» »

MAGNA razgovor

MAGNA razgovor

««
23 / 35
»»

arnecan1 ::

kamiKaZaA je izjavil:


- Magna more pisno zagotovit, da nebo nikoli prišlo do požara ( sploh lahko to da v Svetu katerakoli firma ), ker če nebo mogla, bo padla pšritožba zaradi tega. Magna je odgovorila, da tega nemore pisno potrdit, bo pa ustanovila gasilsko brigado v samem objektu ( kot je to praksa v njihovih firmah po Svetu ), katera bo 24/7 v pripravljenosti. In da bo imela najnovejše in preizkušene metode požarne varnosti po najvišjih možnih standardih.

Če je to res, potem se res lahko pozove zelene na odškodninsko odgovornost. Neresno je od nekoga zahtevati, da nikoli ne sme priti do požara. To je nemogoče. Nenazadnje ti lahko piroman požar podtakne.

P.S.: Lepo se rima z Požarjem:D

kamiKaZaA je izjavil:


- pritožba bo padla, če nebodo dali zagotovila, da bodo plače iste kot v Avstriji ( kaj ma to veze z okoljevarstvom ??? )

Če bomo imeli več takšnih tovarn, bomo morda nekoč lahko z pametno gospodarsko politiko ustvarjali več delovnih mest, ki bodo bolj čista in manj okoljsko škodljiva ter z večjo dodano vrednostjo. Tako bomo dvignili standard in imeli avstrijske plače. Terjati kar tako enake plače kakor v sosednji državi je neresno. Ali pa namerno dvigovanje prahu.

P.S.: Pred kratkim sem čital, da bodo v Srbiji v Gorenjevi tovarni štrajkali, saj zahtevajo večje plače. Nikjer ni bilo omenjeno, da zahtevajo slovenske povprečne plače.

Pro_moted ::

Vsakemu normalnemu je jasno da so plače odvisne od standarda v katerem se delovno mesto nahaja ( so tudi izjeme seveda) . Eni pač živijo v sanjskem svetu in se obnašajo, kot da smo gospodarska velesila.
AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX

Alien123 ::

Pro_moted je izjavil:

Mato989 je izjavil:

kamiKaZaA je izjavil:

Mato989 je izjavil:

MAGNA ne bo dala avstrijskih plač, ker jih ni treba. Dala bo slovenske. Zato prihaja sem. Ampak Slovencev sploh ne bodo dobili, zato bodo pripeljali Hrvate, Romune in Bolgare.


Tako je, in če bi jaz sedel v vladi bi od Magne zahteval (ker Magna je trdila na televiziji da se je odločila za Slovenijo samo zato ker je blizu ne ker je cenejša!) podpis pogodbe da bo zaposlovala le državljane Slovenije(če pa ne to pa vsaj da bodo plače avstrijske BRUTO!)... če želi slovensko zemljo in slovensko investicijo od vlade. In da bodo plače enake Avstrijskim, ker ko sem poslušal Avstrijce sem imel občutek da prihajajo v Slovenijo samo zaradi lokacije, in jim torej ni problem tdat avstrijskih plač... naj to podpišejo!

Pa sem takoj za Magno, kjerkoli :)

Ko bo večina firm v Sloveniji imela avstrijske plače, pol bo tudi Magna jih imela. Oni prihajajo sem, ker smo cenejša delovna sila od Avstrije. Če pa bi oni gledali vse samo iz vidika dobička, bi danes ta tovarna že stala na Madžarskem, ker so Madžari še cenejši od nas. Zato prosim ne nabijajte več o plačah. Vse je bilo razloženo. Plače bodo višje kot jih ponuja trenutno konkurenca v Mariboru in bodo znašale nekje med 750€-900€ neto.

Slovenci se bodo dobsedno grebli kdo bo delal v Magni, če bodo take plače ( in bodo ). Torej v Magni bodo delali samo Slovenci, ker jih je v Mariboru 50.000 delovno razpoložljivih, z okolico vred pa 100.000 in pri takih plačah kot jih bo ponujala Magna, nebo imela težav s pridobitvijo kadra. Če bo kdo imel tažve s pridobitvijo ali zadržanjem kadra, pa bodo to ravno ta podjetja, kjer delavci po večini delajo za minimalno plačo do nekje 50€ višjo plačo od minimalne in samo razmišljajo 24/7 kdaj pride Magna in če bodo ravno oni tisti srečnež med 400, 1500, 3000 ali 6000, ki bodo izmed 100.000 množice dobili delo ravno v Magni ( 2000 prošenj je že v Magni, pa je bil razpis samo za 4 delovna mesta -> ljudje pa so pošiljali za proizvodna dela prošnje, čeprav še sploh ni bil razpis ).

MAGNA Welcome


Večina firm ne lapa po TVju kako so se odločili za SLovenijo ker v Avstriji kao ni prostora...

Kličem Bullshit... če pa prihajajo k nam da bi nižali stroške delovne sile potem jih ne rabimo, mi rabimo forme ki bodo dvigovale povprečno NETO plačo, kar plača med 750-950€ neto zagotovo ni.


Plača med 750-900 neto JE dvig povprečja v tej regiji za taka delovna mesta. V 3 smenah ( ali dveh) in raznimi dodatki, bodo ljudje prilezli čez 1000 evrov mesečno + prevozni in malica. Nekateri bodo imeli tudi več.
Mi rabimo vsa podjetja, ki so tukaj pripravljena investirat. NE rabimo pa pametnjakovičev, ki mislijo da smo mi neka meka razvoja in bomo na vsako delovno mesto imeli ogromno dodano vrednost. Večina ljudi bo z plačo v Magni zadovoljna. Delovne razmere bodo porihtane, kakšna 13 plača, božičnica ali nagrada pa tudi bo.
Ja in k nam prihajajo da bodo nižali stroške delovne sile. What a shocker !


prej bo plača 1000€, v kateri bo všteta malca in potni.. ne pretiravat da bodo imeli po 1200€-1300€ na trrju 15.iga..

Mato989 ::

Seveda, ko je tip govoril o 15.000€ plače na delavca je govoril o BRUTO BRUTO morda BRUTO... kar pomeni v NAJBOLJŠEM primeru cca. 1200€ bruto na delavca, kar je okol 800€ neto... torej kot si rekel z malico in potnimi morda jurija :)

Na koncu bo to bruto bruto :)

Mr.B ::

Dokler je to 20% vec kot da bi moral delat kot hlapec slovenskemu gospodarju, je v vsakem primeru bolje... ampak z mato mentaliteto , da mora biti vsaj fakto 2.5, ce mora delat kot hlapec tujemu gospodarju........
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

FTad ::

ma mato ze ves cas mori v tej temi...in nic se mu ne da dopovedat

MrStein ::

Mato989 je izjavil:

MAGNA ne bo dala avstrijskih plač, ker jih ni treba. Dala bo slovenske. Zato prihaja sem. Ampak Slovencev sploh ne bodo dobili, zato bodo pripeljali Hrvate, Romune in Bolgare.


Tako je, in če bi jaz sedel v vladi bi od Magne zahteval (ker Magna je trdila na televiziji da se je odločila za Slovenijo samo zato ker je blizu ne ker je cenejša!) podpis pogodbe da bo zaposlovala le državljane Slovenije(če pa ne to pa vsaj da bodo plače avstrijske BRUTO!)... če želi slovensko zemljo in slovensko investicijo od vlade. In da bodo plače enake Avstrijskim, ker ko sem poslušal Avstrijce sem imel občutek da prihajajo v Slovenijo samo zaradi lokacije, in jim torej ni problem tdat avstrijskih plač... naj to podpišejo!

Pa sem takoj za Magno, kjerkoli :)

Pa še dve glasbeni in zastonj pivo za vsakega Štajerca, ne bi 'mel?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Vazelin ::

Kako bo pa s tistimi, ki sedaj hodijo v Gradec? Dvomim, da je njihova želja delat v Hočah za pol manj. :| Si prav predstavljam dolge nosove, ko jih bodo premestili v Hoče pod pretvezo da za zagon proizvodnje rabijo izkušen kader.

A lahko kdo iz prve roke pove kakšna plača je v proizvodnji v Gradcu? Govorim za neko osnovno mesto v proizvodnji, ne šefovske pozicije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

jernejl ::

Si prav predstavljam dolge nosove, ko jih bodo premestili v Hoče pod pretvezo da za zagon proizvodnje rabijo izkušen kader.

Tovarno v Grazu bodo pa zaprli, potem ko bodo od tam premestili delavce?

Vazelin ::

Plače bodo po mojem primerljivo tistim v Revozu. Kakšne so pa tam točno nimam pojma. Se bodo že zmenili med sabo da si ne skačejo v lase.

jernejl je izjavil:

Si prav predstavljam dolge nosove, ko jih bodo premestili v Hoče pod pretvezo da za zagon proizvodnje rabijo izkušen kader.

Tovarno v Grazu bodo pa zaprli, potem ko bodo od tam premestili delavce?

Če bo za njih ceneje, da premestijo Slovence v Hoče in pripeljejo Romune v Gradec potem ne.

Je pa pomojem po drugi strani lahko za marsikoga, ki sedaj dela v Gradcu priložnost, ker bi lahko zaradi izkušenj štartal visoko v proizvodnji v Hočah.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

Vazelin ::

Kakor sem bral je avtoindustrija na Slovaškem, Češkem med boljšimi plačniki.

Vazelin ::

Sem živel nekaj časa z minimalcem in bil celo brez plače več mesecev skupaj - je*eš takšno življenje, če bi moral ponovno čez to se raje fentam.:(. Sem dal marsikaj skozi in nobenemu ne privoščim tega. Tisti ki ni to sprobal si sploh ne more misliti kakšno razliko naredi samo 100EUR več na računu vsak mesec. Zdi se malo ampak med 600 in 700 EUR na računu je nora razlika za takšnega. Če bo Magna plačevala 800 ali 900 + prevoz in malco se bodo za delo v Magni tepli. ;) Plus je še to, ker si v primeru krize dosti bolj varen kot pri zaposlitvi pri lokalnem Mutibariču, ki mu je normalno, da več mesecev ne dobiš plače, čeprav delaš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

vostok_1 ::

100EU je ogromna razlika.
100EU je za eno osebo lahko tudi celomesečna hrana.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Vazelin ::

Saj zato pa ne bo problem dobit ljudi, če bodo plačevali stotaka ali dva več. :)

jernejl ::

Če bo za njih ceneje, da premestijo Slovence v Hoče in pripeljejo Romune v Gradec potem ne.

Zakaj pa ne bi enostavno pripeljali romunov kar direktno v Hoče?

kamiKaZaA ::

Poznam zadeve v Magni, tako da lahko iz prve roke povem. Najnižja plača danes ( preko posrednika - live firme ) znaša 1450€. V času največje krize ( 2010-2014 ) je znašala 1350€. Nobenega nebodo premestili v Hoče, ker pol lahko zaprejo obrat v Grazu. V Sloveniji gradijo zaradi novih pogodb. Za MB G-klaso ( avti se začnejo pri 120k+ € ) so podaljšali pogodbo do 2030. Za BMW 5 imajo pogodbo do 2025 in ta 2 avta zapolnita celo proizvodnjo. V Mariboru bodo gradili pol manjši obrat kot v Grazu ( v štartu ), ker so dobili 15 letno pogodbo za Jaguar. In letno imajo namen proizvesti ( ne samo lakirati ) 200.000 Jaguarjev. Na Romune pa pozabite. Jih trenutno uvajajo v Grazu. To so taki lenuhi, da jih večjih skorajda nemoreš najti. Nič se nočejo učiti in po mesecu dni pokaže tolko znanja kot po prvem dnevu ( nič od nič ). Tako, da s te moke verjetno nebo kruha. V Grazu so v maju ali juniju uvajali nekaj več kot 30 Romunov ( Romunk ), nobenega niso obdržali. Tolko samo, kak podjetniki komaj čakajo, da pridejo v firmo delat ljudje, ki se devajo in niso zmožni držat tempa na tekočem traku.

MonkeyHead ::

Dela kdo v avstriji Instandhaltung v magni?

Hočejo me vzet ampak moram navesti približno brutto plačo oz. Kaj si predstavljam. Nimam pojma koliko je to delovno mesto plačano. Sam imam 4-5 let izkušenj iz avto industrije. Predvsem ibn in roboti.

Hvala za nasvete

Alien123 ::

Plača 1450€ v avstriji je kot tukaj 500€.. torej, če tam dobijo tolko, bodo tukaj 900-1000 kot sn reko..

kamiKaZaA ::

Alien123 je izjavil:

Plača 1450EUR v avstriji je kot tukaj 500EUR.. torej, če tam dobijo tolko, bodo tukaj 900-1000 kot sn reko..

Če bo 900EUR neto oz. z malico in potnimi stroški cca. 1050-1100EUR, bo to super za našo regijo. Eni kot kaže nimate predstave kake slabe plače so v naši regiji.

Vse kar je 800EUR ali več neto, je že super-duper za delavsko klaso ( proizvodnja, trgovina,... ) in je prav težko dobit službo s tako plačo v Mariboru in okolici ( še vedno čakam in čakam na tistega forumaša, ki mi je trdil, da v Rušah zasluži v nekem podjetju varilec vsaj 800EUR neto in še kar ni odgovora ).

In Magna bo ponujala 100-200EUR več kot lokalna podjetja in verjemite, ljudje bodo stali v vrstah pred Magno in Magna bo lahko izbirala koga bo vzela in koga ne. In četudi bi 10.000 ljudi zaposlila čez 5 let ( kar je nemogoče, ker bo zmogljivost tovarne 6000 max. ), pri takih plačah (800EUR neto ali več ) nebi imela problema s pridobitvijo kadra. Bodo pa zato imela problem druga podjetja s kadrom, katera sedaj plačujejo od 570EUR do 650EUR neto plače.

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

kamiKaZaA je izjavil:

Alien123 je izjavil:

Plača 1450EUR v avstriji je kot tukaj 500EUR.. torej, če tam dobijo tolko, bodo tukaj 900-1000 kot sn reko..

Če bo 900EUR neto oz. z malico in potnimi stroški cca. 1050-1100EUR, bo to super za našo regijo. Eni kot kaže nimate predstave kake slabe plače so v naši regiji.

Vse kar je 800EUR ali več neto, je že super-duper za delavsko klaso ( proizvodnja, trgovina,... ) in je prav težko dobit službo s tako plačo v Mariboru in okolici ( še vedno čakam in čakam na tistega forumaša, ki mi je trdil, da v Rušah zasluži v nekem podjetju varilec vsaj 800EUR neto in še kar ni odgovora ).

In Magna bo ponujala 100-200EUR več kot lokalna podjetja in verjemite, ljudje bodo stali v vrstah pred Magno in Magna bo lahko izbirala koga bo vzela in koga ne. In četudi bi 10.000 ljudi zaposlila čez 5 let ( kar je nemogoče, ker bo zmogljivost tovarne 6000 max. ), pri takih plačah (800EUR neto ali več ) nebi imela problema s pridobitvijo kadra. Bodo pa zato imela problem druga podjetja s kadrom, katera sedaj plačujejo od 570EUR do 650EUR neto plače.


Fora je v tem da tip ki je to izjavil kake plače bodo NI NOBEN računovodja in dvomim da pozna slovensko zakonodajo in bruto ter bruto bruto obdavčitev itd... Tistih FAMOZNIH 15.000€ na leto za delavca, ko so pograbli in zraven dopisali NETO zraven, čeprav on ni izjavil NETO... pa je verjetno CELOTEN strošek delodajalca za delavca... torej BRUTO BRUTO morda zraven celo malica in prevoz...potem pa računaj koliko bo to v povprečju NETO :)

Če bodo delavci imeli 900€ neto za 2 izmeni bo to res super plača.... ampak sam nekako v to cifro močno dvomim...

Alien123 ::

Za 3 izmensko delo bi mogla placa bit 1000€ neto, za 4 izmensko pa ene 1150€.. sam ker zivimo v pizdi materni zal tega ni..

The Player ::

pogovarjate se kot, da bo magna 100% gradila proizvodnjo v Sloveniji?

Glede na vse zaplete glede zemljišč, kako kaže trenutno stanje? Bodo gradil al se bodo selili na Madžarsko?

Vem, da je željena lokacija za investitorja boljša, ampak za kaj se nebi mogel zadovoljiti tudi z trenutnimi zapuščenimi industrijskimi obrati v MB, ki trenutno samo propadajo, Magna pa bi jim lahko vlila novo življenje, namesto, da gradi po rodovitni zemlji?

FTad ::

The Player je izjavil:


Vem, da je željena lokacija za investitorja boljša, ampak za kaj se nebi mogel zadovoljiti tudi z trenutnimi zapuščenimi industrijskimi obrati v MB, ki trenutno samo propadajo, Magna pa bi jim lahko vlila novo življenje, namesto, da gradi po rodovitni zemlji?


O tem je bilo ze veliko debate par strani nazaj, malo prelistaj.

kamiKaZaA ::

The Player je izjavil:

pogovarjate se kot, da bo magna 100% gradila proizvodnjo v Sloveniji?

Glede na vse zaplete glede zemljišč, kako kaže trenutno stanje? Bodo gradil al se bodo selili na Madžarsko?

Vem, da je željena lokacija za investitorja boljša, ampak za kaj se nebi mogel zadovoljiti tudi z trenutnimi zapuščenimi industrijskimi obrati v MB, ki trenutno samo propadajo, Magna pa bi jim lahko vlila novo življenje, namesto, da gradi po rodovitni zemlji?

100x obrazloženo. Ampak tebi bom sedaj dal življensko priložnost za biznis tisočletja in če ti to rata boš multi-milijarder. Vse kar moraš naredi je sledeče:
- Magna potrebuje 87 ha veliko zemljišče za vse 4. faze. Lokacija na Studencih ( zapuščena stavba elektro-kovine ) je velika cca. 6 ha. V TAM-u še je placa za manj kot 10 ha. Na Pobrežju pred Malečniškim mostom cca. 4-5 ha veliko zemljišče zapuščene tekstilne industrije. To pa je tudi vse od večjih zapuščenih objektov v Mariboru. Tvoja naloga bo da šriknes 87 ha na 10 ha. Če ti to uspe si multimilijarder in firme se bodo trle za tvojo metodo pomanjšanja prostorske stiske.

Lahko pa iz 87 ha, umestiš lakirnico na Studence, proizvodno halo postaviš cca. 4 km stran od Studenc v TAM, skladišče pa na Pobrežju tudi cca. 4 km stran od Studenc in cca. 6 km stran od TAM-a. Torej 87 ha porazdeliš na 3 večje objekte oz. šrikneš 87 ha na cca. 20 ha. Te 3 objekte pa povežeš z samostojno cesto, ki bo 5-10 metrov v zraku, da bodo iz lakirnice potem 4 km vozili po cesti polakirano pločevino v sestavljalnico dalje na sestavo. In če bo to ceneje od tega, da imaš celotno podjetje na istem koncu, si spet multi-milijonar.

The Player ::

ok, vidim, da ta scenarij odpade.

Kaj bo potem magna se selila na Madžarsko al bo tu gradila? Se mogoče že ve?

21. avgusta so poročali, da je Magna že dobila dovoljenje na Madžarskem. Od tega je že več kot 2 tedna.

Magna Steyr je dobila gradbeno dovoljenje na Madžarskem. Se poslavlja od Slovenije?

Za enkrat se pa tudi ne spomnim, da bi mediji kaj novega povedali o odločitvi magne.

kamiKaZaA ::

V ponedeljek 11.9. ali v torek 12.9. ob polnoči se izteče pritožbeni rok za okoljevarstvene organizacije. 2 sta še ostali, ker sta čakali točno 15 dni za dvig pošte in od dviga pošte se šteje 15 dnevni rok za pritožbo -> to sta E-Forum in Alpe Adria Green. Vsem ostalim 10 se je pritožbeni rok iztekel, ker so že predčasno dvignili pošto in se hkrati niso pritožili. Magna pa je rekla da želi imeti gradbeno dovoljenje najkasneje do 30.9.2017.

Če pride do pritožbe in čeprav se bo pritožbo utemljeno z argumenti po vsej verjetnosti zavrnilo, se bo zaradi tega stvar zavlekla za minimum 30 dni in smo že v sredini oktobra, kar pa morda Magna več nebo tolerirala in bo odšla na drugo lokacijo ( Plan B - Madžarska, Zalaegerszeg cca. 50 km stran od Lendave ).

Tak da 1. DAN D je naslednji teden. Če nebo pritožb, pa je pol naslednji DAN D do konca meseca, da država izda gradbeno dovoljenje. Na Madžarskem pa je njihova birokracija že vse pripravila. Magna lahko takoj jutri zapiči lopate in začne gradit, vendar vztraja na tej lokaciji, ker je ta oddaljena le 75 km od podjetja v Grazu in jim je to zelo pomembno.

Zgodovina sprememb…

MrStein ::

kamiKaZaA je izjavil:


Če pride do pritožbe in čeprav se bo pritožbo utemljeno z argumenti po vsej verjetnosti zavrnilo, se bo zaradi tega stvar zavlekla za minimum 30 dni in smo že v sredini oktobra, kar pa morda Magna več nebo tolerirala in bo odšla na drugo lokacijo ( Plan B - Madžarska, Zalaegerszeg cca. 50 km stran od Lendave ).

Aha, kaj pa če gre za zaroto Lendavčanov!?
;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Unknown_001 ::

Alien123 je izjavil:

Za 3 izmensko delo bi mogla placa bit 1000€ neto, za 4 izmensko pa ene 1150€.. sam ker zivimo v pizdi materni zal tega ni..


V Revozu je tako. Z nočnimi prideš čez jurja na mesc komot. Najslabše je plačana dopoldanska izmena.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

bambam20 ::

Unknown_001 je izjavil:

Alien123 je izjavil:

Za 3 izmensko delo bi mogla placa bit 1000€ neto, za 4 izmensko pa ene 1150€.. sam ker zivimo v pizdi materni zal tega ni..


V Revozu je tako. Z nočnimi prideš čez jurja na mesc komot. Najslabše je plačana dopoldanska izmena.



Ne prideš niti pod komot. ZA 880€ bi moral delat samo nočne cel mesec. S tem, da je v ta znesek vljučena tudi stimulacija ( ne smeš manjkat na delovnem mestu) , 2 izmenska ( dopoldan, popoldan) je nekje 720€.

Ne vem od kje teb te informacije , da prideš komot čez 1000€, kar ni res.

shintaro ::

Kaj pol, McDonalds boljše kot revoz? Tam je reku frend k je delal ,da z nočnimi kot 'crew' (najnižja stopnička) prideš lahko do 1.000€ neto. A govori neumnosti? Če si v kuhinji je kr težavno tudi, posebej poleti. Blagajna se mi zdi easy. Dost pucanja je tam tud.

Aja en je delal kot poštar 9 dni in dobil 500€, tudi ta govori neumnosti?

nevem kakšne mi folk pribija.. ampak ko preberem 720€ za ne izi proizvodnjo, se mi zdi omenjeno malo impossible.

bambam20 ::

shintaro je izjavil:

Kaj pol, McDonalds boljše kot revoz? Tam je reku frend k je delal ,da z nočnimi kot 'crew' (najnižja stopnička) prideš lahko do 1.000EUR neto. A govori neumnosti?



Dejansko bi znal v MCu pridet do jurja kot študent. Kakšnih 220ur pa si tam. na Petrolu študentje, ki delajo 3 izmensko dosežejo jurja.

A se ti zavedaš, da imaš v Revozu na liniji posebne nenaravne gibe, da čim hitreje izvedeš operacijo. Najprej te razboli celotno telo, potem pa začneš jemati protibolečinske tablete ali pa se navadiš. Ne mene vprašat kako se navadiš.

V Mc-u nenaravnih gibov pač nimaš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

kamiKaZaA ::

Slovenski E-Forum po dogovoru z Magno umika napovedano pritožbo.
Rok za pritožbe se izteče v torek.

http://www.vecer.com/pogajanja-med-magn...

Torej še samo Alpe Adria Green se lahko pritoži.

Unknown_001 ::

bambam20 je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

Alien123 je izjavil:

Za 3 izmensko delo bi mogla placa bit 1000€ neto, za 4 izmensko pa ene 1150€.. sam ker zivimo v pizdi materni zal tega ni..


V Revozu je tako. Z nočnimi prideš čez jurja na mesc komot. Najslabše je plačana dopoldanska izmena.



Ne prideš niti pod komot. ZA 880€ bi moral delat samo nočne cel mesec. S tem, da je v ta znesek vljučena tudi stimulacija ( ne smeš manjkat na delovnem mestu) , 2 izmenska ( dopoldan, popoldan) je nekje 720€.

Ne vem od kje teb te informacije , da prideš komot čez 1000€, kar ni res.


Govoriš iz prve roke?

Če bi delal sam nočne te velik bolj plačajo kot dopoldansko in popoldansko smeno.

2 izmeni so tam okol 800.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

bambam20 ::

Unknown_001 je izjavil:



Govoriš iz prve roke?

Če bi delal sam nočne te velik bolj plačajo kot dopoldansko in popoldansko smeno.

2 izmeni so tam okol 800.


Niso. 720-740 € za mene ni okol 800€.

Lej. Če bi delal sam nočne ne bi prišel z dodatki čez 880€. Pa še v to sem vključil 20€ dodatka , ki ga dobiš , da si lahko kupiš , ko je malica boljši meni, sladice... v ta znesek je tudi vključena mesečna stimulacija ( 75€ bruto, če ne manjkaš niti en deloven dan ) Prevoza na delo pa nikoli ne računam v plačo.

Če bi vključil še nagrado za letno delovno uspešnost in regres ( 1100€ bruto) , potem si pa preko 900€. Pa še vedno nisi na 1000€ neto, kot si ti domišljaš.

IZ prve roke . Samo ne delam tam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

Gregor P ::

Potemtakem ni iz prve roke ...
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Unknown_001 ::

Aja... da bi kakšno nadurco potegnil bi bilo pa konc sveta. Pa če si kaj prida boš mel možnost prit notr in tudi napredovat.


Sicer pa. Denar brezpogojno dobiš. Plačilna disciplina jr dobra če ne celo nadpovprečna.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

bambam20 ::

Gregor P je izjavil:

Potemtakem ni iz prve roke ...


Seveda je. Če ne delam tam ne pomeni, da nisem tega slišal na lastna ušesa v Revozu. ;)

Unknown_001 ::

bambam20 je izjavil:

Gregor P je izjavil:

Potemtakem ni iz prve roke ...


Seveda je. Če ne delam tam ne pomeni, da nisem tega slišal na lastna ušesa v Revozu. ;)


To je iz druge roke.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

bambam20 ::

Unknown_001 je izjavil:

bambam20 je izjavil:

Gregor P je izjavil:

Potemtakem ni iz prve roke ...


Seveda je. Če ne delam tam ne pomeni, da nisem tega slišal na lastna ušesa v Revozu. ;)


To je iz druge roke.


Če si bil na prestavitvi je to iz prve roke in ne iz druge.

Unknown_001 ::

bambam20 je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

bambam20 je izjavil:

Gregor P je izjavil:

Potemtakem ni iz prve roke ...


Seveda je. Če ne delam tam ne pomeni, da nisem tega slišal na lastna ušesa v Revozu. ;)


To je iz druge roke.


Če si bil na prestavitvi je to iz prve roke in ne iz druge.


Iz prve roke se lahko pogovarjamo, ko tam delaš in dobiš plačo.

Btw si bil prek M servisa?
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Mato989 ::

shintaro je izjavil:

Kaj pol, McDonalds boljše kot revoz? Tam je reku frend k je delal ,da z nočnimi kot 'crew' (najnižja stopnička) prideš lahko do 1.000€ neto. A govori neumnosti? Če si v kuhinji je kr težavno tudi, posebej poleti. Blagajna se mi zdi easy. Dost pucanja je tam tud.

Aja en je delal kot poštar 9 dni in dobil 500€, tudi ta govori neumnosti?

nevem kakšne mi folk pribija.. ampak ko preberem 720€ za ne izi proizvodnjo, se mi zdi omenjeno malo impossible.


A ti sploh veš kaj je 1.000€ NETO ,kaj pa je 1.000€ izplačila?

Vazelin ::

Za slovence je tisto kar dobijo na račun neto:D

Jaz sem neki časa kasiral skoraj več potnih in malce kot plače. Samo bežat od takih.

Ganon ::

URADNO: Alpe Adria Green se ne bo pritožila na soglasje Magne

"Okoljevarstvenike" je končno srečala pamet oz. so dobili svojih pet minut slave. Magna, dobrodošla!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ganon ()

arnecan1 ::

Ganon je izjavil:

URADNO: Alpe Adria Green se ne bo pritožila na soglasje Magne

"Okoljevarstvenike" je končno srečala pamet oz. so dobili svojih pet minut slave. Magna, dobrodošla!

No, tukaj je še skupina občanov iz Miklavža, ki pa nimajo priznanega statusa, oz. ne morejo vložiti pritožbo. Lahko pa dosežejo, da jim upravno sodišče pritožbo priznain se dovoljenje naknadno razveljavi. http://siol.net/posel-danes/novice/se-z...

Upam pa, da je sedaj zadeva zaključen in začnejo graditi.

Alien123 ::

me zanima kolko denarja je šlo tukaj na roke vsem..

Ganon ::

Alien123 je izjavil:

me zanima kolko denarja je šlo tukaj na roke vsem..


Magna je vsakemu od njih kupila hišo, država pa je primaknila še 50 tisočakov.

MadMen ::

Kakšna je pa pot do gradbenega dovoljenja?Se lahko še kje zatakne?

kamiKaZaA ::

MadMen je izjavil:

Kakšna je pa pot do gradbenega dovoljenja?Se lahko še kje zatakne?

Lahko se še marsikaj zakomplicira. Vlada odloča. In ker je njen interes, pomoje je že vse pripravljeno in se bo izdalo še pred 30.9.2017. Janša pa na srečo tukaj več nič ne more. Nima dovolj moči, ker ni na oblasti. V roku 3 tednov bo jasno ali Magna bo ali nebo. Močno in srčno upam, da bo!

arnecan1 ::

V štajerskih podjetjih, ki delajo za avtomobilsko industrijo, so tako že od napovedi prihoda Magne na trnih, kako bodo ohranili tehnični kader, predvsem strojnike. Pričakuje se namreč, da bo Magna ponudila v povprečju za okoli dvesto evrov višje plače.

Vir: http://siol.net/novice/slovenija/migran...

Unknown_001 ::

Dober članek.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt
««
23 / 35
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Se delo v Avstriji dejansko sploh splača? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18925832 (18226) enemon
»

Razgovor za službo in kadrovski odnos (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20354690 (36805) Trubar
»

Delo v tujini (avstrija, nemčija, severna evropa...) kje najti ? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15099273 (21900) NewHope
»

Apple zaradi nasprotovanja prebivalcev obupal in odpovedal milijardno investicijo na

Oddelek: Novice / Ostale najave
339774 (6368) gruntfürmich

Več podobnih tem