» »

Playerunknown's Battlegrounds

Playerunknown's Battlegrounds

««
9 / 10
»»

MATiCEK ::

Nova mapa je zasnovana po Bledu!
Tri poste nazaj je tomjaz prilepil link, kjer vse to piše.

ZaphodBB ::

oo7 je izjavil:

Zaradi mest Dobro mesto, Vihar in Zabava ?

Pa gostilne Smrekar, pa kozolcev...

To nima nič s Slovenijo, kali?
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

oo7 ::

ZaphodBB je izjavil:

oo7 je izjavil:

Zaradi mest Dobro mesto, Vihar in Zabava ?

Pa gostilne Smrekar, pa kozolcev...

To nima nič s Slovenijo, kali?


Ja toliko mi pa še ni uspelo raziskati. Ta mapa če gledaš imena itak nima smisla pol jih je takih pol pa angleških.

ZaphodBB ::

Ja toliko mi pa še ni uspelo raziskati. Ta mapa če gledaš imena itak nima smisla pol jih je takih pol pa angleških.

Jaz krajevna imena na mapi vidim kot reference na njihov čas preživet v Sloveniji. "Zabava" je eno večjih mest, potem je nekaj fonetično zapisanih, nekaj jih je napačno izgovorjenih.

Pač predstavljaj si, da greva midva v Rusijo ali Španijo, potem pa namišljene kraje poimenujeva po peripetijah in internih štosih.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

oo7 ::

Ne saj imena so dobra. Sem pa včeraj, ko sem bil na letalu prvič odprl mapo bil kar presnečen nad imeni.

Alien123 ::

Bo treba nov proc kupit in boljše rame.. kar požrešna je tale mapa

veqlargh ::

Samo je všečna ja, res se da proper stalking izvajat s temi stopinjami, začuda niti ni bilo še nekih hujših desync oslarij. Mogoče jim celo uspe. Edino loot je spet zanič, samo low tier sranje po večini. Ampak je mapa zabavna, so res gosto nasejali stavbe... kul. Tud tale tanov sistem padal je res super, nobenega zatikanja v drevesa in famozne nevidne zidove več. Kul kul kul.

SambaShare ::

veqlargh je izjavil:

Samo je všečna ja, res se da proper stalking izvajat s temi stopinjami, začuda niti ni bilo še nekih hujših desync oslarij. Mogoče jim celo uspe. Edino loot je spet zanič, samo low tier sranje po večini. Ampak je mapa zabavna, so res gosto nasejali stavbe... kul. Tud tale tanov sistem padal je res super, nobenega zatikanja v drevesa in famozne nevidne zidove več. Kul kul kul.


:D:D:D

kecip ::

Pozdravljeni,

imam laptop z grafično kartico gtx 1050Ti ( vem, ni lih 1080 xD), ampak mi pubg-ja noče noramalno poganjat. Vse dam na low, pa še vedno igra ni normalno igralna. Kaj storiti? Ko dam na nvidia nastavitve, imam prikazano, da je zaslon priključen na integrirano grafiko, spremenim nastavitev na nvidia, vendar mi še vedno kaže, da je na drugi grafiki. Igro imam inštalirano na ssd-ju... Želim vsaj toliko, da bo igra normalno igrana.

Če bi kdo vedel, kaj storiti, bi se priporočal. Lahko tudi bolj podrobno opišem problem :)

Hvala

Alien123 ::

V biosu izklopi graficno

louser ::

Pa prenosnik obvezno priklopi na napajalni kabel in prešaltaj na Performance mode v nastavitvah baterije v Windowsih.

kecip ::

Kako pa spremenim v biosu?:) Hvala za pomoč.

kecip ::

Zadeva je taksa:

Do biosa sem prišel. Potem sem šel na zavihek "advanced" in tam imam tri opcije. Nobena ni prava opcijo, ki jo omenjajo na Googlu.

Kaj moram klikniti? :)

DarwiN ::

Tkole imamo. PUBG je postal velik biznis. Streamanje in tekmovalna narava sta privedla do tega, da imamo danes milijone posameznikov, ki se profesionalno ukvarjajo s PUBG-jem. Mnogi med njimi služijo velike denarce, ostalim pa je to življenjski cilj.

Posledica: kar naenkrat v zadnjih tednih/mesecih opažam vedno več teh profesionalcev, proti katerim nima praktično nihče nobenih možnosti. Še pred 5 meseci sem imel obdobja, ko sem vsak dan osvojil kak Chicken dinner. Danes sem srečen z enim na teden.

Stvar je postala še toliko izrazitejša, ker nimamo več region lock serverjev, ampak igramo na evroazijskih. V Aziji pa vemo, kako razvit je gaming. Polno gaming TV oddaj, razna tekmovanja, vsi povprek streamajo, na milijone gledalcev, in potem imaš te najstnike, ki trenirajo PUBG 14 ur dnevno.

Tako srečuješ ta azijska imena, twitch streamerje, "youtube" ali "TV" v imenih.. In vsi ista šola FPS-ja. Imajo nek svoj trademark prepoznaven način gibanja. In sicer - ko vidiš igralca, ki se med tekom redno pokleka in nemudoma vstaja (crouch - stand up, crouch - stand up, crouch - stand up, crouch - stand up) zato da ne bi fasal headshota, in seveda neverjetna agresivnost in perfektna tehnika streljanja. Vsi igrajo skorajda identično.

Bottom line: PUBG je tako zelo dobra igra, da imamo prvič v zgodovini ta scenario, ki dejansko predstavlja problem. Človeku namreč vzame voljo, ko se skoraj na vsakem serverju najde kak shroud, proti kateremu ima dober igralec (ne navaden igralec) blizu 0% možnosti. :) Pogosto pridem med top 15 in z daljnogledom takoj prepoznam to trademark bliskovito gibanje s počepi.. Aha, pro igralec. Nima smisla nadaljevat. In dejansko v veliki večini primerov ta človek potem tudi zmaga.

Ste tudi vi opazili ta zeitgeist, cenjeno občinstvo slo-techa? 8-)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Alien123 ::

Zakaj ne dobim več chickenov je zaradi cheatarjev.. pubg se mi je že pr enih 25ih zahvalil, da so jih permanently banali

DarwiN ::

IMO cheaterji več niso tak problem.. Pravzaprav bi jih moralo biti manj, odkar so uvedli ta učinkovit anti-cheat sistem. IMO je, kot rečeno, kriva monetizacija igre.. Milijoni, ki se obračajo v igri. Mogoče bo res treba preizkusit Ring of Elysium. Tam se ne vrti toliko denarja.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

veqlargh ::

Alien: same here, samo v zadnjem tednu sem dobil 10 objav, da so jih pobenal. Res so mel/imajo vsi najmanj radarje... Prej ena igra, lepo skrit/zlit z ozadjem pokam na squad... so bili res lepo odkriti, enga 3x zadanem, žal ne glava, njegov kolega se iz prve obrne, takoj na mene, takoj 2x v glavo s SKS-jem... Čiterji so ogromen problem. Saj DarwiN ima sicer prav, imaš precej dobrih igralcev, ampak ko gledam kill-kam teh, ki imajo po 10+ killov v igro jih vsaj 2/3 prijavim. In takorekoč večina od njih je dobila vsaj začasni ban. Vidiš takoj po reakciji ko ga začneš zadevat. Beyond human :D "Problem" niso samo tisti, ki grejo single vs squad. Vseen imamo vsaj pol decent aim, da takega vsaj en sprav po tleh.

DarwiN ::

Bi rekel, da sta verjetno že marsikomu naredila krivico s temi prijavami.

Namreč, kako lahko pojasnita to trademark agresivno gibanje s počepi.. In ne samo to.. Pri vsakem njegovem gibu lahko zaznaš, da gre za 100% čisto profesionalnost za maksimizacijo preživetja.. Tipa lahko spremljaš 20 minut in ne bi niti ene same tisočinke stal pri miru... Tisti največji profiji celo med samim merjenjem z 8x scopom nenehno klikajo Q in E, torej da se njihova glava ves čas premika in ne morejo fasat headshota... Veš kakšen skill potrebuješ za to početje?

Cheater zagotovo ne bi bil takšen 100% profi. Ne vem..
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

Alien123 ::

DarwiN je izjavil:

Bi rekel, da sta verjetno že marsikomu naredila krivico s temi prijavami.

Namreč, kako lahko pojasnita to trademark agresivno gibanje s počepi.. In ne samo to.. Pri vsakem njegovem gibu lahko zaznaš, da gre za 100% čisto profesionalnost za maksimizacijo preživetja.. Tipa lahko spremljaš 20 minut in ne bi niti ene same tisočinke stal pri miru... Tisti največji profiji celo med samim merjenjem z 8x scopom nenehno klikajo Q in E, torej da se njihova glava ves čas premika in ne morejo fasat headshota... Veš kakšen skill potrebuješ za to početje?

Cheater zagotovo ne bi bil takšen 100% profi. Ne vem..


lepo se vidi kdo cheata in kdo ne :D
Včeraj me je fino en streljal na nekje 100m, s tem da je tekal in me brez scopa z ump-om ubil, majster..
pa kar nekaj jih uporablja speedhack..
pa to s počepi nima nič s cheatanjem..

meho7 ::

DarwiN je izjavil:

IMO cheaterji več niso tak problem.. Pravzaprav bi jih moralo biti manj, odkar so uvedli ta učinkovit anti-cheat sistem. IMO je, kot rečeno, kriva monetizacija igre.. Milijoni, ki se obračajo v igri. Mogoče bo res treba preizkusit Ring of Elysium. Tam se ne vrti toliko denarja.

o so so :D
https://www.reddit.com/r/PUBATTLEGROUND...

DarwiN ::

Alien123 je izjavil:

pa to s počepi nima nič s cheatanjem..

Seveda nimajo.. Počemi imajo vezo s profesionalnostjo. Nek trademark move teh profijev.. Opazuj jih malo, in jih napadaj, pa poročaj nazaj, koliko one-on-one dvobojev si dobil. :D
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Alien123 ::

Špilam fps igre od cs 1.5 verzije.. ne ti meni o tem kak se igra in kako ne :D

DarwiN ::

Proti tem Azijcem si ti kamilica. 8-)

Če bo čas, ti bom potem na YT naložil enega takšnega maherja, na katerega sem naletel včeraj.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

veqlargh ::

Krivice nismo delali no, saj ne pogledam samo kako je mene pobil, pogledam match od začetka. Kot je Alien rekel, takoj vidiš kdo ma rentgenski vid pa godlike reflekse. Slednje recimo še nekako verjamem, prvega nikoli. Nikoli nisme reportal, recimo, nekoga, ki me je "free headšotal" s karom. Pač, sera. Samo, da je pa isti pred mano še 3 druge na identičen način... :D Also, vse kar ma pro nad mano je recoil control :D Samo kontriram to s tem, da mam 4-5 rafalne pritiske... ni baš panike. V non-solo sem veliko bol agresivn kot solo, saj o tem sem tu že nabijal :D Pa bil zasmehovan :\

DarwiN ::

Hudič je, ker tile Azijci in drugi streamerji že od mladih nog, takrat ko so možgani najbolj dovzetni, vsak dan drkajo te igre in imajo optimizirana čutila za PUBG.. Ti in jaz lahko trenirava vsak dan 10 ur in boš čez pol leta še vedno kamilica proti njim.

Sej tudi jaz dokaj hitro zaznam cheaterja, ampak po novem je dejansko problem, ker je meja med cheaterjem in takšnim profijem včasih zelo tanka..
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

DarwiN ::

Evo, tale primer od včeraj:



Poglejta te karakteristične gibe. Tipična azijska FPS šola. Počepi, nagibi s q/e (kjer medtem tvoja glava še celo sekundo potuje v želeno smer), agresivnost, in takšen confidence, da tip skače sredi polja in je absolutno prepričan v svojo nepremagljivost, še posebej na račun LVL3 opreme. In res je bil nepremagljiv. Tipa sem prvič videl že tam med Top20 in sem ga pustil pri miru.. "Ne diraj lava, dok spava". Takoj sem vedel, da me bo ubil in bo zmagal..:) Kot vidita sem imel nazadnje clean shot na njega, tip pa 1 sekundo časa, da me locira in ubije s headshotom.. Glej ga zlomka. Ko me je videl, sem želel prenehat s peekanjem, ampak je bilo too late.

Ta je gotovo poklal 15 igralcev in vidva bi ga najbrž prijavila kot cheaterja. IMO pa gre preprosto za naslednjega online Jackie Chana, ki se skupaj s tisoči drugimi nadobudneži poteguje, da bi postal TV zvezda, competitive player ali slavni streamer, po katerih vlada ogromno povpraševanje.. To namreč prinaša sanjsko službo in kupe denarja.

In takšne podobne klone po novem videvam skoraj vsako igro.. Zdaj pa vprašanje dneva - zakaj bi tile profiji goljufali? Seveda občasno naletiš na cheaterja, ampak praviloma cheater ne bo tak 100% profesionalec s 1.000.000.000 odigranimi urami pod palcem, a ne.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Alien123 ::

Ne vidim nič posebnega.. navajen je fast pace gejmanja isto kot jaz.. jaz tudi nisem nikdar pr miru.. je pa res da imam problem stutteringa oz cukanja in nemorem igrat na 100%, igra mi ni smooth kot bi mogla bit.. bo treba it kar po nov cpu, rame itd..
Ti pa si bil preveč trd oz počasen, ko si ga streljal.. poglej si malo videe od shrouda ko jih strelja.. bo treba malo trenirat, pa naslednjic snemaj malo v boljsi kvaliteti

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Alien123 ()

DarwiN ::

Same lape... Shrouda lahk gledaš kolikor hočeš, pa ti ne bo dost pomagalo.. To so geniji na področju gaminga.. Lahko rečt, da sem bil prepočasen, ampak potem je prepočasnih 99.9% vseh igralcev... Veš koliko možnosti bi ti imel proti temu? Cirka 0%. :=)

Že ta usrani video je bil 1Gb.. Običajna kvaliteta bi bila 5Gb.. Kakšna malo boljša pa 10Gb.. Z nekim uber kodiranjem pa se ne mislim ukvarjat..
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Alien123 ::

Prosim darwin, ne bit jezn, če ne veš igrat

DarwiN ::

Tile profiji imajo na igro v povprečju najbrž med 10-15 killov, osebni rekord pa 25-30..

Koliko imaš ti revček osebni rekord na solo? Jaz imam 12. :P
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Alien123 ::

14 prijatelj.. saj ti pravim, če bi bla net koda boljša in bolj optimiziran bi bil še boljši

DarwiN ::

No torej si navadni šmrkovc oziroma nadpovprečen igralec. Odtenek boljši od mene, predvidoma.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

veqlargh ::

Matr, drgač je stutteringa vsaj pri meni s squadi ogromno. Prou trzanje, ne FPS dropi, bol kot frame dropi, pa CPU nu na večkot 50%... Solo je OK, duos je še tudi OK, squadi je pa stutterfest na določenih serverjih.

Pri onem na videu pa spet, zadnji strel, ne vem zaradi kvalitete videa a si imel (še si ga ti šical) flashhider ali ne. Je pa takoj ruknil na srednje okno :D Ampak ostalo je izgledalo clean. TPP pač, zato se tega ogibam če se le da.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: veqlargh ()

meho7 ::

veqlargh je izjavil:

Matr, drgač je stutteringa vsaj pri meni s squadi ogromno. Prou trzanje, ne FPS dropi, bol kot frame dropi, pa CPU nu na večkot 50%... Solo je OK, duos je še tudi OK, squadi je pa stutterfest na določenih serverjih.

Pri onem na videu pa spet, zadnji strel, ne vem zaradi kvalitete videa a si imel (še si ga ti šical) flashhider ali ne. Je pa takoj ruknil na srednje okno :D Ampak ostalo je izgledalo clean. TPP pač, zato se tega ogibam če se le da.

Bug, ki ga se vedno niso fixal - igra starta v borderless mode
https://www.reddit.com/r/PUBATTLEGROUND...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: meho7 ()

Alien123 ::

sem opazil tole že prejšni teden, ko mi sploh ni pokazalo gsync indicatorja, in sem se kar navadil da si spreminjam iz fullscreen --> windowed --> fullscreen..
drugače pa špil tako trza, sem igral BF5 in je vse na ultra delalo 100x bolj tekoče kot pa tale crap od optimizacije..

veqlargh ::

Mnja :\

Mare3 ::

Nevem jaz igram tole sr**je že par mesecev v upanju da bodo izboljšali buge pa še vedno nič... Pa igralnost tudi katastrofa, klikaš da pobere item pa vse traja pa traja pa pol ne pobere. Da ne govorim o tem da ko letiš ne vidiš padala malo preden ga odpreš se ti nasprotnik nariše pred tabo oz. je že pred tabo dol s puško v roki... Mi je žal da sem kupil

louser ::

Tole je imo bolj tvoj podhranjen hardware.
Kar se tiče pobiranja loota, od začetka igre moraš stvari poburati s tabom in miško.
Ne rabišnčakati, da se ti stvar prikaže v inventarju, zgolj potegneš v inventar in greš naprej.

veqlargh ::

Ja ne, če izvajaš hot drope je to še vedno problem. Če imaš več sovragov okoli sebe, bol je lagast looting... Nima HW tu dost veze, crap koda. To s padali je pa tud fletno ja. Isto jaz skačem, gledam okoli ko budala, nobenega ne vidim, pristanem pa direkt enmu pred dvocevko... Ah well, vsaj quick join je hitr za nov match :D

DarwiN ::

Sem malo spremljal imena teh kitajskih streamerjev... V ospredju so tri streaming platforme, ki je vsaka posebej danes bojda že večja od twitcha... Douyu TV, Huya in Panda TV.. To so ti profiji.. Kitajski shroudi, ki igrajo 10 ur dnevno in so po sistemu izločanja izstopili kot najbolj talentirani med milijoni nadobudnežev na razkošnem kitajskem trgu streaminga.. Ko vidiš ta imena zgoraj desno v kill feedu, je mogoče bolje kar zapustit server.

In stvar bo prej šla na slabša, kot na bolje, kajti Kitajcem se dobesedno meša. Teh mofotov bo progresivno čedalje več. Rastejo namreč cela podjetja, ki zaposlujejo te mlade ljudi.. Prideš v službo, te zaprejo v eno izmed 300 sob in lepo streamaš.. Plešeš, poješ, igraš PUBG, ASMR.. You name it.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

veqlargh ::

https://clips.twitch.tv/SassyCarelessDo...

Ni dost samo radar hack... tole zdaj ej res noro sedaj.

veqlargh ::

No, taklih mam ogromno. Saj če bi samo mene gledal nebi nič naredil, samo se izdajajo ko še drugam pogledajo... Čeprav tole ni moj clip, samo sem mel v zadnjih dneh precej teh srečanj. Nazadnje v top3, točno vedel kje sva s preostalim. Res lepo čekiral mesta...

Observer123 ::

Nice:


O tem sem govoril.. Nimam nič proti, da me občasno kak mojster pokosi, ampak tole je pa res preveč.. Denar je pošteno uničil to igro.. Res podobno kot če bi amatersko igral nogomet nekje zunaj na blokovskem igrišču, nasprotnik pa bi imel Lionel Messija v ekipi.. In potem igraj vsak dan nogomet z veseljem. :D

louser ::

Saj ti igralci ne uničujejo tvoje igre, ker si itak prenizko na lestvici.

DarwiN ::

To so ti moji Kitajčki, ja. :)

Seveda uničijo igro, ker jih srečam praktično na vsakem serverju... Zadnjič sem igral ob 4. ponoči, ko so na Kitajskem tile streamerji globoko "na delu", Evropejci pa spijo.. Cirka 40 Kitajcev na serverju, ha! Najprej so popadali non-kitajci, med top 20 pa je ostalo 19 kitajcev in jaz. :D
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

oo7 ::

Danes kar dvakrat chiken dinner winner :P



Alien123 ::

Congratz :D meni pa je vedno bolj zanimiv špil. Od kar začneš obvladat, je vse slajše :D

oo7 ::

Vikendi nočna mapa je zakon z tistim severnim sijem. Če bi bila možnost bi igral samo Vikendi nočno :)

DarwiN ::

1629 odigranih ur in še vedno nisem dosegel svojega max. potenciala. :) Lerning curve je res hud tlele.. In pa realizem kot ga še ni bilo.. Vse sem že doživel v napetih trenutkih znotraj igre. Meče me po stolu od straha, na WC me pritisne praviloma pri top 15, vse živo, samo dobesedno usral se še nisem med igro. :))

Imam pa 19 solo dinnerjev v tej sezoni (3.80% win rate)... Tudi neke 20-30 duo-squad dinnerjev, ampak tistih ne štejem.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

Alien123 ::

Dečki povejte kako je s tem, če uporabljam macro na razer synapse-u. Da nejo kakšni bani padli :D
««
9 / 10
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Apex Legends (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Igre
15116839 (559) Ijus
»

Call of Duty : Modern Warfare [4] (2019) (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Igre
19123988 (6880) D3m
»

Call of Duty: Warzone (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
545355 (2484) sm1x
»

Battlefield V (2018) (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Igre
61272699 (29298) oo7
»

Fortnite (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
5312168 (7142) yayo

Več podobnih tem