujejo za zagon jagurajevega projekta. Tak občutek sem dobil jaz ko sem bil na job dayu. Mene so načeloma potem povabili na drug razgovor za čisto drugo delo drug oddelek.

Isotropic ::

vostok_1 je izjavil:

Če je plača v povprečju 800€ mesec, je to za skoraj 5 let plače vseh zaposlenih.
Not bad.

Država bi morala pomagat podjetjem z nefinančnimi sredstvi, ne pa ravno talat denar kr tko.

400 zapolsenih je nenazandnje drobiž v primerjavi s tem koliko so nekoč tovarne zaposlovale.

BHS je dobil mislim da za 9-10 let take subvencije recimo
(nekaj let nazaj)

-valvoline- ::

Trenutno zasluzim okrog 1100e, ze dalj casa me mika sprobat ksen job v At. Tam so se place zadnjih par let konkretno izboljsale za kv kader, pr nas pa vegetiranje. Znanje mam iz avtomehanike bi reku od a do ž, po poklicu sem elektrotehnik tudi racunalnike dokaj obvladam. Je pa jeba ko mam znanje nemscine =0, :V, drgac bi verjetno ze zdavnaj zapustil tole stajersko vukojebino. Kolk bi potem naneslo neto tam na tistih 2k bruto? Edino kar res ne prenesem je vecizmenski siht, zame pride v postev samo enoizmenski, tam pa v grazu kok vem je vse 3x ali 4x siht. Bo treba cimprej na tecaj nemscine, vsaj osnovo ce ne druga.

Zgodovina sprememb…

tikitoki ::

vostok_1 je izjavil:

Radijo pravi, da bo MAGNA dobila 19mil EUR državne subvencije, ker se smatra kot "investicija v občino".

Interesting ta kapitalizem.


CE bom jst hotel odpreti s.p. bom pa moral zaceti taoj placevati drzavi, namesto, da bi mi dali omembe vredno spodbudo. Beri, vsaj par let oprostitev placevanja vseh prispevkov, ne tko, k sedaj, k je spodbuda dobesedno zalitev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

-valvoline- ::

tikitoki je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

Radijo pravi, da bo MAGNA dobila 19mil EUR državne subvencije, ker se smatra kot "investicija v občino".

Interesting ta kapitalizem.


CE bom jst hotel odpreti s.p. bom pa moral zaceti taoj placevati drzavi, namesto, da bi mi dali omembe vredno spodbudo. Beri, vsaj par let oprostitev placevanja vseh prispevkov, ne tko, k sedaj, k je spodbuda dobesedno zalitev.

Jah, tko je, negdo mora futrat armado preplacahih rdecekmercev prisesanih na drzavne joske. Bodoci delavci magne bodo vse subvencije poplacal nazaj brez skrbi.

bambam20 ::

-valvoline- je izjavil:

Znanje mam iz avtomehanike bi reku od a do ž, po poklicu sem elektrotehnik tudi racunalnike dokaj obvladam.


Dobrih avtomehanikov vedno primanjkuje. Če misliš, da si res dober, potem pojdi na svoje. Slabih oz. površnih je ogromno.

MonkeyHead ::

-valvoline- je izjavil:

Trenutno zasluzim okrog 1100e, ze dalj casa me mika sprobat ksen job v At. Tam so se place zadnjih par let konkretno izboljsale za kv kader, pr nas pa vegetiranje. Znanje mam iz avtomehanike bi reku od a do ž, po poklicu sem elektrotehnik tudi racunalnike dokaj obvladam. Je pa jeba ko mam znanje nemscine =0, :V, drgac bi verjetno ze zdavnaj zapustil tole stajersko vukojebino. Kolk bi potem naneslo neto tam na tistih 2k bruto? Edino kar res ne prenesem je vecizmenski siht, zame pride v postev samo enoizmenski, tam pa v grazu kok vem je vse 3x ali 4x siht. Bo treba cimprej na tecaj nemscine, vsaj osnovo ce ne druga.


To ti je cca 1550 mesecno. 13 14 placa sta par % vec. Pri Magni se imas udelezbo pri dobičku. Glede voznje se da dogovorit, da se pripeljes npr do mb naprej pa z goopti kombijem itd.

-valvoline- ::

bambam20 je izjavil:

-valvoline- je izjavil:

Znanje mam iz avtomehanike bi reku od a do ž, po poklicu sem elektrotehnik tudi racunalnike dokaj obvladam.


Dobrih avtomehanikov vedno primanjkuje. Če misliš, da si res dober, potem pojdi na svoje. Slabih oz. površnih je ogromno.

Ne bi jaz glih sluzil kruh z tem, skoz umazane roke, mraz pozimi, poskodbe itn jebes to. Pa se dajatve kok ces ce odpres sp. Z avtomehaniko se cist amatersko ukvarjam zase pa za kakega znanca ali zlahto, al pa te pa te ce kasen avto kupim zrihtam pa prodam. To sm omenil tako kot neko uporabno znanje pri iskanju zaposlitve, nikakor se pa neb z tem ukvarjal.

Zgodovina sprememb…

-valvoline- ::

MonkeyHead je izjavil:

-valvoline- je izjavil:

Trenutno zasluzim okrog 1100e, ze dalj casa me mika sprobat ksen job v At. Tam so se place zadnjih par let konkretno izboljsale za kv kader, pr nas pa vegetiranje. Znanje mam iz avtomehanike bi reku od a do ž, po poklicu sem elektrotehnik tudi racunalnike dokaj obvladam. Je pa jeba ko mam znanje nemscine =0, :V, drgac bi verjetno ze zdavnaj zapustil tole stajersko vukojebino. Kolk bi potem naneslo neto tam na tistih 2k bruto? Edino kar res ne prenesem je vecizmenski siht, zame pride v postev samo enoizmenski, tam pa v grazu kok vem je vse 3x ali 4x siht. Bo treba cimprej na tecaj nemscine, vsaj osnovo ce ne druga.


To ti je cca 1550 mesecno. 13 14 placa sta par % vec. Pri Magni se imas udelezbo pri dobičku. Glede voznje se da dogovorit, da se pripeljes npr do mb naprej pa z goopti kombijem itd.

hvala za info. a se da pridet noter brez znanja svabskega ali ne? anglescine pa dokaj obvladam.
Aja, sem iz miklavza tk da prevoz mi ni nek problem.

Zgodovina sprememb…

MrStein ::

Si probal direkt Magno vprašati?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

bambam20 ::

MrStein je izjavil:

Si probal direkt Magno vprašati?


Koliko sem razbral iz pogovora na FB-ju Slovenci v Avstriji , da ne zaposlujejo osebno, pač pa preko agencij. VSaj v začetku.

-valvoline- je izjavil:


hvala za info. a se da pridet noter brez znanja svabskega ali ne?


Mislim, da brez osnovne nemščine ne boš prišel notri.

Informacije iz prve roke bi sicer lahko izvedel v FB skupini Slovenci v Avstriji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

MonkeyHead ::

-valvoline- je izjavil:

MonkeyHead je izjavil:

-valvoline- je izjavil:

Trenutno zasluzim okrog 1100e, ze dalj casa me mika sprobat ksen job v At. Tam so se place zadnjih par let konkretno izboljsale za kv kader, pr nas pa vegetiranje. Znanje mam iz avtomehanike bi reku od a do ž, po poklicu sem elektrotehnik tudi racunalnike dokaj obvladam. Je pa jeba ko mam znanje nemscine =0, :V, drgac bi verjetno ze zdavnaj zapustil tole stajersko vukojebino. Kolk bi potem naneslo neto tam na tistih 2k bruto? Edino kar res ne prenesem je vecizmenski siht, zame pride v postev samo enoizmenski, tam pa v grazu kok vem je vse 3x ali 4x siht. Bo treba cimprej na tecaj nemscine, vsaj osnovo ce ne druga.


To ti je cca 1550 mesecno. 13 14 placa sta par % vec. Pri Magni se imas udelezbo pri dobičku. Glede voznje se da dogovorit, da se pripeljes npr do mb naprej pa z goopti kombijem itd.

hvala za info. a se da pridet noter brez znanja svabskega ali ne? anglescine pa dokaj obvladam.
Aja, sem iz miklavza tk da prevoz mi ni nek problem.


Brez švabskega je dost težko ni pa nemogoče.

@rupsi...

Mene so zaposlili direktno.

Alien123 ::

1550€ - prevoz - hrana - čas ki ga izgubim.. premala plača definitivno

MonkeyHead ::

Alien123 je izjavil:

1550€ - prevoz - hrana - čas ki ga izgubim.. premala plača definitivno


se strinjam.

bambam20 ::

Alien123 je izjavil:

1550€ - prevoz - hrana - čas ki ga izgubim.. premala plača definitivno



Za nekoga, ki bi v Mariboru delal podobno delo dobil plačano 650-700€ ni mala plača sploh. Sicer se pa nihče ne vozi gor sam.

Razdalja Maribor- Gradec je 72 km. To ni nič.

Celje - Maribor je 53 km.

Alien123 ::

To je pač moje mnenje. In dela se tudi 3 izmene :S. Pač meni je premalo, drugim pa veliko.. tak da naj folk dela.

bambam20 ::

Alien123 je izjavil:

To je pač moje mnenje. In dela se tudi 3 izmene :S. Pač meni je premalo, drugim pa veliko.. tak da naj folk dela.


Se strinjam. Samo za nekoga, ki bi dobil v mariboru npr. 700€ to ni malo. Plus seveda 13 in 14 plača .

bambam20 ::

Samo pokaži mi sedaj navadnega delavca v proizvodnji v Sloveniji, ki zasluži na letni ravni 21 jurjev ( tukaj sem všel še 13 in 14-to plačo)

kamiKaZaA ::

Plača 1550€ je za dvo-izmensko delo. Gori v Magni, ne obstaja tri-izmensko delo ( v Grazu ). Ali delaš 2 izmeni. Ali pa samo nočno izmeno. Pri nočni izmeni je plača za isto delo cca. 1900€. Plača v proizvodnji v Mariboru z malico in potnimi je najmanj 720€ in ne več kot 900€ ( za 8-urni delavnik brez nadur ). Zato se marsikomu, ki ni inžiner, programer, kirurg..., še kako splača delat za 1550€ v Avstriji. Pa gor se v povprečju vozijo vsaj trije, tak da se potni stroški fajn porazdelijo in te to ne udari tak po denarnici. Če pa nekdo zasluži v Sloveniji z malico in potnimi 1300€, pa se mu absolutno ne izplača it delat v Avstrijo. Ampak taka plača ne obstaja v MB za delo v proizvodnji.

kamiKaZaA ::

bambam20 je izjavil:

Samo pokaži mi sedaj navadnega delavca v proizvodnji v Sloveniji, ki zasluži na letni ravni 21 jurjev ( tukaj sem všel še 13 in 14-to plačo)

Tu bi še dodal, da dobi vsak, ki ima do službe več kot 25km v eno smer "pendlerpauschale", to je neke vrste povrnitev potnih stroškov, kateri znesejo za tiste, ki delajo dnevno 70-80km v eno smer cca. 1850€-2000€. Enkrat letno daš vlogo in potem dobiš to nakazano.

Mr.B ::

Pustimo da ce se preselis tja dobis 300 do 500 ojrov otroskih na mesec odvisno od starosti otroka.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

borisk ::

tikitoki je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

Radijo pravi, da bo MAGNA dobila 19mil EUR državne subvencije, ker se smatra kot "investicija v občino".

Interesting ta kapitalizem.


CE bom jst hotel odpreti s.p. bom pa moral zaceti taoj placevati drzavi, namesto, da bi mi dali omembe vredno spodbudo. Beri, vsaj par let oprostitev placevanja vseh prispevkov, ne tko, k sedaj, k je spodbuda dobesedno zalitev.


ni problema, investiraj 120miljonov, pa ti bo dala država skonto 20mio.

Mr.B ::

Popravljam, avstrijske otroske lahko vzames tudi ce so otroci v Sloveniji.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Alien123 ::

Mam 1k plače brez potnih, 5 minut peš do šihta.. za tistih 500€, da se bom 2 uri prej zbujal in 2 uri kasneje domu prihajal, mi je vseeno.. drugače pa z denarjem si ne moreš časa kupit

Mr.B ::

Alien123 je izjavil:

Mam 1k plače brez potnih, 5 minut peš do šihta.. za tistih 500€, da se bom 2 uri prej zbujal in 2 uri kasneje domu prihajal, mi je vseeno.. drugače pa z denarjem si ne moreš časa kupit

A ste dvifnili normo. Prej je bilo to 800 €.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Alien123 ::

Wat?

Smurf ::

Alien123 je izjavil:

drugače pa z denarjem si ne moreš časa kupit

Do neke mere si lahko (vse tiste stvari, ki ji ljudje pocnejo sami "da prisparajo" lahko outsourcas).

Alien123 ::

Mhm.. da se bom zbujal ob 4ih, domov pa prihajal ob 6ih? Malo morgen.. edino, če se ob petkih ne bi delalo, za isto plačo seveda.. pol bi nekak šlo

MrStein ::

Mr.B je izjavil:

Popravljam, avstrijske otroske lahko vzames tudi ce so otroci v Sloveniji.

Razen če bodo neonaciji spremenili ta zakon...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

nevone ::

Naj cveti 100 cvetov. Naj vsak pokriva tiste segmente, v katerih se vidi in na način, ki mu ustreza, če se to lahko privošči.

Razvoj, ki je bil narejen v "krvi" predhodnikov, omogoča vedno več tega, če so ljudje zmožni razmišljati konstruktivno.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: nevone ()

Mr.B ::

MrStein je izjavil:

Mr.B je izjavil:

Popravljam, avstrijske otroske lahko vzames tudi ce so otroci v Sloveniji.

Razen če bodo neonaciji spremenili ta zakon...

Lahko, samo potem morajo iz EU-ja. V končni fazi lahko tudi Avstsij zahteva Slovenske Otroške, samo bi moral imeti IQ na nivoju retardet, ker ne bo na leto dobil toliko za oba otroka kot v avstriji na mesec.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold
««
26 / 35
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Se delo v Avstriji dejansko sploh splača? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18926015 (18409) enemon
»

Razgovor za službo in kadrovski odnos (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20354915 (37030) Trubar
»

Delo v tujini (avstrija, nemčija, severna evropa...) kje najti ? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15099351 (21978) NewHope
»

Apple zaradi nasprotovanja prebivalcev obupal in odpovedal milijardno investicijo na

Oddelek: Novice / Ostale najave
339798 (6392) gruntfürmich

Več podobnih tem