» »

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Temo vidijo: vsi
««
412 / 540
»»

andrej69 ::

Nekaj malega se pozna, če je razlika recimo 100 nitov. Ne gre pa tukaj za konkretne razlike, ki bi bile zelo vidne v praksi. Če pa je razlika 300 nitov pa se seveda v praksi to zelo opazi:) Najvišja svetlost ni samo svetlost sama po sebi, temveč omogoča boljše ohranjanje svetlih podrobnosti HDR za natančno reprodukcijo ustvarjalčevega namena. In višja kot je svetlost televizorja, večji je kontrast med svetlimi in temnimi deli na panelu in posledično bolj realističen prikaz HDR vsebin.

LittleDevil ::

Pozdravljeni,

Zanima me kateri 75"-85" TV (oddaljenost od TV ja med 4.2m - 4.5m) mi proporočate? Prostor je dokaj svetel (lahko se ga zatemni za gledanje TV-ja). Gledalo se bo pa načeloma vse Netflix, Disney+...itd

Do sedaj smo imeli Philips OLED 55 serije 8 v malo temnejšem prostoru in se je odlično izkazal.

Se mogoče že ve kakšna bo cena 77inch 807 Philipsa oz kaj priporočate v tem rangu? Mogoče kakšen 2021 ali 2022 model drugega proizvajalca? Je EX OLED panel res toliko boljši kakor pravijo?

Pa še to imate pri TV-jih soundbar-e (katerega priporočate) ali integriran zvok?

lp

Zgodovina sprememb…

andrej69 ::

LittleDevil je izjavil:

Pozdravljeni,

Zanima me kateri 75"-85" TV (oddaljenost od TV ja med 4.2m - 4.5m) mi proporočate? Prostor je dokaj svetel (lahko se ga zatemni za gledanje TV-ja). Gledalo se bo pa načeloma vse Netflix, Disney+...itd

Do sedaj smo imeli Philips OLED 55 serije 8 v malo temnejšem prostoru in se je odlično izkazal.

Se mogoče že ve kakšna bo cena 77inch 807 Philipsa oz kaj priporočate v tem rangu? Mogoče kakšen 2021 ali 2022 model drugega proizvajalca? Je EX OLED panel res toliko boljši kakor pravijo?

Pa še to imate pri TV-jih soundbar-e (katerega priporočate) ali integriran zvok?

lp


Za koliko denarja kupuješ televizor..? Kar se tiče Philipsa 807 velikost 77˝ bo cena okrog 4.000€ . Bo pa kar se tiče cen bolj jasno prihodnji teden, ko bi naj bil na voljo tale model samo v velikosti 55˝.
Kar pa se tiče EX OLED panela bo vsekakor konkretno boljši od navadnih OLED panelov. Predvsem bo dosegal višjo osvetlitev panela, še bolj natančen prikaz barv, in izjemno hiter odzivni čas samega panela. Kot drugo bo pa tudi življenska doba daljša kot pri navadnih OLED panelih, kakor tudi se močno zmanjša možnost za burn-in.

Pinturicchio ::

Jaz bi ti vsekakor priporočil Phillipsa, ampak ker ni dovolj dober, bi ti vseeno priporočil LG-ja. Vsekakor se pa sam odloči.

neocodexx ::

Vprašanje če imajo vsi 2022 Philips oledi EX panele, so na enakem cd/m kot LG C2?

Vem da je bilo to že omenjeno, pa sem pozabil.

Jaz bi raje priporočal Philipsa, ker ima generacija C2 izredno agresivne in moteče tehnike APLja (skoraj obvezno potrebno izklopiti v service menuju), in na Philipsu imaš več možnosti glede tone mappinga. Jaz imam še vedno raje moj 2 leti star Philips kot to kar ponuja C2, kaj šele 2022 Phlipsi. Če imajo še nove panele, lahko samo toplo priporočam.

andrej69 ::

neocodexx je izjavil:

Vprašanje če imajo vsi 2022 Philips oledi EX panele, so na enakem cd/m kot LG C2?

Vem da je bilo to že omenjeno, pa sem pozabil.

Jaz bi raje priporočal Philipsa, ker ima generacija C2 izredno agresivne in moteče tehnike APLja (skoraj obvezno potrebno izklopiti v service menuju), in na Philipsu imaš več možnosti glede tone mappinga. Jaz imam še vedno raje moj 2 leti star Philips kot to kar ponuja C2, kaj šele 2022 Phlipsi. Če imajo še nove panele, lahko samo toplo priporočam.


Razen velikosti 48˝ imajo vsi Philips 807 modeli EX OLED panele.

andrej69 ::

Je pa ena zanimivost in sicer, Lg in Samsung kot proizvajalca OLED panelov sta nekako najslabša od ostale trojice Philipsa, Sonya in Panasonica kar se tiče kvalitete slike. Seveda, če primerjam enake OLED panele. Se vidi razlika, kako ostala trojica dominira v procesiranju slike:) Seveda pa se Samsung in Lg ne ozirata veliko na te zadeve, ker kot prvo jim je predvsem važno, da zaslužijo čimveč denarja z prodajo panelov ostali trojici, in kot drugo imata seveda ime in velik marketing, na katerega velika večina ljudi nasede..! Kateri pa se malo bolje spozna na te zadeve, pa bo hitro dojel, da Samsung in Lg nekoliko zaostajata za konkurenco:)

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

Je pa ena zanimivost in sicer, Lg in Samsung kot proizvajalca OLED panelov sta nekako najslabša od ostale trojice Philipsa, Sonya in Panasonica kar se tiče kvalitete slike. Seveda, če primerjam enake OLED panele. Se vidi razlika, kako ostala trojica dominira v procesiranju slike:) Seveda pa se Samsung in Lg ne ozirata veliko na te zadeve, ker kot prvo jim je predvsem važno, da zaslužijo čimveč denarja z prodajo panelov ostali trojici, in kot drugo imata seveda ime in velik marketing, na katerega velika večina ljudi nasede..! Kateri pa se malo bolje spozna na te zadeve, pa bo hitro dojel, da Samsung in Lg nekoliko zaostajata za konkurenco:)

Andrej, daleč od tega, edino če misliš, da je na Philipsu cvetenje slike, black crush, in druge utripajoče težave, ne podpora 4K/120 resolucije...., dominacija procesiranja slike. Poleg tega, je skupno že nekaj žez 20 proizvajalcev OLED TVejev. Kar se tiče procesiranja, so LGji z letošnjimi modeli od serije C2 naprej opremljeni s peto generacijo slikovnega procesorja alpha9, ki uporablja globoko učenje, s poboljšanim ubscalingom in daje slikam na zaslonu tridimenzionalno kakovost z razlikovanjem elementov v ospredju in ozadju drug od drugega. Procesor α9 Gen 5 prav tako razširja zmožnosti LG-jeve funkcije AI Sound Pro za zagotavljanje bolj realističnega zvoka, in omogoča virtualni prostorski zvok 7.1.2.

andrej69 ::

Saj nisem napisal, da je Lg-jev procesor slab je kar kvaliteten.. Vendar pa že leta Lg v tem segmentu caplja za Philipsom in Sonyem, in tako bo tudi v prihodnje:) Enostavno imajo pri Philipsu in Sonyu več znanja na tem področju;-)

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

Saj nisem napisal, da je Lg-jev procesor slab je kar kvaliteten.. Vendar pa že leta Lg v tem segmentu caplja za Philipsom in Sonyem, in tako bo tudi v prihodnje:) Enostavno imajo pri Philipsu in Sonyu več znanja na tem področju;-)

Najman 3 leta bo trajalo, da bo Philips dosegel to kar zmore letošnji procesor alpha9 pete generacije.

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Saj nisem napisal, da je Lg-jev procesor slab je kar kvaliteten.. Vendar pa že leta Lg v tem segmentu caplja za Philipsom in Sonyem, in tako bo tudi v prihodnje:) Enostavno imajo pri Philipsu in Sonyu več znanja na tem področju;-)

Najman 3 leta bo trajalo, da bo Philips dosegel to kar zmore letošnji procesor alpha9 pete generacije.


He..he ta pa je res dobra:-) Kaj pa Sony in Panasonic, koliko bodo ti potrebovali..?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

andrej69 ::

@ fpbs

In še eno vprašanje. Kaj pa bo naredil Lg v primeru, da se v prihodnje tudi Philips in Panasonic odločita za Samsungove OLED panele, potem Lg-ju ne pomagata dva Alpha9 procesorja. Ker pa je tako jasno, da Lg ne bo nikoli kupil Samsungove panele, in se bo zgodilo, da bo Lg kar veliko zaostal za ostalo trojico:-(

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

In še eno vprašanje. Kaj pa bo naredil Lg v primeru, da se v prihodnje tudi Philips in Panasonic odločita za Samsungove OLED panele, potem Lg-ju ne pomagata dva Alpha9 procesorja. Ker pa je tako jasno, da Lg ne bo nikoli kupil Samsungove panele, in se bo zgodilo, da bo Lg kar veliko zaostal za ostalo trojico:-(

Andrej, ne delaj si skrbi, Samsung bo drugo leto kupil LGejevih panelov kapacitete treh Philipsov in Panasonicov.

andrej69 ::

Kje pa si to zasledil, da bo Samsung kupil Lg panele. Ti jaz povem, da niti Lg niti Samsung ne bosta kupovala drug od drugega panele, ker je takšna politika obeh proizvajalcev. Samsung kupuje rajši IPS panele od BOE proizvajalca kakor, da bi se odločil za Lg. To govorim seveda za LED panele, ker jih seveda sam več ne proizvaja. Kar pa se tiče OLED panelov, pa jih sedaj tako sam proizvaja, in, če se bo slučajno odločil za OLED panele kakšnega drugega proizvajalca po to zopet v vsakem primeru BOE, ki bo začel z proizvodnjo OLED panelov;-)

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

Kje pa si to zasledil, da bo Samsung kupil Lg panele. Ti jaz povem, da niti Lg niti Samsung ne bosta kupovala drug od drugega panele, ker je takšna politika obeh proizvajalcev. Samsung kupuje rajši IPS panele od BOE proizvajalca kakor, da bi se odločil za Lg. To govorim seveda za LED panele, ker jih seveda sam več ne proizvaja. Kar pa se tiče OLED panelov, pa jih sedaj tako sam proizvaja, in, če se bo slučajno odločil za OLED panele kakšnega drugega proizvajalca po to zopet v vsakem primeru BOE, ki bo začel z proizvodnjo OLED panelov;-)

Seveda jih bosta. Samsung je to najavljal že za letos, samo je nekaj izsiljeval s ceno in pa hotel je predvsem nabavit "M" najslabšo kvaliteto.

andrej69 ::

Res ne verjamem, da bi se to lahko zgodilo. Lg bo počasi sam ostal kar se tiče njihovih panelov, ker Philips bo v prihodnje zasigurno kupoval OLED panele od BOE in najverjetneje od Samsunga. In podobna zgodba bo z Panasonicom in Sonyem.

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

Res ne verjamem, da bi se to lahko zgodilo. Lg bo počasi sam ostal kar se tiče njihovih panelov, ker Philips bo v prihodnje zasigurno kupoval OLED panele od BOE in najverjetneje od Samsunga. In podobna zgodba bo z Panasonicom in Sonyem.

Andrej, brez skrbi. Toliko panelov, kolikor jih porabi Philips, jih LG naredi v treh dneh. Tako da to nebo noben izpad. Poleg tega pa kljub temu, da LG vsako leto podvoji proizvodnjo še vedno ne more v zadostit potrebam. BOE in Samsung sta se pa ravno te dni sprla, in je Samsung prepolovil nabavo BOE LCD panelov. Verjamem pa, da bo Philips, ker mu ni toliko pomembna kvaliteta, OLED panele kupoval od BOE.

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Res ne verjamem, da bi se to lahko zgodilo. Lg bo počasi sam ostal kar se tiče njihovih panelov, ker Philips bo v prihodnje zasigurno kupoval OLED panele od BOE in najverjetneje od Samsunga. In podobna zgodba bo z Panasonicom in Sonyem.

Andrej, brez skrbi. Toliko panelov, kolikor jih porabi Philips, jih LG naredi v treh dneh. Tako da to nebo noben izpad. Poleg tega pa kljub temu, da LG vsako leto podvoji proizvodnjo še vedno ne more v zadostit potrebam. BOE in Samsung sta se pa ravno te dni sprla, in je Samsung prepolovil nabavo BOE LCD panelov. Verjamem pa, da bo Philips, ker mu ni toliko pomembna kvaliteta, OLED panele kupoval od BOE.


Če te prav razumem hočeš reči, da BOE ni v rangu Lg-ja..?

neocodexx ::

fpbs je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Je pa ena zanimivost in sicer, Lg in Samsung kot proizvajalca OLED panelov sta nekako najslabša od ostale trojice Philipsa, Sonya in Panasonica kar se tiče kvalitete slike. Seveda, če primerjam enake OLED panele. Se vidi razlika, kako ostala trojica dominira v procesiranju slike:) Seveda pa se Samsung in Lg ne ozirata veliko na te zadeve, ker kot prvo jim je predvsem važno, da zaslužijo čimveč denarja z prodajo panelov ostali trojici, in kot drugo imata seveda ime in velik marketing, na katerega velika večina ljudi nasede..! Kateri pa se malo bolje spozna na te zadeve, pa bo hitro dojel, da Samsung in Lg nekoliko zaostajata za konkurenco:)

Andrej, daleč od tega, edino če misliš, da je na Philipsu cvetenje slike, black crush, in druge utripajoče težave, ne podpora 4K/120 resolucije...., dominacija procesiranja slike. Poleg tega, je skupno že nekaj žez 20 proizvajalcev OLED TVejev. Kar se tiče procesiranja, so LGji z letošnjimi modeli od serije C2 naprej opremljeni s peto generacijo slikovnega procesorja alpha9, ki uporablja globoko učenje, s poboljšanim ubscalingom in daje slikam na zaslonu tridimenzionalno kakovost z razlikovanjem elementov v ospredju in ozadju drug od drugega. Procesor α9 Gen 5 prav tako razširja zmožnosti LG-jeve funkcije AI Sound Pro za zagotavljanje bolj realističnega zvoka, in omogoča virtualni prostorski zvok 7.1.2.


Vse bolj mi deluje, kot da je fbps tudi skriti prodajalec za LG da ga tako hvali, je prav hecno kako mata tu borbo kot da bi se dve branjevke na tržnici prepirale :)

Pa da gremo skozi tole umetnino ki si jo spisal, saj ne vem kje bi začel:

- Kot prvo, čestitam, znaš brati deklaracijo artikla. Res prepričljivo :)

- AI sound pro 7.1.2 na TV zvočnikih, daj nehaj umiram :))

- Vse te AI funkcije je na LGju in podobnih tvjih obvezno potrebno izklopiti, še posebej to za zvok - sem preizkusil. Katastrofa.

- Kakšno cvetenje slike na Philipsu? Dokaz? Na oledu? O čemu se zdaj tu pogovarjamo? Kakšne utripajoče težave? Dokaz prosim?

- Black crush je res prisoten, vsaj na 805 modelu. LG je tu edino boljši, ker omogoča zelo fin nadzor črnih, moram pohvalit.

- Kdo pa tak nujno rabi 4K/120hz? Saj je ni konzole ki bi zmogla več kot 60 fps na 4K. Jaz ne rabim. Rabim pa na C2ju ker ga imam kot monitor.

- Peta, šesta generacija alfa beta gama procesorja.. In? Saj ostale znamke tudi vsako leto izboljšujejo procesorje. Kje so dokazi da je LGjev boljši? Po čemu? (ne trdim da je slab, ampak ti trdiš da je znatno boljši od ostalih znamk, prosim dokaz)

- In ko smo že pri procesiranju slike, sem že večkrat omenil, Philips ponuja več izbire pri tone mappingu in tudi svetlejšo sliko v SDR. No, vsaj na PC povezavi, je LG zelo temen v SDR, se ga ne da posvetlititi... Sicer imaš lahko fiksno vklopljen HDR, ampak brez prisiljenega polnega HDR tone mappinga je še vedno občutno temnejši, ne razumem zakaj... Ampak to je velik minus.. Vsaj za PC priklop.

porablja globoko učenje, s poboljšanim ubscalingom in daje slikam na zaslonu tridimenzionalno kakovost z razlikovanjem elementov v ospredju in ozadju


Še več branja etikete.. A druge znamke pa kao nimajo AI deep learninga?

Tridimenzionalno kakovost...?


Nimam nič proti LGju, sam tole je pa kup enih nepotrebnih izjav za zagovarjanje nečesa kar je sicer dober izdelek, samo da bi dokazal da je boljši od Philipsa. Pri procesiranju slike boš pa zelo težko opazil razlike, še Vincent ki je profesionalni kalibrator jih na slepem testu ni mogel bistveno razbrati...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: neocodexx ()

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

Če te prav razumem hočeš reči, da BOE ni v rangu Lg-ja..?
Zagotovo ne, z OLEDi mu manjka še par let izkušenj.

andrej69 ::

Kar se tiče AI procesiranja ima že večina proizvajalcev, še celo TCL. Kar se tiče razlik med Philipsom in Lg-jem v procesiranju slike je sledeča. Philips lahko prikaže nekaj več detajlev v ozadju, ima bolj čisto jasno sliko, pri zelo kompresiranih vsebinah ni kakšne zrnatosti, ima boljšo ostrino slike itd.. Philips še vedno drži primat najbolj kvalitetnega slikovnega procesorja, tako, da so takšne debate okoli tega povsem odveč;-)

fpbs je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Če te prav razumem hočeš reči, da BOE ni v rangu Lg-ja..?
Zagotovo ne, z OLEDi mu manjka še par let izkušenj.


Da to je res, da imajo seveda na tem področju manj izkušenj, vendar BOE ni kakšen novinec v proizvajanju panelov, tako, da bodo to tehnologijo hitro osvojili.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

torres8 ::

zdravo, za dom kupujem tv 65 inch, nekje v randu do cca 1300 evro dol gor.
kar sem malo poguglal se najbolj promovirata lg c1 ter samsung qn90a.
Po pregledanih ocenah me bolj navdušue lg samo me skrbi ker imam v dnevni sobi veliko panoramo na sončno stran.Bi me moralo to zelo skrbeti ali je ta zadeva da ne deluje v svetlih prostorih malo pretirana?

Je na trgu še kaj približnega kar nisem opazil?

andrej69 ::

torres8 je izjavil:

zdravo, za dom kupujem tv 65 inch, nekje v randu do cca 1300 evro dol gor.
kar sem malo poguglal se najbolj promovirata lg c1 ter samsung qn90a.
Po pregledanih ocenah me bolj navdušue lg samo me skrbi ker imam v dnevni sobi veliko panoramo na sončno stran.Bi me moralo to zelo skrbeti ali je ta zadeva da ne deluje v svetlih prostorih malo pretirana?

Je na trgu še kaj približnega kar nisem opazil?


Za tvoje potrebe ti je najboljša izbira tale Philips MINI LED;-)

https://www.bigbang.si/philips-mini-led...
https://www.mimovrste.com/ultra-hd-4k-t...

LittleDevil ::

Recimo da med 3 in 4k€. Še kakno drugo mnenje kakor Philips 807? Sony...?

Kateri soundbar priporočate za tam med 800-1000€?

lp

andrej69 je izjavil:

LittleDevil je izjavil:

Pozdravljeni,

Zanima me kateri 75"-85" TV (oddaljenost od TV ja med 4.2m - 4.5m) mi proporočate? Prostor je dokaj svetel (lahko se ga zatemni za gledanje TV-ja). Gledalo se bo pa načeloma vse Netflix, Disney+...itd

Do sedaj smo imeli Philips OLED 55 serije 8 v malo temnejšem prostoru in se je odlično izkazal.

Se mogoče že ve kakšna bo cena 77inch 807 Philipsa oz kaj priporočate v tem rangu? Mogoče kakšen 2021 ali 2022 model drugega proizvajalca? Je EX OLED panel res toliko boljši kakor pravijo?

Pa še to imate pri TV-jih soundbar-e (katerega priporočate) ali integriran zvok?

lp


Za koliko denarja kupuješ televizor..? Kar se tiče Philipsa 807 velikost 77˝ bo cena okrog 4.000€ . Bo pa kar se tiče cen bolj jasno prihodnji teden, ko bi naj bil na voljo tale model samo v velikosti 55˝.
Kar pa se tiče EX OLED panela bo vsekakor konkretno boljši od navadnih OLED panelov. Predvsem bo dosegal višjo osvetlitev panela, še bolj natančen prikaz barv, in izjemno hiter odzivni čas samega panela. Kot drugo bo pa tudi življenska doba daljša kot pri navadnih OLED panelih, kakor tudi se močno zmanjša možnost za burn-in.

andrej69 ::

Če hočeš imeti televizor z najboljšo možno kvaliteto slike potem samo Philips ali Sony;-) Lahko bi bil tudi Panasonic vendar je cena nekoliko previsoka. Tako, da to je moje mnenje. Lahko pa se seveda potem še odločiš za kakšen Lg C2 ali G1. Kar pa se tiče soundbara pa ti priporočam katerega od teh.


https://www.bigbang.si/jbl-bar-5-1-chro...
https://www.bigbang.si/philips-fidelio-...
https://www.bigbang.si/philips-tab8905-...
https://www.harveynorman.si/zvocnik-sou...
https://www.makspro.si/avdio-in-video/z...

fpbs ::

torres8 je izjavil:

zdravo, za dom kupujem tv 65 inch, nekje v randu do cca 1300 evro dol gor.
kar sem malo poguglal se najbolj promovirata lg c1 ter samsung qn90a.
Po pregledanih ocenah me bolj navdušue lg samo me skrbi ker imam v dnevni sobi veliko panoramo na sončno stran.Bi me moralo to zelo skrbeti ali je ta zadeva da ne deluje v svetlih prostorih malo pretirana?

Jaz imam C8. Na sončni strani je čez celo steno okno, pa nimam nobenih težav s tem. S tem se močno pretirava.

andrej69 ::

@fpbs

Seveda se malo pretirava, vendar je kakšen MINI LED precej boljša izbira za svetle prostore;) A te lahko prosim, da malo poslikaš to tvojo zadevo, da malo vidimo. Ker sem te že pred časom prosil pa si napisal, da nimaš možnosti, ker nimaš telefona in aparata:-) A sedaj obstaja ta možnost..?

fpbs ::

LittleDevil je izjavil:

Recimo da med 3 in 4k€. Še kakno drugo mnenje kakor Philips 807? Sony...?Kateri soundbar priporočate za tam med 800-1000€?

Svetujem ti, če že hočeš letošnji model, da počakaš z nakupom do konca leta, ko bodo cene veliko bolj ugodne.
Od lanskih modelov pa:
https://www.moj-tv.com/artikel/led-tv/l...
https://www.moj-tv.com/artikel/led-tv/s...
Namesto soundbara, če hočeš imeti dober prostorski zvok, ti pa predlagam nakup reciverja 7.2 z zvočniki. Za začetek si lahko nabaviš samo dva zvočnika.
https://geizhals.eu/?cat=hifirec

neocodexx ::

Se strinjam to glede receivera... Predlagam Denon X2700, bo dovolj za en sistem srednjega razreda. S samo dvema solidnima stereo zvocnikoma bos dosegel veliko lepsi zvok kot z najboljsim soundbarom na svetu. Center in sub lahko naknadno. Surround opcijsko, ni kriticna komponenta. Bo iz starta malo vec stalo, ampak ne dosti vec kot soundbar za 1000EUR ki temu kar lahko sestavis skupaj z Denonom X2700 ne pride do kolen. (Obvezno narediti tudi MultiEQ kalibracijo, dobis mikrofon zraven in zvok skalibrira razlika je noč-dan.)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: neocodexx ()

darck ::

Ja res je to glede soundbarjem in reciverjem zato sem jaz si kupil raje Denon 1600H ko je bil za ceno dobrih 400 EUR v Bigbangu res,da ima malenkost manjšo moč kakor X2700H pa nima podpore za HDR10+ in 8K samo meni to sploh ni pomembno in cena je skoraj enkrat višja med tema modeloma.

https://www.zkelectronics.com/compare/d...

mihaelo ::

Novi Philips PML9507 MINI LED ali bo imel FULL ARRAY LOCAL DIMMING ali ne? Po za sedaj dostopnih podatkih tega ni mozno nikjer zaslediti. Se kaj ve kdaj se pricne prodaja?

torres8 ::

andrej69 je izjavil:

torres8 je izjavil:

zdravo, za dom kupujem tv 65 inch, nekje v randu do cca 1300 evro dol gor.
kar sem malo poguglal se najbolj promovirata lg c1 ter samsung qn90a.
Po pregledanih ocenah me bolj navdušue lg samo me skrbi ker imam v dnevni sobi veliko panoramo na sončno stran.Bi me moralo to zelo skrbeti ali je ta zadeva da ne deluje v svetlih prostorih malo pretirana?

Je na trgu še kaj približnega kar nisem opazil?


Za tvoje potrebe ti je najboljša izbira tale Philips MINI LED;-)

https://www.bigbang.si/philips-mini-led...
https://www.mimovrste.com/ultra-hd-4k-t...



zdi se kot dober nakup, pregledal sem kaj sploh pomeni mini lcd in vidim da neke zelo velike razlike med oled ni več oziroma je občutno zmanjšana.
Misliš da je philips na tem področju boljši ali grem raje na samsuny neo q kateri ima isto tehnologijo v ozadju

andrej69 ::

mihaelo je izjavil:

Novi Philips PML9507 MINI LED ali bo imel FULL ARRAY LOCAL DIMMING ali ne? Po za sedaj dostopnih podatkih tega ni mozno nikjer zaslediti. Se kaj ve kdaj se pricne prodaja?


Če je MINI LED pomeni, da bo imel FALD.. Tukaj si lahko pogledaš nekaj več kar se tiče podatkov. Kar pa se tiče dobavljivosti bo na voljo nekje v avgustu. Ta teden bi naj prišla na naše tržišče Philips OLED 807 in LED model 8507.


https://www.philips.si/c-p/55PML9507_12...
https://www.flatpanelshd.com/philips_pm...

andrej69 ::

torres8 je izjavil:

andrej69 je izjavil:

torres8 je izjavil:

zdravo, za dom kupujem tv 65 inch, nekje v randu do cca 1300 evro dol gor.
kar sem malo poguglal se najbolj promovirata lg c1 ter samsung qn90a.
Po pregledanih ocenah me bolj navdušue lg samo me skrbi ker imam v dnevni sobi veliko panoramo na sončno stran.Bi me moralo to zelo skrbeti ali je ta zadeva da ne deluje v svetlih prostorih malo pretirana?

Je na trgu še kaj približnega kar nisem opazil?


Za tvoje potrebe ti je najboljša izbira tale Philips MINI LED;-)

https://www.bigbang.si/philips-mini-led...
https://www.mimovrste.com/ultra-hd-4k-t...



zdi se kot dober nakup, pregledal sem kaj sploh pomeni mini lcd in vidim da neke zelo velike razlike med oled ni več oziroma je občutno zmanjšana.
Misliš da je philips na tem področju boljši ali grem raje na samsuny neo q kateri ima isto tehnologijo v ozadju


Kar se tiče MINI LED in OLED res ni velike razlike. Vsak ima svoje prednosti. OLED je boljši izbor za temnejše prostore MINI LED pa za svetlješe prostore. Sicer pa se oba obneseta zelo dobro v obeh pogojih.Kar pa se tiče Samsunga gre za isto tehnologijo, vendar Samsung ima IPS panel kar za temnejše prostore ravno ni idealno;-) Tako, da če boš gledal tudi v temnejšem prostoru je Philips boljši izbor. Je pa res, da MINI LED tehnologija vseeno zakrije dosti pomankljivosti IPS panelov, vsega pa seveda ne more..

mihaelo ::

Aha vidim da IMA FALD! Komaj cakam da pride v velikosti 55".

andrej69 ::

mihaelo je izjavil:

Aha vidim da IMA FALD! Komaj cakam da pride v velikosti 55".


Cena ravno v štartu ne bo najbolj ugodna, edino, če ti denar ne igra bistvene vloge..

mihaelo ::

Ja to vem da bo na zacetku cena visja potem se pa ze kje najde da se da dobiti dober popust.

andrej69 ::

mihaelo je izjavil:

Ja to vem da bo na zacetku cena visja potem se pa ze kje najde da se da dobiti dober popust.


Pozno jeseni se ga bo že dalo dobiti nekaj ceneje. Predvsem za Black Friday in pa pred svetovnim prvenstvom v nogometu.

LittleDevil ::

Hvala. Katere zvočnike pa imata/uporabljata v vajinem primeru?

neocodexx je izjavil:

Se strinjam to glede receivera... Predlagam Denon X2700, bo dovolj za en sistem srednjega razreda. S samo dvema solidnima stereo zvocnikoma bos dosegel veliko lepsi zvok kot z najboljsim soundbarom na svetu. Center in sub lahko naknadno. Surround opcijsko, ni kriticna komponenta. Bo iz starta malo vec stalo, ampak ne dosti vec kot soundbar za 1000EUR ki temu kar lahko sestavis skupaj z Denonom X2700 ne pride do kolen. (Obvezno narediti tudi MultiEQ kalibracijo, dobis mikrofon zraven in zvok skalibrira razlika je noč-dan.)


darck je izjavil:

Ja res je to glede soundbarjem in reciverjem zato sem jaz si kupil raje Denon 1600H ko je bil za ceno dobrih 400 EUR v Bigbangu res,da ima malenkost manjšo moč kakor X2700H pa nima podpore za HDR10+ in 8K samo meni to sploh ni pomembno in cena je skoraj enkrat višja med tema modeloma.

https://www.zkelectronics.com/compare/d...

neocodexx ::

LittleDevil je izjavil:

Hvala. Katere zvočnike pa imata/uporabljata v vajinem primeru?

neocodexx je izjavil:

Se strinjam to glede receivera... Predlagam Denon X2700, bo dovolj za en sistem srednjega razreda. S samo dvema solidnima stereo zvocnikoma bos dosegel veliko lepsi zvok kot z najboljsim soundbarom na svetu. Center in sub lahko naknadno. Surround opcijsko, ni kriticna komponenta. Bo iz starta malo vec stalo, ampak ne dosti vec kot soundbar za 1000EUR ki temu kar lahko sestavis skupaj z Denonom X2700 ne pride do kolen. (Obvezno narediti tudi MultiEQ kalibracijo, dobis mikrofon zraven in zvok skalibrira razlika je noč-dan.)


darck je izjavil:

Ja res je to glede soundbarjem in reciverjem zato sem jaz si kupil raje Denon 1600H ko je bil za ceno dobrih 400 EUR v Bigbangu res,da ima malenkost manjšo moč kakor X2700H pa nima podpore za HDR10+ in 8K samo meni to sploh ni pomembno in cena je skoraj enkrat višja med tema modeloma.

https://www.zkelectronics.com/compare/d...


Moji so custom izdelave v 5.2 postavitvi, tako da glede samih modelov ne morem konkretno priporočati, se je pa za relativno človeško ceno zložil 3-way hi-fi sistem s komponentami višje kvalitete.

Nekaj podobnega temu:

https://www.av-planet.si/trgovina/avdio...
https://www.av-planet.si/trgovina/avdio...
https://www.av-planet.si/trgovina/avdio...

Bi predlagal za začetek, po potrebi oz. kolikor finance dopuščajo dodaš še center: https://www.av-planet.si/trgovina/avdio...

Pri centru ni potrebno pretiravati, in niti ni obvezen, v kolikor imaš leva in desna zvočnika dovolj blizu. To si lahko naknadno, postopoma dograjuješ, če se potem res odločiš iti do 5.1.

Sub pri takšnih mrcinah ni ravno obvezen, in se bi dalo preživeti tudi brez, v kolikor ima tudi ojačevalec dovolj moči (vstopna serija 1700 ne bo dovolj). Res je da soundbari dajejo zraven sube, ampak to ne moreš primerjat.

Glede suba bi pa potem predlagal dvojno postavitev, da se dasta 2 manjša suba (25cm), ki izničita lokalizacijo LFE, vendar mislim da pred modelom X3700 te opcije ni.

Jaz sem to pri sebi rešil malo bolj po domače, da sem zraven glavnega suba dodal še 2 manjša 20cm basa v stereo postavitvi, ki igrata vzporedno z prednjim sistem na 40-200hz, in dvigneta bas tam kjer 16kam zmanjka, in se zelo lepo pozna. Sub pa imam rezan striktno na 40hz, vendar temu še vedno pravim 5.2, da ni nesporazumov, čeprav je v bistvu 5.2.1 ampak to niso surroundi, ker bmk za surrounde in atmos zvočnike, če od spredaj ni pravega basa, z basom se zvok začne in konča, če bas ne štima nič ne štima. In kadarkoli kombiniraš 16cm driverje z 25+cm subom, se ne bosta ujela. Vsaj z mojim 30cm subom se ne, zato tudi ne bi predlagal nič večjega od 25cm za sub, in najlepše bo če sta dva (kar tudi lahko naknadno dokupiš, v kolikor te ne moti oz. imaš minimalno lokalizacijo nizkih frekvenc).

darck ::

A je recimo potem prešvoh reciver Denon X1600H za kak sub zvočnik SVS PB1000 ali kaj podobnega a je potrebno potem še dodaten ojačevalec?

SVS sub zvočniki so nekako tisti najboljši kakor je opaziti po netu kar testirajo itd.... Se nekako najnižje spuščajo z frekvenco kar je res super saj niti ne slišiš ampak občutiš tako pravijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darck ()

neocodexx ::

Pa še nekaj...

Ko enkrat to slišiš, kako igra, pozabi na to kar do zdaj veš da "dobro igra". Ko govorim o vseh teh 16cm+ bas zvočnikih in kako je bas pomemben, ne narobe razumet da to zdaj je mišljeno če sosedom ne bo omar treslo da ni dobro, ne gre se za to.

Trik je v Audysey MultiEQ kalibraciji teh sprejemenikov, ki potem po izmeritvi uporabijo dinamičen EQ (katerega intenzivnost lahko prilagajaš s preprostimi profili) da popravijo tisto področje ki ga človeško uho težje zazna, predvsem pri nizkih glasnostih.

Ker kaj je pri zvoku vedno problem: skoraj nemogoče je dosežti popolno dinamiko, ker človeško uho tako ne dela. Določene frekvence boš slišal manj kot druge na nizki glasnosti, in ravno to bo Audysey MultiEQ popravil. Tudi potihem bo bilo ravno dovolj visokih tonov in globine zvoka, kar drugače ne bi bilo (ko špila dobro samo če daš na glas).

To res moraš slišati, ali pa vsaj zaputi, ko trdim, da je to res, in vse to kar naštevam kako je bas pomemben ne pomeni da mora bajto trest, ampak da ga bo dejansko slišat in občutit ne glede na nivo poslušanja, kar pa te Denon sprejemniki omogočajo, in skupaj s temi zvočniki ki sem jih predlagal, boš imel takšen zvok ki si ga niti zamisliti ne moreš, bo igralo perfektno tako potihem kot tudi na glas.

In ni ga soundbara ki bi to lahko naredil, preprosto ni, to so samo prodajne fore in soundbari z "11.2" in kaj še vem kakšno virtualziacijo, ne nasedat tem zgodbicam. Ne potrebuješ miljon zamišljenih kanalov da potem nekaj čarajo z odbojem od sten, dodatni odboji so ravno tisto česar nočeš. Čim si rekel da si v igri od 1000€ naprej, soundbara absolutno ne.

darck je izjavil:

A je recimo potem prešvoh reciver Denon X1600H za kak sub zvočnik SVS PB1000 ali kaj podobnega a je potrebno potem še dodaten ojačevalec?

SVS sub zvočniki so nekako tisti najboljši kakor je opaziti po netu kar testirajo itd.... Se nekako najnižje spuščajo z frekvenco kar je res super saj niti ne slišiš ampak občutiš tako pravijo.


Ne, subi so aktivni in to nima veze. Vsak sub bo enako delal na vsakem sprejemniku. Moč na sprejemniku rabiš za preostale zvočnike, ki so samo na žici.

Zdaj če imaš preprost 2-way sistem s samo 1x 16" driverjem in tw, je 1700 dovolj. Več in večjih driverjev kot imaš v prednjih omaricah, več moči bo potrebno. Za moj okus je najlepša kombinacija trojček: bas, mid in tw zvočnik. Jaz pa imam 2 basa, mide, in tw, kar je začelo pravilno igrati šele s X3700 ko ima še malo več moči.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: neocodexx ()

BlackLight ::

Katero 65ko priporočate za nek normalen denar pod 1000€ z AndroidTV namreč naš Philips je šel rakom žvižgat gledal sem Hisense pa not sure a se sam men zdi blurry UI :D

neocodexx ::

darck je izjavil:


SVS sub zvočniki so nekako tisti najboljši kakor je opaziti po netu kar testirajo itd.... Se nekako najnižje spuščajo z frekvenco kar je res super saj niti ne slišiš ampak občutiš tako pravijo.


Vse je v frekvenci. Tako imam tudi jaz nastavljen 30cm sub zvočnik na 20-40hz, kar je že skoraj izključno subsonic.

Ampak nima veliko smisla imeti, oz. nastaviti da sub igra samo tako nizko, če ti manjka preostanek 40-80hz, kar je najbolj optimalno za 20cm base (redkost v towerjih), tako da se dajejo 16cm, ki pa bojo zelo težko šli do 40, in tudi ko grejo, še vedno jim manjka, tudi če sta dva.

Zato se še vedno ta del prepusti da odigra sub, ampak problem pri tem pa se pojavi ker imaš samo enega, se zvok nad 60hz zelo hitro lokalizira, in hitro začne motiti sliko zvoka, saj ga točno slišiš kje špila. Še posebej pri meni, ko imam prevelik (30 cm) sub, ampak gre pa ta seveda noro globoko, zato sem tudi dodal 20cm stereo base... Bi pa bolj elegantna rešitev bila 2x25cm suba, 30-60hz, in prednji sistem 60hz+.

andrej69 ::

BlackLight je izjavil:

Katero 65ko priporočate za nek normalen denar pod 1000EUR z AndroidTV namreč naš Philips je šel rakom žvižgat gledal sem Hisense pa not sure a se sam men zdi blurry UI :D


Priporočam ti tale zelo dober model Philipsa.

https://www.bigbang.si/philips-the-one-...

https://www.mimovrste.com/ultra-hd-4k-t...

Ali pa tale nekaj kvalitetnejši model;-)

https://www.mimovrste.com/ultra-hd-4k-t...

Ali pa še katerega od teh dveh modelov.

https://www.bigbang.si/tcl-serija-c728-...

https://www.bigbang.si/sony-bravia-seri...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

skyform ::

andrej69 je izjavil:

mihaelo je izjavil:

Aha vidim da IMA FALD! Komaj cakam da pride v velikosti 55".


Cena ravno v štartu ne bo najbolj ugodna, edino, če ti denar ne igra bistvene vloge..


Niti ne bo tako grozna cena, 1499EUR.

https://www.idealo.de/preisvergleich/Li...

Manj kot Sony X90K, ki je trenutno 1599EUR. Se pravi, da bo možno dobiti ta model v 55" za okrog 999EUR, ko bodo tiste hude akcije, tole pa je že zelo dobra cena za 55" mini led.

V nemškem mediamarktu že imajo 65" model.
https://www.mediamarkt.de/de/product/_p...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

andrej69 ::

V tujini so tako dobre cene;-) Pri nas bo ta cena zasigurno nekaj višja. Seveda pa bodo letošnje cene Philips televizorjev, nekaj bolj dostopne kot lanske. Toda še vedno se v začetku ne bo izplačalo, ker za takšen denar že dobiš določene OLED televizorje v teh velikostih. Kupil pa ga bo tisti, ki mu denar ne predstavlja oviro in pač hoče imet nov model in noče čakat pol leta na bolj sprejemljive cene.

skyform ::

Si prepričan, da bo pri nas višja cena kot 14999€? Sony X90K je 1599€ na geizhals kot pri nas. Ma ko šora OLED. Mini LED ima svoje prednosti, ne rabi vsak OLED. Jaz sem tudi kupil X95J za ceno (1589€) katero bi lahko dobil 65" OLED in ne obžalujem niti malo. LCD je zakon, sem ga prav pogrešal kot vidim sedaj.

Jaz bom ziher sprobal tale Philipsov Mini LED. Lanskega nisem, ker je srebrn in takšne barve TVja ne bi imel, nikdar ne gledam v temi zato bi me tako svetli robi zelo motili pri gledanju. Nov pa bo temno siv in še izboljšan, tako da sem raje počakal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

andrej69 ::

Trenutno še nimam cen, sem pa prepričan da bo nekaj € več.

andrej69 ::

@skyform

Moram te razočarati pravkar sem dobil informacijo, da model MINI LED 9507 v velikosti 55˝ ne bo na voljo za slovensko tržišče:-(
««
412 / 540
»»