» »

Nezgoda-zavarovanje-odškodnina

Nezgoda-zavarovanje-odškodnina

burger ::

Pozdravljeni!

Pred 3 meseci pri igranju z otroki zlomil kost v stopalu. Imam nezgodno zavarovanje pri AS -kombinacija A (skupinsko v podjetju, ki krije poškodbe kjerkoli in kadarkoli). Nogo sem imel v mavcu skoraj 3 mesece, do sedaj sem za delo nezmožen oz. sem v bolniškem staležu. Zanima me kaj vse mi mora zavarovalnica izplačati za to stvar, da me ne bodo okrog prinesli.
Sprašujem zato, ker s tem še nimam izkušenj oz. se soočam prvič.


Se že vnaprej zahvaljujem za odgovore.
Lep dan

fikus_ ::

Preberi zavarovalno polico (tudi drobni tisk) in povprašaj na zavarovalnici.

Miha 333 ::

Vse piše v polici in v njej navedenih splošnih pogojih.

N0t0ri0us ::

dobil boš dnevno nadomestilo za tistih skoraj 3 mesece

aha.. vidim da nimaš dnevnega nadomestila... imaš pa točno določeno vsoto. Sedaj je odvisno kaj si počel.

OMEJITVE IZPLAČILA ZARADI POVEČANE NEVARNOSTI
7.1 Izplačali bomo 40 % zneska, ki bi ga sicer morali, če se nezgoda pripeti pri alpinizmu, smučanju in
deskanju izven urejenih smučišč, podvodnem ribolovu, potapljanju in kanjoningu.
7.2 Izplačali bomo 50 % zneska, kot bi ga sicer morali, če se nezgoda pripeti:
- pri dirkah in treningih z motornimi vozili ne glede na kategorijo vozila;
- pri upravljanju mini motorjev, gokartov, štirikolesnikov, kros motorjev, vodnih skuterjev in
podobno;
- pri upravljanju in leti z letali vseh vrst, ter pri športnih skokih s padali, zmaji.
7.3 Izplačali bomo 70 % zneska, kot bi ga sicer morali, če se bo zavarovancu od dopolnjenega 18. leta
dalje nezgoda pripetila:
- kot registriranemu članu športnega kluba na treningu ali tekmovanju v naslednjih disciplinah:
nogometu, hokeju, košarki, vseh borilnih športih, vseh vrstah smučanja, sankanja, deskanja in
smučarskih skokov, ragbiju, alpinizmu, jamarstvu, kolesarstvu, rokometu, športnem plezanju
(razen na umetnih stenah),
- pri opravljanju poklicev v gozdarstvu, rudarstvu, proizvodnji kovin in kovinskih izdelkov,
proizvodnji plovil in vozil, gradbeništvu, zračnem prometu in obrambi.
7.4 Izplačali bomo 75 % zneska, ki bi ga sicer morali, če se nezgoda pripeti zavarovancu, ki:
- je bil sopotnik v vozilu, katerega je v času nastanka nezgode upravljal voznik pod vplivom
alkohola, mamil ali drugih psihoaktivnih snovi;
- v času nastanka nezgode ni uporabljal zaščitne čelade ali ni bil pripet z varnostnim pasom.
7.5 Izplačali bomo 80 % zneska, ki bi ga sicer morali, če so na zdravljenje poškodbe, ki je posledica
nezgode, vplivala predhodna obolenja ali degenerativne spremembe.


Glede na to, da si si zlomil kost stopala dobiš 10%
Kosti stopala (za eno ali več) 10 %


Glede na paket ki ga imaš piše da dobiš do 1500€ in je torej verjetno to ta osnova.

Dobiš lahko maksimalno 150€, potem pa še odbitki zgoraj.

Pred 9imi leti sem si tudi sam zlomil nogo - golenico. 3 meseca mavca, še 3 mesece trde noge in posledično pol leta bergelj, in še 6 mesecev bolečin v stopalu (skupaj 1 leto "kripl")
Izplačilo? Za tistih 90 dni mavca sem dobil 2€ na dan, torej sem bil bogatejši za 180€ 8-)

To je bil zadnjič ko sem sklenil dopolnilno zavarovanje. #nateg

Zgodovina sprememb…

N0t0ri0us ::

p.s. Sporoči kam boš z vsem tem denarjem.. in tudi koliko si/boš dobil :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Odgovornost iz obveznega zavarovanja in civilna tožba

Oddelek: Na cesti
244375 (3503) MrStein
»

Kasko + alkohol

Oddelek: Loža
176649 (6122) 49106
»

Življenjsko zavarovanje? Da, ne?

Oddelek: Loža
166828 (6411) jernejl
»

Zavarovanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5224347 (22965) igor37
»

Prometna nesreča - oderuška odškodnina (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
758380 (8377) BlackHole

Več podobnih tem