» »

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Temo vidijo: vsi
««
241 / 534
»»

G R T ::

Od kje mi je ta skyform znan8-)
Osebni podatki
Uporabniško ime: skyform
Čas prve prijave: 17.07.2019 15:05:24
Spol: "Vesoljec"

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Tammih ()

skyform ::

No kdo sem po tvoje andrej69 ali fpbs ali kdo drug, ker sem že bil vse povprek. Ko sem se prijavil me je andrej69 kar s prve obtoževal da sem fbps, takšen sprejem dobiš tukaj, nato sem bil že fpbs, potem spet andrej69, itd. Potem sem že bil Sony fanboy in ne vem kaj vse še. Če napišeš kaj v prido Philipsa si andrej69, če kaj proti pa si fpbs, pri LGju pa ravno obratno, za OLED pa boljše, da sploh ne rečeš kaj slabega, ker potem si pa pečen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

Senior Dev ::

Čak, ti zdaj maš FALD ali OLED? Zmedel si me, res. :))

skyform ::

8-)

Konlov ::

A FALD je tisto od Samsunga, ko maš galerijo pa art?

Bantani ::

To bi morala biti tema FALD vs OLED
Cez OLED itak ne smes nic rect..to ti je bog i batina od TV-ja:D

skyform ::

Bantani je izjavil:

To bi morala biti tema FALD vs OLED
Cez OLED itak ne smes nic rect..to ti je bog i batina od TV-ja:D


Ja ne smeš in najbolj hecno je, ker ima tudi OLED polno pomanjklivosti, kot image retention, burn in, pixel shift, black crush, banding v temno sivih in črnih, šum in artefakti v temnih scenah, modro zelena slika pod kotom in skoraj neuporaben pri dnevni svetlobi, bog ne daj, da ti sonce v ekran sije in sploh še ne vemo kakšna kaj postane slika na OLEDu po uporabi 5-6 let ali več. Meni osebno je OLED daleč najboljši samo zvečer, za gledanje filmov in to je to, za vse ostalo, pa mi je Sonyjev FALD boljši. Seveda sta kontrast in črne boljše na OLEDu in vedno bosta ampak LG C9 nima za burek proti Sonyju v upskejlingu in sami ostrini slike. To moraš doživeti, da vidiš koliko več finega detajla prikaže Sonyjev procesor kot LGjev, 1080p zgleda kot 4k, enako velja za Philips. Sony in Philips dobesedno pohodita konkurenco kar se tiče ostrine slike. Če že OLED pote Sony ali Philips, Panasonic me je malo razočaral, kar se tiče ostrine slike. Ko se enkrat navadiš na Sonyjev X1 Extreme ali X1 Ultimate processor in Philipsov P5 na dražjih modelih ni več poti nazaj.

skyform ::

Konlov je izjavil:

A FALD je tisto od Samsunga, ko maš galerijo pa art?


FALD je krajšava za Full Array Local Dimming. To so LED paneli z večimi ledicami za glavno LED osvetlitvijo.

Lepo razloženo tukaj
https://www.cnet.com/news/led-local-dim...

Ja, dražji Samsung QLEDi kot Q80R, Q90R uporablajo FALD tehnologijo in od Sonyja 9000 serije in master serije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

skyform ::

skyform je izjavil:

Bantani je izjavil:

To bi morala biti tema FALD vs OLED
Cez OLED itak ne smes nic rect..to ti je bog i batina od TV-ja:D


Ja ne smeš in najbolj hecno je, ker ima tudi OLED polno pomanjklivosti, kot image retention, burn in, pixel shift, black crush, banding v temno sivih in črnih, šum in artefakti v temnih scenah, modro zelena slika pod kotom in skoraj neuporaben pri dnevni svetlobi, bog ne daj, da ti sonce v ekran sije in sploh še ne vemo kakšna kaj postane slika na OLEDu po uporabi 5-6 let ali več. Meni osebno je OLED daleč najboljši samo zvečer, za gledanje filmov in to je to, za vse ostalo, pa mi je Sonyjev FALD boljši. Seveda sta kontrast in črne boljše na OLEDu in vedno bosta ampak LG C9 nima za burek proti Sonyju v upskejlingu in sami ostrini slike. To moraš doživeti, da vidiš koliko več finega detajla prikaže Sonyjev procesor kot LGjev, 1080p zgleda kot 4k, enako velja za Philips. Sony in Philips dobesedno pohodita konkurenco kar se tiče ostrine slike. Če že OLED pote Sony ali Philips, Panasonic me je malo razočaral, kar se tiče ostrine slike. Ko se enkrat navadiš na Sonyjev X1 Extreme ali X1 Ultimate processor in Philipsov P5 na dražjih modelih ni več poti nazaj.


Ampak Sony ima bolane cene, cenovno se trenutno najbolj splača Panasonic GZ950, ki ima najboljši Dolby Vision in shadow detail kar se tiče OLEDov. Panasonic je v bistvu boljše skalibriran LG C9 z slabšim OSjem.

puginho ::

skyform je izjavil:

Jaz imam dva stara Philips TVja, eden iz leta 2008, drug iz 2010, oba delata brezhibno in še kar enaka slika kot ob nakupu. Brat tudi ima Philips iz leta 2010 in še tudi dela kot nov in to Philipsi po katerih folk tolko pljuva. Kaj takega najbrž ne moremo pričakovati od OLED, mogoče čez nekaj let, ko bodo še bolj izpopolnjeni.


To bi pa lahko vedel da je znamka philips od 2012 v kitajskih rokah in nima več nič skupnega s pravim philipsom, ki so bili res kvaliteta. Zdaj pa je to samo še štancanje kitajcev. Kvaliteta je od takrat drastično padla.

andrej69 ::

puginho je izjavil:

skyform je izjavil:

Jaz imam dva stara Philips TVja, eden iz leta 2008, drug iz 2010, oba delata brezhibno in še kar enaka slika kot ob nakupu. Brat tudi ima Philips iz leta 2010 in še tudi dela kot nov in to Philipsi po katerih folk tolko pljuva. Kaj takega najbrž ne moremo pričakovati od OLED, mogoče čez nekaj let, ko bodo še bolj izpopolnjeni.


To bi pa lahko vedel da je znamka philips od 2012 v kitajskih rokah in nima več nič skupnega s pravim philipsom, ki so bili res kvaliteta. Zdaj pa je to samo še štancanje kitajcev. Kvaliteta je od takrat drastično padla.


Kar se tiče kvalitete, je padla vsem proizvajalcem:)) Kot drugo pa, če je Philips pod okriljem TPV, ne pomeni, da Philips ni kvaliteten televizor.. Ker kar se tiče Kitajske tehnologije, jo je zelo malo v Philips televizorjih..! Še vedno se vsa napredna tehnologija za Philips televizorje proizvaja v Evropi, pa tudi večina inžinerjev še vedno prihaja iz vrst nekdanjega Philipsa.. Sicer pa kar se tiče Hardwerske tehnologije, so Kitajci tako že prevzeli primat..

skyform ::

puginho je izjavil:

skyform je izjavil:

Jaz imam dva stara Philips TVja, eden iz leta 2008, drug iz 2010, oba delata brezhibno in še kar enaka slika kot ob nakupu. Brat tudi ima Philips iz leta 2010 in še tudi dela kot nov in to Philipsi po katerih folk tolko pljuva. Kaj takega najbrž ne moremo pričakovati od OLED, mogoče čez nekaj let, ko bodo še bolj izpopolnjeni.


To bi pa lahko vedel da je znamka philips od 2012 v kitajskih rokah in nima več nič skupnega s pravim philipsom, ki so bili res kvaliteta. Zdaj pa je to samo še štancanje kitajcev. Kvaliteta je od takrat drastično padla.


Vem ampak še vedno delajo brez težav. Večinoma tak vsi TVji delajo brez težav, če kaj crkne potem ponavadi na začetku. V bistu je skoraj vseeno katero znamko imaš, vsi TVji zdržijo precej dolgo, če z njimi ravnaš kot treba.

darkolord ::

andrej69 je izjavil:

Sicer pa kar se tiče Hardwerske tehnologije, so Kitajci tako že prevzeli primat..
Kitajci samo štancajo. Tehnologija je vsa korejska, japonska, tajvanska, ameriška, evropska ...

Bantani ::

skyform je izjavil:

Bantani je izjavil:

To bi morala biti tema FALD vs OLED
Cez OLED itak ne smes nic rect..to ti je bog i batina od TV-ja:D


Ja ne smeš in najbolj hecno je, ker ima tudi OLED polno pomanjklivosti, kot image retention, burn in, pixel shift, black crush, banding v temno sivih in črnih, šum in artefakti v temnih scenah, modro zelena slika pod kotom in skoraj neuporaben pri dnevni svetlobi, bog ne daj, da ti sonce v ekran sije in sploh še ne vemo kakšna kaj postane slika na OLEDu po uporabi 5-6 let ali več. Meni osebno je OLED daleč najboljši samo zvečer, za gledanje filmov in to je to, za vse ostalo, pa mi je Sonyjev FALD boljši. Seveda sta kontrast in črne boljše na OLEDu in vedno bosta ampak LG C9 nima za burek proti Sonyju v upskejlingu in sami ostrini slike. To moraš doživeti, da vidiš koliko več finega detajla prikaže Sonyjev procesor kot LGjev, 1080p zgleda kot 4k, enako velja za Philips. Sony in Philips dobesedno pohodita konkurenco kar se tiče ostrine slike. Če že OLED pote Sony ali Philips, Panasonic me je malo razočaral, kar se tiče ostrine slike. Ko se enkrat navadiš na Sonyjev X1 Extreme ali X1 Ultimate processor in Philipsov P5 na dražjih modelih ni več poti nazaj.


Ne prevec tega pisat,ker nekateri fantje ne bodo morali spat in se bodo sekiral do konc zivljenja zakaj sem moral kupiti OLED:)):D

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: krepki ()

Gatsu ::

Ganon je izjavil:


Koliko časa v povprečju zdržijo televizorji? Mati ima doma še vedno tole Sonyjevo čudo izpred trinajstih let in še vedno deluje brezhibno.




Dejansko imam zadnja 3 leta kar konkretno smolo s tvji. Prej sem imel 7 let Pioneer Kuro plazmo ki sem jo zamenjal zaradi res prekomernega gretja dnevne sobe z Sony 55X8005C ki je v garancijskem času dobil vertikalne črte na zgornjem delu ekrana. Po reklamaciji sem dobil Sony 55XE8096 z novo dvoletno garancijo. Predlani sem kupil še Philips 55OLED803 ki je sedaj dobil bel mrtev pixel skoraj na sredini ekrana...

Bantani ::

Te vse plazme so grele nasploh kot,da bi imel sredi poletja prizgan radiator na povno:))...zato sem imel zmeraj raje lcd tv..pa že to se je grelo ampak bistveno manj.

G R T ::

skyform je izjavil:

No kdo sem po tvoje andrej69 ali fpbs ali kdo drug, ker sem že bil vse povprek. Ko sem se prijavil me je andrej69 kar s prve obtoževal da sem fbps, takšen sprejem dobiš tukaj, nato sem bil že fpbs, potem spet andrej69, itd. Potem sem že bil Sony fanboy in ne vem kaj vse še. Če napišeš kaj v prido Philipsa si andrej69, če kaj proti pa si fpbs, pri LGju pa ravno obratno, za OLED pa boljše, da sploh ne rečeš kaj slabega, ker potem si pa pečen.

Jaz dobro vem kdo si;)
Čas prve prijave: 17.07.2019 15:05:24
Vem, da nisi ne andrej69 ali fpbs;)
Če greš samo malo po temi nazaj ti je lahko takoj jasno.

skyform je izjavil:


Ja ne smeš in najbolj hecno je, ker ima tudi OLED polno pomanjklivosti, kot image retention, burn in, pixel shift, black crush, banding v temno sivih in črnih, šum in artefakti v temnih scenah, modro zelena slika pod kotom in skoraj neuporaben pri dnevni svetlobi, bog ne daj, da ti sonce v ekran sije in sploh še ne vemo kakšna kaj postane slika na OLEDu po uporabi 5-6 let ali več. Meni osebno je OLED daleč najboljši samo zvečer, za gledanje filmov in to je to, za vse ostalo, pa mi je Sonyjev FALD boljši.

Mislm kakšne bedarije ti ven mečeš. Več kot očitno ti OLED TVja nisi videl več kot 10 minut v kakšni trgovini zato prosim nehaj se brukat, ker te itak nobeden več ne jemlje resno.
Nobeden, no vsaj jaz ne zagovarjam OLEDov toda to kar ti pišeš so navadne laži, zavajanje, skratka bedarije.
Res ne razumem zakaj se vedno pribašejo zraven samo neki šalabajzeri, ki mislijo da oni vse vedo zraven pa pojma nimajo.
Itak se noben pameten ne bo ukvarjal s takim, ker ti gre lahko samo na bruhanje kaj nekateri zavajajo glede na to, da nekdo, ki vsaj malo pozna to sceno oziroma ima tak TV doma ve, da je vse to navadna laž in zavajanje. Žalostno pa je da potem nekateri nevešči uporabniki nasedajo takim šalabajzerom.
Konec koncev pa je to tema Kateri 55" in večji LCD televizor?
Imate posebno temo OLED TV in če je kdo zasral to temo je @skyform

Zgodovina sprememb…

skyform ::

G R T je izjavil:

skyform je izjavil:

No kdo sem po tvoje andrej69 ali fpbs ali kdo drug, ker sem že bil vse povprek. Ko sem se prijavil me je andrej69 kar s prve obtoževal da sem fbps, takšen sprejem dobiš tukaj, nato sem bil že fpbs, potem spet andrej69, itd. Potem sem že bil Sony fanboy in ne vem kaj vse še. Če napišeš kaj v prido Philipsa si andrej69, če kaj proti pa si fpbs, pri LGju pa ravno obratno, za OLED pa boljše, da sploh ne rečeš kaj slabega, ker potem si pa pečen.

Jaz dobro vem kdo si;)
Čas prve prijave: 17.07.2019 15:05:24
Vem, da nisi ne andrej69 ali fpbs;)
Če greš samo malo po temi nazaj ti je lahko takoj jasno.

skyform je izjavil:


Ja ne smeš in najbolj hecno je, ker ima tudi OLED polno pomanjklivosti, kot image retention, burn in, pixel shift, black crush, banding v temno sivih in črnih, šum in artefakti v temnih scenah, modro zelena slika pod kotom in skoraj neuporaben pri dnevni svetlobi, bog ne daj, da ti sonce v ekran sije in sploh še ne vemo kakšna kaj postane slika na OLEDu po uporabi 5-6 let ali več. Meni osebno je OLED daleč najboljši samo zvečer, za gledanje filmov in to je to, za vse ostalo, pa mi je Sonyjev FALD boljši.

Mislm kakšne bedarije ti ven mečeš. Več kot očitno ti OLED TVja nisi videl več kot 10 minut v kakšni trgovini zato prosim nehaj se brukat, ker te itak nobeden več ne jemlje resno.
Nobeden, no vsaj jaz ne zagovarjam OLEDov toda to kar ti pišeš so navadne laži, zavajanje, skratka bedarije.
Res ne razumem zakaj se vedno pribašejo zraven samo neki šalabajzeri, ki mislijo da oni vse vedo zraven pa pojma nimajo.
Itak se noben pameten ne bo ukvarjal s takim, ker ti gre lahko samo na bruhanje kaj nekateri zavajajo glede na to, da nekdo, ki vsaj malo pozna to sceno oziroma ima tak TV doma ve, da je vse to navadna laž in zavajanje. Žalostno pa je da potem nekateri nevešči uporabniki nasedajo takim šalabajzerom.
Konec koncev pa je to tema Kateri 55" in večji LCD televizor?
Imate posebno temo OLED TV in če je kdo zasral to temo je @skyform


Boli mene kaj si ti misliš kdo sem jaz in da se lažem. Kaj bi ti sploh rad dokazal s časom moje prijave.

Osebni podatki

Uporabniško ime
G R T
Čas prve prijave
21.09.2018 15:18:55
Spol
Vesoljec

Wow, celo leto dlje si tu kot jaz in še od tebe nisem videl niti enga posta, da bi komu pomagal ali mu dal kak nasvet. Imaš 11 postov in vsak post je napadanje drugih uporabnikov in šopirjenje kako noben nič ne ve, ti pa kao vse. Poserjem se na tebe in tvoje mnenje.

G R T ::

Zame se ve kdo sem in pod kom pišem.
Jaz sem vsaj že parkrat priznal, da sem tukaj samo zato, da jebem v glavo take pacijente kot si ti!;)

Zgodovina sprememb…

skyform ::

G R T je izjavil:

Zame se ve kdo sem in pod kom pišem.
Jaz sem vsaj že parkrat priznal, da sem tukaj samo zato, da jebem v glavo take pacijente kot si ti!;)


A misliš, da me zanima kdo si, niti malo. Največji pacient tu si ti, pametni ne jebejo drugih v glavo. :))

Cveto ::

Prosim najdita si peskovnik kje drugje.

krepki ::

skyform je izjavil:

G R T je izjavil:

Zame se ve kdo sem in pod kom pišem.
Jaz sem vsaj že parkrat priznal, da sem tukaj samo zato, da jebem v glavo take pacijente kot si ti!;)


A misliš, da me zanima kdo si, niti malo. Največji pacient tu si ti, pametni ne jebejo drugih v glavo. :))

Saj ni skrivnost kdo si bivši ;goremaster,ki se je nasral z samsung q70 in nabavil sony x9505.

skyform ::

krepki je izjavil:

skyform je izjavil:

G R T je izjavil:

Zame se ve kdo sem in pod kom pišem.
Jaz sem vsaj že parkrat priznal, da sem tukaj samo zato, da jebem v glavo take pacijente kot si ti!;)


A misliš, da me zanima kdo si, niti malo. Največji pacient tu si ti, pametni ne jebejo drugih v glavo. :))

Saj ni skrivnost kdo si bivši ;goremaster,ki se je nasral z samsung q70 in nabavil sony x9505.


Sploh se ti ne sanja kdo sem, kar nekaj govorite vsi na pamet, nisem noben bivši uporabnik. Tale forum sem spremljal kakšno leto preden sem se prijavil in še te sem imel pomislek, če bi se sploh prijavil, zaradi vsega tega prepiranje, ki sem ga bral tu, kdo se skriva za katerim profilom itd, res bolno. Sem pa že prijavljen na avforums, avsforums in hifi-forum nekje od leta 2005 in imam same super izkušnje, nobenga prepiranja, dost bolj vljuden in pametn folk kot tu.

skyform ::

Evo ti en primer:

stanci50 je 2. jan 2020 ob 21:22:33 izjavil:

prosim,če mi kdo razloži,kaj pomeni izraz -black crush- in kako se pozna to na kvaliteti slike,ter kaj pomeni gama nastavitev na tv .hvala lepa.



Tule je lepo razloženo in že razvidno iz same slike

https://blog.solidsignal.com/tutorials/...

Gammo je najboljše pustiti na 0. Višja je gama bolj je temna slika in več je lahko black crusha, nižja je gama bolj je svetla sprana slika. Lahko si pa jo seveda sam nastaviš po želji, če se ti zdi slika pretemna, z dosti black crusha jo znižaj, če pa se ti zdi preveč sprana pa jo dvigni ampak ponavadi je slika najboljša na 0.

Glede nastavitev je spet odvisno od znamke, pri Sony in Samsungu je tako, da če jo povišaš +1, +2... je bolj svetla slika, če jo znižaš -1, -2...pa temnejša, na Philipsu pa ravno obratno. Panasonic pa ima prav nastavitve od 1.8 do 2.6.


Nato pa norčevanje:


Senior Dev :: 2. jan 2020, 22:48:49
citiraj

#

skyform, pa ti si neke vrste genij za na televizorje. Če bom rabil kake nastavitve, upam da si odprt na široko da lahko daš kaki nasvet okoli prikazovanja slike in tega. Jaz to samo bolj tako čez palec, ti pa kar v nulo naštudiraš kako deluje gama na Filipsih narobe in to. Yamaha je super, pa Valentino je res faca.

Še samo nekaj. Yamaha je poltovarniška ali tovarniška?


Namesto, da bi pomagal človeku, ki je potreboval pomoč, se raje dela nora in piše neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

Konlov ::

Mi imamo samsunga iz 2011(smart 3d je bilo takrat popularno), pa kar deluje in nobenih mrtvih pixlov. Sem pa takrat res kar colal, fiuff.

polde66 ::

Tud jest ne štekam glih vseh znalcev tukaj. Ok če prodajaš tv-je potem razumem, da ima človek pristop in možnost do testa. Če pa hodiš mimo izložb pa potem pišeš komentarje, skoraj recenzije posameznih tv pa ne vem kaj naj si mislim. Kaj je komu ok je stvar individualca ne pa enega ali več kvazi gurujev, ki se delajo pametni na podlagi par pregledanih youtub testov. nakup tv-ja je ena ista figa k nakup ploščic za kopalnico. pol leta priprav in skakanja po trgovinah in primerjanja. pol ko je pa položeno pa itak nima veze. Pa ploščice so v hiši sorazmerno več časa. Folk kup si tist kar ti je dostopno, kar ti je všeč in ne kar je všeč drugemu. Tehnologja pa gre itak tako hitro dalje da to ne bo več tv za 10 let. Če imaš denar kupiš oled, če ne nisi nič zgrešil s katero drugo. Tv je tv. Če pa hočete kaos u lajfu pa bodo "znalci" zagotovo poskrbeli tudi za to.
polde

silon42 ::

Konlov je izjavil:

Mi imamo samsunga iz 2011(smart 3d je bilo takrat popularno), pa kar deluje in nobenih mrtvih pixlov. Sem pa takrat res kar colal, fiuff.


Imam enako situacijo (2012 samsung LED LCD). Pred par meseci je sicer crknila kontrolna plosca, ebay 90 EUR in dela kot nov. Sem sicer gledal kaj novega kupit za priblizno isti denar kot takrat (pod 800EUR), pa me nic ni prepricalo. Ce bi res moral, bi verjetno kupil Q70, ker imam 80% casa stvar prikljuceno na racunalnik (youtube, prime video, ...) mi OLED ni ok. Poleg tega Q70 podpira FreeSync brez HDMI 2.1, kar vecina drugih ne (?).

juvank ::

nabavil sem Philips 55pus7334. Kakšna so optimalne nastavitve?

Steinkauz ::

A je kdo potem kupil https://dostava.hofer.si/MEDION/Pametni... ?
Kak komentar? Mene mika.

Tammih ::

juvank je izjavil:

nabavil sem Philips 55pus7334. Kakšna so optimalne nastavitve?

Jaz pa bi prosil za nastavitve 70pus7304 :)
hvala

Senior Dev ::

skyform, ti imaš potem FALD ali OLED ali oba naenkrat gledaš ali lažeš?

Zgodovina sprememb…

__prlek__ ::

Steinkauz je izjavil:

A je kdo potem kupil https://dostava.hofer.si/MEDION/Pametni... ?
Kak komentar? Mene mika.



Mene tudi zanima ta opcija, je kar ugodno. Ima že kdo, je kdo stestiral meni, hitrost,opcije??

andrej69 ::

webmaher ::

nakladanje v stilu EON Telesmeha in NEO Telekoma :D
Verjetno s5 samo 100Mb mrežna in 3GB RAMa in 16ROma z nebeškimi cenami :))

skyform ::

Senior Dev je izjavil:

skyform, ti imaš potem FALD ali OLED ali oba naenkrat gledaš ali lažeš?


Oboje, imam Philips 43PUS7303, Sony 49XE9005, Sony 55XG9505 in Panasonic 55GZ950. Pošljem danes slike!

Konlov ::

A delaš v kakšni trgovini?

edi45 ::

skyform je izjavil:

Senior Dev je izjavil:

skyform, ti imaš potem FALD ali OLED ali oba naenkrat gledaš ali lažeš?


Oboje, imam Philips 43PUS7303, Sony 49XE9005, Sony 55XG9505 in Panasonic 55GZ950. Pošljem danes slike!


Zbiraš TVje?:))

Senior Dev ::

Eni si pač lahko privoščijo 5 televizorjev. Jaz imam samo 2 OLED televizorja i to je to. Oba sta 65 i ne da se hvalim oba sta bla čez 2 čuka. Zram mam kauč od ledra od rolf benca.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: amacar ()

Bantani ::

Ja,ce zelis v vsaki sobi TV si ga pac kupis in jih imas takoj 4,5...vse odvisno koliko spalnic imas;)...zaradi tega ne rabis biti zbiratelj:)
Edino,ce ima 4 tv-je v eni sobi to je pa druga pesem.

skyform ::

Konlov je izjavil:

A delaš v kakšni trgovini?


Ne, ne delam v prodajalniz TVji.

edi45 je izjavil:

skyform je izjavil:

Senior Dev je izjavil:

skyform, ti imaš potem FALD ali OLED ali oba naenkrat gledaš ali lažeš?


Oboje, imam Philips 43PUS7303, Sony 49XE9005, Sony 55XG9505 in Panasonic 55GZ950. Pošljem danes slike!


Zbiraš TVje?:))


Ne, imam jih v večih prostorih.

Senior Dev je izjavil:

Eni si pač lahko privoščijo 5 televizorjev. Jaz imam samo 2 OLED televizorja i to je to. Oba sta 65 i ne da se hvalim oba sta bla čez 2 čuka. Zram mam kauč od ledra od rolf benca.


Moji vsi štirje skupaj niso toliko stali kot TVja dva, Philips 480EUR, XE9005 580EUR, XG9505 999EUR in Panasonic 1299EUR, to si bi lahko dosti ljudi privoščilo. Tako da je čist odvisno katere TVje imaš, lahko imaš enega, ki je dosti dražji od vseh mojih.

Bantani je izjavil:

Ja,ce zelis v vsaki sobi TV si ga pac kupis in jih imas takoj 4,5...vse odvisno koliko spalnic imas;)...zaradi tega ne rabis biti zbiratelj:)
Edino,ce ima 4 tv-je v eni sobi to je pa druga pesem.


Točno tako tudi imam. Philips 43PUS7303, ki je bil za otroka ima počen ekran in sem ga zamenjal z Sony KD-49XE9005, Sony KD-55XG9505 imam v glasbenem studio, Panasonic 55GZ950 pa v dnevni sobi.

Danes sem GZ950 za foro nesel v studio, da sem nardil direktno primerjavo z XG9505 in nisem mogel verjet kako sta identična. Noro podobno skalibrirana slika, skor kot da bi gledal Tv enake znamke. Kar se tiče kontrasta in črnih se pa XG9505 drži neverjetno dobro v primerjavi z GZ950, res je zelo majhna razlika med TVjema. Na Panasonicu sem pač nažgal sharpness na 85, da je kos Sonyju pri katerem imam vklopljen reality creation. Največja razlika med Tvjema je vidni kot in motion, v čem zmaga GZ950, drugače, če pa gledaš Sony popolnoma ravno saj 3m oddaljen je skor kot OLED, res ne morem verjet kak sta podobna in to v čisti temi, z lučjo pa sploh ni neke razlike. Fora je v tem da večina ljudi gleda Tv bližje in tisti zato bolj opazijo blooming, če gledaš bližje OLED na izi zmaga, ker avtomatsko izpade kot da ima ful boljše črne, če pa si oddaljen pa je neverjetno podobno. Panasonic pa me je presenetil kar se tiče shadow detaila, zdaj ko sem ju videl direktno drug zravn drugega, skor enak shadow detail, v DV ima Panasonic delo boljšega, v SDR pa sta popolnoma enaka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

Spyro ::

Zdravo,
potrebujem pomoč pri nakupu novega tv-ja, saj prebiram že 2 dni forum in postajam vse bolj zmeden. Prosil bi za največ 3 tv izbire, ter izbiro katerega bi vi izbrali izmed teh vaši podanih opcij.
Nise neki poznavalec tako da ne potrebujem OLED oz neki pretiranih opcij. Zanima me še kako je s samsung (QE55Q60R)? Na tv gledam hd progame, youtube, FHD filme s prenosnika,... Zaželjeno bi bilo da ima smart tv, wifi,... Moj budget je 750€ max. Prosim ne zasujte me zdaj še z več opcijami ;P, ker res ne vem več katero znamko ne veličino sploh gledati.

LP


P.S. upam da sem prav izbral temo in ne motim tukaj, Prvič uporabljam forum.

andrej69 ::

Spyro je izjavil:

Zdravo,
potrebujem pomoč pri nakupu novega tv-ja, saj prebiram že 2 dni forum in postajam vse bolj zmeden. Prosil bi za največ 3 tv izbire, ter izbiro katerega bi vi izbrali izmed teh vaši podanih opcij.
Nise neki poznavalec tako da ne potrebujem OLED oz neki pretiranih opcij. Zanima me še kako je s samsung (QE55Q60R)? Na tv gledam hd progame, youtube, FHD filme s prenosnika,... Zaželjeno bi bilo da ima smart tv, wifi,... Moj budget je 750€ max. Prosim ne zasujte me zdaj še z več opcijami ;P, ker res ne vem več katero znamko ne veličino sploh gledati.

LP


P.S. upam da sem prav izbral temo in ne motim tukaj, Prvič uporabljam forum.


Jaz ti priporočam katerega od teh modelov.

https://www.moj-tv.com/artikel/led-tv/p...
https://www.moj-tv.com/artikel/led-tv/p...
https://www.moj-tv.com/artikel/led-tv/s...

Spyro ::

Aha pregledal, hvala za izbiro. Zakaj taka izbira? In katerega bi vi izbrali izmed teh?

Kako je z omenjenim samsung qled-om?

andrej69 ::

Spyro je izjavil:

Aha pregledal, hvala za izbiro. Zakaj taka izbira? In katerega bi vi izbrali izmed teh?

Kako je z omenjenim samsung qled-om?


Če gledamo skupno je Philips najkvalitetnejši, druga izbira bi bil Panasonic in tretja izbira Sony. Kar pa se tiče Samsunga, ni nič kvalitetnejši od teh modelov..

cekr ::

Ena o kakovosti prikazovalnikov LG:

Po treh! (3) mesecih nam je na šihtu crknil C9. Odletela matična plošča. Po zelo malo uporabe.
Še en Philips nam je dlje zdržal. Vsaj dve leti. Samo ta je bil stalno prižgan.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cekr ()

broken/link ::

to čisto nič ne pove o kakovosti. vedno obstaja možnost napake.
boste pa zdej vidli, kako dobr servis ima LG. oz. kako zanič je. vsekakor vredno poročanja.

Bantani ::

Ahh kje OLED-u se pa ja ne more nic zgoditi pa celo C9,ki je bog i batina od tv-ja:))

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: MrStein ()

Spyro ::

Ja philips mi je všeč zaradi ambilighta. Kako je z androidom bral sem da rad ponagaja? Gledal sem tudi en tlc tv z soundbarom ugrajenim enak rang. Se splača pogledat ali so izbrani vaši navedeni tvji najbolši v rangu do 700e? Se splača počakati za 2020 modele?

Se opravičujem za preveč uprašanj, ampak res želim pregledati use možnosti da bi izbral najbolši tv.

andrej69 ::

Spyro je izjavil:

Ja philips mi je všeč zaradi ambilighta. Kako je z androidom bral sem da rad ponagaja? Gledal sem tudi en tlc tv z soundbarom ugrajenim enak rang. Se splača pogledat ali so izbrani vaši navedeni tvji najbolši v rangu do 700e? Se splača počakati za 2020 modele?

Se opravičujem za preveč uprašanj, ampak res želim pregledati use možnosti da bi izbral najbolši tv.


Kar se tiče Androida deluje zelo dobro na modelu 7304:)Kar se tiče Evropskih TCL modelov, niso nič kvalitetnejši od ostalih znanih proizvajalcev, še celo nekaj slabši v določenih pogledih.. Tako, da jaz ti vsekakor priporočam katerega od modelov, ki sem ti jih priporočil.. Kar pa se tiče modelov 2020, boš moral pa počakat še lep čas, da bodo cenovno ugodni:)

Spyro ::

Kaksna je pa razlika med philips 7304,7504 in 7354? Je 60hz dovolj?
««
241 / 534
»»