» »

Mačke in vrt

Mačke in vrt

Temo vidijo: vsi
«
1
2

detroit ::

Kako vi odganjate mačke od vrta (ali v mojem primeru potencialnega vrta). Baje tod okoli mačke vse pourinirajo in ostalo:) Ali je kakšen zakon za motenje posesti ali whatever, da lahko zoper lastnika teh mačk kaj urigiram?
Skero

zmaugy ::

Nabaviš si kakšnega terierja? >:D

Blinder ::

Kako odganjas prvosolcke ki grejo domov iz sole in so glasni ko grejo po cesti?

Macke ne vejo kaj je prav in kaj ni, tako da jih moras pac tolerirat. Spodis jih stran in mogoce bodo nehale hodit na tvojo posest. Hkrati pa upas da se posodobi mentaliteta slovenceljnov glede ravnanja do zivali.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

shadeX ::

Mreža okoli vrta in je zadeva rešena.

sivistol ::

Ojojoj da ti mau vrt pognoji, ter po moznosti kakega misa ulovi da v hiso ne curne, joj first world problems

SimplyMiha ::

Naslednjič bo a spraševal, kako se znebiti miši...

Starodavni ::

sivistol je izjavil:

Ojojoj da ti mau vrt pognoji, ter po moznosti kakega misa ulovi da v hiso ne curne, joj first world problems


Pa spusti drek polnih virusov in bakterij, ki pride v tvojo solato na tak ali drug način in potem na koncu v tvoje možgane in se ti zmeša.

Toksoplazma.

http://vizita.si/clanek/bolezni/6-bolez...

Tako da, bolje je, če to preprečiš kot pa da se valja drek in urin od mačke okoli tvoje zelenjave. Pa da ne govorimo o tem, da je grdo, ko vidiš mačje dreke po tvojem vrtu in gredicah. Pri nas imamo tudi probleme z njimi...

Zgodovina sprememb…

mtosev ::

kakšen ultrazvočni motilec za živali?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

sivistol ::

Starodavni je izjavil:

sivistol je izjavil:

Ojojoj da ti mau vrt pognoji, ter po moznosti kakega misa ulovi da v hiso ne curne, joj first world problems


Pa spusti drek polnih virusov in bakterij, ki pride v tvojo solato na tak ali drug način in potem na koncu v tvoje možgane in se ti zmeša.

Toksoplazma.

http://vizita.si/clanek/bolezni/6-bolez...

Tako da, bolje je, če to preprečiš kot pa da se valja drek in urin od mačke okoli tvoje zelenjave. Pa da ne govorimo o tem, da je grdo, ko vidiš mačje dreke po tvojem vrtu in gredicah. Pri nas imamo tudi probleme z njimi...


čudno ane da kmetje trosijo gnoj po "tvojem" paradajzu, pšenici, etc za povrh pa še vse škorpijo z bogve kakimi kemikalijami

ADIJOOO ::

ograja okoli vrta

Heavy ::

Posadiš mačjo meto po vrtu, to odganja mačke.
#TeamFelix

mihec87 ::

Heavy je izjavil:

Posadiš mačjo meto po vrtu, to odganja mačke.

Pozabil si smeškota..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

zmaugy ::

sivistol je izjavil:

Starodavni je izjavil:

sivistol je izjavil:

Ojojoj da ti mau vrt pognoji, ter po moznosti kakega misa ulovi da v hiso ne curne, joj first world problems


Pa spusti drek polnih virusov in bakterij, ki pride v tvojo solato na tak ali drug način in potem na koncu v tvoje možgane in se ti zmeša.

Toksoplazma.

http://vizita.si/clanek/bolezni/6-bolez...

Tako da, bolje je, če to preprečiš kot pa da se valja drek in urin od mačke okoli tvoje zelenjave. Pa da ne govorimo o tem, da je grdo, ko vidiš mačje dreke po tvojem vrtu in gredicah. Pri nas imamo tudi probleme z njimi...


čudno ane da kmetje trosijo gnoj po "tvojem" paradajzu, pšenici, etc za povrh pa še vse škorpijo z bogve kakimi kemikalijami


Ker drek psov in mačk je isto kot kravji gnoj, right?

m0LN4r ::

Ce ti macki konstantno serjejo na vrt na isto mesto, pomeni da so si ga vzeli za "wc" oz. stem porocajo drugim mackom kje je njihova parcela oz. kdo je gazda. Jaz nevem v cem je fora, nas macek serje in scije samo na sosedovem vrtu, pa imamo vrt en polek drugega. No to je tudi res, da macek ne serje tam kjer je doma.

Macku/om moras dopovedati, da niso oni gazda na tej parceli. Imas dve opciji:
- nabavis svojega macka, ki bo markiral tvoj vrt pa drugi potem vec ne bojo tvojega
- ali se pa ti vserjes 1-2krat konkretno na vrt, da macku pokazes kdo je gazda tukaj

detroit je izjavil:

Kako vi odganjate mačke od vrta (ali v mojem primeru potencialnega vrta). Baje tod okoli mačke vse pourinirajo in ostalo:) Ali je kakšen zakon za motenje posesti ali whatever, da lahko zoper lastnika teh mačk kaj urigiram?

Aja no potem se pa ne sekirat. Macek serje samo tam, kjer je lepo, suho in mehko. Ce bo to tvoj bodoci vrt in ga bos razkopal, pognojil z hlevskim gnojem in redno zalival - verjemi mackom ne bodo te spremembe vsec in si poiscejo boljsi kraj za potrebo.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

shadeX ::

- nabavis svojega macka, ki bo markiral tvoj vrt pa drugi potem vec ne bojo tvojega


You sir, won the award for the best comment on the internet today :))

BRBR ::

Ograja, elektronski motilci ne pomagajo nič.
Nekoč sem zasledil idejo: watter sprinler & motion detector nisem pa prišel do realizacije.

Utk ::

Starodavni, a ko se resis mack, ne bis vec pral solate z vrta? Al v cem je problem? Kaj vse pa prenasajo misi, crvi, ptice, polzi?

fikus_ ::

Zagovorniki mačk; naredite svoj vrtiček in gostite mačke na tem mačjem stranišču! Me zanima, kako z užitkom boste pobirali zelenjavo s tega vrta?! Potem se pa naprej pogovarjajmo, kako ubraniti vrt pred mačkami!

Res pa je, da mačke uporabljajo vrt za stranišče, dokler je zemlja mehka in ko je bilj suha. Če je mokra (premokra), jih ni na vrtu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fikus_ ()

detroit ::

Zanimive stvari:) Sam imam mačko oz pri punci imava tudi mačko in seveda so to hišne živali na katere se pazi (čeprav ti včasih ...redno...spulijo živce:)

Motion activated sprinkler mi je bil zanimiv sem mislil že z arduinotom česa takega se lotit za foro hehe. Kako jaz vem je mačji urin dokaj neprijazen za človeka. Sicer pa ja problem tudi to, da mački ti razmečejo vrtiček. Ideja je taka da naredim par dvignjenih gred ali eno večjo in jo ogradim z mrežno ograjo pa potem vidim kako in kaj. Hvala vsem za ideje, še kakšne na plan:)
Skero

Baja ::

detroit: pozabi vrt, čista soba, hidroponika pa lučke ftw! boš mel vse pod kontrolo.

>Tako da, bolje je, če to preprečiš kot pa da se valja drek in urin od mačke okoli tvoje zelenjave. Pa da ne govorimo o tem, da je grdo, ko vidiš mačje dreke po tvojem vrtu in gredicah. Pri nas imamo tudi probleme z njimi...

@starodavni: ti še nisi videl mačke srati, ali?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Baja ()

fikus_ ::

Pa še to, sam rešujem ta problem tako, da za 2 - 3 tedne namestim ob vrtu 2 mačji stranišči s peskom. Veliko raje opravijo potrebo v suh pesek, kot pa v vlažno zemljo.
Imam pa trenutno 2 mački. Najbližji sosed z mačkami je pa več kot 500m vstran. Hodi pa ena mačka na hrano od bolj oddaljene hiše; očitni jo doma ne hranijo dovolj, ker je pred kakšnim mesecem bila dokaj shirana.

Avenger ::

Moja mačka se boji metle. NE zaradi metel doma. Don't be a jerk, nuff said.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

detroit ::

Mogoče hodi okol scat pa nekoga to moti? Močno dvomim da hodijo ljudje po tvojem dvorišču ali domu in ti z metlo staršijo mačko:)
Skero

m0LN4r ::

Jaz se nisem videl macka, da bi se vsral/scal gor na solato. Ponavadi izbere sveze prekopano zemljo za to dejavnost. Macke imamo ze 30+ let pa se noben ni umrl.

Naredi jim zravn vrta en peskovnik, ce hoces bit dobra dusa.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Furbo ::

detroit je izjavil:

Kako vi odganjate mačke od vrta (ali v mojem primeru potencialnega vrta). Baje tod okoli mačke vse pourinirajo in ostalo:) Ali je kakšen zakon za motenje posesti ali whatever, da lahko zoper lastnika teh mačk kaj urigiram?

Vsaka kmetija ima vrt in mačke, pa ni še noben umrl. Saj si ne briše riti s solatnimi listi.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

shadeX ::

V vsakem primeru je to skrajno nehigienično , mačke pa nimajo kaj delat na vrtu. Najboljša rešitev je še vedno mreža.

Furbo ::

Brez zamere, ampak a si ti že kdaj videl mačka?
Kakšna mreža naj bi ga ustavila? 50cm visoka? 1m? 2m?

Ko boš imel pa krte in voluharje, boš pa še iskal rent-a-cat :)
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

shadeX ::

Kakšna mreža naj bi ga ustavila? 50cm visoka? 1m? 2m?


Vsaka fizična ovira, ki je vsaj toliko velika da je mačku potrebno skočit je dovolj dobra. Če ne vidi tam kakšnega plena se ne bo pretegnil in hodil na vrt scat.

Drgač je govora o taki ograji



Mamo to med drugim okol vrta (ne tam kjer živimo) ampak na vasi (kjer si lastimo več vrtov) in se obnese super. Strašila za srne so že toliko smešna, da pomagajo samo če srna crkne od smeha ko tisto zagleda.

Drgač je ta ograja prava zadeva proti nezaželenim vsiljivcem.

galu ::

Sprva sem mislil (upal?), da je troll tema ... Ampak očitno ni.

Kupuješ hrano gojeno na drugem kontinentu, pridelano na kdo ve kak način, poškropljeno s kdo ve čim, transportirano in hranjeno kdo ve kako - skrbi pa te hipotetična situacija, da bo mačka urinirala na tvoj (potencialen) vrt. The irony.
Tako to gre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: galu ()

Baja ::

ko poskrbite za mačke, ne pozabiti še na streho nad vrtom, da vam ne bodo kaki golobi ipd srali gor.

mihec87 ::

Namesto metel in kolov, muca malo poškropiš z vodo se zna odvadit prihajat na vrt...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

detroit ::

galu je izjavil:

Sprva sem mislil (upal?), da je troll tema ... Ampak očitno ni.

Kupuješ hrano gojeno na drugem kontinentu, pridelano na kdo ve kak način, poškropljeno s kdo ve čim, transportirano in hranjeno kdo ve kako - skrbi pa te hipotetična situacija, da bo mačka urinirala na tvoj (potencialen) vrt. The irony.


Upanje umre zadnje. Moje ne, ne rabim namreč poscane grede. Česa od tega ne razumeš?
P.S. jem zvečina domače
Skero

Aston_11 ::

Tole se lahko samo n00b spomni.
Mi imamo mucev na pretek, s cele vasi, pa do danes jih še nismo preganjali, pa tudi videl jih še nisem scati po vrtu. Še maćkoni označujejo zgolj kakšne vogale. Sicer pa zelenjavo operemo, pa ni panike.
Včasih pridejo srne na obisk.
Ptičev sralcev je malo morje.
Zelenjavo pa gnojimo s kravjim gnojem.
Je pa tudi precej rdečih polžev do letos bilo.

m0LN4r ::

P.S. jem zvečina domače

Meseka iz prave domače štale? ;((
Predvidevam, da se tam pujsi/krave/kokosi vsak dan stusirajo, kot tudi njihovo "sobo"
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

detroit ::

Falil si bistvo. Torej čemu ne pustit da serje še sosed povrh če že krave. Mu bom kar sms poslal da naj pride mal srat
Skero

reeves ::

m0LN4r :: 19. mar 2017, 19:52:56citiraj
#
Ce ti macki konstantno serjejo na vrt na isto mesto, pomeni da so si ga vzeli za "wc" oz. stem porocajo drugim mackom kje je njihova parcela oz. kdo je gazda. Jaz nevem v cem je fora, nas macek serje in scije samo na sosedovem vrtu, pa imamo vrt en polek drugega. No to je tudi res, da macek ne serje tam kjer je doma.

Mačje sranje nima veze z markiranjem teritorija.
fikus_ :: 20. mar 2017, 07:34:03citiraj
#
Zagovorniki mačk; naredite svoj vrtiček in gostite mačke na tem mačjem stranišču! Me zanima, kako z užitkom boste pobirali zelenjavo s tega vrta?! Potem se pa naprej pogovarjajmo, kako ubraniti vrt pred mačkami!

Ljudje počnejo to že tisočletja. Ponavadi so jim bili zelo hvaležni, ponekod so jih častili kot bogove.
detroit :: včeraj, 19:32:06
Upanje umre zadnje. Moje ne, ne rabim namreč poscane grede. Česa od tega ne razumeš?

Jaz ne razumem kako se boš rešil še ostale golazni, ki ti serje in ščije po gredi (miši, podgane, ježi, ptiči,...)?


Drugače pa probaj z vodo. Večina jih ne mara vode. Lahko pa naletiš na tako, da se bo potem hodila še tuširat k tebi.

Okapi ::

Furbo je izjavil:

detroit je izjavil:

Kako vi odganjate mačke od vrta (ali v mojem primeru potencialnega vrta). Baje tod okoli mačke vse pourinirajo in ostalo:) Ali je kakšen zakon za motenje posesti ali whatever, da lahko zoper lastnika teh mačk kaj urigiram?

Vsaka kmetija ima vrt in mačke, pa ni še noben umrl. Saj si ne briše riti s solatnimi listi.

Očitno še nisi slišal, da mačke prenašajo toksoplazmozo in steklino. Ljudje so zaradi mačk že umirali.

Kako se prenaša toksoplazmoza? Iz wikipedije.
Ingestion of unwashed fruits or vegetables that have been in contact with contaminated soil containing infected cat feces

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

renofkinja ::

bože mili. preletavam temo in me šine da morda ne berem kak ameriški forum. pa stemi boleznimi iztrebkov...dejte no , še krave se vam smejijo... ljudje so tut že umeral od padca peš...lol

reeves ::

No, to itak. Ampak sem mislil, da je logično, da se sadje in zelenjava pereta pred uporabo. Drugače imaš še veliko možnosti, da kaj fašeš. Tudi če ni mačk.

Utk ::

Okapi je izjavil:

Furbo je izjavil:

detroit je izjavil:

Kako vi odganjate mačke od vrta (ali v mojem primeru potencialnega vrta). Baje tod okoli mačke vse pourinirajo in ostalo:) Ali je kakšen zakon za motenje posesti ali whatever, da lahko zoper lastnika teh mačk kaj urigiram?

Vsaka kmetija ima vrt in mačke, pa ni še noben umrl. Saj si ne briše riti s solatnimi listi.

Očitno še nisi slišal, da mačke prenašajo toksoplazmozo in steklino. Ljudje so zaradi mačk že umirali.

Kako se prenaša toksoplazmoza? Iz wikipedije.
Ingestion of unwashed fruits or vegetables that have been in contact with contaminated soil containing infected cat feces

Praviš da če ni mačk, zelenjave ni treba prati ali kakšno drugo neumnost?

Okapi ::

Ne, to neumnost si ti rekel, ne jaz.

Furbo ::

Okapi je izjavil:

Furbo je izjavil:

detroit je izjavil:

Kako vi odganjate mačke od vrta (ali v mojem primeru potencialnega vrta). Baje tod okoli mačke vse pourinirajo in ostalo:) Ali je kakšen zakon za motenje posesti ali whatever, da lahko zoper lastnika teh mačk kaj urigiram?

Vsaka kmetija ima vrt in mačke, pa ni še noben umrl. Saj si ne briše riti s solatnimi listi.

Očitno še nisi slišal, da mačke prenašajo toksoplazmozo in steklino. Ljudje so zaradi mačk že umirali.

Kako se prenaša toksoplazmoza? Iz wikipedije.
Ingestion of unwashed fruits or vegetables that have been in contact with contaminated soil containing infected cat feces

Ljudje so umirali že zaradi marsičesa, ampak 50cm ograjca pa zagotovo ne zaustavi velike večine mačk.

Tudi psi prenašajo steklino in še kaj, pa glej čudo, folk cuckom dopušča, da ližejo njih, njihovo hrano, spijo z njimi, se valjajo povsod..
..obstaja nekaj, čemur se reče pretiravanje.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Metulj-1 ::

Ce se se strinjas da ti pes lize hrano pa tebe in celo spi pri teb v postelji- je to pretiravanje.mal bolano se ti ne zdi?

Utk ::

Okapi je izjavil:

Ne, to neumnost si ti rekel, ne jaz.

Ce jo operes, je vseeno kaj je sralo po njej, se ne bos zastrupil.

nurse013 ::

Pri tem problemu sranja pomaga samo eliminacija
:)
you gotta be kidding me...

Avenger ::

^^^^Spoken like a true psycho.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

nurse013 ::

^^:))
:)
you gotta be kidding me...

Cervantes ::

nurse013 je izjavil:

Pri tem problemu sranja pomaga samo eliminacija

Eliminacija defekacije? Ali populacije?
:))

fikus_ ::

Utk:Ce jo operes, je vseeno kaj je sralo po njej, se ne bos zastrupil.

Te bi rad videl v akcji, ko bi npr. pes opravil potrebo na npr. solato, potem jo pa ti naberi, operi in pojej!

SonjaP ::

Sem se nasmejala, ko sem tole brala :)

Jaz sveže urejene gredice prekrijem s kopreno (Vrteks.. ), da mi mački ne zbrskajo.
Potem, ko je že vse bolj veliko in dovolj zaraščeno ni več problema.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako se znebiti voluharja

Oddelek: Loža
4812568 (8196) sitriani
»

Sosedova mačka (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5112871 (9521) msjr
»

Kako začeti živeti z mačko? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5012546 (11453) Pithlit
»

Hišni ljubljenčki (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
556539 (5872) BigWhale

Več podobnih tem