» »

Banka N26

Banka N26

Temo vidijo: vsi
««
138 / 189
»»

vinkop ::

Miha 333 je izjavil:

vinkop je izjavil:

jaz sem danes aktiviral N26 racun...sedaj moram prijaviti racun v 8. dneh na furs, v tem casu pa jaz kartice ne bom dobil...kaj naj naredim?

Saj številko računa že imaš: DE...

imam, ampak bral sem na e-davki, da je potrebno slikati kartico? misliš da so dovolj samo podatki, ki jih imam v aplikaciji N26?

Ales ::

Dovolj so... Naredi posnetek ekrana v aplikaciji, pa je.

Plačilnih kartic se ne slika kar tako, tam tako ali tako ni številke računa vidne.

GupeM ::

Kartice jim nimaš kaj slikat. Če pride v napačne roke, lahko izgubiš veliko denarja.

jabe ::

Številka na kartici itak ni IBAN, ampak MasterCard številka. Nič ne nuca.

vinkop ::

ok, hvala za pomoč in odgovore....sem izpolnil obrazec na e-davki, dodal pa sem jim ekranski posnetek mojega racuna iz n26 aplikacije...zadeva je sla skozi in tam na e-davki pise da je vloga obdelana....se pravi, da je (bo) racun uradno evidentiran na Fursu in se mi ni potrebno bati za kaksno globo, sankcije....?

UganiKdo ::

vinkop je izjavil:

jaz sem danes aktiviral N26 racun...sedaj moram prijaviti racun v 8. dneh na furs, v tem casu pa jaz kartice ne bom dobil...kaj naj naredim?

Prijavljas TRR in ne kreditne.

Ce si danes zvecer oddal, vloga ne more bit se koncana. Preveri ce se trr dejansko vidi med tvojimi racuni na edavkih.

Ja, si pa naredil kar je treba, tako da cetudi bi furs rabil kaj dodatno zato ne mores dobit kazni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

vinkop ::

hmmm, sem res toliko blond, da ne vem kje v aplikaciji najdem zavihek za placilo poloznic ipd...?

satfinder ::

Send Money > Bank Transfer > Add new contact > ...

Generiranje EPC QR kode*:
https://tinyurl.com/y4437j6d
(denar.svetidej.com)

*Na Revolutu, Bunqu naj bi to delovalo, za N26
pa sploh ne vem, ce ima v app-u vgrajeno za
EPC QR kodo poslikati.
Korak do konca in Naprej :).

satfinder ::

V Message se še vpise referenco (sklic):
SI12 ------------- (komununalne stor. za 09/2020)
Korak do konca in Naprej :).

ideep ::

Jezus kristus. Bank account information imaš v desktop verziji. Kjer je ikona za download. V appu pdf formata ni. Ta dokument vložiš na FURS.

Na FURSU se račun pojavi v pičlih 5 minutah.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ideep ()

omni-vor ::

Ali ima še kdo zmeraj slabšo uporabniško izkušnjo s plačevanjem položnic preko N26?

Jaz običajno vnesem vse položnice na spletnem N26 (na računalniku) in potem še avtoriziram vse na mobilni napravi. Problem pa je zdaj že drugi mesec zapored, da vnesem PIN in hočem avtorizirati transakcijo na spletni strani, in se nič ne zgodi. Prejšnji mesec so mi na tehnični pomoči pomagali tako, da so nekaj resetirali pri sebi in je potem šlo skozi.

Danes pa ista zgodba, samo da mi je tisti na tehnični pomoči predlagal naj vse položnice vnesem kar na telefonu...ja pa kaj še, a vse reference bom zdaj pretipkoval ročno v telefon, če pa lahko vse lepo copypastam na računalniku.

Slabšajo se...

matobeli ::

zdej maš ocr v mobilni aplikaciji za sklic, tud na malo zmečkani položnici je delovalo

omni-vor ::

matobeli je izjavil:

zdej maš ocr v mobilni aplikaciji za sklic, tud na malo zmečkani položnici je delovalo


Ne najdem te opcije, pa imam zadnjo verzijo N26 app. Je pa res, da je moj iphone starejši in ima iOS 12, mogoče je pogojeno s tem.

delavec44 ::

Jaz tudi ne na androidu. Najdem OCR za IBAN ampak tega itak samo enkrat vneseš.

omni-vor ::

sej je matobeli govoril o OCR za sklic, ne pa za IBAN. Jaz ga nikjer nimam.

Sem šel plačevati kot "New contact", tam mi ponudi skeniranje QR kode, ampak mi je ne sprejme, napiše da ni v pravem formatu - sem poskusil dve različni položnici. Tako da tudi na tak način je no-go.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: omni-vor ()

satfinder ::

Generiraj EPC QR kodo:
https://tinyurl.com/y4437j6d
(denar.svetidej.com)
Korak do konca in Naprej :).

matobeli ::

delavec44 je izjavil:

Jaz tudi ne na androidu. Najdem OCR za IBAN ampak tega itak samo enkrat vneseš.


Zajebal sem se, za iban je ne za sklic. Večinoma itak ne uporabljam ker mam vse v pdfjih/trajnikih pa sam kopiram not.

omni-vor ::

matobeli je izjavil:

Večinoma itak ne uporabljam ker mam vse v pdfjih/trajnikih pa sam kopiram not.


In to delaš verjetno na računalniku, ne na telefonu?

Kosek1 ::

satfinder je izjavil:

Generiraj EPC QR kodo:
https://tinyurl.com/y4437j6d
(denar.svetidej.com)

To si še drugič objavil. Govorimo o novi položnici, ki jo dobiš. In seveda o sklicu, Iban že itak obstaja v aplikaciji.

matobeli ::

omni-vor je izjavil:

matobeli je izjavil:

Večinoma itak ne uporabljam ker mam vse v pdfjih/trajnikih pa sam kopiram not.


In to delaš verjetno na računalniku, ne na telefonu?


ne, vse na telefonu. PC je sam še za špile pa filme :))

in če slučajno vsake toliko kakšen "papir" za izpolnit.

satfinder ::

Preko N26 sem s telefonom placal poloznici 22.45 EUR, 27.75 EUR
- nisem pa nasel . (pike/decimalke) pri vnosu zneskov in sem zaokrozil zneska navzgor na 23 EUR, 28 EUR. ?Kje je . (pika/decimalka) pri vnosu
vsote, ko posiljamo EURe. Slo je za rocen vnos zneskov. Thanks
Korak do konca in Naprej :).

Zgodovina sprememb…

harvey ::

satfinder je izjavil:

Preko N26 sem s telefonom placal poloznici 22.45 EUR, 27.75 EUR
- nisem pa nasel . (pike/decimalke) pri vnosu zneskov in sem zaokrozil zneska navzgor na 23 EUR, 28 EUR. ?Kje je . (pika/decimalka) pri vnosu
vsote, ko posiljamo EURe. Slo je za rocen vnos zneskov. Thanks

Na Androidu se ti odpre številčnica, če imaš SLV jezik je , polje sivo. Klikneš na .- znak in vneseš ločilo.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

satfinder ::

Thanks, spregledal. -)
Korak do konca in Naprej :).

;-) ::

Zdravo,
danes zjutraj sem iz NKBM računa nakazal na N26 (plačilo v tujino) denar, ve kdo kdaj ga lahko pričakujem na N26 ?

in še eno vprašanje

Ko iz NKBM nakazuješ na N26 denar, so obvezni podatki *TRR *naziv *naslov *kraj, kaj če vpišeš TRR pravilen ostalih podatkov o tistemu, ki mu nakazuješ denar nimaš in si jih izmisliš, bo vseeno šlo skozi, saj je TRR pravilen ali je lahko kaka komplikacija ?

Kodrnusa ::

Denar bo v parih urah. Za podatke je odvisno od banke. Pri nas bi zavrnili oziroma reševali komu je poslano. Za n26 ne bi vedel

vinkop ::

hmmm, kako pa znotraj aplikacije aktiviram nalog za prenakazilo iz svojega TRR na N26? menda ne moram it v svojo spletno banko in od tam prenakazati na svoj N26?

Kodrnusa ::

N26 je navaden račun kot ga imaš v Sloveniji (Abanja, Intesa, NKBM, Ljubljanska banka...) Nakažeš na N26 normalno iz svojega slovenskega računa kot, da bi plačeval položnico (ime, primek, naslov) sklic 99 pri naših bankah.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kodrnusa ()

vinkop ::

Kodrnusa je izjavil:

N26 je navaden račun kot ga imaš v Sloveniji (Abanja, Intesa, NKBM, Ljubljanska banka...) Nakažeš na N26 normalno iz svojega slovenskega računa kot, da bi plačeval položnico (ime, primek, naslov) sklic 99 pri naših bankah.

aha, kaj pa nastavitev, da bi vsak mesec ob dolocenem dnevu z mojega TRR avtomatsko opravilo nakazilo za recimo 100€ na N26?

amacar ::

Na svoji banki si urediš trajnik, N26 nima pri tem nič.

vinkop ::

amacar je izjavil:

Na svoji banki si urediš trajnik, N26 nima pri tem nič.

vem da nima N26 nic s tem, ampak pri mbills sem znotraj mbillsa naredil zahtevek za polnenje vsak mesec 1x ob dolocenem dnevu....to mi je bilo zelo vsec...

;-) ::

Kodrnusa je izjavil:

N26 je navaden račun kot ga imaš v Sloveniji (Abanja, Intesa, NKBM, Ljubljanska banka...) Nakažeš na N26 normalno iz svojega slovenskega računa kot, da bi plačeval položnico (ime, primek, naslov) sklic 99 pri naših bankah.

Vse to razumem, je bilo nakazano v par urah. Zanima me samo za v prihodnje ali je treba uporabljati pravo ime naslov in kraj ali bo tufi z izmisljenim prislo bp na racun.

matobeli ::

samo IBAN ima zvezo, pa še tega ne morš falit za samo eno cifro ker imajo ene dve cifri v ibanu namenjeni samo temu da se preračuna če je slučajno prišlo kje do napake pri vnosu.

;-) ::

Hvala za odgovor, to me je zaniimalo.

matobeli ::

Bodo pa še vedno to povsod zahtevali ;)

En primer uporabe kjer dejansko pride prav: pošljem nekaj z plačilom ob prevzetju, nakazilo na TRR. Ker se poiskusil kako gre na N26 sem dal N26. No, ni šlo. Me kličejo iz pošte da jim sistem ne pusti vnest TRRja. Eh, ko bi vsaj tisti knedl ki je pisal program/obrazec pozabil predizpolnit SI56.

vinkop ::

vceraj sem preko spletne banke nakazal 100€ na svoj n26 racun pa se do sedaj ni prislo nakazilo...da v teh casih tehnike potrebujejo toliko casa je pa tudi malo mimo....

harvey ::

vinkop je izjavil:

vceraj sem preko spletne banke nakazal 100€ na svoj n26 racun pa se do sedaj ni prislo nakazilo...da v teh casih tehnike potrebujejo toliko casa je pa tudi malo mimo....

Tehnika ni problem, urnik plačilnige prometa, ki ga ima vsaka banka malo po svoje prilagojena. Popoldanska nakazila obdela z zamikom. Je pa seda SEPA v bistvu enoten bančni prostor in do pretiranih zamikov ravno ne bi smelo prihajati. Čeprav je znotraj SEPE praktična poravnava v realnem času.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

MrStein ::

V realnem času še ni povsod, sploh ne v Sloveniji.
To bodo baje konec leta/začetek 2021 uvedli.
Pa še takrat ne nujno za vsa nakazila. Mogoče z doplačilom.

No, po podatkih od Registers of Participants in SEPA Payment Schemes (prva PDF priponka spodaj) so ravno včeraj "vklopili" zadevo naslednje slovenske banke:
- Banka Intesa Sanpaolo d.d.
- BANKA SPARKASSE D.D.
- GORENJSKA BANKA D.D.
- NOVA LJUBLJANSKA BANKA D.D.
- SBERBANK BANKA D.D.

Kako se to odrazi v praksi pa ne vem.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Barko ::

;-) je izjavil:

Kodrnusa je izjavil:

N26 je navaden račun kot ga imaš v Sloveniji (Abanja, Intesa, NKBM, Ljubljanska banka...) Nakažeš na N26 normalno iz svojega slovenskega računa kot, da bi plačeval položnico (ime, primek, naslov) sklic 99 pri naših bankah.

Vse to razumem, je bilo nakazano v par urah. Zanima me samo za v prihodnje ali je treba uporabljati pravo ime naslov in kraj ali bo tufi z izmisljenim prislo bp na racun.


So ti že zgoraj povedali, da moraj biti podatki o računu prejemnika skladni z njegovimi osebni podatki, kaj tu ni jasno? Drugo vprašanje pa je ali bo banka to opazila/kontrolirala in temu ustrezno ukrepala t.j. vrnila sredstva nakazovalcu - kar je seveda pravilno.

A ti bi denar nakazal na moj TRR, kot prejemnika pa navedel neko tretjo osebo? In potem bi trdil, da nisi nakazal meni ampak tretji osebi in da naj denar jaz vrnem :-) ker si se ti kao zmotil - vidiš, ne gre tako.

kakob ::

Barko je izjavil:



So ti že zgoraj povedali, da moraj biti podatki o računu prejemnika skladni z njegovimi osebni podatki, kaj tu ni jasno? Drugo vprašanje pa je ali bo banka to opazila/kontrolirala in temu ustrezno ukrepala t.j. vrnila sredstva nakazovalcu - kar je seveda pravilno.

A ti bi denar nakazal na moj TRR, kot prejemnika pa navedel neko tretjo osebo? In potem bi trdil, da nisi nakazal meni ampak tretji osebi in da naj denar jaz vrnem :-) ker si se ti kao zmotil - vidiš, ne gre tako.


Naprimer N26 sploh ne vpraša po naslovu. Tudi ko se je narobe napisalo v preteklosti (tako v slo kot v tujini) ni bilo težav.
Never take a financial advice from someone who works for a living.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kakob ()

šernk ::

So ti že zgoraj povedali, da moraj biti podatki o računu prejemnika skladni z njegovimi osebni podatki, kaj tu ni jasno? Drugo vprašanje pa je ali bo banka to opazila/kontrolirala in temu ustrezno ukrepala t.j. vrnila sredstva nakazovalcu - kar je seveda pravilno.

banka ne bo nič vrnila denarja, na tebi bo da iztožiš od osebe da ti vrne denar. Sicer poznam primere iz poslov od pravnih oseb ampak močno dvomim da je pri fizičnih kaj drugače.

Pod naslov lahko napišeš karkoli, saj recimo že na položnicah se ne ujema velikokrat naslov in avtomatski naslov na TRR. Vprašanje, če banke sploh lahko preverjajo naslove od vseh po celem svetu? Mi smo recimo nakazovali tudi na kitajsko direktno, ker je bilo ceneje nam dati 50eur za bančne stroške, kot pa zadevo naročiti pri nas.

Mislim da je imel telekom, ko si vpisal TRR in avtomatsko potegnil naslov iz baze se naslov ni ujemal s tistim na položnici, pa vem da sem imel še nekje drugje primer ko se niti prejemnik ni ujemal, če se ne motim celo pri plačilu nekih davkov, si nakazoval na TRR od FURSa (ali koga tretjega) kot prejemnik je bila pa na položnici lastna občina napisana. Občina je pač izdala položnico, državi si moral pa plačat.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

barakus ::

Danes prejel sporocilo od Intese Sanpaolo, izvrsevanje cezmejnih takojsnjih placil 24/7/365 je na voljo

vinkop ::

pri meni je prenakazilo iz moje spletne DBS na moj N26 račun trajalo približno 21 ur...kar precej moram reči....

kixs ::

Odvisno kdaj si nakazal. Ce si ob 16h, potem ti nobena banka ne bi hitreje nakazala. Razen, po novem teh nekaj, ki imajo takojsnje SEPA nakazilo. Kot je ze bilo receno, so urniki, ko gredo nakazila naprej.

;-) je izjavil:

Kodrnusa je izjavil:

N26 je navaden račun kot ga imaš v Sloveniji (Abanja, Intesa, NKBM, Ljubljanska banka...) Nakažeš na N26 normalno iz svojega slovenskega računa kot, da bi plačeval položnico (ime, primek, naslov) sklic 99 pri naših bankah.

Vse to razumem, je bilo nakazano v par urah. Zanima me samo za v prihodnje ali je treba uporabljati pravo ime naslov in kraj ali bo tufi z izmisljenim prislo bp na racun.


Resno ne razumem kaj bi si izmisljeval?

Kot posiljatelj si TI in ce je N26 racun tvoj, si kot prejemnik spet TI. Isti naslov in vse!

Napises lastnika racuna. Ce zahteva naslov, napises se tega. Nimas si kaj izmisljevat!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kixs ()

Gama ::

Kaj pa pin koda? A pride posebi?

GupeM ::

V appu si jo nastaviš.

MrStein ::

barakus je izjavil:

Danes prejel sporocilo od Intese Sanpaolo, izvrsevanje cezmejnih takojsnjih placil 24/7/365 je na voljo

Tu je verzija za javnost: https://www.intesasanpaolobank.si/prebi...


(jao kaka spletna stran. Najprej se pojavi, potem izgine, pa potem fade-in naredi)

plačilni nalog za plačilo na račun odprt pri drugi banki            0,42 EUR
čezmejno takojšnje plačilo na račun odprt pri drugi banki           1,00 EUR
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

vinkop ::

se pravi da zaenkrat ni mozno nastaviti v aplikaciji N26, da enkrat mesecno avtomatsko opravi transakcijo z mojega Slovenskega bancnega racuna? to je kar pogresana storitev, nastavitev....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vinkop ()

jinzo ::

Trajniki se ponavadi nastavljajo na tisti strani ki plačuje. Tako da na "slovenski" strani nastaviš trajnik in je to to. Sicer imaš dan danes tudi direktne bremenitve iz TRR-jev, ki pa ponavadi niso tak enostavne zaradi možnosti zlorab. Vsekakor pa tudi N26 vedno bolj pivotira, več funkcionalnosti ima bolj pushajo premium/plačljive storitve.

UganiKdo ::

vinkop je izjavil:

se pravi da zaenkrat ni mozno nastaviti v aplikaciji N26, da enkrat mesecno avtomatsko opravi transakcijo z mojega Slovenskega bancnega racuna? to je kar pogresana storitev, nastavitev....


Mešaš zadeve. N26 ne more kar tako zahtevat, da iz nekega računa potegne denar. Šlo sicer bi z direktno bremenitvijo, ampak to ni namenjeno prenakazovanju denarja med računi fizičnih oseb in posledično tega n26 ne nudi. Lahko pa seveda narediš trajnik na svoji banki in bo mesečno nakazovalo denar.

vinkop ::

UganiKdo je izjavil:

vinkop je izjavil:

se pravi da zaenkrat ni mozno nastaviti v aplikaciji N26, da enkrat mesecno avtomatsko opravi transakcijo z mojega Slovenskega bancnega racuna? to je kar pogresana storitev, nastavitev....


Mešaš zadeve. N26 ne more kar tako zahtevat, da iz nekega računa potegne denar. Šlo sicer bi z direktno bremenitvijo, ampak to ni namenjeno prenakazovanju denarja med računi fizičnih oseb in posledično tega n26 ne nudi. Lahko pa seveda narediš trajnik na svoji banki in bo mesečno nakazovalo denar.

ne mešam zadeve, ker pri mbills sem imel v mbills aplikaciji nastavljeno, da mi ob določenem datumu trga 100€ iz moje primarne banke...
««
138 / 189
»»