» »

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Temo vidijo: vsi
««
233 / 534
»»

Okapi ::

Torej, preveč vsega za brati v tej temi, tako da se opravičujem, če je že bilo obdelano.

Philips 65" OLED804 za 2500€, OK ali je kaj boljšega za enako ali manj denarja?

sitriani ::

Je LG OLED65C9

lazni ::

C9 65" je v bigbangu 2.400EUR

Okapi ::

Sprašujem pa predvsem zaradi tele novice:

na slepih testih, ki so jih izvedli dvakrat v Veliki Britaniji, enkrat v Nemčiji in nazadnje še na Nizozemskem, je med štirimi konkurenčnimi znamkami s primerljivimi televizorji ponovno zmagal Philipsov TV OLED804. Kar 69 % izbranih entuziastičnih bralcev strokovne revije FWD v naštetih državah ter HomecinemaMagazine.nl v Belgiji in na Nizozemskem je že četrtič zapored na dogodku s slepim testom v živo za najboljši televizor OLED izbralo Philipsov TV OLED804.

Dogodek, na katerem se je izbiralo najboljši televizor OLED, je povabljenemu občinstvu omogočilo neposredno primerjavo tehnologij za obdelavo slik štirih največjih proizvajalcev televizorjev. V testu so jim predstavili štiri 65-palčne televizorje: Philips OLED804, Sony AF9, Panasonic GZ2000 in LG C9. Vsi štirje modeli so bili popolnoma prekriti, tako da ni nihče od 25 sodelujočih vedel, za kateri model glasuje.

Pri testu s kalibrirano sliko je zmagal Philipsov OLED804 z 38 %, Sonyjev AF9 je dosegel 30 %, LG je bil tretji, Panasonic pa četrti. Rezultati testa v načinu "živahno" pa so bili bolj izraziti, saj je 69 % občinstva tehničnih entuziastov glasovalo za Philips OLED804, na drugem mestu pa je pristal Panasonic GZ2000 s 15 %.

Rezultate testa je komentiral direktor strategije izdelkov in načrtovanja pri Philips TV, legendarni Danny Tack: "To je naš četrti slepi test, izveden v treh državah in vesel sem, da so bili rezultati skladni s prejšnjimi. Philips OLED je zmagal vsakič in to z zelo doslednimi rezultati pri vsakem testu, v obeh načinih. Tako smo znova dokazali, da imamo s tretjo generacijo tehnologije P5 najboljši televizor na trgu."

andrej69 ::

Saj že tale rezultat pove zelo veliko:)



Philips excels at video processing, and the new 3rd generation P5 processor is particularly impressive. Of course, there are those that prefer their images 'au naturale' and without any processing, but if it is your bag then the 2019 OLEDs will delight you. The upscaling is exceptional, and the noise reduction is state-of-the-art. There are also features for boosting contrast, and squeezing every last detail from lower resolution content. You can even make SDR into HDR and also add brightness and change tone mapping with HDR10 content. The P5 is also incorporated into the Dolby Vision Bright mode. As image purists, we tend to move away from such processing, but the motion and upscaling performance are excellent so, even when not using all the processing tricks, the Philips TVs are great for all users. The P5 is certainly a powerful processor that offers the user choice and flexibility and is by far the best on the market at this moment in time.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Skylord ()

broken/link ::

dej andrej, prosim. Tole je pa pod kritiko. raje Okapiju povej celo zgodbo.

@Okapi - a veš kdo je bil sponzor teh dogodkov? če tega nisi zasledil v novici, poskusi ugibat. boš zadel ;)

sam tkoj, ko vidim, da so taki dogodki sponzorirani od enega izmed tekmovalcev, zame zgubi celotno kredibilnost. + tuja novica je cela polimana z linki dotičnega proizvajalca.

če pa še sedaj ne veš, kdo je sponzoriral dogodek, lahko pomagam:
in dodam vir

https://www.homecinemamagazine.nl/2019/...

Gagarin ::

Okapi je izjavil:

Torej, preveč vsega za brati v tej temi, tako da se opravičujem, če je že bilo obdelano.

Philips 65" OLED804 za 2500€, OK ali je kaj boljšega za enako ali manj denarja?


Če imaš nekoga ki je naročnik Telekoma ga imaš za 2088 (24*87) na Moj Telekom.

windigo ::

Okapi je izjavil:

na slepih testih, ki so jih izvedli dvakrat v Veliki Britaniji, enkrat v Nemčiji in nazadnje še na Nizozemskem ...

Kdo bi si mislil, na dogodkih, ki jih je soorganiziral ali pa vsaj močno sponzoriral Phillips, je zmagal Phillips.

Okapi ::

broken/link je izjavil:

@Okapi - a veš kdo je bil sponzor teh dogodkov? če tega nisi zasledil v novici, poskusi ugibat. boš zadel
A misliš, da so goljufali?

Če je Philips sponzoriral "slepo" primerjanje, je mogoče zaradi tega, ker so prej to naerdili interno, in videli, da so rezultati zanje ugodni.

A je kje kakšna podobna "slepa" primerjava televizorjev, kjer so rezultati bistveno drugačni?

windigo je izjavil:

Okapi je izjavil:

na slepih testih, ki so jih izvedli dvakrat v Veliki Britaniji, enkrat v Nemčiji in nazadnje še na Nizozemskem ...

Kdo bi si mislil, na dogodkih, ki jih je soorganiziral ali pa vsaj močno sponzoriral Phillips, je zmagal Phillips.

Imaš link do kakšne podobne primerjave, kjer je zmagal kdo drug?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

windigo ::

andrej69 je izjavil:

Philips excels at video processing, and the new 3rd generation P5 processor is particularly impressive. Of course, there are those that prefer their images 'au naturale' and without any processing, but if it is your bag then the 2019 OLEDs will delight you. The upscaling is exceptional, and the noise reduction is state-of-the-art. There are also features for boosting contrast, and squeezing every last detail from lower resolution content. You can even make SDR into HDR and also add brightness and change tone mapping with HDR10 content. The P5 is also incorporated into the Dolby Vision Bright mode. As image purists, we tend to move away from such processing, but the motion and upscaling performance are excellent so, even when not using all the processing tricks, the Philips TVs are great for all users. The P5 is certainly a powerful processor that offers the user choice and flexibility and is by far the best on the market at this moment in time.

Jest že nekaj časa iščem podatke, kako P5 in ostali interpolirajo gibljive slike, pa razen dveh yt prezentacij, kjer govorijo o 23 stopnjah obdelave, namesto prejšnjih 18, ne povedo seveda nič o tem, kako kaj počnejo. Sklepam, da uporabljajo naslednji frame, ne le preteklih in trenutnega iz tega, da ne spravijo delaya pod 40ms. Imaš morda ti, ki si bližje koritu, kakšne podatke o tem, kaj in kako dela P5?

neocodexx ::

Pod komentarji tega testa sem bral da ni bilo fer ker je bil Philips postavljen na najboljše mesto (na sredino) in je imel boljši vidni kot...

Meni samo ni jasno zakaj Vincent iz HDTVReview, glede na to da so locirani v Angliji, ne naredi nobene recenzije za Philips.. A se jih ne da dobiti, ali vsaj uvoziti da bi jih stestirali? Ali so samo popolnoma posvečeni samo ameriškemu trgu? (kar je čudno glede da so njegovi sponzorji lokalne trgovine.. nimajo Philipsov?)

windigo je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Philips excels at video processing, and the new 3rd generation P5 processor is particularly impressive. Of course, there are those that prefer their images 'au naturale' and without any processing, but if it is your bag then the 2019 OLEDs will delight you. The upscaling is exceptional, and the noise reduction is state-of-the-art. There are also features for boosting contrast, and squeezing every last detail from lower resolution content. You can even make SDR into HDR and also add brightness and change tone mapping with HDR10 content. The P5 is also incorporated into the Dolby Vision Bright mode. As image purists, we tend to move away from such processing, but the motion and upscaling performance are excellent so, even when not using all the processing tricks, the Philips TVs are great for all users. The P5 is certainly a powerful processor that offers the user choice and flexibility and is by far the best on the market at this moment in time.

Jest že nekaj časa iščem podatke, kako P5 in ostali interpolirajo gibljive slike, pa razen dveh yt prezentacij, kjer govorijo o 23 stopnjah obdelave, namesto prejšnjih 18, ne povedo seveda nič o tem, kako kaj počnejo. Sklepam, da uporabljajo naslednji frame, ne le preteklih in trenutnega iz tega, da ne spravijo delaya pod 40ms. Imaš morda ti, ki si bližje koritu, kakšne podatke o tem, kaj in kako dela P5?


Glavna fora teh procesorjev ni koliko so hitri za input delay/refresh, ampak kako kvalitetna je slika! Poglej si video ki sem ga linkal včeraj, primerjavo med B9 in C9, kaj naredi boljši procesor (ali pa poglej tudi Philips P5 promo material). In kolikor se spomnim so delayi na letošnjih modelih okoli (oz. manj kot) 30 ms v game mode, ne vem kje si najdel 40?

In ta procesor 3rd gen kolikor vem ima samo Philipsov 2019 OLED, ne vem če še kater drug, 7304 je še na 2nd gen P5 procesorju tako da ni čisto isto, ne samo da je 804 boljša tehnologija panel ima še tudi dosti boljši izboljšan procesor. Zakaj pa to tako močno vpliva na kvaliteto slike in to ni samo softwerska fora me pa ne spraševat, ker tudi meni ni jasno:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: neocodexx ()

Okapi ::

Gagarin je izjavil:

Okapi je izjavil:

Torej, preveč vsega za brati v tej temi, tako da se opravičujem, če je že bilo obdelano.

Philips 65" OLED804 za 2500€, OK ali je kaj boljšega za enako ali manj denarja?


Če imaš nekoga ki je naročnik Telekoma ga imaš za 2088 (24*87) na Moj Telekom.

Hvala, sem pri Telekomu, in tole je videti kar v redu cena.

windigo ::

Okapi je izjavil:

A je kje kakšna podobna "slepa" primerjava televizorjev, kjer so rezultati bistveno drugačni?

Teste prireja tudi HDTVTest UK, ampak tam ne vem, zakaj Phillipsa oz. TPVisiona ni nikdar zraven.

https://www.forbes.com/sites/johnarcher...

Okapi ::

Na tem testu je bil LG pred Panasonicom. Kar je skladno s tistim "sponzoriranim" testom, kjer je bil LG tretji, Panasonic pa četrti.

windigo ::

neocodexx je izjavil:

Glavna fora teh procesorjev ni koliko so hitri za input delay/refresh, ampak kako kvalitetna je slika! Poglej si video ki sem ga linkal včeraj, primerjavo med B9 in C9, kaj naredi boljši procesor (ali pa poglej tudi Philips P5 promo material). In kolikor se spomnim so delayi na letošnjih modelih okoli (oz. manj kot) 30 ms v game mode, ne vem kje si najdel 40?

Hvala lepa, ampak vprašanje je bilo, kako P5 in ostali procesorji delajo motion interpolation. P5 promo material je zelo skop s kakšnimi podrobnostmi. Tudi prezentacije za videofile niso kaj dosti boljše.
Spravili so delay na en frame (40ms, 25fps) minus en refresh (8,3ms), bolje od tega niti ni mogoče, če slučajno delajo interpolacijo na še ne prikazani naslednji frame.

MrStein ::

Načeloma sploh ne delajo interpolacije med frejmi, ker je to že naredil MPEG enkoder. Oni samo vzamejo te ugotovitve. V smislu: "ta žoga bo v naslednjem frejmu 5 pikslov višje"
Ko dela interpolacijo, bo za vmesni frejm dal žogo le 2,5 pikslov višje
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

neocodexx ::

Aha to je pa nekaj čisto drugega, zakaj konkretno te pa zanima delay na 25 fps? Kaj pa pulldown problem pri 23.976 oz. 29.97, a nismo tu praktično večno izven ideale ne glede na to kako dober motion processing ima tv?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: neocodexx ()

windigo ::

MrStein je izjavil:

Načeloma sploh ne delajo interpolacije med frejmi, ker je to že naredil MPEG enkoder. Oni samo vzamejo te ugotovitve. V smislu: "ta žoga bo v naslednjem frejmu 5 pikslov višje"
Ko dela interpolacijo, bo za vmesni frejm dal žogo le 2,5 pikslov višje

Na HDMI vhodu si z dekoderjem ne more pomagati. Načelno bi moral sam narediti to, kar naredi MPEG enkoder. Pri tem lahko uporablja pretekle in trenutne frame, ali pa raje zakasni prikaz za en frame (kar na TV ni noben problem) in potem interpolira samo med trenutno in prihodnjo sliko.

MrStein ::

Ja, na HDMI uporabi drugi pristop, jasno.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

Nemci testirali 55 colarje ranga 700-800 EUR.

Kvaliteta slike (TV/SDR/HDR):

+/+/+
LG 55SM8500PLA
Sony KD-55XG8505

+/+/0
Philips 55PUS7504
Hisense H55U8B

+/0/0
Samsung GQ55Q60R

0/0/-
Medion MD 31803

-/0/0
Panasonic TX-55GXW584

Zadnja dva sta cenejša, 400 in 500 EUR


(link mogoče neha delati čez čas)
https://www.heise.de/select/ct/2019/26/...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

batista ::

neocodexx je izjavil:

Meni samo ni jasno zakaj Vincent iz HDTVReview, glede na to da so locirani v Angliji, ne naredi nobene recenzije za Philips..


saj je naredil review za philipsa 804

skyform ::

Okapi je izjavil:

Sprašujem pa predvsem zaradi tele novice:

na slepih testih, ki so jih izvedli dvakrat v Veliki Britaniji, enkrat v Nemčiji in nazadnje še na Nizozemskem, je med štirimi konkurenčnimi znamkami s primerljivimi televizorji ponovno zmagal Philipsov TV OLED804. Kar 69 % izbranih entuziastičnih bralcev strokovne revije FWD v naštetih državah ter HomecinemaMagazine.nl v Belgiji in na Nizozemskem je že četrtič zapored na dogodku s slepim testom v živo za najboljši televizor OLED izbralo Philipsov TV OLED804.

Dogodek, na katerem se je izbiralo najboljši televizor OLED, je povabljenemu občinstvu omogočilo neposredno primerjavo tehnologij za obdelavo slik štirih največjih proizvajalcev televizorjev. V testu so jim predstavili štiri 65-palčne televizorje: Philips OLED804, Sony AF9, Panasonic GZ2000 in LG C9. Vsi štirje modeli so bili popolnoma prekriti, tako da ni nihče od 25 sodelujočih vedel, za kateri model glasuje.

Pri testu s kalibrirano sliko je zmagal Philipsov OLED804 z 38 %, Sonyjev AF9 je dosegel 30 %, LG je bil tretji, Panasonic pa četrti. Rezultati testa v načinu "živahno" pa so bili bolj izraziti, saj je 69 % občinstva tehničnih entuziastov glasovalo za Philips OLED804, na drugem mestu pa je pristal Panasonic GZ2000 s 15 %.

Rezultate testa je komentiral direktor strategije izdelkov in načrtovanja pri Philips TV, legendarni Danny Tack: "To je naš četrti slepi test, izveden v treh državah in vesel sem, da so bili rezultati skladni s prejšnjimi. Philips OLED je zmagal vsakič in to z zelo doslednimi rezultati pri vsakem testu, v obeh načinih. Tako smo znova dokazali, da imamo s tretjo generacijo tehnologije P5 najboljši televizor na trgu."


Zakaj pa Sonyjev lanski model AF namesto AG in daleč najboljši Panasonic GZ2000 z custom panelom zadnj :)) zato pa je Panasonic GZ950 v vseh pro testih zmagal kot najboljši OLED 2019 :))

batista je izjavil:

neocodexx je izjavil:

Meni samo ni jasno zakaj Vincent iz HDTVReview, glede na to da so locirani v Angliji, ne naredi nobene recenzije za Philips..


saj je naredil review za philipsa 804


Je ja ampak je v videju videti popolnoma zbediran in nenavdušen v primerjavi z ostalimi OLEDi, sicer ne vem zakaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

neocodexx ::

skyform je izjavil:


Je ja ampak je v videju videti popolnoma zbediran in nenavdušen v primerjavi z ostalimi OLEDi, sicer ne vem zakaj.


Pa saj to je klasičen Vincent, to je njegov stil:)

lazni ::

Joj sedaj mi je pa žal da sem C9 vzel. Če bi videl to novico bi raje vzel Philips OLED. Andrej zakaj me nisi opozoril ko sem se zanimal za nakup.

skyform ::

windigo je izjavil:

Okapi je izjavil:

na slepih testih, ki so jih izvedli dvakrat v Veliki Britaniji, enkrat v Nemčiji in nazadnje še na Nizozemskem ...

Kdo bi si mislil, na dogodkih, ki jih je soorganiziral ali pa vsaj močno sponzoriral Phillips, je zmagal Phillips.


Zakaj sploh ima Philips potrebo po takšnih javnih primerjavah, zanimivo, premajhna prodaja? pač čudno, to bi moral narditi nekdo ki je unbiased ne pa, da imajo oni prste vmes, ful jim lahko zaupaš ja :))

neocodexx ::

lazni je izjavil:

Joj sedaj mi je pa žal da sem C9 vzel. Če bi videl to novico bi raje vzel Philips OLED. Andrej zakaj me nisi opozoril ko sem se zanimal za nakup.


C9 je vrhunski in marsikdo bi ocenil da še vedno bolši, ne se preveč ozirat na nekaj testov. Edina prednost Philipsa je ambilight, edini razlog zakaj sem se tudi jaz odločil zanj, ampak je tudi nekoliko dražji zaradi tega ampak v redu - je upravičino zaradi Ambilighta, ker če greš npr kupovati Philips Hue led trak da si ga napelješ po sobi je tudi 50EUR na 2 metra (ali prenosne smart svetilke, ali vrgradne žarnice - tudi kar po 50EUR komad) in se zelo hitro nabere investicija 200, 300EUR+ za nekaj osvetlive... Tk da je treba tut vrednost Ambilighta vzet malce v račun pri Philips TVju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: neocodexx ()

skyform ::

neocodexx je izjavil:

lazni je izjavil:

Joj sedaj mi je pa žal da sem C9 vzel. Če bi videl to novico bi raje vzel Philips OLED. Andrej zakaj me nisi opozoril ko sem se zanimal za nakup.


C9 je vrhunski in marsikdo bi ocenil da še vedno bolši, ne se preveč ozirat na nekaj testov. Edina prednost Philipsa je ambilight, edini razlog zakaj sem se tudi jaz odločil zanj, ampak je tudi nekoliko dražji zaradi tega ampak v redu - je upravičino zaradi Ambilighta, ker če greš npr kupovati Philips Hue led trak da si ga napelješ po sobi je tudi 50EUR na 2 metra (ali prenosne smart svetilke, ali vrgradne žarnice - tudi kar po 50EUR komad) in se zelo hitro nabere investicija 200, 300EUR+ za nekaj osvetlive... Tk da je treba tut vrednost Ambilighta vzet malce v račun pri Philips TVju.


Imaš Philips OLED804? Kako si zadovoljen in si že imel kateri drug OLED TV pred tem?

tomi2017 ::

Lep pozdrav.
Kupil sem si Sony-a 75XG8596 pa me zanima, ce mi lahko kdo prilima navodila, oziroma najbolj optimalne nastavitve za cim lepso sliko.
Hvala,lp.

skyform ::

tomi2017 je izjavil:

Lep pozdrav.
Kupil sem si Sony-a 75XG8596 pa me zanima, ce mi lahko kdo prilima navodila, oziroma najbolj optimalne nastavitve za cim lepso sliko.
Hvala,lp.


https://www.rtings.com/tv/reviews/sony/...

Papillon3 ::

Pozdravljeni,

Kupujem nov Tv velikosti 55'',trenutno sedim na 40'':))
Samsung UE55RU7172 ...A je ta model vredu,oziroma je kaj boljšega v tem cenovnem rangu...cca 500€
Hvala ...

neocodexx ::

skyform je izjavil:



Imaš Philips OLED804? Kako si zadovoljen in si že imel kateri drug OLED TV pred tem?


Ne, jaz imam 707304, VA panel. Sem že nekajkrat napisal v tej temi da bi sigurno vzel oleda če ne bi bil tako strašansko predrag, 1.000 razlike je malce prehuda, je tudi ta VA panel čisto v redu za svoj denar:)

Najbolj me odvrne od nakupa philipsovega oled modela to, ker bi za ta znesek lahko kupil 2 taka tvja kot mam zdaj, in kak nepoznavalec sploh ne bi opazil razlike med njima, tko da čemu le, zaenkrat so še vedno malo predragi.

Papillon3 je izjavil:

Pozdravljeni,

Kupujem nov Tv velikosti 55'',trenutno sedim na 40'':))
Samsung UE55RU7172 ...A je ta model vredu,oziroma je kaj boljšega v tem cenovnem rangu...cca 500€
Hvala ...


Oj, ja, ta TV je čisto v redu in bi ga moral dobiti za manj kot 500. Če hočeš malo boljšega, potem je to RU8000 ampak bo tudi kakšnih 200€ več; ta ima kakšnih 20% višjo svetilnost, boljše barve, gibanje slike, uniformiranost sratka vse je malo boljše (sem linkal povezave za primerjavo v drugi temi ko tudi nekdo išče 55" tv) ni pa 50% boljše kot to zahteva cena ampak tako je vedno v tej tehniki, veliko denarja za malo več muzike, je pa po moje 8000 zlata sredina, model 7100 pa je sigurno "best value".

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: neocodexx ()

neocodexx ::

Bug na Philips 2019 televizorjih, potrjeno od več uporabnikov na AVForums - tudi na OLED804 HDR NE DELA, je pa eden od uporabnikov uspel popraviti s firmware update, govori pa o nekem NVM firmware kar jaz ne razumem, kaj točno to pomeni.

@andrej, imaš mogoče kakšno idejo kaj bi bil ta NVM firmware?

Najnovejši update TPM191E_1.1.114.2 izdan 2. decembra po poročilih uporabnikov naj ne bi pomagal rešiti problema (sam še nisem preizkusil, sem na 001.001.114.005), ta tip ki govori o NVM in ki je priložil tudi slike, je izgleda da je edini rešil problem s tem "NVM".

Hi all,
I have 55PUS7504 which is IPS panel also i bougt 58PUS7304 VA panel.HDR colors has a problem some of TVs because of NVM firmware.if you have a problem such as colors you should open ticket for philips service and NVM firmware should be upgraded.You can see the diffirences before upgrade and after upgrade avengers endgame scene.




Na mojem 707304 izgleda HDR enako kot na tej sliki zgoraj ^

(v določenih primerih sem ugotovil da dela, problem so samo posnetki ki imajo ultrawide razmerje kot ta v tem primeru, torej vsi filmi in določene serije)



^ tole naj bi bilo po dotičnem NVM popravku

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: neocodexx ()

neocodexx ::

Sem dobil informacijo od servisa, da so NVM neuradne verzije firmwarov za servise, jih je pa bolj težko dobiti.

neocodexx ::

Mogoče še velja omeniti da nikoli več Philipsa

Če je kdo slučajno pred nakupom, naj počaka da to uradno razrešijo. Kar poglejte AVForums. Polno pritožb.

hodu63 ::

neocodexx je izjavil:

Sem dobil informacijo od servisa, da so NVM neuradne verzije firmwarov za servise, jih je pa bolj težko dobiti.

Na katerega pripravnika si pa naletel, da kvasi takšne? Nvm software je nekakšen konfiguracujski fajl. Tv je sestavljen iz osnovne plošče, napajalnika, displeja, wifi modula, ambilight enot... V nvm softwerju so torej shranjene informacije o konfiguraciji ter nekatere fine servisne nastavitve za točno določeno konfiguracijo. Ker so tudi pri enakem modelu lahko v televizorju vgrajene različne komponente npr. različni displeji so tudi nvm sw različni. Zaradi tega je za pravilen nvm potrebna serijska številka aparata. Iz tega razloga nvm tudi ni dostopen končnim uporabnikom, saj lahko z napačnim nvm napravijo štalo.
Si mogoče klical na philipsovo številko za podporo? Oni bi ti morali pomagati. No, če ti pri Philipsu ne bodo pomagali napiši sem serijsko številko tvojega televizorja, pa bom probal dobiti nvm.
Pa še nekaj, a si posodobil software? V sw history piše pri decemberski (verzija TPM191E 001.002.174.004) posodobitvi med drugim tudi Improvements for Dolby Vision.
l.p.

neocodexx ::

O super, hvala za razlago. Ja, serviser ni bil točno jasen kaj točno to je. Ti pošljem zadevo na ZS.

Novi update naj bi imel izboljšave za Dolby itd., ampak jaz nimam problem z Dolby, temveč HDR na splošno. Kolikor sem slišal komentarje drugih uporabnikov na AVF, jim ta update ni nič popravil situacijo z HDR, zato tudi še nisem svojega updejtal, glede na to da izgleda da so še vsi servisi in celo uradna Philips podpora na stari verziji.

Na Philpsovem tech supportu ne vejo nič glede tega, napotili so me na servise kjer so že malo bolj konkretno vedeli za kaj se gre, in tudi zdaj preučujejo moj problem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: neocodexx ()

Papillon3 ::

neocodexx je izjavil:

skyform je izjavil:



Kupujem nov Tv velikosti 55'',trenutno sedim na 40'':))
Samsung UE55RU7172 ...A je ta model vredu,oziroma je kaj boljšega v tem cenovnem rangu...cca 500€
Hvala ...

Oj, ja, ta TV je čisto v redu in bi ga moral dobiti za manj kot 500. Če hočeš malo boljšega, potem je to RU8000 ampak bo tudi kakšnih 200€ več; ta ima kakšnih 20% višjo svetilnost, boljše barve, gibanje slike, uniformiranost sratka vse je malo boljše (sem linkal povezave za primerjavo v drugi temi ko tudi nekdo išče 55" tv) ni pa 50% boljše kot to zahteva cena ampak tako je vedno v tej tehniki, veliko denarja za malo več muzike, je pa po moje 8000 zlata sredina, model 7100 pa je sigurno "best value".

Po prespani noči sem se odločil da dam nekaj več za tv...ampak je trg prenasičen in sem spet v istem sranju kaj kupit..

Sony KD-55XG8096
Sony KD-55XF9005
Samsung QE55Q60

Razdalja gledanja 2,80 m...a bo 55'' tv ta prav?
Tv se bo uporabljal za dnevn gledanje programov ter gledanje filmov preko Pc..hdmi povezava
Hvala za potrpežljivost ter pomoč

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Papillon3 ()

Motion ::

Bo za silo. Jst mam na taki razdalji 65" in nebi uzel manjšega. Lahko se na prvi pogled zdi velik sam se hitro navadiš.
Imam pa sony xe9005. Ta ki ga ti gledaš je še par let novejši in malo boljši. Ga zelo priporočam. Samsunga ne poznam.

webmaher ::

tudi jaz imam 65xe9005 in je super... imaš razdaljo ravno za 65inčev...
Vkolikor ti gledanje filmov in serij v 4k Dolby Vision ali HDR ni prioriteta potem je bolje kupiti 65 inčnega recimo https://geizhals.at/sony-kd-65xg8096-a2...

Motion ::

Sej navaedn HDR je dober na 9005 seriji.

webmaher ::

seveda je... če imaš pa še HTPC na katerem našponaš madVR imaš pa sliko kvalitete za naslednjih 10 let oz. dokler ti Adi ne zapoje Bog ne daj, da bi crknu televizor :)

neocodexx ::

2,80m je še kar ok za 55", tu ni strašne potrebe po večjem.

Če bi rad bolj kvalitetno in si v 55", potem brez kakšnega dvoma XF9005 (konkurira mu lahko samo kakšen Q80, ma kakšen Q60 to je šrot - še RU8000 je pogojno boljši) ali pa celo OLED v temu rangu, že zelo dostopne cene pri 55".

Jaz imam zdaj 55" v spalnici z razdalje cca 2,50m in je ravno prav (skoraj pre)velik. Prej sem ga imel na 3.4m in je bil res malce premajhen, sedaj imam 70" na 3.4m in je idealno

In XF9005 je zdaj smešno poceni glede na to kako noro dober TV je tak da res nimaš kaj razmišljat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: neocodexx ()

neocodexx ::

Motion je izjavil:

Sej navaedn HDR je dober na 9005 seriji.


Samo dober?

https://imgur.com/a/Z5zinLH

Papillon3 ::

webmaher je izjavil:

tudi jaz imam 65xe9005 in je super... imaš razdaljo ravno za 65inčev...
Vkolikor ti gledanje filmov in serij v 4k Dolby Vision ali HDR ni prioriteta potem je bolje kupiti 65 inčnega recimo https://geizhals.at/sony-kd-65xg8096-a2...


Film rad pogledam če se le da v dobri kvaliteti...
Pod 1080p BluRay rip ne grem...vidim pa da je zmeraj več UHD BluRay 2160p ripov...8-)
Torej je Sony KD-55XF9005 boljši od letošnjega Sony KD-55XG8096...
Kaj pa serija Samsung QE55Q70
Mal se bojim naskočit 65'',sem trenutno na 40'' in se bojim da bo prvelik na tej razdalji..imam cca 250-280 cm
Serijo Samsung QE55Q60 izločena,sem malo pobrskal info. in je res da je tko tko

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Papillon3 ()

fpbs ::

Papillon3 je izjavil:

Torej je Sony KD-55XF9005 boljši od letošnjega Sony KD-55XG8096...
55XG8096 se niti slučajno ne more primerjat z 55XF9005 : https://www.displayspecifications.com/e...

Papillon3 ::

Trgovec mi ga je želel vsilit,,ker je kao novejša tehnologija ...oh in oh..
Sicer sem pa šel samo malo pogledat v trgovino ,,si oči napast pred nakupom

neocodexx ::

Ko bo QLED model Q80 primerljive cene z XF9005, potem bo to verjeno boljši nakup, prej ne. Vprašat trgovca za nasvet je tak najslabše.

Papillon3 ::

Zasledil sem da ima Sony težave s androidom''sčasoma se upočasni odzivnost,hitrost,spreminjaje glasnosti ima zamik,zakasnitev...
A ima kdo težave s androidom..?

webmaher ::

to je čista laž... če veš kaj delaš potem Kodi šljaka u nulo... problem je samo 100Mb mrežna, če češ gledat top kvaliteto... tu ti tudi XG9505 ne pomaga čeprav je precej bolj odziven...

edi45 ::

neocodexx je izjavil:

Mogoče še velja omeniti da nikoli več Philipsa

Če je kdo slučajno pred nakupom, naj počaka da to uradno razrešijo. Kar poglejte AVForums. Polno pritožb.


Mogoče boš le pravi TV kupil in ne te turške smeti :))
««
233 / 534
»»