» »

Siol IPTV ne dela več prek switcha

Siol IPTV ne dela več prek switcha

Phoebus ::

Res se mi ne sanja več, kaj naj še sprobam - gre za konfiguracijo, ki je 9 let delala brez problemov, danes pa naenkrat ne dela več.
Povezava je enostavna: modem --> (managed) switch --> STB. Iz modema imam speljana ločeno kabla za internet in TV, vsak na svoj konec switcha, kjer imam nastavljena ustrezna VLANa - 1 net, 2 TV (oba sta untagged).
Kot napisano, s tako konfiguracijo je delalo do danes vse BP.

Danes pa- black screen na TV. Če vklopim STB neposredno v modem, deluje. Če ga vklopim prek dumb switcha, deluje (?!?!).

Probal sem:
- (seveda resetirati vse)
- menjati porte
- menjati VLAN ID
- factory reset switcha in na novo vzpostaviti vse kot sem imel prej
- ven vse računalnike in dati TV na VLAN 1, ki deluje

Se komu kaj sanja?
Je telekom uvedel kako blokado, za katero tehniki ne vedo, da obstaja?

Mikrohard ::

Ugibam... Telekom je včasih za TV uporabljal netagiran IPTV port. Potem so za Boxe uvedli trunk port... ampak so še vedno omogočali uporabo netagiranega. Zadnje čase vem, da so začeli preferirat trunk port. Jaz mislim, da so se ti porti na modemu prestavili na trunk... "dumb switch" ti prepušča vse, kar dobi, "managed switch" ti pa neznane VLAN-e pomeče stran.

Phoebus ::

Ej, ful hvala, to je to!
S tehniki sem bil na liniji vsaj pol ure, povedal sem kaj in kako je, gledali so nastavitve portov - nič niso.

Če še kdo išče, iptv je vlan 3999 (tagged).

ToniT ::

Če prav razumem, so ukinili na modemu nastavitev Video na portu?

XS!D3 ::

ToniT je izjavil:

Če prav razumem, so ukinili na modemu nastavitev Video na portu?

Niso. Samo novejši boxi namesto "video" porta rabijo "trunk" port (untagged data + tagged video VLAN z IDjem 3999).

Drugače je to že dolgo, kolikor vem od prvih boxov, ki so omogočali ogled za nazaj, ker gre vse ostalo razen live streama (multicasta) preko data VLANa.

Phoebus ::

TLDR: v adminu je še vedno opcija video, očitno so mi na daljavo prestavili na trunk.
--

Ker imam proper router in switche, sem ob vklopu pred leti na MojTelekom nastavil 1 port za net in 1 za TV, ostalo (VLANI ipd) urejal na svoji opremi... v admin or samega modema (og zagotavljanju tehnikov da niso nič spreminjali) nisem pogledal - na "Moj Telekom" je izgledalo vse OK (port 1,2: Internet, port 3-5: Televizija (NEO smartbox, Box, Box S).

Mimogrede, ali Sagem ne zmore več kakih novih kodekov, ali se ga da obuditi v življenje (npr. untagged tv stream na port)? PAč...ne bi plačeval najemnine za STB v sobi, kjer gori TV 1 uro na teden. :-)

ToniT ::

Hvala!
Sicer imam nastavljene vlane, ampak je vseeno dobro vedeti, kako in kaj.....

Daniel ::

Če rabiš TV 1 uro na teden postavi udpxy nekje v omrežju in uporabi Kodi z IPTV playlisto. Lahko pa poskusiš tudi direktno predvajat multicast na Kodi. Sicer pa je Sagem nekoč delal tudi, če si v switchu na en port tagiral vlan3999 iz trunk porta modema in ga potem na portu kjer je priklopljen sagem dal pod untagged, da je ostal brez VLAN headerja (upam, da sem prav napisal, ker je že en čas odkar sem to testiral).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Siol TV preko layer 2 switcha

Oddelek: Omrežja in internet
3910429 (3816) Daniel
»

Priklop več televizij na telekomov modem

Oddelek: Omrežja in internet
287741 (4557) Vaseer
»

Siol TV na Siol Box preko routerja

Oddelek: Omrežja in internet
317582 (6233) damirj79
»

Amis TV komunikator za usmerjevalnikom (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
6112923 (8591) Master_Yoda
»

Nova škatla, novi problemi

Oddelek: Omrežja in internet
198264 (4157) kihc

Več podobnih tem