» »

Obisk Kitajske

Obisk Kitajske

Yossarian ::

Hči gre čez en teden za nekaj dni na Kitajsko, kakšnih 100 km vstran od Šanghaja. Rabimo nekaj splšnih informacij predvsem od tistih, ki so tam bili nedavno. Kje je najbojše menjat v juane - doma ali tam? Dolarji ali evri za zraven?
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Alfa Dog ::

Juane je najbolje dvigniti kar na bankomatu, s kartico Visa Electron (provizija 2,7 eur na dvig). Ne deluje na vseh bankomatih, na tistih od Bank of China pa vedno.
Za menjavo je vseeno ali so dolarji ali evri, priporočam menjavo v banki, prepričat se je treba da ni provizije in kakkšen je menjalni tečaj. Potni list obvezno s sabo, to je cel protokol :) Absolutno ne menjat v hotelu.
Sicer pa je kartica MasterCard sprejeta skor povsod.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Alfa Dog ()

OvCa77 ::

Alfa Dog je izjavil:

Juane je najbolje dvigniti kar na bankomatu, s kartico Visa Electron (provizija 2,7 eur na dvig). Ne deluje na vseh bankomatih, na tistih od Bank of China pa vedno.
Za menjavo je vseeno ali so dolarji ali evri, priporočam menjavo v banki, prepričat se je treba da ni provizije in kakkšen je menjalni tečaj. Potni list obvezno s sabo, to je cel protokol :) Absolutno ne menjat v hotelu.
Sicer pa je kartica MasterCard sprejeta skor povsod.

Pa na konzulatu za vizo potrebuješ Maestro kartico. Baje ne sprejemajo niti €, samo Maestro kartico
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

A. Smith ::

Če ima hotel menjalniški avtomat (hoteli višjega ranga), je menjati tam čisto v redu (nizka provizija). Je pa to avtomat, ki za menjavo valut skenira tudi potni list.

Na letališču so menjalnice in tudi tam provizije niso pretirane (ok, splača se vprašati pri večih).

Banke imajo nizke provizije, vendar tam pogosto nihče ne govori angleško, pa v vrsti je treba čakat.

Pa na konzulatu za vizo potrebuješ Maestro kartico. Baje ne sprejemajo niti €, samo Maestro kartico
Potrjujem. Pa ko potni list oddaš, ti za prevzem spišejo nek miniaturen pick up note... ne ga izgubiti.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Yossarian ::

Vizo imamo, v hotelu ne bo, ker gre za izmenjavo med srednješolci. Se bo dalo denar dvigovat tudi s predplačniško Viso od Nove KBM? Za potovanja je to sicer zelo praktična zadeva.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Alfa Dog ::

To pa moraš preveriti pri svoji banki, bo najbolj sigurno.

hojnikb ::

#brezpodpisa

OvCa77 ::

Yossarian je izjavil:

Vizo imamo, v hotelu ne bo, ker gre za izmenjavo med srednješolci. Se bo dalo denar dvigovat tudi s predplačniško Viso od Nove KBM? Za potovanja je to sicer zelo praktična zadeva.

Ponavadi jih moraš obvestit, da aktivirajo na bankomatih z magnetnim čitalcem.
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

Yossarian ::

Točno, to pa res, obvestiti jih moram, tako kot sem jih tudi za ZDA.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

borut_p ::

Ce se dobro spomnim, na bank avtomatu v hotelu ni delala maestro. Se dobro da sem imel s seboj Viso kreditno. Provizije pri dvigu je kar nekaj - torej raje dvignit malo vec naenkrat. Sem pa bi v Shanghai slabo leto nazaj

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: borut_p ()

ToniT ::

Moja hčerka je bila na verjetno isti izmenjavi pred nekaj leti. Na Bank of China je delovalo dvigovanje (LB Maestro). Sicer pa imajo profesorji izkušnje s tem.

mile ::

Leto in pol nazaj sem bil tri tedne dol, ne zanašaj se na Maestro..edino na letališču uspešno dvignil, drugje ni nikjer več delalo. Vzami gotovino, € je OK

Gama ::

Lahko uzame nekaj gotovine in ko ji zmanjka ji pošlješ Western Union u minimalnimi stroški.

Če ji hočes dat 500€ gotovine na kitajsko boš za to plačal 30€.

Yossarian ::

Stroškov s prenočiščem in v glavnem s hrano ne bo imela. Danes sem (na banki) izvedel, da bojda v Sloveniji ni banke, kjer bi prodajali juane.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

St235 ::

Yossarian je izjavil:

Stroškov s prenočiščem in v glavnem s hrano ne bo imela. Danes sem (na banki) izvedel, da bojda v Sloveniji ni banke, kjer bi prodajali juane.


Se niti ne splača. Menjaš pač v mestu. Izogibaj se hotelov in letališča. Seveda prej preveriš, da ni provizij. Idealno je seveda plačevat kar direktno s kartico. Mastercard/visa deluje brez težav.

balluf ::

Jaz imam tudi pot na kitajsko, in me zanima kako je z prtljago. Na strani prevoznika sem videl, da gledajo dolžinske metre.
Max. je 158cm ,kovček ,ki ga imam ima točno 158cm ,ali imam lahko težave ?

branc ::

Če greš na Kitajsko, vzemi samo najnujnejše cunje s sabo. Tam pa za 100€ kupš za cel kufr oblačil. Preverjeno, večkrat.

jernejl ::

Nisem še doživel, da bi oddano prtljago merili. Tudi ročne prtljage (če ne gre za nizkocenovnika) ne merijo.
Pa še nizkocenovci imajo toleranco pri ročni prtljagi, tako da se ni treba ničesar bati, da bi kdo kompliciral za milimetre.
Če bi dimenzije bistveno (že na oko) presegale omejitve, bi te poslali na posebni oversize baggage šalter, tam bi pa morda moral kaj doplačati (enkrat sem imel oversize baggage, doplačati pa mi ni bilo treba ničesar).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jernejl ()

balluf ::

Aha, sem se malo oddahnil, hvala.

St235 ::

balluf je izjavil:

Jaz imam tudi pot na kitajsko, in me zanima kako je z prtljago. Na strani prevoznika sem videl, da gledajo dolžinske metre.
Max. je 158cm ,kovček ,ki ga imam ima točno 158cm ,ali imam lahko težave ?

Ne, seveda pa pazi glede max teze.

Yossarian ::

Tisti, ki greste na Kitajsko: zaenkrat se lahko z aplikacijo Wechat brez proglema pogovarjamo, si dopisujemo ali izmenjujemo slike. Videoklica pa še nismo poskusili.

No, tudi Wechat videoklic deluje.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Zgodovina sprememb…

borisk ::

Sam se s kitajci pogovarjam, dogovarjam preko whatsapp-a. ki je nekako standard za trgovce na alibabi (vsi še imajo skype, ampak se mi zdi, da je precej v zatonu.

konspirator ::

hojnikb je izjavil:

https://www.youtube.com/channel/UCl7mAG...

https://www.youtube.com/channel/UCwNPa8...
Obstaja kaj podobnega za Japonsko ?
--


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najugodnejša predplačniška MasterCard (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
261109773 (37694) Andro457
»

Tajski Baht

Oddelek: Loža
135548 (5154) damjan1980
»

Potovanje v ZDA

Oddelek: Loža
4710226 (8637) fosil
»

Dvig denarja na bakomatih v tujini

Oddelek: Loža
4024727 (18217) fosil
»

Denar za potovanje po Indiji

Oddelek: Loža
205347 (4630) manaay

Več podobnih tem