» »

Banka N26

Banka N26

Temo vidijo: vsi
««
4 / 189
»»

Miha 333 ::

bbbbbb2015 je izjavil:

111111111111 je izjavil:

Fantje ne ga biksat. 5 let sem delal v bančništvu. NApišeš lahko katerokoli referenco če je le prave oblike.

Priporočam v branje: http://www.zbs-giz.si/system/file.asp?F...

Neka resna firma se ne bo šla špogat, da bo zaradi napačne reference nekomu preknižla denar. Če bi pa že po kakem naključju vnesel veljavno referenco, to računovodje zavohajo kot psi krvavo sled. Prevrijo od kje je prišlo nakazilo, zakaj je nekdo plačal 2x in potem vidijo, da je prišlo iz 2 različnih računov potem preverijo račune itd...

Plačajte elktriko brez reference, če ste že kdaj plačali iz istega trr-ja vas še nobeden poklical ne bo, samo na roke bodo poknižli. Dober računovodja ve, da bo več časa zapravil v pogovoru z vami kot pa tistih 15-20 sekund, ki jih bo porabil da pravilno preknjiži.


Potem imajo na T-2 nos zamašen. Na Banki Celje pa pride ven garbage od sklica.
Če pa plačaš kontra, iz SKB na račun na belgijski banki, pride garbage (od SKB) od sklica.

Slovenske banke na žalost nimajo top-notch informatike. Od svojih strank sem v tujino še najlepše dobival od Addiko banke ali kaj so že. Najslabša pa je bila SKB, to če bi dnar v kofru z biciklom peljal in sklicem nalimanim s slino na kofer, bi šlo hitreje in bolje.

Najbolj leva avstrijska Sparkasse banka v transferju denarja ščije vse slovenske kekce. Nakazilo iz Avstrije v Nemčijo v manj kot 2 urah. Enako iz Avstrije v Belgijo. In sklici v nulo.

In še nekaj. Tako v Belgiji, kot v Avstriji razumejo, da online banka dela *non-stop*, tudi ponoči. Razen tistih pet TARGET dni, ko bančni promet ne laufa.
V Sloveniji bančni promet dela med 7h in 17h (10 ur od 24). Ta medbančni kliring je res podn.

Medbančni promet v Sloveniji samo do 15.30 ali celo 15.00 pri nekaterih bankah, SEPA izven Slo. pa do 14.30. Do te ure moraš oddati nalog, če želiš, da gre isti dan naprej.

Čez vikend nekatere banke niti internih prenosov ne opravljajo.

V časih pred SEPA (15 let nazaj) so posebne položnice laufale do 19. ure in celo v soboto do 12.

dussan ::

Živijo,

je kdo že oddal DR-02 preko e-davkov? Ali je to potrebno poslati fizično?

lp, Dussan

NikolormousB ::

Ja. Jaz sem iskal obrazec, pa so mi v tej temi pomagali:

https://slo-tech.com/forum/t320298/p540...

perci ::

tudi jaz sem uspešno oddal

metalc ::

dussan je izjavil:

Živijo,

je kdo že oddal DR-02 preko e-davkov? Ali je to potrebno poslati fizično?

lp, Dussan


Obrazec izpolniš ali ročno in skeniraš ali s kakšnim urejevalnikom PDF (če ne drugega, bo dober tudi Libre Office) in ga skupaj z bančnim izpiskom oddaš kot "lastni dokument" (NF-LD). Skorajda bolje kot fizično, ker vsaj dobiš nek digitalno podpisan in časovno štempljan dokaz, da si svojo dolžnost opravil. Potem pričakuj kakšen teden, da se tvoj IBAN in (banka "X") pojavi v seznamu tvojih računov.

XS!D3 ::

Jaz sem DR-02 oddal preko eDavkov (kot lastni dokument - NF-LD). Trajalo je kak mesec, preden se je račun dejansko pojavil na eDavkih. Sedaj res piše banka X, je pa nekoč menda že bil pravi naziv not.

čuhalev ::

Jaz sem oddal papirnato in je bilo v dveh dneh v edavkih.

dev ::

Jaz sem jim poslal DR-02 po navadni pošti, kakor jim piše v navodilih za prijavo računa v tujini.
All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

ales85 ::

Jaz pa nisem oddal DR-02, ampak sem poslal lastni dokument (dopis) preko edavki za prijavo racuna in je bilo uspesno reseno.

Miha 333 ::

Še komu ne dela niti prijava v account na telefonu, niti na desktopu? Na desktopu dobim blank screen, na telefonu pa ostane na prijavni strani za vnos gesla oz. vzorca. Tole pa ni ravno prijetno...

perci ::

meni deluje

Miha 333 ::

Na telefonu zdaj dela.

buttcrack ::

Kolk časa traja transfer iz banke na N26 in kolk cca iz revoluta na N26.

Sem v soboto nekaj malega cuknil pa še kar ni €€€ gor. R support je pa offline.

perci ::

Iz SLO banke na N26 gre praviloma v istem dnevu (odvisno od tega, kdaj si nalog izpolnil).

buttcrack ::

Pol bi mogl v 3eh dneh tut z revolita pridt... Jao jao, spet neki mutijo, isto k za deposit.

perci ::

revolut ni bančni račun

buttcrack ::

Ni bančni račun, ampak nakažeš pa še zmer loh na bilo kater TRR.

perci ::

Ja, ampak mora najprej it na neko banko, potem pa mora ta banka dat nalog v poravnalni sistem na ciljno banko. Bistveno daljša pot.

polpo ::

buttcrack je izjavil:

Kolk časa traja transfer iz banke na N26 in kolk cca iz revoluta na N26.

Sem v soboto nekaj malega cuknil pa še kar ni €€€ gor. R support je pa offline.


Na jabuk.si forumu je nekaterim isti dan ali dan potem. Povprašaj na Revolut supportu kje se je zataknilo, če še nisi.

Mare2 ::

Jaz sem za test na delovni dan npr. okoli 11. ure nakazal sebi na N26 iz DH in obratno iz DH na N26 denar. Ko sem pogledal ob 16. uri, je bil denar že gor. Isti dan.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

dev ::

Enako kot Mare2, nakazal sem si ob 22h, naslednji dan ob cca. 10h je blo na N26 (nazilo iz DH je šlo skoz par minut čez 8h).
All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dev ()

MaterVola ::

Miha 333 je izjavil:

Še komu ne dela niti prijava v account na telefonu, niti na desktopu? Na desktopu dobim blank screen, na telefonu pa ostane na prijavni strani za vnos gesla oz. vzorca. Tole pa ni ravno prijetno...


Meni sprejme vse podatke, obljukam, kar je za obkljukat... Stisnem OK in se pojavi error.

modelno1 ::

Meni tudi ni delalo, če sem ime vnesel s šumniki, brez je šlo normalno skozi.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

kixs ::

Ob kateri uri se je najboljse registrirat, ce ve kdo? Cez dan naceloma nimam casa...

111111111111 ::

Jaz sem se ob 21h. Po moje kadarkoli.

Danes mi je sodelavec nakazal 10€ N26 na N26. Denar je bil takoj pri meni.

V kadrovski sem povprašal o plači, pa računovodknija ni bila navdušena. Se bo pa pozanimala če se da nakazovati v Nemčijo. pravi da firmi ni v interesu, ker plača več za promet v tujino (nepreverjene informacije).

polpo ::

kixs je izjavil:

Ob kateri uri se je najboljse registrirat, ce ve kdo? Cez dan naceloma nimam casa...


Misliš verficirat identiteto? Sedaj to delajo od 8 zjutraj pa do polnoči. Lahko pa si nastaviš v katerem delu dneva imaš čas, da te opozori, ko ni čakalne vrste.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polpo ()

kixs ::

Ja. Sel bi cez cel postopek.

Miha 333 ::

111111111111 je izjavil:

Se bo pa pozanimala če se da nakazovati v Nemčijo. pravi da firmi ni v interesu, ker plača več za promet v tujino (nepreverjene informacije).

Ni res. Že od vzpostavitve SEPA so stroški za domače in EU nakazilo izenačeni.

111111111111 ::

Zato pa sem napisal nepreverjene informacije. :)

ales85 ::

Miha 333 je izjavil:

111111111111 je izjavil:

Se bo pa pozanimala če se da nakazovati v Nemčijo. pravi da firmi ni v interesu, ker plača več za promet v tujino (nepreverjene informacije).

Ni res. Že od vzpostavitve SEPA so stroški za domače in EU nakazilo izenačeni.

Po mojih izkušnjah to ne drži v vseh primerih. Na primer NLB in ProKlik.

madog ::

kixs je izjavil:

Ja. Sel bi cez cel postopek.


Pač zalaufaš aplikacijo na telefonu ko imaš čas, prej se pripravi ( osebna, passpport, dobra svetloba, frizura:D). Ko zalaufaš aplikacijo dobiš osebo preko video calla in ti potem on narekuje kaj moraš storiti slika tebe, osebni dokument, pošlje SMS da ga vneseš ion to je to.
5min dela
Phenom II X4 955 BlackEdition|M4A87TD EVO|OCZ 2x2GB @1333MHz|Sapphire HD5770 OC

metalc ::

111111111111 je izjavil:

V kadrovski sem povprašal o plači, pa računovodknija ni bila navdušena. Se bo pa pozanimala če se da nakazovati v Nemčijo. pravi da firmi ni v interesu, ker plača več za promet v tujino (nepreverjene informacije).


Vsaj pri meni na potrdilu o računu (nekaj takega kot n26-statements-bank-identity), ki ga lahko downloadaš iz spletne banke, piše:

Pursuant to EU legislation on cross-border payments in the Single Euro Payments Area (SEPA), bank accounts and IBANs from all member states must be accepted for transfers and direct debits both on a national and cross-border basis.

Lahko pa še malo omeniš, da se boš pozanimal še pri predstavništvu EK in pri svojem evroposlancu.... :D

buttcrack ::

polpo je izjavil:

buttcrack je izjavil:

Kolk časa traja transfer iz banke na N26 in kolk cca iz revoluta na N26.

Sem v soboto nekaj malega cuknil pa še kar ni €€€ gor. R support je pa offline.


Na jabuk.si forumu je nekaterim isti dan ali dan potem. Povprašaj na Revolut supportu kje se je zataknilo, če še nisi.

Danes je prišlo. Traja pa res tako dolgo ker kog je že perci napisal da ne gre direktno. Support pravi 4,5 dni za int. transferje.

Kako pa je na N26, predvidevam da vsaj naslednji dan... Ali je opcija, da označiš datum plačila za v naprej, npr po 15em?

Apple ::

Kolk časa ste čakal na kartico od N26?
LP, Apple

NikolormousB ::

cca. 3 do 4 dni?

perci ::

Kako pa je na N26, predvidevam da vsaj naslednji dan... Ali je opcija, da označiš datum plačila za v naprej, npr po 15em?

Sej je bilo že napisano. Enako traja, kot če bi nakazal na slovensko banko, ker gre za isti poravnalni sistem.

Ko je v Frankfurtu praznik, plačilni promet v SLO ne deluje, ne glede na to, da je v Sloveniji normalen delavnik.

https://www.ecb.europa.eu/paym/t2/html/...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

buttcrack ::

Zanima me, če lahko danes vnesem 5 UPNov, v plačilo gre pa 15ga.

Kater naslov moram pa vpisat na UPN za nakazilo na N26, svojega a unega od banke?

Zlikovec ::

A kdo ve, kako je s plačilom na spletnih straneh, kjer rabiš vpisat potrditveno varnostno kodo pri plačilu z MasterCardom? N26 to omogoča?
Ducati Monster, Ducati 750 SS FF, Yamaha XJ6,
Honda Hornet 600, Yamaha Fazer 800, R NineT

Mare2 ::

buttcrack je izjavil:

Zanima me, če lahko danes vnesem 5 UPNov, v plačilo gre pa 15ga.

Kater naslov moram pa vpisat na UPN za nakazilo na N26, svojega a unega od banke?


1. Obkljukaš: Want to save this as a standing order?
2. Številko svojega računa in svoj naslov.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

buttcrack ::

Tenks

BlaY0 ::

Zlikovec je izjavil:

A kdo ve, kako je s plačilom na spletnih straneh, kjer rabiš vpisat potrditveno varnostno kodo pri plačilu z MasterCardom? N26 to omogoča?

Kakšno varnostno kodo??? CVV? Kdo pa to sploh še resno uporablja? Če imaš 3D security, ne rabiš vpisovat CVV. Mogoče, na kakšni res prastari spletni štacuni, ki uporablja kakšnega prastarega merchant providerja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

kixs ::

Recimo 1nadan uporablja neko potrditveno kodo, ki jo dobis na telefon. Mora pa to kartica oz. banka omogocat. Ce se prav spomnem. :|

hmm23 ::

Kakšni so stroški, če se odločiš za zaprtje tega računa?

Mare2 ::

BlaY0 je izjavil:


Kakšno varnostno kodo??? CVV? Kdo pa to sploh še resno uporablja? Če imaš 3D security, ne rabiš vpisovat CVV. Mogoče, na kakšni res prastari spletni štacuni, ki uporablja kakšnega prastarega merchant providerja.


hehehe .... si smešen :)
BlaY0, očitno nikoli nisi imel računa pri Delavski hranilnici. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

BlaY0 ::

kixs je izjavil:

Recimo 1nadan uporablja neko potrditveno kodo, ki jo dobis na telefon. Mora pa to kartica oz. banka omogocat. Ce se prav spomnem. :|

Ja to je 3D security. Katerega merchant providerja pa uporabljajo pri 1nadan? Večina merchant providerjev v bistvu podpira oboje, se pravi CVV in 3D. Pri nekaterih lahko vpišeš CVV in jim je to zadosti. Nekateri explicitno zahtevajo 3D kar je dobro. Večina jih pa še vedno retrain-a na 3D le če ne vpišeš CVV kar je bad.

Mare2 je izjavil:

BlaY0 je izjavil:


Kakšno varnostno kodo??? CVV? Kdo pa to sploh še resno uporablja? Če imaš 3D security, ne rabiš vpisovat CVV. Mogoče, na kakšni res prastari spletni štacuni, ki uporablja kakšnega prastarega merchant providerja.


hehehe .... si smešen :)
BlaY0, očitno nikoli nisi imel računa pri Delavski hranilnici. :)

Kaj? A oni uporabljajo samo CVV? Not good...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

Mare2 ::

BlaY0 je izjavil:


Kaj? A oni uporabljajo samo CVV? Not good...

Vklopljeno moraš imeti SMS obveščanje (cena 0,50 EUR na mesec). Pri plačilu dobiš SMS in vpišeš varnostno kodo. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

BlaY0 ::

Ne vem če ti ne mešaš dveh pojmov. SMS obveščanje ki ga poznam jaz nima veze s 3D security-jem. Pri Sparkasse si imel SMS obveščanje samo za obveščanje o dvigih in prekoračitvah limita recimo (in to si si recimo nastavil v spletni banki). 3D ni imel nobene povezave s tem. Dopuščam pa da je kje drugače.

Se pravi, ti praviš, da če izklopiš to potem sploh ne moreš uporabljati 3D za potrditev MasterCard plačila ampak ti preostane samo CVV?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

kixs ::

Ne. Ce nimas vklopljene te "varnostne" funkcije pri Delavski Hranilnici, sploh ne mores uporabiti MasterCard kartice za placevanje kjer to zahtevajo. Npr. 1nadan.

BlaY0 ::

Zanimivo. Posebej TI zaračunajo za varnost njihove kartice...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

kixs ::

Ja. Zato js tega nimam omogoceno.
««
4 / 189
»»