» »

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Temo vidijo: vsi
««
240 / 534
»»

MrStein ::

Senior Dev je izjavil:

Če je televizor solidno nastavljen, tega ne opaziš. Nekaj se da pokompenzirat tudi z minimalnim dvigom brightnessa.

Ja, če žrtvuješ "super črno", potem tega ni.

Pa ne pozabit, da je to z vsako generacijo boljše. Na trenutni ni več velik problem.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

skyform ::

MrStein je izjavil:

Senior Dev je izjavil:

Če je televizor solidno nastavljen, tega ne opaziš. Nekaj se da pokompenzirat tudi z minimalnim dvigom brightnessa.

Ja, če žrtvuješ "super črno", potem tega ni.

Pa ne pozabit, da je to z vsako generacijo boljše. Na trenutni ni več velik problem.


Senior Dev je izjavil:

Če je televizor solidno nastavljen, tega ne opaziš. Nekaj se da pokompenzirat tudi z minimalnim dvigom brightnessa.


Kaj pa imaš potem od OLEDa, če žrvtuješ črno, FALD TV brez bloominga, ki je temnejši sploh za gledanje čez dan in ima krajšo življensko dobo. Na LED TVjih lahko tudi spustiš black level za boljše črne evo, pa imaš res ful črne z malo black crusha kot OLED ampak to je brezveze, ker so črne čist vredu na FALD TVjih. Ta obsesija z črnimi je čist mimo ej, včasih ste/smo skor vsi gledali dosti bolj sivo sliko, kot dan danes prikažejo FALD TVji in kakšen monitor imate, večina najbrž IPS, zdaj pa vam že VA FALD ni dovolj, ko je že ful boljši kot normalen LED TV.

Jh99 ::

Mojstri, kaj pravite na Sony 65XG9505 za 1350€? Je to top ponudba?

Sicer sem bil zagret za LG 65c9, vendar je razlike cca 600€. In ce sem iskren, se mi 2 jurja za tv ne zdi ravno ekonomicno... :)

Bi se splacalo se cakati ali zagrabiti tega Sony-ja??

Hvala. Srecno novo leto vsem! ;)

krepki ::

Ne razumem,kaj vam ti oledi gredo tolko v nos,če ti ni všeč ga pač ne kupiš,kupiš tisto kar ti je všeč in koliko imaš denarja,na pa zdaj tule nabijat,da je brez veze kupovat oled tv.
Saj fani Apple izdelkov,menjajo svoje leto dni stare telefone,za novejše,ki so dražji od marsikaterega vašega tvja pa je vse ok,kje je zdaj problem,kupit nov tv,čez leto dve,če imaš denar ni ga.
Tule je pa večina glasnih tistih,ki si tega pač ne morejo privoščit,ali pa so jim v prvem planu druge prioritete,normalno,da potem ne boš kupoval oleda ali drugega dragega tvja,če ga nimaš časa gledat.
In seveda je prav,da smo različni,ker v nasprotnem bi te škart poceni tvje lahko samo na odpad že vozili.Nekdo ga pač mora kupit.

Bantani ::

Jh99 je izjavil:

Mojstri, kaj pravite na Sony 65XG9505 za 1350€? Je to top ponudba?

Sicer sem bil zagret za LG 65c9, vendar je razlike cca 600€. In ce sem iskren, se mi 2 jurja za tv ne zdi ravno ekonomicno... :)

Bi se splacalo se cakati ali zagrabiti tega Sony-ja??

Hvala. Srecno novo leto vsem! ;)


Itak se splaca nimas kaj razmisljat;)
Ce koga zanima 55colar xg9505 je spet v akciji za 999eur v Italiji

Senior Dev ::

skyform je izjavil:

Kaj pa imaš potem od OLEDa, če žrvtuješ črno, FALD TV brez bloominga, ki je temnejši sploh za gledanje čez dan in ima krajšo življensko dobo. Na LED TVjih lahko tudi spustiš black level za boljše črne evo, pa imaš res ful črne z malo black crusha kot OLED ampak to je brezveze, ker so črne čist vredu na FALD TVjih. Ta obsesija z črnimi je čist mimo ej, včasih ste/smo skor vsi gledali dosti bolj sivo sliko, kot dan danes prikažejo FALD TVji in kakšen monitor imate, večina najbrž IPS, zdaj pa vam že VA FALD ni dovolj, ko je že ful boljši kot normalen LED TV.
Imaš OLED z detajli v najbolj temnih scenah pri kaki specifični vsebini, ampak sam nimam potrebe po tem v 99% primerov. Pomoje FALD ni dovolj za dobro filmsko izkušnjo, je pa sigurno dovolj za nezahtevnega uporabnika. OLED je jaka tehnologija, vse ostalo poskusi za izboljšavo LCD televizorjev i to je to.

skyform ::

Senior Dev je izjavil:

skyform je izjavil:

Kaj pa imaš potem od OLEDa, če žrvtuješ črno, FALD TV brez bloominga, ki je temnejši sploh za gledanje čez dan in ima krajšo življensko dobo. Na LED TVjih lahko tudi spustiš black level za boljše črne evo, pa imaš res ful črne z malo black crusha kot OLED ampak to je brezveze, ker so črne čist vredu na FALD TVjih. Ta obsesija z črnimi je čist mimo ej, včasih ste/smo skor vsi gledali dosti bolj sivo sliko, kot dan danes prikažejo FALD TVji in kakšen monitor imate, večina najbrž IPS, zdaj pa vam že VA FALD ni dovolj, ko je že ful boljši kot normalen LED TV.
Imaš OLED z detajli v najbolj temnih scenah pri kaki specifični vsebini, ampak sam nimam potrebe po tem v 99% primerov. Pomoje FALD ni dovolj za dobro filmsko izkušnjo, je pa sigurno dovolj za nezahtevnega uporabnika. OLED je jaka tehnologija, vse ostalo poskusi za izboljšavo LCD televizorjev i to je to.


Ja pa kaj še, zdaj bodo že FALD TVji za 2000EUR za netahtevne uporabnike, pa daj no. Si že kdaj gledal kak film na FALD TVju, doma ali pri kolegu, če nisi sploh ne vem zakaj govoriš na pamet.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

scipascapa ::

Senior Dev ::

skyform je izjavil:

Ja pa kaj še, zdaj bodo že FALD TVji za 2000EUR za netahtevne uporabnike, pa daj no. Si že kdaj gledal kak film na FALD TVju, doma ali pri kolegu, če nisi sploh ne vem zakaj govoriš na pamet.

Nevem kdo te je nategnil da si šel plačat 2000€ za LCD barvni prikazovalnik. Za ta denar bi dobil že zelo soliden OLED prikazovalnik LG C9 velikosti 65 inčev. Črna do jaja.
Še nekaj. FALD je kot varčna sijalka če se še spomniš? Tista zgodba. Potem so prišle LED sijalke.

Zgodovina sprememb…

skyform ::

Senior Dev je izjavil:

skyform je izjavil:

Ja pa kaj še, zdaj bodo že FALD TVji za 2000EUR za netahtevne uporabnike, pa daj no. Si že kdaj gledal kak film na FALD TVju, doma ali pri kolegu, če nisi sploh ne vem zakaj govoriš na pamet.

Nevem kdo te je nategnil da si šel plačat 2000€ za LCD barvni prikazovalnik. Za ta denar bi dobil že zelo soliden OLED prikazovalnik LG C9 velikosti 65 inčev. Črna do jaja.
Še nekaj. FALD je kot varčna sijalka če se še spomniš? Tista zgodba. Potem so prišle LED sijalke.



Če je kdo tebe nategnil ne vem, najbrž res po tem kake bedarije pišeš. Jaz sem plačal 999€ za svoj FALD TV, ki je še pred 6 meseci stal 2000€. O FALD TVjih pa tak nimaš pojma kot vidim, si en od teh bahačov, ki misli da se vozi v Ferrariju.

Konlov ::

Omg. Ok. Oled pa qled je za strokovnjake, ki to potem znajo nastaviti.
Kaj pa je sedaj FALD?

DarwiN ::

Upam, da te nitke ne bere kakšen normalen uporabnik, ki je živel že v prejšnjem tisočletju in uporabljal tudi 60cm in manjše katodne TVje. Ker če bo tak človek to bral, bo dobil občutek, da je danes še FALD za qrac in da brez OLEDa še poročil več ni možno spremljat. 8-)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

diNero ::

scipascapa je izjavil:

https://www.mimovrste.com/seznami/viken...


55Q70r se že bliža normalni ceni. Si kdo lasti ta model? Izkušnje iz prve roke morda.
Hvala.

MrStein ::

Konlov je izjavil:

Omg. Ok. Oled pa qled je za strokovnjake, ki to potem znajo nastaviti.
Kaj pa je sedaj FALD?

Večina QLED ima FALD.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Senior Dev ::

Res je, večina televizorjev ki niso ravno čisti budget rang ima FALD - večina slabo implementirano. Najboljši FALD je tisti z 8294400 zonami (3840 × 2160), torej ko ima vsak piksel možnost da se zatemni (beri: OLED). :))

Ganon ::

Jaz sem se že odločil, da bo naslednji televizor OLED, me je pa še vedno strah, da bi se kaj "zapeklo" na zaslon. Rad igram igre.

roCkY ::

Pri uporabi konzole pomoje ni večje nevarnosti. Če pa je v igri PC pa si nebi (nisem) upal it na OLED. Sem se odločil za QLED in je solidna nadgradnja iz Viera plazme. Microdiming ima seveda nekaj pomanjkljivosti, ki se vidijo občasno le na prikazu tega foruma recimo - temna shema. Pri videu praktično nikoli. Odvisno od zapolnjenosti s svetlim tekstom včasih kak del ostane rahlo (komaj zaznavno) temnejši ob vklopljeni najvišji stopjji microdiminga. Sicer je slika veliko boljša kot na plazmi. No "zgonjeni" plazmi (VT30).

Cena top shit Qleda je pa nenzadnje pol cene top shit Oleda. Kupovat spodnji OLED pa hm no nima smisla. Top shit Qled da več - občutno več brez rizika zapeke. Raje ponovno nekaj za 3-4 k€ čez 7-10 let in spet imeti nov near top shit ekran kot danes dat 7-8k.

Senior Dev ::

Za igre je najbolj soliden 77 inčni LG C9 ker rabiš za igranje fajn veliko sliko in tudi input lag je samo okoli 10ms kar je noro za TV. Meni je za gaming 65 OLED prikazovalnik malce premajhen roko na srce iz 2,5m razdalje.

Zgodovina sprememb…

skyform ::

DarwiN je izjavil:

Upam, da te nitke ne bere kakšen normalen uporabnik, ki je živel že v prejšnjem tisočletju in uporabljal tudi 60cm in manjše katodne TVje. Ker če bo tak človek to bral, bo dobil občutek, da je danes še FALD za qrac in da brez OLEDa še poročil več ni možno spremljat. 8-)


Nimam nič proti OLEDih ampak saj vidiš, da ti OLED fenboji niso normalni, so tak obsedeni z črno, da so jim možgani počrneli.

roCkY ::

skyform je izjavil:

DarwiN je izjavil:

Upam, da te nitke ne bere kakšen normalen uporabnik, ki je živel že v prejšnjem tisočletju in uporabljal tudi 60cm in manjše katodne TVje. Ker če bo tak človek to bral, bo dobil občutek, da je danes še FALD za qrac in da brez OLEDa še poročil več ni možno spremljat. 8-)


Nimam nič proti OLEDih ampak saj vidiš, da ti OLED fenboji niso normalni, so tak obsedeni z črno, da so jim možgani počrneli.

Na Vieri je črna črna, na Q90 je črna črna. Za črno tisto pravo da se razumemo se ne rabi OLED-a.

krepki ::

In ti sebe smatraš za normalnega,da se tukaj nekaj prepiraš,kupil si svoj najboljši tv in to diagonale 65 za 999€ in si car.Si mogoče razmislil,da se oled ne kupuje samo zaradi obsedenosti z črno,recimo mene moti pri lcd tvjih black uniformity,kar ima praktično vsak lcd eni manj drugi bolj izrazito,potem gledanje pod kotom,kjer oled ne izgubi na kvaliteti poplnoma nič.

skyform ::

krepki je izjavil:

In ti sebe smatraš za normalnega,da se tukaj nekaj prepiraš,kupil si svoj najboljši tv in to diagonale 65 za 999€ in si car.Si mogoče razmislil,da se oled ne kupuje samo zaradi obsedenosti z črno,recimo mene moti pri lcd tvjih black uniformity,kar ima praktično vsak lcd eni manj drugi bolj izrazito,potem gledanje pod kotom,kjer oled ne izgubi na kvaliteti poplnoma nič.


Poznam vse prednosti in slabosti LED, LED FALD in OLED TVjev, ne rabiš me poučevati o black uniformity, grey uniformity, DSE, vidni kot in vse te fore. Očitni nisi videl mojih preteklih postov, da se tu sploh ne prepiram ampak ljudjem svetujem in pomagam ampak, ko vidiš te primitivce, ki samo trobijo o teh njihovih LC C9, kot da je to edini TV ki je vreden nakupa ti postane slabo. Sam imam Panasonic GZ950, evo sem tokrat prvič povedel, nisem rabil na veliko trobit, kot ti loleki in je boljši TV kot LG C9.

Bantani ::

Vidis mene pa moti burn-in na OLED-ih,ki je malo vecji problem kakor black uniformity;)...in taksen TV,da lahko fašeš burn-in pa,da ne mores uveljavljati garancije si ga lahko kar nekam vtaknejo.

roCkY ::

krepki je izjavil:

In ti sebe smatraš za normalnega,da se tukaj nekaj prepiraš,kupil si svoj najboljši tv in to diagonale 65 za 999€ in si car.Si mogoče razmislil,da se oled ne kupuje samo zaradi obsedenosti z črno,recimo mene moti pri lcd tvjih black uniformity,kar ima praktično vsak lcd eni manj drugi bolj izrazito,potem gledanje pod kotom,kjer oled ne izgubi na kvaliteti poplnoma nič.

Slabo poznaš Samsungov q90, da tole trdiš. Oz tolčeš na pamet. No cena je primerno mal več kot crap Q70, ki ga sploh nima smisla kupit. Se tu strinjam s tabo.

Skylord ::

skyform je izjavil:

Sam imam Panasonic GZ950, evo sem tokrat prvič povedel, nisem rabil na veliko trobit, kot ti loleki in je boljši TV kot LG C9.

Kr tolaž se. Če sam sebi verjameš to še ne pomeni da je res.

krepki ::

Bantani je izjavil:

Vidis mene pa moti burn-in na OLED-ih,ki je malo vecji problem kakor black uniformity;)...in taksen TV,da lahko fašeš burn-in pa,da ne mores uveljavljati garancije si ga lahko kar nekam vtaknejo.

Ti si že fasal burn-in in ne verjamem,da se ga boš lahko znebil ostal ti bo doživljensko.

roCkY je izjavil:

krepki je izjavil:

In ti sebe smatraš za normalnega,da se tukaj nekaj prepiraš,kupil si svoj najboljši tv in to diagonale 65 za 999€ in si car.Si mogoče razmislil,da se oled ne kupuje samo zaradi obsedenosti z črno,recimo mene moti pri lcd tvjih black uniformity,kar ima praktično vsak lcd eni manj drugi bolj izrazito,potem gledanje pod kotom,kjer oled ne izgubi na kvaliteti poplnoma nič.

Slabo poznaš Samsungov q90, da tole trdiš. Oz tolčeš na pamet. No cena je primerno mal več kot crap Q70, ki ga sploh nima smisla kupit. Se tu strinjam s tabo.

Komentar ni bil namenjen tebi in res ne poznam Samsung q90 v bistvu mi gredo na živce modeli,ki so šele pred par meseci zlezli iz plenic spraševali za mnenja kaj kupit,danes so pa največji strokovnjaki v poznavanju tv tehnologije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krepki ()

DarwiN ::

Burn-in je dejansko še vedno problem OLEDov.. Dokaz se skriva v preprostem dejstvu, da še danes ni na policah nobenega OLED monitorja.. Dell je sicer imel prototip takšnega monitorja tam leta 2018, ampak so ga skenslali.

To pa seveda še ne pomeni, da boste dejansko fasali burn-in na novejših OLEDih, ki imajo mehanizme za preprečevanje burn-ina. Image retention se še pojavi, burn-in pač ne.

Če smo že pri tej temi - LG je pravkar potrdil prihod 48" OLEDov za 2020.. Tole bo folk po svetu na veliko uporabljal kot monitorje.. Na tujih forumih ljudje že leta čakajo na te manjše OLEDe, medtem pa uporabljajo 55" OLEDe, ki so sicer malo preveliki monitorji, ampak se človek navadi. :D
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

stanci50 ::

prosim,če mi kdo razloži,kaj pomeni izraz -black crush- in kako se pozna to na kvaliteti slike,ter kaj pomeni gama nastavitev na tv .hvala lepa.

skyform ::

krepki je izjavil:

In ti sebe smatraš za normalnega,da se tukaj nekaj prepiraš,kupil si svoj najboljši tv in to diagonale 65 za 999EUR in si car.Si mogoče razmislil,da se oled ne kupuje samo zaradi obsedenosti z črno,recimo mene moti pri lcd tvjih  black uniformity,kar ima praktično vsak lcd eni manj drugi bolj izrazito,potem gledanje pod kotom,kjer oled ne izgubi na kvaliteti poplnoma nič.


krepki je izjavil:

Bantani je izjavil:

Vidis mene pa moti burn-in na OLED-ih,ki je malo vecji problem kakor black uniformity;)...in taksen TV,da lahko fašeš burn-in pa,da ne mores uveljavljati garancije si ga lahko kar nekam vtaknejo.

Ti si že fasal burn-in in ne verjamem,da se ga boš lahko znebil ostal ti bo doživljensko.


Če se že delaš tako pametnega, si že sploh kdaj videl kak FALD TV, pa ne mislim v prodajalni to lahko vsak. A veš, da uniformity na Sony FALD LED TVjih boljša kot na OLEDih. Sony FALD TVji veljajo za ene izmed najboljsih TVjev kar se tiče uniformity panela. Nič bandinga, nič dseja in z local dimming na medium je black uniformity super, boljša kot na OLEDih, ki ima težave z bandingom in artefakti na črnih in temno sivih. FALD LED pa pač ima blooming, evo vsak svoje slabosti. Noben TV in tehnologija ni popopolna.


krepki je izjavil:

Bantani je izjavil:

Vidis mene pa moti burn-in na OLED-ih,ki je malo vecji problem kakor black uniformity;)...in taksen TV,da lahko fašeš burn-in pa,da ne mores uveljavljati garancije si ga lahko kar nekam vtaknejo.

Ti si že fasal burn-in in ne verjamem,da se ga boš lahko znebil ostal ti bo doživljensko.

roCkY je izjavil:

krepki je izjavil:

In ti sebe smatraš za normalnega,da se tukaj nekaj prepiraš,kupil si svoj najboljši tv in to diagonale 65 za 999EUR in si car.Si mogoče razmislil,da se oled ne kupuje samo zaradi obsedenosti z črno,recimo mene moti pri lcd tvjih black uniformity,kar ima praktično vsak lcd eni manj drugi bolj izrazito,potem gledanje pod kotom,kjer oled ne izgubi na kvaliteti poplnoma nič.

Slabo poznaš Samsungov q90, da tole trdiš. Oz tolčeš na pamet. No cena je primerno mal več kot crap Q70, ki ga sploh nima smisla kupit. Se tu strinjam s tabo.

Komentar ni bil namenjen tebi in res ne poznam Samsung q90 v bistvu mi gredo na živce modeli,ki so šele pred par meseci zlezli iz plenic spraševali za mnenja kaj kupit,danes so pa največji strokovnjaki v poznavanju tv tehnologije.


In koga misliš s tem? Če misliš mene jaz nisem na tem forumu nobenga spraševal za nasvet kateri TV kupit in se spoznam na TVje že od leta 2005, nimam se za ne vem kakega mojster ali kaj podobnega, nisem pa noben novinec in ne sprašujem folk po netu, kateri TV kupit, ker se dovolj spoznam, da se znam sam odločit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

skyform ::

stanci50 je izjavil:

prosim,če mi kdo razloži,kaj pomeni izraz -black crush- in kako se pozna to na kvaliteti slike,ter kaj pomeni gama nastavitev na tv .hvala lepa.


Tule je lepo razloženo in že razvidno iz same slike

https://blog.solidsignal.com/tutorials/...

Senior Dev ::

Panasonic GZ950 je res dobro nastavljen iz tovarne, dober nakup skyform. Kaj imaš za zvok? Kaj imaš za predvajanje filmov?

skyform ::

Senior Dev je izjavil:

Panasonic GZ950 je res dobro nastavljen iz tovarne, dober nakup skyform. Kaj imaš za zvok? Kaj imaš za predvajanje filmov?


Za zvok imam Yamaha RX-V1067 in Monitor Audio Radius HD R270HD10 5.1 sistem, že kar staro kupil leta 2010 ampak ne vidim smisla zamenjati, ker še vse dela kot treba. Predvajalnik pa nimam noben, vse gledam, preko netflix, amazon, usb in t2.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

Senior Dev ::

skyform, pa ti si neke vrste genij za na televizorje. Če bom rabil kake nastavitve, upam da si odprt na široko da lahko daš kaki nasvet okoli prikazovanja slike in tega. Jaz to samo bolj tako čez palec, ti pa kar v nulo naštudiraš kako deluje gama na Filipsih narobe in to. Yamaha je super, pa Valentino je res faca.

Še samo nekaj. Yamaha je poltovarniška ali tovarniška?

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: MrStein ()

skyform ::

stanci50 je izjavil:

prosim,če mi kdo razloži,kaj pomeni izraz -black crush- in kako se pozna to na kvaliteti slike,ter kaj pomeni gama nastavitev na tv .hvala lepa.


Gammo je najboljše pustiti na 0. Višja je gama bolj je temna slika in več je lahko black crusha, nižja je gama bolj je svetla sprana slika. Lahko si pa jo seveda sam nastaviš po želji, če se ti zdi slika pretemna, z dosti black crusha jo znižaj, če pa se ti zdi preveč sprana pa jo dvigni ampak ponavadi je slika najboljša na 0.

Glede nastavitev je spet odvisno od znamke, pri Sony in Samsungu je tako, da če jo povišaš +1, +2... je bolj svetla slika, če jo znižaš -1, -2...pa temnejša, na Philipsu pa ravno obratno. Panasonic pa ima prav nastavitve od 1.8 do 2.6.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

Tine5 ::

Kako je z servisom oz garancijo televizorjev pri nas, ce so kupljeni v tujini?

Soon ::

Pozdravljeni

Na 6 let starem Philips se je pojavila vertikalna tanka črta skozi celotni ekran. Sprva je bila zelena, zdaj je rdeča.
Ali je čas za nov TV ?
Miran

Senior Dev ::

Imaš srečo, ravno v ponedeljek bo LG predstavil novo linijo 8K OLED televizorjev. Res topšit prikazovalniki slike.

skyform ::

Soon je izjavil:

Pozdravljeni

Na 6 let starem Philips se je pojavila vertikalna tanka črta skozi celotni ekran. Sprva je bila zelena, zdaj je rdeča.
Ali je čas za nov TV ?


Ta črta lahko ostane, lahko se celo razširi ali pa celo skoraj izgine, čist odvisno od sreče. Sem imel enako zadevo in je kot pri tebi najprej bila zelena, nato rdeča, nato oranžna, potem pa še smao siva, skoraj neopazna, na koncu pa se je razširlo čez četrt ekrana. Če te zelo moti in se ti mudi zamenjati lahko kupiš sedaj lanski model po znižani ceni, ali pa še malo počakaš na nove letošnje modele. Od 7ga do 10ga Januarja bo v Las Vegasu sejem CES, kjer bodo predstavli letošnje modele TVjev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

skyform ::

Tine5 je izjavil:

Kako je z servisom oz garancijo televizorjev pri nas, ce so kupljeni v tujini?


Odvisno od prodajalne kjer je TV bil kupljen in odvisno od znamke TVja. Pri nekaterih prodajalnah in znamkah lahko uvejlavljaš garancijo v vseh državah EU.

glinavinko ::

kaj je prednost ukrivljenega zaslona?
https://www.mimovrste.com/ultra-hd-4k-t...

skyform ::

glinavinko je izjavil:

kaj je prednost ukrivljenega zaslona?
https://www.mimovrste.com/ultra-hd-4k-t...


V bistvu nič, razen, če sediš čisto blizu TVja in igraš dosti iger ali za kak multi monitor setup za gejmerje. Drugače pa je več slabosti kot prednosti. Ukrivljeni zasloni imajo zelo dosti bendinga in nasplošno dosti slabši uniformity panela.

andrej69 ::

Tine5 je izjavil:

Kako je z servisom oz garancijo televizorjev pri nas, ce so kupljeni v tujini?


Televizor mora imeti EU garancijo, drugače ni moč uveljavljat garancije v Sloveniji:)

Soon ::

Hvala skyform

Ne bom čakal na letošne modele
Iz tega foroma in neta bom šel na LG C9, malo me skrbi ker sem navajan na "lučke" od Pfillipsa

Kakšna pa je razlika med C9 in B9 ?
Miran

andrej69 ::

Soon je izjavil:

Pozdravljeni

Na 6 let starem Philips se je pojavila vertikalna tanka črta skozi celotni ekran. Sprva je bila zelena, zdaj je rdeča.
Ali je čas za nov TV ?


Najverjetneje so težave z samim panelom, lahko pa tudi z časovnim krmilnikom. Vsekakor ti priporočam nakup novega televizorja.

Soon ::

Miran

skyform ::

Soon je izjavil:

Hvala skyform

Ne bom čakal na letošne modele
Iz tega foroma in neta bom šel na LG C9, malo me skrbi ker sem navajan na "lučke" od Pfillipsa

Kakšna pa je razlika med C9 in B9 ?


B9
https://www.displayspecifications.com/e...

C9
https://www.displayspecifications.com/e...

Kot vidiš ima B9 1Gb majn pomnilnika, je malo temnejši, ima slabši slikovni procesor, malo slabši prikaz barv, več šuma in artefaktov v črnih in temnih scenah, in prikaže tudi malo majn detajla v črnih. C9 je malo boljši v skoraj vsem, če je razlika v ceni samo okrog 100EUR se C9 bolj splača.

Če razumeš angleško si lahko v slednji povezavi pogledaš videjo primerjavo med B9 in C9.



Soon je izjavil:

Pozdrav

Je to ok cena: https://priporocam.si/izdelek/televizor...


Ja, to je dobra cena, mislim da trenutno najboljša v SLO.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

Ganon ::

Soon je izjavil:

Pozdravljeni

Na 6 let starem Philips se je pojavila vertikalna tanka črta skozi celotni ekran. Sprva je bila zelena, zdaj je rdeča.
Ali je čas za nov TV ?


Koliko časa v povprečju zdržijo televizorji? Mati ima doma še vedno tole Sonyjevo čudo izpred trinajstih let in še vedno deluje brezhibno.



Je Full HD televizor, takrat je bil svinjsko drag.

MrStein ::

Eni crknejo prvo leto, eni čez 20 let, eni pa vmes. ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Cveto ::

Moja Panasonic plazma je stara že 10 let in še danes brezhibno dela, edino daljinec se je obrabil (predvesm vol tipke). SLika je še danes odlična, nič zbledel in brez kakršnegakoli burn-ina. Čakam da crkne da imam razlog da grem po OLED, pa hudič kar dela in dela.

V bajti je še en Philips iz iztega časa, kjer pa je panel že precej lisast. Gre pa za model nižjega razreda (32", HD).

skyform ::

Jaz imam dva stara Philips TVja, eden iz leta 2008, drug iz 2010, oba delata brezhibno in še kar enaka slika kot ob nakupu. Brat tudi ima Philips iz leta 2010 in še tudi dela kot nov in to Philipsi po katerih folk tolko pljuva. Kaj takega najbrž ne moremo pričakovati od OLED, mogoče čez nekaj let, ko bodo še bolj izpopolnjeni.
««
240 / 534
»»