» »

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Temo vidijo: vsi
««
297 / 533
»»

easyrider3 ::

mat11 je izjavil:

Horas je izjavil:

mat11 je izjavil:

andrej69, ti in tvoji Philipsi, 65 inchni philips mi 6 mesecev po garanciji zabriše varovalko v stanovanju ven. Seveda ne dela več.............
Tega nisem navajen pri televizijah. No ja to je zadnji Philips pri nas.


kriv je pa televizor haha :D raje si poglej mal napeljavo pa to..


??? A se ti samo delaš idiota? Varovalko je vrglo ven zaradi televizije, ko sem jo dal nazaj se je slišal zvok iz tvja, verjetno je powersuply v šlusu. A to razumeš?



Daj še v katerem drugem prostoru v drugo vtičnico priključi televizor in probaj kaj se bo zgodilo ali ti bo tudi tam ven vrglo. Moj novi reciver tudi ko ga prižgem slišiš tisti zvok ampak so rekli da je to normalno.

Kodrnusa ::

Jaz že imam philipsa 4 leta starega. Zadovoljen z njim...
Tale 8050 je za kolega ki se seli v nov flet. Zanjga vrh glave

Horas ::

Kodrnusa je izjavil:

Jaz že imam philipsa 4 leta starega. Zadovoljen z njim...
Tale 8050 je za kolega ki se seli v nov flet. Zanjga vrh glave


3 2 1

here comes fpbs :))
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

mat11 ::

easyrider3 je izjavil:


Daj še v katerem drugem prostoru v drugo vtičnico priključi televizor in probaj kaj se bo zgodilo ali ti bo tudi tam ven vrglo. Moj novi reciver tudi ko ga prižgem slišiš tisti zvok ampak so rekli da je to normalno.


Nisi razumel, tisti zvok je bil samo ko sem pritisnal varovalko nazaj. TV je mrtev in že na servisu.
mat

easyrider3 ::

mat11 je izjavil:

easyrider3 je izjavil:


Daj še v katerem drugem prostoru v drugo vtičnico priključi televizor in probaj kaj se bo zgodilo ali ti bo tudi tam ven vrglo. Moj novi reciver tudi ko ga prižgem slišiš tisti zvok ampak so rekli da je to normalno.


Nisi razumel, tisti zvok je bil samo ko sem pritisnal varovalko nazaj. TV je mrtev in že na servisu.



A tako zanimivo,da je prišlo do tega saj po večini je ponavadi crknil kakšen napajalnik,da pa pride do neke preobremenitve da vrze varovalko ven je pa moralo priti do kratkega stika.

Meni do sedaj na petih televizorjih ni bilo zaenkrat še nobenih problemov okrog napajanja.

Zgodovina sprememb…

mat11 ::

Vedno se enkrat prvič zgodi. :(
mat

fpbs ::

Horas je izjavil:

haha fpbs na preži in takoj udari nazaj :D kje si našu nek tlc? O_o daj no. Kodrnusa vzami tistga ko si gledal ali katerega ti je Andrej prilimal pa uživaj potem v tvju
Horas, absolutno nič ti ni znanega o TVejih, dobesedno samo serješ. Kodrnusa je spraševal za nasvet, in sem mu ga dal. Me pa nič ne briga, če ga nebo upošteval, saj sam sebi dela škodo, in nore je kupovat občutno slabši TV za isti denar. Pa še to, kje sem našel "tlc", še pravilno ne znaš zapisat kratico, in ti nijasno, da je TCL, kaj šele to, da je to tretja največja firma televizorjev.

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

Horas je izjavil:

haha fpbs na preži in takoj udari nazaj :D kje si našu nek tlc? O_o daj no. Kodrnusa vzami tistga ko si gledal ali katerega ti je Andrej prilimal pa uživaj potem v tvju
Horas, absolutno nič ti ni znanega o TVejih, dobesedno samo serješ. Kodrnusa je spraševal za nasvet, in sem mu ga dal. Me pa nič ne briga, če ga nebo upošteval, saj sam sebi dela škodo, in nore je kupovat občutno slabši TV za isti denar. Pa še to, kje sem našel "tlc", še pravilno ne znaš zapisat kratico, in ti nijasno, da je TCL, kaj šele to, da je to tretja največja firma televizorjev.


To pa ne pomeni, da je najkvalitetnejši proizvajalec:)) Saj tudi Lg je v samem vrhu proizvajalcev, pa ne sodijo v sam vrh kar se tiče kvalitete slike..! Sem že nekajkrat napisal, kateri išče televizor z najkvalitetnejšo sliko ima samo tri izbire.. To so Philips, Sony in Panasonic.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

fpbs je izjavil:

Horas je izjavil:

haha fpbs na preži in takoj udari nazaj :D kje si našu nek tlc? O_o daj no. Kodrnusa vzami tistga ko si gledal ali katerega ti je Andrej prilimal pa uživaj potem v tvju
Horas, absolutno nič ti ni znanega o TVejih, dobesedno samo serješ. Kodrnusa je spraševal za nasvet, in sem mu ga dal. Me pa nič ne briga, če ga nebo upošteval, saj sam sebi dela škodo, in nore je kupovat občutno slabši TV za isti denar. Pa še to, kje sem našel "tlc", še pravilno ne znaš zapisat kratico, in ti nijasno, da je TCL, kaj šele to, da je to tretja največja firma televizorjev.
To pa ne pomeni, da je najkvalitetnejši proizvajalec:)) Saj tudi Lg je v samem vrhu proizvajalcev, pa ne sodijo v sam vrh kar se tiče kvalitete slike..! Sem že nekajkrat napisal, kateri išče televizor z najkvalitetnejšo sliko ima samo tri izbire.. To so Philips, Sony in Panasonic.
Andrej, Philips ne sodi med te, ki si jih omenil, ampak sodi v sam vrh po številu okvar, kar se lepo vidi tudi v tej temi, samo na tej strani, in stran nazaj sta dve pritožbi nad okvarami Philipsov.

johnyboy ::

Kaj menite o tem TVju? Ta vikend imajo še akcijo.

https://www.mishop.si/xiaomi-mi-tv-4s-u...
Krajna forever.

krco77 ::

Fantje lp. En problem mam kako rešit zadevo Pajk (dost velik) crknu umes med lcd displayem. In je prou moteče. Bl zgornji desni del tv-ja je to. Kaj lahko naredim sam? Al bo bo treba na servis? Sam nimam prevoza sploh. Pozna kdo servis na domu? Hvala vam za nasvete.

easyrider3 ::

krco77 je izjavil:

Fantje lp. En problem mam kako rešit zadevo Pajk (dost velik) crknu umes med lcd displayem. In je prou moteče. Bl zgornji desni del tv-ja je to. Kaj lahko naredim sam? Al bo bo treba na servis? Sam nimam prevoza sploh. Pozna kdo servis na domu? Hvala vam za nasvete.



Čisto iz radovednosti kater televizor je to,ker pri meni je isto pa muha prišla med zaslon na Sony televizorju kako to je sploh mozno mi ni jasno

andrej69 ::

johnyboy je izjavil:

Kaj menite o tem TVju? Ta vikend imajo še akcijo.

https://www.mishop.si/xiaomi-mi-tv-4s-u...


Za podoben denar že dobiš kvalitetnejše televizorje:)

krco77 je izjavil:

Fantje lp. En problem mam kako rešit zadevo Pajk (dost velik) crknu umes med lcd displayem. In je prou moteče. Bl zgornji desni del tv-ja je to. Kaj lahko naredim sam? Al bo bo treba na servis? Sam nimam prevoza sploh. Pozna kdo servis na domu? Hvala vam za nasvete.


Kot prvo tukaj nimaš sam kaj narediti, ker treba sam panel razstavit. Kot drugo pa nekateri servisi sami poskrbijo za odvoz televizorja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

andrej69 je izjavil:

fpbs je izjavil:

Horas je izjavil:

haha fpbs na preži in takoj udari nazaj :D kje si našu nek tlc? O_o daj no. Kodrnusa vzami tistga ko si gledal ali katerega ti je Andrej prilimal pa uživaj potem v tvju
Horas, absolutno nič ti ni znanega o TVejih, dobesedno samo serješ. Kodrnusa je spraševal za nasvet, in sem mu ga dal. Me pa nič ne briga, če ga nebo upošteval, saj sam sebi dela škodo, in nore je kupovat občutno slabši TV za isti denar. Pa še to, kje sem našel "tlc", še pravilno ne znaš zapisat kratico, in ti nijasno, da je TCL, kaj šele to, da je to tretja največja firma televizorjev.
To pa ne pomeni, da je najkvalitetnejši proizvajalec:)) Saj tudi Lg je v samem vrhu proizvajalcev, pa ne sodijo v sam vrh kar se tiče kvalitete slike..! Sem že nekajkrat napisal, kateri išče televizor z najkvalitetnejšo sliko ima samo tri izbire.. To so Philips, Sony in Panasonic.
Andrej, Philips ne sodi med te, ki si jih omenil, ampak sodi v sam vrh po številu okvar, kar se lepo vidi tudi v tej temi, samo na tej strani, in stran nazaj sta dve pritožbi nad okvarami Philipsov.


Saj to je povsem normalno, če se Philips televizorjev v Sloveniji proda precej več, od drugih proizvajalcev:)) Pa tudi na tem forumu si kar precej uporabnikov lasti Philips televizorje..

easyrider3 ::

Pri meni 5 let stari Philips še deluje in tega ki sem kupil pol leta nazaj tudi,kolega ima tudi Philips televizor ze več kot 10 let in mu deluje pa recimo klimo Panasonic ima v delavnici od leta 2002 in od takrat deluje brez kakega posega v njo samo filtre očisti. Zgleda da vse kar se začne na črko P je dobro :)

easyrider3 ::

ali je že kdo kupil televizor preko Amazona ali podobno,ker za black friday bi se morda splačalo.

Senior Dev ::

Zaradi poštnine se ne splača. Če imaš koga v Avstiji da dvigneš tam se zna splačat. Drugače pa stavim bo letos za Black Friday totalni kaos. Je boljše dat 10-20% več in se izognit popustom in čakanju na paket.
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

mat11 ::

Eno vprašanje vidim da ima ta tv Philips PUS8505 android, tako da bi verjetno lahko inštaliral KODI in da lahko potem odklopim nvidia shield. Če seveda lahko televizor naredi pastrough zvoka na ojačevalec. Zanimam se za DTS, DTS HD in podobne . Ima ta TV to možnost?
mat

easyrider3 ::

Senior Dev je izjavil:

Zaradi poštnine se ne splača. Če imaš koga v Avstiji da dvigneš tam se zna splačat. Drugače pa stavim bo letos za Black Friday totalni kaos. Je boljše dat 10-20% več in se izognit popustom in čakanju na paket.


Kaj pa če določeno stvar lahko kupiš samo preko Amazona ali iz Amerike potem druge rešitve ni pa upam da Amazon bo imel še popust za takrat okrog Black Friday. Sedaj stane 295 Eur + poštnina 15 Eur bomo vidli kako bo takrat

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

fpbs je izjavil:

Horas je izjavil:

haha fpbs na preži in takoj udari nazaj :D kje si našu nek tlc? O_o daj no. Kodrnusa vzami tistga ko si gledal ali katerega ti je Andrej prilimal pa uživaj potem v tvju
Horas, absolutno nič ti ni znanega o TVejih, dobesedno samo serješ. Kodrnusa je spraševal za nasvet, in sem mu ga dal. Me pa nič ne briga, če ga nebo upošteval, saj sam sebi dela škodo, in nore je kupovat občutno slabši TV za isti denar. Pa še to, kje sem našel "tlc", še pravilno ne znaš zapisat kratico, in ti nijasno, da je TCL, kaj šele to, da je to tretja največja firma televizorjev.
To pa ne pomeni, da je najkvalitetnejši proizvajalec:)) Saj tudi Lg je v samem vrhu proizvajalcev, pa ne sodijo v sam vrh kar se tiče kvalitete slike..! Sem že nekajkrat napisal, kateri išče televizor z najkvalitetnejšo sliko ima samo tri izbire.. To so Philips, Sony in Panasonic.
Andrej, TCL ni firma kot Philips, ki lahko ponudi samo TVeje s paneli zastarele tehnologije, z Direct LED brez dimminga, ki spadajo v najnižji razred, ampak lahko ponudi cel spekter do najvišje kvalitete slike, kot je naprimer QLED, miniLED s MDMI2.1, VRR, eARC....

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

andrej69 je izjavil:

fpbs je izjavil:

Horas je izjavil:

haha fpbs na preži in takoj udari nazaj :D kje si našu nek tlc? O_o daj no. Kodrnusa vzami tistga ko si gledal ali katerega ti je Andrej prilimal pa uživaj potem v tvju
Horas, absolutno nič ti ni znanega o TVejih, dobesedno samo serješ. Kodrnusa je spraševal za nasvet, in sem mu ga dal. Me pa nič ne briga, če ga nebo upošteval, saj sam sebi dela škodo, in nore je kupovat občutno slabši TV za isti denar. Pa še to, kje sem našel "tlc", še pravilno ne znaš zapisat kratico, in ti nijasno, da je TCL, kaj šele to, da je to tretja največja firma televizorjev.
To pa ne pomeni, da je najkvalitetnejši proizvajalec:)) Saj tudi Lg je v samem vrhu proizvajalcev, pa ne sodijo v sam vrh kar se tiče kvalitete slike..! Sem že nekajkrat napisal, kateri išče televizor z najkvalitetnejšo sliko ima samo tri izbire.. To so Philips, Sony in Panasonic.
Andrej, TCL ni firma kot Philips, ki lahko ponudi samo TVeje s paneli zastarele tehnologije, z Direct LED brez dimminga, ki spadajo v najnižji razred, ampak lahko ponudi cel spekter do najvišje kvalitete slike, kot je naprimer QLED, miniLED s MDMI2.1, VRR, eARC....


Vidiš, da nimaš pojma, kaj pišeš:) Dimming ima vsak televizor, toda odvisno kakšen..! Kar pa se tiče TCL je res, da so v ospredju toda ne ti Evropski modeli:))
Sicer pa tako zopet pišeš nekaj na pamet kot vedno.. Imam vse te televizorje v prodajalni pa vem malo bolje od tebe kateri kam spada..!!

easyrider3 ::

TCL je dober tisti kateri se prodaja v Ameriki to sem zasledil na večina tujih forumih in podobno ampak jaz sigurno ne bi šel nikoli kupit nobenega njihovega modela. Prvo se mora vsak novejši proizvajalec dobro uveljaviti ker škoda je denar nekam vložit če ne veš kako bo vse skupaj vsaj jaz imam tako mnenje.

Horas ::

fpbs je izjavil:

andrej69 je izjavil:

fpbs je izjavil:

Horas je izjavil:

haha fpbs na preži in takoj udari nazaj :D kje si našu nek tlc? O_o daj no. Kodrnusa vzami tistga ko si gledal ali katerega ti je Andrej prilimal pa uživaj potem v tvju
Horas, absolutno nič ti ni znanega o TVejih, dobesedno samo serješ. Kodrnusa je spraševal za nasvet, in sem mu ga dal. Me pa nič ne briga, če ga nebo upošteval, saj sam sebi dela škodo, in nore je kupovat občutno slabši TV za isti denar. Pa še to, kje sem našel "tlc", še pravilno ne znaš zapisat kratico, in ti nijasno, da je TCL, kaj šele to, da je to tretja največja firma televizorjev.
To pa ne pomeni, da je najkvalitetnejši proizvajalec:)) Saj tudi Lg je v samem vrhu proizvajalcev, pa ne sodijo v sam vrh kar se tiče kvalitete slike..! Sem že nekajkrat napisal, kateri išče televizor z najkvalitetnejšo sliko ima samo tri izbire.. To so Philips, Sony in Panasonic.
Andrej, TCL ni firma kot Philips, ki lahko ponudi samo TVeje s paneli zastarele tehnologije, z Direct LED brez dimminga, ki spadajo v najnižji razred, ampak lahko ponudi cel spekter do najvišje kvalitete slike, kot je naprimer QLED, miniLED s MDMI2.1, VRR, eARC....


haha in pol ti meni da nimam pojma! :))
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Pat_MaGroin ::

Iščem TV za starše, 65 col, mora imeti opcijo uporabe eon/t2 aplikacije.

Drugi pogoj je, da je okvir tvja cim tanjsi oz da ga ni :).

Gledal sem ta dva modela :

https://www.bigbang.si/sony-4k-hdr-kd65...

https://www.bigbang.si/ue65tu8072uxxh-1...

To je tudi max budget za tv, vem da je Q serija boljša, ampak 1000 je too much.

Hvala in lp

easyrider3 ::

Pat_MaGroin je izjavil:

Iščem TV za starše, 65 col, mora imeti opcijo uporabe eon/t2 aplikacije.

Drugi pogoj je, da je okvir tvja cim tanjsi oz da ga ni :).

Gledal sem ta dva modela :

https://www.bigbang.si/sony-4k-hdr-kd65...

https://www.bigbang.si/ue65tu8072uxxh-1...

To je tudi max budget za tv, vem da je Q serija boljša, ampak 1000 je too much.

Hvala in lp



tukaj imaš primerjavo https://www.displayspecifications.com/e...


Zakaj pa je tisti drugi pogoj tako pomemben da je okvir čim bolj tanjši a ni najbolj pomembno da imaš dobro sliko,funkcije katere rabiš,enostavnost upravljanja..... Meni bi nazadnje kaj na pamet prišli kakšen mora biti okvir zaradi mene je lahko debel ali obroba zaslona 5 centimetrov velika boli te urac vano da televizor dela kot se spodobi.

matej58 ::

Pozdravljeni. Prosim za pomoc. Tako kot uporabnik PIC iscem nov tv, vendar 55' v rangu do 1200 eur. Ce je kaksna dobra akcija lahko tudi kak € vec ali manj. VKaj kupiti? Prosim za kaksen predlog. Hvala vam.

andrej69 ::

matej58 je izjavil:

Pozdravljeni. Prosim za pomoc. Tako kot uporabnik PIC iscem nov tv, vendar 55' v rangu do 1200 eur. Ce je kaksna dobra akcija lahko tudi kak € vec ali manj. VKaj kupiti? Prosim za kaksen predlog. Hvala vam.


Za takšen denar vsekakor tale OLED model:))

https://www.mimovrste.com/oled-televizo...

Ali pa še nekaj kvalitetnejši modeli.

https://www.bigbang.si/philips-4k-uhd-5...
https://www.bigbang.si/oled55cx3la-1265...
https://www.moj-tv.com/artikel/led-tv/p...

matej58 ::

https://www.mimovrste.com/oled-televizo...

Tega sem ze gledal. Ta nima androida?

andrej69 ::

matej58 je izjavil:

https://www.mimovrste.com/oled-televizo...

Tega sem ze gledal. Ta nima androida?


Nima Androida temveč Saphi OS.

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

Vidiš, da nimaš pojma, kaj pišeš:) Dimming ima vsak televizor, toda odvisno kakšen..! Kar pa se tiče TCL je res, da so v ospredju toda ne ti Evropski modeli:))
Sicer pa tako zopet pišeš nekaj na pamet kot vedno.. Imam vse te televizorje v prodajalni pa vem malo bolje od tebe kateri kam spada..!!
Vidim, da ti nekatere stvari niso jasne. Osnovni namen dimminga je, da se poveča dinamični kontrast. To pa je možno samo, če je osvetljenje panela razdeljeno na cone. Ker so Philipsi vsi Direct LED brez con, kar je najslabša možnost, ta dimming, ki ga ti zavajujoče omenjaš nima funkcije povečanja dinamičnega kontrasta, ampak se glede na sceno menja svetloba, kar ne omogoča kvalitetne slike, in zna biti tudi zelo moteče.

easyrider3 ::

matej58 je izjavil:

https://www.mimovrste.com/oled-televizo...

Tega sem ze gledal. Ta nima androida?



Potem če hočeš imeti Android na televizorju edino Philips ali Sony imaš pa tudi druge znamke. Menda veš,da vsi televizorji Samsung ali LG imajo svoj sistem in ne android če misliš kaj tam iskati. Imaš še Kitajske in Srbijanske in bog si ga vedi kaj še kateri imajo Android. Spet po dolgem času videl pri kolegu od fotra eno sranje od televizorja neki Sharp kateri ima zanič sliko slabi kot moj stari Philips 32" kateri je bil najcenejši televizor pred 5 leti v Big bangu. Zakaj folk nekaj kopuje in misli da je kaj prišparal ko pa ima en drek sliko od televizorja edino če njih to nič ne moti.

fpbs ::

matej58 je izjavil:

Pozdravljeni. Prosim za pomoc. Tako kot uporabnik PIC iscem nov tv, vendar 55' v rangu do 1200 eur. Ce je kaksna dobra akcija lahko tudi kak € vec ali manj. VKaj kupiti? Prosim za kaksen predlog. Hvala vam.
Predlagam sledeča modela:
Lanski model, ki mu cena nebo več padla: https://www.ceneje.si/Izdelek/13820188/...
Letošnji model, ki mu bo pa cena če imaš možnost nakupa malo čez mejo, v mesecu, dveh, še precej padla: https://www.ceneje.si/Izdelek/17956500/...

easyrider3 ::

fpbs je izjavil:

matej58 je izjavil:

Pozdravljeni. Prosim za pomoc. Tako kot uporabnik PIC iscem nov tv, vendar 55' v rangu do 1200 eur. Ce je kaksna dobra akcija lahko tudi kak € vec ali manj. VKaj kupiti? Prosim za kaksen predlog. Hvala vam.
Predlagam sledeča modela:
Lanski model, ki mu cena nebo več padla: https://www.ceneje.si/Izdelek/13820188/...
Letošnji model, ki mu bo pa cena če imaš možnost nakupa malo čez mejo, v mesecu, dveh, še precej padla: https://www.ceneje.si/Izdelek/17956500/...




Verjetno on hoče televizor z ANDROID ker je že gledal tistega Philipsa pa menda se mu zato ne dopade. Mogoče pa si lahko omisli TV BOX pa bo imel kjer bo hotel Android

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Vidiš, da nimaš pojma, kaj pišeš:) Dimming ima vsak televizor, toda odvisno kakšen..! Kar pa se tiče TCL je res, da so v ospredju toda ne ti Evropski modeli:))
Sicer pa tako zopet pišeš nekaj na pamet kot vedno.. Imam vse te televizorje v prodajalni pa vem malo bolje od tebe kateri kam spada..!!
Vidim, da ti nekatere stvari niso jasne. Osnovni namen dimminga je, da se poveča dinamični kontrast. To pa je možno samo, če je osvetljenje panela razdeljeno na cone. Ker so Philipsi vsi Direct LED brez con, kar je najslabša možnost, ta dimming, ki ga ti zavajujoče omenjaš nima funkcije povečanja dinamičnega kontrasta, ampak se glede na sceno menja svetloba, kar ne omogoča kvalitetne slike, in zna biti tudi zelo moteče.


Večina televizorjev tega ranga ima globalno zatemnenje, kar pomeni, da se zatemni celotna slika in ne določeni segmenti. Tukaj se nekoliko izgubijo sami detajli pri odaljenih scenah v določenih vsebinah. Toda tukaj govorimo o zelo malih razlikah napram televizorjem, ki imajo lokalno zatemnenje.. Ima pa takšno zatemnenje prednost ker se doseže večji kontrast in prikaz črnih kadrov, pa tudi Direkt Led panel nima toliko težav z presvetlitvijo same slike..! Tudi sam kontrast je enako porazdeljen po celem panelu, kar pri Edge Led panelih to ravno ni mogoče:) Zato je pri Edge Led panelih zelo važno kako deluje sama Led Drivers plošča, ki to vse skupaj nadzoruje. Lokalno zatemnenje je edino prednost , če ima televizor recimo 20 ali več con zatemnenja, to pa ima malo kateri televizor srednjega ranga:) Tukaj se večinoma gre za izpod 10 con, kar pa ni nikakršna prednost napram televizorjem z globalnim zatemnenjem:)) Malo si pogledaj tudi določene teste televizorjev tega srednjega ranga, ki imajo lokalno zatemnenje, pa boš videl, če je res to toliko bolje kakor ti hočeš prikazat..! Še nekateri FALD televizorji niso nič boljši od teh televizorjev , ki imajo globalno ali lokalno zatemnenje.. Moraš vedet, da je predvsem tudi važno kako deluje na samem procesorju algoritem za sam Dimming..!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

MrStein ::

fpbs je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Vidiš, da nimaš pojma, kaj pišeš:) Dimming ima vsak televizor, toda odvisno kakšen..! Kar pa se tiče TCL je res, da so v ospredju toda ne ti Evropski modeli:))
Sicer pa tako zopet pišeš nekaj na pamet kot vedno.. Imam vse te televizorje v prodajalni pa vem malo bolje od tebe kateri kam spada..!!
Vidim, da ti nekatere stvari niso jasne. Osnovni namen dimminga je, da se poveča dinamični kontrast. To pa je možno samo, če je osvetljenje panela razdeljeno na cone. Ker so Philipsi vsi Direct LED brez con, kar je najslabša možnost, ta dimming, ki ga ti zavajujoče omenjaš nima funkcije povečanja dinamičnega kontrasta, ampak se glede na sceno menja svetloba, kar ne omogoča kvalitetne slike, in zna biti tudi zelo moteče.

Spreminjanje svetlosti iz slike v sliko je definicija izraza "dinamični kontrast".

Si spet dokazal, da o tehniki prikazovalnikov nimaš niti najmanjšega pojma.

Še vir: Contrast ratio @ Wikipedia
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

matej58 ::

Ne iscem androida. Bilo je samo vprašanje. Stvar je v tem, da imam trenutno cca 13 let star tv philips, sedaj pa bomo menjali operaterja (prehod na optiko trojcek telemach) in sem se odločil, da zamenjam tv. Kot vsak pa bi za nek budget rad dobil največ. ?

easyrider3 ::

Direct LED vs Edge LED
 Direct  vs  Edge

Direct vs Edge



Direct LED offers higher brightness and better black and backlight uniformity, but displays that use this technology are usually bulkier and consume more power.

Edge LED offers better contrast, and the displays that use it are thinner and more power-efficient, but they can suffer from poor black and backlight uniformity.

https://www.gamingscan.com/direct-led-v...

Argica ::

fpbs ::

MrStein je izjavil:

Spreminjanje svetlosti iz slike v sliko je definicija izraza "dinamični kontrast".Si spet dokazal, da o tehniki prikazovalnikov nimaš niti najmanjšega pojma.
Še vir: Contrast ratio @ Wikipedia

MrStein, veleumno, smiliš se mi, nebi bil rad v tvoji koži.

logparty ::

Vprašanje z Andrej69.

Kupil sem philipsa 65pus6804. Vem da je nižji rang tvja. Ampak za moje potrebe sem zelo prijetno presenecen. Ne predstavljam si kaj boljsega za gledanje tv programov in kaksen film z prenosnika.

Zasledil sem pa, da imaš še dodatne nastavitve za philipse. Ce je mozno se kaj vec izstisniti iz njega bom pa res se toliko bolj presenecen.

easyrider3 ::

logparty je izjavil:

Vprašanje z Andrej69.

Kupil sem philipsa 65pus6804. Vem da je nižji rang tvja. Ampak za moje potrebe sem zelo prijetno presenecen. Ne predstavljam si kaj boljsega za gledanje tv programov in kaksen film z prenosnika.

Zasledil sem pa, da imaš še dodatne nastavitve za philipse. Ce je mozno se kaj vec izstisniti iz njega bom pa res se toliko bolj presenecen.



Jaz sem tudi ves čas mislil in govoril da je Philips nič kaj prida TV čeprav leta 2010 sem mislil prav Philipsa kupiti kot prvi LCD televizor ampak nisem,sem takrat vzel Sony pa nato Sasmung pa enega majhnega 32" Philips in spet Sony dokler ni se razbil. Treba je bilo hitro nabavit televizor in sem se odločil,da probam Philips Pus 7354 in od prve sem bil zelo presenečen kako je vse veliko boljše kakor prejšni Full Hd Sony. DO sedaj mi še deluje brez nekih problemov in upam da tako ostane. Prikazovanje same slike in podobno je dobro sploh za takšen denar kaj več ne moreš pričakovati in tudi bolj se mi dopade to DIRECT LED osvetlitev zaslona kakor na prejšnjem EDGE LED kje je v temi mi šlo kar malo na jetra tisto bleščanje ob straneh zaslona. Sigurno pa tisto kar bi hotel je pa OLED da imam v temi tiste prave barve ker nobeden LED,QLED ne bo to imel in zato bo enkrat tudi OLED mi doma pristal na steni

andrej69 ::

logparty je izjavil:

Vprašanje z Andrej69.

Kupil sem philipsa 65pus6804. Vem da je nižji rang tvja. Ampak za moje potrebe sem zelo prijetno presenecen. Ne predstavljam si kaj boljsega za gledanje tv programov in kaksen film z prenosnika.

Zasledil sem pa, da imaš še dodatne nastavitve za philipse. Ce je mozno se kaj vec izstisniti iz njega bom pa res se toliko bolj presenecen.


Sem ti poslal nastavitve.

andrej69 ::

@logparty

Drugače pa si vzemi pol ure časa, in si naredi nastavivte točno za tvoj model z kalibracijaskim diskom AVS HD 709:) Ker če delujejo določene nastavitve na enem televizorju odlično, ni nujno, da bodo tudi na drugem.. Ker niti eden televizor ni identičen drugemu.. Z tem kalibracijskim diskom, boš dobil najboljše nastavitve kar so možne za točno tvoj model:))

Pat_MaGroin ::

Se splača počakat na BF? Lani vem da so bile dobre kupčije, ampak nismo bili v procesu nakupa TVja.

andrej69 ::

Pat_MaGroin je izjavil:

Se splača počakat na BF? Lani vem da so bile dobre kupčije, ampak nismo bili v procesu nakupa TVja.


V Sloveniji boš teško dočakal kakšne pametne popuste, če pa že boš bodo pa ti popusti vezani na lanske modele, ali letošnje modele, ki niso tako zanimivi za kupce:) Večje popuste lahko pričakuješ v tujini..

Pat_MaGroin ::

andrej69 je izjavil:

Pat_MaGroin je izjavil:

Se splača počakat na BF? Lani vem da so bile dobre kupčije, ampak nismo bili v procesu nakupa TVja.


V Sloveniji boš teško dočakal kakšne pametne popuste, če pa že boš bodo pa ti popusti vezani na lanske modele, ali letošnje modele, ki niso tako zanimivi za kupce:) Večje popuste lahko pričakuješ v tujini..


Mnenje 65PUS6804 vs 65PUS7855? Razlike je 70 €. Hvala.

andrej69 ::

Pat_MaGroin je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Pat_MaGroin je izjavil:

Se splača počakat na BF? Lani vem da so bile dobre kupčije, ampak nismo bili v procesu nakupa TVja.


V Sloveniji boš teško dočakal kakšne pametne popuste, če pa že boš bodo pa ti popusti vezani na lanske modele, ali letošnje modele, ki niso tako zanimivi za kupce:) Večje popuste lahko pričakuješ v tujini..


Mnenje 65PUS6804 vs 65PUS7855? Razlike je 70 €. Hvala.


Vsekakor je Philips 7855 boljša izbira:) Predvsem zaradi kvalitetnejšega panela, posebej pa zaradi slikovnega procesorja.. Lanski Philps model 6804 uporablja Pixel Precise UHD procesor, dočim letošnji model 7855 uporablja že kvalitetnejši P5 procesor. Tudi sam Saphi sistem deluje bolje na letošnjih modelih. Kaj pa če vzameš za ceno modela 7855, model 8505 veličine 58˝, ki je že kar občutneje kvalitetnejši:)

Argica ::



za katere modele xh90 se to tiče?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Argica ()

Morientes ::

Za vse XH90 : XH9005, XH9296, XH9096, XH9288, XH9299, XH9077, pa bog ve kolk jih je še. :D Razne te cifre so samo v daljincu, stojalu in barvi razlike, mogoče se še kaka malenkost najde.
XH95 je že višji razred XH9505

Sicer je pa XH9005 zlo dober TV.

Pa še malo ga v meniju tvikneš in maš lahko super sliko -

ngc2392 ::

andrej69 je izjavil:

@logparty

Drugače pa si vzemi pol ure časa, in si naredi nastavivte točno za tvoj model z kalibracijaskim diskom AVS HD 709:) Ker če delujejo določene nastavitve na enem televizorju odlično, ni nujno, da bodo tudi na drugem.. Ker niti eden televizor ni identičen drugemu.. Z tem kalibracijskim diskom, boš dobil najboljše nastavitve kar so možne za točno tvoj model:))


kaj pa je to za ena zadeva??? lahko kje dol potegneš ali kako? me samo zanima...
United We Stand, Divided We Fall
««
297 / 533
»»