» »

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Temo vidijo: vsi
««
234 / 535
»»

skyform ::

Papillon3 je izjavil:

Trgovec mi ga je želel vsilit,,ker je kao novejša tehnologija ...oh in oh..
Sicer sem pa šel samo malo pogledat v trgovino ,,si oči napast pred nakupom


Ta trgovec nima pojma, kaka novejša tehnologija, še le XG8505 in XG9505 imata novejšo tehnologijo. XG8000 splog ne moreš primerjati z XF9005, nima niti ene prednosti, razen da ima 3gb rama namesto 2gb. Drugače pa nima nič hitrejše android kot XF9005, ker ima enak star čip za android kot predlanski XE in lanski XF modeli. Navrh tega pa ima IPS panel, nima local dimming, nima niti X1 processor, ki ga imata XF8500 in XG8500, XF9005 pa ima še za klaso boljšegi X1 extreme, tako da ni primerjave. Če že vzameš 8000 serijo potem XG8505, ki ima nov hitrejši procesor za android in saj X1 processor za sliko.

Papillon3 je izjavil:

Zasledil sem da ima Sony težave s androidom''sčasoma se upočasni odzivnost,hitrost,spreminjaje glasnosti ima zamik,zakasnitev...
A ima kdo težave s androidom..?


Dela počasneje kot na lanskih in letošnjih Philipsih in letošnem Sony XG8505 in XG9505 modelu ampak je čisto ok. Res pa je, da ko enkrat izkusiš XG9505 ne moreš več nazaj, če pa ga nea pa ni panike, odlična slika poskrbi za ostalo.

Sam imam XE9005, XG9505, Philips 7303, 10 dni imel doma XF9005, brat ima Philips 7502 in pri kolegu sprobal Philips 7304 tako, da vem kako se obnaša android v primerjavi z ostalimi TVji im je čist ok na XE9005 in XF9005, sploh ko ga posodobiš na oreo je vredu. XE9005 je konstantno v uporabi, ga gledata otroka, nonstop laufa youtube in te fore, nobenih crashov, vse lepo dela, prek usbja se tudi vse lepo gleda, še vgrajen player dela super, če pa nisi zadovoljn z njim pa naložiš vlc player, mx player ali kodi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

neocodexx ::

Ali pa novi Shield za 150€ in na njem delaš isto vse kar na TVju (po novem podpira tudi dolby vision), in dela vse trikrat hitreje, pa je problem rešen

Edino, kar bo še vedno bilo malo počasno so nastavitve slike ipd. :| Pri temu pa je mogoče kakšen drug OS res bolj odziven. 7304 je ok glede hitrosti v aplikacijah, včasih le malce potraja ko hočeš odpreti nastavitve.

edi45 ::

neocodexx je izjavil:

Ali pa novi Shield za 150€ in na njem delaš isto vse kar na TVju (po novem podpira tudi dolby vision), in dela vse trikrat hitreje, pa je problem rešen

Edino, kar bo še vedno bilo malo počasno so nastavitve slike ipd. :| Pri temu pa je mogoče kakšen drug OS res bolj odziven. 7304 je ok glede hitrosti v aplikacijah, včasih le malce potraja ko hočeš odpreti nastavitve.


samo ti nič ne pomaga če tv ne podpira DV

skyform ::

edi45 je izjavil:

neocodexx je izjavil:

Ali pa novi Shield za 150€ in na njem delaš isto vse kar na TVju (po novem podpira tudi dolby vision), in dela vse trikrat hitreje, pa je problem rešen

Edino, kar bo še vedno bilo malo počasno so nastavitve slike ipd. :| Pri temu pa je mogoče kakšen drug OS res bolj odziven. 7304 je ok glede hitrosti v aplikacijah, včasih le malce potraja ko hočeš odpreti nastavitve.


samo ti nič ne pomaga če tv ne podpira DV


XF9005 ima podporo za DV in mislim da je neocodexx odgovoril na moje sporočilo, ki se nanša na android za XF9005.

edi45 ::

skyform je izjavil:

edi45 je izjavil:

neocodexx je izjavil:

Ali pa novi Shield za 150€ in na njem delaš isto vse kar na TVju (po novem podpira tudi dolby vision), in dela vse trikrat hitreje, pa je problem rešen

Edino, kar bo še vedno bilo malo počasno so nastavitve slike ipd. :| Pri temu pa je mogoče kakšen drug OS res bolj odziven. 7304 je ok glede hitrosti v aplikacijah, včasih le malce potraja ko hočeš odpreti nastavitve.


samo ti nič ne pomaga če tv ne podpira DV


XF9005 ima podporo za DV in mislim da je neocodexx odgovoril na moje sporočilo, ki se nanša na android za XF9005.


aja, jaz sem mislil da je govora o njegovem philipsu. XF9005 podpira DV, ampak je blooming effect izredno močen, zaradi slabega local dimminga, vem sem ga imel.

skyform ::

edi45 je izjavil:

skyform je izjavil:

edi45 je izjavil:

neocodexx je izjavil:

Ali pa novi Shield za 150EUR in na njem delaš isto vse kar na TVju (po novem podpira tudi dolby vision), in dela vse trikrat hitreje, pa je problem rešen

Edino, kar bo še vedno bilo malo počasno so nastavitve slike ipd. :| Pri temu pa je mogoče kakšen drug OS res bolj odziven. 7304 je ok glede hitrosti v aplikacijah, včasih le malce potraja ko hočeš odpreti nastavitve.


samo ti nič ne pomaga če tv ne podpira DV


XF9005 ima podporo za DV in mislim da je neocodexx odgovoril na moje sporočilo, ki se nanša na android za XF9005.


aja, jaz sem mislil da je govora o njegovem philipsu. XF9005 podpira DV, ampak je blooming effect izredno močen, zaradi slabega local dimminga, vem sem ga imel.


Ma čist ok je kar se bloominga tiče, ne vem kaj je folk tak obseden s tem. Boljše blooming kot pa sive črne in backlight bleed, si videl kakšen je HDR in DV na TVjih brez local dimminga, sama sivina. Samsung pa mi tudi ni všeč, ker ima ful premalo detalja v sencah, vse pretemno. Mene osebno sploh ne moti ta mali blooming, sploh pa, če imaš malo svetlobe prisotne se pa sploh ne vidi. Samo nastavitve moraš prav nasvavit pa je vse ok.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

edi45 ::

@skyform

meni je bil preveč moteč, zato sem se vrnil na OLED. Pri DV vsebinah je zaradi podnapisov ja osvetlilo 3/4 ekrana.

ja tisto je tak katastrofa, kot vse ostale budget "HDR" televizije. Samo temna slika in sivina.

skyform ::

neocodexx je izjavil:

Ali pa novi Shield za 150€ in na njem delaš isto vse kar na TVju (po novem podpira tudi dolby vision), in dela vse trikrat hitreje, pa je problem rešen

Edino, kar bo še vedno bilo malo počasno so nastavitve slike ipd. :| Pri temu pa je mogoče kakšen drug OS res bolj odziven. 7304 je ok glede hitrosti v aplikacijah, včasih le malce potraja ko hočeš odpreti nastavitve.


Meni osebno se skoraj boljše zdi kupiti XG9505, kot pa XF9005 + shield, sicer pri nas je še kr ta varinajta cenejša kot pa XG9505, ampak vseeno je boljše imet TV ki je hitrejši boljši in boljši za prihodnjost, kot pa dodatek kot shield in XF9005. XG9505 je res ful hitrejši, ima tudi boljšo podporo za prihodnost, nov dalinjc, dosti boljši DV, boljši HDR in na splošno boljšo sliko. Jaz sem si najprej kupil 55XF9005, ker se mi je 869€ zdela super cena, tedn dni za tem pa je electronic4you imel ceno za 55XG9505 999€ in še samo par kosov zato sem takoj zgrabil in še sreča da sem, ker so še na isti dan vse prodali. Najprej sem sicer bil malo skeptičen, ker nekateri reviewi ne hvalijo XG9505 najbolj ampak ko sem ga postavil zraven XF9005 in ju priperjal nekaj ur sploh ni bilo dvoma kateri TV obdržati, je XG9505 res boljši v vseh pogledih. Kar se slike tiče sme že po prvih par minutah videl da je boljša, android pa me ful presenetil, deluje še hitreje kot sme pričaoval, tudi meniji so blazno hitri in quick settings je total zakon, ko lahko z enim klikom izbiraš med različnimi preseti slike ali svetlobo slike.

neocodexx ::

Uh, ne vem o kakšni sivini sicer govoriš, meni DV na mojem philipsu izgleda odlično (takrat ko dela.. lol). Sama sivina je dejansko takrat, ko DV in HDR ne delata (torej v 80% primerih za moj TV)

Saj XF9005 je na samem vrhu če so testi na rtings kaj merodajalni? Boljša sta samo še samsungova flagshipa Q80 in Q90, če pa greš na OLED pa si na dosti nižji svetilnosti pri HDR.

Ne vem pa res kako je bloomingom, ker na mojem TV ki local dimminga nima, blooming ni očiten, črne so pa čisto dovolj temne - odvisno od namena.

Naprimer, sem poskusil tale špil (ki je btw slovenska izdelava), in barve - kontrasti - ČRNE - izgledajo absolutno prizadeto noro dobro, v kombinaciji z ambilight pa pride popolnoma odbita scena. Bi prisegel da je to na oledu, tako hudimano dobro izgleda. Ma kakšne sivine!



(nevermind kvaliteto-bitrate posnetka, ker zadeva izgleda v 4K na 70" z ambilight... no, lahko si predstavljaš:))

To je v praksi. Tu sploh ne bi rekel da manjka globine črnim ali kaj takega. Pa imam zraven samsungovo amoled tablico in lahko primerjam s pravo oled črno. In ta 7304 VA se pri normalni uporabi odlično odreže. Če pa gremo gledat pod mišjo dlako in se igrat z raznimi kalibracijskimi posnetki, boš že najdel razlike. V praksi pa, kot pravim, sploh ni tako neuporabno kot nekateri pravite. Backlight bleed, ki sem ga pa že večkrat omenil, ga v praksi tudi ne boš opazil, kot npr. v temu špilu ali bilokaterem filmu, ko je na sliki neka scena in ne čista črna praznina, tega bleeda več ni.

In zakaj še vedno zagovarjam ta TV? Ker je več kot 1.000EUR manj od oleda, in je edini na trgu z ambilight. Zamerim seveda samo ker ne dela HDR, pfuj. Res žalostno. Če ne bi bilo to bi ga absolutno priporočal. Ni res, da so sivine če ni local dimminga z 200 conami. Po nekem čudežu ta moj panel premore zelo globoke črne in ostajam pri tej trditvi. Če pa loviš podrobnosti se seveda ne more primerjat z nečim, kar stane dvakrat več. Seveda pa ne kupovat dokler HDR ne porihtajo. Moj bo verjetno šel v servis po novem letu, ne vem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: neocodexx ()

skyform ::

edi45 je izjavil:

@skyform

meni je bil preveč moteč, zato sem se vrnil na OLED. Pri DV vsebinah je zaradi podnapisov ja osvetlilo 3/4 ekrana.

ja tisto je tak katastrofa, kot vse ostale budget "HDR" televizije. Samo temna slika in sivina.


Ja vidiš XG9505 tega nima, je res da ima XF največ bloominga, tudi XE ima majn. Problem pri XF je, da so podnapisi nenormalno svetli, v primerjavi z ostalo sliko. Ne vem kaj je Sony počel s tem TVjem dampak nekaj so popolnoma zgrešili. Tudi meniji v netflixu so blazno svetli in vse tiste ikonice play, stop, pavza, ko pa greš v sam film pa dosti temnejša slika. Pri XE in XG ni tako in imata zato majn bloominga, XG9505 ga ima najmajn, čeprav ga nekateri reviewi ful kritizirajo, res ne vem zakaj, ker XE in XF nikoli niso tako kritizirali in imata oba več. V glavnem XG9505 ima dosti bolj temne podnapise in tudi ko nastaviš sliko dosti svetleje kot na XF so podnapisi temnejši kot na XF in zaradi tega meni HDR in DV ni bil najbolj všeč na XF, ker so me konstantno mitili žareči podnapisi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

neocodexx ::

skyform je izjavil:

edi45 je izjavil:

@skyform

meni je bil preveč moteč, zato sem se vrnil na OLED. Pri DV vsebinah je zaradi podnapisov ja osvetlilo 3/4 ekrana.

ja tisto je tak katastrofa, kot vse ostale budget "HDR" televizije. Samo temna slika in sivina.


Ja vidiš XG9505 tega nima, je res da ima XF največ bloominga, tudi XE ima majn. Problem pri XF je, da so podnapisi nenormalno svetli, v primerjavi z ostalo sliko. Ne vem kaj je Sony počel s tem TVjem dampak nekaj so popolnoma zgrešili. Tudi meniji v netflixu so blazno svetli in vse tiste ikonice play, stop, pavza, ko pa greš v sam film pa dosti temnejša slika. Pri XE in XG ni tako in imata zato majn bloominga, XG9505 ga ima najmajn, čeprav ga nekateri reviewi ful kritizirajo, res ne vem zakaj, ker XE in XF nikoli niso tako kritizirali in imata oba več. V glavnem XG9505 ima dosti bolj temne podnapise in tudi ko nastaviš sliko dosti svetleje kot na XF so podnapisi temnejši kot na XF in zaradi tega meni HDR in DV ni bil najbolj všeč na XF, ker so me konstantno mitili žareči podnapisi.


To je zato ker ima ta TV peak brighntess čez 800 nitov. Zdaj pa imate vaše nite ko 300 ni dovolj...

Kaj si pa mislil, da se bo drugega zgodilo ko šaltaš med meniji z elementi 255-255-255 čiste RGB bele in imaš nastavljeno za gledanje filma v max contrast, torej ti teh 800+ nitov vsakič šajna direkt v oči ko greš po menijih, da ne omenjemo podnapisov.. Ni tu Sony prav nič kriv? :)

(in ja, ne bi se branil kakega več na svojemu,:) kakih 500 bi bilo idealno)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: neocodexx ()

skyform ::

neocodexx je izjavil:

skyform je izjavil:

edi45 je izjavil:

@skyform

meni je bil preveč moteč, zato sem se vrnil na OLED. Pri DV vsebinah je zaradi podnapisov ja osvetlilo 3/4 ekrana.

ja tisto je tak katastrofa, kot vse ostale budget "HDR" televizije. Samo temna slika in sivina.


Ja vidiš XG9505 tega nima, je res da ima XF največ bloominga, tudi XE ima majn. Problem pri XF je, da so podnapisi nenormalno svetli, v primerjavi z ostalo sliko. Ne vem kaj je Sony počel s tem TVjem dampak nekaj so popolnoma zgrešili. Tudi meniji v netflixu so blazno svetli in vse tiste ikonice play, stop, pavza, ko pa greš v sam film pa dosti temnejša slika. Pri XE in XG ni tako in imata zato majn bloominga, XG9505 ga ima najmajn, čeprav ga nekateri reviewi ful kritizirajo, res ne vem zakaj, ker XE in XF nikoli niso tako kritizirali in imata oba več. V glavnem XG9505 ima dosti bolj temne podnapise in tudi ko nastaviš sliko dosti svetleje kot na XF so podnapisi temnejši kot na XF in zaradi tega meni HDR in DV ni bil najbolj všeč na XF, ker so me konstantno mitili žareči podnapisi.


To je zato ker ima ta TV peak brighntess čez 800 nitov. Zdaj pa imate vaše nite ko 300 ni dovolj...

Kaj si pa mislil, da se bo drugega zgodilo ko šaltaš med meniji z elementi 255-255-255 čiste RGB bele in imaš nastavljeno za gledanje filma v max contrast, torej ti teh 800+ nitov vsakič šajna direkt v oči ko greš po menijih, da ne omenjemo podnapisov.. Ni tu Sony prav nič kriv? :)

(in ja, ne bi se branil kakega več na svojemu,:) kakih 500 bi bilo idealno)


Kot sem rekel to se dogaja samo pri XF, XG je še ful svetlejši in nima te težave, ima dosti bolj prijetno sliko kot XF v HDR in DV, tudi XE ima to vredu ampak XE je pa že precej temnejši.

Sony je nekaj zasral na XF pri HDRju in DVju z posodobitvami, XG že ima sam po sebi DV, XF pa ga je dobil z nadgradnjo in so ga mimo vsekali. DV in HDR sta pretemna in ker moraš dati brightness na dosti več kot XE in XG podnapisi zarijo, v bistvu so podnapisi že pri enako svetli sliki dosti svetlejši kot na XE in XG, sence in barve pa so temnejše, ima prav black crush oz že neke vrste crush na vseh temnih barvah, DV mi sploh ni bili všeč, HDR je bil ok ampak mi je na starejšem XE lepši in se ga dosti lažje da gledati, na XG pa sta oba DV in HDr super.

Da pa je TV čim svetlejši oz ima več nitsov pa jetudi prednosti kot se izkaže pri XG9505, je najsvetlejši in zato lahko imaš brightness na dosti majn kot XE ali xF in nič ne žari nobena svetla stvar ali posnapisi in je kljub temu je vse lepo vidno in dober shadow detail. Ti Tvji z 300 nits pa sploh ne prikažejo pravi HDR, samo nek šmorn, sploh ni primerjave.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

neocodexx ::

Aha zanimivo. Zgleda da so potem res nekaj zajebali. No, če ne drugega mi moj TV vsaj ne žari.

Ker glej zanimivo mi je tudi to. Prej sem imel Samsunga tudi z VA panelom, sicer kakih 6 let star zdaj, in ta TV bog ne daj da si povečal backlight nad 10 (od 20 max) če si gledal zvečer, ker ima močno motečo žarečo sliko. Saj črne so bile še kar dobre (kot se spodobi za VA, edge lit), koliko nitov je imel ne vem (itak ni bil HDR, še samo 1080p), ampak ta TV nisi mogel gledati na več kot 50% svetilnosti, ker je žarelo. Oziroma kako bi to povedal. Ni dobrega ravnovesja med temnim in svetlim. Če boš sliko nastavil malo bolj svetlo za mešane in temnejše prizore, pa bo potem bila neka svetlejša scena - bum, kar šlagira te. To se nekako ne zgodi na 7304, vse skupaj je veliko bolje uravnoteženo in svetle veliko bolj umirjene in naravne - karkoli gledaš, je užitek gledati.

Tak da imam skoz contrast na max (ni posebej za backlight nastavitve kot pri samsungu) in brightness na 50, in je idealno. Nikoli ne dobim občutka da TV žari, pa čeprav ima več nitov in HDR, tisti pa ni imel. Včasih se mi mogoče zdi da je celo malce premalo svetel, odvisno seveda kaj gledaš (še posebej če imaš ambilight na max), kot sem rekel par nitov več ne bi škodilo ampak zanimivo je to, da kako je TV z manj niti bil bolj moteč za oči kot ta ki jih ima več.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: neocodexx ()

skyform ::

neocodexx je izjavil:

Aha zanimivo. Zgleda da so potem res nekaj zajebali. No, če ne drugega mi moj TV vsaj ne žari.

Ker glej zanimivo mi je tudi to. Prej sem imel Samsunga tudi z VA panelom, sicer kakih 6 let star zdaj, in ta TV bog ne daj da si povečal backlight nad 10 če si gledal zvečer, ker ima močno motečo žarečo sliko. Saj črne so bile še kar dobre (kot se spodobi za VA, edge lit), koliko nitov je imel ne vem (itak ni bil HDR, še samo 1080p), ampak ta TV nisi mogel gledati na več kot 50% svetilnosti, ker je žarelo.

No, na 7304 imam pa skoz contrast na max (ni posebej za backlight nastavitve kot pri samsungu) in brightness na 50, in je idealno. Nikoli ne dobim občutka da TV žari, pa čeprav ima več nitov in HDR, tisti pa ni imel. Včasih se mi mogoče zdi da je celo malce premalo svetel, odvisno seveda kaj gledaš (še posebej če imaš ambilight na max), kot sem rekel par nitov več ne bi škodilo ampak zanimivo je to, da kako je TV z manj niti bil bolj moteč za oči kot ta ki jih ima več.



Ja res je Sony nekaj zafural, glej ker so tudi na XE skor zasrali HDR z posodobitvijo. Na cinema pro in cinema home presetu so z nadgradnjo spremenili HDR in je enak kot na XF, na vseh ostalih presetih pa je ostal HDR na XE vredu, kot prej. Še dobro da niso ostale presete spremenili, drugače bi jim pisal. V glavnem na cinema pro je ful temn hdr z zarečimi podnapisi kot na XF. Zakaj so pa meniji v netflixu tako blazno svetli na XF pa ne vem ker niso ne na XE in XG. XF je na splošno imel nenormalno svetle podnapise tudi v SDR, mi sploh ni bilo všeč to, res čudno, v glavnem pri XG9505 so pa vse slabosti XFja prihtali in sem res ful zadovoljn.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

edi45 ::

neocodexx je izjavil:

skyform je izjavil:

edi45 je izjavil:

@skyform

meni je bil preveč moteč, zato sem se vrnil na OLED. Pri DV vsebinah je zaradi podnapisov ja osvetlilo 3/4 ekrana.

ja tisto je tak katastrofa, kot vse ostale budget "HDR" televizije. Samo temna slika in sivina.


Ja vidiš XG9505 tega nima, je res da ima XF največ bloominga, tudi XE ima majn. Problem pri XF je, da so podnapisi nenormalno svetli, v primerjavi z ostalo sliko. Ne vem kaj je Sony počel s tem TVjem dampak nekaj so popolnoma zgrešili. Tudi meniji v netflixu so blazno svetli in vse tiste ikonice play, stop, pavza, ko pa greš v sam film pa dosti temnejša slika. Pri XE in XG ni tako in imata zato majn bloominga, XG9505 ga ima najmajn, čeprav ga nekateri reviewi ful kritizirajo, res ne vem zakaj, ker XE in XF nikoli niso tako kritizirali in imata oba več. V glavnem XG9505 ima dosti bolj temne podnapise in tudi ko nastaviš sliko dosti svetleje kot na XF so podnapisi temnejši kot na XF in zaradi tega meni HDR in DV ni bil najbolj všeč na XF, ker so me konstantno mitili žareči podnapisi.


To je zato ker ima ta TV peak brighntess čez 800 nitov. Zdaj pa imate vaše nite ko 300 ni dovolj...

Kaj si pa mislil, da se bo drugega zgodilo ko šaltaš med meniji z elementi 255-255-255 čiste RGB bele in imaš nastavljeno za gledanje filma v max contrast, torej ti teh 800+ nitov vsakič šajna direkt v oči ko greš po menijih, da ne omenjemo podnapisov.. Ni tu Sony prav nič kriv? :)

(in ja, ne bi se branil kakega več na svojemu,:) kakih 500 bi bilo idealno)


tudi c8 ima preko 800 nitov in c9 preko 900, torej sta isto svetla kot xf90 ampak ni bloominga :) bodi raje tiho če ne veš. In to da zagovarjaš en povprečen tv zaradi tega ker je jurja manj kot OLED je pa tudi debilno, saj je z razlogom tako poceni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: edi45 ()

neocodexx ::

Ne nista isto svetla, te niti pri oledih so zelo variablni in na splošno je pri oledih tipično da niso tako svetli kot lcd. Koliko se sicer to pozna v praksi ne vem, ampak so razlike po testih kar velike če pogledaš https://www.rtings.com/tv/tools/compare... še posebej v SDR, je C9 v povprečju zmožen samo 300 nitov (torej skoraj enako kot moj tv), dosti bolje pri HDR (tu je že res bolj pravi hdr), ampak tudi tam samo pri določenih manjših highlightih do 10% zaslona, potem hitro pade na 500 in nižje.

Primerjava je veljavna če primerjamo črne ko je bila omemba da so tudi na fald lcdjih črne sive (ne vem kdo je to cvetko zgoraj izjavil), to ni res. Na kakšnem IPSju ja, na spodobnem VA pa ne. So dovolj črne tudi na mojem tvju, podrobnosti so pa druga stvar in cena vsekakor je pomembna, če lahko prideš 80% blizu za pol ceneje.

Dovolj črno ni samo če daš črno čez cisto cel ekran, ampak to je isto ne-fer primerjava kot da bi primerjal koliko nitov ima OLED na 100% belem ozadju. No, koliko ima? Tako je, 150 nitov. Isti problem kot oled ne more prikazati močno svetlih slik, lcd ne more popolnoma temnih, ni pa VA lcd tako slab da ne bi zmogel narediti dovolj temne ob normalni uporabi. Tako da kdor kupuje in koleba med tema dvema tehnologijama je to vsekakor pomembno, če je v igri takšna razlika v ceni, in ti potem nekdo pove da če ne boš kupil FALD z 365 zatemnilnimi conami boš imel sivino, to sploh ni res. Blooming je pa druga stvar.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: neocodexx ()

skyform ::

Ampak veš, razlika med VA in VA z FALD je vseeno večja kot si ti misliš, sploh, če gledaš kak film, ki se nonstop po temi dogaja ali kak vesoljski film. To lahko lepo vidiš na TVjih z FALD, če izklopiš local dimming, je kr dan in noč. Ta micro dimming ki ga ima Philips 7304, ga že ima moj 7303 pa je total neprimern, ker potemni celo sliko, in se konstantno spreminja, temne scene so total preveč temne zdimmane in vsi oostali dodatki, kot dynamicn kontrast in te fore, ki malo zboljšajo črne pa izumetničijo sliko ali uničijo detajla v sencah in imaš zato več black crusha. LED z FALD ali OLED moraš doživeti v lastnem domu kjer gledaš TV, to kar vidiš v prodajalnah ni dovolj, v lastnem prostoru je vse bolj izraziro in šokantno, verjami mi, sam sem imel kar nekaj VA TVjev in je prehod na VA z FALD bil kar wow, meni osebno je večji wow effekt kot iz IPS na VA.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

neocodexx ::

Ja vem vse to, in micro dimming je shit, to imam itak izklopljeno. Ampak so presenetljivo dobre črne kljub temu. Black crush seveda je prisoten odvisno od situacije, vendar ne toliko v filmih, več je bandinga in šuma, s katerim TVji višjega cenovnega razreda bolje opravijo. Mi je pa nasplošno kontrast napram mojemu prejšnjemu VA TVju veliko bolj všeč, dosti bolj naraven, in tudi nekoliko manj black crusha. Bolj opazen je black crush v kakšnih 3D igrah kot je Witcher, če pa je kakšna 2D zadevščina kot sem dal primer pa to sploh ni problem.

Sem pa nekaj drugega še razmišljal. A je možno da je pač normalno da te TVji dajo HDR sliko tako izprano (torej da zgleda slabše od SDR) ali je moj TV res z napako? Ker sem gledal včeraj Expanse na Prime za primerjavo, 1. epizoda 1. sezone je edina ki ni v HDR, in vse v tem posnetku je dosti svetlejše in barve bolj čiste, določeni highlighti te kar zaslepijo v SDR, imaš občutek da že gledaš HDR, ampak v pravem HDR posnetku pa so higlighti dosti šibkejši, kot da bi dal en filter čez (nasplošno je slika temnejša). Ker je dokaz v SDR posnetku, da je TV zmožen dati DOSTI več svetilnosti od sebe kot to, kar vidim na HDR posnetku.

A mi lahko kdo potrdi ki ima podoben cenejši HDR TV kot moj (7304) da je to normalno da izgleda HDR posnetek slabše od SDR ter se moramo s tem sprijazniti, ali imam res TV z okvaro ki mora iti na servis?

scipascapa ::

bil v BB danes, fak je OLED zakon.

skyform ::

neocodexx je izjavil:

Ja vem vse to, in micro dimming je shit, to imam itak izklopljeno. Ampak so presenetljivo dobre črne kljub temu. Black crush seveda je prisoten odvisno od situacije, vendar ne toliko v filmih, več je bandinga in šuma, s katerim TVji višjega cenovnega razreda bolje opravijo. Mi je pa nasplošno kontrast napram mojemu prejšnjemu VA TVju veliko bolj všeč, dosti bolj naraven, in tudi nekoliko manj black crusha. Bolj opazen je black crush v kakšnih 3D igrah kot je Witcher, če pa je kakšna 2D zadevščina kot sem dal primer pa to sploh ni problem.

Sem pa nekaj drugega še razmišljal. A je možno da je pač normalno da te TVji dajo HDR sliko tako izprano (torej da zgleda slabše od SDR) ali je moj TV res z napako? Ker sem gledal včeraj Expanse na Prime za primerjavo, 1. epizoda 1. sezone je edina ki ni v HDR, in vse v tem posnetku je dosti svetlejše in barve bolj čiste, določeni highlighti te kar zaslepijo v SDR, imaš občutek da že gledaš HDR, ampak v pravem HDR posnetku pa so higlighti dosti šibkejši, kot da bi dal en filter čez (nasplošno je slika temnejša). Ker je dokaz v SDR posnetku, da je TV zmožen dati DOSTI več svetilnosti od sebe kot to, kar vidim na HDR posnetku.

A mi lahko kdo potrdi ki ima podoben cenejši HDR TV kot moj (7304) da je to normalno da izgleda HDR posnetek slabše od SDR ter se moramo s tem sprijazniti, ali imam res TV z okvaro ki mora iti na servis?


Gledaš TV v čisti temi ali z malo svetlobe. Ravno včeraj sem malo priperjal XG9505 z local dimming on in off, in so nekatere scene brez dimminga čist oke ja, če imaš luči prižgane skor ni razlike, če pa jih popolnoma ugasneš ali imaš čist nežno luč pa je kar velika razlika v temnejših scenah in črni robi so dokaj bolj sivi, drugače pa je res da če imaš takšne črne na Philipsu kot jaz na XG9505 brez dimminga je ok za gledanje SDR z nekaj svetlobe, v čisti temi še vedno ni kul, pač ker imam na voljo dimming in lahko vidim razliko oz primerjavo, če pa nimaš kaj za primerjati in nisi navejen na globlje črne je pa ok, pri HDR in DV pa je že kar očitna razlika, dosti več sivine v črnih robih in temnih scenan.

Ja ta 7304 ma neko napako pri DV ali HDR, kot ste jo že razpravljali na prejšni strani in jo tudi na avforums, npr moj 7303 ima čist ok HDR, ni nič spran proti SDRju, je pa temnejši seveda, kar je normalno, tudi na boljših TVjih je HDR temnejši kot SDR, ne sme pa biti spran brez barv, npr če barve dvigneš na 58 bi moral bit ok drugače pa je nekaj narobe. Sem pa videl da ima moj brat na njegovem IPS 7502 pri HDRju barve na 68, jaz imam na Sonyjih samo na 53 in so bolj vivid in kljub temu bolj naravne barve.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

Papillon3 ::

Se opravičujem za kratko odsotnoost..
Koliko vidim ,ste pa dodobra prežvečili Sony
Android pa le nagaja,...
I had to return this TV since the blooming in HDR and Dolby Vision content was very bad. If you don't notice it, you're either watching it in a bright room, using a very low backlight setting, watching SDR, or you're blind. It's even more noticeable than the blooming on my X900F. I tried bias lighting to eliminate it which worked on my X900F, but doesn't on the X950G.


Zdaj pa res več ne vem kaj z nakupom,vem pa da bo potrebno potegnit nek kompromis.
Kaj pa z Samsungom Q70?
Cenovno me isto udari..40E razlike.
Koliko vidim se ne plača dat nekaj več za X950G,ker ima dokaj podobne težave kof XF9.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Papillon3 ()

skyform ::

Papillon3 je izjavil:

Se opravičujem za kratko odsotnoost..
Koliko vidim ,ste pa dodobra prežvečili Sony
Android pa le nagaja,...
I had to return this TV since the blooming in HDR and Dolby Vision content was very bad. If you don't notice it, you're either watching it in a bright room, using a very low backlight setting, watching SDR, or you're blind. It's even more noticeable than the blooming on my X900F. I tried bias lighting to eliminate it which worked on my X900F, but doesn't on the X950G.


Zdaj pa res več ne vem kaj z nakupom,vem pa da bo potrebno potegnit nek kompromis.
Kaj pa z Samsungom Q70?
Cenovno me isto udari..40E razlike.
Koliko vidim se ne plača dat nekaj več za X950G,ker ima dokaj podobne težave kof XF9.


XG950 je čisto vsem boljši, verjami in to glede bloominga je pa čist odvisno od osebe do osebe, eni ga sploh ne vidijo in sploh ne vedo kaj je to. Jaz zelo kompliciram in me osebno blooming ne moti. V SDR ga v bistvu ni, v HDR in DV se malo vidi ampak pa me ne moti, če te pa moti pa ga daš na low ali pa celo izklopiš in imaš enak Tv kot so brez local dimminga. Včasih ni vredu to vse brati, ker že lahko naprje postaneš obseden z nečim kar mogoče sploh ne bi videl, če ne bi bral teh komentarjev.

skyform ::

skyform je izjavil:

Papillon3 je izjavil:

Se opravičujem za kratko odsotnoost..
Koliko vidim ,ste pa dodobra prežvečili Sony
Android pa le nagaja,...
I had to return this TV since the blooming in HDR and Dolby Vision content was very bad. If you don't notice it, you're either watching it in a bright room, using a very low backlight setting, watching SDR, or you're blind. It's even more noticeable than the blooming on my X900F. I tried bias lighting to eliminate it which worked on my X900F, but doesn't on the X950G.


Zdaj pa res več ne vem kaj z nakupom,vem pa da bo potrebno potegnit nek kompromis.
Kaj pa z Samsungom Q70?
Cenovno me isto udari..40E razlike.
Koliko vidim se ne plača dat nekaj več za X950G,ker ima dokaj podobne težave kof XF9.


XG950 je čisto vsem boljši, verjami in to glede bloominga je pa čist odvisno od osebe do osebe, eni ga sploh ne vidijo in sploh ne vedo kaj je to. Jaz zelo kompliciram in me osebno blooming ne moti. V SDR ga v bistvu ni, v HDR in DV se malo vidi ampak pa me ne moti, če te pa moti pa ga daš na low ali pa celo izklopiš in imaš enak Tv kot so brez local dimminga. Včasih ni vredu to vse brati, ker že lahko naprje postaneš obseden z nečim kar mogoče sploh ne bi videl, če ne bi bral teh komentarjev.


Jaz sem dal za XG9500 130EUR več kot je XF9505 pri nas 869EUR in meni osebno je toliko boljši Tv da bi dal tudi 200-300EUR več. Že sama izkušnja z androidom je toliko boljša, super hitro in odzivno, nič krešov, vse se toliko hitreje odpre in zapre, pravi užitek, boljši novi meniji, sploh quick settings. Slike je tudi lepša, lepše barve kot na XF in še vsako barvo zase lahko skalibriraš kar ne moreš na XF, lepši white balance, boljše črne, če izklopiš local dimming in majn black light bleeda, v bistvu lahko gledaš TV brez dimminga ker ima toliko lepšo uniformost kot XF, na XF sem imel na levis trani zelo grd backligh bleed, tako da se je videl tudi včasih z local dimmingom on, večji je backlight bleed bolj se vidi blooming, tako da je tudi odvisno kakšen panel dobiš, če dobiš boljši panel boš imel majn bloominga in zato se eni ljudje bolj bunijo kot drugi. Meni osebno je na Xg boljši motion, čeprav se eni nestrinjajo, XF je imel judder na XG ga ne vidim, dost boljši dolby vision in imaš 3 presete, dolby bright, dark in vivid, in še na netflixu netflix calibrated mode, na XF je samo en preset kar je zelo moteče in še tisti je pretemn, meni osebno je bil neuporabn. Tudi HDR je lepši. Kot sem že tudi prej v enem od postov napisal je XF imel noro svetle podnapise in meni v netflixu, so tako žareli da so me oči bolele, kar XG nima, v glavnem vse napake Xfja so porihtane, meni osebno dosti boljši TV, čeprav eni stvari niso toliko izrazito boljše se pa nabere toliko stvari, da je na koncu velika razlika.

Lahko, da sem imel z XF panelom nesrečo, z XG pa srečo, ampak na splošno pravijo tudi reviewi, da ima Xg boljšo uniformost črnih kar pripomore k majnšem bloomingu. Ker se pa tiče bandinga in DSE pa so vsi 9000 modeli od Sonyja top.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

Bantani ::

skyform je izjavil:

Papillon3 je izjavil:

Se opravičujem za kratko odsotnoost..
Koliko vidim ,ste pa dodobra prežvečili Sony
Android pa le nagaja,...
I had to return this TV since the blooming in HDR and Dolby Vision content was very bad. If you don't notice it, you're either watching it in a bright room, using a very low backlight setting, watching SDR, or you're blind. It's even more noticeable than the blooming on my X900F. I tried bias lighting to eliminate it which worked on my X900F, but doesn't on the X950G.


Zdaj pa res več ne vem kaj z nakupom,vem pa da bo potrebno potegnit nek kompromis.
Kaj pa z Samsungom Q70?
Cenovno me isto udari..40E razlike.
Koliko vidim se ne plača dat nekaj več za X950G,ker ima dokaj podobne težave kof XF9.


XG950 je čisto vsem boljši, verjami in to glede bloominga je pa čist odvisno od osebe do osebe, eni ga sploh ne vidijo in sploh ne vedo kaj je to. Jaz zelo kompliciram in me osebno blooming ne moti. V SDR ga v bistvu ni, v HDR in DV se malo vidi ampak pa me ne moti, če te pa moti pa ga daš na low ali pa celo izklopiš in imaš enak Tv kot so brez local dimminga. Včasih ni vredu to vse brati, ker že lahko naprje postaneš obseden z nečim kar mogoče sploh ne bi videl, če ne bi bral teh komentarjev.


Se popolnoma strinjam s tem kar si napisal;)

skyform ::

Pač ful je odvisno od osebe do osebe, jaz osebno ne prenesem backlight bleed, banding in teh for, zato so mi FALD TVji enostavno boljši ker nimajo bleedinga ko vklopis local diming, sploh Sony 9000, ki nima ne banding, ne dse, kar še na drugih znamkah nisem videl. Samsungi FALD TVji so že bolj problematični kar se tiče bandinga in dse in še večji black crush imajo, zato pa imajo majn bloominga, jaz osebno imam raje več shadow detaila, kot pa da gledam celo črno sliko z mankajočimi detajli. Ljudi, ki pa moti blooming na FALD in hočejo vredu črne pa pač nimajo druge izbire kot OLED, ki pa je spet enim pretemn, ali jih monit banding na sivih in črnih ali pa burn in. Vsaka tehnologija ima svoje prednosti in slabosti in vsak se mora sam odločiti s katerimi slabosti lahko najlažje živi oz gleda TV :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

skyform ::

Npr ta tip ima XG9505 in LG C9 in sta mu oba TVja super, vsak mu je po svoje dober, ker imata vsak svoje prednosti, npr XG9505 so mu zakon barve in ostrina slike, na LG pa črne in globina slike.

https://www.youtube.com/channel/UCtUU0H...

Ta pa je primerjal LED FALD XE9005 in OLED A8G in sta mu oba TVja vredu, v enih scenah mu je LED boljši v drugih OLED.



Ćisto je odvisno od okusa in od osebe do osebe, v glavnem noben od teh malo boljših TVjev ni slab, razen, če noro kompliciraš in si že dobesedno obesedn z iskanjem napak.

webmaher ::

@skyform vsaka čast za vse napisano... če bi vsi imeli dosti keša nebi nič komplicirali. kajne... :)
Kaj meniš o tem, da imajo TVji samo 100Mb mrežno... ima sploh kateri že 1Gb oz. možnost zamenjave...
Moj skoraj 2 leti stari XE9005 ima preko Kodija dostop do cirka 700+ vsebin, kjer bitna šiba čez 100Mb/s in jasno šteka... težavo reši še vedno dobri stari HTPC :D
Ravno zaradi tega upam da mi zdrži še kakih 5 let potem pa upam, da bodo vsi proizvajalci šibali kake 8k micro lede za male pare :))
Res je, da trenutno še 4k kanalov nimamo kaj prida ampak poševnooki bodo snemali letne OI v 8k...

Papillon3 ::

Pohvalno,zelo lepo napisano....legenda8-)
Ponovno sprašujem po Samsungu Q70R...?

Jaz itaq vse predvajam preko HTPC.

Papillon3 ::

KD-55XF9005 869 €
KD-55XG9505 1.109,00 €
Torej se splača dat to razliko zraven.

webmaher ::

jaz mislim da ne ... predvsem zaradi tvojega HTPCja... razen, če bi se ga rad znebil :)

Papillon3 ::

ahhh moje kište pa ne dam,preveč zadovoljen.:))
+ tega pred kratkim zamenjal staro za novo.

scipascapa ::

KD-65XF9005

se dobi kje za cca 1000€?

fpbs ::

Papillon3 je izjavil:

KD-55XF9005 869 €
KD-55XG9505 1.109,00 €
Torej se splača dat to razliko zraven.
Žal si zamudil ugodno ceno lanskega LG OLEDa cca 1050€. Podobna cena, ali še nekoliko nižja se pričakuje v marcu, aprilu za letošnje modele.

Bantani ::

scipascapa je izjavil:

KD-65XF9005

se dobi kje za cca 1000€?


Za ta denar 65colar pri nas sigurno ne...bil je pri makaronarjih...samo taksnega TVja nebi nikoli kupoval preko tujine pa tudi,ce bi lahko garancijo uveljavljal pri nas...niti preko makspro,moj tv ne ipd....najbolj zanesljivo bigbang pa harvey norman pa se podaljsas si lahko garancijo na 6let,ker 2 leti garancije na taki TV res premalo.Edino,ce se ga bos po 2letih znebil:D
Najbolj ti je zdaj pocakat marec-april bo sigurno se padla cena...ceprav tudi 1300eur je odlicna cena za tak TOP tv.

easyrider3 ::

Kako se kaj obmnesejo SHARP televizorji pred leti nazaj so jih zelo hvalili za barvito sliko vendar mojem bratrancu je pa kmalu po 2 letih crknil in ga je dal popravit in potem še enkrat crknil. Sedaj kdo mogoče kaj ve kako se obnesejo saj cena sploh ni velika za Sharp televizor kot recimo ta
SHARP 55BL2EA (55" 4K UHD Android TV) 567 EUR

 Sharp

Sharp




https://www.pchand.si/tv-sprejemnik-sha...

Zgodovina sprememb…

andrej69 ::

easyrider3 je izjavil:

Kako se kaj obmnesejo SHARP televizorji pred leti nazaj so jih zelo hvalili za barvito sliko vendar mojem bratrancu je pa kmalu po 2 letih crknil in ga je dal popravit in potem še enkrat crknil. Sedaj kdo mogoče kaj ve kako se obnesejo saj cena sploh ni velika za Sharp televizor kot recimo ta
SHARP 55BL2EA (55" 4K UHD Android TV) 567 EUR

 Sharp

Sharp




https://www.pchand.si/tv-sprejemnik-sha...


Sharp ni več to kar je bil, odkar jih je prevzel Slovaški UMC. Sicer pa za takšen denar, že dobiš kvalitetnejše televizorje:)

skyform ::

webmaher je izjavil:

@skyform vsaka čast za vse napisano... če bi vsi imeli dosti keša nebi nič komplicirali. kajne... :)
Kaj meniš o tem, da imajo TVji samo 100Mb mrežno... ima sploh kateri že 1Gb oz. možnost zamenjave...
Moj skoraj 2 leti stari XE9005 ima preko Kodija dostop do cirka 700+ vsebin, kjer bitna šiba čez 100Mb/s in jasno šteka... težavo reši še vedno dobri stari HTPC :D
Ravno zaradi tega upam da mi zdrži še kakih 5 let potem pa upam, da bodo vsi proizvajalci šibali kake 8k micro lede za male pare :))
Res je, da trenutno še 4k kanalov nimamo kaj prida ampak poševnooki bodo snemali letne OI v 8k...


Hvala, res je, če bi imel preveč denarja ne bi bilo kompliciranja ampak ker ga večina nima in če gledaš, da ima skoraj vsak TV bilo katera tehnologija še kar nekakšne napak in slabosti in vsa ta loterija z paneli potem ti seveda ni vseeno kaj kupiš in kakšen panel dobiš.

Glede mrežne in teh zadev se pa žal ne spoznam, ampak naj še ne bi bilo TVja, ki ima več kot 100 pa naj bi tudi bilo to za enkrat dovolj hitro, saj za aplikacije kot netlifx, netflix baje ful malo rabi.

Papillon3 je izjavil:

Pohvalno,zelo lepo napisano....legenda8-)
Ponovno sprašujem po Samsungu Q70R...?

Jaz itaq vse predvajam preko HTPC.


Hvala, žal ti ne morem pomagati, ga nisem imel doma, izkušnje iz prodajalen pa niso dovolj.

Papillon3 je izjavil:

KD-55XF9005 869 EUR
KD-55XG9505 1.109,00 EUR
Torej se splača dat to razliko zraven.


Jaz bi dal, po tem, ko sem izkusil oba TVja ampak spet odvisno od uporabnika in za kaj vse boš uporabljal TV. Jaz uporabljam samo TV in nič drugega, vse gledam preko androida, T2, Netflix, youtube in preko USB, tako da mi je dosti hitrejši XG v veliko prednost.

Imaš pa v harveynormanu Panasonic TX-55GZ950 OLED za 1299EUR ampak jaz ga za mojo uporabo ne vzamem preko XG za katerega sem dal 999EUR, zato ker so mi pač prednosti Xg9505 bolj pomembne kot boljše crne, boljpi kontrast in kot gledanja na Panasonicu. Sony ima boljši upscaling in ostrejšo sliko kar je meni ena najbolj pomembnih stvari in ima tudi boljše barve, nobeden OLED ni kos XG9505 kar se tiče barv. XG je tudi zelo svetel kar mi je spet pomembno, ko gledam šport čez dan, imam TV pri oknu in XG9505 je res super po sončnem dnevu, ko mi direkt v TV sije sonce.

Za samo gledanje zvečer filmov bi pa seveda takoj vzel OLED preko vsega amapak jaz sem iskal TV, ki mi najboljše slušil v vseh situacijah in ki ni predrag.

Pač moraš sam pri sebi razmisliti katere prednosti so ti najbolj pomembne in katere slabosti te najmajn motilo ali limitirajo in se na osnovi tega odločiti.

scipascapa je izjavil:

KD-65XF9005

se dobi kje za cca 1000EUR?


Trenutno žal samo v nemčiji, frajeri imajo celo 65XG9505 za 1299EUR.

fpbs je izjavil:

Papillon3 je izjavil:

KD-55XF9005 869 EUR
KD-55XG9505 1.109,00 EUR
Torej se splača dat to razliko zraven.
Žal si zamudil ugodno ceno lanskega LG OLEDa cca 1050EUR. Podobna cena, ali še nekoliko nižja se pričakuje v marcu, aprilu za letošnje modele.


Nisem prepričan da je lanski LG ravno vreden enako ali več kot XG9505, lanski OLEDi so imeli kar nekaj več težav kot letošnji, in lanski LGji še niso bili tako dobri kar se tiče upskejlinga in barv.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

Bantani ::

easyrider3 je izjavil:

Kako se kaj obmnesejo SHARP televizorji pred leti nazaj so jih zelo hvalili za barvito sliko vendar mojem bratrancu je pa kmalu po 2 letih crknil in ga je dal popravit in potem še enkrat crknil. Sedaj kdo mogoče kaj ve kako se obnesejo saj cena sploh ni velika za Sharp televizor kot recimo ta
SHARP 55BL2EA (55" 4K UHD Android TV) 567 EUR

 Sharp

Sharp




https://www.pchand.si/tv-sprejemnik-sha...


Hehe ampak res ne vem kako vas lahko privlacijo take firme:D...za ta denar imas bolj zanesljive TVje kot so Lg,sony,samsung,philips.

scipascapa ::

fpbs ::

skyform je izjavil:

Imaš pa v harveynormanu Panasonic TX-55GZ950 OLED za 1299EUR ampak jaz ga za mojo uporabo ne vzamem preko XG za katerega sem dal 999EUR, zato ker so mi pač prednosti Xg9505 bolj pomembne kot boljše crne, boljpi kontrast in kot gledanja na Panasonicu. Sony ima boljši upscaling in ostrejšo sliko kar je meni ena najbolj pomembnih stvari in ima tudi boljše barve, nobeden OLED ni kos XG9505 kar se tiče barv. XG je tudi zelo svetel kar mi je spet pomembno, ko gledam šport čez dan, imam TV pri oknu in XG9505 je res super po sončnem dnevu, ko mi direkt v TV sije sonce.
Nisem prepričan da je lanski LG ravno vreden enako ali več kot XG9505, lanski OLEDi so imeli kar nekaj več težav kot letošnji, in lanski LGji še niso bili tako dobri kar se tiče upskejlinga in barv.

Edina prednost XG9505 pred lanskimi OLEDi je višja svetilnost, samo, toliko kot jo premorejo je povsem dovolj. Jaz imam na svojem C8 na skali od 0-100 nastavljeno na 40. XG9505 ima slabši barvni spekter, in slabši prikaz temnih odtenkov v temnih scenah, in kot vsak LCD mu pri temnih scenah upada barvni spekter.
http://shrani.najdi.si/?24/na/4aPvj3AC/...
http://shrani.najdi.si/?2T/fD/2mFKwQwn/...
https://www.rtings.com/tv/tools/compare...

skyform ::

fpbs je izjavil:

skyform je izjavil:

Imaš pa v harveynormanu Panasonic TX-55GZ950 OLED za 1299EUR ampak jaz ga za mojo uporabo ne vzamem preko XG za katerega sem dal 999EUR, zato ker so mi pač prednosti Xg9505 bolj pomembne kot boljše crne, boljpi kontrast in kot gledanja na Panasonicu. Sony ima boljši upscaling in ostrejšo sliko kar je meni ena najbolj pomembnih stvari in ima tudi boljše barve, nobeden OLED ni kos XG9505 kar se tiče barv. XG je tudi zelo svetel kar mi je spet pomembno, ko gledam šport čez dan, imam TV pri oknu in XG9505 je res super po sončnem dnevu, ko mi direkt v TV sije sonce.
Nisem prepričan da je lanski LG ravno vreden enako ali več kot XG9505, lanski OLEDi so imeli kar nekaj več težav kot letošnji, in lanski LGji še niso bili tako dobri kar se tiče upskejlinga in barv.

Edina prednost XG9505 pred lanskimi OLEDi je višja svetilnost, samo, toliko kot jo premorejo je povsem dovolj. Jaz imam na svojem C8 na skali od 0-100 nastavljeno na 40. XG9505 ima slabši barvni spekter, in slabši prikaz temnih odtenkov v temnih scenah, in kot vsak LCD mu pri temnih scenah upada barvni spekter.
http://shrani.najdi.si/?24/na/4aPvj3AC/...
http://shrani.najdi.si/?2T/fD/2mFKwQwn/...
https://www.rtings.com/tv/tools/compare...


Glej meni že od nekdaj na LGjh ni tako všeč slika kot na Panasonicu, Philipsu in Sonyju. LG se je sicer letos precej izboljšali kar se tiče barv, procesinga in upscalinga ampak meni osebno sta Panasonic in Sony še vedno najboljša kar se tiče barv, kar se pa tiče ostrine in upscaling pa Philips in Sony. Mi vsi ti reviewi nebodo nič mnenja spremenili, jaz se raje zanašam na to kar jaz vidim z lastnimi očmi in kar je meni všeč kot pa, da gledam neke grafe in cifre, ampak kot sem že rekel to so vse dobri TVji, stvar je samo v okusu in meni osebno je slika na XG9505 lepša kot C8, tako kot je tebi na C8.

MrStein ::

Marketinške brošure so itak za jemati z rezervo.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Poxo ::

Živjo, kateri budget TV bi priporočali? Zaenkrat se nagibam k budget opcijam za 400-500€. Pri kateri višji ceni bi opazil resno izboljšavo?

Gledal bi se Netflix, vsebine z računalnika. TV programi (razni EON ipd) pa sploh ne. Mogoče v prihodnosti tudi gaming, ampak verjetno ne.

andrej69 ::

Poxo je izjavil:

Živjo, kateri budget TV bi priporočali? Zaenkrat se nagibam k budget opcijam za 400-500€. Pri kateri višji ceni bi opazil resno izboljšavo?

Gledal bi se Netflix, vsebine z računalnika. TV programi (razni EON ipd) pa sploh ne. Mogoče v prihodnosti tudi gaming, ampak verjetno ne.


Nisi nič napisal kakšno velikost iščeš..

Poxo ::

andrej69 je izjavil:

Poxo je izjavil:

Živjo, kateri budget TV bi priporočali? Zaenkrat se nagibam k budget opcijam za 400-500€. Pri kateri višji ceni bi opazil resno izboljšavo?

Gledal bi se Netflix, vsebine z računalnika. TV programi (razni EON ipd) pa sploh ne. Mogoče v prihodnosti tudi gaming, ampak verjetno ne.


Nisi nič napisal kakšno velikost iščeš..

Načeloma 55".

andrej69 ::

Poxo je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Poxo je izjavil:

Živjo, kateri budget TV bi priporočali? Zaenkrat se nagibam k budget opcijam za 400-500€. Pri kateri višji ceni bi opazil resno izboljšavo?

Gledal bi se Netflix, vsebine z računalnika. TV programi (razni EON ipd) pa sploh ne. Mogoče v prihodnosti tudi gaming, ampak verjetno ne.


Nisi nič napisal kakšno velikost iščeš..

Načeloma 55".



Tukaj imaš nekaj predlogov.

https://www.moj-tv.com/artikel/led-tv/p...
https://www.moj-tv.com/artikel/led-tv/s...
https://www.makspro.si/avdio-in-video/t...
https://www.harveynorman.si/tv-sprejemn...

sfaljk ::

Še moj prispevek, če koga slučajno zanima.

Po cca. tednu uporabe TVja Philips 65PUS7354 moram povedati sledeče. S 5 letno garancijo me je koštal 900EUR v M-tehniki. Za moje pojme in moja pričakovanja dober TV (ne pa odličen). S sliko sem zadovoljen. Program se gleda preko A1, filme in serije preko Kodija. Glede hitrosti samega androida sem zelo pozitivno presenečen. PS4 še nisem zagnal.

To je moj prvi TV z ambilightom. V redu zadeva, vendar bi lahko brez problema živel brez tega.

Dejansko edina stvar, ki me moti pri tem TVju in sem jo opazil, je rahel backlight bleed desno spodaj pri gledanju temnih filmov ko jih gledaš v temi. Backlight bleed je opazen v spodnjem črnem traku (tam, kjer ni slike). Zanimivo je, da se ne pokaže oziroma ga ne opazim vedno. Ko pa ga opazim, me pa "mori". Četudi je komaj viden mi gre na živce že zato ker je. Upam, da me mine.

To je zaenkrat to. LP

andrej69 ::

sfaljk je izjavil:

Še moj prispevek, če koga slučajno zanima.

Po cca. tednu uporabe TVja Philips 65PUS7354 moram povedati sledeče. S 5 letno garancijo me je koštal 900EUR v M-tehniki. Za moje pojme in moja pričakovanja dober TV (ne pa odličen). S sliko sem zadovoljen. Program se gleda preko A1, filme in serije preko Kodija. Glede hitrosti samega androida sem zelo pozitivno presenečen. PS4 še nisem zagnal.

To je moj prvi TV z ambilightom. V redu zadeva, vendar bi lahko brez problema živel brez tega.

Dejansko edina stvar, ki me moti pri tem TVju in sem jo opazil, je rahel backlight bleed desno spodaj pri gledanju temnih filmov ko jih gledaš v temi. Backlight bleed je opazen v spodnjem črnem traku (tam, kjer ni slike). Zanimivo je, da se ne pokaže oziroma ga ne opazim vedno. Ko pa ga opazim, me pa "mori". Četudi je komaj viden mi gre na živce že zato ker je. Upam, da me mine.

To je zaenkrat to. LP


Kar se tega tiče, je to težava vseh LCD televizorjev:) Res pa je, da je pri nekaterih to nekoliko bolj izraženo pri drugih nekoliko manj.. Če bi kupil recimo kakšen Samsung televizor, bi videl kaj je pravi backlight bleed.. Če pa bi se hotel poplnoma izognit tem težavam, bi pa moral kupiti kakšen OLED televizor.. Lahko pa poskusiš zmanjšat osvetljenje panela, pa ti to ne bo tako moteče..

Bobi33 ::

Živjo!
Imam Philips 55oled804. Imam telefon Huawei P10 z Android 9. Zakaj ne dela Mirror Share? Ko ga vklopim, niti ne najde Tvja.
Predvajanje direktno iz youtuba, google cast, recimo dela ko šus, Mirror share pa ne. Delalo je edino na telefonu Samsung, kjer sem pa pozabil pogledat, katerega Androida ima nameščenega.
Hvala za odgovore.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bobi33 ()

skyform ::

sfaljk je izjavil:

Še moj prispevek, če koga slučajno zanima.

Po cca. tednu uporabe TVja Philips 65PUS7354 moram povedati sledeče. S 5 letno garancijo me je koštal 900EUR v M-tehniki. Za moje pojme in moja pričakovanja dober TV (ne pa odličen). S sliko sem zadovoljen. Program se gleda preko A1, filme in serije preko Kodija. Glede hitrosti samega androida sem zelo pozitivno presenečen. PS4 še nisem zagnal.

To je moj prvi TV z ambilightom. V redu zadeva, vendar bi lahko brez problema živel brez tega.

Dejansko edina stvar, ki me moti pri tem TVju in sem jo opazil, je rahel backlight bleed desno spodaj pri gledanju temnih filmov ko jih gledaš v temi. Backlight bleed je opazen v spodnjem črnem traku (tam, kjer ni slike). Zanimivo je, da se ne pokaže oziroma ga ne opazim vedno. Ko pa ga opazim, me pa "mori". Četudi je komaj viden mi gre na živce že zato ker je. Upam, da me mine.

To je zaenkrat to. LP


Vem kako je to in tega enostavno ne prenesem, upam, da ti mine, ker, če ne te bo to nonstop ob živce spravljalo. Škoda je da se panali tako razlikujejo kar se tiče uniformity in da je vse odvisno od sreče. Lahko se zgodi da dobiš panel, ki ima tako malo malo bleeda, ali na takšnih mestih, da je opazen samo pri popolnoma črni sliki, lahko pa dobiš obupen panel, vse odvisno od sreče.

andrej69 je izjavil:

sfaljk je izjavil:

Še moj prispevek, če koga slučajno zanima.

Po cca. tednu uporabe TVja Philips 65PUS7354 moram povedati sledeče. S 5 letno garancijo me je koštal 900EUR v M-tehniki. Za moje pojme in moja pričakovanja dober TV (ne pa odličen). S sliko sem zadovoljen. Program se gleda preko A1, filme in serije preko Kodija. Glede hitrosti samega androida sem zelo pozitivno presenečen. PS4 še nisem zagnal.

To je moj prvi TV z ambilightom. V redu zadeva, vendar bi lahko brez problema živel brez tega.

Dejansko edina stvar, ki me moti pri tem TVju in sem jo opazil, je rahel backlight bleed desno spodaj pri gledanju temnih filmov ko jih gledaš v temi. Backlight bleed je opazen v spodnjem črnem traku (tam, kjer ni slike). Zanimivo je, da se ne pokaže oziroma ga ne opazim vedno. Ko pa ga opazim, me pa "mori". Četudi je komaj viden mi gre na živce že zato ker je. Upam, da me mine.

To je zaenkrat to. LP


Kar se tega tiče, je to težava vseh LCD televizorjev:) Res pa je, da je pri nekaterih to nekoliko bolj izraženo pri drugih nekoliko manj.. Če bi kupil recimo kakšen Samsung televizor, bi videl kaj je pravi backlight bleed.. Če pa bi se hotel poplnoma izognit tem težavam, bi pa moral kupiti kakšen OLED televizor.. Lahko pa poskusiš zmanjšat osvetljenje panela, pa ti to ne bo tako moteče..


Tudi FALD TVji nimajo bleeda, če vklopiš local dimming, ne vidiš teh motečih reflektorjev v črnih robih ali kaj podobnega. Z XG9505 pa sem imel takšno srečo, da ni bleeda tudi, če izklopim local dimming, oz se vidi samo na popolnoma črni slik zvečer ali v čisti temi, drugače pa nikoli, ko gledam film ali bilo kaj. Tudi na črnih robih nič, vidi se samo med preklaplanjem scen, ko je popolnoma črna slika, tako lep panel sem dobil, tako da ko vklopil local diming pa ni nič, še blooming je najmajnši od vseh 9000 serij, ki sem jih imel in to ravno zaradi lepega panela, ker več je bleeda več je tudi bloominga. XF, ki sem ga vrnil pa je imel kar močen beed na levi strani, in se je vidil tudi čez dan, če ni bil local diming vklopljen. Na točno tem mestu ki je bil močan bleed je bil tudi močnejši blooming, ker local dimming ni uspel pri določenih scenah popolnoma maskirati/zatemniti tale bleed, res je da je bil redko kdaj opazen, smao za kakšno sekundo in sem ga v bistvu videl tu in tam samo zaradi tega ker sem vedel kje ima panel bleed, kak normaln uporabnik pa ni šans da bi to opazil, mene pa enostavno motijo takšne zadeve sploh, ko enkrat vem kje oz kam gledati.
««
234 / 535
»»