» »

Obračunski interval za prenos podatkov?

Obračunski interval za prenos podatkov?

RejZoR ::

Neki me zanima, kaj točno pomeni obračunski interval pri prenosu podatkov? Eni ponudniki navajajo 1KB, drugi 10KB, 32KB in 64GB, tretji 100KB... Nihče pa ne obrazloži kaj zaboga to sploh pomeni.

Npr pri klicih mi je jasno ker gre za individualne evente z začetkom in koncem. Ko se klic začne in končna. Če je interval obračuna klica 60 sekund pomeni, da vsi klici pod 1 minuto štejejo kot porabljenih 60 sekund.

Kaj pa potem pomeni pri prenosu podatkov kjer ni začetka in konca, ko telefon konstantno prenaša podatke po potrebi? Ko samo synca widgete in aplikacije porablja po par KB sem in tja, ko brskaš mal več, nimam pa pojma kaj naj bi pomenilo za uporabnika in za štetje prenosov ter kako bi v to umestil omenjeno vrednost obračunskega intervala.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

hojnikb ::

če potegneš dol v eni seji 17K, se ti pri 32KB intervalu šteje kot 32KB... Simple enough ?
#brezpodpisa

harvey ::

Ko samo synca widgete in aplikacije porablja po par KB sem in tja, ko brskaš mal več, nimam pa pojma kaj naj bi pomenilo za uporabnika in za štetje prenosov ter kako bi v to umestil omenjeno vrednost obračunskega intervala.


To pomeni, da je pri obračunskem intervalu 100 kB tako syncanje drago, ker števec šteje vsako sejo. Logika je enaka kot pri pogovorih 60/60 - šteje vsaka začeta minuta, ali pa pri parkiranju - šteje vsaka začeta ura.

Tarifa Data SVET   100 kB
Opcija Eurodata   100 kB
Opcije Mobilni internet Tujina   100 kB
Opcije Blackberry Tujina   50 kB
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

RejZoR ::

Pri prenosih ni "sej" in minut! Ali kot "seja" štejejo vsak prekinjen burst podatkov?
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

hojnikb ::

ko vklopiš in izklopiš podatkovno sejo, se šteje kot ena seja :)
#brezpodpisa

RejZoR ::

Če izklapljam prenos podatkov? A to misliš? Jezst mam to skoz vklopljeno, torej bi morala bit potem ena sama seja. Hm.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Mavrik ::

RejZoR je izjavil:

Če izklapljam prenos podatkov? A to misliš? Jezst mam to skoz vklopljeno, torej bi morala bit potem ena sama seja. Hm.


Telefon seje začenja in zaključuje sam (če se prav spomnim je na Androidih večinoma 60s timeout, sam to ni nekaj kar je jasno določeno). Tako da ko gre radio v sleep ti lahko tudi sejo raključi. Tako da si predstavljaj da je seja en paket prenešenih podatkov v času ko brskaš po telefonu ali ko telefon začne paketno sinhronizacijo.
The truth is rarely pure and never simple.

RejZoR ::

Našel sem enega ugodnega ponudnika, ki ima vse kar potrebujem, edino skrbi me ravno tale obračunski interval prenosa podatkov, ki imajo izjemno visok in sicer 1MB. Me mal skrbi, da bi mi zaradi enostavnega syncanja stvari velikih par KB žrlo megabajte podatkov. Pa tud odstopanje med 3G Watchdog in dejansko bi s tem bilo kar precejšnje v primerjavi s tem kar imajo drugi operaterji in gre tja do 100KB v večini primerov. Hm.

Je kdo že uporabljal kakšnega ponudnika s tolk visokim intervalom, da bi znal mal povedat iz prve roke, če je to dejansko problem?
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

stb ::

Seja se prekine če izklopiš prenos podatkov (omenjeno prej), morda pa tudi ko menjaš bazno postajo ali za nekaj časa izgubiš signal, ali dalj časa ne prenašaš podatkov, ali menjaš roaming operaterja ipd. Če si pri miru in imaš stalno kake prenose te to ne bi smelo prizadeti, če pa se veliko premikaš in imaš prenose le občasno pa ti prekinjanje sej lahko povzroči precej nevšečnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: stb ()

RejZoR ::

Sej to me skrbi, da izgubljam 1MB zato ker se je nekaj odločilo syncat za par KB je mal huda. Do 100KB mi je še razumno (čeprav ima večina manj, tam 64KB in 32KB), 1MB je pa mal hud preskok.

Podatkov sicer ne izklapljam, samo nimam pa vklopljenega "Constant connection", torej ko se izklopi ekran bo skor sigurno štelo kot zaključek seje...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Mavrik ::

1MB se meni res sliši kot precejšenj nateg, že 100KB obračunski interval te zlo hitro zelo veliko stane če imaš vklopljen kak IMAP IDLE ali pushe. Jaz bi se tega izognil.
The truth is rarely pure and never simple.

RejZoR ::

Ma to sem gledal pri Me2. 300minut, 300sms in 3GB za 10€ mi je ful dobra ponudba in to na Telekom omrežju. Ampak imajo pa 1MB interval. Tko da ja, there's that. Tud mene je takoj ful odvrnilo, ko sem to izvedel, pa sem bil že skor na tem, da bi šel k njim. Nimam sicer IMAP idle/push, sam sej veš kolk je te navlake na Androidih in vse počasi srka iz internetne pipice. Imel bi 1GB več kot sedaj za precej ceneje ampak s takim intervalom imam feeling, da tega dodatnega 1GB niti ne bi dobro izkoristil...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kje dobiti predplačniško SIM kartico, ki ne poteče?

Oddelek: Mobilne tehnologije
397465 (3110) Morison
»

Me2 - nov slovenski operater (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
12415146 (7214) šernk
»

Prenos podatkov (Mobile data) - napaka merjenja

Oddelek: Mobilne tehnologije
91682 (1357) Sami
»

Mobitel - Najcenejša možna naročnina (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6317929 (15198) šernk
»

Simobil - količina prenešenih podatkov (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
527991 (6922) BlueRunner

Več podobnih tem