» »

Denar za potovanje po Indiji

Denar za potovanje po Indiji

manaay ::

Oktobra odpotujem na daljše potovanje po Indiji. Ne bi rad nesel vsega denarja, ki ga bom potreboval, s sabo. Ena od možnosti je, da vzamem Mastercard, a mi tudi to ni preveč všeč. Najraje bi si tam odprl račun in si potem preko spleta nakazal iz slovenskega računa na indijskega.

Ali kdo ve kako je z odprtjem bančnega računa tam? Ali pa kakšne so alternative, da ne nosim preveč denarja ali kartice s sabo.

NazgulRR ::

Zakaj si pa prinas ne odpreš še enega računa? Jaz imam glavnega pri NLB in potem še enega pri Abanki, kjer imam Viso...

manaay ::

Če mi kartico ukradejo potem mi lahko verjetno poberejo več dol kot imam na računu - ali se motim?
Rad bi, da si nakažem na drug račun recimo 200 Eur in toliko (ne več) lahko dvignem v Indiji. Vseeno mi je, če je drug račun naš ali pa indijski.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: manaay ()

šernk ::

narediš še en račun pri nas, ter omejitev koliko lahko dvigneš dnevno...to omejitev lahko poljubno spreminjaš kot hočeš
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

manaay ::

Aha. Ali so tudi kakšne možnosti za tedenski limit (če slučajno ne bi takoj opazil, da mi je kartica zmanjkala)? Ali pa da je možno dvigniti samo toliko kot je na računu?

genesiss ::

Abanka visa je debetna, torej lahko dvigneš samo toliko kot je gor. Edin problem je lahko, da je to Visa electron in ne navadna visa (čeprav jaz sem do zdaj lahko povsod dvignil).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: genesiss ()

šernk ::

najbolje je če greš na banko vprašat, ker danes lahko delajo čudeže :D
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

manaay ::

Bom povprašal na bankah. Hvala za informacije.

delfinus ::

AMEX potovalni ceki so primerni za daljsa egzoticna popotovanja, lahko ti jih ukradejo, a koristiti ne morejo. Lahko se odlocis za valuto v EUR ali USD. Dobis jih takoj pri NLB na trgu republike. Pri pridobitvi rabis potni list. Sam imam dobre izkusnje s tem. Vedno vzamem nekaj gotovine, ki jo povecini zamenjam na zacetku, se vec potovalnih in pa kreditna za backup. Vse to imam non-stop pod obleko v posebni flat denarnici.

lp, d.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfinus ()

mile ::

300EUR v zep + maestro...v tujini jo lahko uporabljas samo na bankomatih, tako da je precej varno vse skupaj v primerjavi z mastercardom/viso

jaz to kombinacijo uporabljam ze vrsto let

genesiss ::

Je pa res da na bankomatih vedno placas neko provizijo, medtem ko če plačuješ s kartico nobene. Ali se motim?

mile ::

ja, pri dvigu 100EUR v lokalni valuti ti poberejo ene 2-3EUR, se ne spomni točnega zneska zdele...bi mogu it na klik pogledat

skratka zanemarljivo, primerljivo z provizijo, ki jo plačaš ob menjavi

nočem pa imeti s sabo mastercarda, ker ce ti ga ukradejo, se da precej hitr to zlorabid (podpis je dovolj ob nakupu)
sem pa zaradi tega skoraj ostal doma, ko sem letel na Filipine...qatarci hočjo, da jim pokažeš kreditno kartico, ko dvigneš karto na letališču...je fotr po faksu poslal :D

jaz sem imel samo enkrat travel check-e sabo, mislm da na Madagascarju...se mi ne da več s tem zajebavat

manaay ::

mile: ta varjanta se slisi fajn, ali Maestro dela tudi v Indiji?
Provizija me ne moti, ce ni prav visoka? Bolj mi je pomembna varnost, če kartico izgubim.. Grem za več mesecev tja in ne bi rad bil obremenjen ves čas s čuvanjem Mastercard kartice. Bom pa povprašal pri bankah še glede debetne Visa kartice

delfinus ::

Govorim za NLB in provizije banke, ki ti trga z racuna.

Dvig gotovine:
Mastercard in dvig na bankomatih v tujini je provizija 3,5%, najmanj 10,43EUR
BA kartica - Maestro in dvig na bankomatih v tujini je provizija 1%, najmanj 1,67EUR; EU drzave je strosek dviga 0,47EUR

Placilo storitve ali dobrine:
Mastercard in placilo npr. hotela ali nakupa dobrine v tujini ni provizije.
BA kartica in placilo npr. hotela ali nakup dobrine je provizija 1%.

Kreditna je fino za placevanje hotelskih storitev in dobrin. Obstaja pa pac limit, ki ga imas default dolocenega oz. si ga dolocis sam z odobritvije banke. Bancna BA Maestro je pa fino za dvigovanje gotovine na bankomatih.

lp, d.

manaay je izjavil:

mile: ta varjanta se slisi fajn, ali Maestro dela tudi v Indiji?
Provizija me ne moti, ce ni prav visoka? Bolj mi je pomembna varnost, če kartico izgubim.. Grem za več mesecev tja in ne bi rad bil obremenjen ves čas s čuvanjem Mastercard kartice. Bom pa povprašal pri bankah še glede debetne Visa kartice



Maestro deluje tudi v Indiji na bankomatih, ki imajo oznako maestro. Sam sem to prakticiral pri dvigu gotovine na Sri Lanki, ki je se bolj zabacena od Indije.

lp, d.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfinus ()

mile ::

skoraj 100%, maestro je precej razsirjen....mal poguglaj za cirrus/maestro in india
ta velka mesta majo ziher take ATM-e

z00s ::

Dan...

Dolgooo časa sm potoval po svetu in zato je moj nasvet tak, da greš na banko in si odpreš potovalno kreditno kartico (js sm to naredu pr skb-ju) - Visa je v svetu bolj prepoznavna kot Mastercard - ta ti omogoča da si nardiš limit na plačila in limit na dvig. Ta limit lahko zelo zelo enostovno premikaš (point je da če ti ukradejo kartico ti ne morjo nič vzet, ko pa ti rabš gnar pa samo dvigneš limit in prides do dnarja, pol pa takoj spustis limit). Res je da ti za dvig s kreditno kartico na bankomatih mastno zaračunajo, zato skušaj uporabljati credit card za plačila (razni avioni, hoteli, ...), za dvig na bankomatih pa si omisli navadno debetno kartico (navadna kartica, k ti takoj trga sredstva s tvojga racuna), saj ima Indija odlično razvejano mrežo cirrus in maestro. Ko se kaj zakomplicira, zadeve najbolje in najhitreje rešujejo na WesternUnionu, samo ti spet dobro zaračunajo. Pa seveda vzem 200eur s seboj pa jih nekam razparceliri za vsak slucaj (200eur v Indiji pomeni 1 mesec zivljenja)

Na potovalne čeke pozab, ker se nima smisla matrat..Aja pa smo leta 2010 tko da v Indiji IMAJO bankomate ...

Uzivaj...

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: z00s ()

Isotropic ::

(200eur v Indiji pomeni 1 mesec zivljenja)

lol:)
no, za kaksen hyderabad, pune in ostale bolj razvita (it centri) mesta malo dvomim.
bi se namesto EUR bolj splacalo vzeti dolarje? ker so na splosno bolj razsirjena valuta pa to?

z00s ::

Doooolllaarrr...Z dolarjem placujes vse..od taksija in čikov do članstva v avantagardni verski skupini in fižola na tržnici..Pa večja kot je nominalna vrednost, boljše se ga menja, torej 2 x 50 dolarjev je manj vredno kot 1x 100. Tko da vzem dolarje v cim manj bankovcih, ampak za ksne podkupnine uradnikov se pa splača met tud neki dolarjev po 1, 2 in 5$. Eure v uradnih menjalnicah za ščepec bolje menjajo, samo za vse ostalo pa res dolar..

lp

Drekcpekc ::

Če kdo rabi kontakt od Indijca iz Chennaia, ga imam na Facebooku, na veliko debatirava :)

Drugače bi bilo boljše imeti dolarje s sabo, so bolj razširjeni tam dol.

btree ::

jaz sem bil nazadnje pred dvemi leti v indiji, seboj sem imel mastercard in maestro (NLB), s slednjo sem bp dvignil denar na par bankomatih. Mastercard pa sem uporabil za rezervacijo oz. plačilo hotela v naprej in me je izučilo, da se tega v indiji ne počne :). Za vsako stvar se je potrebno na licu mesta zbarantat. Če bom šel še kdaj, bom vzel le maestro in plačeval vse z rupijami. Dobro pa je imet ene 100EUR sabo in takoj na letališču zamenjat v rupije. Pa da te ne bo kap, ko ti bodo v menjalnici en kup rupij spel skupaj s sponko :D

manaay ::

V Indiji sem že bil, tako da malo poznam razmere. Nisem pa še šel za toliko časa, vedno sem imel ves denar s sabo in sem ga zamenjal na letališču. Sedaj pa bom vzel Maestro in nekaj denarja.
Hvala vsem za odgovore, so mi bili kar v pomoč.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najugodnejša predplačniška MasterCard (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
261109144 (37065) Andro457
»

Razlika med Plačilno, debetno in kreditno kartico

Oddelek: Loža
1323124 (17121) St235
»

SKB Visa debetna kartica namesto Maestro - WTF? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8024204 (15736) Magic1
»

Dvig denarja na bakomatih v tujini

Oddelek: Loža
4024701 (18191) fosil
»

Izkušnje s slovenskimi bankami v tujini

Oddelek: Loža
102104 (1833) fosil

Več podobnih tem