» »

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Temo vidijo: vsi
««
239 / 535
»»

Konlov ::

Kje bi našel preprosto razlago za 4k, 8k, oled, qled. Prednosti, slabosti, primernost nakupa glede potrebe (dobro, cena itak)...

broken/link ::

v tej temi :) se skriva nekje med vsemi temi 239 stranmi. tvoja naloga je, da najdeš :) quest, če ti je to bolj povšeči :)

krepki ::

Konlov je izjavil:

Kje bi našel preprosto razlago za 4k, 8k, oled, qled. Prednosti, slabosti, primernost nakupa glede potrebe (dobro, cena itak)...

https://thegadgetflow.com/blog/which-sm...

dejimmy ::

Sony 65xg9505 - v uporabi 1 dan

Prvi vtisi odlicni. Napredek iz philipsa 65pus7501 ociten. Gibanje slike odlicno, meniji odzivnejsi. Quick settings zelo uporabni in prilagodljivi. Daljinec top -kontroliranje vseh naprave na enkrat celo deluje in ni potrebe po logitech harmonyju (v uporabi neobox, denon avr, nvidia shield).

skyform ::

dejimmy je izjavil:

Sony 65xg9505 - v uporabi 1 dan

Prvi vtisi odlicni. Napredek iz philipsa 65pus7501 ociten. Gibanje slike odlicno, meniji odzivnejsi. Quick settings zelo uporabni in prilagodljivi. Daljinec top -kontroliranje vseh naprave na enkrat celo deluje in ni potrebe po logitech harmonyju (v uporabi neobox, denon avr, nvidia shield).


Super, sem ti rekel, da ti ne bo žal :P

Konlov ::

dejimmy je izjavil:

Sony 65xg9505 - v uporabi 1 dan

Prvi vtisi odlicni. Napredek iz philipsa 65pus7501 ociten. Gibanje slike odlicno, meniji odzivnejsi. Quick settings zelo uporabni in prilagodljivi. Daljinec top -kontroliranje vseh naprave na enkrat celo deluje in ni potrebe po logitech harmonyju (v uporabi neobox, denon avr, nvidia shield).

Hmm. A potem imaš samo ta daljinec? Neotovega sploh ne?

dejimmy ::

Tako. Samo tv daljinec. Tv ima tut funkcijo da nastavis kateri input je default na tipki "tv". Vrhunsko. Moral sem edino nastudirat, da ko izklopim tv da izklopi tv in denon avr, neota pa pusti pri miru, ker ce gre neo v spanje, ga moram zbudit z neotovim daljincem. Tv daljinec deluje tudi kot bluetooth - z nvidia shield deluje super na tak nacin, ampak je potem spet problem da ne mores prestaviti sourcea. V glavnem - hdmi cec neo, nvidia shield, ps4. Vse deluje kot mora. Upam da za vedno. S philipsom je biv itak problem s hdmiji in pa cecom ker so z novimi posodobitvijami pokvarili delovanje. Sem moral downgradeat sistem..

dejimmy ::

@skyform

Hvala za nasvet in vse napisano. Me je prepricalo. In ja ni mi zal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dejimmy ()

skyform ::

dejimmy je izjavil:

@skyform

Hvala za nasvet in vse napisano. Me je prepricalo. In ja ni mi zal.


Ni kaj, me veseli.

scipascapa ::

https://www.gearbest.com/speakers/pp_00...

bi delalo na SAMSUNG 48H6400?

Kasali ::

Zdravo!

ima kdo izkušnje s Samsung Frame? Kako se obnese?

https://www.samsung.com/si/tvs/the-fram...

M@k@veli ::

Pozdravljeni!

Hvala vsem zaenkrat za določene odgovore in utemeljitve glede:

Philips 804 vs LG C9

Še eno vprašanje glede:

input lag 33 ms vs 13 ms


Kakšne so vaše izkušnje glede tega, je razlika zelo opazna če primerjamo samo ti dve številki?
West Side

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M@k@veli ()

Konlov ::

Ali katera od podaljšanih trgovinskih ali tovarniških garancij krije tudi direktni, indirektni udar strele oziroma prenapetost?

Gogo ::

dejimmy je izjavil:

Sony 65xg9505 - v uporabi 1 dan

Prvi vtisi odlicni. Napredek iz philipsa 65pus7501 ociten. Gibanje slike odlicno, meniji odzivnejsi. Quick settings zelo uporabni in prilagodljivi. Daljinec top -kontroliranje vseh naprave na enkrat celo deluje in ni potrebe po logitech harmonyju (v uporabi neobox, denon avr, nvidia shield).


kako pa je kvaliteta slike, če imaš SD kvaliteto preko IPTV? Sprašujem, ker v reviji Monitor niso bili preveč navdušeni nad tem TV-jem: https://www.monitor.si/clanek/slabih-te...
Gigabyte Aorus B550 Elite|Ryzen 3 3100|GeForce GT 1030|
TG Delta RGB 16GB CL 16|ADATA XPG SX8200 PRO 512GB NVMe SSD M.2|
Chieftec Photon Series 650W RGB ATX| Antec PerformanceOne P7 Silent Black|

neocodexx ::

M@k@veli je izjavil:

Pozdravljeni!

Hvala vsem zaenkrat za določene odgovore in utemeljitve glede:

Philips 804 vs LG C9

Še eno vprašanje glede:

input lag 33 ms vs 13 ms


Kakšne so vaše izkušnje glede tega, je razlika zelo opazna če primerjamo samo ti dve številki?


Razlika bo opazna. Koliko pa ne morem točno reči, ker nimam 13ms tvja, ampak je s 30ms še vedno čisto dobro igrabilno. Niti ne opaziš, oz. po moje ne boš opazil razlike dokler se ne navadiš na manjši lag. Karkoli izven game mode nastavitve pa je neigralno ogromen lag (je pa slika lepša), vsaj na mojem philipsu 7304, ki pa sicer naj bi imel malo manjši lag od oled modela, tak da verjetno 33ms hm že kar malo problem vidiš o temu pa nisem razmišljal, pa sem tudi jaz mislil kupiti tega 804. Ker LCD model kolikor vem naj bi imel nekje med 20 in 30.

LG C9 po novem podpira tudi Gsync in ko bo to možno z HDMI 2.1, 4K@144hz oz. koliko ima že ta tv (120?), to je trenutno edini TV (vsaj od teh o katerih se tu pogovarjamo) ki to zmore, oz. vsaj od oledov, tk da če so ti te stvari vsaj malo pomembne potem res nimaš kaj razmišljat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: neocodexx ()

Ekozaver ::

55inch - Sony XG80 ali Samsung Q60R? Katerega priporocate? V tem cenovnem razredu kej bolsega?

Konlov ::

Primerjava Sony XG80 in Samsung Q60R:
https://www.displayspecifications.com/e...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Konlov ()

andrej69 ::

Ekozaver je izjavil:

55inch - Sony XG80 ali Samsung Q60R? Katerega priporocate? V tem cenovnem razredu kej bolsega?


Jaz ti priporočam Philips model PUS7304, ali Panasonic model GX810.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Skylord ()

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

Ekozaver je izjavil:

55inch - Sony XG80 ali Samsung Q60R? Katerega priporocate? V tem cenovnem razredu kej bolsega?

Jaz ti priporočam Philips model PUS7304, ali Panasonic model GX810.
Med temi ima Samsung edini 100Hz osveževanje panela, poleg tega da je QD. Kar je vsekakor velika prednost, napram drugim televizorjem.

Tine5 ::

dejimmy je izjavil:

Sony 65xg9505 - v uporabi 1 dan

Prvi vtisi odlicni. Napredek iz philipsa 65pus7501 ociten. Gibanje slike odlicno, meniji odzivnejsi. Quick settings zelo uporabni in prilagodljivi. Daljinec top -kontroliranje vseh naprave na enkrat celo deluje in ni potrebe po logitech harmonyju (v uporabi neobox, denon avr, nvidia shield).

Kje si dobil najboljšo ponudbo? Sem pred nakupom istega tv samo v 55 velikosti.

andrej69 ::

Tine5 je izjavil:

dejimmy je izjavil:

Sony 65xg9505 - v uporabi 1 dan

Prvi vtisi odlicni. Napredek iz philipsa 65pus7501 ociten. Gibanje slike odlicno, meniji odzivnejsi. Quick settings zelo uporabni in prilagodljivi. Daljinec top -kontroliranje vseh naprave na enkrat celo deluje in ni potrebe po logitech harmonyju (v uporabi neobox, denon avr, nvidia shield).

Kje si dobil najboljšo ponudbo? Sem pred nakupom istega tv samo v 55 velikosti.


V tej velikosti dobiš za takšen denar že OLED:)

Tammih ::

fpbs je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Ekozaver je izjavil:

55inch - Sony XG80 ali Samsung Q60R? Katerega priporocate? V tem cenovnem razredu kej bolsega?

Jaz ti priporočam Philips model PUS7304, ali Panasonic model GX810.
Med temi ima Samsung edini 100Hz osveževanje panela, poleg tega da je QD. Kar je vsekakor velika prednost, napram drugim televizorjem.


V Harvey Norman sem primerjal isti video (sidebyside) na Samsungu 100Hz in Philips 50Hz. Philips se je bolje izkazal. Menda mu vec Hz ne pomaga, saj ima preslab procesor. Nekaj drugega pa so visje serije - npr. Q70... (ampak tam so pa spet druge cene in druga konkurenca)

outsid3r ::

Tudi jaz lahko le pohvalim Sony XG9505, sedaj v uporabi par dni in ne najdem nekih stvari, ki me bi motile. Tud po vseh pogledanih reviewih na youtube, kjer so precej skritizirali backlight bleed, v zivo ni niti priblizno tako opazno, kot je videti na videih.
Sam se narocil preko neta v Unieuro, prevzel v njihovi trgovini, brez kakrsnihkoli problemov. Cena je bila 999€, s tem da sem kupil potem se nekaj stvari zraven in dobil lep dodaten popust.

skyform ::

andrej69 je izjavil:

Tine5 je izjavil:

dejimmy je izjavil:

Sony 65xg9505 - v uporabi 1 dan

Prvi vtisi odlicni. Napredek iz philipsa 65pus7501 ociten. Gibanje slike odlicno, meniji odzivnejsi. Quick settings zelo uporabni in prilagodljivi. Daljinec top -kontroliranje vseh naprave na enkrat celo deluje in ni potrebe po logitech harmonyju (v uporabi neobox, denon avr, nvidia shield).

Kje si dobil najboljšo ponudbo? Sem pred nakupom istega tv samo v 55 velikosti.


V tej velikosti dobiš za takšen denar že OLED:)


Sprašuje po najboljši ponudbi in najboljša ponudba za XG9505 je bila 999€ za 55" in 1299€ za 65", kje dobiš OLED za to ceno? XG9505 je bomba za to ceno.

scipascapa ::

XG9505 za 1000€ vzamem, samo je meni Italija občutno predaleč pa še avto nimam ustreznega.....1300€ pri nas oz. kolikor pač je pa preveč, potem raje OLED.

Tine5 ::

Kje dobis pri nas 55xg 9505 za 999?

Bantani ::

Pri nas trenutno se ni mozno...bo drugo leto xg95 55colar za ta denar.
Imas pa pri nas xf90 55colar tam za 800-900eur

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bantani ()

skyform ::

Tine5 je izjavil:

Kje dobis pri nas 55xg 9505 za 999?


Žal si prepozen, v electronic4you je imeli 55" za 999€ in 65" za 1299€ seveda so jih takoj razprodali. Tudi ena slovenska spletna prodajalna je imela takšne cene, pozabil kako se imenuje, sem prvič čul zanj in so že tudi vse razprodali.

Tine5 ::

Maks pro ima zdle najcenej kar jst najdem 1109€

andrej69 ::

Tine5 je izjavil:

Maks pro ima zdle najcenej kar jst najdem 1109€


Pa še primakneš zraven 50€ in imaš že OLED:)

DINAMIK ::

@Tine5 ,tukaj imaš malo ceneje,vendar..,rabljen... https://www.bolha.com/led-tv/sony-kd-55...

Tine5 ::

Oglas je umaknjen s prodaje ali je prodan napise, ko kliknem na povezavo

Konlov ::

Sem našel nek članek, kjer je razlaga oled vs lcd-led. Ampak piše, da če dolgo gledaš en program, se znak RTVSLO npr potem pozna tudi na POPTV. Kako je s tem.

krepki ::

Spet ena neumnost,kot prvo naši programi imajo toliko reklam,da sploh ne moreš dolgo gledat enega programa,da bi se lahko kaj poznalo,drugo pa so ti že stokrat napisali,da imajo oled tv zaščito in se vsak dan sproti čistijo,ko so v stanju pripravljenosti,imaš tudi možnost ročno sprožit čiščenje slike,jaz imam oled že eno leto in se med vikendi gleda tv cel dan,pa ni duha ne sluha o motnjah ki se ih nekateri tako bojite.
Drugo pa bolj kritični so logotipi rdeče barve torej cnn in podobne zadeve tisto lahko pusti kakšno sled ampak kot rečeno tv sam poskrbi da to počisti.

Konlov ::

Počasi. Za te denarje bom še večkrat povprašal, kako je s tem. Tole, da nekaj TV sam briše, me ne prepriča (bo brisalo 10 let na primer?). Pač...

Okapi ::

Pač ne kupi OLED, saj te nihče ne sili.

skyform ::

Konlov je izjavil:

Počasi. Za te denarje bom še večkrat povprašal, kako je s tem. Tole, da nekaj TV sam briše, me ne prepriča (bo brisalo 10 let na primer?). Pač...


Mene tudi ne in da bi moral nonstop razmšljati kako dolgo sem gledal TV ali določen program itd, daj no in povrhu me moti OLEDov black crush, ki še ga kr niso odpravili, je sicer že dosti boljše kot pred leti ampak še kr niso kos LED FALD TVjem, mene osebno black crush full moti. GZ950 je kr dober kar se tiče shadow detaila, LG C9 in Sony AG9 že malo zaostajata, Philips OLED804 pa še slabši in če gledam, da so že Sonyjevi LED FALD boljši kot A8G in A9G kar se tiče shadow detaila, potem OLED804 sploh več ne bi mogle gledati oz mene bi obživce spravljala takšna slika, ker meni osebno je že na FALD LEDih na čase skoraj premalo shadow detaila.

Primerjava Sony AG8 OLED 2019 model in Sony XE9005 2017 model, ki bo že kmalu 3 leta star TV in poglej kako dobro se drži.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

andrej69 ::

skyform je izjavil:

Konlov je izjavil:

Počasi. Za te denarje bom še večkrat povprašal, kako je s tem. Tole, da nekaj TV sam briše, me ne prepriča (bo brisalo 10 let na primer?). Pač...


Mene tudi ne in da bi moral nonstop razmšljati kako dolgo sem gledal TV ali določen program itd, daj no in povrhu me moti OLEDov black crush, ki še ga kr niso odpravili, je sicer že dosti boljše kot pred leti ampak še kr niso kos LED FALD TVjem, mene osebno black crush full moti. GZ950 je kr dober kar se tiče shadow detaila, LG C9 in Sony AG9 že malo zaostajata, Philips OLED804 pa še slabši in če gledam, da so že Sonyjevi LED FALD boljši kot A8G in A9G kar se tiče shadow detaila, potem OLED804 sploh več ne bi mogle gledati oz mene bi obživce spravljala takšna slika, ker meni osebno je že na FALD LEDih na čase skoraj premalo shadow detaila.

Primerjava Sony AG8 OLED 2019 model in Sony XE9005 2017 model, ki bo že kmalu 3 leta star TV in poglej kako dobro se drži.



Sedaj že pišeš neumnosti:) Philips prikazuje odlično senčne detajle..

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Senior Dev ()

skyform ::

andrej69 je izjavil:

skyform je izjavil:

Konlov je izjavil:

Počasi. Za te denarje bom še večkrat povprašal, kako je s tem. Tole, da nekaj TV sam briše, me ne prepriča (bo brisalo 10 let na primer?). Pač...


Mene tudi ne in da bi moral nonstop razmšljati kako dolgo sem gledal TV ali določen program itd, daj no in povrhu me moti OLEDov black crush, ki še ga kr niso odpravili, je sicer že dosti boljše kot pred leti ampak še kr niso kos LED FALD TVjem, mene osebno black crush full moti. GZ950 je kr dober kar se tiče shadow detaila, LG C9 in Sony AG9 že malo zaostajata, Philips OLED804 pa še slabši in če gledam, da so že Sonyjevi LED FALD boljši kot A8G in A9G kar se tiče shadow detaila, potem OLED804 sploh več ne bi mogle gledati oz mene bi obživce spravljala takšna slika, ker meni osebno je že na FALD LEDih na čase skoraj premalo shadow detaila.

Primerjava Sony AG8 OLED 2019 model in Sony XE9005 2017 model, ki bo že kmalu 3 leta star TV in poglej kako dobro se drži.



Sedaj že pišeš neumnosti:) Philips prikazuje odlično senčne detajle..


Skoraj popolnoma vsak pro review, ki sem ga prebral ali gledal piše ali pravi da ima 804 najslabši prikaz shadow detaila od novih OLEDov. Sam sem že imel 4 Philips TVje in brat dva, popolnoma vsak Philips TV je nagnjen k black crushu, to je Philipsova metoda že od nekdaj, da žrtvujejo shadow detail za boljše črne.

Poglej si ta review od avforums



Phil primerja GZ2000 z GZ950, C9, OLED804 in tanajboljšim OLED monitorjem, ki ga uporabljajo v Hollywoodu. Skoraj v vseh primerjavah vidiš, da Philips prikaže najmajn shadow detaila kar tudi Phil večkrat omeni.

Ne pravim, da je slab TV ali kaj podobnega, mi pa je hecno to tako delajo z temi OLEDi kot da so neko čudo. Kot sem že večkrat napisla tukaj, vsaka tehnologija ima svoje prednosti in slabosti in vsak se mora sam odločit kaj mu najbolj ustraza.

Mene osebno ne moti blooming na FALD oz ga skoraj ne vidim ker gledam 55" TV iz 3m, od koder blooming sploh ni viden v SDRju, v DV in HDR pa je tudi skoraj neopazen iz te razdalje in to ob gledanju v čisti temi, kar jaz večinoma ne počnem. Sony FALD TVji imajo odličen shadow detail, sploh ZF9, ki mu za enkrat ni kos nobeden TV kar se tiče shadow detaila.

Za tiste, ki pa jih moti blooming in hočejo najboljše črne so pač OLEDi edina varijanta in če jih ne moti black rush tudi prav, meni osebno je shadow detail zelo pomemben. Res je da so se OLEDi ful izboljšali glede tega, ker pred 3-4 letije je bil black crush na OLEDih obupen in sploh ne vem kako je folk lahko gledal to.

Prej sem narobe naisal, da so FALD TVji boljši kar se tiče shadow detaila, seveda niso vsi, Samsung je eden izmed teh ki ni. Samsungovi QLEDi imajo daleč največji black crush, ker pač žrtvujejo shadow detail za minimalen blooming in boljše črne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

andrej69 ::

Zanimivo, tukaj pa piše sledeče..Pa tudi na drugih nekaterih testih je podobno:) Sicer pa je tvoja težava, da preveč bereš te teste..:D Treba malo pogledat iz realnega-praktičnega stališča.. Jaz osebno sem primerjal vse te OLED televizorje, pa ti moram povedat, da nisem opazil nikakršnih razlik.. Seveda primerjava brez kalibracijskih inštrumentov.. Sicer pa kot si napisal, vsak OLED ima pluse in minuse.. Eden ima kvalitetnejšo samo obdelavo slike, drugi gibanje slike, tretji ima nekaj večjo osvetljenje panela itd.. Zato pa je najbolje, da vsak sam pojde v kakšno prodajalno, pa tam primerja določene televizorje kateri ga zanimajo.. Panasonic res letos nekaj malega izstopa, toda še vedno pa se kupci največ odločajo za Philips in pa Sony.. Saj tako je pri nas.

Performance
Like all other 2019 OLED TVs, the Philips 854 offers stunning black levels with superb shadow detail and excellent dynamic range with strong natural-looking colours. We compared it with the LG C9, Panasonic GZ2000 and GZ950 and the Sony BVM-X300 mastering monitor as well as putting it through our normal testing.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Senior Dev ()

skyform ::

Tudi tu se lepo vidi 804 blackc rush, od 11min 27sec naprej



OLED954 je že bližje LGja in Panasonica kar se tiče shadow detaila in še to le po kalibraciji, ker ima gammo in barve mimo kot večina Philips TVjev, tako da večina uporabnikov, ki nimajo naprave za kalibracije ne more doseči tega razultata.

The ABL circuit on the 934 is a little aggressive and this combines with a slightly darker tone map that, while creating fantastically detailed highlights, does look slightly less dynamic.

Pri vseh treh Philipsih 854, 934 in 984 ti piše da imajo nekoliko temnejši tone map, kar naredi majn dinamično sliko, povrhu pa še imajo slabše skalibrirano sliko out of the box in to je že od nekdaj tak pri Philipsih, kar sem tudi sam osebno opazil, nekaterim je takšna slika celo boljša, kak za koga, meni ni.

andrej69 ::

skyform je izjavil:

Tudi tu se lepo vidi 804 blackc rush, od 11min 27sec naprej



OLED954 je že bližje LGja in Panasonica kar se tiče shadow detaila in še to le po kalibraciji, ker ima gammo in barve mimo kot večina Philips TVjev, tako da večina uporabnikov, ki nimajo naprave za kalibracije ne more doseči tega razultata.

The ABL circuit on the 934 is a little aggressive and this combines with a slightly darker tone map that, while creating fantastically detailed highlights, does look slightly less dynamic.

Pri vseh treh Philipsih 854, 934 in 984 ti piše da imajo nekoliko temnejši tone map, kar naredi majn dinamično sliko, povrhu pa še imajo slabše skalibrirano sliko out of the box in to je že od nekdaj tak pri Philipsih, kar sem tudi sam osebno opazil, nekaterim je takšna slika celo boljša, kak za koga, meni ni.


To velja za starejše Philips televizorje, dočim za letošnje to nikakor ne drži:)) Moraš pa vedno pogledat več testov, ne samo enega..!

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Senior Dev ()

andrej69 ::

Lahko pa si recimo tukaj pogledaš za Philips model 7304, ki je seveda občutneje slabši napram OLEDU 804. Če se kaj razumeš v te stvari, se tukaj lepo vidi, da ima Philips zelo dobro barvno kolorimetrijo in samo gamo:))


Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Senior Dev ()

skyform ::

andrej69 je izjavil:

skyform je izjavil:

Tudi tu se lepo vidi 804 blackc rush, od 11min 27sec naprej



OLED954 je že bližje LGja in Panasonica kar se tiče shadow detaila in še to le po kalibraciji, ker ima gammo in barve mimo kot večina Philips TVjev, tako da večina uporabnikov, ki nimajo naprave za kalibracije ne more doseči tega razultata.

The ABL circuit on the 934 is a little aggressive and this combines with a slightly darker tone map that, while creating fantastically detailed highlights, does look slightly less dynamic.

Pri vseh treh Philipsih 854, 934 in 984 ti piše da imajo nekoliko temnejši tone map, kar naredi majn dinamično sliko, povrhu pa še imajo slabše skalibrirano sliko out of the box in to je že od nekdaj tak pri Philipsih, kar sem tudi sam osebno opazil, nekaterim je takšna slika celo boljša, kak za koga, meni ni.


To velja za starejše Philips televizorje, dočim za letošnje to nikakor ne drži:)) Moraš pa vedno pogledat več testov, ne samo enega..!


Tudi novejši so nagnjeni k tem, predvsem LEDi.


andrej69 je izjavil:

Lahko pa si recimo tukaj pogledaš za Philips model 7304, ki je seveda občutneje slabši napram OLEDU 804. Če se kaj razumeš v te stvari, se tukaj lepo vidi, da ima Philips zelo dobro barvno kolorimetrijo in samo gamo:))




Jaz nisem rekel, da je 804 slab, nikakor ni slab TV, ampak, da je slabši kot LG, Pansonic in Sony kar se tiče shadow detaila in da je out of the box in tudi po kalibracij majn natančen kot Panasonic in Sony. Kar se tiče barv, gamme, shadow detail je Philips vedno malo zaostajal za Panasonicu in Sonyju oz ima bolj izumetničeno sliko ampak seveda to opaziš še le če delaš side by side primerjave ali pa če si imel pred tem TV kot Panasonic, ki je v nulo skalibriran.

Tale dva grafa sta pred kalibracijo ali po? Če je to po kalibraciji z kakšno napravo potem vredu ampak kdo si doma kalibrira Tv z napravo. Panasonic in Sony sta že out of the box dosti bližje pravilnim merilom in ravno to je njuna prednost, da lahko tudi uporabniki brez kalibracij z napravami dosežejo kar natančno sliko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

easyrider3 ::

Preveč ste vsi zmešani z temi OLED televizorji in samo hvalite kaj imate nič drugega.Nekateri točno vemo kje je tista razlika med OLED in recimo LED televizorji ali FALD televizorji. Tukaj na forumu že samo to pišete da če imaš OLED televizor je to najboljše isto kot bi rekel bosanac "avto mora da bude Mercedes ili Bmw".
Moj Sony televizor za 600 eur je sranje proti tistim za 100 eur in več samo jaz sem zaenkrat zadovoljen z njim čeprav ima slabe lasnosti v temi a me niti ne moti saj to je edino takrat ko je črno ozadje.Drugače pa ko se gleda bilo kaj pa sploh ni očitnega tega problema človek oblečen v črnem je črn vsaj tako se vidi pa še nimam nastavljeno na čisto črnino.
Mislim pa da ne bi mogel gledati tisto kar ponuja OLED saj v določenih prizorih sploh pri igranjih iger je super ko ni vse črno saj se vidi več ker črno je črno in vse zakrije. Človek oblečen v črni suknjič ima gumbe vendar na OLED televizorju se ne bodo opazili kot na Led televizorju.
HDR je pa itak zame sranje brez pomena saj jaz hočem normalno barvo ne pa umetničeno barvo vse kar vidim zunaj v naravi na lastne oči tako hočem prikazano na televizorju ne pa HDR i vse drugo sranje.Seveda folk rad gleda tiste zmazke isto kot na telefonih sploh Samsungih ko ti barve take nabija sem v živo primerjal med Iphone in Samsung sliko in je razlika očitna.
Gledanje filma na OLED televizorju je vse super samo mene sigurno bi motilo ko bi bili prizori kje v temi ko enostavno ne bi videl tisto kar bi na Led televizorju pa bi kdo rekel pa bi povečal svetilnost ja ne moreš ker bi bila potem prevelika.
OLED si vsi nekam vtaknite ker znate se samo hvaliti sploh ti LG in Philips oboževalci.
Imam Philips televizor doma pa moram skoraj daljinca porinit v njega da lahko premikam kanale.

easyrider3 ::

Zgleda da bodo vse druge znamke televizorjev propadle zaradi LG ker celi svet kupuje samo LG. Da ne bo ratalo z LG isto kot je pri njih z telefoni ko so pred leti bili zelo visoko in sedaj so tam spodaj pod kitajci.
Jaz sem imel tudi že pred leti že skoraj kupljen LG televizor pa sem se premislil in vzel Samsung vendar naredil sem napako ker nisem vzel nekaj tretjega in sem gledal samo na ceno. Letos sem že gledal da bi morda bil naslednji LG televizor samo OLED ne maram ostalo od LG pa kaj prida in potem me je odvrnilo še ta njihov Webos ki mi je grd k hudič,tako da LG sploh ne bom nikoli kupil sploh k imam doma njihov klimo katera je kup dreka k ropota od vsega začetka k pralni stroj

Zgodovina sprememb…

broken/link ::

easyrider3 je izjavil:


Mislim pa da ne bi mogel gledati tisto kar ponuja OLED saj v določenih prizorih sploh pri igranjih iger je super ko ni vse črno saj se vidi več ker črno je črno in vse zakrije. Človek oblečen v črni suknjič ima gumbe vendar na OLED televizorju se ne bodo opazili kot na Led televizorju.
.
.
.
Gledanje filma na OLED televizorju je vse super samo mene sigurno bi motilo ko bi bili prizori kje v temi ko enostavno ne bi videl tisto kar bi na Led televizorju pa bi kdo rekel pa bi povečal svetilnost ja ne moreš ker bi bila potem prevelika.


drugače je pa ravno obratno, kot si napisal :) zato pa tako hvalijo OLED in črnino. Se da z različnimi tehnikami dimminga to mal izboljšat, ampak OLED je še vedno OLED.
Pa nimam OLEDa, mam LED TV, da ne boš rekel, da sm pristranski.

Zgodovina sprememb…

MrStein ::

Black crush na OLED je znana stvar od vsega začetka. Na reklamah tega seveda niso poudarjali.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Senior Dev ::

Če je televizor solidno nastavljen, tega ne opaziš. Nekaj se da pokompenzirat tudi z minimalnim dvigom brightnessa.

Tine5 ::

Kako je z servisom oz garancijo televizorjev pri nas ce so kupljeni v tujini?
««
239 / 535
»»