» »

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Temo vidijo: vsi
««
413 / 538
»»

skyform ::

Ni panike bom pa sprobal 65". 55" bo pa najbrž imel electronic4you ali ga tudi v AT ne bo. Bolj bo razočaran mihaelo, ki išče 55" TV.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

darck ::

Verjetno drugo leto bodo vsi ti modeli pali z ceno dol kot lanski model,ko se ga je sedaj dalo kupiti za 1.400 EUR v velikosti 65".

skyform ::

65PML9506 je trenutno celo 1299€ in ja najbrž bodo naslednjo leto 2022 modeli imeli podobne cene kot letos 2021 modeli.

andrej69 ::

skyform je izjavil:

Ni panike bom pa sprobal 65". 55" bo pa najbrž imel electronic4you ali ga tudi v AT ne bo. Bolj bo razočaran mihaelo, ki išče 55" TV.


V AT se bo zasigurno dobil brez težav. Enostavno bodo z strani TPV za Slovenijo, vedno večje težave kar se tiče dobavljivosti:P To pa zato, ker te velike države pokupijo večino zanimivih modelov Philips televizorjev, ki jih Philips zmore proizvest. Enostavno smo mi premajhni in nezanimivi za TPV.

skyform ::

Dokler bo na voljo v AT ni problema, bi pa seveda raje videl, da bi ga tudi pri nas imeli. Katera velikost TVjev se največ proda, mislim nasplošno, neodvisno od znamke in modela? Jaz mislim, da 55" in 65" ali sem mimo pihnil? Ne mi rečt, da ki 75". :))

andrej69 ::

skyform je izjavil:

Dokler bo na voljo v AT ni problema, bi pa seveda raje videl, da bi ga tudi pri nas imeli. Katera velikost TVjev se največ proda, mislim nasplošno, neodvisno od znamke in modela? Jaz mislim, da 55" in 65" ali sem mimo pihnil? Ne mi rečt, da ki 75". :))


Največ 55˝ in 65˝. Potem pa tudi velikost 43˝, ker ljudje dosti kupujejo to velikost tudi za spalne prostore. Kar pa se tiče Philipsa, se je ogromno prodalo modela 8506 v velikosti 58˝ in pa 65˝. Pa tudi MINI LED modela 9506 v velikosti 65˝.

Na voljo sedaj odličen model Philipsa 8507 velikost 43˝, če kateri ravno kupuje takšno velikost.

https://www.bigbang.si/philips-43pus850...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

kixs ::

Gledas nekaj za 600€, pa vidis potem malo boljsi model, le 200€ vec. Pa potem spet boljsi in si (na koncu) ze pri 1200€ :lol:

skyform ::

andrej69 je izjavil:

skyform je izjavil:

Dokler bo na voljo v AT ni problema, bi pa seveda raje videl, da bi ga tudi pri nas imeli. Katera velikost TVjev se največ proda, mislim nasplošno, neodvisno od znamke in modela? Jaz mislim, da 55" in 65" ali sem mimo pihnil? Ne mi rečt, da ki 75". :))


Največ 55˝ in 65˝. Potem pa tudi velikost 43˝, ker ljudje dosti kupujejo to velikost tudi za spalne prostore. Kar pa se tiče Philipsa, se je ogromno prodalo modela 8506 v velikosti 58˝ in pa 65˝. Pa tudi MINI LED modela 9506 v velikosti 65˝.

Na voljo sedaj odličen model Philipsa 8507 velikost 43˝, če kateri ravno kupuje takšno velikost.

https://www.bigbang.si/philips-43pus850...


Kot sem mislil 55" in 65" saj so tudi najbolj ugodni, kar se tiče razmerja med ceno in velikostjo. Za Philipsa se ne čudim, da je prodal dosti 65", ker imajo dobro ceno pri 8506 in 9506 modelih.

andrej69 ::

kixs je izjavil:

Gledas nekaj za 600€, pa vidis potem malo boljsi model, le 200€ vec. Pa potem spet boljsi in si (na koncu) ze pri 1200€ :lol:


Da to pa je danes res težava za kateri televizor se odločit :-( Kateri prisega na določeno znamko ta nima takšnih težav, kateremu pa je za znamko vseeno in toliko ne spremlja tv tehnologijo pa je hitro v težavah.

neocodexx ::

Problem je ker bi vsak rad najboljše za malo denarja. Tako pač ne gre.

Težko je svetovati za nekaj dobrega v "srednjem rangu", ker nikoli ne bo dobro, bilo bo srednje in nič posebnega.

Na začetku se moraš odločit, ali hočeš vrhunsko tehnologijo (in tudi veš zakaj ter kaj prinaša) ter boš za to plačal, ali pa ti je vseeno in bi rad samo "dober tv", potem vzameš katerikoli lcd v nižjem razredu, sploh ni važno. Ambilight, če hočeš, Philips navaden lcd, ni čisto nič narobe s temi tvji.

Se pa vedno splača pogledati za razprodajo po lanskih modelih, če želiš malo boljše, torej to ne bo TV za do 600€, ampak bo npr. TV za 1.400€ znižan iz 2.200€, kar se meni zdi zelo dober deal. Če ti je pa še to preveč pač vzameš TV za 600€ in ne kompliciraš, ker pri 600€ ne boš tople vode izumil.

darck ::

Vse odvisno od posameznika nekaterim je vsak TV super in taki potem nimajo nobenega problema za nakup. Kaj vem ena dobra varianta je tudi primerjav dveh TV skupaj kot recimo MiniLed in dober LED TV pa potem lahko vidiš kako izgledata. Mene tudi zanima kako bi si mi zdela eden ob drugem Philips PUS8506 in PML9506 mogoče bi bil tudi z cenejšim zadovoljen kdo ve dokler sam tega ne bi videl. Vse to govorjenje in statistike TV je eno kar pa sam vidiš je pa drugo. potem pa pride problem,ker nikakor ne moreš teh dveh primerjat v trgovini to mislim dobesedno eden poleg drugega saj nikjer jih nimajo kar skupaj postavljene.

mihaelo ::

skyform je izjavil:

Ni panike bom pa sprobal 65". 55" bo pa najbrž imel electronic4you ali ga tudi v AT ne bo. Bolj bo razočaran mihaelo, ki išče 55" TV.


Ma niti ne saj je Avstrija blizu tako da ni panike. Me pa se zelo vlece Philipsov model OLED907 ki bo uradno predstavljen v Berlinu v septembru ampak kaj ko bo na voljo sele nekje spomladi 2023.

Aha pa se tole Electronic4you NE DRZI Philipsa. Tako da bo pravi naslov Mediamarkt.at .

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mihaelo ()

skyform ::

mihaelo je izjavil:

skyform je izjavil:

Ni panike bom pa sprobal 65". 55" bo pa najbrž imel electronic4you ali ga tudi v AT ne bo. Bolj bo razočaran mihaelo, ki išče 55" TV.


Ma niti ne saj je Avstrija blizu tako da ni panike. Me pa se zelo vlece Philipsov model OLED907 ki bo uradno predstavljen v Berlinu v septembru ampak kaj ko bo na voljo sele nekje spomladi 2023.

Aha pa se tole Electronic4you NE DRZI Philipsa. Tako da bo pravi naslov Mediamarkt.at .


Res je sem čisto pozabil, potem pač Mediamarkt, meni še bližje. :) Ampak jaz bom raje kar 65" v Slo nabavil in če bo mi Tv kul in bom potreboval 55" pa bom skočil v AT.

andrej69 ::

mihaelo je izjavil:

skyform je izjavil:

Ni panike bom pa sprobal 65". 55" bo pa najbrž imel electronic4you ali ga tudi v AT ne bo. Bolj bo razočaran mihaelo, ki išče 55" TV.


Ma niti ne saj je Avstrija blizu tako da ni panike. Me pa se zelo vlece Philipsov model OLED907 ki bo uradno predstavljen v Berlinu v septembru ampak kaj ko bo na voljo sele nekje spomladi 2023.

Aha pa se tole Electronic4you NE DRZI Philipsa. Tako da bo pravi naslov Mediamarkt.at .



Kje pa si dobil to informacijo..?

mihaelo ::

Na spletni strani electronic4you.si in electronic4you.at v meniju pod proizvajalci NIKJER ni znamke Philips ce gledas za televizijami.

skyform ::

@michaelo, vprašanje od andrej69 se je nanašalo na besedilo iz tvojega posta, ki ga je andrej69 označil kot debelejšega.

"Me pa se zelo vlece Philipsov model OLED907 ki bo uradno predstavljen v Berlinu v septembru ampak kaj ko bo na voljo sele nekje spomladi 2023".

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

Anney ::

Marsikje je napisano tudi na flatpanelhd.
https://www.flatpanelshd.com/news.php?s...
Expect more details - and additional 2022 Philips TV models - in late August or early September during the IFA 2022 show in Berlin.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

mihaelo ::

Aha sem prehitro prebral....evo tukaj sem zasledil:

https://www.hdtvtest.co.uk/n/First-deta...

andrej69 ::

Modela 907 in 937 bosta na voljo že nekje konec septemra ali v oktobru.

blblb ::

Pozdravljeni

Doma se išče TV velikosti 85"(82-86) za dnevno sobo. Prosil bi za predloge.
Oddaljenost gledanja bo cca. 4m ter okno s svetlobo je direkno nasproti TV-ja (imamo rolete :))

Gledalo se bo večinoma Netflix, Disney+ ter občasnno gaming (s kontrolerjem, kar pomeni Assasin Creed, Tomb Raider ter podobne, in NE streljačine)

Torej rabil bi TV s tako konfiguracijo za cca 2k€ (+- 10 %) oz. manj...
Vedite pa da trenutno gledam plasmo LG-PA5500 kar že 2012 ni bil top model... :)

lp, blblb

andrej69 ::

blblb je izjavil:

Pozdravljeni

Doma se išče TV velikosti 85"(82-86) za dnevno sobo. Prosil bi za predloge.
Oddaljenost gledanja bo cca. 4m ter okno s svetlobo je direkno nasproti TV-ja (imamo rolete :))

Gledalo se bo večinoma Netflix, Disney+ ter občasnno gaming (s kontrolerjem, kar pomeni Assasin Creed, Tomb Raider ter podobne, in NE streljačine)

Torej rabil bi TV s tako konfiguracijo za cca 2k€ (+- 10 %) oz. manj...
Vedite pa da trenutno gledam plasmo LG-PA5500 kar že 2012 ni bil top model... :)

lp, blblb



Kaj pa, če vzameš velikost 75˝, "ki povsem zadostuje" za takšno razdaljo..? Ker za takšen denar že dobiš odlične televizorje velikosti 75˝;-) Dočim, če se boš odločil za velikost 85˝ boš dobil kaj povprečnega ali pa še to ne.

blblb ::

Emm če po pravici povem sem tudi te izbiri zmeraj bolj naklonjen vendar vseeno, prvič ko sem dobil 50" TV sem ugotovil da bi rabil večjega;)
Je pa že bila taka ideja da, lahko nosilec na steni pustim za 85, ter vzamem 75 ki je konkretno boljša, po slik, in zamenjam po 4-5ih letih namesto 10ih :)
Edino kvalitete zvoka ne rabim ker gre vse na hišni hi-fi..:)

Kakšen predlog?

Mene edino vleče na 85" sama oddaljenost gledanja....Ker trenutno se pri 50 pozna da sem predaleč... :)

lp,
blblb

andrej69 ::

Tukaj imaš nekaj odličnih televizorjev velikosti 75˝. Če pa hočeš imeti večjo velikost pa poglej na mimo vrste katerega dobiš za takšen denar..

https://www.mimovrste.com/ultra-hd-4k-t...
https://www.mimovrste.com/ultra-hd-4k-t...
https://www.makspro.si/avdio-in-video/t...
https://www.bigbang.si/tcl-serija-c825-...

skyform ::

blblb je izjavil:

Emm če po pravici povem sem tudi te izbiri zmeraj bolj naklonjen vendar vseeno, prvič ko sem dobil 50" TV sem ugotovil da bi rabil večjega;)
Je pa že bila taka ideja da, lahko nosilec na steni pustim za 85, ter vzamem 75 ki je konkretno boljša, po slik, in zamenjam po 4-5ih letih namesto 10ih :)
Edino kvalitete zvoka ne rabim ker gre vse na hišni hi-fi..:)

Kakšen predlog?

Mene edino vleče na 85" sama oddaljenost gledanja....Ker trenutno se pri 50 pozna da sem predaleč... :)

lp,
blblb


Med 50" in 85" pa je nora razlika, 75" ti bo čist dovolj iz 4m. Jaz bi tudi raje vzel kvalitetenjši TV v 75" kot pa nižji rang v 85" kot je že napisal andrej69. Kot prvo ti bo na 85" že zaradi velikosti manj ostra sika kot na 75" in še slabši slikovni procesor bo imel, če bo nižji rang kot 75". Sicer pa je to čist tvoja odločitev.

skyform ::

andrej69 je izjavil:

Tukaj imaš nekaj odličnih televizorjev velikosti 75˝. Če pa hočeš imeti večjo velikost pa poglej na mimo vrste katerega dobiš za takšen denar..

https://www.mimovrste.com/ultra-hd-4k-t...
https://www.mimovrste.com/ultra-hd-4k-t...
https://www.makspro.si/avdio-in-video/t...
https://www.bigbang.si/tcl-serija-c825-...


Kaj 75PML9506 že za 1700€ :O wow kak so cene padle.

andrej69 ::

skyform je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Tukaj imaš nekaj odličnih televizorjev velikosti 75˝. Če pa hočeš imeti večjo velikost pa poglej na mimo vrste katerega dobiš za takšen denar..

https://www.mimovrste.com/ultra-hd-4k-t...
https://www.mimovrste.com/ultra-hd-4k-t...
https://www.makspro.si/avdio-in-video/t...
https://www.bigbang.si/tcl-serija-c825-...


Kaj 75PML9506 že za 1700€ :O wow kak so cene padle.


Da precej:D Letošnji modeli pa še znajo drugo leto biti cenejši.

neocodexx ::

blblb je izjavil:

Pozdravljeni

Doma se išče TV velikosti 85"(82-86) za dnevno sobo. Prosil bi za predloge.
Oddaljenost gledanja bo cca. 4m ter okno s svetlobo je direkno nasproti TV-ja (imamo rolete :))

Gledalo se bo večinoma Netflix, Disney+ ter občasnno gaming (s kontrolerjem, kar pomeni Assasin Creed, Tomb Raider ter podobne, in NE streljačine)

Torej rabil bi TV s tako konfiguracijo za cca 2kEUR (+- 10 %) oz. manj...
Vedite pa da trenutno gledam plasmo LG-PA5500 kar že 2012 ni bil top model... :)

lp, blblb


Kljub temu da imaš rolete, bo (še posebej) pri oledu bil problem odsev samega stekla proti tvju, ker je tv odseven kot zrcalo. In kaj se zgodi če zrcalo obrneš proti steklu; dobiš dvojne odseve. Je potrebno še dodatno zakriti steklo znotraj prostora.



Jaz sem pri sebi takole rešil (ta okna so direktno nasproti računalniške mize - in oled monitorja), rolete niso bile dovolj, ker je sam odsev od stekla problem, vse se nazaj v tebe odbija, direktno in indirektno (še nekako gre pri tv uporabi, za monitor pa je vsak odsev in vsak kos stekla v prostoru problem).

Če boste še tole dodali, potem ni skrbi, ampak res priporočam, če so okna nasproti glossy zaslona.

Kar se tiče velikosti, po vseh mojih izkušnjah priporočam 65" za 2.5m (21:9 cinemascope), 2.5 do 3.0m (gaming) 3.0 do 3.5m (16:9 hdtv).

Če ste oddaljenosti 4 metre, bo 75" povsem dovolj tako za 16:9 kot tudi 21:9. Ni potrebno pretiravati. Z večjo velikostjo samo izgubiš na ppi in kvaliteti slike, tudi za 4m je 75" že gromozanska velikost. Bo dovolj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: neocodexx ()

blblb ::

Pa ima kdo doma "približno" konfiguracijo in lahko predlaga ali 75" ali 85".

Ker glede na "mušter" ki sem ga naredil bi 85" lepo ustrezal..
 Mustr

Mustr



lp,
blblb

torres8 ::

kaj pa oled lg ci 65 inch,kako bi se obnesel na to sobo ker imam na desni strani panoramo. Član foruma mi je predlagal philips 65pml9506 ki ima mini led tehnologijo samo brerm po forumih da je nekajzelo narobe z local diming in da ne bo vejetno nobenega popravka.

Kakorkoli gledam po yt relane videote z oled v svetli sobi in nekako se mi ne zdi tako zelo slabo kot vsi pravijo, ali se res motim.Imamo koga ki ina izkišnje s tem?

https://ibb.co/R7383tM

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: torres8 ()

andrej69 ::

torres8 je izjavil:

kaj pa oled lg ci 65 inch,kako bi se obnesel na to sobo ker imam na desni strani panoramo. Član foruma mi je predlagal philips 65pml9506 ki ima mini led tehnologijo samo brerm po forumih da je nekajzelo narobe z local diming in da ne bo vejetno nobenega popravka.

Kakorkoli gledam po yt relane videote z oled v svetli sobi in nekako se mi ne zdi tako zelo slabo kot vsi pravijo, ali se res motim.Imamo koga ki ina izkišnje s tem?


Je že nekaj časa nazaj prišla nagradnja Softwerja kar se tiče teh težav.. Tako, da teh težav načeloma ni več;-) Seveda pa tudi MINI LED ni imun na takšne težave, ker to le ni OLED tehnologija.. Tako, da nekaj majnih težav bo vedno ostalo kar se tiče lokal dimminga, ker je to še vedno LED tehnologija. Sicer pa kolikor jaz vem, si lastijo ta model trije uporabniki tega foruma, pa bi mogoče oni znali tudi kaj povedat okoli te zadeve.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

neocodexx ::

torres8 je izjavil:

kaj pa oled lg ci 65 inch,kako bi se obnesel na to sobo ker imam na desni strani panoramo. Član foruma mi je predlagal philips 65pml9506 ki ima mini led tehnologijo samo brerm po forumih da je nekajzelo narobe z local diming in da ne bo vejetno nobenega popravka.

Kakorkoli gledam po yt relane videote z oled v svetli sobi in nekako se mi ne zdi tako zelo slabo kot vsi pravijo, ali se res motim.Imamo koga ki ina izkišnje s tem?

https://ibb.co/R7383tM


Saj ni to da bi bil ob svetlobi neuporaben, sam precej izgubi na efektu in ni tako mocno svetel kot bi lahko bil lcd (v tem cenovnem rangu), 2x bolj svetel.

To se najbolj pozna pri filmih, ki so vecinoma nekoliko temno posneti, se posebej BT.2020 oz. HDR filmi bojo zelo temni na vsakem "HDR" budget tvju, in ko bos isto zadevo gledal na 2000€ oledu bos presenecen da niti ni toliko svetlejse, medtem na 2000€ lcdju pa bi bilo.

Dokler pa gledas v temi je svetlost oleda (vecinoma) ravno dovolj, in tu pride najlepse do izraza njegov kontrast.

Vsako svetlobno telo, direktno ali indirektno, pa bo kvarilo sliko na vsakem tvju. Saj ni to da bi na oledu naredilo negledljivo, ampak zato ker je kontrast tako globok in je povrsina tvja svetleca kot zrcalo (zaradi cesar je tudi vse tako kristalno zivo), se to pac se bolj pozna kot bi se sicer.

fpbs ::

torres8 je izjavil:

kaj pa oled lg ci 65 inch,kako bi se obnesel na to sobo ker imam na desni strani panoramo. Član foruma mi je predlagal philips 65pml9506 ki ima mini led tehnologijo samo brerm po forumih da je nekajzelo narobe z local diming in da ne bo vejetno nobenega popravka.
Kakorkoli gledam po yt relane videote z oled v svetli sobi in nekako se mi ne zdi tako zelo slabo kot vsi pravijo, ali se res motim.Imamo koga ki ina izkišnje s tem?
https://ibb.co/R7383tM

Jaz imam C8 in imam tudi s sončne strani panoramsko okno z zavesami. Primerjat Philipsa PML9506 Z LG C1 je noro. Res, da 9506 omogoča višjo svetilnost, vse ostalo je pa občutno slabše, PML9506 je še vedno LCD,z vsemi težavami LCDeja, ki pa nikakor ne more dobro prikazat temnih scen, tudi v temnih scenah veliko prej zgubi barve, težave z dimingom.....
Predvidevam, da je ta član foruma Andrej, ki vse počne, da proda svojo robo.

andrej69 ::

@fpbs

Zopet pišeš neumnosti..

Najvišja svetlost ni samo svetlost sama po sebi temveč omogoča boljše ohranjanje svetlih podrobnosti HDR za natančno reprodukcijo ustvarjalčevega namena. Višja kot je svetlost televizorja, večji je kontrast med svetlimi in temnimi deli na zaslonu za bolj realističen prikaz HDR vsebin;-) In Philips 9506 posebej pa model 9636 sta superiorna napram modelu C1, če se gleda v svetlejšem prostoru;-) Pa recimo model 9636 tudi v temnejših prostorih ne zaostaja veliko za OLED televizorji tega nižjega in srednjega ranga.. In toliko razpravljaš o tvojem C8 in panoramskih oknih, da pa bi prilepil kakšno sliko, da malo vidimo pa to izgleda ni mogoče:-( Seveda, ker kar napišeš je treba jemat z veliko rezerve..! Ali pa zopet nimaš telefona ali aparata, da bi poslikal:-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

Najvišja svetlost ni samo svetlost sama po sebi temveč omogoča boljše ohranjanje svetlih podrobnosti HDR za natančno reprodukcijo ustvarjalčevega namena. Višja kot je svetlost televizorja, večji je kontrast med svetlimi in temnimi deli na zaslonu za bolj realističen prikaz HDR vsebin;-) In Philips 9506 posebej pa model 9636 sta superiorna napram modelu C1, če se gleda v svetlejšem prostoru;-) Pa recimo model 9636 tudi v temnejših prostorih ne zaostaja veliko za OLED televizorji tega nižjega in srednjega ranga..

Andrej ne zavajaj. Ta TV ne more dobro prikazat temnih scen, in je veliko bolj oddaljen od realističnih prikazov HDRa kot OLED. Ima samo višjo svetilnost, kar je pa strup za oči.

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Najvišja svetlost ni samo svetlost sama po sebi temveč omogoča boljše ohranjanje svetlih podrobnosti HDR za natančno reprodukcijo ustvarjalčevega namena. Višja kot je svetlost televizorja, večji je kontrast med svetlimi in temnimi deli na zaslonu za bolj realističen prikaz HDR vsebin;-) In Philips 9506 posebej pa model 9636 sta superiorna napram modelu C1, če se gleda v svetlejšem prostoru;-) Pa recimo model 9636 tudi v temnejših prostorih ne zaostaja veliko za OLED televizorji tega nižjega in srednjega ranga..

Andrej ne zavajaj. Ta TV ne more dobro prikazat temnih scen, in je veliko bolj oddaljen od realističnih prikazov HDRa kot OLED. Ima samo višjo svetilnost, kar je pa strup za oči.


Seveda zelo dobro prikaže temne scene celo odlično, seveda pa ne na nivoju OLED televizorjev. Veš tvoja težava je, da preveč pametuješ in veš več od nekaterih kateri se profesionalno ukvarjamo s televizorji ali pa določenimi uprabniki tega foruma, ki pač imajo osebne izkušnje z določenimi televizorji;-) Za tebe je bolj primeren kakšen otroški forum, kjer se otroci prerekajo kateri ima boljšo igračo:-) Sicer pa mi strokovno pojasni kaj manjka na tem Philipsu MINI LED kar se tiče prikaza črnine..?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

Seveda zelo dobro prikaže temne scene celo odlično, seveda pa ne na nivoju OLED televizorjev. Veš tvoja težava je, da preveč pametuješ in veš več od nekaterih kateri se profesionalno ukvarjamo s televizorji ali pa določenimi uprabniki tega foruma, ki pač imajo osebne izkušnje z določenimi televizorji;-) Za tebe je bolj primeren kakšen otroški forum, kjer se otroci prerekajo kateri ima boljšo igračo:-) Sicer pa mi strokovno pojasni kaj manjka na tem Philipsu MINI LED kar se tiče prikaza črnine..?

Andrej, tvoja profesionalnost je samo v zavajanju. Človek hoče s svojim težko prigaranim denarjem kupit dober TV, ti mu pa vsiljuješ nekaj občutno slabšega.

skyform ::

A zdaj so že Philips Mini OLEDi slabi TVji, kam smo prišli. Za svetl prostor je ziher boljši kot C1. Zdaj, ko imam sam X95J en čas moram reči, da mi je X95J boljši TV kot A8. Jaz sicer ne gledam v temi in zato OLED sploh nima neke prednosti, od kar sem pogruntal X95J in kako ga nastaviti da je slika globoka kot na OLEDu. Zvečer se tu pa tam v kaki sceni vidi, da je malo manj kontrasta ampak to pa je tudi vse, to sedaj govorim za moje razmere, ko imam svetlobo za TVjem, v čisti temi je seveda druga pesem. Čez dan pa X95J uniči A8. Celo HDR se lahko gleda brez problem čez dan in to ne mislim te svetle youtub videje ampak res temne filme, ker TV zmore takšno svetilnost da vidiš popolnoma vse medtem, ko je na OLEDu HDR negledljiv cez dan. DV se da gledati čez dan ampak še ta v dostih scenah izpade precej nespektakularn in v primerjavi z X95J. HDR je naravno fenomenaln čez dan na X95J, hec je da je boljši kot nekateri filmi DV, ker lahko uporabim advance contrast enhancer in je slika noro svetla, res je da se zgubi malo detajla v svetlih v primerjavi z DV ampak slika izgleda neverjetno. V DV adv contrast enhancer deluje tako da v temnih scenah nardi black crush nonstop nekaj spreminja in prilagaja temne scene in to je meni zelo moteče zato je meni osebno adv contrast enahncer v DV neuporabn. Sicer je DV bright že sam po sebi dovolj svetl tako, da ga ni sploh potrebno koristit ampak je fora da sedaj gledam nekatere filme HDR in nekatere DV, sprobal oba in gledam tistega, ki mi je lepši. Na OLED A8 je HDR pretemn, sicer zvečer tega prej niti nisem tak opazil, sedaj pa ko sem se navadil na X95J pa nebi šel več nazaj. Tudi barve so mi lepše na X95J, tale nov XR procesor je res dober, me zanima kako izgledata A80J ali A80K s tem procesorjem, sicer moram reči da me sploh ne mika več OLED, sem super zadovoljen z X95J in ne rabim skrbeti, kako dolgo gledam TV, kako na svetlo ga imam pač vse brez skrbi, prižgem TV in uživam kot sem prej z XG95. Slika je pa kar precej boljša kot je bila na XG95, neverjetno kako še kar izboljšujejo LCDje in ne vem kdaj so že nekateri govorili da je LCD zastarel in da je konecz njim, še zdaleč ne. Samo 2 leti je med XG95 in X95J pa je X95J precej svetjelši, ima kljub temu globojo sliko, boljše barve v HDR in DV in manj bloominga, HDR in DV ima dosti boljši dynamični razpon in tonemaping kot ga je imel XG95, v glavnem super zadeva.

Furbo ::

blblb je izjavil:

Pozdravljeni

Doma se išče TV velikosti 85"(82-86) za dnevno sobo. Prosil bi za predloge.
Oddaljenost gledanja bo cca. 4m ter okno s svetlobo je direkno nasproti TV-ja (imamo rolete :))

Gledalo se bo večinoma Netflix, Disney+ ter občasnno gaming (s kontrolerjem, kar pomeni Assasin Creed, Tomb Raider ter podobne, in NE streljačine)

Torej rabil bi TV s tako konfiguracijo za cca 2k€ (+- 10 %) oz. manj...
Vedite pa da trenutno gledam plasmo LG-PA5500 kar že 2012 ni bil top model... :)

lp, blblb

V nasprotju z drugimi bi jaz rekel, da vzemi 85", če imaš dobre vire slike in zvoka, torej te spletne zadeve in gaming, ne rabiš nekih blaznih procesorjev in podobne navlake, ker nimajo kaj 'izboljševati'.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

fpbs ::

blblb je izjavil:

Pozdravljeni Doma se išče TV velikosti 85"(82-86) za dnevno sobo. Prosil bi za predloge.Oddaljenost gledanja bo cca. 4m ter okno s svetlobo je direkno nasproti TV-ja (imamo rolete :))Gledalo se bo večinoma Netflix, Disney+ ter občasnno gaming (s kontrolerjem, kar pomeni Assasin Creed, Tomb Raider ter podobne, in NE streljačine)Torej rabil bi TV s tako konfiguracijo za cca 2k€ (+- 10 %)oz.manj... Vedite pa da trenutno gledam plasmo LG-PA5500 kar že 2012 ni bil top model... :)

Tu si malo oglej: https://www.ceneje.si/L3/964/avdio-vide...

andrej69 ::

Res je neumnost kupiti za takšno razdaljo gledanja nekakšen povprečen televizor velikosti 85˝, če dobiš še za nekaj manj denarja res "odlične televizorje" velikosti 75˝ , ki "povsem zadostujejo" za takšno razdaljo gledanja:) Če bi se gledalo iz razdalje dobrih 4,5m ali pa celo 5m, potem bi še nekako razumel, da se je bolje odločit za velikost 85˝. Za razdaljo 4m pa res ne vidim te potrebe:-(

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

Res je neumnost kupiti za takšno razdaljo gledanja nekakšen povprečen televizor velikosti 85˝, če dobiš še za nekaj manj denarja res "odlične televizorje" velikosti 75˝ , ki "povsem zadostujejo" za takšno razdaljo gledanja:) Če bi se gledalo iz razdalje dobrih 4,5m ali pa celo 5m, potem bi še nekako razumel, da se je bolje odločit za velikost 85˝. Za razdaljo 4m pa res ne vidim te potrebe:-(

Andrej, težava je samo v tem, ker Philips nima nobenega modela diagonale 85".

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Res je neumnost kupiti za takšno razdaljo gledanja nekakšen povprečen televizor velikosti 85˝, če dobiš še za nekaj manj denarja res "odlične televizorje" velikosti 75˝ , ki "povsem zadostujejo" za takšno razdaljo gledanja:) Če bi se gledalo iz razdalje dobrih 4,5m ali pa celo 5m, potem bi še nekako razumel, da se je bolje odločit za velikost 85˝. Za razdaljo 4m pa res ne vidim te potrebe:-(

Andrej, težava je samo v tem, ker Philips nima nobenega modela diagonale 85".


Modela velikosti 85˝ res nima v ponudbi, ima pa velikost 86˝;-)

torres8 ::

padla odločitev lg c1, ker philips pml9056 sem prebral preveč "slabih" stvari na forumih. Pregledal sem miljon videov kako bi svetloba v prostoru vplivala na oled zaslon ma vidim da ni tako zelo velike razlike....Mislim da usi s tem pretiravajo prav tako kot pretiravajo da je philips "slab"

Upam da bomo uživali v sliki in da ne bo kakih velikih problemov.

andrej69 ::

torres8 je izjavil:

padla odločitev lg c1, ker philips pml9056 sem prebral preveč "slabih" stvari na forumih. Pregledal sem miljon videov kako bi svetloba v prostoru vplivala na oled zaslon ma vidim da ni tako zelo velike razlike....Mislim da usi s tem pretiravajo prav tako kot pretiravajo da je philips "slab"

Upam da bomo uživali v sliki in da ne bo kakih velikih problemov.


Pa na podlagi video posnetkov nikakor ne moreš dobiti pravilne ocene..! Za takšne ocene moraš iti v prodajalno, ali pa če imaš možnost doma testirat te zadeve. Kar pa se tiče Philipsa mi lahko prosim posreduješ linke teh forumov kjer si to prebral;-)

torres8 ::

andrej69 je izjavil:

torres8 je izjavil:

padla odločitev lg c1, ker philips pml9056 sem prebral preveč "slabih" stvari na forumih. Pregledal sem miljon videov kako bi svetloba v prostoru vplivala na oled zaslon ma vidim da ni tako zelo velike razlike....Mislim da usi s tem pretiravajo prav tako kot pretiravajo da je philips "slab"

Upam da bomo uživali v sliki in da ne bo kakih velikih problemov.


Pa na podlagi video posnetkov nikakor ne moreš dobiti pravilne ocene..! Za takšne ocene moraš iti v prodajalno, ali pa če imaš možnost doma testirat te zadeve. Kar pa se tiče Philipsa mi lahko prosim posreduješ linke teh forumov kjer si to prebral;-)


https://www.avforums.com/threads/news-p...

andrej69 ::

Saj sem si mislil, da boš dal tale link.. Ni sploh nobene panike, kar se tiče teh komentarjev, nekateri sploh nimajo Softwerja nadgrajenega. Jaz ti lahko povem iz prve roke, da ni nobenih težav, če je bil Softwer nadgrajen z različico, ki je odpravila utripanje, izgubo podrobnosti, senc okoli premikajočih se predmetov itd.. Moraš pa vedet, da nobeden televizor ni brez določenih težav, in pa tudi nobeden televizor ni identičen drugemu;-) Ti uporabniki na tem AV forumu kateri opisujejo te težave so le "peščica" izmed vseh uporabnikov kateri si lastijo tale model..! Če bi te težave res bile globalne potem bi bilo za razmislit okoli teh težav, ki pa so kot sem že napisal odpravljene. Škoda , da ne napišejo kaj okoli tega določeni uprabniki tega foruma, ki si lastijo ta model.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

darck ::

Za 85"TV se nekako dobro ve koliko denarja je potrebno odšteti za res dober TV pa ni zdaj važno ali je OLED ali kaj drugega. Vendar za tistega kateremu je vsak TV dober on pa lahko kupi tudi tiste cenejše modele in bo super zadovoljen.

Anney ::

Problem tega posta je da ne vemo kje model gleda tole, kakšen software, kaj mu pelje sliko sploh na tv. Djabe ti je dajti win slike resolucije, sploh za HDR, najboljši približek pc-tv, bi bil madVR s pravilno nastavitvijo. Kar pa se tiče dotičnega modela, lastim si ga tudi sam, ne rečem da je najboljši, ampak je dober, ni nekih težav prikaz je kvaliteten na vseh vsebinah, me je edino motilo da je preveč svetel, sploh če greš iz LCD modela iz leta 2013. Ko sem si nastavil profile za dnevno in nočno gledanje je vse ok. Za HDR in DoVi večina uporabljam kar film maker mode z rahlo kalibracijo, po osebnih potrebah. Prikaz črne je konkreten, ni na nivoju oleda je pa dober približek, barve so naravne. Nekih težav ni. Pa sem kar zahteven uporabnik in sem se za ta tv odločil predvsem zaradi svetilnosti same, katera se odraža predvsem v HDR (Dovi in pa hdr10+). Sem včeraj hotel podati par videov local dimminga, pa mi kamera na telefonu dela preveč anomalij in niso konkretne (v temi), žal nimam drugega vira za snemanje. Če recimo primerjamo dimming s tem videom je kot dan in noč napram Philips PMLju.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

torres8 ::

Anney je izjavil:

Problem tega posta je da ne vemo kje model gleda tole, kakšen software, kaj mu pelje sliko sploh na tv. Djabe ti je dajti win slike resolucije, sploh za HDR, najboljši približek pc-tv, bi bil madVR s pravilno nastavitvijo. Kar pa se tiče dotičnega modela, lastim si ga tudi sam, ne rečem da je najboljši, ampak je dober, ni nekih težav prikaz je kvaliteten na vseh vsebinah, me je edino motilo da je preveč svetel, sploh če greš iz LCD modela iz leta 2013. Ko sem si nastavil profile za dnevno in nočno gledanje je vse ok. Za HDR in DoVi večina uporabljam kar film maker mode z rahlo kalibracijo, po osebnih potrebah. Prikaz črne je konkreten, ni na nivoju oleda je pa dober približek, barve so naravne. Nekih težav ni. Pa sem kar zahteven uporabnik in sem se za ta tv odločil predvsem zaradi svetilnosti same, katera se odraža predvsem v HDR (Dovi in pa hdr10+). Sem včeraj hotel podati par videov local dimminga, pa mi kamera na telefonu dela preveč anomalij in niso konkretne (v temi), žal nimam drugega vira za snemanje. Če recimo primerjamo dimming s tem videom je kot dan in noč napram Philips PMLju.


sepravi hočeš reči da je local diming na pml9056 veliko boljši kot na xj09?

res bi mi prišla prav kak posnetek ali kako drugo mnenje, še posebej če imaš to tv

Anney ::

Oznake imaš narobe vendar ja, veliko boljši. Žal mi kamera ne fonu zajema preveč svetlobe v prostoru in ni mirodajno, bom, poskusil še enkat če mi uspe na kak drug način.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()
««
413 / 538
»»