» »

Banka N26

Banka N26

Temo vidijo: vsi
««
2 / 190
»»

XS!D3 ::

mojca je izjavil:

Katero predpono dobite pri IBAN-u pri računu na N26? (Torej: v kateri državi je formalno odprt ta račun?)

Sklepam, da možnosti odpiranja poslovnega računa ni :)


IBAN je nemški (DE26).

Imajo tudi BetaN26 Business, ki ima še dodatne ugodnosti (0,1% cashback). Vprašanje pa če ustreza vsem potrebam poslovnega računa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: XS!D3 ()

jype ::

IBAN je DE54 1001 in potem naprej cifre.

Oberyn ::

XS!D3 je izjavil:

Za marsikoga vrjetno tudi povsem dovolj kot primarni račun, vprašanje pa, koliko firme pri nas komplicirajo glede nakazovanja plača na DE račun.

Glede nakazovanja plače na DE račun ni problema. A ni to eden od smislov EU, enoten finančni prostor? Jaz sem do sedaj 2x nakazal plačo na N26 račun, računovodkinja ni niti trznila.

Mare2 ::

Edino nekateri Rentacarji ne jemljejo te kartice, problem pri avto asistenci zavarovalnic.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

buttcrack ::

111111111111 je izjavil:

buttcrack je izjavil:


Jo imam že od septembra in nimam pripomb, razen seveda da ne gre plačevat UPN. Zdej ko bo SK začel računat provizijo, bo šlo cca 12 položnic prek N26, dokler bo free of charge.


SK?

sparkasse

mitja_i je izjavil:

Seveda se da plačevat UPN...

preko revoluta? show me!

Zgodovina sprememb…

metalc ::

mojca je izjavil:

Katero predpono dobite pri IBAN-u pri računu na N26? (Torej: v kateri državi je formalno odprt ta račun?)

Sklepam, da možnosti odpiranja poslovnega računa ni :)


Predpona je DE, torej je odprt v Nemčiji. Pa menda tudi obstaja poslovni račun N26 Business, kaj več pa ti žal ne vem povedati.

jype je izjavil:

IBAN je DE54 1001 in potem naprej cifre.


Tista 54 je kontrolna vsota in je pri vsakem drugačna (že pri meni je nekaj drugega). To, da je pri nas zmeraj 56, je neka naša lokalna posebnost, ker imamo kontrolno vsoto že na koncu IBANa.

Bančna koda (Bankleitzahl) je sicer 1001 1001, ostalo je pa dejanska št. računa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: metalc ()

BuDi79 ::

buttcrack je izjavil:

mitja_i je izjavil:

Seveda se da plačevat UPN...

preko revoluta? show me!


za ponazoritev...
 xx

xx

stara mama ::

BuDi79 je izjavil:



za ponazoritev...
 xx

xx


Ouuu, hvala za info :)
Sam spet kje pa vpišeš referenco? Pod send recipient a notification?
Ekologija™ in Trajnost™

Mavrik ::

Em... saj lepo piše "Optional reference" na polju na sliki?
The truth is rarely pure and never simple.

stara mama ::

My bad, spregledal
Ekologija™ in Trajnost™

buttcrack ::

BuDi79 je izjavil:

buttcrack je izjavil:

mitja_i je izjavil:

Seveda se da plačevat UPN...

preko revoluta? show me!


za ponazoritev...
 xx

xx


tenks!

111111111111 ::

buttcrack je izjavil:


sparkasse

Resno? Trenutno imajo zastonj? Kdaj pa naj bi UPN-je začeli zaračunavati?

823483 ::

Kaj je prednost N26 v primerjavi z Revolutom?

infiniteLoop ::

Mogoce neumno vprasanje. Ze nekaj let zivim v UK kjer sem tudi davcni rezident. Zal N26 tukaj ni na voljo, bi pa mi prav prisel evrski racun. Se vedno imam slovenski naslov na vseh dokumentih.

Kaksne so potencialne posledice, ce odprem racun pri N26 na slovenski naslov (kjer uradno ne prebivam)? Krsim s tem kaksen zakon?
None of us is as dumb as all of us.

c0ck4m0u53 ::

111111111111 je izjavil:

buttcrack je izjavil:


sparkasse

Resno? Trenutno imajo zastonj? Kdaj pa naj bi UPN-je začeli zaračunavati?


Povsem resno in sicer s 3. 4. 2017 bo provizija 0,21€ za vsak UPN. Več tukaj.
If citizens cannot trust that laws will be enforced in an evenhanded
and honest fashion, they cannot be said to live under the rule of law.
Instead, they live under the rule of men corrupted by the law. - Dale Carpenter

jype ::

nejc@> Kaj je prednost N26 v primerjavi z Revolutom?

Da je N26 banka v SEPA sistemu.

Oberyn ::

823483 je izjavil:

Kaj je prednost N26 v primerjavi z Revolutom?

Račun pri Revolutu ni pravi bančni račun. To je v bistvu plačilna storitev, ne banka. Račun pri N26 je polnokrvni bančni račun, nič drugačen kot doma pri NLB ali SKB. Lahko ga uporabljaš za čisto vse, za kar običajno uporabljaš bančne račune. Jaz na primer si na N26 račun nakazujem plačo in z njega plačujem običajne obveznosti.

Edit: računa pri Revolutu na primer ni potrebno prijaviti finančni upravi. Torej niti naša (ali čigava je že trenutno) država ga ne smatra kot bančni račun.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Oberyn ()

forplan ::

Se pravi mastercard je brezplačen za vedno? Kaj pa tisti ki imate dlje časa so prišlo do kakšnih stroškov čez čas?

Malo mi je sumljivo slikanje passporta preko telefona kar tako neznani osebi :)
da se strinjam

Goody ::

Lahko slikaš Osebno če se boš kaj bolje počutil.

Kebo ::

Ima kdo kaj na direktni bremenitvi pri tej banki, so kakšne komplikacije?

Cr00k ::

Pa pazite, ker je MC debetni in ne kreditni... določeni providerji zahtevajo kreditni (ala Renta-a-car, nekateri hoteli,..).

Je pa n26 banka super zadeva in funkcionira precej bolje od slovenskih, kar se nakazil tiče, ker imajo v nemčiji clearing/poravnave dosti bolj pogoste. Sicer nimajo za Slovence kaj veliko produktov, sem pa z obstoječimi povsem zadovoljen. Limita ne rabim, kredita tudi ne,... lahko plačujem, moneybeam je zakon, SEPA deluje... jaz sem zadovoljen.

111111111111 ::

c0ck4m0u53 je izjavil:


Povsem resno in sicer s 3. 4. 2017 bo provizija 0,21€ za vsak UPN. Več tukaj.

Hja, nič bo treba zapret račun.

Norca se ne bodo delal.

finpol1 ::

Oberyn je izjavil:

823483 je izjavil:

Kaj je prednost N26 v primerjavi z Revolutom?

Račun pri Revolutu ni pravi bančni račun. To je v bistvu plačilna storitev, ne banka. Račun pri N26 je polnokrvni bančni račun, nič drugačen kot doma pri NLB ali SKB. Lahko ga uporabljaš za čisto vse, za kar običajno uporabljaš bančne račune. Jaz na primer si na N26 račun nakazujem plačo in z njega plačujem običajne obveznosti.

Edit: računa pri Revolutu na primer ni potrebno prijaviti finančni upravi. Torej niti naša (ali čigava je že trenutno) država ga ne smatra kot bančni račun.


Ta račun od N26 pa moraš prijaviti finančni upravi?

buttcrack ::

111111111111 je izjavil:

buttcrack je izjavil:


sparkasse

Resno? Trenutno imajo zastonj? Kdaj pa naj bi UPN-je začeli zaračunavati?

Udobni pozitivni je v bistvu vse zastonj ja, samo še do 3.4.

finpol1 je izjavil:

Oberyn je izjavil:

823483 je izjavil:

Kaj je prednost N26 v primerjavi z Revolutom?

Račun pri Revolutu ni pravi bančni račun. To je v bistvu plačilna storitev, ne banka. Račun pri N26 je polnokrvni bančni račun, nič drugačen kot doma pri NLB ali SKB. Lahko ga uporabljaš za čisto vse, za kar običajno uporabljaš bančne račune. Jaz na primer si na N26 račun nakazujem plačo in z njega plačujem običajne obveznosti.

Edit: računa pri Revolutu na primer ni potrebno prijaviti finančni upravi. Torej niti naša (ali čigava je že trenutno) država ga ne smatra kot bančni račun.


Ta račun od N26 pa moraš prijaviti finančni upravi?

DA

Zgodovina sprememb…

finpol1 ::

Ali državni organi nakazujejo na tak račun? Npr. vračilo dohodnine, transferji...?

amacar ::

Dohodnino nakazujejo samo na račune v SLO, za ostale ne vem.

finpol1 ::

Prejemate od N26 izpiske prometa, kot od slo. bank?

bbbbbb2015 ::

hmm23 je izjavil:

Pa ima ta račun kakšne slabosti, ker kakor sem gledal ga vsi hvalijo?


Nekaj slabosti sigurno je, čeprav to ni videti na prvi pogled. Za informacijo: nisem rezident RS in imam odprt račun pri eni najstarejših belgijskih bank. Kartica je zastonj, dvigovanje denarja na bankomatih zastonj, račun zastonj, pošiljanje transakcij zastonj.

WTF? Boste rekli...
Gremo slabosti:
- ko boste plačevali ene UPN (položnice), bo banka na oni strani dobila ven garbage. V mojem konkretnem primeru je bila to Banka Celje. Nekako jim ni delalo. Posledica? Izkopili so mi ali grozili z izklopom Interneta x krat. T-2 če ni imel sklica, je pobotal najstarejše obveznosti, seveda so vmes zaračunali za opomin 5 EUR in dejansko - dobesedno - najstarejša stvar je bila za 5 eur premalo plačana. Trajalo je, da sem šel v računovodstvo, da smo primerjali kaj je kdo plačal, pa smo komaj prišli zadevi do dna.

- kredita ne boste dobili nikoli. Morda ga sedaj ne rabite, samo ko ga pa boste, ga ne boste dobili pri N26. Lahko, da ga boste v Sloveniji, zdaj so banke že bolj pogumne, kredite dajejo, če imate plačo, pa to.

- v tujini je potrebno za kakšne zadeve včasih dobiti t.i. "Certificate of good standing". Jaz sem to rabil večkrat, to v moji banki grem osebno tja in to vse zrihtajo. Ceduljo dobim v roku 30 minut. Probajte to z N26.

- včasih kartica kaj ne bo delala, Mastercard pa sploh ne. Včasih je ponudnik ne avtorizira, včasih je trgovec noče vzeti. Jaz sem z Mastercard tako predplačniško hotel nekaj v Nemčiji plačati, pa ni šlo. V Ameriki neka roba. Ni šlo. Normalna Mastercard je šla.

- če je nekaj zastonj, ne pomeni da je vse zastonj. Izpisek jaz lahko dobim v elektronski obliki, če ga izgubim, pa hočem duplikat, to stane 36 EUR.

- če jaz z lokalno Mastercard potegnem za becikel v Bruslju, to vse laufa. Če potegnem s tako predplačniško, mi avtomat napravi rezervacijo sredstev 145 EUR na kartici. Tri krat za bicikel potegnem, še gre, četrtič pa ne več. Ker je znesek rezervacij čez 500 EUR, koliko recimo imam na kartici. Ne glede na to, da sem za uporabo prvega bicikla plačal 50centov, drugega evro, tretjega pa 0,75 EUR.

- enkrat, samo enkrat so me nategnili, ker sem kupoval eno karto za vlak, pa je mašini zmanjkalo papirja v printerja in sem dobil nič. Denar pa je seveda požrlo. Lepo klik klik, reklamacija transakcije - sem dobil denar nazaj. Naredite eksperiment z N26.

- če služite debele denarje (kar vam privoščim), vam začnejo pošiljati ponudbe za sklade, varčevanje, rentno tako in drugačno. Dobite ponudbo od lizing hiše (ki nosi isto ime kot banka), čeprav niste ničesar zahtevali.

Evo to so slabosti.

Je pa tudi kakšna prednost:
V Sloveniji ovam davčna, pa tudi znajdljivi kekci potegnejo denar z računa, preden sploh rečete 'keks'. Če ste se začudili, kako je to mogoče, je to enostavno, dajo izvršbo na nek drug naslov, samo tvoj transakcijski, poštar nabuta pošto v nabiralnik, pifff... Za 2 dni denar zippp in ga več ni. Zdaj se pa toži. Slovenija je po tej strani postala Bananistan.
Za fizične osebe težko da vlečejo denar z računa, za pravne osebe pa poznam modela, kateremu je bil to "poslovni model" - suniti drugim denar z računa.

V tujini to preden banka vzame denar s *tvojega* računa, to pa morajo biti papirji zelo debeli. Slovenska davčna se napihuje, kako bodo oni zdaj vse dobili. Iz prakse vam povem, da za moj račun je banka davčni *zavrnila* vpogled. Niso predložili nobenega papirja, kaj je narobe.

V tujini špeganje po računih ni ne možno, ne dovoljeno.

Zgodovina sprememb…

jype ::

finpol1> Prejemate od N26 izpiske prometa, kot od slo. bank?

Ne.

metalc ::

finpol1 je izjavil:

Prejemate od N26 izpiske prometa, kot od slo. bank?


Izpiske si lahko downloadaš iz spletne banke.

perci ::

V tujini to preden banka vzame denar s *tvojega* računa, to pa morajo biti papirji zelo debeli. Slovenska davčna se napihuje, kako bodo oni zdaj vse dobili. Iz prakse vam povem, da za moj račun je banka davčni *zavrnila* vpogled. Niso predložili nobenega papirja, kaj je narobe.
To, kar si napisal, je veljalo v avstriji. Sedaj pa bo tudi avstrija avtomatsko posredovala podatke o stanjih na računih.

Mare2 ::

metalc je izjavil:



Izpiske si lahko downloadaš iz spletne banke.


Kot pdf ali pa sprintaš. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Anney ::

Kako pa urediš, če nimaš Androida in japke?
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Samael ::

Anney je izjavil:

Kako pa urediš, če nimaš Androida in japke?


Dva načina verifikacije sta navedena - preko telefona ali pa preko compa, kjer domnevam (nisem šel skozi proces) tudi potrebuješ webcam za verifikacijo osebnega dokumenta.

Anney ::

Nimam, torej odpade. :)
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

dev ::

Goody je izjavil:

Vpišeš v sporočilo prejemniku. Plačujem vse položnice že nekaj mesecev in nobenih težav.

Jaz prvič plačujem položnice ta mesec preko N26, pa mi je javljalo error mnda 10x preden je šlo skozi. Sedaj pa še ko hočem dat download transaction confirmation pa spet error. Nekaj jim še ne dela najbolje pri plačilu UPN. Mastercard pa zaenkrat dela vse BP.
All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

Mavrik ::

Anney je izjavil:

Kako pa urediš, če nimaš Androida in japke?


Banka se reklamira kot mobilna (v smislu uporabe z mobilnikom) banka. Brez telefona je odpirat račun tam neumnost.
The truth is rarely pure and never simple.

BuDi79 ::

dev je izjavil:

Goody je izjavil:

Vpišeš v sporočilo prejemniku. Plačujem vse položnice že nekaj mesecev in nobenih težav.

Sedaj pa še ko hočem dat download transaction confirmation pa spet error.


transaction confirmation ne deluje - je pa to novo z zadnjo verzijo aplikacije, ga načeloma ne rabiš. Jaz računam da bo dokler bom rabil že delovalo. Osebno plačujem že nekaj mesecev čisto vse prek N26 in nikoli ni bilo problema. Najprej sem samo nekaj računov, potem vedno več in sedaj že nekaj časa vse.

dev ::

BuDi79 je izjavil:

Najprej sem samo nekaj računov, potem vedno več in sedaj že nekaj časa vse.


Takšen je tudi moj plan, vendar se mi zdi da jim trenutno deluje bolj tak tak. Malo ja, malo ne, nisem še 100% prepričan zaenkrat.
Ko sem plačeval zadnjo položnico in mi je metalo error (to je bila edina informacija - Error nič drugega), sem s poskušanjem ugotovil, da sem vpisal najbrž predolg naslov prejemnika in je zato zavračalo. Ko sem ga skrajšal parkrat, potem pa je šlo skoz.

Glede transaction confirmation, na kaj pa bi se lahko skliceval, da sem plačal položnico, če mi npr. x podjetje tu reče, da še nisem plačal?
All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

Zlate ::

Mavrik je izjavil:

Anney je izjavil:

Kako pa urediš, če nimaš Androida in japke?


Banka se reklamira kot mobilna (v smislu uporabe z mobilnikom) banka. Brez telefona je odpirat račun tam neumnost.

Kako to misliš - brez telefona? Ženi sem lahko odprl račun na N26 ker je razbila ekran na Lumii 920 in trenutno fura Androida. Ona bi imela banko na telefonu, vendar bi imela tudi Windows Phone nazaj. Eno z drugim pa ne gre.
Zdaj bom tudi jaz odprl račun in sicer tako, da bom kartico vtaknil v njen telefon, toliko da odprem račun. Potem bom pa vse opravil preko računalnika. No, prej moram pogledati če se da izklopiti potrditev plačila preko mobilnika...

Ampak sem raje brez mobilne banke kot pa, da bi moral uporabljati Androida.
"Ne dovoli, da bi te šolanje oviralo pri izobraževanju."
_______________________ Mark Twain________

Anney ::

Podobno težavo imam jaz. :) Ne rabim nujno, zanimalo me je informativno, bi moja imela za po spletu, da ne koristi moje. :)
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Mare2 ::

dev je izjavil:

mi je metalo error (to je bila edina informacija - Error nič drugega), sem s poskušanjem ugotovil, da sem vpisal najbrž predolg naslov prejemnika in je zato zavračalo.


Mislim da tudi šumniki nisi dobrodošli. Kakšen si pa sklic dal?
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Master_Yoda ::

Kaj so kaksni penali ce banke nekaj casa ne uporabljas, oz ne uporabljas dosti ?

ThinkPad ::

Gre za mobilno banko, a nisem zasledil, da bi kdo omenil plačilo položnic s "slikaj in plačaj" (branje ocr vrstice ali kaj podobnega).
Pa ali e-račui not letijo?

Če ni teh dveh opcij, me ostali plusi še ne prepričajo.

metalc ::

Anney je izjavil:

Kako pa urediš, če nimaš Androida in japke?


Telefon potrebuješ ne samo za verifikacijo, določene stvari so podprte samo tam (ne pa na spletu), predvsem pa moraš vsako nakazilo obvezno potrditi v telefonski aplikaciji.

kixs ::

Master_Yoda je izjavil:

Kaj so kaksni penali ce banke nekaj casa ne uporabljas, oz ne uporabljas dosti ?


Mene tudi to zanima.

lp

metalc ::

ThinkPad je izjavil:

Gre za mobilno banko, a nisem zasledil, da bi kdo omenil plačilo položnic s "slikaj in plačaj" (branje ocr vrstice ali kaj podobnega).
Pa ali e-račui not letijo?


Tega pa (najverjetneje) nikoli ne boš videl. Nemške položnice so že na izgled drugačne od naših, nimajo tistega talona na levi strani, nimajo naše reference ("sklica"). Je pa res vsaj to, da vsak IBAN vpišeš samo enkrat, potem ti ga pa shrani, podobno kot tel. đt. v imenik.

Na eračune lahko tudi pozabiš, vsaj dokler ne bo kakšnega enotnega EU standarda za to. Alternativa temu so SEPA direktne bremenitve, kjer zaenkrat ni provizije.

Goody ::

dev je izjavil:

Goody je izjavil:

Vpišeš v sporočilo prejemniku. Plačujem vse položnice že nekaj mesecev in nobenih težav.

Jaz prvič plačujem položnice ta mesec preko N26, pa mi je javljalo error mnda 10x preden je šlo skozi. Sedaj pa še ko hočem dat download transaction confirmation pa spet error. Nekaj jim še ne dela najbolje pri plačilu UPN. Mastercard pa zaenkrat dela vse BP.


Zanimivo, ko sem sam plačeval prvič tudi nikakor ni šlo skozi, bilo je vse prav vpisano, sem klical podporo, se je ta matral, pa mu tudi nikakor ni ratalo in ni vedel več kaj naj naredi. Poiskusil na telefonu, compu na različnih brskalnikih - no go, samo error. Nato sem poiskusil čez par ur in je delalo in od takrat dela brez napak - plačujem ene 10 različnih položnic mesečno.

pirlo ::

Jaz pa jim nekako ne zaupam. Sem se probal dvakrat verificirat na 100mbps liniji z Nexus 5X in ni šlo, so rekli da je preslaba resolucija slike in naj menjam telefon. Se samo sprašujem kako nesposobni so ti programerji in kako luknjast je posledično backend.

Goody ::

Brez androida ali japke se N26 ne da uporabljat. Tako da windows phone ali landline uporabniki pozabite na N26.
««
2 / 190
»»