» »

Banka N26

Banka N26

Temo vidijo: vsi
««
3 / 189
»»

metalc ::

FYI, video verifikacijo jim dela neka druga firma iz Münchna. Saj najbrž ste pred prvim klicem morali prebrati :D in se strinjati s splošnimi pogoji te firme, kjer vse lepo piše.

buttcrack ::

Mene je 3x zajebala zadnja stran kartice ker se fotiču ni več dalo izostrit slike. Sem menjal telefon, brez simke, in je šlo pol BP.
Video verifikacija njim dela ok, ponavad je težava pri nas.

polpo ::

Master_Yoda je izjavil:

Kaj so kaksni penali ce banke nekaj casa ne uporabljas, oz ne uporabljas dosti ?


Kot zgleda za nas ("še") nobeni, pri treh državah pa računajo, kot sem omenil tu: https://slo-tech.com/forum/t696755/p547...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polpo ()

NikolormousB ::

amacar je izjavil:

Dohodnino nakazujejo samo na račune v SLO, za ostale ne vem.


A je tole preverjeno? Kako sicer dobiš nazaj dohodnino?

WildChild ::

pirlo je izjavil:

Jaz pa jim nekako ne zaupam. Sem se probal dvakrat verificirat na 100mbps liniji z Nexus 5X in ni šlo, so rekli da je preslaba resolucija slike in naj menjam telefon. Se samo sprašujem kako nesposobni so ti programerji in kako luknjast je posledično backend.


Jaz jim bolj zaupam kot kateri drugi banki (za enkrat)

http://www.reuters.com/article/us-cyber...
http://theheureka.com/massive-security-...

Če najdete bug pa bi radi kak kovanec v zameno: https://hackerone.com/n26

Sam uprabljam zadnje leto in pol sem zadovoljen z načinom plačevanja. Predvsem gredo UPN transakcije po evropi hitreje kot s slovensko kartico. Imel sem dve slabi izkušnji:

v Android aplikaciji nimajo preverjanja če je naslov pravilen (zatipkal sem se in tega nisem opazil posledično druga kartica ni prišla na pravi naslov) tudi ko sem to opazil in sporočil, so nucali še 2 poizkusa da so na "točen" naslov poslali...

Konec leta lansko leto, ko so odpravljali napake (odkrite od Vincent Hauperta) nisem mogel potrditi transakcije s telefonom, ker je javljalo, da je napačen creditential... seveda sem logcat poslal da bodo čimprej rešili vendar so nekako potiho pometli pod preprogo. Aja to se je zgodilo, ko so izdali novo verzijo programa. In tako smo uporabniki bili zalockani 4 dni dokler niso ponovno dali novejše verzije.

All in all sem veliko bolj zadovoljen kot s slovenskimi bankami (za enkrat).
in da mood

Zgodovina sprememb…

damjan1980 ::

Uporabljan N26 2 meseca in moram rečti da sem zelo zadovoljen in presenečen kako dobro to dela. Predvsem app za telefon je vrhunski. Ko primerjaš to z našimi spletnimi bankami ti postane jasno da so v kameni dobi ostali.
Denar si nakazujem iz računa v SI, ki služi samo za prejemanje plače. Ko nakažem, pride naslednji dan dopoldne na N26 račun

ziggy89 ::

NikolormousB je izjavil:

amacar je izjavil:

Dohodnino nakazujejo samo na račune v SLO, za ostale ne vem.


A je tole preverjeno? Kako sicer dobiš nazaj dohodnino?


Lahko registriras tudi tuji račun ampak ne garantiram 100%, ker še nisem dal postopka čez. Rabiš obrazec DR-02 in vpišeš notri nov račun v tujini (dejansko je prijava v davčni register samo s spremenjenimi /novimi podatki.

Drugače pa n26 uporabljam že dobro leto in dela brez problema vsaj v AT, kjer so svetlobna leta za nami glede kartic.

Je pa res, da v AT in DE lahko dobiš tudi Maestro kartico zraven, ker so še vedno placi kjer ne jemljejo Vise/Mastercarda. Npr. hofer do pred dobre pol leta ni jemal niti debetnih visa/mastercadov in ko prideš tja z viso od SKB-ja si se lahko obrisal pod nosom :) Ampak drugače pa deluje b.p. se pa kdaj zatakne v kakšni lekarni ali pa npr. na slovenski pošti. Razlaga je bila, da imajo pri teh še nek star zahtevek po girokonto računih kar pa n26 ni več.

Je pa seveda minus, da kreditne kartice v ponudbi nimajo, če potrebuješ za stvari ala rent-a-car. Ampak ja sam imam normalen bančni račun in pa tega za kupčkanje in domačo logistiko :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ziggy89 ()

Miha 333 ::

NikolormousB je izjavil:

amacar je izjavil:

Dohodnino nakazujejo samo na račune v SLO, za ostale ne vem.


A je tole preverjeno? Kako sicer dobiš nazaj dohodnino?

Zaradi dohodnine ni obvezno imeti TRR. FURS te pač skuša prepričati, da ga odpreš, ker je tako za njih dosti ceneje. Sicer pa je postopek tak, da te, v kolikor nimaš TRR, v informativnem izračunu pozovejo, da ga odpreš in to sporočiš FURS-u v 15 dneh. Vendar če tega ne narediš, ti denar še vedno vrnejo preko poštne nakaznice.

Sicer pa obrazec ne predvideva možnosti tujih računov (razen če prečrtaš SI56?): http://www.fu.gov.si/fileadmin/Internet...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miha 333 ()

NikolormousB ::

Lahko registriras tudi tuji račun ampak ne garantiram 100%, ker še nisem dal postopka čez. Rabiš obrazec DR-02 in vpišeš notri nov račun v tujini (dejansko je prijava v davčni register samo s spremenjenimi /novimi podatki.


Račun je v vsakem primeru potrebno prijaviti na FURSu z oddajo obrazca DR-02.

GupeM ::

Jaz pa se ne morem registrirati. Obrazec sem izpolnil, ko pa na koncu kliknem gumb Open my Account, pa se ne zgodi nič. Še kdo imel takšen problem?

hmm23 ::

Pa bodo kdaj ponudili račune s slovensko predpono SI56 (namesto nemške DE46) ?

sajko ::

GupeM je izjavil:

Jaz pa se ne morem registrirati. Obrazec sem izpolnil, ko pa na koncu kliknem gumb Open my Account, pa se ne zgodi nič. Še kdo imel takšen problem?


Meni isto naredi čez Web App. Čez Android app mi je šlo normalno skozi.

Zlate ::

Sem klical na FURS in so mi rekli, da dohodnino normalno nakažejo na katerikoli račun, tudi konkretno na N26. Rekli so, da če je to edini račun, ki ga stranka ima, potem pač nakažejo tja, če pa ima stranka več računov pa nakažejo denar na zadnji odprt račun.
"Ne dovoli, da bi te šolanje oviralo pri izobraževanju."
_______________________ Mark Twain________

NikolormousB ::

Hvala za informacijo. Še ena ovira manj do zaprtja vseh slo. računov.

Kebo ::

pirlo je izjavil:

Jaz pa jim nekako ne zaupam. Sem se probal dvakrat verificirat na 100mbps liniji z Nexus 5X in ni šlo, so rekli da je preslaba resolucija slike in naj menjam telefon. Se samo sprašujem kako nesposobni so ti programerji in kako luknjast je posledično backend.


Meni so rekli, da kamera ni vredu. Potem sem si usmeril namizno lučko direktno v obraz in kartico in ni bilo problema.

GupeM ::

sajko je izjavil:

GupeM je izjavil:

Jaz pa se ne morem registrirati. Obrazec sem izpolnil, ko pa na koncu kliknem gumb Open my Account, pa se ne zgodi nič. Še kdo imel takšen problem?


Meni isto naredi čez Web App. Čez Android app mi je šlo normalno skozi.

Sem tudi sam zrihtal preko Android appa.

metalc ::

NikolormousB je izjavil:

Hvala za informacijo. Še ena ovira manj do zaprtja vseh slo. računov.


Če ne drugega, si v Sloveniji pusti vsaj enega za "backup" in imej na njem nekaj sredstev za prvo silo. Če bo v Nemčiji slučajno kaj zaškripalo (nedelujoči app, ddosani strežniki, propad banke...), v vmesnem času vsaj ne boš popolnoma na suhem. Ali če boš kdaj potreboval večje količine gotovine oz. v večjih apoenih, pač nakažeš na slo. banko in čez dan ali dva dvigneš. In ne boš verjel, koliko kompliciranja glede tujih računov je bilo tam, kjer bi to najmanj pričakoval. Npr. banka v avstrijsko - italijanski lasti ali spin off Halcoma, ki se sicer hvalisa, kako je pomagal graditi sistem SEPA. :D

Tak "rezervni" račun je lahko npr. "depozitni TRR" pri Addiku. Ni kartic, ni mesečnih stroškov vodenja, ni nobenih pogojev glede minimalnega stanja ali mesečnega prometa, svetovalka, ki mi ga je odprla, je celo sama rekla, da ga lahko odprem "na zalogo". Pa verjetno se najde kaj podobnega tudi drugje, le da jih ne oglašujejo naglas.

perci ::

Zlate je izjavil:

Sem klical na FURS in so mi rekli, da dohodnino normalno nakažejo na katerikoli račun, tudi konkretno na N26. Rekli so, da če je to edini račun, ki ga stranka ima, potem pač nakažejo tja, če pa ima stranka več računov pa nakažejo denar na zadnji odprt račun.

To glede zadnjega odprtega računa, velja za račune v SLO. Če hočeš na tuj račun, moraš to eksplicitno zahtevati.

NikolormousB ::

Kaj pa, če je N26 edini račun? Potem avtomatično nakažejo na N26 ali je tudi v tem primeru treba eksplicitno zahtevati?

thramos ::

metalc je izjavil:

Tega pa (najverjetneje) nikoli ne boš videl. Nemške položnice so že na izgled drugačne od naših, nimajo tistega talona na levi strani, nimajo naše reference ("sklica"). Je pa res vsaj to, da vsak IBAN vpišeš samo enkrat, potem ti ga pa shrani, podobno kot tel. đt. v imenik.

Na eračune lahko tudi pozabiš, vsaj dokler ne bo kakšnega enotnega EU standarda za to. Alternativa temu so SEPA direktne bremenitve, kjer zaenkrat ni provizije.


A imajo potem "svoje" polje za reference? Oziroma kako prejemniki uparjajo plačila s plačniki?

Goody ::

A kdo sploh bere thread ali raje kar sprašujete kar vas zanima? Je bilo že parkrat povedano thramos...

thramos ::

To je namen če prav razumem. Kamor lahko vpišeš karkoli, brez kontrol. Torej je to to - zanašajo se, da bo plačnik vpisal pravilno vrednost?

Goody ::

? In kakšno kontrolo misliš da imaš pri UPN? Pri sklicu lahko v zadnje polje vpišeš karkoli.

perci ::

NikolormousB je izjavil:

Kaj pa, če je N26 edini račun? Potem avtomatično nakažejo na N26 ali je tudi v tem primeru treba eksplicitno zahtevati?

Če je tuj račun edini, ti vračilo dohodnine avtomatično nakažejo na tuj račun.

Ghost7 ::

Fantje, aplikacija za verifikacijo ne izostri avtomatsko!

Ko vam kartice ne izostri tapnete na zalon in takrat app izostri. Če boste premaknili (dvignili/spustili) telefon bo slika spet motna! Sem pošteno švical od nervoze, hodil po stanovanju kako minuti gor in dol, prižigal luči nad pomivalnim koritom i.t.d. dokler ni blonđa na drugi strani končno rekla, "tap on your screen".

lp

thramos ::

Goody je izjavil:

? In kakšno kontrolo misliš da imaš pri UPN? Pri sklicu lahko v zadnje polje vpišeš karkoli.


Pri SI modelih in RF referencah imaš kontrolne številke. http://www.firmar.si/index.jsp?pg=nasve..., www.zbs-giz.si/system/file.asp?FileId=3...

Goody ::

Ja in kaj ti to pomaga? Saj sem ti napisal da lahko napišeš kakrkoli v ZADNJE polje...

Mare2 ::

tam pod "Message" napišeš sklic:
SI12 23032017
(pač pravi sklic, ki ga imaš)


Doslej je bilo v redu na Vzajemni, Telekomu, Poceni elektriki itd. Nisem rabil nič dodatno klicarit itd.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

perci ::

Ja, ročno so razčistili. Jst se sam bojim, da ne bi kdaj moje plačilo romalo na drugo stranko. Pri ročnem razčiščevanju se lahko marsikaj zgodi. Po neumnosti ali pa namenoma.

Mare2 ::

Po moje oni vidijo tudi Ime in Priimek. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

čuhalev ::

Mare2 je izjavil:

Po moje oni vidijo tudi Ime in Priimek. :)

Doker se banke ne bodo spomnile, da bodo vpoglede začele zaračunavati.

Oberyn ::

perci je izjavil:

Ja, ročno so razčistili. Jst se sam bojim, da ne bi kdaj moje plačilo romalo na drugo stranko. Pri ročnem razčiščevanju se lahko marsikaj zgodi. Po neumnosti ali pa namenoma.

Ja, firme bodo morale nadgraditi svoje računovodske programe tako, da bodo referenco iskali še v drugih poljih, recimo pri namenu plačila. Saj to ni neka raketna znanost. Ker če z EU mislimo resno, in vsi politiki to enoglasno zatrujejo, potem imamo enotni finančni prostor in banka v Berlinu ni tuja banka, pač pa je domača banka. In ker domače banke iz drugih držav enotnega finančnega prostora ponujajo ugodne storitve, jih bomo vedno bolj množično koristili. In če jih bomo vedno bolj množično koristili, se bodo firme in računovodski programi pač morali prilagoditi. Če bodo rekli, naj se mi prilagodimo njim in njihovi miselnosti iz časa Franca Jožefa, no, potem bi raje ostal pri Kardelju.

perci ::

Mare2 je izjavil:

Po moje oni vidijo tudi Ime in Priimek. :)

Seveda vidijo. Vendar tu sta dva problema:
1. ni nujno, da je na fakturi ista oseba, kot plačuje
2. lahko pride do zlorabe - npr referent na elektru lahko preusmeri tvoje plačilo na odprte postavke svojega prijatelja, ki mu kar naenkrat ni več potrebno plačevati elektrike.

Goody ::

Jao perci, LOL. A pri UPN pa tega ne more narediti? N26 ni zate, ostani raje pri banki ki uporablja UPN..

perci ::

Ne more tega naredit, če ima sistem avtomatsko razčiščevanje in če si prav vpisal sklic (tu je odgovornost na tebi).

Sem malo bolj konzervativen glede tega, priznam. Verjetnost, da bi se plačilo izgubilo, je majhna.

Sicer pa uporabljam N26, vendar mi bolj sede dirketna obremenitev kot UPN.

Še vedno tudi malo cincam, da bi dal plačo gor.

NikolormousB ::

Ja, firme bodo morale nadgraditi svoje računovodske programe tako, da bodo referenco iskali še v drugih poljih, recimo pri namenu plačila.


Meni računovodski program za 30€ na mesec avtomatično zapira plačila, tudi, če ni izrecno napisane reference. Ne vem po katerih kriterijih, se nisem nikoli ukvarjal s tem, ampak računovodja pravi, da samo občasno kakšno plačilo zapre na roke, ostalo naredi avtomatika. Verjetno po imenu in priimku, točnem znesku in še čem.

2. lahko pride do zlorabe - npr referent na elektru lahko preusmeri tvoje plačilo na odprte postavke svojega prijatelja, ki mu kar naenkrat ni več potrebno plačevati elektrike.


Ti imaš potrdilo, da si plačal z datumom in uro plačila, zneskom, imenom itd. Oni imajo zavedeno, da so iz tvojega TRR plačilo prejeli.

Teoretično bi lahko kak računovodja verjetno knjižil tvoje plačilo komu drugemu, ampak bi precej hitro sekalo ven, pa zelo enostavno je potem slediti temu plačilu. V praksi zelo malo verjeten scenarij.

GupeM ::

Goody je izjavil:

Jao perci, LOL. A pri UPN pa tega ne more narediti? N26 ni zate, ostani raje pri banki ki uporablja UPN..

Ne, pri UPN tega ne moreš narediti, ker se referenca preverja. Ne vem sicer kako se te kontrolne vsote računajo, se pa različno glede na sklic.

Nekaj primerov, ki jih poznam:
Če je sklic SI00 -> kot referenco lahko vpišeš kakršnokoli številko, tudi pomišljaj. Ne vem kako je z drugimi znaki. Ne sme pa biti polje prazno.
Če je sklic SI12 -> kot referenco vpišeš neko številko, ki vsebuje tudi kontrolno vsoto. Poskusi v svoji spletni banki napisati napačno referenco pri sklicu SI12, ko plačuješ račun za telefon. Grem stavit, da dobiš opozorilo in ne boš mogel plačati.
Če je sklic SI99 -> polje za referenco MORA biti prazno. Karkoli boš vpisal noter, dobiš napako.

Ko sem plačeval akontacijo dohodnine in prispevke za zavarovanje in podobne stvari, pa mislim, da je referenca SI19. Deluje podobno kot SI12. Verjetno pa se kontrolna vsota računa drugače.

Goody ::

perci je izjavil:

Ne more tega naredit, če ima sistem avtomatsko razčiščevanje in če si prav vpisal sklic (tu je odgovornost na tebi).

Sem malo bolj konzervativen glede tega, priznam. Verjetnost, da bi se plačilo izgubilo, je majhna.

Sicer pa uporabljam N26, vendar mi bolj sede dirketna obremenitev kot UPN.

Še vedno tudi malo cincam, da bi dal plačo gor.


Japajade, še vedno lahko ročno sprememni sklic...

perci ::

Goody je izjavil:

perci je izjavil:

Ne more tega naredit, če ima sistem avtomatsko razčiščevanje in če si prav vpisal sklic (tu je odgovornost na tebi).

Sem malo bolj konzervativen glede tega, priznam. Verjetnost, da bi se plačilo izgubilo, je majhna.

Sicer pa uporabljam N26, vendar mi bolj sede dirketna obremenitev kot UPN.

Še vedno tudi malo cincam, da bi dal plačo gor.


Japajade, še vedno lahko ročno sprememni sklic...

Ce imas avtorizacije pravilno nastavljene, potem ne.

thramos ::

Goody je izjavil:

Ja in kaj ti to pomaga? Saj sem ti napisal da lahko napišeš kakrkoli v ZADNJE polje...


Pomaga ti, da ne zajebeš, ko prepisuješ številko. Še OCR včasih zajeba pri "slikaj in plačaj. Kar bo sicer rešeno z QR kodo. Na drugi strani naši prejemniki pri naših UPN nalogih vejo, v katerem polju in v kakšni obliki pričakujejo referenco. Zato me pač zanima, kako to rešujejo Nemci in če imajo naši prejemniki kakšne težave s tem. Zlorabe pri ročnem preverjanju referenc so sicer bolj malo verjetne, ampak reference brez kontrol so vsekakor korak nazaj v primerjavi z našim sistemom.

Goody ::

GupeM je izjavil:


Ne, pri UPN tega ne moreš narediti, ker se referenca preverja. Ne vem sicer kako se te kontrolne vsote računajo, se pa različno glede na sklic.

Nekaj primerov, ki jih poznam:
Če je sklic SI12 -> kot referenco vpišeš neko številko, ki vsebuje tudi kontrolno vsoto. Poskusi v svoji spletni banki napisati napačno referenco pri sklicu SI12, ko plačuješ račun za telefon. Grem stavit, da dobiš opozorilo in ne boš mogel plačati.


Koliko greš stavit ;)? Sem posebej zate probal na NLB plačati račun s sklicem SI 12 kot referenco pa sem vpisal 11111111 (seveda napačna), pa je šlo gladko skozi.

BlaY0 ::

A res? To lahko pričakuješ samo od NLB. Večina SLO bank v svojih spletnih "poslovalnicah" preverja model reference.

NikolormousB ::

Nimajo kaj preverjati. Če na računu piše referenca SI12 XXXXX pa ti vpišeš SI00 YYYYY bo šlo plačilo skozi. Na drugi strani največkrat ne bo težav, plačilo bo še vedno prispelo na ustrezen račun.

BlaY0 ::

SI00 je model s poljubnim nizom SI12 pa ne. Ima točno 12 številk plus eno kontrolno. Namenjen je predvsem za naloge z OCR vrstico...

Plačilo bo šlo skozi samo na drugi strani sistem ne bo vedel na kateri konto naj ga knjiži in bo mogla teta v računovodstvu ročno to naredit. Vprašanje je če se ji bo dalo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

ziggy89 ::

NikolormousB je izjavil:

Lahko registriras tudi tuji račun ampak ne garantiram 100%, ker še nisem dal postopka čez. Rabiš obrazec DR-02 in vpišeš notri nov račun v tujini (dejansko je prijava v davčni register samo s spremenjenimi /novimi podatki.


Račun je v vsakem primeru potrebno prijaviti na FURSu z oddajo obrazca DR-02.


Res je - moj primer je specifika, ker s Q1 2016 nisem več davčni rezident, tako da ga prijavim samo v primeru, da dobim kaj nazaj. Zato sem rekel, da obrazec imam, nisem pa še dal postopka čez :)

next3steps ::

BlaY0 je izjavil:

SI00 je model s poljubnim nizom SI12 pa ne. Ima točno 12 številk plus eno kontrolno. Namenjen je predvsem za naloge z OCR vrstico...

Plačilo bo šlo skozi samo na drugi strani sistem ne bo vedel na kateri konto naj ga knjiži in bo mogla teta v računovodstvu ročno to naredit. Vprašanje je če se ji bo dalo.

Če se ji bo dalo ali ne, to je njeno delo. S plačilom izvedeš svoje obveznosti. Vsekakor jih je pa dobro obvestiti, če ti pošljejo opomin.

111111111111 ::

Fantje ne ga biksat. 5 let sem delal v bančništvu. NApišeš lahko katerokoli referenco če je le prave oblike.

Priporočam v branje: http://www.zbs-giz.si/system/file.asp?F...

Neka resna firma se ne bo šla špogat, da bo zaradi napačne reference nekomu preknižla denar. Če bi pa že po kakem naključju vnesel veljavno referenco, to računovodje zavohajo kot psi krvavo sled. Prevrijo od kje je prišlo nakazilo, zakaj je nekdo plačal 2x in potem vidijo, da je prišlo iz 2 različnih računov potem preverijo račune itd...

Plačajte elktriko brez reference, če ste že kdaj plačali iz istega trr-ja vas še nobeden poklical ne bo, samo na roke bodo poknižli. Dober računovodja ve, da bo več časa zapravil v pogovoru z vami kot pa tistih 15-20 sekund, ki jih bo porabil da pravilno preknjiži.

GupeM ::

Goody je izjavil:

GupeM je izjavil:


Ne, pri UPN tega ne moreš narediti, ker se referenca preverja. Ne vem sicer kako se te kontrolne vsote računajo, se pa različno glede na sklic.

Nekaj primerov, ki jih poznam:
Če je sklic SI12 -> kot referenco vpišeš neko številko, ki vsebuje tudi kontrolno vsoto. Poskusi v svoji spletni banki napisati napačno referenco pri sklicu SI12, ko plačuješ račun za telefon. Grem stavit, da dobiš opozorilo in ne boš mogel plačati.


Koliko greš stavit ;)? Sem posebej zate probal na NLB plačati račun s sklicem SI 12 kot referenco pa sem vpisal 11111111 (seveda napačna), pa je šlo gladko skozi.

To je pa res samo na NLB možno. NKBM preverja, DH tudi, GBKR tudi ...



Edit: Pa si resnično plačal račun ali si samo poskusil? Punca mi je rekla, da NLB javi šele, ko potrdiš zadnji korak.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

bbbbbb2015 ::

111111111111 je izjavil:

Fantje ne ga biksat. 5 let sem delal v bančništvu. NApišeš lahko katerokoli referenco če je le prave oblike.

Priporočam v branje: http://www.zbs-giz.si/system/file.asp?F...

Neka resna firma se ne bo šla špogat, da bo zaradi napačne reference nekomu preknižla denar. Če bi pa že po kakem naključju vnesel veljavno referenco, to računovodje zavohajo kot psi krvavo sled. Prevrijo od kje je prišlo nakazilo, zakaj je nekdo plačal 2x in potem vidijo, da je prišlo iz 2 različnih računov potem preverijo račune itd...

Plačajte elktriko brez reference, če ste že kdaj plačali iz istega trr-ja vas še nobeden poklical ne bo, samo na roke bodo poknižli. Dober računovodja ve, da bo več časa zapravil v pogovoru z vami kot pa tistih 15-20 sekund, ki jih bo porabil da pravilno preknjiži.


Potem imajo na T-2 nos zamašen. Na Banki Celje pa pride ven garbage od sklica.
Če pa plačaš kontra, iz SKB na račun na belgijski banki, pride garbage (od SKB) od sklica.

Slovenske banke na žalost nimajo top-notch informatike. Od svojih strank sem v tujino še najlepše dobival od Addiko banke ali kaj so že. Najslabša pa je bila SKB, to če bi dnar v kofru z biciklom peljal in sklicem nalimanim s slino na kofer, bi šlo hitreje in bolje.

Najbolj leva avstrijska Sparkasse banka v transferju denarja ščije vse slovenske kekce. Nakazilo iz Avstrije v Nemčijo v manj kot 2 urah. Enako iz Avstrije v Belgijo. In sklici v nulo.

In še nekaj. Tako v Belgiji, kot v Avstriji razumejo, da online banka dela *non-stop*, tudi ponoči. Razen tistih pet TARGET dni, ko bančni promet ne laufa.
V Sloveniji bančni promet dela med 7h in 17h (10 ur od 24). Ta medbančni kliring je res podn.
V tujini tudi ne moreš naloga dati, denarja pa nimaš. To je verjetno slovenski izum. Ali ga daš in denar imaš in ti denar takoj zgine z računa ali pa denarja nimaš in ti transakcija sploh ne prime.

Zgodovina sprememb…

BlaY0 ::

111111111111 je izjavil:

Fantje ne ga biksat. 5 let sem delal v bančništvu. NApišeš lahko katerokoli referenco če je le prave oblike...

Saj ravno o tem smo govorili, o preverjanju vnosa polja reference na UPN nalogu. SLO spletne banke ti večinoma (če ne celo vse) preverjajo pravilnost vpisa tistih modelov referenc, ki imajo zadnjo cifro za čeksum. Nobena banka ti pa ne bo preverjala pravilnost vpisane SI reference če jo boš vpisal v polje namena in bo to polje edino kamor jo boš sploh lahko vpisal.

Jaz ne poznam nobene tuje banke, ki bi imela na svojih nalogih poleg običajnega polja za referenco/namen še eno posebno polje za t.i. strukturirane reference kot to pozna slovenski UPN.
««
3 / 189
»»