» »

nakup surface pro 4

nakup surface pro 4

rokherman2 ::

Zdravo!

Odlocil sem se za nakup Surface pro 4. Ker slovenski Microsoft store ne prodaja hardware izdelkov, sem razmisljal, da bi ga kupil v Microsoft store UK, kjer je trenutno lepo znizan. Ostale slovenske trgovine imajo precej nabite cene. Ali ima kdo izkusnje s kupovanjem iz tujih Microsoftovih trgovin, oziroma ali lahko imam kaksne probleme nekoc z garancijo in podobnimi forami?

Hvala za odgovor

Han ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

[SkA] ::

Ta demo model je še vedno občutno dražji, kot v tujini. Je pa res, da je še dock in tipkovnica zraven, da se malo zravna.

Jaz sem svoji kupil SP4 na nemškem Amazonu, malo po novem letu in je bil takrat še nekoliko cenejši kot sedaj. Cene nihajo, kot je tipično za Amazon. Na DE Amazonu pa zato, ker vem, da če bom potreboval popravilo ali garancijo, imam kam poslati, po možnosti na njihove stroške (oz. v vsakem primeru ceneje, kot pošiljanje v UK, sploh če bodo v neki fazi končno izstopili iz EU). Glede na to, da se šušlja, da bo počasi predstavljen Surface 5, se po mojem splača še malo počakati. Če ne drugega, bodo verjetno cene za 4 padle.

Tipkovnico lahko dobiš pri nas s slo gravuro, če želiš - je pa tako, da sem jaz dobil UK verzijo, ki pa se ne izkaže najbolje, ko je osvetljena. Gravura se praktično ne vidi in iz tega vidika bi bila verjetno boljša izbira DE verzija s slo gravuro.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: [SkA] ()

rokherman2 ::

Pri tej ponudbi z Annija mi je nekoristn docking station, pa tut model je mal predober za to kar rabim.
Vem, da naj bi surface pro 5 prisel ven verjetno nekje aprila, ampak danes so na microsoft store UK dali ven akcijo, da za i5 model in 4gb rama placas 720 funtov, pa postnine ni, kar se mi zdi kr dobra ponudba.Tipkovnico imajo pa na Anniju dejansko ugodno za 130 eur. Bom pa danes poklical microsoft Slovenija, pa prasal ce je morda kaka opcija da v primeru koriscenja garancije neses njim pa zrihtajo...

[SkA] ::

i5 s 4GB RAM je bil na Amazon DE po novem letu cca 750-800EUR. Da ne boš potem še napajalnika s fiksnim kablom in UK plugom dobil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: [SkA] ()

rokherman2 ::

Zdle ze kaka dva mesca spremlal amazon de, pa sploh ne dajo kake akcije ven, trenutno je prek 900 eur omenjen model. Hm dejansko morm resit pol se problem z UK plugom...

[SkA] ::

Pozanimaj se, ker mislim, da sta dve verzije napajalnika. Močnejši mislim, da ima 2 pinski zamenljiv kabel, tko da potem ni problem. Pri fiksnem ti ostane sam odrezat, ali pa adapter kupit.

Zato sem pa napisal, da prihaja ven SP5 in bo verjetno ob najavi povsod vplivalo na cene. Sicer pa, kolikor vidim, cena vsake toliko pade in spet zraste - https://keepa.com/#!product/3-B01690T7FS. Če gre že za kakšno bolj splošno akcijo s strani MS, bo to tudi na cene na Amazonu vplivalo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: [SkA] ()

Machete ::

rokherman2 je izjavil:

Zdle ze kaka dva mesca spremlal amazon de, pa sploh ne dajo kake akcije ven, trenutno je prek 900 eur omenjen model. Hm dejansko morm resit pol se problem z UK plugom...


Žal MS določa minimalno prodajno ceno. Prodajalci po pogodbi ne smejo sami določati cen.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

mat11 ::

rokherman2 je izjavil:

Zdravo!

Odlocil sem se za nakup Surface pro 4. Ker slovenski Microsoft store ne prodaja hardware izdelkov, sem razmisljal, da bi ga kupil v Microsoft store UK, kjer je trenutno lepo znizan. Ostale slovenske trgovine imajo precej nabite cene. Ali ima kdo izkusnje s kupovanjem iz tujih Microsoftovih trgovin, oziroma ali lahko imam kaksne probleme nekoc z garancijo in podobnimi forami?

Hvala za odgovor


Glede nakupa preko Microsofta trgovine mislim da ni nobenega problema. Sem kupil kar iz nekaj različnih trgovin(držav). Najlažje ti je in še pomagali ti bodo če pokličeš Microsoft Slovenija in ti oni naredijo nakup iz katere koli države(EU).
mat

Stari89 ::

Jaz bi uč vergel še na mindfactory.de. Core i5 / 4GB /128GB dobiš za 859€. LINK Če maš tudi možnost vzet preko kake firme, prideš s poštnino vred pod 740€ skoz.

Dionis ::

Pozdravljeni,

da ne odpiram nove teme, bi se kar tukaj obrnil na vašo pomoč. Skratka za punco bi rad poiskal čimbolj optimalen nakup Surface tablice. Nisem se sicer poglabljal v zmogljivosti te tablice, vendar kolikor mi je znano je to praktično podobno zmogljiv kot prenosnik, vendar ˝zapakirano˝ v tablico.
Za njo načeloma ni potrebe po kakšnih hudih specifikacijah, ker uporaba je več ali manj z offici, brskanje po netu in gledanje video vsebin.
Tega se že nekaj let zelo želi, ker se ji izredno dopade pisalo za po ekranu. Njej je zelo uporabno pri počrtovanje zapiskov in podobnih zadev, seveda ji je pa tudi zunanjost izredno simpatična.
Trenutno uporablja ASUS transformer, kateri pa že nekaj časa deluje izredno počasi (če bi ga sam uporabljal bi pomoje že živčnega dobil).
Torej kot sem bil seznanjen se načeloma najbolj splača naročiti iz tujine. Amazon.de ali mindfactory.de. Tipkovnico bi verjetno vseeno naročila v Sloveniji.
Če menite da bi za njene potrebe bila dovolj tudi 3-ka, se mi zdi čisto v redu. Načeloma bi sam sicer gledam za surface pro 4, glede na to da je 5-ka zunaj in je verjetno s tem malo znižala cene 4-kam, vendar če se vam zdi da bi za njene potrebe bila dovolj 3-ka bi vzel pač tudi tega.
Za pomoč in nasvete se že v naprej lepo zahvaljujem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Dionis ()

[SkA] ::

Surface 3 ima ATOM procesor in rezultat verjetno ne bo dolgo pretirano boljši, kot sedanji ASUS transformer. Ampak to vse na palec, ker nisi ravno napisal, kater transformer točno. Surface Pro 3 bi bila boljša izbira, če že 3. V vsakem primer, če vržem uč na https://geizhals.eu/, ne vidim pretirane cenovne razlike med Surface Pro 3 in Surface 4, tako da bi zaradi tega vsekakor gledal 4. Glede na opisano bo verjetno s Core m3 verzija več kot zadovoljna, ti pa tudi. Pa še ventilatorja ni - manj šuma, manj občutljiv na okvare.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: [SkA] ()

Dionis ::

Najprej bi se ti rad zahvalil za odgovor.

Skratka sedanja tablica je ASUS Transformer Book T100TA. Kupljena je bilia junija 2014. Vendar počasno delovanje je postalo že nekje po enem letu.

Okej recimo, da se potem osredotočimo na 4-ko. Meni je problem, ker je toliko različnih verzij (s HW-jem), da potem tudi ne vem točno razlik med njimi. Takrat ko sem še gledal za ASUS-om mi je bilo všeč, da je bil normalen windows in ne tisti RT (namenjen načeloma tablicam). Nisem prepričan, ampak da je windows navaden je potrebno gledal PRO verzijo pri Microsoftih ali se motim? Oz. kaj je potem razlika?

Bi pa še lepo prosil, če lahko podaš link računalnika, kateri se ti zdi najbolj primeren.

Hvala še enkrat že v naprej za odgovor.

billy ::

Če je bil T100TA zadosten, potem je m3 procesor primerna rešitev. Jaz bom kupil najnovejši surface pro z m3 procesorjem, to pa zato, ker podpira strojno dekodiranje 4k materiala, ker ga bom uporabljal tudi za gledanje. Če pa tega ne bi potreboval, potem pa je rabljen pro 3 že zadostno dober. Tak z i3 procesorjem recimo.

[SkA] ::

Dionis je izjavil:

Najprej bi se ti rad zahvalil za odgovor.

Skratka sedanja tablica je ASUS Transformer Book T100TA. Kupljena je bilia junija 2014. Vendar počasno delovanje je postalo že nekje po enem letu.

Okej recimo, da se potem osredotočimo na 4-ko. Meni je problem, ker je toliko različnih verzij (s HW-jem), da potem tudi ne vem točno razlik med njimi. Takrat ko sem še gledal za ASUS-om mi je bilo všeč, da je bil normalen windows in ne tisti RT (namenjen načeloma tablicam). Nisem prepričan, ampak da je windows navaden je potrebno gledal PRO verzijo pri Microsoftih ali se motim? Oz. kaj je potem razlika?

Bi pa še lepo prosil, če lahko podaš link računalnika, kateri se ti zdi najbolj primeren.

Hvala še enkrat že v naprej za odgovor.


Štirica je itak samo pro različica, vse verzije imajo licenco za Windows 10 Pro, čeprav ne vem, kaj bi bilo s Home narobe za to rabo. Windows RT je bil ukinjen že preden je izšel Surface 4, če se ne motim. Razlike so v procesorju, količini pomnilnika in pa velikosti SSD diska. Za tvojo rabo sem ti predlagal najcenejšo različico, torej z Intel Core m3 6Y30 procesorjem, 4GB RAM in 128GB SSD. Alternativa bi bila tista s Core i5 6300U procesorjem za nekih 100€ več, spet odvisno od nihanja cen. Če potrebuješ več kot 128GB SSDja, potem bo treba globje v denarnico seči.

Core m3 brez stylusa: https://www.electronic4you.si/microsoft...
Core m3 s stylusom: https://www.amazon.de/dp/B01690TB68/ref...

Core i5 s stylusom: https://www.amazon.de/dp/B01690T7FS/ref...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: [SkA] ()

Okapi ::

Kako je z našimi znaki na tipkovnici od Surface Pro? Je smiselno kupit pri nas, ali je vseeno, če vzamem nemško in gor narišem naše znake?

rokp ::

Tudi če kupiš pri nas, kolikor vem, (dodatni) znaki ne bodo osvetljeni. Ob bolj intenzivni uporabi se pa radi izbrišejo (vsaj pri meni je bilo tako)...

xmetallic ::

Zakaj bi kupoval 4? Microsofto prodaja 4 in zadnjo verzijo Surface Pro (5, ni več oštevilčena) po enaki ceni. Če že kupuješ tako drago zadevo je bolje dodat še 100EUR za i5 procesor. Če ni problem se zapelji v Avstrijo in kupi v fizični Microsoft trgovini. Če je punca študentka lahko tam uveljavlja 10% popust.

Zgodovina sprememb…

billy ::

Če kupuješ novo, potem je no brainer ja, če pa rabljeno pa se 4 dobi že fajn ceneje.

[SkA] ::

rokp je izjavil:

Tudi če kupiš pri nas, kolikor vem, (dodatni) znaki ne bodo osvetljeni. Ob bolj intenzivni uporabi se pa radi izbrišejo (vsaj pri meni je bilo tako)...

Lahko potrdim, kar se osvetlitve tiče - vsaj te, ki jih Avtera dobavlja. Sem za mojo vzel UK z gravuro in je zvečer tečno, ker je prevelika razlika in potem v temi, zaradi osvetlitve, vidiš samo UK znake.

xmetallic je izjavil:

Zakaj bi kupoval 4? Microsofto prodaja 4 in zadnjo verzijo Surface Pro (5, ni več oštevilčena) po enaki ceni. Če že kupuješ tako drago zadevo je bolje dodat še 100EUR za i5 procesor. Če ni problem se zapelji v Avstrijo in kupi v fizični Microsoft trgovini. Če je punca študentka lahko tam uveljavlja 10% popust.

Ker očitno išče najcenejšo varjanto in ker so cene za Surface 5 občutno višje? Kolikor vidim, je core M okoli 100EUR več od Surface 4 core M, najcenejši i5 pa par 100EUR več (okoli 1000EUR, kolikor je tudi uradna cena)?

Kar se pa 100EUR več za i5 tiče pa, kot sem že rekel - jaz namerno nisem dal 100EUR več, ker je Core M verzija pasivno hlajena in če gre čez par let pri prenosnikih kaj v malore je to ponavadi ventilator. Za pisarniško delo pretirane razlike v performancah ne bo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: [SkA] ()

Mavrik ::

S tem da je i5 v Surface Pro 5 TUDI pasivno hlajen, Core M pa bistveno hitrješi od tistega s prejšnje generacije.
The truth is rarely pure and never simple.

[SkA] ::

Vse res, samo cene pa niso podobne Surface 4. Če se ne mudi, se splača počakat do konca leta pa kako akcijo ujet.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: [SkA] ()

billy ::

m3 novi je kar poceni, mislim da 800 ali 900 v AT.

billy ::

Da ne odpiram nove teme...

Ima kdo v uporabi surface pro "2017" model z m3-7Y30 procesorjem?

Razmišljam o nakupu, potrebujem pa kot nadomestek trenutke tablice, ki je asus T100. Potrebujem 12" ker 10" je premalo (thats what she said) in pa samo za spletno/pisarniško uporabo ter filme. Zato mi je pomemben novi m3 proc, ki ima strojno podporo za 4k.
Samo vseeno bi rad slišal kakšno mnenje, če ga kdo ima :)

Okapi ::

Jaz ga imam z i5, ampak imam občutek, da bi bil m3 mogoče še boljši, ker je za pisarniške programe in filme menda dovolj dober, pa malo dlje zdrži brez polnjenja.

Nujno pa tipkovnico z alkantaro, še zlasti, če je zanjo.;)

In 12" je res bolje za delo, ampak 10" je precej bolje za prenašanje. Prej sem uporabljal Asusovega transformerja 10" in je bil bolj priročen za prenašanje in dlje je zdržal brez polnjenja, tako da nad Surfacom nisem ravno 100% navdušen.

billy ::

Aha, super, m3 potem, samo dober deal da najdem :)

Kaj ga pa mučkajo z usb-c donglom, prvo so se zagnali v to, zdaj pa vse tiho je bilo. Sicer ne potrebujem za prenašanje oz povezavo, bi pa bilo zelo fajn, če bi lahko pač polnil kar preko usb-c, da ne rabim še en kabl in bi uporabil pač tega za telefon.

billy ::

toro69 ::

Če slučajno zanima koga garancija, lahko povem iz lastnih izkušenj:

- ko kupiš izdelek kjerkoli v EU ga registriraš in dodaš pod moje naprave na microsoft.com
- garancija v EU je 2 leti
- pri uveljavljanju garancije, preko microsoft.com pošlješ zahtevek za servisno popravilo
- ne email dobiš kodo za brazplačen UPS prevoz
- pokličeš na UPS in se dogovoriš za prevzem
- čez par dni dobiš pošiljko z "refurbished" brezhibnim idelkom (cca. 5 dni po odposlanem izdelku)

Ne popravijo ti lastnega, ki si ga poslal ampak dobiš že popravljenega od nekoga drugega. To ima prednosti in slabosti (največ psihične), vendar pa po drugi strani ne čakaš 45dni za popravilo.

Microsoft ima v EU politiko, da servisa ne prepušča posameznim trgovcem / servisom po državah (verjetno zaradi nategovanja, slabih izkušenj,...) zato je prevezel vse servisiranje preko sebe.

billy ::

Zanimivo. Kaj pa rabljeni, kako se potem to rešuje, če je že nekdo registriral napravo? Pa v UK povsod piše 1 leto garancije


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Microsoft predstavil Hololens VR, Surface 4, nove telefone, prenosnik (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
12841659 (32907) boolsheat
»

Linija Surface v zadnjih dveh letih prinesla 1,7 milijard dolarjev izgube (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
6222245 (16262) LuiIII
»

Microsoft pokazal manjšega brata Surface 3 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
5717461 (13400) noob96
»

Microsoft je predstavil novo generacijo tablic Surface

Oddelek: Novice / Windows Mobile
4517268 (14641) celada
»

Microsoft razprodaja še Surface Pro (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
15548387 (43397) HunterMan

Več podobnih tem