» »

zvočniki ne delajo več

zvočniki ne delajo več

piandura ::

LP
imam logitech zvocnike in pred kratkim sem dodajal chinch podaljske za vse zvočnike in vse je lepo delalo. edina stvar ki je se bila narobe je bil zvočnik spredaj desno, glavni zvočnik, ki je povezan z račuhnalnikom, in z subwooferjem preko nekega kabla ki izgleda natancno kot vga kablom. pa sem doma nasel tak podaljšek in sem ga priklopil(pomoje je kabel res VGA :S :S) . Zvočniki od takrat naprej ne delujejo, probal sem tudi brez podaljška.
Ima kdo kaksen predlog ali moram odpeljati na servis?
hvala
  • spremenil: piandura ()

A. Smith ::

Si prepričan, da je bil kabel res VGA?

Da ni bil morda DE-9?
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

piandura ::

da, kabel ki povezuje glaven zvočnik in subwoofer je enak kot vga kabel (enake pozicije palčk), samo tisti kabel, ki sem ga uporabil kot podaljšek je bil pa 100% vga kabel. Je možno da sem s tem ko sem ga vtaknil noter kaj uničil??

piandura ::

no, takole zgleda izhod za SUBWOOFER-GLAVNI ZVOČNIK:
 x

x

takole pa kabel ki sem ga uporabil kot podaljsek (vga):
 vga je narobe obrnjen ampak ce se ga obrne za 180* je enak tistemu zgoraj:)

vga je narobe obrnjen ampak ce se ga obrne za 180* je enak tistemu zgoraj:)


takole pa zgleda vhod v subwooferju
 slabo se vidi ampak tisto levo je pac tak vhod v katerega sem lahko vtaknil oba VGA in tistega ta crnega ki ne vem kaj je

slabo se vidi ampak tisto levo je pac tak vhod v katerega sem lahko vtaknil oba VGA in tistega ta crnega ki ne vem kaj je

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: piandura ()

A. Smith ::

Pa je res VGA.

Možno je vse, tudi da si kaj skuril. Vseeno pa se mi zdi bolj verjetno, da si po priklopu novega kabla spreminjal nastavitve zvočnikov in računalnika (Windows volume control) ali narobe zvezal kakšen drug kabel.

Lahko tudi z ohm-metrom preveriš, če je vezava pinov na prvem in drugem kablu enaka (verjetno ni).
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

delfinus ::

Premeri originalni kabel z ohm metrom, da vidis, ker lahko, da so pini znotraj tega zvocnega kabla kaj obrnjeni in to primerjaj z VGA kablom. Ce je na originalu kaj drugace je lahko prislo do kratkega stika ob prikloipu vga kabla.

piandura ::

prvem in drugem kablu?

piandura ::

lihkar sm probu zvočnike priklopt direkt na xbox360 pa se vedno ni zvoka. :S
aha pa se tole, glavni zvocnik ki je povezan z subwooferjem z VGA kablom je povezan tudi z PCjem, in tale glavni zvocnik ma se en jack za slusalke. ko not vtaknem slusalke, zvok dela (na slusalkah), sepravi da signal pride do glavnega zvocnika, do subwooferja pa ne. v subwoofer so pa povezani se vsi ostali zvocniki tako da....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: piandura ()

delfinus ::

Premeris ta zvocniski kabel, ki zgleda kot VGA, + na eni strani - na drugi strani. Nato si zapises lepo povrsti kako so pini razporejeni. Premeris se VGA kabel na eni in drugi strani in ce ni isto, si verjetno nekaj skuril. lp, D.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfinus ()

piandura ::

samo poglej, tale zvocniski kabel ima samo izhod, en del izhaja direktno iz zvocnika.

delfinus ::

Aha razumem sedaj, potem pa brez odpiranja meritev ne bo sla. lp, D.

piandura ::

sem odprl, in so vsi kabelcki povezani na čip, na katerem je vse med sabo tako ali tako povezano, sem probal tudi meriti in pac kaj naj recem, vsak se odzviva na dolocene palčke. sepravi vsi delujejo na vsaj eno palcko.
VGA kabel je SAMO za grafični prenos ane?
sem mogoce v subwooferju kaj unicil ko sem ga vtaknil?

delfinus ::

Poglej se, ce je kje kaksna varovalka in jo scekiraj. lp, D.

20sdfj093f ::

@piandura:

Izgleda da ne razumeš, da gre verjetno za različne pinoute tvojega "subwooferskega" kabla in navadnega VGA kabla.

Vzami originalni kabel. Vzami voltmeter in ga nastavi na preverjanje kontaktov (piskanje). Na eni strani original kabla priklopi pin 1. Na drugi strani kabla pomeri, kateri pin je to. Na eni strani original kabla priklopi pin 2. Na drugi strani kabla pomeri, kateri pin je to. Ponovi dokler nimaš vseh pinov...

Sedaj vzami VGA kabel. Isto naredi še za ta kabel.

Če se pinouta ne ujemata, si verjetno skuril ker je bilo narobe priklopljeno.

LPd

piandura ::

ampak ce ugotovim da sm kksn kablck skuru, kva nej pol nrdim, celga kabla ne morm zamenat saj je ena stran na čip pršvasana, subwoofer se pa bojim odpret ka bo najbrz garancija sla.

T-h-o-r ::

jaz bi si pa sposodil temo:

ko poslušam muziko na svojih logitech zvočnikih je zvok dober, tako kot takrat ko so bili zvočniki novi, vendar pa se petja skoraj nič ne sliši, pa me zanima zakaj

pa preveril sem že nastavitve glasnosti ipd.


zvočniki so 5let stari logitechovi (4.1)
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

A. Smith ::

Thor, ali imaš slučajno nastavljen kakšen softverski zvočni izenačevalnik (equalizer)?

Če nastaviš jakost signalov okrog 5kHz, si zelo efektivno utišal človeški glas. Isti efekt si dosegel, če si pojačal ves ostali spekter signala.

Vedeti je potrebno, da gre lahko signal tudi preko več teh izenačevanikov. Jaz imam recimo enega že pri gonilnikih za zvočno kartico, drugega pa v WinAmpu. Lahko pa, da jih je še več.

Poskusi še zmanjšati jakost visokih in nizkih tonov na samem ojačevalcu.

Vem, da so napotki "zelo indirektni", pa vendar si težko predstavljam hardversko napako s takimi posledicami.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako VGA sub priklopiti na reciever

Oddelek: Zvok in slika
81477 (1397) delfinus
»

receiver + subbufer

Oddelek: Zvok in slika
233017 (2454) Janac
»

PS3- VGA adapter- Ne Dela

Oddelek: Konzole
142231 (2111) xxxgeekxxx
»

xbox 360 na LCD

Oddelek: Konzole
274592 (2758) syti
»

Kupil zvočnike - kako pa jih priklopim?!

Oddelek: Zvok in slika
71408 (1209) _jackson_

Več podobnih tem