» »

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Temo vidijo: vsi
««
526 / 540
»»

Uroshek ::

fpbs je izjavil:

Uroshek je izjavil:

Philipsa 8818 sem že gledal in je v ožjem izboru. Trenutno je tudi kar konkretno znižan.Pri Philipsu mi je tudi sam uporabniški vmesnik super.
https://www.bigbang.si/philips-the-one-...
Drugih predlogov poleg https://www.ceneje.si/Izdelek/26338366/ ni? :)

OLEDa sem ti predlagal, ker omogoča daleč najboljšo sliko. Drugače imaš pa še celo vrsto občutno boljših in cenejših TVejev od tega Philipsa, ki ima vgrajen še panel zastarele tehnologije, Direct LED, brez con in dimminga, kar je najslabše možno.
Samsung QLED, miniLED: https://www.ceneje.si/Izdelek/32144054/...
Samsung QLED, Dual LED, AirSlim Design: https://www.ceneje.si/Izdelek/41832602/...
Če se bo gledalo pod kotom,LG NanoCell: https://www.mimovrste.com/led-lcd-telev...


Kaj pa tole?
https://www.mimovrste.com/televizorji-o...

Kolikor gledam neka vmesna verzija obeh kar si predlagal? Mnenje? Trenutno se mi zdi kar ugodno?

mat xxl ::

Če mene vprašaš Tizien, bejži stran, mora biti ali Android ali Google TV , prinaša veliko dodatnih opcij.

PARTyZAN ::

Načeloma je OS dokaj nepomemben, ker lahko tako ali tako obesiš gor STB s poljubnim OSom. Pri Samsungu je rak-rana predvsem odsotnost podpore standardu Dolby Vision.

mat xxl ::

z3ro je izjavil:

fpbs je izjavil:

Uroshek je izjavil:

Trenutni TV Philips 55PUS7354 gre kot kaze pocasi proti koncu... V zadnjem casu so se zacele pojavljati navpicne barvne crte, ki izginjajo in se spet prikazujejo odvisno od slike...Zanimajo me vasi predlogi kaj gledati sedaj? Rang do max 1000€.Velikost 55 (max 60) vendar kot vidim je standard 55 ali 65. Ambilight se je obnesel super, vendar sem odprt tudi za druge predloge. Kot receno me je trenutni Philips malo razocaral, saj je zdrzal le cca 5 let?...

Ja za Philipsa je to nekako normalna doba delovanja. Za ostale je ta doba 8-10 let.
Predlagam ti tega OLEDa: https://www.ceneje.si/Izdelek/26338366/...

Bullshit, mamin 13 let star Philips še kar deluje kot prvi dan..pri vseh znamkah se ti lahko zgodi da crkne prej kot bi pričakoval. Moj 6 let star LG, ki je uporabljen kot secondary tv tudi dela bp. To da pa ravno Philips crkne prej kot vse ostale znamke pa je bosa…ti si pač nastrojen proti tej znamki. Če je nekomu všeč slika + recimo ambilight na Philipsu zakaj pa ne;)


Tudi moji materi je zelo veliko gledan famozni Philips 55PFL5008 z dvema menjavama moderboarda , v garanciji in 1 x v podaljšani 5 letni garanciji deloval 12 , let, zadnjih 7 brez ene okvare, no sedaj pa dalje za 100 eur deluje naprej pri znancu v Beogradu , kjer je že par mesecev, mati pa nov 75 inch Philips Google TV po priporočilu Andreja .....

Je pa res , da nad novejšimi Philipsi tam 8 let ni slišati velikih pritoževanj, kot je bilo leta 2010 in okoli.

PARTyZAN je izjavil:

Načeloma je OS dokaj nepomemben, ker lahko tako ali tako obesiš gor STB s poljubnim OSom. Pri Samsungu je rak-rana predvsem odsotnost podpore standardu Dolby Vision.


Vedno lahko vse dodatno gor obesiš, samo prvič, to stane, drugič pa ja 5 daljincev, ne hvala, raje, pazim, kaj kupim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat xxl ()

PARTyZAN ::

Pri modernih STBjih in TVjih bo dovolj kar en daljinec v zahvalo HDMI CEC. Strošek je bolj ali manj zanemarljiv; pri 50€ se začnejo, najdražji box (Nvidia Shield) stane pa okoli 200€ nov. Vzemi v zakup, da imajo TVji praviloma vgrajene slabe SoCe, nadgradnje programske opreme pa so redke. Po vsej verjetnosti boš v vsakem primeru čez 5 let priklopil gor neko drugo "pamet".

fpbs ::

mat xxl je izjavil:

Če mene vprašaš Tizien, bejži stran, mora biti ali Android ali Google TV , prinaša veliko dodatnih opcij.

Če mene vprašaš Gogle TV, bejži stran, ker ne želim, da nekdo nekje beleži, kaj gledam na TVeju.

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

mat xxl je izjavil:

Če mene vprašaš Tizien, bejži stran, mora biti ali Android ali Google TV , prinaša veliko dodatnih opcij.

Če mene vprašaš Gogle TV, bejži stran, ker ne želim, da nekdo nekje beleži, kaj gledam na TVeju.


To imajo danes že vsi televizorji od Googla, Webosa, Tizena itd.. S tem, da so na Webosu še precej bolj nadležni z reklamami. Edino Philipsov lanski smart sistem je brez reklam in ostalih zadev, vendar bodo na letošnjem Philipsovem Titan OS-u izgleda tudi šli v to smer. Enostavno proizvajalci s tem služijo in bo v prihodnje vedno več tega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

Djole ::

andrej69 je izjavil:

fpbs je izjavil:

mat xxl je izjavil:

Če mene vprašaš Tizien, bejži stran, mora biti ali Android ali Google TV , prinaša veliko dodatnih opcij.

Če mene vprašaš Gogle TV, bejži stran, ker ne želim, da nekdo nekje beleži, kaj gledam na TVeju.


To imajo danes že vsi televizorji od Googla, Webosa, Tizena itd.. S tem, da so na Webosu še precej bolj nadležni z reklamami. Edino Philipsov lanski smart sistem je brez reklam in ostalih zadev, vendar bodo na letošnjem Philipsovem Titan OS-u izgleda tudi šli v to smer. Enostavno proizvajalci s tem služijo in bo v prihodnje vedno več tega.

Kaksnimi reklamami na webosu? Jaz na svojem ne opazim nic.

Floxi ::

PARTyZAN je izjavil:

Načeloma je OS dokaj nepomemben, ker lahko tako ali tako obesiš gor STB s poljubnim OSom. Pri Samsungu je rak-rana predvsem odsotnost podpore standardu Dolby Vision.


Odsotnost Dolby visiona ni problem ker ne obstajaja kontent, ki bi ga sploh dokonca izkoristil. HDR10 je čisto dovolj, ima pa še HDR10+, ki je recimo podobno kot dolby vision. Večina uporabnikov bo najbolj zadovoljna s sliko na samsungu, ker ima najbolj žive barve in daje občutek lepe slike. Za tiste, ki hočejo realno sliko pa bodo kupili Sonya, ki je veliko dražji za dokaj podobno kvaliteto slike (samsunga se da tudi naštimat da prikazuje realno sliko).

Ganon ::

Floxi je izjavil:

Odsotnost Dolby visiona ni problem ker ne obstajaja kontent, ki bi ga sploh dokonca izkoristil.


Obstaja nevarnost, da bo kdo tem neumnostim verjel. Zelo očitno ne veš ničesar o HDR tehnologiji.

Floxi ::

Poleg tega pa tudi cenejši televizorji, ki podpirajo DV format nimajo niti hardverskih zahtev izpolnjenih. Če gledaš primerjave med HDR10 in DV na YT testih na koncu vidiš, da je bol pomembno na katerem TVju gledaš kontent, ne pa kater format podpira. Večina ljudi tudi samo priklopi TV in ga uporablja kot je naštiman iz tovarne. Poleg tega pa večina ne kupuje blurayov in samo streama kontent, tam so razlike med formati še manjše. Recimo če primejamo letošnji LG C3 in Samsung S90C, je samsung svetlešji in ima bolj žive barve. Za večina uporabnikov je to bolj pomebno kot pa razlika med HDR in DV. Po tvoji logiki bi bil potem vsak Philips boljši kot S90C, ki je bil v mnogih testih izbran za TV leta.

Amdforce ::

Djole je izjavil:

andrej69 je izjavil:

fpbs je izjavil:

mat xxl je izjavil:

Če mene vprašaš Tizien, bejži stran, mora biti ali Android ali Google TV , prinaša veliko dodatnih opcij.

Če mene vprašaš Gogle TV, bejži stran, ker ne želim, da nekdo nekje beleži, kaj gledam na TVeju.


To imajo danes že vsi televizorji od Googla, Webosa, Tizena itd.. S tem, da so na Webosu še precej bolj nadležni z reklamami. Edino Philipsov lanski smart sistem je brez reklam in ostalih zadev, vendar bodo na letošnjem Philipsovem Titan OS-u izgleda tudi šli v to smer. Enostavno proizvajalci s tem služijo in bo v prihodnje vedno več tega.

Kaksnimi reklamami na webosu? Jaz na svojem ne opazim nic.


Jaz tudi ne na lg c8....

Floxi ::

Stari televizorji nimajo reklam, tanovi jih pa imajo.

Amdforce ::

Ah fino, sem lih imel v planu ta oled za večjega zamenjati. Samo recimo na novem hisense u7 jih tudi še nisem opazil? Je pa res da se ne uporablja toliko.

Floxi ::

Za ta TV boš itak dokupu Google chromecast, ker je VIDAA OS tako zanič.

OldSkul ::

mat xxl je izjavil:

Če mene vprašaš Tizien, bejži stran, mora biti ali Android ali Google TV , prinaša veliko dodatnih opcij.


Ni idealno, ampak tak problem pa spet ni. Glavne aplikacijo delajo, nimam neke hude pripombe. Isto glede manjka DV. Ni tak problem, večina ljudi itak ne ve kaj je to.
VidaaOS (Hisense) na drugi strani je pa dosti večji problem, ker mu nekatere aplikacije še vedno manjkajo.

Amdforce ::

Floxi je izjavil:

Za ta TV boš itak dokupu Google chromecast, ker je VIDAA OS tako zanič.


Malo verjetno, uporablja se netflix, disney ter eon app, vse dela brezhibno zaenkrat, imam ga ene 2 meseca. Ne rečem da česa ne bi pogrešal ob bolj intenzivni uporabi. Lahko da edino če se ne bo updejtal, pa mi kaj od naštetih appov ne bo delalo v bodoče.

anthony1337 ::

Lani poleti sem kupil TCL 75'' tv, kake 2 meseca nazaj pa še soundbar os Philipsa (tab8905) in se mi bo počasi zmešalo. Pišem kar v to temo, čeprav je problem s soundbarom in ne tvjem, ker vem da je v tej temi andrej ki mogoče zna pomagat.
Tv in soundbar povezana preko arc hdmi kabla, telefon imam iphone 14 plus.
Želja: imet soundbar ves čas na arc, da ko hočem gledat tv da zadeva deluje, če pa hočem streamat glasbo preko telefona, mi ni treba preklapljat na bluetooth mode (na soundbaru) temveč streamam preko airplay oziroma playfi.
Realnost: vedno ko prvič v dnevu vklopim tv, se soundbar sicer vklopi z njim, ampak zvok crkne po 5 sekundah. Potreben izklop tvja in ponoven vklop, potem zaeeva dela cel dan, cetudi vmes kdaj izklopim tv in ga spet vklopim. Naslednji dan jovo na novo problem, tako da sem se navadil dvakrat vklopit tv avtomatsko in nekako lahko pozrem to se (ceprav je annoying). Najvecji problem je pa streamanje preko fona - deluje ok samo ce je tv vklopljen, ce tv ni in vklopim streamanje na soundbar, bass dela na 20%~ namesto na 100% kot ce bi ob vzganem tvju. Posledicno vedno ko hocem streamat glasbo vzigam se tv da dela woofer kot treba.
Da ne omenjam da ce streamam preko airplay, komande na telefonu delajo v real time, ce preko playfi je zakasnitev tudi vec kot 5 sekund. Dvignit glasnost zna bit cela procedura.

A mi lahko nekdo pove ce je to by design vse al mam jaz pokvarjen soundbar ali kaj da fak naj naredim? Ker bi najraje nesel nazaj zadevo ki je kostala 500EUR.

Edit: soundbar in vse te appe imam posodobljene, kabel je popolnoma nov, namensko kupljen za to.

Zgodovina sprememb…

darck ::

anthony1337 je izjavil:

Lani poleti sem kupil TCL 75'' tv, kake 2 meseca nazaj pa še soundbar os Philipsa (tab8905) in se mi bo počasi zmešalo. Pišem kar v to temo, čeprav je problem s soundbarom in ne tvjem, ker vem da je v tej temi andrej ki mogoče zna pomagat.
Tv in soundbar povezana preko arc hdmi kabla, telefon imam iphone 14 plus.
Želja: imet soundbar ves čas na arc, da ko hočem gledat tv da zadeva deluje, če pa hočem streamat glasbo preko telefona, mi ni treba preklapljat na bluetooth mode (na soundbaru) temveč streamam preko airplay oziroma playfi.
Realnost: vedno ko prvič v dnevu vklopim tv, se soundbar sicer vklopi z njim, ampak zvok crkne po 5 sekundah. Potreben izklop tvja in ponoven vklop, potem zaeeva dela cel dan, cetudi vmes kdaj izklopim tv in ga spet vklopim. Naslednji dan jovo na novo problem, tako da sem se navadil dvakrat vklopit tv avtomatsko in nekako lahko pozrem to se (ceprav je annoying). Najvecji problem je pa streamanje preko fona - deluje ok samo ce je tv vklopljen, ce tv ni in vklopim streamanje na soundbar, bass dela na 20%~ namesto na 100% kot ce bi ob vzganem tvju. Posledicno vedno ko hocem streamat glasbo vzigam se tv da dela woofer kot treba.
Da ne omenjam da ce streamam preko airplay, komande na telefonu delajo v real time, ce preko playfi je zakasnitev tudi vec kot 5 sekund. Dvignit glasnost zna bit cela procedura.

A mi lahko nekdo pove ce je to by design vse al mam jaz pokvarjen soundbar ali kaj da fak naj naredim? Ker bi najraje nesel nazaj zadevo ki je kostala 500EUR.

Edit: soundbar in vse te appe imam posodobljene, kabel je popolnoma nov, namensko kupljen za to.



Probaj na drugem TV ta soundbar pa boš videl kako tam deluje in po moje je tukaj nekakšna krivda s povezavo preko ARC

andrej69 ::

anthony1337 je izjavil:

Lani poleti sem kupil TCL 75'' tv, kake 2 meseca nazaj pa še soundbar os Philipsa (tab8905) in se mi bo počasi zmešalo. Pišem kar v to temo, čeprav je problem s soundbarom in ne tvjem, ker vem da je v tej temi andrej ki mogoče zna pomagat.
Tv in soundbar povezana preko arc hdmi kabla, telefon imam iphone 14 plus.
Želja: imet soundbar ves čas na arc, da ko hočem gledat tv da zadeva deluje, če pa hočem streamat glasbo preko telefona, mi ni treba preklapljat na bluetooth mode (na soundbaru) temveč streamam preko airplay oziroma playfi.
Realnost: vedno ko prvič v dnevu vklopim tv, se soundbar sicer vklopi z njim, ampak zvok crkne po 5 sekundah. Potreben izklop tvja in ponoven vklop, potem zaeeva dela cel dan, cetudi vmes kdaj izklopim tv in ga spet vklopim. Naslednji dan jovo na novo problem, tako da sem se navadil dvakrat vklopit tv avtomatsko in nekako lahko pozrem to se (ceprav je annoying). Najvecji problem je pa streamanje preko fona - deluje ok samo ce je tv vklopljen, ce tv ni in vklopim streamanje na soundbar, bass dela na 20%~ namesto na 100% kot ce bi ob vzganem tvju. Posledicno vedno ko hocem streamat glasbo vzigam se tv da dela woofer kot treba.
Da ne omenjam da ce streamam preko airplay, komande na telefonu delajo v real time, ce preko playfi je zakasnitev tudi vec kot 5 sekund. Dvignit glasnost zna bit cela procedura.

A mi lahko nekdo pove ce je to by design vse al mam jaz pokvarjen soundbar ali kaj da fak naj naredim? Ker bi najraje nesel nazaj zadevo ki je kostala 500EUR.

Edit: soundbar in vse te appe imam posodobljene, kabel je popolnoma nov, namensko kupljen za to.


Težava je s televizorjem točneje s samim Softwerjem in ne soundbarom..

fpbs ::

edi45 je izjavil:

fpbs je izjavil:

andrej69 je izjavil:

edi45 je izjavil:

Še vedno bi rekel da se Philips najbolj kvari. Gute Turkisch qualitat :))
Aha, ti to najverjetneje govoriš iz dologoletnih izkušenj..:D

Andrej če me spomin ne vara, je edi45 pred leti na tvoje priporočilo, domnevan tidi ZS, kupil Philips OLEDa 9000, s katerim pa je imel same težave. Če se prav spomnim žal mojega nasveta, da je to zgrešen nakup, in naj raje vzame LGeja ni upošteval, kar ga je zelo drago koštalo.

Tako je, 9002 ali kaj je bila že tista jajca. Od takrat še samo LG in Sony OLED seveda.

Če se prav spomnim, sem takrat preračunal, da si imel zaradi tega nakupa cca 800€ škode, in me čudi, da nisi bolj glasen, in da se večkrat ne javiš, ko gre za zavajanje in posiljevanje s Philipsi.

andrej69 ::

@fpbs

Nikakor ti ne uspe narediti antireklamo za Philips televizorje, pa tako se trudiš..:D Se mi že kar malo smiliš.

e-marko ::

Pred nekaj leti sem skoraj diplomiral pri izbiri TV-ja in na koncu pristal pri Philipsu 58PUS7304/12. ;) Zadovoljen sicer do sedaj.
Ta tv pa gre sedaj nezahtevnemu družinskemu članu, sam pa bi želel 65" velikost (ali pa vsaj enako 58"). Sem seveda najprej nagledal Philips 65PUS8818/12, ker trenutno popust, pa ambilight in to.
Res pa je, da bi želel kdaj pogledati tudi kakšno HDR vsebino in mislim, da ta Philips za to ni preveč primeren? Vsaj na tem trenutnem 58PUS7304/12 ni gledljivo, čeprav uradno podpira vse.

Za 65PUS8818/12 pa se bojim, da je to "panel zastarele tehnologije, Direct LED, brez con in dimminga", kot je nekdo napisal kakšno stran nazaj. Torej malo povečan model tega, ki ga že imam.

Kateri model in znamko naj torej gledam, če bi želel pogledati tudi kakšen HDR+ ali Dolby Vision film? Philips podpira vse ampak kaj mi pomaga, če je morda negledljivo zaradi prenizke svetilnosti in pomanjkanja dimminga.

Tole imam trenutno v izboru:
SAMSUNG QE65Q80C (HDR+ je sploh realen ali pač ne?)
SAMSUNG QE65QN85CATXXH (kar nekaj dražji, se splača dati 200eur več za 720 zatemnitvenih con?)
Vem, da Samsung ne podpira Dolby Vision.

Če se odpovem HDR+ potem je QE65Q80C menda čisto ok? Morda potem celo cenejši Philips, heh.

Drugače tv uporabljam za filme in yt. Vir je tv box, zvok gre na receiver. Budget nekje okoli 1000 eur. Hvala.
...somebody, somewhere...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: e-marko ()

darck ::

e-marko je izjavil:

Pred nekaj leti sem skoraj diplomiral pri izbiri TV-ja in na koncu pristal pri Philipsu 58PUS7304/12. ;) Zadovoljen sicer do sedaj.
Ta tv pa gre sedaj nezahtevnemu družinskemu članu, sam pa bi želel 65" velikost (ali pa vsaj enako 58"). Sem seveda najprej nagledal Philips 65PUS8818/12, ker trenutno popust, pa ambilight in to.
Res pa je, da bi želel kdaj pogledati tudi kakšno HDR vsebino in mislim, da ta Philips za to ni preveč primeren? Vsaj na tem trenutnem 58PUS7304/12 ni gledljivo, čeprav uradno podpira vse.

Za 65PUS8818/12 pa se bojim, da je to "panel zastarele tehnologije, Direct LED, brez con in dimminga", kot je nekdo napisal kakšno stran nazaj. Torej malo povečan model tega, ki ga že imam.

Kateri model in znamko naj torej gledam, če bi želel pogledati tudi kakšen HDR+ ali Dolby Vision film? Philips podpira vse ampak kaj mi pomaga, če je morda negledljivo zaradi prenizke svetilnosti in pomanjkanja dimminga.

Tole imam trenutno v izboru:
SAMSUNG QE65Q80C (HDR+ je sploh realen ali pač ne?)
SAMSUNG QE65QN85CATXXH (kar nekaj dražji, se splača dati 200eur več za 720 zatemnitvenih con?)
Vem, da Samsung ne podpira Dolby Vision.

Če se odpovem HDR+ potem je QE65Q80C menda čisto ok? Morda potem celo cenejši Philips, heh.

Drugače tv uporabljam za filme in yt. Vir je tv box, zvok gre na receiver. Budget nekje okoli 1000 eur. Hvala.



Kot prvo nekako ne priporočak kakšen TCL in kot drugo jaz vem,da sigurno raje vzamem Hisense 65U8KQ za dobrih 1000 eur kakor te omenjene Samsunge. Baje še to,da na Hrvaškem so Hisense TV imeli dodatno garancijo na tovarniško in si potem tako imel 5. let garancije.

andrej69 ::

e-marko je izjavil:

Pred nekaj leti sem skoraj diplomiral pri izbiri TV-ja in na koncu pristal pri Philipsu 58PUS7304/12. ;) Zadovoljen sicer do sedaj.
Ta tv pa gre sedaj nezahtevnemu družinskemu članu, sam pa bi želel 65" velikost (ali pa vsaj enako 58"). Sem seveda najprej nagledal Philips 65PUS8818/12, ker trenutno popust, pa ambilight in to.
Res pa je, da bi želel kdaj pogledati tudi kakšno HDR vsebino in mislim, da ta Philips za to ni preveč primeren? Vsaj na tem trenutnem 58PUS7304/12 ni gledljivo, čeprav uradno podpira vse.

Za 65PUS8818/12 pa se bojim, da je to "panel zastarele tehnologije, Direct LED, brez con in dimminga", kot je nekdo napisal kakšno stran nazaj. Torej malo povečan model tega, ki ga že imam.

Kateri model in znamko naj torej gledam, če bi želel pogledati tudi kakšen HDR+ ali Dolby Vision film? Philips podpira vse ampak kaj mi pomaga, če je morda negledljivo zaradi prenizke svetilnosti in pomanjkanja dimminga.

Tole imam trenutno v izboru:
SAMSUNG QE65Q80C (HDR+ je sploh realen ali pač ne?)
SAMSUNG QE65QN85CATXXH (kar nekaj dražji, se splača dati 200eur več za 720 zatemnitvenih con?)
Vem, da Samsung ne podpira Dolby Vision.

Če se odpovem HDR+ potem je QE65Q80C menda čisto ok? Morda potem celo cenejši Philips, heh.

Drugače tv uporabljam za filme in yt. Vir je tv box, zvok gre na receiver. Budget nekje okoli 1000 eur. Hvala.


Nikar ne verjami vse kar nekateri napišejo, posebej kar se tiče uporabnika @fpbs.. Vsak televizor ima dimming vendar nekateri imajo globalno zatemnenje drugi lokalno.

Ta Philips ima globalno kakor večina drugi televizorjev v tem rangu. Sicer pa kar se tiče prikaza HDR vsebin na tem Philipsu, izgledajo dobro seveda pa ne na nivoju televizorjev najvišjega ranga.

Drugače pa, če ne potrebuješ Googla/Androida ti priporočam ta Philps MINI LED model, ki pa že ima lokalno zatemnenje in kar veliko svetilnost samega panela.

https://www.bigbang.si/philips-65pml900...

polde66 ::

e-marko je izjavil:

Pred nekaj leti sem skoraj diplomiral pri izbiri TV-ja in na koncu pristal pri Philipsu 58PUS7304/12. ;) Zadovoljen sicer do sedaj.
Ta tv pa gre sedaj nezahtevnemu družinskemu članu, sam pa bi želel 65" velikost (ali pa vsaj enako 58"). Sem seveda najprej nagledal Philips 65PUS8818/12, ker trenutno popust, pa ambilight in to.
Res pa je, da bi želel kdaj pogledati tudi kakšno HDR vsebino in mislim, da ta Philips za to ni preveč primeren? Vsaj na tem trenutnem 58PUS7304/12 ni gledljivo, čeprav uradno podpira vse.

Za 65PUS8818/12 pa se bojim, da je to "panel zastarele tehnologije, Direct LED, brez con in dimminga", kot je nekdo napisal kakšno stran nazaj. Torej malo povečan model tega, ki ga že imam.

Kateri model in znamko naj torej gledam, če bi želel pogledati tudi kakšen HDR+ ali Dolby Vision film? Philips podpira vse ampak kaj mi pomaga, če je morda negledljivo zaradi prenizke svetilnosti in pomanjkanja dimminga.

Tole imam trenutno v izboru:
SAMSUNG QE65Q80C (HDR+ je sploh realen ali pač ne?)
SAMSUNG QE65QN85CATXXH (kar nekaj dražji, se splača dati 200eur več za 720 zatemnitvenih con?)
Vem, da Samsung ne podpira Dolby Vision.

Če se odpovem HDR+ potem je QE65Q80C menda čisto ok? Morda potem celo cenejši Philips, heh.

Drugače tv uporabljam za filme in yt. Vir je tv box, zvok gre na receiver. Budget nekje okoli 1000 eur. Hvala.


poglej še ostale teste skyforma na youtubu. Verjetno ravno ta tv ne bo najboljša izbira za filme. Zelo dobro je ocenjen Hisense U8KQ, glede na to da imaš pa box kot dodatek je pa še toliko bolje, ker imaš vse kar potrebuješ na boxu. Tudi zvok na hisenseju je 2.1. Ni slab.
polde

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

e-marko je izjavil:

Pred nekaj leti sem skoraj diplomiral pri izbiri TV-ja in na koncu pristal pri Philipsu 58PUS7304/12. ;) Zadovoljen sicer do sedaj.
Ta tv pa gre sedaj nezahtevnemu družinskemu članu, sam pa bi želel 65" velikost (ali pa vsaj enako 58"). Sem seveda najprej nagledal Philips 65PUS8818/12, ker trenutno popust, pa ambilight in to.Res pa je, da bi želel kdaj pogledati tudi kakšno HDR vsebino in mislim, da ta Philips za to ni preveč primeren? Vsaj na tem trenutnem 58PUS7304/12 ni gledljivo, čeprav uradno podpira vse.
Za 65PUS8818/12 pa se bojim, da je to "panel zastarele tehnologije, Direct LED, brez con in dimminga", kot je nekdo napisal kakšno stran nazaj. Torej malo povečan model tega, ki ga že imam.Kateri model in znamko naj torej gledam, če bi želel pogledati tudi kakšen HDR+ ali Dolby Vision film? Philips podpira vse ampak kaj mi pomaga, če je morda negledljivo zaradi prenizke svetilnosti in pomanjkanja dimminga.
Tole imam trenutno v izboru:
SAMSUNG QE65Q80C (HDR+ je sploh realen ali pač ne?)
SAMSUNG QE65QN85CATXXH (kar nekaj dražji, se splača dati 200eur več za 720 zatemnitvenih con?)
Vem, da Samsung ne podpira Dolby Vision.
Če se odpovem HDR+ potem je QE65Q80C menda čisto ok? Morda potem celo cenejši Philips, heh.
Drugače tv uporabljam za filme in yt. Vir je tv box, zvok gre na receiver. Budget nekje okoli 1000 eur. Hvala.


Nikar ne verjami vse kar nekateri napišejo, posebej kar se tiče uporabnika @fpbs.. Vsak televizor ima dimming vendar nekateri imajo globalno zatemnenje drugi lokalno.
Ta Philips ima globalno kakor večina drugi televizorjev v tem rangu. Sicer pa kar se tiče prikaza HDR vsebin na tem Philipsu, izgledajo dobro seveda pa ne na nivoju televizorjev najvišjega ranga.
Drugače pa, če ne potrebuješ Googla/Androida ti priporočam ta Philps MINI LED model, ki pa že ima lokalno zatemnenje in kar veliko svetilnost samega panela.
https://www.bigbang.si/philips-65pml900...

Nikar ne verjemi trgovcu Philipsov Andreju, ki poleg tega, da zavaja, ne razume čemu služi dimming v TVeju. Osnovni namen dimminga je, da se dvigne dinamični kontrast, kar omogoča lepšo sliko. Pogoj je, da je panel razdeljen na cone. Več ko je con, večja je razlika med statičnim in dinamičnim kontrastom. Če panel ni razdeljen na cone, to je v primeru globalnega zatemnenja, potem se namesto dvignjenega dinamičnega kontrasta, spreminja svetilnost, kar ne omogoča boljše slike, in lahko je tudi zelo moteče. Naprimer, ko imaš temno sceno, in ko se pojavijo podnapisi, kompletna scena posvetli.
To, kao "Globalno osvetlenje" DirectLED, brez con in ustreznega dimminga imajo TVeji najnižjega razreda, in čeprav, kao omogočajo HDR, kar je prevara, pošteni proizvajalci TVejov HDRa v TVeje tako nizke kvalitete ne podpirajo, ker od HDRa na tako slabem TVeju nimaš nobene koristi.
e-marko izbral si dobre TVeje, ravno tako predlagani Hisense. Ta Philips, ki ga pa predlaga Andrej je pa prava katastrofa, ne premore niti spodobnega operacijskega sistema.

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

andrej69 je izjavil:

e-marko je izjavil:

Pred nekaj leti sem skoraj diplomiral pri izbiri TV-ja in na koncu pristal pri Philipsu 58PUS7304/12. ;) Zadovoljen sicer do sedaj.
Ta tv pa gre sedaj nezahtevnemu družinskemu članu, sam pa bi želel 65" velikost (ali pa vsaj enako 58"). Sem seveda najprej nagledal Philips 65PUS8818/12, ker trenutno popust, pa ambilight in to.Res pa je, da bi želel kdaj pogledati tudi kakšno HDR vsebino in mislim, da ta Philips za to ni preveč primeren? Vsaj na tem trenutnem 58PUS7304/12 ni gledljivo, čeprav uradno podpira vse.
Za 65PUS8818/12 pa se bojim, da je to "panel zastarele tehnologije, Direct LED, brez con in dimminga", kot je nekdo napisal kakšno stran nazaj. Torej malo povečan model tega, ki ga že imam.Kateri model in znamko naj torej gledam, če bi želel pogledati tudi kakšen HDR+ ali Dolby Vision film? Philips podpira vse ampak kaj mi pomaga, če je morda negledljivo zaradi prenizke svetilnosti in pomanjkanja dimminga.
Tole imam trenutno v izboru:
SAMSUNG QE65Q80C (HDR+ je sploh realen ali pač ne?)
SAMSUNG QE65QN85CATXXH (kar nekaj dražji, se splača dati 200eur več za 720 zatemnitvenih con?)
Vem, da Samsung ne podpira Dolby Vision.
Če se odpovem HDR+ potem je QE65Q80C menda čisto ok? Morda potem celo cenejši Philips, heh.
Drugače tv uporabljam za filme in yt. Vir je tv box, zvok gre na receiver. Budget nekje okoli 1000 eur. Hvala.


Nikar ne verjami vse kar nekateri napišejo, posebej kar se tiče uporabnika @fpbs.. Vsak televizor ima dimming vendar nekateri imajo globalno zatemnenje drugi lokalno.
Ta Philips ima globalno kakor večina drugi televizorjev v tem rangu. Sicer pa kar se tiče prikaza HDR vsebin na tem Philipsu, izgledajo dobro seveda pa ne na nivoju televizorjev najvišjega ranga.
Drugače pa, če ne potrebuješ Googla/Androida ti priporočam ta Philps MINI LED model, ki pa že ima lokalno zatemnenje in kar veliko svetilnost samega panela.
https://www.bigbang.si/philips-65pml900...

Nikar ne verjemi trgovcu Philipsov Andreju, ki poleg tega, da zavaja, ne razume čemu služi dimming v TVeju. Osnovni namen dimminga je, da se dvigne dinamični kontrast, kar omogoča lepšo sliko. Pogoj je, da je panel razdeljen na cone. Več ko je con, večja je razlika med statičnim in dinamičnim kontrastom. Če panel ni razdeljen na cone, to je v primeru globalnega zatemnenja, potem se namesto dvignjenega dinamičnega kontrasta, spreminja svetilnost, kar ne omogoča boljše slike, in lahko je tudi zelo moteče. Naprimer, ko imaš temno sceno, in ko se pojavijo podnapisi, kompletna scena posvetli.
To, kao "Globalno osvetlenje" DirectLED, brez con in ustreznega dimminga imajo TVeji najnižjega razreda, in čeprav, kao omogočajo HDR, kar je prevara, pošteni proizvajalci TVejov HDRa v TVeje tako nizke kvalitete ne podpirajo, ker od HDRa na tako slabem TVeju nimaš nobene koristi.
e-marko izbral si dobre TVeje, ravno tako predlagani Hisense. Ta Philips, ki ga pa predlaga Andrej je pa prava katastrofa, ne premore niti spodobnega operacijskega sistema.


Kakšne neumnosti vse ti ne napišeš.. Daj mi kakšen video, da malo vidim to težavo katero ti opisuješ. Pa toliko pišeš o tem globalnem zatemnenju, pa sploh ne veš kateri televizorji uprabljajo globalno zatemnitev in kateri televizorji uporabljajo lokalno zatemnitev.8-O In kakšne so res prednosti določenih televizorjev v praksi, in ne na papirju..!

AudioVideo ::

Mediamarkt v Grazu ima akcijo Philips Oled 77 937 za 2555 EUR.

Ali je boljsa varianta Oled Philips oled 77 818 ali 908 za cca 2900 EUR.

V čem je razlika med modeli in oled paneli?

andrej69 ::

AudioVideo je izjavil:

Mediamarkt v Grazu ima akcijo Philips Oled 77 937 za 2555 EUR.

Ali je boljsa varianta Oled Philips oled 77 818 ali 908 za cca 2900 EUR.

V čem je razlika med modeli in oled paneli?


Najboljša varianta je seveda model 908. Ostala dva pa sta med seboj primerljiva, vsak s svojimi prednostmi.

Model 937 ima nekoliko kvalitetnejši procesor in zvok, model 818 pa ima nekoliko kvalitetnejši panel,zmoglivejši chipset in Google OS.

e-marko ::

polde66 je izjavil:

e-marko je izjavil:

Pred nekaj leti sem skoraj diplomiral pri izbiri TV-ja in na koncu pristal pri Philipsu 58PUS7304/12. ;) Zadovoljen sicer do sedaj.
Ta tv pa gre sedaj nezahtevnemu družinskemu članu, sam pa bi želel 65" velikost (ali pa vsaj enako 58"). Sem seveda najprej nagledal Philips 65PUS8818/12, ker trenutno popust, pa ambilight in to.
Res pa je, da bi želel kdaj pogledati tudi kakšno HDR vsebino in mislim, da ta Philips za to ni preveč primeren? Vsaj na tem trenutnem 58PUS7304/12 ni gledljivo, čeprav uradno podpira vse.

Za 65PUS8818/12 pa se bojim, da je to "panel zastarele tehnologije, Direct LED, brez con in dimminga", kot je nekdo napisal kakšno stran nazaj. Torej malo povečan model tega, ki ga že imam.

Kateri model in znamko naj torej gledam, če bi želel pogledati tudi kakšen HDR+ ali Dolby Vision film? Philips podpira vse ampak kaj mi pomaga, če je morda negledljivo zaradi prenizke svetilnosti in pomanjkanja dimminga.

Tole imam trenutno v izboru:
SAMSUNG QE65Q80C (HDR+ je sploh realen ali pač ne?)
SAMSUNG QE65QN85CATXXH (kar nekaj dražji, se splača dati 200eur več za 720 zatemnitvenih con?)
Vem, da Samsung ne podpira Dolby Vision.

Če se odpovem HDR+ potem je QE65Q80C menda čisto ok? Morda potem celo cenejši Philips, heh.

Drugače tv uporabljam za filme in yt. Vir je tv box, zvok gre na receiver. Budget nekje okoli 1000 eur. Hvala.


poglej še ostale teste skyforma na youtubu. Verjetno ravno ta tv ne bo najboljša izbira za filme. Zelo dobro je ocenjen Hisense U8KQ, glede na to da imaš pa box kot dodatek je pa še toliko bolje, ker imaš vse kar potrebuješ na boxu. Tudi zvok na hisenseju je 2.1. Ni slab.


Gledam malo tega Hisense U8KQ in sem presenečen, ker tam v testu pravi, da local dimming ni možno aktivirati v primeru, da se gleda video preko hdmi vhoda. V tem primeru takoj odpade? Drugače pa izgleda pravi, ja.
pri deveti minuti

Lp
...somebody, somewhere...

pitar ::

TCL C805. Zakaj da, zakaj ne? Po rtings naj bi bil upscaling slab. Koliko je to v praksi moteče?

darck ::

pitar je izjavil:

TCL C805. Zakaj da, zakaj ne? Po rtings naj bi bil upscaling slab. Koliko je to v praksi moteče?


Jaz vem,da bi verjetno bil 99% bolj zadovoljen s Philipsom PUS8518 kakor s tem sedanjim TCL C805 in edina boljša stvar tega TCL je morda večja svetilnost in da ima nekaj boljše zatemnjevanje,kar pa meni sploh ni tako pomembno kakor sama slika in gibanje slike. Sam lahko povem,da sem razočaran nad tem TCL in bi bil z marsikaterim drugim TV za isti ali manj denarja bolj zadovoljen.

Mogoče imam pa kaj pokvarjen TV da opazim te pomanjkljivosti

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darck ()

Pinturicchio ::

To si napisal že 5x da nisi zadovoljen s tv-jem.
Drugač pa je za tebe najboljši enkrat Samsung, drugič Lg, sedaj že Phillips....

polde66 ::

Pinturicchio je izjavil:

To si napisal že 5x da nisi zadovoljen s tv-jem.
Drugač pa je za tebe najboljši enkrat Samsung, drugič Lg, sedaj že Phillips....

Počasi ga boste pogruntal. 5x v tej temi in 5x v drugih dveh povezanih s TV-ji.
Verjetno je TV čisto ok le da se človek ne zna odločiti katere nastavitve uporabit.
polde

e-marko ::

Glede Hisense u8kq mi lahko kdo potrdi, da je tole napaka?


Druga bitna stvar je da lokalno zatamnjivanje i nije moguće aktivirati kada TV koristite putem HDMI izvora, što znači da za gaming nećete biti u mogućnosti da uživate u maksimalnom kvalitetu prikaza, odnosno pravom HDR-u. Ovo ima smisla ako se koristi varijabilno osvežavanje ili za gaming gde je potrebno minimalno kašnjenje usled procesiranja, ali ne baš za HDMI izvore sa fiksnim osvežavanjem poput npr. Blue Ray plejera, gde ne postoji razlog za ovakvo ograničenje.


https://benchmark.rs/testovi/televizori...

Hvala.
...somebody, somewhere...

sasoe ::

freesty
:: 12. jan 2024, 18:56:47
Jaz sem 2 leti nazaj kupil OLED tv. Nikoli vec ne kupim IPS TVja. Se racunalniske ekrane bom menjal, cakam, da se malo dozori ta segment pa cene padejo. Meni je res ocitna razlika in z dosti vecjim uzitkom gledam tv.
Bi pa v rangu 1700 kupil ali LG C3 ali pa Samsung S90C(zaradi QD-oled panela).


Kako se pa OLED obnese ob gledanju TV programov? Glih ta teden sem videl SONY Oled v Harveyu pržgan na program, pa je SLO 1 izgledal katastrofalno. In to na Sonyju, kateri je v samem vrhu v procesiranju in gibanju! Za mix gledanje vsebine, sem skeptičen za OLED, in glede na to, da je 77'' zame minimum.
CoolerMaster_RC-590: asus_P7P55D-E, i5_760_2.80GH+ninja3, LC6650GP3_SGv2.3,
2x2GB_RAM, GeForce GTX 1050, SSD_Samsung_830_128GB, WD-green-2TB, Win7 ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sasoe ()

mugen999 ::

Sem tik pred nakupom 75" mini led televizije. Gledam v glavnem znamki hisense in philips. Katera televizija za
cca 1.2k eur je best buy in kje se jo danes kupi. Se splaca mogoce pocakati kak mesec da pride se kak novejsi model ven?

andrej69 ::

mugen999 je izjavil:

Sem tik pred nakupom 75" mini led televizije. Gledam v glavnem znamki hisense in philips. Katera televizija za
cca 1.2k eur je best buy in kje se jo danes kupi. Se splaca mogoce pocakati kak mesec da pride se kak novejsi model ven?


Phlips imaš ta model. Kar pa se tiče Hisense MINI LED velikosti 75˝, ga boš teško dobil, ker ni nobeden model v tem cenovnem rangu dobavljiv.

Edino ta model HISENSE 75U8KQ vendar za ceno 1.600€. Kar pa se tiče novih modelov, pa bo treba počakat nekje do maja/junija.

https://www.mimovrste.com/ultra-hd-4k-t...

fpbs ::

mugen999 je izjavil:

Sem tik pred nakupom 75" mini led televizije. Gledam v glavnem znamki hisense in philips. Katera televizija za cca 1.2k eur je best buy in kje se jo danes kupi. Se splaca mogoce pocakati kak mesec da pride se kak novejsi model ven?

Zakaj pa hočeš miniLED?
Predlagam ti ta Hisense ULED, miniLED: https://www.ceneje.si/Izdelek/42305514/...
Odsvetujem ti pa zgoraj predlaganega Philipsa 75PML9008, ker ima zelo slab operacijski sistem.

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

mugen999 je izjavil:

Sem tik pred nakupom 75" mini led televizije. Gledam v glavnem znamki hisense in philips. Katera televizija za cca 1.2k eur je best buy in kje se jo danes kupi. Se splaca mogoce pocakati kak mesec da pride se kak novejsi model ven?

Zakaj pa hočeš miniLED?
Predlagam ti ta Hisense ULED, miniLED: https://www.ceneje.si/Izdelek/42305514/...
Odsvetujem ti pa zgoraj predlaganega Philipsa 75PML9008, ker ima zelo slab operacijski sistem.


Kako pa veš, da ima slab operacijski sistem ali si ga testiral..?? Zopet pišeš neumnosti..

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

fpbs je izjavil:

mugen999 je izjavil:

Sem tik pred nakupom 75" mini led televizije. Gledam v glavnem znamki hisense in philips. Katera televizija za cca 1.2k eur je best buy in kje se jo danes kupi. Se splaca mogoce pocakati kak mesec da pride se kak novejsi model ven?
Zakaj pa hočeš miniLED?Predlagam ti ta Hisense ULED, miniLED: https://www.ceneje.si/Izdelek/42305514/...
Odsvetujem ti pa zgoraj predlaganega Philipsa 75PML9008, ker ima zelo slab operacijski sistem.

Kako pa veš, da ima slab operacijski sistem ali si ga testiral..?? Zopet pišeš neumnosti..

Ne nisem ga testiral. Nesrečni in razočarani kupci teh TVejev so ga "testirali":
https://slo-tech.com/forum/t696292/p802...
Lahko pa še kaj prilepim, če hočeš.

Kodrnusa ::

Imam 9008. Super tv. Ce ne rabis google tv je to to. Super slika.

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

andrej69 je izjavil:

fpbs je izjavil:

mugen999 je izjavil:

Sem tik pred nakupom 75" mini led televizije. Gledam v glavnem znamki hisense in philips. Katera televizija za cca 1.2k eur je best buy in kje se jo danes kupi. Se splaca mogoce pocakati kak mesec da pride se kak novejsi model ven?
Zakaj pa hočeš miniLED?Predlagam ti ta Hisense ULED, miniLED: https://www.ceneje.si/Izdelek/42305514/...
Odsvetujem ti pa zgoraj predlaganega Philipsa 75PML9008, ker ima zelo slab operacijski sistem.

Kako pa veš, da ima slab operacijski sistem ali si ga testiral..?? Zopet pišeš neumnosti..

Ne nisem ga testiral. Nesrečni in razočarani kupci teh TVejev so ga "testirali":
https://slo-tech.com/forum/t696292/p802...
Lahko pa še kaj prilepim, če hočeš.


To kar eden testira, pa še to "ne profesionalno" ne pomeni kaj dosti..! Torej, na osnovi tega videa, ki ga je objavil skyform ne bi nihče smel kupiti ta model, ker ne bo nihče zadovoljen.8-O Veš vsak ima drugačna

pričakovanja in potrebe kar se tiče kvalitete slike in ostalega. Sicer pa si ti nekaj pisal o samem OS-u.. Lahko pa ti jaz prilepim svoj video, da boš videl kako deluje sam OS. Da še ne boš naprej pisal neumnosti..

Sicer pa kakor ti je poznano, si jih kar nekaj na tem forumu lasti ta model in so v glavnem vsi zadovolnji s tem modelom.. Vsi pa tako nikoli ne bodo, to velja za vse televizorje pa ne samo za ta Philips model.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

Lujz113 ::

andrej69 ::

Lujz113 je izjavil:

Kaj pravite na tale tv?

https://www.mediamarkt.at/de/product/_p...


Odličen OLED;-) Za enako ceno ga dobiš pri nas.

https://www.bigbang.si/philips-oled-4k-...

https://www.mimovrste.com/oled-televizo...

fikus_ ::

Od kdaj je

PHILIPS 65OLED708/12 (2023) 65 Zoll 4K OLED Ambilight TV

enako

PHILIPS 65OLED718/12 TV sprejemnik

PS tudi cena ni enaka.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

andrej69 ::

fikus_ je izjavil:

Od kdaj je

PHILIPS 65OLED708/12 (2023) 65 Zoll 4K OLED Ambilight TV

enako

PHILIPS 65OLED718/12 TV sprejemnik

PS tudi cena ni enaka.


Gre za enaka televizorja, namenjena različnima tržiščema.

Lujz113 ::

Odločitev je padla za tale TV

https://www.mimovrste.com/oled-televizo...

Vidim da veste vse o teh tv-jih,zato me nekaj zanima.

Kako predvajate filme, ki so recimo v 4K kvaliteti iz spleta (partis)

Film je recimo velik 30gb...na usb ga v primeru da je formatiran na exfat ne moremo prenesti ker je max velikost 4GB ki jo lahko damo na usb formatiran na exfat. Format exfat philips normalno bere. V primeru da ključek formatiramo na fat32, film lahko nasnemamo ampak ga potem tv ne bere ker ne podpira fat32 formata.

Lahko da sem zamešal sedaj exfat in fat 32 ker nevem točno kako je prav.

Vglavnem kako gledate 4K filme iz spleta na tv?

Pinturicchio ::

Potem je najboljše da formatiraš v NTFS.
««
526 / 540
»»