» »

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Temo vidijo: vsi
««
544 / 544
»
»»

psillon22 ::

Danes sem primerjal 2 tv
Doma imam sony 65 X95L (2.500€) in TCL 65 c805 (800€)
Razlika v ceni je velika
Zvok je velikoooo boljši na sonyu skoraj kot kino zvok v primejavi z TCL
Slika je bolj čista in črna je bolj črna na TCL zgleda včasih sivkasta.
Ampak vseeno tudi TCL ni tako slab za tako nizko ceno.

skyform ::

2.500€ si plačal za X95L? Če si, si ga lepo preplačal, mimovrste ga je imel za 1690€.

easyrider3 ::

Ah 1690 EUR ni sigurno bil nikjer lanski model MiniLed Sony 65X95L in najbrž si zamešal za model X90L kateri sploh ni MiniLed. Še sedaj se ne dobi izpod 2000 EUR X95L.

Mimovrste ga ima trenutno razprodanega ampak cena je pa 3110 EUR

Zgodovina sprememb…

skyform ::

Pred mescom dni so ga imeli za dober tedn za 1690€ in je pa pisalo zadn kos, ampak pri mimovrste večkrat napišejo zadn kos jih pa še imajo nekaj, pač toliko, da folk prej zgrabi. Če pa ti meni verjameš ali ne pa je tvoja stvar. In ne nisem nič zamešal z X90L, sem bil ful presenečen nad ceno in sem ga skoraj sam zgrabil saj za test, ker drugače ne potrebujem nov Tv v 65" in sem se na koncu odločil, da se nebom zafrkaval s tem.

skyform ::

Evo tu si poglej graf cen na ceneje, ravno v tem obdobju so ga imeli na mimovrste po tej ugodni ceni, najbrž je bilo 1745€ kot piše in ne 1690€, sem si narobe zapomnil, sicer pa teh 55€ gor ali dol, pri tej ceni res nepomembno. Sem kar lep čas spremljal ceno tega TVja, tako da ni šans da bi ga zamešal z X90L, ki me sploh ne zanima.



Pojdi si na ceneje pogledati ta graf cen

https://www.ceneje.si/Izdelek/44341280/...

easyrider3 ::

Potem je pa res takrat bila tisto ekstra super cena saj se ves čas vrti okrog ali celo preko 2000 Eur in po tistem grafu gibanje cen je res zabeleženo kot si rekel 1745 Eur. Nekje 2.500

psillon22 ::

V slo cene pod 2.500€ sploh ni

easyrider3 ::

psillon22 je izjavil:

V slo cene pod 2.500€ sploh ni


Trenutno so cene od 2.269 Eur in naprej https://www.ceneje.si/Izdelek/44341280/...

Bil pa je v avgustu za ceno 1.745 Eur

 x95l

x95l

psillon22 ::

No razen te extra nizke cene. Je v celem letu padla cena za 250€... malo

easyrider3 ::

Ma ja cena tega TV sploh ne pade sploh pa Sony ima višje cene od drugih proizvajalcev in nasploh cene njim ne padajo veliko dol.

easyrider3 ::

Zgodovina sprememb…

andrej69 ::

Why you shouldn't buy Hisense 2024 Models..

https://www.reddit.com/r/HTBuyingGuides...

polde66 ::

Why You Shouldn't Buy The 2024 Phillips od istega avtorja

https://www.reddit.com/r/HTBuyingGuides...
-Slab procesor Picture Precise.
-Neželeni TitanOS
A noben od teh ne bere @andrej69 kako dober procesor ima filips? In OS? Sigurno gre zopet za neko mešetarjenje pod mizo.
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

andrej69 ::

@polde66

Kot prvo sem dal ta link predvsem zato, ker imata Hisense kakor tudi TCL zelo slabo kontrolo samih televizorjev. Ker kar se ostalega tiče tako razumem, da ima vsak televizor svoje pluse in minuse.

Pa tudi to kar jaz že pišem leta, da ni vse v panelih in svetilnosti.. Temveč je zelo važen procesor, chipset, video krmilnik itd.. Hisense in TCL sta pač ubrala zelo dobro strategijo promoviranja samih panelov.

Seveda pa kot sem napisal, je za odlično sliko potrebnega kaj več kot kvaliteten panel. Ker proizvajalci tako koristijo podobne panele in se razlike delajo na drugih področjih..!

In kar se tiče Philips procesorja Picture Precise seveda ni nič posebnega, ker gre že za starejšo različico. Vendar Philips uprablja ta procesor v glavnem še samo v najnižjem rangu televizorjev.

Od modelov The one in višje se uprablja že P5 procesor. Kar pa se tiče samega Titan OS-a, pa sem že nekaj napisal in se ne bom ponavljal.. Pa vseeno bom še prilepil nekaj linkov kaj pravijo za Titan OS.

Pa si lahko vsak katerega zanima malo prebere.



https://www.t3.com/news/titan-os-philip...
https://www.techradar.com/televisions/t...
https://www.expertreviews.com/uk/tvs/ti...
https://www.whathifi.com/advice/what-is...

polde66 ::

Glede na ves tvoj trud mislim da si premalo plačan.:))
polde

andrej69 ::

polde66 je izjavil:

Glede na ves tvoj trud mislim da si premalo plačan.:))


Ko pač zmanjka argumentov, sledi pač takšen odgovor..;)

polde66 ::

andrej69 je izjavil:

polde66 je izjavil:

Glede na ves tvoj trud mislim da si premalo plačan.:))


Ko pač zmanjka argumentov, sledi pač takšen odgovor..;)

Ne gre za argumente. Argumentov ti lahko 3x več prilepim sem gor kot ti iz tvoje beležke za prvo pomoč. Potem bo to pink ponk in svinjanje na forumu. Na koncu boš napisal da si pač gospod, ki se ne gre takih stvari in boš zopet zaključil na isto foro kot vedno ko tebi zmanjka argumentov oz. ko prevladajo drugi, ki niso v tvojo prid.
Pač si se verjetno malo uštel in si prehitro hotel popljuvati nagrade Hisenseja. Ni se to zgodilo prvič, da se v nečem malce prenagliš. Forumaši tukej gor pač nismo naivni, da ne bi še kake stvari zraven preverili.
Se pa trudiš to pa. Zato pravim da si premalo plačan.
polde

andrej69 ::

Sicer ne razumem kaj ti ni jasno glede linka, ki sem ga prilepil..?8-O



Hisense is known for poor QA (Quality Assurance)/QC (Quality Control). Rtings does not test for QA/QC.

Multiple issues shown on reddit.

Hisense has poor processing as reported by multiple redditor's experience, not just us.

Rtings testing for Processing/Upscaling is flawed and does not match real world usage

Hisense has poor motion handling as reported by multiple redditor's experience, not just us.


Non US/Canada Users get the god awful Vidaa OS instead of GoogleTV. Even some US models also now use this garbage OS.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

skyform ::

andrej69 je izjavil:

polde66 je izjavil:

Glede na ves tvoj trud mislim da si premalo plačan.:))


Ko pač zmanjka argumentov, sledi pač takšen odgovor..;)


Tebi je očitno tudi zmanjkalo izgovorov, ker še kar čakam na tvoj odgovor zakaj je dolby vision na OLED808 tako temen in čez dan v bistvu negledljiv, medtem ko je na C3 naravno fantastičen! In zakaj je slika pri uporabi PCja v monitor mode bolj meglena kot na vseh TVjih od konkurence + na vrh cvetenje na tekstu! C3 je imel noro ostrino na PCju in brezhiben tekst, ampak se je žal slika preveč potemnila čez čas. 808 pa ni kos niti ostrini Samsungu QN90C kar se tiče za uporabo kot monitor.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

andrej69 ::

skyform je izjavil:

andrej69 je izjavil:

polde66 je izjavil:

Glede na ves tvoj trud mislim da si premalo plačan.:))


Ko pač zmanjka argumentov, sledi pač takšen odgovor..;)


Tebi je očitno tudi zmanjkalo izgovorov, ker še kar čakam na tvoj odgovor zakaj je dolby vision na OLED808 tako temen in čez dan v bistvu negldeljiv, medtem ko je na C3 naravno fantastičen!


Jaz ne vidim, da bi bil DV negledljiv na modelu 808.. Če je v DV bright je slika odlična tudi pri dnevni svetlobi.

Daj mi pokaži tvoj video, da vidimo kje je težava..

Curly ::

Ali smo mnenja da bodo cene Sony TV 75-85" za čas črnega petka v SLO občutno znižane napram trenutnim? Lani res nisem spremljal... letos moram nekaj kupit. Nagibam se k miniLED

AtaStanko ::

Zakaj pri nekaterih znamkah Philips, Sony v opisu piše nekje Operacijski sistem Google TV nekje Operacijski sistem Android.
V čemu je razlika?

Curly ::

Kot sem se jaz pozanimal, na google iskalniku ? je na kratko google TV osnovan na Androidu z določenimi izboljšavami.

Torej Google TV je naprednejša oblika Android TV. Oba pa poganjata iste aplikacije itd.

skyform ::

andrej69 je izjavil:

skyform je izjavil:

andrej69 je izjavil:

polde66 je izjavil:

Glede na ves tvoj trud mislim da si premalo plačan.:))


Ko pač zmanjka argumentov, sledi pač takšen odgovor..;)


Tebi je očitno tudi zmanjkalo izgovorov, ker še kar čakam na tvoj odgovor zakaj je dolby vision na OLED808 tako temen in čez dan v bistvu negldeljiv, medtem ko je na C3 naravno fantastičen!


Jaz ne vidim, da bi bil DV negledljiv na modelu 808.. Če je v DV bright je slika odlična tudi pri dnevni svetlobi.

Daj mi pokaži tvoj video, da vidimo kje je težava..



En primer, ki prikazuje kako je temna slika na 808 v DV in še to je bilo posneto zvečer z nežno lučjo.



C3 je ima dosti svetlejšo sliko v DV, sploh ni primerjave. Povrhu pa še ima 808 softwersko napako, se vidi pri 55sec, ko prestavim na DV filmmaker in potem prestavim nazaj Personal, se slika sploh ne spremeni, moram prvo izbrati Crystal Clear ali DV bright, da prestavi na svetlost DV bright in včasih se TV zalaufa z pretemno sliko oz ima svetlost od dv filmmaker mode, čeprav imam nastavljeno na drug preset. Čist enako se je dogajalo na PUS8505, ki sem ga imel in tudi bratu se to dogaja na tem modeli. PUS8508 2023 model ima tudi temnejšo sliko kot PUS8507 2022 model. Sem ga primerjal z 2022 modelom, ki sem ga kupil pred dvema letoma za otroke. Tudi PML9008 mini led je imel temno sliko. 2023 modeli imajo enostavno temnejšo sliko kot Philipsovi prejšnji modeli so pa zato out of the box  bolj pravilno nastavljeni.

Npr PUS8508 nisem rabil spremeniti skoraj nič, prvič v življenju izkusil Philips TV, da nima black crush out of the box, skoraj vse je štimalo, spremeniti sem moral samo malenkosti kot na Sonyju. 2022 model PUS8507 pa je popolnoma druga pesem, sem moral spremeniti skoraj vse in polno black crusha out of the box in tak je tudi bilo vedno pri Philipsih. PUS8508 2023 model pa nastavljen out of the box kot Sony, celo boljše kot OLED808, v filmmaker mode je sicer tudi 808 dobro nastavljen. Tole me je res presenetilo, da imajo 2023 modeli tako dober shadow detail in zelo natančna barve in sliko nasploh, razen tisti cheap PML9008 mini LED je imel black crush, ki se ga niti ni dalo odpraviti in na splošno bila ena velika polomija z novim OSjem in polno bugov.

skyform ::

Tu pa nekaj slik čez dan, žal bolj slabe kvalitete, ker so bile narejene s telefonom. V takih razmerah je zame 808 negledljiv. Pa tudi če če postavim Tv drugam, da ni okna od zadaj, da ni reflekcij, je slika pretemna v HDR in DV za čez dan, ker je čist na nivoju Philips 706 in Sony A8, ki sem ju imel in takrat so OLEDi še imeli precej temnejšo sliko kot imajo sedaj novejši LGji in Samsungi.




















Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

skyform ::

En posnetek z drugega mesta, kjer ni reflekcij.



Ta avatar HDR trailer je bil ok malo svetlejši sicer sta QN90C in X95J kljub temu dosti svetlejša, bolj kot prikazuje ta video, ker sta enostavno vžgana in ne izpade na video toliko svetleje kot v živo. Na 808 se svetlost enostavno preveč spreminja iz filma v film, in tudi iz scene v sceno, ful niha, enako je 8508 in 9008. 8507 nima tega problem, dosti bolj konstantno iz filma v film podobno kot QN90C in X95J. In ne mi prosim rečt, da se ne OLED ne sme primerjati z Mini LED in FALD, mi je jasno da bo OLED v določenih scenah temnejši in enostavno ne more bit kos LED Tvjem ampak v dostih scenah so že enako svetli, dokaz je mi je bil C3, ki je bil čist na nivoju X95J kar se tiče svetlosti v DV, razen seveda kake zelo svetle scene z oblakih, soncem, svetli beli prostori in podobno.

skyform ::

In še slike od C3 in PML8508 kot dokaz, da sem ju imel.

LG C3




Philips PUS8508




Tu pa sta še LG 32SR83U-W navaden IPS 60hz monitor in INNOCN 32M2V Mini LED IPS 144hz monitor.


Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

Dimnik ::

Skyform....veš kje je problem? Amaterjeve kritike čez pilips ne veljajo....to moraš bit profi, kot plačanec andrej,
Boš videl kako strokovno profi, ti bo dal kontro.

skyform ::

Dimnik je izjavil:

Skyform....veš kje je problem? Amaterjeve kritike čez pilips ne veljajo....to moraš bit profi, kot plačanec andrej,
Boš videl kako strokovno profi, ti bo dal kontro.


Saj, če 808 ne bi bi imel pretemen HDR in DV bi bil zelo dober TV, če bi bila slika takosvetla kot na C3 bi bil super TV, škoda. SDR je npr boljši kot na C3, svetlejši, lepše barve in boljši procesing slike. Tudi barva kože je lepša in bolj naravna kot na C3. C3 ima malo preveč rumen skintone v HDR in DV, ampak ima zelo dober tone mapping in svetlo sliko, tako da čudno kaj je Philips delal z 2023 modeli, ki so vsi nekam temni kar se tiče HDR in DV. Morda je samo 42" tako limitirana, ker 42 in 48 OLED modeli bi naj bili nekoliko temnejši od večjih velikosti ampak ne toliko, samo nekje okrog 100-200 nitov tole pa je dosti več, tako da dvomim da je 808 od 55" naprej toliko svetlejši, ker imajo enak problem z svetlostjo tudi ostali modeli kot LCDji, kot kaže je kar cela 2023 izdaja Philips TVjev takšna, bolj pravilna slika kot v preteklosti ampak temnejša in to samo kar se tiče HDRin DV. SDR je na PUS8508 celo malo svetlejši kot na PUS8507. Ta Philips ima pravo mučko, kak vsako leto nekaj spreminjajo pri načinu in izgledu slike in nikdar ni vse tak kot bi moralo biti, kar je res škoda, ker imajo ful potencial.

andrej69 ::

Tukaj so težave tudi z Lg C3.
https://www.reddit.com/r/LGOLED/comment...


Dolby Vision can sometimes appear darker on home TVs for several reasons:

Dynamic Metadata: Dolby Vision uses dynamic metadata to adjust brightness levels scene by scene. If a TV is not calibrated properly, it might not interpret this metadata correctly, leading to darker images.
Display Calibration: Many TVs come with preset picture modes that may not be optimized for HDR content. If the display isn't calibrated for HDR, it might not utilize the full brightness range that Dolby Vision offers.
TV Brightness Settings: The brightness or backlight settings on the TV might be too low. Users should check these settings and adjust them accordingly to enhance HDR performance.
Content Source: Some content may not be mastered well for HDR, resulting in darker images. It's essential to use high-quality sources and streaming services that support Dolby Vision correctly.
Viewing Environment: Ambient light in the viewing environment can affect how dark or bright an image appears. A well-lit room can wash out colors, while a dark room can enhance the perceived contrast. TV Limitations: Not all TVs are capable of displaying HDR content effectively. Lower-end models may not achieve the peak brightness required to fully showcase Dolby Vision's capabilities.
To improve the viewing experience, consider calibrating the TV, adjusting settings, and ensuring that the source material is of high quality.

In pa treba vedet, da poanta formatov HDR/DV ni samo v visoki oz. povišani svetilnosti (ki je definirana z vršno svetilnostjo zaslona), ampak tudi v tem, kako TV procesira tovrstne signale (prikaz nians v svetlih in temnih scenah) in kako sledi priporočilom filmske industrije za HDR/DV. V načinih HDR/DV lahko intenzivnost barv, barvne tone in kontraste kontroliramo le z omejitvami, v nekaterih primerih pa sploh ne, saj tako zahteva filmska industrija.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

andrej69 ::

Sicer pa so nastavitve za DV sledeče za Philips OLED 818.

DV/Filmaker mode
Ambient intelligence:
Light level optimization:off
Dark detail optimization:off
Color temperature optimization:off

Brightness:

OLED contract 100
Light boost:maximum
Video level:100

Dark detail:
Gamma:0
Black level:50

andrej69 ::

In pa moj video Phlips modela 818 velikost 55˝. HDR posnetek. Letošnja modela 769, posebej pa model 819 sta pa še bistveno boljša..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

skyform ::

andrej69 je izjavil:

Tukaj so težave tudi z Lg C3.
https://www.reddit.com/r/LGOLED/comment...


Dolby Vision can sometimes appear darker on home TVs for several reasons:

Dynamic Metadata: Dolby Vision uses dynamic metadata to adjust brightness levels scene by scene. If a TV is not calibrated properly, it might not interpret this metadata correctly, leading to darker images.
Display Calibration: Many TVs come with preset picture modes that may not be optimized for HDR content. If the display isn't calibrated for HDR, it might not utilize the full brightness range that Dolby Vision offers.
TV Brightness Settings: The brightness or backlight settings on the TV might be too low. Users should check these settings and adjust them accordingly to enhance HDR performance.
Content Source: Some content may not be mastered well for HDR, resulting in darker images. It's essential to use high-quality sources and streaming services that support Dolby Vision correctly.
Viewing Environment: Ambient light in the viewing environment can affect how dark or bright an image appears. A well-lit room can wash out colors, while a dark room can enhance the perceived contrast. TV Limitations: Not all TVs are capable of displaying HDR content effectively. Lower-end models may not achieve the peak brightness required to fully showcase Dolby Vision's capabilities.
To improve the viewing experience, consider calibrating the TV, adjusting settings, and ensuring that the source material is of high quality.

In pa treba vedet, da poanta formatov HDR/DV ni samo v visoki oz. povišani svetilnosti (ki je definirana z vršno svetilnostjo zaslona), ampak tudi v tem, kako TV procesira tovrstne signale (prikaz nians v svetlih in temnih scenah) in kako sledi priporočilom filmske industrije za HDR/DV. V načinih HDR/DV lahko intenzivnost barv, barvne tone in kontraste kontroliramo le z omejitvami, v nekaterih primerih pa sploh ne, saj tako zahteva filmska industrija.


Drži da ima Philips pravilno in natančno sliko, v bistvu zgleda ful podobno kot je na Sony A8, čist so spremenili tone mapping, na 706 je bil precej drugačen. Sedaj  že malo pretiravajo s tem pri Philipsu, ker ta filmmaker način že ima vsaka znamka in je v bistvu najbolj brezvezen, tako da kaj bom s tem in Philipsov DV bright je v bistvu še kr kot filmmaker mode samo minimalno svetlejši v bistvu ni nič svetlejši kot na X95J DV dark..Sony in Lg imate saj polno možnosti in tudi pri zelo svetlih presetih ni slika izumetničena kot Samsung, ko je vse mimo, ampak je samo svetlejša, tako da ne vem zakaj je Philips postal tako strog glede tega, da še lahko gledaš samo ta bedn temen način kot želijo rešiserji, total brezveze. Se mi zdi smešno, da ima budget Tv kot The One dosti svetlejšo sliko kot tako drag tv kot 808, ne vem zakaj bi plačal toliko denarja, da bi gledal tako temno sliko, še žena je bil v šoku ko je to videla.

andrej69 je izjavil:

Sicer pa so nastavitve za DV sledeče za Philips OLED 818.

DV/Filmaker mode
Ambient intelligence:
Light level optimization:off
Dark detail optimization:off
Color temperature optimization:off

Brightness:

OLED contract 100
Light boost:maximum
Video level:100

Dark detail:
Gamma:0
Black level:50


A si sploh pogledla moj video, a si videl da imam točno tako nastavljenega. Za to pa res ne rabiš bil genij, da ga tako nastaviš, če ima tako malo nastavitev, da sploh ne moreš nič kaj dosti spremenit ali zasrat. To je ravno problem Philipsov kar se tiče HDR in DV, premalo nastavitev, sama slika pa zelo temena in nč ne moreš glede tega.

andrej69 je izjavil:

In pa moj video Phlips modela 818 velikost 55˝. HDR posnetek. Letošnja modela 769, posebej pa model 819 sta pa še bistveno boljša..



Ja in kaj ti pomaga sam TV in še to imaš oni demo, ko laufa not v TVju, sem ga pogledal, to nima nič veze z filmi, pa tudi ti posnetki niso nek wow, sem jih gledal in tudi na tvojem video se vidi, da slika ni zelo svetla. Drugače pa lahko vsaka TV sam za sebe izpade dober na video. Tudi navadel IPS LED TV lahko izgleda vrhunski na slikah in video, če se posname na tak način in če ni zraven drugega TVja. Ko pa postaviš zraven njega TV, ki pa ima lepšo ali svetlejšo sliko pa je druga pesem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

andrej69 ::

Lahko ti povem, da če primerjaš Philipsa velikosti 55˝ in Lg-ja sta tu nekje.. In daleč od tega, da Philips izgleda tako kot na tvojih slikah..

In ne moreš delat primerjave, če televizorja nimata povsem enak panel..! To je skoraj tako, kot, če bi delal primerjavo srednjega in najvišjega ranga OLED televizorjev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

skyform ::

Ja in kako si nastavil LGja, ga dal v DV dark ne. Daj ga v DV Vivid in vklopi vse boosterje, contrast enhancer in te fore, boš videl dan in noč. C3 je v vivid mode z vsemi boosterji tako svetel kot X95J v DV bright brez dinamičnega kontrasta. 808 pa minimalno svetjši v DV bright vse na polno kot X95J DV Dark z tonemapping off. Kako nimata enak panel, C3 in 808 bi naj imela popolnoma enak panel in oba sem imel v enaki velikosti. To nima nič veze z panelom ampak z imitacijo Philipsovih nastavitev, Philips je ful limitiran v DV. Zakaj pa ima potem lahko SDR svetlejši in lepši kot C3 in tam pa ima polno nastavitev, več kot LG. To ti ni panel kriv ampak same nastavitve, Philips se je enostavno tako odločil, za tako limitiran DV, bi ziher lahko naredili svetleje ampak z nekega razloga so se odločili za temen DV v letu 2023, ker je enaka pesem na 9008 in 8508, vsi temnejši kot predhodniki, fuč čudno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

andrej69 ::

Lg ima vgrajen že EX panel verzijo V23 Prestige, dočim ima Philips vgrajen še navaden panel V23 Marvel... Philips ima EX panel vgrajen v modele velikosti 55˝ in višje.

skyform ::

Zakaj pa, a nisi vedno pravil kako je 800 serija konkurent C modelom? Kaj pa letošnjo 809 model v 42 bo imel EX panel? Vseeno sem prepričan, da tudi večji 808 nimajo tako lepe slike v DV kot C3.

Drugače sem pa na C3 poskusil okrog 30 filmov, noben ni bil pretemen, to pa zato, ker ima polno možnosti kot Sony. Ima 4 različne presete, ki imajo popolnoma drugačen tone mapping.
Philips nima v bistvu skoraj nič možnosti, samo light boost. Pri HDR še je nekaj opcij, čeprav tudi manj kot pred leti pri DV pa v bistvu nič. Npr LG in Sony imata različne tone mapping, razne brightness boosterji kot peak luminance, dinamični kontrast itd. Sliko si lahko ful prilagodiš za svoj okus. Tone mapping na Philipsi je pri vseh presetih enak, razen dv filmmaker je drugačen, ki pa je tak negledljiv. Npr LG ima za čist vsak preset drugačen tone mapping, dv dark, dv bright, dv vivid..., ne da so samo nastavitve drugačne, tudi če se nastavijo vse nastavitve enako na vseh presetih ni enaka slika, ker je drugačen tone mapping in DV Vivid je ful lep na C3. Sony ima to podobno. Pri Philipsu so pa samo nastavitve spremenjene na presetih, sam tone mapping pa je čist enak in ko nastaviš enake nastavitve so vsi preseti enaki, razen dv filmmaker. Ne kapiram kak je Philips še pred par leti iz največ nastavitev in opcij prišel na najmanj. Pri Sonyju (saj pri FALD in Mini LED LED TVjih, njihovi OLEDi niso ravno kos LGju kar se tiče svetlosti, ker G3 in 4 sta že na nivoju Samsung QD OLEdov) in LGju sploh nima veze, kako so filmi mastrani, ker imaš tolko opcij, da lahko pri vseh narediš svetlo sliko, tudi Samsung ima podobno, čeprav njihov tone mapping pa mi ni všeč, ene scene so čist mimo, napačne barve, kontrast, gamma, vse mimo.

Je pa Philips 808 boljši TV za SDR, uporabo za PC in tudi gejming. Na C3 se slika zelo potemni v game mode in uporabi kot monitor. In jaz se ravno odločam za ekran za uporabo kot monitor in gaming, zato mi filmi tokrat niso pomembni, sem pa jih iz radovednosti sprobal. Mi ni jasno kako to, da C3 tako hvalijo za uporabo kot monitor in gejming, ful premočn ABL in APL, 808 zlahka zmaga in ravno zato se nisem odločil za C3.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

andrej69 ::

Philips 818 je odličen OLED in vsekakor povsem konkurenčen Lg-ju C3..

Vsak pa ima svoje pluse in minuse..

skyform ::

Kaj pa letošnji 809 model v 42 bo imel EX panel?

skyform ::

andrej69 je izjavil:

Lahko ti povem, da če primerjaš Philipsa velikosti 55˝ in Lg-ja sta tu nekje.. In daleč od tega, da Philips izgleda tako kot na tvojih slikah..

In ne moreš delat primerjave, če televizorja nimata povsem enak panel..!
To je skoraj tako, kot, če bi delal primerjavo srednjega in najvišjega ranga OLED televizorjev.


andrej69 je izjavil:

Lg ima vgrajen že EX panel verzijo V23 Prestige, dočim ima Philips vgrajen še navaden panel V23 Marvel... Philips ima EX panel vgrajen v modele velikosti 55˝ in višje.


Pol pa ne vem zakaj Philips prodaja 808 v 42" kot enak TV oz enak rang in oznaka. To je v bistvu totalen nateg in bi ga morali poimenovati 708 ali celo 608 in povrhu so še ti mali modeli svinsko dragi, dobiš 55" 808 za 200-300€ več, ki ima boljši novejši panel.

andrej69 ::

skyform je izjavil:

Kaj pa letošnji 809 model v 42 bo imel EX panel?


Modela v velikosti 42˝ in 48˝bosta imela navaden OLED panel.

skyform ::

andrej69 je izjavil:

skyform je izjavil:

Kaj pa letošnji 809 model v 42 bo imel EX panel?


Modela v velikosti 42˝ in 48˝bosta imela navaden OLED panel.


Ok, hvala. Se pravi spet nateg in potem si še upajo imeti višjo ceno kot LG z 42 in 48 C modeli v katerih imajo novejše boljše panele.

MrStein ::

skyform je izjavil:

To ti ni panel kriv ampak same nastavitve, Philips se je enostavno tako odločil, za tako limitiran DV, bi ziher lahko naredili svetleje ampak z nekega razloga so se odločili za temen DV v letu 2023, ker je enaka pesem na 9008 in 8508, vsi temnejši kot predhodniki, fuč čudno.

Mogoče zaradi Šoštanja z energijo?

Šoštanja=šparanja
Autokorekt, sem pustil ker je... :)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

hunter01 ::

Iščem 55 ali 65 inch tv, IPS panel, ki ima možnost poganjanja v kiosk mode ali kakšen samodejni zagon (zadnje) aplikacije - npr web browser v full desktop mode - za potrebe prikazovalnikov. Android TV bi tudi verjetno lahko skonfiguriral, vendar so verjetno takoj nekoliko dražji.
Kvaliteta slike (razen kot gledanja) ni pomembna, se pa pričakuje, da bo delal 24/7.

Kakšni predlogi? Hvala.

MrStein ::

Iščem 55 palčni TV (morebiti večji, še za premisliti; a nimajo v trgovinah kartone v velikosti TV, da doma preizkusiš, kako velik bo TV? To so en čas imeli. Mogoče ne v Sloveniji...)

Zahteve:
- dobra slika (ne nujno vrhunska)
- dobra slika brez 200 sprememb nastavitev !!!! (glej nekatera zgornja sporočila, nimam 200 ur časa, da se ukvarjam s TV)

Gleda se TV (šrot, ki ga oddajajo operaterji; mislim na kvaliteto slike, čeprav... no, o vsebini ne bomo), kaki film ali serija (različnih kvalitet, kak pač pride).

Podpora android/apple cast (kakor se pač letos imeniuje ta tehnologija). Ter DLNA.
Vgrajeni app-i so dobrodošli, čeprav ne nujni, ker bo externa škatlica za to.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

treker ::

Še enkrat hvala za odličen nasvet. LG OLED65C31LA je doma, na steni in... neverjeno kakšna slika. Referenca je sicer star HD lcd a vseeno. I'm blown away!

puginho ::

MrStein je izjavil:

Iščem 55 palčni TV (morebiti večji, še za premisliti; a nimajo v trgovinah kartone v velikosti TV, da doma preizkusiš, kako velik bo TV? To so en čas imeli. Mogoče ne v Sloveniji...)

Zahteve:
- dobra slika (ne nujno vrhunska)
- dobra slika brez 200 sprememb nastavitev !!!! (glej nekatera zgornja sporočila, nimam 200 ur časa, da se ukvarjam s TV)

Gleda se TV (šrot, ki ga oddajajo operaterji; mislim na kvaliteto slike, čeprav... no, o vsebini ne bomo), kaki film ali serija (različnih kvalitet, kak pač pride).

Podpora android/apple cast (kakor se pač letos imeniuje ta tehnologija). Ter DLNA.
Vgrajeni app-i so dobrodošli, čeprav ne nujni, ker bo externa škatlica za to.


Sony x90l ali pa x85l

MrStein ::

MrStein je izjavil:

Iščem 55 palčni TV (morebiti večji, še za premisliti; a nimajo v trgovinah kartone v velikosti TV, da doma preizkusiš, kako velik bo TV? To so en čas imeli. Mogoče ne v Sloveniji...)

Zahteve:
- dobra slika (ne nujno vrhunska)
- dobra slika brez 200 sprememb nastavitev !!!! (glej nekatera zgornja sporočila, nimam 200 ur časa, da se ukvarjam s TV)

Gleda se TV (šrot, ki ga oddajajo operaterji; mislim na kvaliteto slike, čeprav... no, o vsebini ne bomo), kaki film ali serija (različnih kvalitet, kak pač pride).

Podpora android/apple cast (kakor se pač letos imeniuje ta tehnologija). Ter DLNA.
Vgrajeni app-i so dobrodošli, čeprav ne nujni, ker bo externa škatlica za to.

Še to, soba bo kar svetla (okna...) ampak ima žaluzije.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!
««
544 / 544
»
»»